Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Kdy vás můžou vyhodit z nájmu bez výpovědní lhůty?

07.08.  |  Lucie Mečířová

Myslíte si, že z nájmu vás jen tak ze dne na den nemůže pronajímatel vyhodit? To jste tedy na omylu. Za jaké prohřešky můžete dostat okamžitou výpověď z pronajatého bytu?

Vítkova CPI Group získala úvěry za 3,23 mld. Kč, rozšíří OC IGY

20.03.

Praha 20. března (ČTK) - Realitní a investorská skupina CPI Group podnikatele Radovana Vítka získala od dvou bank pět úvěrů za celkem 117,7 milionu eur (zhruba 3,23 miliardy korun). Větší část využije na refinancování a navýšení starších investičních úvěrů, za 14,3 milionu eur (392,2 milionu korun) rozšíří českobudějovické obchodní centrum IGY. Informoval dnes mluvčí skupiny Jan Burian.

Zájem o dotace na sociální bydlení převýšil možnosti programu

18.03.

Praha 18. března (ČTK) - Zájem o dotace na výstavbu pečovatelských a vstupních bytů převýšil finanční možnosti dotačního programu. Na ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) dorazilo 110 žádostí o celkem 401 milionů korun, informoval dnes resort. V podprogramu Podpora výstavby podporovaných bytů je ale připraveno 160 milionů korun.

V CTParku Bor na Tachovsku vzniknou dvě ubytovny pro 400 dělníků

17.03.

Bor (Tachovsko) 17. března (ČTK) - V CTParku Bor na Tachovsku, druhé největší průmyslové zóně v Plzeňském kraji, vzniknou dvě ubytovny pro 400 zaměstnanců. Postaví je společnost CTP, která areál vybudovala a vlastní. První ubytovací kapacity by měly být k dispozici ještě letos, řekl ČTK Tomáš Novotný, regionální ředitel CTP pro Čechy. Developer, který plánuje v příštích letech dvojnásobení plochy parku, tak vychází vstříc firmám v areálu, jimž začínají scházet dělníci.

Campus Square kupuje od AIG společnost CBRE Global Investors

17.03.

Brno 17. března (ČTK) - Jedno z největších nákupních center v Brně Campus Square mění vlastníka. Od developera AIG centrum kupuje společnost CBRE Global Investors. ČTK to řekla Ivona Novotná z poradenské společnosti CBRE. Cena transakce nebyla zveřejněna, podle informací ČTK se pohybuje kolem 50 milionů eur (1,3 miliardy Kč).

Developeři letos uvedou na pražský trh nejvíce kanceláří od krize

17.03.

Praha 17. března (ČTK) - Developeři letos plánují pustit na pražských trh nejvíce nových kanceláří od krize, až 200.000 metrů čtverečních. Kvůli tomu očekávají, že nájemné klesne. Vyplývá to z nejnovější Studie developerských společností Q1/2015 zpracované společnostmi CEEC Research a KPMG Česká republika, jejíž závěry má ČTK k dispozici. Loni bylo v hlavním městě v 16 budovách dokončeno 149.000 metrů čtverečních administrativních ploch, což bylo nejvíce od předkrizového roku 2009.

CTPark Bor u Tachova se v příštích letech rozšíří na dvojnásobek

15.03.

Bor (Tachovsko) 15. března (ČTK) - CTPark Bor, druhá největší průmyslová zóna v Plzeňském kraji, se v příštích letech rozšíří na dvojnásobek, tedy o zhruba 260.000 m2 skladů a výrobních hal. Developerská společnost CTP získala 132 milionů eur (asi 3,6 miliardy Kč) od nového partnera Deutsche Pfandbriefbank. Peníze jsou určeny pro portfolio stávajících budov a pro rozšíření CTParku v nadcházejících letech, řekla ČTK mediální zástupkyně CTP Jana Bakešová.

CPI Group chce příští rok začít v Letňanech stavět 12podlažní dům

13.03.

Praha 13. března (ČTK) - Realitní skupina CPI Group miliardáře Radovana Vítka se opět chystá na bytovou výstavbu. Příští rok na jaře chce začít v Letňanech stavět 12podlažní bytový dům se zhruba šesti desítkami budov. ČTK to dnes potvrdil mluvčí skupiny Jan Burian. Územní rozhodnutí vydané už v roce 2009 v minulých dnech Úřad městské části Praha 18 prodloužil o další dva roky.

Trigema zvýšila loni obrat o polovinu na 1,18 mld. Kč

12.03.

Praha 12. března (ČTK) - Developerská skupina Trigema loni zvýšila tržby o polovinu (49 procent) na 1,18 miliardy korun, což je nejvíce v dvacetileté historii firmy. Zisk před zdaněním překročí 153 milionů korun, vyplývá z předběžných neauditovaných konsolidovaných výsledků, které dnes společnost zveřejnila. Developer těžil hlavně z oživení poptávky na rezidenčním trhu, loni díky tomu prodal 230 nových bytů.

Hochtief rozšíří za 117 milionů areál Národního filmového archivu

11.03.

Praha 11. března (ČTK) - Depozitář Národního filmového archivu (NFA) v Hradišťku v Praze-západ dostaví za 116,5 milionu korun bez DPH stavební společnost Hochtief CZ. ČTK to dnes zjistila z Věstníku veřejných zakázek. Předpokládaná cena byla o 45,4 milionu korun vyšší.

MMR: Praha bude muset notifikovat i novely stavebních předpisů

10.03.

Praha 10. března (ČTK) - Praha bude muset nechat notifikovat Evropskou komisí i chystané novely pražských stavebních předpisů. Řekl to náměstek ministryně pro místní rozvoj Ondřej Votruba na dnešním Fóru českého stavebnictví. Na přípravě novely resort s magistrátem spolupracuje. Magistrát až dosud tvrdil, že technická novela potřebovat notifikaci nebude. Původní předpisy kvůli výtkám a po bouřlivé veřejné debatě v lednu zrušilo ministerstvo pro místní rozvoj.

5 mýtů o úsporách tepelné energie. Co opravdu nefunguje?

10.03.  |  Jana Poncarová

Každá koruna je dobrá. A peníze nám často neřízeně utíkají přes nezateplenou fasádu, chatrná okna nebo nerozumným větráním. Na druhou stranu, ne všechna opatření, o nichž se často hovoří a diskutuje, vám skutečně nějakou tu kilowatthodinu tepelné energie ušetří. Podívejte se na největší mýty a zjistěte, jaká úsporná opatření jsou nesmyslná.

Vítkovy CPI Byty loni utržily rekordní půl miliardy korun

04.03.

Praha 4. března (ČTK) - Společnost CPI Byty miliardáře Radovana Vítka, která je s 12.500 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v Česku, loni zvýšila tržby o 17 milionů na rekordních 497 milionů korun. Růst způsobila hlavně deregulace nájemného a také nižší počet neplatičů, uvedla mluvčí společnosti Michaela Winklerová. Jiné údaje o hospodaření společnost nezveřejnila.

Jak snížit náklady na vytápění? Změnou typu paliva, dodavatele energií či zateplením

03.03.  |  Redakce

Vysoké náklady na energie jsou faktem, který vede mnoho stavebníků či majitelů domů k zásadnímu rozhodnutí. Investovat do bydlení tak, aby především účty za teplo tvořily co nejmenší součást rodinného rozpočtu. Způsobů, jak toho dosáhnout, jsou přitom desítky. Počínaje změnou typu paliva či přechodem k jinému dodavateli energií a konče instalací moderního kotle, zateplením fasády nebo rovnou stavbou úsporného domu.

Změna dodavatele energií: Pachuť podomního prodeje

24.02.  |  Jana Poncarová

Když se dobré myšlenky chytí banda podnikavců, nekončí to většinou dobře. Podobnou zkušenost lze pozorovat na energetickém trhu. Nepříjemné zážitky s podomním prodejcem mnohdy stačí k tomu, aby se spotřebitel rozhodl: změnu dodavatele elektřiny už nikdy více!

Century 21 letos zaměstná 200 makléřů, příští rok dalších 300

19.02.

Praha 19. února (ČTK) - Realitní franšízová síť Century 21 v rámci plánované expanze letos přijme 200 makléřů, dalších 300 příští rok. Do pěti let chce mít v Česku tisíc makléřů, řekl dnes ČTK generální ředitel Century 21 Česká republika Lubomír Milek. Na konci loňského roku měla síť 47 poboček a zhruba 300 realitních makléřů. Podle ministerstva pro místní rozvoj v ČR působí 15.300 realitních zprostředkovatelů, což je v přepočtu na obyvatele výrazně nejvíce ze zemí EU.

Skanska Reality koupila projekt v Karlíně, kde vyroste 533 bytů

18.02.

Praha 18. února (ČTK) - Skanska Reality koupila od společností Karlín Group a Ungelt Partners rezidenční projekt River Gardens Východ v Karlíně, kde má vyrůst 533 bytů. Projekt už má vydané územní rozhodnutí, nyní se řeší stavební povolení. Developer chce první byty začít prodávat už letos na konci roku, informovala ČTK Eva Keřková ze Skanska Reality. Cenu transakce nebudou firmy zveřejňovat.

Památný Hendlův dvůr přemění Skanska na 29 luxusních bytů

16.02.

Praha 16. února (ČTK) - Společnost Skanska chce začít s rekonstrukcí památkově chráněného Hendlova dvora z 16. století na pražské Hanspaulce už letos na podzim. Vzniknout v něm má 29 luxusních bytů a čtyři nebytové prostory. Generální ředitelka Skanska Reality Naďa Ptáčková dnes ČTK řekla, že aktuálně řeší stavební povolení, o které požádali na konci loňského roku. Skanska se tak po několika letech opět vrací do segmentu luxusních bytů. Kolik bude rekonstrukce stát, Ptáčková neuvedla.

Skanska loni zvýšila tržby o 18 procent na 14,6 mld. Kč

16.02.

Praha 16. února (ČTK) - Stavební společnost Skanska loni v ČR a na Slovensku po letech propadu zvýšila tržby o 18 procent na 14,6 miliardy korun. Provozní zisk se vrátil do plusu, dosáhl 142 milionů korun, informoval na dnešním setkání s novináři generální ředitel Skanska v ČR a SR Roman Wieczorek. V roce 2013 se společnost kvůli odpisu aktiv propadla do ztráty 888 milionů korun, o rok dříve měla zisk po zdanění 357 milionů korun. Předloňské výsledky také ovlivnilo to, že manažeři jedné z divizí účetně zkreslovali výsledky.

Reorganizace bývalého vlastníka libeňské O2 areny skončila

14.02.

Praha 14. února (ČTK) - Reorganizace bývalého vlastníka a provozovatele libeňské O2 areny, firmy Bestsport akciová společnost, skončila. Insolvenční soud vzal na vědomí splnění podstatných částí reorganizačního plánu, zjistila ČTK z insolvenčního rejstříku. Rozhodnutí nabylo účinnosti jeho zveřejněním. Nový majitel a provozovatel haly tak není zatížen původními závazky. Firma, kterou původně stejně jako Sazku vlastnily sportovní svazy, byla v insolvenci od března 2011.

Central Group nakoupí pozemky pro byty v Praze za 1,5 mld. Kč

12.02.

Praha 12. února (ČTK) - Developerská společnost Central Group koupila pozemky pro nové bytové domy v Praze - Horních Měcholupech a Stodůlkách. Na nákupy má letos připraveno opět 1,5 miliardy korun, informoval dnes developer. Loni získal v hlavním městě 12 pozemků za více než 1,5 miliardy korun.

Některé domy nebudou muset mít energetický štítek

11.02.

Praha 11. února (ČTK) - Vlastníci bytových domů, administrativních budov, stavebníci a společenství vlastníků budou muset nechat zpracovat pro tyto stavby tzv. energetický štítek pouze v případě prodeje nebo pronájmu. Plošná povinnost nechat tyto štítky zpracovat jim už zřejmě hrozit nebude. Poslanci ji dnes vypustili ze zákona, když schválili novelu zákona o hospodaření energií. Novelu musí ještě posoudit Senát a podepsat prezident. Platit má od letošního 1. července

Srovnání: 10 nejlevnějších dodavatelů plynu v roce 2015

10.02.  |  Jana Poncarová

Plyn od ledna letošního roku mírně podražil. To je ta horší zpráva. Pozitivní ale je, že na energetickém trhu působí několik desítek dodavatelů, jejichž ceny se významně liší. Pokud si správně vyberete obchodníka se zemním plynem, můžete ušetřit.

HB Index: Ceny bytů, domů a pozemků rostly rychleji než inflace

06.02.

Praha 6. února (ČTK) - Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků loni rostly rychleji než inflace. Nejvíce, o 6,6 procentního bodu na hodnotu HB Indexu 105,8, zdražily rodinné domy. Na konci roku pak nejrychleji rostly ceny pozemků. Vyplývá z ukazatele HB Index, který sleduje hodnotu nemovitostí. Základní hodnotu indexu 100,0 představují skutečné ceny nemovitostí k 1. lednu 2008. Údaje dnes zveřejnila Hypoteční banka. Průměrná míra inflace za celý rok 2014 dosáhla 0,4 procenta.

Čechy ohrožuje radon v budovách, normy jsou prý příliš mírné

04.02.

Praha 4. února (ČTK) - Třetina Čechů je vystavena nadprůměrné koncentraci radonu v budovách, ročně kvůli tomu zemře na rakovinu plic kolem 900 lidí, tvrdí Státní zdravotní ústav (SZÚ). To je výrazně více než například při dopravních nehodách. Někteří odborníci a stavaři proto soudí, že jsou české normy příliš mírné a navrhují jejich zpřísnění. Stát to však zatím neplánuje.

Firmy si loni v ČR pronajaly nejvíce skladů a hal v historii

04.02.

Praha 4. února (ČTK) - Firmy si loni v Česku pronajaly nejvíce skladů a výrobních hal v historii, takřka 1,3 milionu metrů čtverečních ploch. Jen nepatrně přitom vzrostla neobsazenost, prázdných bylo na konci loňského roku 8,2 procenta ploch. Vyplývá to z aktuálních dat sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF).

Revitalizace smíchovského nádraží by měla začít na jaře 2017

03.02.

Praha 3. února (ČTK) - Smíchov Station Development, která je společným podnikem developera Sekyra Group a Českých drah, chce začít s revitalizací smíchovského nádraží na jaře 2017, kdy plánuje zahájit stavbu první etapy rozsáhlého projektu. ČTK to dnes řekl ředitel pro development společnosti Sekyra Group Leoš Anderle, který je zároveň místopředsedou představenstva Smíchov Station Development. Investor už vybral vítěze architektonické soutěže na severní část území, jeho jméno zveřejní ve středu. Náklady na celý projekt developer odhaduje na 15 miliard korun.

Multifunkční projekt Nový Opatov získal kladné stanovisko EIA

03.02.

Praha 3. února (ČTK) - Odmítaný projekt kancelářského komplexu Nový Opatov nad stanicí metra získal od pražského magistrátu kladné stanovisko EIA, a je tak přijatelný z hlediska vlivů na životní prostředí. Developer Reflecta Development však musí postavit podstatně menší objekt, který navrhoval jako druhou možnost. Navíc během územního a stavebního řízení musí vyřešit 79 připomínek, zjistila ČTK z informačního systému EIA.

Realitní síť Century 21 chce expandovat a mít v ČR až 150 poboček

29.01.

Praha 29. ledna (ČTK) - Realitní franšízová síť Centrury 21 chce do pěti let chce zvýšit počet poboček na trojnásobek, tedy 120 až 150. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel společnost Century 21 Lubomír Milek. Firma cílí hlavně na menší města v regionech. Na konci loňského roku měla síť 47 poboček a zhruba 300 realitních makléřů.

Voda od ledna 2015 zdražuje: Kolik si připlatíme za kubík?

29.01.  |  Jana Poncarová

Zatímco na elektřině domácnosti letos ušetří několik stovek ročně, v případě vody musí počítat s jejím zdražením. Ceny vody se liší regionálně a ovlivňují je i evropské dotace nebo způsob úpravy. Podívejte se, kde bude voda nejlevnější a kde naopak domácnosti zaplatí nejvíc.

Test zákaznických linek: za volání dodavateli energií zaplatíte, cena však není jasná

27.01.  |  Redakce

Zákaznické linky 16 z 20 největších dodavatelů elektřiny a plynu v Česku jsou i na začátku roku 2015 zpoplatněny. Kolik zákazníci za jeden běžný hovor zaplatí, přitom není jasné. Většina dodavatelů cenu hovorného neuvádí, konečný účet za volání se proto může u různých firem lišit.

Střelmistr dostal za odstřel budov OP Prostějov pokutu

26.01.

Prostějov 26. ledna (ČTK) - Kvůli odstřelu šesti výrobních budov Oděvního podniku Prostějov, při kterém byli loni v červnu lehce zraněni dva lidé, dostal střelmistr Zdeněk Šobíšek pokutu několik desítek tisíc korun. Střelmistrovi hrozila pokuta až 50.000 korun a uložená sankce je při její horní hranici, řekl dnes ČTK mluvčí Státní báňské správy Bohuslav Machek. Šobíšek už pokutu zaplatil.

AEW Europe odkoupila areál v Dobrovízi s halou pro Amazon

26.01.

Praha 26. ledna (ČTK) - Společnost AEW Europe odkoupila od developerské firmy Panattoni Europe logistický park v Dobrovízi u Prahy, jehož součástí je i budovaná obří hala pro americký internetový obchod Amazon. Areál o pronajímatelné ploše 255.000 metrů čtverečních získala AEW Europe prostřednictvím svého fondu Logistis za 150 milionů eur, tedy přibližně za 4,2 miliardy korun. Informaci o transakci dnes ČTK potvrdil šéf tuzemské Panattoni Pavel Sovička. Panattoni Europe má zůstat správcem parku.

Firma Atrium kupuje nákupní centrum Arkády za 4,5 miliardy korun

22.01.

Praha/St. Helier (Jersey) 22. ledna (ČTK) - Investorská společnost Atrium European Real Estate podepsala dohodu o převzetí tříčtvrtečního podílu v nákupním centru Arkády v Praze na Pankráci za zhruba 162 milionů eur (4,5 miliardy Kč). Podíl kupuje od francouzské developerské společnosti Unibail-Rodamco. Transakce by měla být dokončena ve druhém čtvrtletí letošního roku, oznámila dnes společnost Atrium v prohlášení na svém webu.

Re/Max loni navýšil obrat o miliardu na deset miliard korun

22.01.

Praha 22. ledna (ČTK) - Realitní síť Re/Max v loňském roce zvýšila v Česku obrat zhruba o miliardu na deset miliard korun. Zároveň zvýšila svůj tržní podíl na tuzemském trhu na 17 procent. ČTK to dnes sdělil prezident společnosti Re/Max pro ČR a SR David Krajný.

Cena bytů v Praze vloni meziročně stoupla o jedno procento

21.01.

Praha 21. ledna (ČTK) - Ceny v bytů v Praze rostou. Za celý loňský rok vzrostla průměrná cena dostupných bytů o procento na 61 tisíc 857 korun včetně DPH za čtvereční metr. Vyplývá to z šetření developerských společností Trigema, Skanska a Ekospol. Ještě více rostla cena nových bytů postavených v loňském a v předloňském roce, která vzrostla o sedm procent.

Peakside dokončil koupi 72 nákupních center za dvě miliardy Kč

21.01.

Praha 21. ledna (ČTK) - Soukromý fond ve správě společnosti Peakside Capital Advisors dokončil koupi 72 maloobchodních nemovitostí v Česku, které za dvě miliardy korun získal od společnosti Atrium European Real Estate Limited. Jde o menší obchodní centra po celé republice, informovala dnes společnost Peakside. V regionu letos plánují další investice.

Loni bylo v Praze dokončeno nejvíce kanceláří od krize

21.01.

Praha 21. ledna (ČTK) - Loni bylo v Praze dokončeno nejvíce kanceláří od předkrizového roku 2009. V 16 budovách vzniklo 149.000 metrů čtverečních administrativních prostor. Vzrostla však jejich neobsazenost, bez nájemce je 15,3 procenta prostor. Oznámilo to dnes sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF).

Investoři loni za komerční nemovitosti v ČR utratili 55,4 mld. Kč

20.01.

Praha 20. ledna (ČTK) - Investoři za komerční nemovitosti loni v Česku utratili 1,99 miliardy eur (55,4 miliardy korun), což je meziročně o 96 procent více. Vyplývá to z analýzy realitní poradenské společnosti Cushman & Wakefield. V celém regionu střední Evropy vzrostly investice do tohoto typu nemovitostí meziročně o 41 procent na 7,3 miliardy eur (203 miliard korun). To je zároveň nejvíce za posledních sedm let.

Sekyra Group začne příští rok stavět na Rohanském ostrově

17.01.

Praha 17. ledna (ČTK) - Developerská firma Sekyra Group chce v průběhu příštího roku zahájit výstavbu na Rohanském ostrově v Praze. V polovině letošního roku by měla získat územní rozhodnutí. Začnou tak jednání o koupi pozemků od hlavního města Prahy za 1,68 miliardy korun. V rozhovoru s ČTK to řekl ředitel developmentu Sekyra Group Leoš Anderle. Na pomezí Karlína a Libně podle plánu developera do 15 let vznikne nová městská čtvrť za 12 až 15 miliard korun.

Aktuálně: Developer CP Praha na sebe podal insolvenční návrh

15.01.

Praha 15. ledna (ČTK) - Developerská společnost CP Praha, která je autorem luxusního bytového projektu Central Park v Praze 3, na sebe podal návrh na insolvenci. Nezvládá splácet úvěr UniCredit Bank, jehož neuhrazená jistina na začátku loňského prosince činila téměř 786 milionů Kč. Vyplývá to z údajů v Insolvenčním rejstříku, na které upozornil server Aktuálně.cz. Firma v insolvenčním návrhu žádá o povolení reorganizace. Městský soud v Praze dnes insolvenční řízení s CP Praha zahájil.

Developer chce v Modřanech u Vltavy postavit 700 bytů

15.01.

Praha 15. ledna (ČTK) - Developerská společnost Karlín Group chce v Modřanech u Vltavy postavit novou čtvrť s 698 byty v sedmi domech. Stavbu projektu Riverpark Modřany plánuje zahájit příští rok v březnu, uvádí firma v dokumentaci pro posuzování vlivů na životní prostředí (EIA).

Nájemci komerčních prostor se proti kurzovým výkyvům nezajišťují

15.01.

Praha 15. ledna (ČTK) - Nájemci ani pronajímatelé komerčních prostor v Česku, u nichž se úhrady za tyto služby v drtivé většině případů účtují v eurech, se proti pohybům kurzu měn nezajišťují. Úlevy na nájemném kvůli aktuálnímu oslabení koruny tak nelze čekat, tvrdí zástupci realitních poradenských společností, které ČTK oslovila.

Hypotéka a rozvod: Banku vaše vypořádání nezajímá

13.01.  |  Redakce

Hypotéka je často běh na dlouhou trať. V tom horším případě se dokonce může stát, že vydrží déle než manželství. A protože skoro polovina manželství končí rozvodem, nabízí se otázka, co si v takovou chvíli počít s hypotékou. Existuje mylný předpoklad, že v případě rozvodového vypořádání je z hypotéky automaticky vyvázán ten z manželů, který hypotéku nepřevzal. Pro banku však není rozvodové vypořádání nijak závazné. A může například muž s průměrnými příjmy finančně zvládnout výživné i novou rodinu s novou hypotékou?

Srovnání: Ceny kWh elektřiny v roce 2015

13.01.  |  Jana Poncarová

Nové ceníky elektřiny pro rok 2015 jsou už známé. Elektrická energie je od nového roku zase o něco levnější. To se pochopitelně promítlo i do ceny kilowatthodiny.

Převody zbytných ploch SŽDC obcím z Plzeňska jsou opět na začátku

12.01.

Plzeň 12. ledna (ČTK) - Města a obce Plzeňského kraje, jež loni dohodla se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) převody 110 zbytných pozemků, musejí po čtyřech letech začít jednat od začátku. Nový šéf SŽDC již dohodnutý bezúplatný převod odmítl s tím, že pozemky lze převádět pouze za peníze a formou veřejné soutěže. ČTK to dnes řekl předseda Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje (SMOPK) Jaroslav Perlík a potvrdila to SŽDC.

Developeři loni v Praze prodali 5950 bytů, více než před krizí

12.01.

Praha 12. ledna (ČTK) - Developeři loni v Praze prodali 5950 nových bytů, což je meziroční nárůst o 18,6 procenta. Vyplývá to ze společné statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema, kterou má ČTK k dispozici. Je to nejvíce za posledních osm let. Prodeje tak překonaly i předkrizový rok 2007, kdy se v hlavním městě prodalo 5356 nových bytů.

Státní fond loni na opravy panelových bytů poslal 631,8 mil. Kč

06.01.

Praha 6. ledna (ČTK) - Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) loni na rekonstrukci panelových bytů z programu Panel 2013+ poskytl 631,8 milionu korun. To je ve srovnání s rokem 2013 o 83 procent více, informovala ČTK mluvčí fondu Karolína Smetanová.

MMR pošle na pečovatelské a vstupní byty až 160 mil. Kč

06.01.

Praha 6. ledna (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) přispěje na výstavbu pečovatelských a vstupních bytů až 160 milionů korun. Dotace na postavení jednoho bytu bude maximálně 600 tisíc korun, uvedl dnes resort na svých internetových stránkách.

Ekospol loni zdvojnásobil zisk, tržby stouply na miliardu korun

05.01.

Praha 5. ledna (ČTK) - Developerská společnost Ekospol v roce 2014 zvýšila tržby meziročně o 36,1 procenta na jednu miliardu korun. Zisk před zdaněním loni firmě vzrostl ve srovnání s rokem 2013 o 96,1 procenta na 200 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec. Podobný obrat firma plánuje i letos.

Ceny energií se od ledna 2015 změní i podnikatelům

02.01.  |  Jana Poncarová

Provoz obchodu, výrobny nebo kanceláře něco stojí. Platby za elektřinu i plyn ukrojí nemalý kus firemního rozpočtu. Stejně jako domácnosti mohou i firmy od ledna 2015 ušetřit v platbách za elektřinu. Záleží mj. i na tom, v jakém regionu energii odebírají, o kolik dodavatel zlevnil nebo zda se mu upsali a sjednali si fixovaný produkt.

Finep příští rok v Praze postaví 500 bytů za 1,7 miliardy korun

29.12.

Praha 29. prosince (ČTK) - Developerská společnost Finep příští rok v Praze postaví 500 nových bytů až za 1,7 miliardy korun. Zvažuje také stavbu retailového parku či administrativní budovy, řekl ČTK finanční ředitel Finepu Štěpán Havlas. Letos čeká růst tržeb o 7,5 procenta.

Úrokové sazby míří na jih a Vánoce budou na blátě

18.12.  |  Redakce

Sazby hypotečních úvěrů aktuálně dávají přednost teplu před zimou a posouvají se opět dolů, tedy na jih. Jižním směrem mířily již na podzim, když se vydaly pod neuvěřitelnou 2% hranici, a jak se zdá, tento trend bude pokračovat i o Vánocích. Můžeme tak čekat, že Vánoce budou minimálně na hypotečním trhu na blátě.

Ekospol bude v Praze stavět další velké komplexy se stovkami bytů

10.12.

Praha 10. prosince (ČTK) - Developerská společnost Ekospol chce pokračovat ve výstavbě velkých komplexů se stovkami bytů. Příští rok na jaře představí projekt s 800 byty v širším centru Prahy, řekl ČTK na setkání Stavebního fóra předseda představenstva a generální ředitel společnosti Evžen Korec. V rámci první etapy pustí developer do prodeje 200 bytů.

Výškové domy na Pankráci Central Groupu navrhne architekt Pleskot

10.12.

Praha 10. prosince (ČTK) - Výškové bytové domy na pankrácké pláni vedle sídla ČT pro developerskou společnost Central Group navrhne architekt Josef Pleskot. Jeho AP Atelier vyhrál architektonickou soutěž na projekt nazývaný Rezidence Park Kavčí Hory, řekl na dnešním setkání Stavebního fóra předseda představenstva Central Group Dušan Kunovský. Na místě v budoucnu vyroste několik stovek bytů.

Firma Atrium prodává balík obchodních nemovitostí v ČR

09.12.

Praha/Saint Helier 9. prosince (ČTK) - Realitní společnost Atrium European Real Estate Limited, která se zaměřuje na provozování a rozvoj nákupních středisek ve střední a východní Evropě, se dohodla na prodeji celkem 72 maloobchodních nemovitostí v České republice. Firma to dnes oznámila na svém webu. Balík od ní za 70 milionů eur (1,9 miliardy Kč) kupuje soukromý fond, který spravuje společnost Peakside Capital Advisors. Transakce by měla být dokončena v prvním čtvrtletí příštího roku.

CPI chce do nového hotelu v Hradci investovat miliardu korun

09.12.

Hradec Králové 9. prosince (ČTK) - Realitní skupina CPI Radovana Vítka hodlá investovat přes miliardu korun do vybudování nového hotelu s multifunkčním centrem v Hradci Králové na místě nynějšího hotelu Černigov. Novinářům to dnes řekli představitelé CPI. Hotel Černigov chce investor zbourat, což ve městě vyvolalo diskuse a odpor části veřejnosti. Vznikla petice proti demolici hotelu, kterou dosud podepsalo téměř 200 lidí.

Byty v Praze se letos prodávají dražší až o čtvrt milionu korun

09.12.

Praha 9. prosince (ČTK) - Největší developeři letos prodávají byty v Praze o několik jednotek procent dráž než loni. Průměrný byt tak podražil až o čtvrt milionu Kč. Vyplývá to z odpovědí představitelů developerských společností oslovených ČTK. Růst cen přitom předpovídají i v dalším roce.

Accolade a Panattoni chtějí do průmyslových zón dát 11 mld Kč

03.12.

Praha 3. prosince (ČTK) - Česká investiční skupina Accolade a developerská společnost Panattoni Europe plánují v Česku a na Slovensku investovat během pěti let do průmyslových zón až 11 miliard Kč. Projekty za 1,5 miliardy korun už firmy uzavřely, informovali na dnešní tiskové konferenci zástupci firem. Zaměřit se chtějí hlavně na menší regiony obou zemí. Slibují, že díky tomu vzniknou tisíce nových pracovních míst.

5 osvědčených tipů, jak ušetřit při vytápění plynem

02.12.  |  Jana Poncarová

Více než 2,5 milionů českých domácností využívá zemní plyn, a to buď na vaření, ohřev vody nebo vytápění. Čím vyšší spotřebu mají, tím více za plyn zaplatí. To se týká zejména vytápění. Průměrná domácnost, která spotřebuje kolem 30 MWh zemního plynu, za rok zaplatí kolem 40 až 45 000 korun. Přemýšlíte i vy, jak při vytápění plynem ušetřit? Nemusíte zrovna zavřít kohoutky radiátorů a mrznout.

MMR podpoří bydlení 74 miliony korun, žádat o ně lze do února

01.12.

Praha 1. prosince (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle na podporu bydlení 74 milionů korun. Žádosti o dotace na regeneraci panelových sídlišť, výstavbu technické infrastruktury či výměnu domovních olověných rozvodů lze posílat od 8. prosince 2014 do 16. února 2015, informoval dnes resort na svých internetových stránkách.

Accolade a Panattoni chtějí v ČR do průmyslových zón dát 10 mld.

01.12.

Praha 1. prosince (ČTK) - Česká skupina Accolade a developer Panattoni Europe chtějí v Česku v nejbližších pěti letech investovat do průmyslových zón 10 miliard korun. Slibují, že díky tomu vzniknou tisíce nových pracovních míst. Firmy to uvedly v pozvánce na středeční tiskovou konferenci, kde chtějí oznámit další podrobnosti o plánované investici.

Mimořádná splátka hypotéky: Pro a proti

27.11.  |  Redakce

Mimořádná splátka hypotéky může pro klienta znamenat velkou úsporu nákladů na splácení úvěru. Současně je to ale krok často velmi nevýhodný, pokud se provede v nesprávný čas. I když jsou dnes banky k mimořádným splátkám v průběhu fixace vstřícnější, stále platí, že bez sankcí nelze provést mimořádnou splátku kdykoliv.

Ekologické dotace pro bytové domy odstartují příští rok v březnu

20.11.

Praha 20. listopadu (ČTK) - Dotace na stavbu či rekonstrukci nízkoenergetických bytových domů odstartuje Nová zelená úsporám (NZÚ) nejspíš v březnu 2015. Na dnešním setkání Stavebního fóra to řekl náměstek ředitele Státního fondu životního prostředí (SFŽP) Leo Steiner. Připraveno je 1,6 miliardy korun, z toho na bytové domy by mohla jít polovina. Jde o návrh, který musí schválit vláda.

Rozbil se vám kotel nebo pračka? Někteří dodavatelé energií vám opravu zaplatí

20.11.  |  Redakce

Telefonní linku, kde můžete nahlásit problém s dodávkou plynu či elektřiny, má dnes již každý dodavatel energií. Přibližně třetina z nich však v současné době nabízí svým zákazníkům také služby, které pomáhají řešit různé havarijní situace v domácnosti. Zákazníci díky tomu mohou ušetřit tisíce korun za výjezdy techniků nebo výměnu spotřebičů.

Společnost RPG Byty prodá letos v Ostravě čtyři bytové domy

13.11.

Ostrava 13. listopadu (ČTK) - Společnost RPG Byty, která je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v zemi, prodá do konce roku nájemníkům čtyři bytové domy v Ostravě-Porubě. Nájemníci zaplatí 9000 korun za metr čtvereční. Na tiskové konferenci v Ostravě to dnes řekl jednatel společnosti Pavel Klimeš. Další prodej bytových domů společnost neplánuje. RPG Byty spravují v Moravskoslezském kraji zhruba 43.000 bývalých bytů těžební společnosti OKD.

Garance ceny elektřiny a plynu: jak skutečně fungují?

07.11.  |  Redakce

Čeští dodavatelé energií začali v posledních letech po vzoru mobilních operátorů rozšiřovat svou nabídku tarifů pro dodávku elektřiny a plynu. Nejčastěji slibují, že udrží stejnou cenu energií po dobu platnosti vaší smlouvy, případně že jejich dodávka energií bude vždy levnější než u konkurence. Jak se v těchto tarifech zorientovat a neprohloupit?

Kohoutky radiátorů chladné nezůstanou, plyn zdražovat nebude

06.11.  |  Jana Poncarová

Představa, že radiátory přestanou topit zrovna v době, kdy za okny bude bohatá sněhová nadílka a teploty klesnou hluboko pod nulu, není příliš lákavá. Hrozí nám nedostatek zemního plynu v topné sezóně? Jak se bude vyvíjet cena plynu s ohledem na situaci na Ukrajině?

Pražský hotel Hilton je na prodej, majitel začal hledat kupce

04.11.

Praha 4. listopadu (ČTK) - Největší hotel v Česku, pražský Hilton Prague, je na prodej. ČTK to dnes sdělila realitní poradenská společnost JLL, kterou současný majitel, společnost Avid Asset Management, pověřil zprostředkováním prodeje hotelu. Hotelu se 791 pokoji navíc končí manažerská smlouva s řetězcem Hilton, nový majitel ho tak bude moci i přejmenovat. Cenu, za kterou chce majitel hotel nacházející se blízko Florence prodat, nezveřejnil.

Zónu Škoda Auto Kvasiny by stát a kraj mohly podpořit 1,3 mld. Kč

03.11.

Hradec Králové 3. listopadu (ČTK) - Stát a Královéhradecký kraj by mohly do dalšího rozvoje zóny Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku dát přibližně přes 1,2 až 1,3 miliardy korun. Zastupitelé hradeckého kraje dnes schválili memorandum, ve kterém se kraj, Škoda Auto a ministerstvo průmyslu a obchodu přihlašují k rozšíření zóny. ČTK to řekl hejtman Lubomír Franc (ČSSD). Samotná Škoda Auto v závodě Kvasiny plánuje investice za 13 miliard korun a vytvoření asi 1500 pracovních míst.

Antimonopolní úřad schválil vstup CPI do agrárního byznysu

03.11.

Brno 3. listopadu (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil vstup realitní společnosti CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka do agrárního byznysu. Vyplývá to z vyjádření úřadu pro ČTK. Vítek kupuje v severních Čechách za 43,5 milionu eur (1,2 miliardy korun) 20.000 hektarů půdy i se zemědělskou výrobou. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné.

Na Černovické terase v Brně přibude 500 nových pracovních míst

31.10.

Brno 31. října (ČTK) - Brněnská průmyslová zóna na Černovické terase se příští rok rozroste o dvě nové výrobní haly. Výrobu sem přenese z Vyškova potravinářská společnost Neli a novou větší výrobní halu bude mít producent ocelových trubek 1CSC Precision Tubes. Nové provozy mají začít fungovat koncem roku 2015, dohromady v obou firmách vznikne okolo 500 pracovních míst, řekl ČTK ředitel developerské společnosti CTP Invest pro jižní Moravu Tomáš Budař.

Na co si dát pozor při vyřizování hypotéky

27.10.  |  Redakce

Jsme v době historicky nejnižších úrokových sazeb. V případě, že se této příznivé situace chystáte využít, dejte pozor, abyste při vyřizování hypotečního úvěru nenarazili na problém. Získání hypotéky totiž má svá úskalí. Výhodné nabídky nebývají zadarmo, ne všechny příjmy jsou z hlediska bonity akceptovány a vyřízení hypotéky nebývá otázkou jen několika málo dnů.

NKÚ našel v nákupu sídla Úřadu práce za 299 mil. Kč řadu chyb

25.10.

Praha 25. října (ČTK) - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) našel v nákupu sídla Úřadu práce ČR (ÚP) za 299 milionů korun řadu chyb. Pracovní úřad prý dokonce uvedl nepravdivé údaje. Uvedl to server Česká justice. Zda to bylo důvodem pátečního odvolání šéfky ÚP Marie Bílkové, není jasné. ÚP prověrku nekomentoval, protože ještě nemá závěrečnou zprávu. Odvolání Bílkové, které překvapilo opozici i koalici, ministryně práce Michaela Marksová Tominová (ČSSD) zdůvodnila rozdílným pohledem na směřování úřadu.

Přehnaná byrokracie odrazuje zahraniční firmy, tvrdí developeři

23.10.

Praha 23. října (ČTK) - Průmysloví developeři si nejvíce stěžují na přehnanou byrokracii a dlouhý proces povolování staveb, prý to odrazuje zahraniční firmy. Potenciálním zahraničním nájemcům logistických parků, skladů a výrobních hal vadí i nedostatečná dopravní infrastruktura, vyplývá z nejnovější Studie developerských společností 2014 společností CEEC Research a KPMG Česká republika, jejíž část má ČTK k dispozici.

Skanska prodala kancelářskou budovu Riverview v Praze 5

22.10.

Praha 22. října (ČTK) - Společnost Skanska Property Czech Republic prodala svou kancelářskou budovu Riverview v Praze 5 fondu z investiční skupiny Invesco Real Estate. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Lenka Kůsová. Cenu transakce společnosti nezveřejnily.

Renovace všech budov v ČR by vyšla na 1,5 bilionu korun

22.10.

Praha 22. října (ČTK) - Na kompletní renovaci všech budov v ČR pro doporučený střední energetický standard by bylo nutné investovat 1,5 bilionu korun, z toho jen úprava rodinných domů by vyšla na 1,133 bilionu korun. Vyplývá to z podrobné analýzy aliance Šance pro budovy. Jde pouze o technický potenciál, nikoliv tržní. Investice do pasivního standardu by vyšla až na 2,1 bilionu korun.

Poplatky za elektřinu: Co vše se vejde do vašeho účtu?

21.10.  |  Jana Poncarová

Jednou za rok dostanete pozdrav od svého dodavatele elektřiny – roční vyúčtování. Přeplatek vás potěší, nedoplatek vyvede z míry. Možná se stejně jako řada jiných odběratelů podivujete nad všemi těmi čísly. Kolik se toho vejde do účtu za elektřinu? Za co všechno platíte?

Pražský kancelářský trh ve třetím čtvrtletí vzrostl o 77 procent

20.10.

Praha 20. října (ČTK) - Pražský kancelářský trh ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně o 77 procent a proti předchozímu čtvrtletí o 53 procent. Oznámilo to dnes sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF). Celkem si firmy pronajaly 93.100 metrů čtverečních kanceláří. Číslo zahrnuje i obnovené smlouvy dosavadních nájemců. Tento typ transakcí se na celkovém výsledku podílel z 55 procent.

Praha obdržela od MMR tři věcné výtky k novým stavebním předpisům

16.10.

Praha 16. října (ČTK) - Praha obdržela výzvu ministerstva pro místní rozvoj (MMR) k úpravě nových Pražských stavebních předpisů (PSP), které platí od 1. října. Kromě formálního pochybení resort nečekaně připojil i tři věcné výtky k obsahu nového předpisu, prohlásil na dnešním semináři Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí vedoucí týmu pro přípravu PSP Pavel Hnilička z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Podle něj se výzvou nyní zabývají magistrátní právníci.

Výstavba skladů a hal bude letos rekordní, odhadují odborníci

16.10.

Praha 16. října (ČTK) - Skladových a průmyslových hal letos v ČR přibylo 271.200 metrů čtverečních, což je meziroční nárůst o 17 procent. Jen ve třetím čtvrtletí se dokončilo 102.100 metrů čtverečních, informovalo dnes sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF). Letošní rok tak podle něj překoná loňský rok s rekordní výstavbou 269.000 metrů čtverečních.

Společnost CTP koupila European Park u dálnice D8 nedaleko Prahy

15.10.

Kladno 15. října (ČTK) - Největší tuzemský developer průmyslových nemovitostí CTP v úterý oficiálně převzal logistický areál D8 European Park u Prahy. Cenu transakce nezveřejnil. Areál o ploše přibližně 90.000 metrů čtverečních se rozkládá u exitu 9 dálnice D8 poblíž Prahy. Nyní sklady zabírají přes 20.000 metrů čtverečních, plánována je další výstavba, řekl dnes ČTK obchodní ředitel CTP Jaroslav Kaizr. K transakci se společnost dříve nevyjadřovala kvůli uzavřené dohodě o mlčenlivosti.

Praha 6 zrušila více než miliardovou zakázku na stavbu bytů

15.10.

Praha 15. října (ČTK) - Praha 6 zrušila více než miliardovou zakázku na výstavbu dvou bytových domů v lokalitě Na Dračkách nedaleko Ořechovky. Rozhodla o tom dnes rada města, která je zároveň valnou hromadou radnicí vlastněné firmy Sneo. Do soutěže se přihlásili jen dva zájemci, z toho jeden nesplnil podmínky, řekl na dotaz ČTK mluvčí radnice Adam Halmoši. Záměr už dřív kritizovala opozice.

V Praze je v nabídce 7000 nových bytů, průměrně stojí 4,7 mil. Kč

15.10.

Praha 15. října (ČTK) - Developeři mají v Praze v nabídce 7000 nových bytů, jejich celková ceníková hodnota vzrostla oproti prvnímu pololetí o dvě miliardy korun na 32 miliard korun. Průměrná cena dostupného bytu je 4,7 milionu korun, vyplývá z nejnovější analýzy developerské společnosti Trigema. Na konci prvního pololetí letošního roku byla průměrná cena bytu v nabídce 4,64 milionu korun.

Do nemovitostí v Evropě se letos investuje nejvíc za sedm let

14.10.

Praha 14. října (ČTK) - Objem investic do nemovitostí v Evropě je nejvyšší za posledních sedm let, jen v prvním pololetí vzrostl o čtvrtinu na 80 miliard eur (2,2 bilionu korun). Investoři však naráží na nedostatek dostupných projektů, vyplývá z dnes zveřejněného průzkumu společnosti KPMG Property Lending Barometer 2014.

Majitelé pražských kanceláří očekávají pokles či stagnaci nájmů

14.10.

Praha 14. října (ČTK) - Majitelé kancelářských budov v Praze očekávají, že v příštím roce budou nájmy stagnovat nebo klesat. Stagnaci předpovídají i pro rok 2016. Vyplývá to z nové Studie developerských společností 2014 zpracované společnostmi CEEC Research a KPMG Česká republika, jejíž dílčí výsledky má ČTK k dispozici.

Developeři v Praze prodali letos meziročně o pětinu více bytů

09.10.

Praha 9. října (ČTK) - Developeři v Praze letos prodali 4250 nových bytů, což je meziročně o 22,7 procenta více. Jen během třetího čtvrtletí si lidé koupili 1400 bytů, což představuje meziroční růst o 28 procent. Vyplývá to ze společné statistiky společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality, kterou dnes zveřejnil Ekospol.

Nájem na dobu určitou? Nezapomeňte si sjednat podmínky výpovědi

09.10.  |  Zbyněk Drobiš

Zvažujete pro nové bydlení uzavření nájemní smlouvy na dobu určitou? Měli byste tedy znát novou zákonnou úpravu skončení nájmu bytu sjednaného na dobu určitou, abyste nebyli následně překvapeni sporem s pronajímatelem.

Vláda schválila novelu zákona o zemědělském půdním fondu

08.10.

Praha 8. října (ČTK) - Vláda dnes schválila novelu zákona, která sníží platby za vynětí půdy ze zemědělského půdního fondu a zavádí výjimky z plateb odvodů pro dopravní či průmyslové stavby v průmyslových zónách. Stát chce novelou vyjít vstříc investorům a zároveň nasměrovat stavby na méně kvalitní zemědělskou půdu. Zákon nikdy neprošel větší změnou, pouze se upravoval v souvislosti s jinými normami. Ochrana kvality zemědělského půdního fondu by měla být podle ministerstva životního prostředí posílena.

Kolik změnou dodavatele ušetří průměrná domácnost?

07.10.  |  Jana Poncarová

Zní to vždy lákavě. Obchodníci, kteří vám volají nebo zvoní na vaše dveře, vám většinou nabídnou několikaprocentní úsporu z ceny elektřiny nebo plynu. Jenže… skutečnost může být jiná. Připravili jsme pro vás proto srovnání několika typických spotřeb, které vám pomůžou udělat si představu o tom, kolik změnou dodavatele můžete ušetřit.

IHNED: Vítkova CPI kupuje na severu Čech 20.000 hektarů půdy

02.10.

Praha 2. října (ČTK) - Realitní společnost CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka kupuje v severních Čechách za 43,5 milionu eur (1,2 miliardy korun) 20.000 hektarů půdy i se zemědělskou výrobou. Přebírá akcie firmy Spojené farmy, která pozemky dosud vlastnila. CPI se zároveň zavázala investovat během následujících dvou let do Spojených farem dalších 20 milionů eur (550 milionů Kč). Napsal to dnes server IHNED.cz.

Krize na Ukrajině nahání českým developerům nové klienty

29.09.

Praha 29. září (ČTK) - Přetrvávající krize a napětí na Ukrajině nahrává největším českým developerům. Někteří z nich v posledních měsících evidují zvýšený zájem rusky mluvících klientů o nové byty převážně v Praze, jiní nárůst očekávají v nejbližší době. Vyplynulo to z odpovědí největších prodejců bytů oslovených ČTK. Podíl kupců ze zemí bývalého Sovětského svazu se přitom v minulých letech postupně snižoval na současných zhruba pět až deset procent z 5000 prodaných nových bytů v Praze.

ÚZSVM: Registr administrativních budov je z 95 procent naplněn

29.09.

Praha 29. září (ČTK) - Centrální registr administrativních budov (CRAB) je z 95 procent naplněn. Aktuálně je v něm 3681 budov v majetku státu a zkoumá se nyní 176 objektů. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podle vládního nařízení měly úřady data do systému doplnit do konce června. V dubnu bylo v registru zhruba 3000 budov a ministerstvo financí systém považovalo za neefektivní.

Praha 6 asi zruší miliardovou zakázku na výstavbu u Ořechovky

26.09.

Praha 26. září (ČTK) - Praha 6 patrně zruší více než miliardovou zakázku na výstavbu dvou bytových domů v lokalitě Na Dračkách nedaleko Ořechovky. Výběrová komise to doporučila radě městské části. Do soutěže se totiž přihlásili jen dva zájemci, z toho jeden nesplnil podmínky, řekl na dotaz ČTK místostarosta Štěpán Stupčuk (ČSSD). \"Další realizace tohoto projektu bude na rozhodnutí nové politické reprezentace, která vzejde z komunálních voleb,\" uvedl. Záměr kritizovala opozice.

Nástrahy ve smlouvách dodavatelů energie

25.09.  |  Jana Poncarová

Jako vše má i liberalizovaný trh s energiemi své výhody a nevýhody. Odběratelé si již několik let mohou svobodně vybrat společnost, od které budou elektřinu nebo plyn nakupovat a optimalizovat tak svůj účet za energie. Na druhou stranu, konkurenční boj přinesl i celou řadu nástrah a chytáků ve smlouvách, které nám mohou zkomplikovat život.

Nový závod firmy INA ve Svitavách může zaměstnat až 960 lidí

24.09.

Svitavy 24. září (ČTK) - Svitavy prodají pozemky v městské průmyslové zóně Paprsek firmě INA Lanškroun. Záměr dnes schválili zastupitelé. Závod ve Svitavách by vyráběl plastová ložiska, komponenty pro automobilový průmysl a zejména nový regulační ventil pro rozvod kapaliny v chladicím systému vozidla. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Zuzana Pustinová. Investice může přinést až 960 pracovních míst.

Počet vloupání do domů oproti loňskému létu klesl téměř o čtvrtinu. Češi si zabezpečují už nejen vstupní dveře

23.09.  |  Redakce

V Česku meziročně klesl počet vloupání do rodinných domů. Podle aktuálních policejních statistik se počet krádeží vloupáním do rodinných domů od června do srpna snížil téměř o čtvrtinu oproti loňskému roku. Hlavním důvodem je zvyšující se zájem o bezpečnostní systémy a ochranná opatření. Ta se týkají nejen lepšího zabezpečení vstupních dveří a garážových vrat, ale také instalace předokenních rolet.

Zvýšil váš dodavatel cenu energie? Můžete bez sankcí odejít

23.09.  |  Jana Poncarová

Upsali jste se dodavateli na několik let? Nejste spokojeni s jeho službami, přístupem k zákazníkům nebo s obchodními podmínkami? Sledujte, zda vaše energetická společnost nevyhlásí nové ceníky, v nichž by zvedla ceny energií. V takovém případě totiž můžete bezplatně odejít.

Praha 6 prodá skupině PPF pozemky u zbouraného hotelu Praha

19.09.

Praha 19. září (ČTK) - Praha 6 prodá skupině PPF pozemky přiléhající k areálu nedávno zbouraného hotelu Praha. Do městské pokladny tak přibude 50 milionů korun. Po dlouhé debatě o tom dnes rozhodlo zastupitelstvo. Proti se postavila opozice. O prodeji podle ní měla rozhodnout až nová politická garnitura, která vzejde z říjnových voleb. Pětihvězdičkový hotel prodala Praha 6 v roce 2002 za 501 milionů korun.

Prostory cukrárny v centru Brna se vydražily za 41 mil. Kč

18.09.

Brno 18. září (ČTK) - Prostory jedné z nejstarších brněnských cukráren U čtyř mamlasů se dnes v Brně vydražila za 41 milionů korun. Vyvolávací cena byla 13 milionů. Dražbu vyhrála brněnská firma, která se zabývá developerskou a stavební činností, jestli cukrárna na místě zůstane, bude předmětem jednání. Novinářům to řekl zástupce firmy Martin Kriak, jméno společnosti, kterou zastupuje, neuvedl.
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.