Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Jak si z daní odečíst úvěr ze stavebního spoření

30.03.  |  Lucie Mečířová

Brali jste si úvěr ze stavebního spoření, který aktuálně splácíte? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu. Úroky z půjčky si můžete odečíst z daní, a získat tak přeplatek. Podívejte se s námi, jak na to.

Test zákaznických linek: za volání dodavateli energií zaplatíte, cena však není jasná

27.01.  |  Redakce

Zákaznické linky 16 z 20 největších dodavatelů elektřiny a plynu v Česku jsou i na začátku roku 2015 zpoplatněny. Kolik zákazníci za jeden běžný hovor zaplatí, přitom není jasné. Většina dodavatelů cenu hovorného neuvádí, konečný účet za volání se proto může u různých firem lišit.

Střelmistr dostal za odstřel budov OP Prostějov pokutu

26.01.

Prostějov 26. ledna (ČTK) - Kvůli odstřelu šesti výrobních budov Oděvního podniku Prostějov, při kterém byli loni v červnu lehce zraněni dva lidé, dostal střelmistr Zdeněk Šobíšek pokutu několik desítek tisíc korun. Střelmistrovi hrozila pokuta až 50.000 korun a uložená sankce je při její horní hranici, řekl dnes ČTK mluvčí Státní báňské správy Bohuslav Machek. Šobíšek už pokutu zaplatil.

AEW Europe odkoupila areál v Dobrovízi s halou pro Amazon

26.01.

Praha 26. ledna (ČTK) - Společnost AEW Europe odkoupila od developerské firmy Panattoni Europe logistický park v Dobrovízi u Prahy, jehož součástí je i budovaná obří hala pro americký internetový obchod Amazon. Areál o pronajímatelné ploše 255.000 metrů čtverečních získala AEW Europe prostřednictvím svého fondu Logistis za 150 milionů eur, tedy přibližně za 4,2 miliardy korun. Informaci o transakci dnes ČTK potvrdil šéf tuzemské Panattoni Pavel Sovička. Panattoni Europe má zůstat správcem parku.

Firma Atrium kupuje nákupní centrum Arkády za 4,5 miliardy korun

22.01.

Praha/St. Helier (Jersey) 22. ledna (ČTK) - Investorská společnost Atrium European Real Estate podepsala dohodu o převzetí tříčtvrtečního podílu v nákupním centru Arkády v Praze na Pankráci za zhruba 162 milionů eur (4,5 miliardy Kč). Podíl kupuje od francouzské developerské společnosti Unibail-Rodamco. Transakce by měla být dokončena ve druhém čtvrtletí letošního roku, oznámila dnes společnost Atrium v prohlášení na svém webu.

Re/Max loni navýšil obrat o miliardu na deset miliard korun

22.01.

Praha 22. ledna (ČTK) - Realitní síť Re/Max v loňském roce zvýšila v Česku obrat zhruba o miliardu na deset miliard korun. Zároveň zvýšila svůj tržní podíl na tuzemském trhu na 17 procent. ČTK to dnes sdělil prezident společnosti Re/Max pro ČR a SR David Krajný.

Cena bytů v Praze vloni meziročně stoupla o jedno procento

21.01.

Praha 21. ledna (ČTK) - Ceny v bytů v Praze rostou. Za celý loňský rok vzrostla průměrná cena dostupných bytů o procento na 61 tisíc 857 korun včetně DPH za čtvereční metr. Vyplývá to z šetření developerských společností Trigema, Skanska a Ekospol. Ještě více rostla cena nových bytů postavených v loňském a v předloňském roce, která vzrostla o sedm procent.

Peakside dokončil koupi 72 nákupních center za dvě miliardy Kč

21.01.

Praha 21. ledna (ČTK) - Soukromý fond ve správě společnosti Peakside Capital Advisors dokončil koupi 72 maloobchodních nemovitostí v Česku, které za dvě miliardy korun získal od společnosti Atrium European Real Estate Limited. Jde o menší obchodní centra po celé republice, informovala dnes společnost Peakside. V regionu letos plánují další investice.

Loni bylo v Praze dokončeno nejvíce kanceláří od krize

21.01.

Praha 21. ledna (ČTK) - Loni bylo v Praze dokončeno nejvíce kanceláří od předkrizového roku 2009. V 16 budovách vzniklo 149.000 metrů čtverečních administrativních prostor. Vzrostla však jejich neobsazenost, bez nájemce je 15,3 procenta prostor. Oznámilo to dnes sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF).

Investoři loni za komerční nemovitosti v ČR utratili 55,4 mld. Kč

20.01.

Praha 20. ledna (ČTK) - Investoři za komerční nemovitosti loni v Česku utratili 1,99 miliardy eur (55,4 miliardy korun), což je meziročně o 96 procent více. Vyplývá to z analýzy realitní poradenské společnosti Cushman & Wakefield. V celém regionu střední Evropy vzrostly investice do tohoto typu nemovitostí meziročně o 41 procent na 7,3 miliardy eur (203 miliard korun). To je zároveň nejvíce za posledních sedm let.

Sekyra Group začne příští rok stavět na Rohanském ostrově

17.01.

Praha 17. ledna (ČTK) - Developerská firma Sekyra Group chce v průběhu příštího roku zahájit výstavbu na Rohanském ostrově v Praze. V polovině letošního roku by měla získat územní rozhodnutí. Začnou tak jednání o koupi pozemků od hlavního města Prahy za 1,68 miliardy korun. V rozhovoru s ČTK to řekl ředitel developmentu Sekyra Group Leoš Anderle. Na pomezí Karlína a Libně podle plánu developera do 15 let vznikne nová městská čtvrť za 12 až 15 miliard korun.

Aktuálně: Developer CP Praha na sebe podal insolvenční návrh

15.01.

Praha 15. ledna (ČTK) - Developerská společnost CP Praha, která je autorem luxusního bytového projektu Central Park v Praze 3, na sebe podal návrh na insolvenci. Nezvládá splácet úvěr UniCredit Bank, jehož neuhrazená jistina na začátku loňského prosince činila téměř 786 milionů Kč. Vyplývá to z údajů v Insolvenčním rejstříku, na které upozornil server Aktuálně.cz. Firma v insolvenčním návrhu žádá o povolení reorganizace. Městský soud v Praze dnes insolvenční řízení s CP Praha zahájil.

Developer chce v Modřanech u Vltavy postavit 700 bytů

15.01.

Praha 15. ledna (ČTK) - Developerská společnost Karlín Group chce v Modřanech u Vltavy postavit novou čtvrť s 698 byty v sedmi domech. Stavbu projektu Riverpark Modřany plánuje zahájit příští rok v březnu, uvádí firma v dokumentaci pro posuzování vlivů na životní prostředí (EIA).

Nájemci komerčních prostor se proti kurzovým výkyvům nezajišťují

15.01.

Praha 15. ledna (ČTK) - Nájemci ani pronajímatelé komerčních prostor v Česku, u nichž se úhrady za tyto služby v drtivé většině případů účtují v eurech, se proti pohybům kurzu měn nezajišťují. Úlevy na nájemném kvůli aktuálnímu oslabení koruny tak nelze čekat, tvrdí zástupci realitních poradenských společností, které ČTK oslovila.

Hypotéka a rozvod: Banku vaše vypořádání nezajímá

13.01.  |  Redakce

Hypotéka je často běh na dlouhou trať. V tom horším případě se dokonce může stát, že vydrží déle než manželství. A protože skoro polovina manželství končí rozvodem, nabízí se otázka, co si v takovou chvíli počít s hypotékou. Existuje mylný předpoklad, že v případě rozvodového vypořádání je z hypotéky automaticky vyvázán ten z manželů, který hypotéku nepřevzal. Pro banku však není rozvodové vypořádání nijak závazné. A může například muž s průměrnými příjmy finančně zvládnout výživné i novou rodinu s novou hypotékou?

Srovnání: Ceny kWh elektřiny v roce 2015

13.01.  |  Jana Poncarová

Nové ceníky elektřiny pro rok 2015 jsou už známé. Elektrická energie je od nového roku zase o něco levnější. To se pochopitelně promítlo i do ceny kilowatthodiny.

Převody zbytných ploch SŽDC obcím z Plzeňska jsou opět na začátku

12.01.

Plzeň 12. ledna (ČTK) - Města a obce Plzeňského kraje, jež loni dohodla se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) převody 110 zbytných pozemků, musejí po čtyřech letech začít jednat od začátku. Nový šéf SŽDC již dohodnutý bezúplatný převod odmítl s tím, že pozemky lze převádět pouze za peníze a formou veřejné soutěže. ČTK to dnes řekl předseda Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje (SMOPK) Jaroslav Perlík a potvrdila to SŽDC.

Developeři loni v Praze prodali 5950 bytů, více než před krizí

12.01.

Praha 12. ledna (ČTK) - Developeři loni v Praze prodali 5950 nových bytů, což je meziroční nárůst o 18,6 procenta. Vyplývá to ze společné statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema, kterou má ČTK k dispozici. Je to nejvíce za posledních osm let. Prodeje tak překonaly i předkrizový rok 2007, kdy se v hlavním městě prodalo 5356 nových bytů.

Státní fond loni na opravy panelových bytů poslal 631,8 mil. Kč

06.01.

Praha 6. ledna (ČTK) - Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) loni na rekonstrukci panelových bytů z programu Panel 2013+ poskytl 631,8 milionu korun. To je ve srovnání s rokem 2013 o 83 procent více, informovala ČTK mluvčí fondu Karolína Smetanová.

MMR pošle na pečovatelské a vstupní byty až 160 mil. Kč

06.01.

Praha 6. ledna (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) přispěje na výstavbu pečovatelských a vstupních bytů až 160 milionů korun. Dotace na postavení jednoho bytu bude maximálně 600 tisíc korun, uvedl dnes resort na svých internetových stránkách.

Ekospol loni zdvojnásobil zisk, tržby stouply na miliardu korun

05.01.

Praha 5. ledna (ČTK) - Developerská společnost Ekospol v roce 2014 zvýšila tržby meziročně o 36,1 procenta na jednu miliardu korun. Zisk před zdaněním loni firmě vzrostl ve srovnání s rokem 2013 o 96,1 procenta na 200 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec. Podobný obrat firma plánuje i letos.

Ceny energií se od ledna 2015 změní i podnikatelům

02.01.  |  Jana Poncarová

Provoz obchodu, výrobny nebo kanceláře něco stojí. Platby za elektřinu i plyn ukrojí nemalý kus firemního rozpočtu. Stejně jako domácnosti mohou i firmy od ledna 2015 ušetřit v platbách za elektřinu. Záleží mj. i na tom, v jakém regionu energii odebírají, o kolik dodavatel zlevnil nebo zda se mu upsali a sjednali si fixovaný produkt.

Finep příští rok v Praze postaví 500 bytů za 1,7 miliardy korun

29.12.

Praha 29. prosince (ČTK) - Developerská společnost Finep příští rok v Praze postaví 500 nových bytů až za 1,7 miliardy korun. Zvažuje také stavbu retailového parku či administrativní budovy, řekl ČTK finanční ředitel Finepu Štěpán Havlas. Letos čeká růst tržeb o 7,5 procenta.

Úrokové sazby míří na jih a Vánoce budou na blátě

18.12.  |  Redakce

Sazby hypotečních úvěrů aktuálně dávají přednost teplu před zimou a posouvají se opět dolů, tedy na jih. Jižním směrem mířily již na podzim, když se vydaly pod neuvěřitelnou 2% hranici, a jak se zdá, tento trend bude pokračovat i o Vánocích. Můžeme tak čekat, že Vánoce budou minimálně na hypotečním trhu na blátě.

Ekospol bude v Praze stavět další velké komplexy se stovkami bytů

10.12.

Praha 10. prosince (ČTK) - Developerská společnost Ekospol chce pokračovat ve výstavbě velkých komplexů se stovkami bytů. Příští rok na jaře představí projekt s 800 byty v širším centru Prahy, řekl ČTK na setkání Stavebního fóra předseda představenstva a generální ředitel společnosti Evžen Korec. V rámci první etapy pustí developer do prodeje 200 bytů.

Výškové domy na Pankráci Central Groupu navrhne architekt Pleskot

10.12.

Praha 10. prosince (ČTK) - Výškové bytové domy na pankrácké pláni vedle sídla ČT pro developerskou společnost Central Group navrhne architekt Josef Pleskot. Jeho AP Atelier vyhrál architektonickou soutěž na projekt nazývaný Rezidence Park Kavčí Hory, řekl na dnešním setkání Stavebního fóra předseda představenstva Central Group Dušan Kunovský. Na místě v budoucnu vyroste několik stovek bytů.

Firma Atrium prodává balík obchodních nemovitostí v ČR

09.12.

Praha/Saint Helier 9. prosince (ČTK) - Realitní společnost Atrium European Real Estate Limited, která se zaměřuje na provozování a rozvoj nákupních středisek ve střední a východní Evropě, se dohodla na prodeji celkem 72 maloobchodních nemovitostí v České republice. Firma to dnes oznámila na svém webu. Balík od ní za 70 milionů eur (1,9 miliardy Kč) kupuje soukromý fond, který spravuje společnost Peakside Capital Advisors. Transakce by měla být dokončena v prvním čtvrtletí příštího roku.

CPI chce do nového hotelu v Hradci investovat miliardu korun

09.12.

Hradec Králové 9. prosince (ČTK) - Realitní skupina CPI Radovana Vítka hodlá investovat přes miliardu korun do vybudování nového hotelu s multifunkčním centrem v Hradci Králové na místě nynějšího hotelu Černigov. Novinářům to dnes řekli představitelé CPI. Hotel Černigov chce investor zbourat, což ve městě vyvolalo diskuse a odpor části veřejnosti. Vznikla petice proti demolici hotelu, kterou dosud podepsalo téměř 200 lidí.

Byty v Praze se letos prodávají dražší až o čtvrt milionu korun

09.12.

Praha 9. prosince (ČTK) - Největší developeři letos prodávají byty v Praze o několik jednotek procent dráž než loni. Průměrný byt tak podražil až o čtvrt milionu Kč. Vyplývá to z odpovědí představitelů developerských společností oslovených ČTK. Růst cen přitom předpovídají i v dalším roce.

Accolade a Panattoni chtějí do průmyslových zón dát 11 mld Kč

03.12.

Praha 3. prosince (ČTK) - Česká investiční skupina Accolade a developerská společnost Panattoni Europe plánují v Česku a na Slovensku investovat během pěti let do průmyslových zón až 11 miliard Kč. Projekty za 1,5 miliardy korun už firmy uzavřely, informovali na dnešní tiskové konferenci zástupci firem. Zaměřit se chtějí hlavně na menší regiony obou zemí. Slibují, že díky tomu vzniknou tisíce nových pracovních míst.

5 osvědčených tipů, jak ušetřit při vytápění plynem

02.12.  |  Jana Poncarová

Více než 2,5 milionů českých domácností využívá zemní plyn, a to buď na vaření, ohřev vody nebo vytápění. Čím vyšší spotřebu mají, tím více za plyn zaplatí. To se týká zejména vytápění. Průměrná domácnost, která spotřebuje kolem 30 MWh zemního plynu, za rok zaplatí kolem 40 až 45 000 korun. Přemýšlíte i vy, jak při vytápění plynem ušetřit? Nemusíte zrovna zavřít kohoutky radiátorů a mrznout.

MMR podpoří bydlení 74 miliony korun, žádat o ně lze do února

01.12.

Praha 1. prosince (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle na podporu bydlení 74 milionů korun. Žádosti o dotace na regeneraci panelových sídlišť, výstavbu technické infrastruktury či výměnu domovních olověných rozvodů lze posílat od 8. prosince 2014 do 16. února 2015, informoval dnes resort na svých internetových stránkách.

Accolade a Panattoni chtějí v ČR do průmyslových zón dát 10 mld.

01.12.

Praha 1. prosince (ČTK) - Česká skupina Accolade a developer Panattoni Europe chtějí v Česku v nejbližších pěti letech investovat do průmyslových zón 10 miliard korun. Slibují, že díky tomu vzniknou tisíce nových pracovních míst. Firmy to uvedly v pozvánce na středeční tiskovou konferenci, kde chtějí oznámit další podrobnosti o plánované investici.

Mimořádná splátka hypotéky: Pro a proti

27.11.  |  Redakce

Mimořádná splátka hypotéky může pro klienta znamenat velkou úsporu nákladů na splácení úvěru. Současně je to ale krok často velmi nevýhodný, pokud se provede v nesprávný čas. I když jsou dnes banky k mimořádným splátkám v průběhu fixace vstřícnější, stále platí, že bez sankcí nelze provést mimořádnou splátku kdykoliv.

Ekologické dotace pro bytové domy odstartují příští rok v březnu

20.11.

Praha 20. listopadu (ČTK) - Dotace na stavbu či rekonstrukci nízkoenergetických bytových domů odstartuje Nová zelená úsporám (NZÚ) nejspíš v březnu 2015. Na dnešním setkání Stavebního fóra to řekl náměstek ředitele Státního fondu životního prostředí (SFŽP) Leo Steiner. Připraveno je 1,6 miliardy korun, z toho na bytové domy by mohla jít polovina. Jde o návrh, který musí schválit vláda.

Rozbil se vám kotel nebo pračka? Někteří dodavatelé energií vám opravu zaplatí

20.11.  |  Redakce

Telefonní linku, kde můžete nahlásit problém s dodávkou plynu či elektřiny, má dnes již každý dodavatel energií. Přibližně třetina z nich však v současné době nabízí svým zákazníkům také služby, které pomáhají řešit různé havarijní situace v domácnosti. Zákazníci díky tomu mohou ušetřit tisíce korun za výjezdy techniků nebo výměnu spotřebičů.

Společnost RPG Byty prodá letos v Ostravě čtyři bytové domy

13.11.

Ostrava 13. listopadu (ČTK) - Společnost RPG Byty, která je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v zemi, prodá do konce roku nájemníkům čtyři bytové domy v Ostravě-Porubě. Nájemníci zaplatí 9000 korun za metr čtvereční. Na tiskové konferenci v Ostravě to dnes řekl jednatel společnosti Pavel Klimeš. Další prodej bytových domů společnost neplánuje. RPG Byty spravují v Moravskoslezském kraji zhruba 43.000 bývalých bytů těžební společnosti OKD.

Garance ceny elektřiny a plynu: jak skutečně fungují?

07.11.  |  Redakce

Čeští dodavatelé energií začali v posledních letech po vzoru mobilních operátorů rozšiřovat svou nabídku tarifů pro dodávku elektřiny a plynu. Nejčastěji slibují, že udrží stejnou cenu energií po dobu platnosti vaší smlouvy, případně že jejich dodávka energií bude vždy levnější než u konkurence. Jak se v těchto tarifech zorientovat a neprohloupit?

Kohoutky radiátorů chladné nezůstanou, plyn zdražovat nebude

06.11.  |  Jana Poncarová

Představa, že radiátory přestanou topit zrovna v době, kdy za okny bude bohatá sněhová nadílka a teploty klesnou hluboko pod nulu, není příliš lákavá. Hrozí nám nedostatek zemního plynu v topné sezóně? Jak se bude vyvíjet cena plynu s ohledem na situaci na Ukrajině?

Pražský hotel Hilton je na prodej, majitel začal hledat kupce

04.11.

Praha 4. listopadu (ČTK) - Největší hotel v Česku, pražský Hilton Prague, je na prodej. ČTK to dnes sdělila realitní poradenská společnost JLL, kterou současný majitel, společnost Avid Asset Management, pověřil zprostředkováním prodeje hotelu. Hotelu se 791 pokoji navíc končí manažerská smlouva s řetězcem Hilton, nový majitel ho tak bude moci i přejmenovat. Cenu, za kterou chce majitel hotel nacházející se blízko Florence prodat, nezveřejnil.

Zónu Škoda Auto Kvasiny by stát a kraj mohly podpořit 1,3 mld. Kč

03.11.

Hradec Králové 3. listopadu (ČTK) - Stát a Královéhradecký kraj by mohly do dalšího rozvoje zóny Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku dát přibližně přes 1,2 až 1,3 miliardy korun. Zastupitelé hradeckého kraje dnes schválili memorandum, ve kterém se kraj, Škoda Auto a ministerstvo průmyslu a obchodu přihlašují k rozšíření zóny. ČTK to řekl hejtman Lubomír Franc (ČSSD). Samotná Škoda Auto v závodě Kvasiny plánuje investice za 13 miliard korun a vytvoření asi 1500 pracovních míst.

Antimonopolní úřad schválil vstup CPI do agrárního byznysu

03.11.

Brno 3. listopadu (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil vstup realitní společnosti CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka do agrárního byznysu. Vyplývá to z vyjádření úřadu pro ČTK. Vítek kupuje v severních Čechách za 43,5 milionu eur (1,2 miliardy korun) 20.000 hektarů půdy i se zemědělskou výrobou. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné.

Na Černovické terase v Brně přibude 500 nových pracovních míst

31.10.

Brno 31. října (ČTK) - Brněnská průmyslová zóna na Černovické terase se příští rok rozroste o dvě nové výrobní haly. Výrobu sem přenese z Vyškova potravinářská společnost Neli a novou větší výrobní halu bude mít producent ocelových trubek 1CSC Precision Tubes. Nové provozy mají začít fungovat koncem roku 2015, dohromady v obou firmách vznikne okolo 500 pracovních míst, řekl ČTK ředitel developerské společnosti CTP Invest pro jižní Moravu Tomáš Budař.

Na co si dát pozor při vyřizování hypotéky

27.10.  |  Redakce

Jsme v době historicky nejnižších úrokových sazeb. V případě, že se této příznivé situace chystáte využít, dejte pozor, abyste při vyřizování hypotečního úvěru nenarazili na problém. Získání hypotéky totiž má svá úskalí. Výhodné nabídky nebývají zadarmo, ne všechny příjmy jsou z hlediska bonity akceptovány a vyřízení hypotéky nebývá otázkou jen několika málo dnů.

NKÚ našel v nákupu sídla Úřadu práce za 299 mil. Kč řadu chyb

25.10.

Praha 25. října (ČTK) - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) našel v nákupu sídla Úřadu práce ČR (ÚP) za 299 milionů korun řadu chyb. Pracovní úřad prý dokonce uvedl nepravdivé údaje. Uvedl to server Česká justice. Zda to bylo důvodem pátečního odvolání šéfky ÚP Marie Bílkové, není jasné. ÚP prověrku nekomentoval, protože ještě nemá závěrečnou zprávu. Odvolání Bílkové, které překvapilo opozici i koalici, ministryně práce Michaela Marksová Tominová (ČSSD) zdůvodnila rozdílným pohledem na směřování úřadu.

Přehnaná byrokracie odrazuje zahraniční firmy, tvrdí developeři

23.10.

Praha 23. října (ČTK) - Průmysloví developeři si nejvíce stěžují na přehnanou byrokracii a dlouhý proces povolování staveb, prý to odrazuje zahraniční firmy. Potenciálním zahraničním nájemcům logistických parků, skladů a výrobních hal vadí i nedostatečná dopravní infrastruktura, vyplývá z nejnovější Studie developerských společností 2014 společností CEEC Research a KPMG Česká republika, jejíž část má ČTK k dispozici.

Skanska prodala kancelářskou budovu Riverview v Praze 5

22.10.

Praha 22. října (ČTK) - Společnost Skanska Property Czech Republic prodala svou kancelářskou budovu Riverview v Praze 5 fondu z investiční skupiny Invesco Real Estate. Informovala o tom dnes mluvčí společnosti Lenka Kůsová. Cenu transakce společnosti nezveřejnily.

Renovace všech budov v ČR by vyšla na 1,5 bilionu korun

22.10.

Praha 22. října (ČTK) - Na kompletní renovaci všech budov v ČR pro doporučený střední energetický standard by bylo nutné investovat 1,5 bilionu korun, z toho jen úprava rodinných domů by vyšla na 1,133 bilionu korun. Vyplývá to z podrobné analýzy aliance Šance pro budovy. Jde pouze o technický potenciál, nikoliv tržní. Investice do pasivního standardu by vyšla až na 2,1 bilionu korun.

Poplatky za elektřinu: Co vše se vejde do vašeho účtu?

21.10.  |  Jana Poncarová

Jednou za rok dostanete pozdrav od svého dodavatele elektřiny – roční vyúčtování. Přeplatek vás potěší, nedoplatek vyvede z míry. Možná se stejně jako řada jiných odběratelů podivujete nad všemi těmi čísly. Kolik se toho vejde do účtu za elektřinu? Za co všechno platíte?

Pražský kancelářský trh ve třetím čtvrtletí vzrostl o 77 procent

20.10.

Praha 20. října (ČTK) - Pražský kancelářský trh ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně o 77 procent a proti předchozímu čtvrtletí o 53 procent. Oznámilo to dnes sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF). Celkem si firmy pronajaly 93.100 metrů čtverečních kanceláří. Číslo zahrnuje i obnovené smlouvy dosavadních nájemců. Tento typ transakcí se na celkovém výsledku podílel z 55 procent.

Praha obdržela od MMR tři věcné výtky k novým stavebním předpisům

16.10.

Praha 16. října (ČTK) - Praha obdržela výzvu ministerstva pro místní rozvoj (MMR) k úpravě nových Pražských stavebních předpisů (PSP), které platí od 1. října. Kromě formálního pochybení resort nečekaně připojil i tři věcné výtky k obsahu nového předpisu, prohlásil na dnešním semináři Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí vedoucí týmu pro přípravu PSP Pavel Hnilička z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Podle něj se výzvou nyní zabývají magistrátní právníci.

Výstavba skladů a hal bude letos rekordní, odhadují odborníci

16.10.

Praha 16. října (ČTK) - Skladových a průmyslových hal letos v ČR přibylo 271.200 metrů čtverečních, což je meziroční nárůst o 17 procent. Jen ve třetím čtvrtletí se dokončilo 102.100 metrů čtverečních, informovalo dnes sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF). Letošní rok tak podle něj překoná loňský rok s rekordní výstavbou 269.000 metrů čtverečních.

Společnost CTP koupila European Park u dálnice D8 nedaleko Prahy

15.10.

Kladno 15. října (ČTK) - Největší tuzemský developer průmyslových nemovitostí CTP v úterý oficiálně převzal logistický areál D8 European Park u Prahy. Cenu transakce nezveřejnil. Areál o ploše přibližně 90.000 metrů čtverečních se rozkládá u exitu 9 dálnice D8 poblíž Prahy. Nyní sklady zabírají přes 20.000 metrů čtverečních, plánována je další výstavba, řekl dnes ČTK obchodní ředitel CTP Jaroslav Kaizr. K transakci se společnost dříve nevyjadřovala kvůli uzavřené dohodě o mlčenlivosti.

Praha 6 zrušila více než miliardovou zakázku na stavbu bytů

15.10.

Praha 15. října (ČTK) - Praha 6 zrušila více než miliardovou zakázku na výstavbu dvou bytových domů v lokalitě Na Dračkách nedaleko Ořechovky. Rozhodla o tom dnes rada města, která je zároveň valnou hromadou radnicí vlastněné firmy Sneo. Do soutěže se přihlásili jen dva zájemci, z toho jeden nesplnil podmínky, řekl na dotaz ČTK mluvčí radnice Adam Halmoši. Záměr už dřív kritizovala opozice.

V Praze je v nabídce 7000 nových bytů, průměrně stojí 4,7 mil. Kč

15.10.

Praha 15. října (ČTK) - Developeři mají v Praze v nabídce 7000 nových bytů, jejich celková ceníková hodnota vzrostla oproti prvnímu pololetí o dvě miliardy korun na 32 miliard korun. Průměrná cena dostupného bytu je 4,7 milionu korun, vyplývá z nejnovější analýzy developerské společnosti Trigema. Na konci prvního pololetí letošního roku byla průměrná cena bytu v nabídce 4,64 milionu korun.

Do nemovitostí v Evropě se letos investuje nejvíc za sedm let

14.10.

Praha 14. října (ČTK) - Objem investic do nemovitostí v Evropě je nejvyšší za posledních sedm let, jen v prvním pololetí vzrostl o čtvrtinu na 80 miliard eur (2,2 bilionu korun). Investoři však naráží na nedostatek dostupných projektů, vyplývá z dnes zveřejněného průzkumu společnosti KPMG Property Lending Barometer 2014.

Majitelé pražských kanceláří očekávají pokles či stagnaci nájmů

14.10.

Praha 14. října (ČTK) - Majitelé kancelářských budov v Praze očekávají, že v příštím roce budou nájmy stagnovat nebo klesat. Stagnaci předpovídají i pro rok 2016. Vyplývá to z nové Studie developerských společností 2014 zpracované společnostmi CEEC Research a KPMG Česká republika, jejíž dílčí výsledky má ČTK k dispozici.

Developeři v Praze prodali letos meziročně o pětinu více bytů

09.10.

Praha 9. října (ČTK) - Developeři v Praze letos prodali 4250 nových bytů, což je meziročně o 22,7 procenta více. Jen během třetího čtvrtletí si lidé koupili 1400 bytů, což představuje meziroční růst o 28 procent. Vyplývá to ze společné statistiky společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality, kterou dnes zveřejnil Ekospol.

Nájem na dobu určitou? Nezapomeňte si sjednat podmínky výpovědi

09.10.  |  Zbyněk Drobiš

Zvažujete pro nové bydlení uzavření nájemní smlouvy na dobu určitou? Měli byste tedy znát novou zákonnou úpravu skončení nájmu bytu sjednaného na dobu určitou, abyste nebyli následně překvapeni sporem s pronajímatelem.

Vláda schválila novelu zákona o zemědělském půdním fondu

08.10.

Praha 8. října (ČTK) - Vláda dnes schválila novelu zákona, která sníží platby za vynětí půdy ze zemědělského půdního fondu a zavádí výjimky z plateb odvodů pro dopravní či průmyslové stavby v průmyslových zónách. Stát chce novelou vyjít vstříc investorům a zároveň nasměrovat stavby na méně kvalitní zemědělskou půdu. Zákon nikdy neprošel větší změnou, pouze se upravoval v souvislosti s jinými normami. Ochrana kvality zemědělského půdního fondu by měla být podle ministerstva životního prostředí posílena.

Kolik změnou dodavatele ušetří průměrná domácnost?

07.10.  |  Jana Poncarová

Zní to vždy lákavě. Obchodníci, kteří vám volají nebo zvoní na vaše dveře, vám většinou nabídnou několikaprocentní úsporu z ceny elektřiny nebo plynu. Jenže… skutečnost může být jiná. Připravili jsme pro vás proto srovnání několika typických spotřeb, které vám pomůžou udělat si představu o tom, kolik změnou dodavatele můžete ušetřit.

IHNED: Vítkova CPI kupuje na severu Čech 20.000 hektarů půdy

02.10.

Praha 2. října (ČTK) - Realitní společnost CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka kupuje v severních Čechách za 43,5 milionu eur (1,2 miliardy korun) 20.000 hektarů půdy i se zemědělskou výrobou. Přebírá akcie firmy Spojené farmy, která pozemky dosud vlastnila. CPI se zároveň zavázala investovat během následujících dvou let do Spojených farem dalších 20 milionů eur (550 milionů Kč). Napsal to dnes server IHNED.cz.

Krize na Ukrajině nahání českým developerům nové klienty

29.09.

Praha 29. září (ČTK) - Přetrvávající krize a napětí na Ukrajině nahrává největším českým developerům. Někteří z nich v posledních měsících evidují zvýšený zájem rusky mluvících klientů o nové byty převážně v Praze, jiní nárůst očekávají v nejbližší době. Vyplynulo to z odpovědí největších prodejců bytů oslovených ČTK. Podíl kupců ze zemí bývalého Sovětského svazu se přitom v minulých letech postupně snižoval na současných zhruba pět až deset procent z 5000 prodaných nových bytů v Praze.

ÚZSVM: Registr administrativních budov je z 95 procent naplněn

29.09.

Praha 29. září (ČTK) - Centrální registr administrativních budov (CRAB) je z 95 procent naplněn. Aktuálně je v něm 3681 budov v majetku státu a zkoumá se nyní 176 objektů. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podle vládního nařízení měly úřady data do systému doplnit do konce června. V dubnu bylo v registru zhruba 3000 budov a ministerstvo financí systém považovalo za neefektivní.

Praha 6 asi zruší miliardovou zakázku na výstavbu u Ořechovky

26.09.

Praha 26. září (ČTK) - Praha 6 patrně zruší více než miliardovou zakázku na výstavbu dvou bytových domů v lokalitě Na Dračkách nedaleko Ořechovky. Výběrová komise to doporučila radě městské části. Do soutěže se totiž přihlásili jen dva zájemci, z toho jeden nesplnil podmínky, řekl na dotaz ČTK místostarosta Štěpán Stupčuk (ČSSD). \"Další realizace tohoto projektu bude na rozhodnutí nové politické reprezentace, která vzejde z komunálních voleb,\" uvedl. Záměr kritizovala opozice.

Nástrahy ve smlouvách dodavatelů energie

25.09.  |  Jana Poncarová

Jako vše má i liberalizovaný trh s energiemi své výhody a nevýhody. Odběratelé si již několik let mohou svobodně vybrat společnost, od které budou elektřinu nebo plyn nakupovat a optimalizovat tak svůj účet za energie. Na druhou stranu, konkurenční boj přinesl i celou řadu nástrah a chytáků ve smlouvách, které nám mohou zkomplikovat život.

Nový závod firmy INA ve Svitavách může zaměstnat až 960 lidí

24.09.

Svitavy 24. září (ČTK) - Svitavy prodají pozemky v městské průmyslové zóně Paprsek firmě INA Lanškroun. Záměr dnes schválili zastupitelé. Závod ve Svitavách by vyráběl plastová ložiska, komponenty pro automobilový průmysl a zejména nový regulační ventil pro rozvod kapaliny v chladicím systému vozidla. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Zuzana Pustinová. Investice může přinést až 960 pracovních míst.

Počet vloupání do domů oproti loňskému létu klesl téměř o čtvrtinu. Češi si zabezpečují už nejen vstupní dveře

23.09.  |  Redakce

V Česku meziročně klesl počet vloupání do rodinných domů. Podle aktuálních policejních statistik se počet krádeží vloupáním do rodinných domů od června do srpna snížil téměř o čtvrtinu oproti loňskému roku. Hlavním důvodem je zvyšující se zájem o bezpečnostní systémy a ochranná opatření. Ta se týkají nejen lepšího zabezpečení vstupních dveří a garážových vrat, ale také instalace předokenních rolet.

Zvýšil váš dodavatel cenu energie? Můžete bez sankcí odejít

23.09.  |  Jana Poncarová

Upsali jste se dodavateli na několik let? Nejste spokojeni s jeho službami, přístupem k zákazníkům nebo s obchodními podmínkami? Sledujte, zda vaše energetická společnost nevyhlásí nové ceníky, v nichž by zvedla ceny energií. V takovém případě totiž můžete bezplatně odejít.

Praha 6 prodá skupině PPF pozemky u zbouraného hotelu Praha

19.09.

Praha 19. září (ČTK) - Praha 6 prodá skupině PPF pozemky přiléhající k areálu nedávno zbouraného hotelu Praha. Do městské pokladny tak přibude 50 milionů korun. Po dlouhé debatě o tom dnes rozhodlo zastupitelstvo. Proti se postavila opozice. O prodeji podle ní měla rozhodnout až nová politická garnitura, která vzejde z říjnových voleb. Pětihvězdičkový hotel prodala Praha 6 v roce 2002 za 501 milionů korun.

Prostory cukrárny v centru Brna se vydražily za 41 mil. Kč

18.09.

Brno 18. září (ČTK) - Prostory jedné z nejstarších brněnských cukráren U čtyř mamlasů se dnes v Brně vydražila za 41 milionů korun. Vyvolávací cena byla 13 milionů. Dražbu vyhrála brněnská firma, která se zabývá developerskou a stavební činností, jestli cukrárna na místě zůstane, bude předmětem jednání. Novinářům to řekl zástupce firmy Martin Kriak, jméno společnosti, kterou zastupuje, neuvedl.

Prostějovu hrozí kvůli nákupnímu centru žaloba až o 500 mil. Kč

17.09.

Prostějov 17. září (ČTK) - Firma Manthellan kvůli problémům s chystanou stavbou nového obchodního centra Galerie Prostějov pohrozila prostějovské radnici žalobou o náhradu až půlmiliardové škody. Právníci Manthellanu tvrdí, že město nedodržuje smlouvu o přípravě tohoto projektu a nedávným schválením nového územního plánu stavbu nákupního centra znemožnilo. Vyplývá to z dokumentů, které má ČTK k dispozici.

Jak ovlivní kreditní karta výši hypotéky?

17.09.  |  Jan Kruntorád

Kreditní karty, kontokorenty či spotřebitelské úvěry zásadně ovlivňují bonitu žadatele o hypotéku. Přestože každá banka má při schvalování hypotéky trochu odlišný přístup ke stávajícím úvěrovým rámcům klienta, do jisté míry se dá kvantifikovat, jaký vliv mají tyto závazky na potenciální výši hypotečního úvěru. V praxi může kreditní karta způsobit, že klient dosáhne na hypotéku o čtvrtinu nižší.

Jak probíhá změna dodavatele energií a na co si dát pozor?

12.09.  |  Jana Poncarová

Vybrali jste si nového dodavatele elektřiny nebo plynu. Už dlouho přemýšlíte nad změnou energetické společnosti, ale stále se nemůžete k realizaci celého procesu odhodlat. Co přechod k jinému dodavateli obnáší? Půjde jen o změnu fakturační adresy, jak tak často a rádi tvrdí podomní prodejci?

Diskutované stavební předpisy začnou v Praze platit od října

11.09.

Praha 11. září (ČTK) - Zastupitelé napříč politickým spektrem dnes po dlouhé a bouřlivé debatě vyzvali jednobarevnou radu TOP 09 k odkladu účinnosti nedávno schválených nových stavebních předpisů. Odklad na začátek roku 2016 navrhla ČSSD. Autor předpisů Pavel Hnilička na dotaz ČTK uvedl, že zastupitelé nemají k podobné výzvě oprávnění. Spatřuje za tím reklamní lobby, řekl. Předpisy, které mimo jiné regulují velikost reklamy v centru města, tak začnou platit podle původního plánu od října.

Hypoteční trh mírně klesá. Méně se refinancuje

11.09.  |  Redakce

První pololetí letošního roku bylo na hypotečním trhu ve srovnání se stejným obdobím roku loňského o něco slabší. Celková produkce klesla o necelých 5,5 %. Příčinou je dle odborníků pokles refinancování. Naopak primární trh hypoték stále roste.

Budovu Diamant na Václavském náměstí získal německý fond

10.09.

Praha 10. září (ČTK) - Rakouský developer Mustela prodal administrativní budovu Diamant na Václavském náměstí společnosti GLL Real Estate Partners, správci fondu se sídlem v Německu, lokálně zastupovaného společností SPI. Dnes o tom informovala realitní a poradenská společnost MAX Immo, která prodej zprostředkovala. Cenu transakce společnosti nezveřejnily.

Prologis koupil nemovitosti o rozloze 230 tisíc m2, většinu v ČR

09.09.

Praha 9. září (ČTK) - Developerská společnost Prologis koupila komerční nemovitosti ve střední Evropě s celkovou rozlohou 230 tisíc metrů čtverečních. Z toho se 17 nemovitostí o rozloze 163 tisíc metrů čtverečních nachází v Česku, informovala dnes společnost. Součástí obchodu je logistický park v Rudné u Prahy u dálnice D5 nedaleko pražského letiště. Cenu transakce společnost nezveřejnila.

Exmanželka Tykače Kuchtová staví u Ptyče obří trezory za miliardu

09.09.

Praha 9. září (ČTK) - Exmanželka miliardáře Pavla Tykače Daniela Kuchtová staví u západočeské Ptyče obří trezory a luxusní víkendové domy. Investice, kterou zastřešuje společnost Double Square Group, přesáhne miliardu korun. Přepracovaný projekt nazvaný Park Berne dnes novinářům představili zástupci developera a realitní poradenské společnosti JLL.

Vyplatí se vám změnit dodavatele elektřiny a plynu?

09.09.  |  Jana Poncarová

Výhodnější nabídka, úspora, lepší cena. Jinak řečeno, ke změně dodavatele nás nejčastěji vede snaha ušetřit v platbách za elektřinu a plyn. Kolik při změně dodavatele můžete ušetřit, se odvíjí zejména od objemu spotřebované energie. Podívali jsme se na typické příklady českých domácností a přinášíme cenové srovnání dodavatelů, kteří působí na energetickém trhu.

Vláda schválila novelu ulehčující prodej starších domů

03.09.

Praha 3. září (ČTK) - Vláda dnes schválila návrh novely zákona o hospodaření energií, která by mimo jiné měla ulehčit prodej nebo pronájem starších domů. Informovalo o tom tiskové oddělení vlády. Při prodeji nebo pronájmu staveb postavených před rokem 1947 by už neměl být potřeba průkaz energetické náročnosti. Novela byla na programu vlády již před týdnem, ministři ji ale nestihli projednat.

CBRE: Internetoví prodejci v ČR rozšiřují plochu kamenných skladů

02.09.

Praha 2. září (ČTK) - Internetoví prodejci mají stále větší zájem o klasické sklady. Jen za poslední tři roky si v ČR pronajali 70 tisíc metrů čtverečních skladových ploch, vyplývá z analýzy realitní poradenské společnosti CBRE. Podle ní se online obchody podílí na poptávce po velkých skladech zhruba z 15 až 20 procent.

Který způsob splácení hypotéky je výhodnější?

02.09.  |  Jan Kruntorád

Při sjednávání hypotéky stojí každý před rozhodnutím, zda preferovat obvyklejší anuitní splácení, nebo zvolit méně obvyklé splácení lineární. To se často prezentuje jako způsob, který klientovi ušetří peníze na úrocích. Úvěr se totiž zpočátku umořuje rychleji, díky čemuž se platí nižší úroky. Při podrobnější analýze ale dospějeme k závěru, že obvyklejší anuitní splácení s neměnnou výší splátky není nutně méně výhodné.

GSG Group zvýšila v pololetí čistý zisk o 100 pct a změnila název

02.09.

Praha 2. září (ČTK) - Realitní skupina GSG Group, ve které majoritní podíl drží český realitní investor Radovan Vítek, zvýšila v letošním 1. pololetí čistý zisk o více než 100 procent na 112 milionů eur (zhruba 3,1 miliardy korun). ČTK to dnes sdělil mluvčí skupiny Jan Burian s tím, že mimořádná valná hromada společnosti schválila změnu názvu skupiny na CPI Property Group. Jde tak o další přejmenování firmy během letošního roku, původně se totiž realitní skupina jmenovala Orco Germany.

Central Group během dvou let v Praze nabídne k prodeji 3000 bytů

01.09.

Praha 1. září (ČTK) - Developer Central Group začne letos a příští rok v Praze prodávat přes 3000 nových bytů. Největší projekt na Žižkově - Residence Garden Towers od dnešního dne nabízí 682 bytů. Akviziční plány na dnešní tiskové konferenci blíže představil předseda představenstva developerské společnosti Dušan Kunovský.

Palác Euro a Astra v Praze změnily majitele, cena byla 1,1 mld.Kč

01.09.

Praha 1. září (ČTK) - Palác Euro a Palác Astra na Václavském náměstí v Praze změnily majitele. Za 40 milionů eur (cca 1,1 miliardy Kč) je od irské skupiny Avestus Capital Partners koupila skupina Mint Investments. Skupina Mint o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Nemovitosti firma pořídila jako dlouhodobou investici pro své privátní investory.

Developer Orco se v pololetí propadl do ztráty 63 milionů eur

28.08.

Lucemburk 28. srpna (ČTK) - Česko-lucemburská developerská společnost Orco Property Group hospodařila v letošním prvním pololetí s čistou ztrátou 63 milionů eur (1,75 miliardy Kč) po zisku sedm milionů eur před rokem. Oznámila to dnes firma.

Investoři koupili v ČR komerční nemovitosti za 18,9 mld. Kč

27.08.

Praha 27. srpna (ČTK) - Investice do komerčních realit v Česku činily v prvním pololetí 680 milionů eur (18,9 miliardy korun), proti 373 milionům eur (10,38 miliardy korun) ve stejném období roku 2013. Je to zároveň nejvíce za poslední tři roky. Největší zájem byl o kanceláře, vyplývá ze zprávy o vývoji realitního trhu v ČR, kterou dnes vydala realitní poradenská společnost Colliers International.

Praha 2 poslala do prodeje bytové domy za více než 200 milionů

25.08.

Praha 25. srpna (ČTK) - Zastupitelé Prahy 2 na dnešním mimořádném jednání schválili prodej sedmi bytových domů s pozemky za více než 200 milionů korun. Krok je součástí nové vlny privatizace, kterou městská část spustila před časem. V letošním roce radnice počítá s příjmem z prodeje domů ve výši asi 750 milionů korun.

Počet rekonstrukcí v Česku během léta přibývá

21.08.  |  Redakce

Počet českých domácností, které během léta rekonstruují své bydlení, stále přibývá. Podle aktuálních údajů Raiffeisen stavební spořitelny se poptávka po úvěrech na rekonstrukce během léta zvýšila o 60 až 80 % oproti zimním měsícům. Lidé modernizují především kuchyně, koupelny a bytová jádra. Při rekonstrukcích kladou důraz zejména na úsporu energií.

Nové trendy v tarifech elektřiny a plynu

21.08.  |  Jana Poncarová

Zdá se, že alespoň někteří dodavatelé energií začínají být ke svým zákazníkům vstřícnější. Zapomeňte na podomní prodej a rozhlédněte se po internetových stránkách energetických společností. Možná vás překvapí, že fixaci ceny energie můžete mít i bez smluvních závazků a že zajímavou slevu získáte, pokud energii budete odebírat od stejného dodavatele, jako váš zaměstnavatel.

Fakta a mýty o zateplení

19.08.  |  Redakce

Tlak na snižování energetické náročnosti budov neustále sílí. A i když není o důležitosti zateplování domů pochyb, stále se setkáváme s některými omyly a mýty, které okolo něho panují. Mezi nejčastější názory patří, že domy přestávají po zateplení „dýchat“, už jsme zateplili před patnácti lety, zateplit zvládnu sám a levně… Základních deset mýtů přibližuje a vysvětluje Pavel Zemene ze Sdružení EPS ČR.

Historie se opakovat nebude. Sazby hypoték porostou

18.08.  |  Jan Kruntorád

Vývoj úrokových sazeb hypoték v posledních letech vykazoval jisté opakující se trendy. Jarní růst a letní stagnaci zpravidla na podzim vystřídal pokles. Rok 2013 a především 2014 pak přinesl razantní změnu. Sazby padaly již v první půli roku a dostaly se na historické dno. Další výrazný pokles se však neočekává. Nejlepší doba pro financování vlastního bydlení hypotékou pomalu končí.

Jen tři procenta inzerátů realitních kanceláří obsahuje informaci o energetické náročnosti nemovitosti

07.08.  |  Redakce

Právě zveřejněný průzkum aliance Šance pro budovy zjistil, že pouze tři procenta inzerátů českých realitních kanceláří obsahuje také informaci o energetické náročnosti nemovitosti, tedy takzvaný energetický průkaz. Většina realitních kanceláří průkaz vůbec nezveřejňuje. Je přitom povinný ze zákona. Novela zákona podmínky zpřesní.

Báňský úřad zahájil správní řízení kvůli odstřelu OP Prostějov

04.08.

Prostějov 4. srpna (ČTK) - Obvodní báňský úřad v Ostravě zahájil správní řízení kvůli odstřelu šesti výrobních hal zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov (OP Prostějov). ČTK to dnes řekl mluvčí Státní báňské správy (SBS) Bohuslav Machek. Nechtěl ale specifikovat, zda řízení zahájil pouze se střelmistrem Zdeňkem Šobíškem nebo celou firmou, která odstřel na konci června prováděla. Rozhodnutí má úřad vydat do 30 dnů. Během odstřelu úlomky údajně zranily dva lidi. Na internetu se objevilo i video, kde úlomek zdiva těsně minul skupinu diváků. Šobíšek ale video zpochybnil.

HB Index: Ceny nemovitostí rostou, zdražují hlavně rodinné domy

31.07.

Praha 31. července (ČTK) - Tržní ceny rodinných domů v Česku ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostly o 2,3 procentního bodu. Průměrné tržní ceny bytů stouply o 0,7 procentního bodu a pozemků o 0,3 procentního bodu. Vyplývá to z ukazatele HB Index, který zveřejnila Hypoteční banka. Ceny rodinných domů se tak podle banky dostaly na nejvyšší úroveň od začátku roku 2010.

Chcete bydlet ve vlastním? Odpovězte si na těchto deset otázek

31.07.  |  Gabriela Kraváčková

Vlastní nebo nájemní bydlení? Tato otázka je v době příznivých úrokových sazeb hypoték v řadě domácností žhavým tématem. Podívejte se na deset otázek, na které byste si měli při úvahách o vlastním bydlení odpovědět.

Jediným vlastníkem české RE/MAX se stal její šéf David Krajný

29.07.

Praha 29. července (ČTK) - Jediným vlastníkem realitní franšízové sítě RE/MAX v Česku se stal šéf RE/MAX pro Česko a Slovensko David Krajný. Krajný, který dosud vlastnil 90 procent licence RE/MAX pro ČR, koupil zbylých deset procent od Petra Topinky. ČTK to dnes sdělila společnost. RE/MAX je jednou z největších tuzemských realitních sítí.

Český trh komerčních nemovitostí táhne zájem investorů k rekordu

23.07.

Praha 23. července (ČTK) - Trh komerčních nemovitostí v Česku by měl letos zažít rekordní rok. Rostoucí zájem investorů podle odborníků způsobí, že letošní investice překonají i rok 2007. Tehdy se proinvestovalo dosud nepřekonaných 2,89 miliardy eur (79,34 miliardy korun).

V Praze je v nabídce 6600 nových bytů, nejdražší za 35 milionů Kč

23.07.

Praha 23. července (ČTK) - Developeři mají v Praze v nabídce 6600 nových bytů v celkové ceníkové hodnotě 30 miliard korun. Nejdražší byt stojí 34,97 milionu korun, nejlevnější 1,2 milionu korun, vyplývá z analýzy developerské společnosti Trigema.
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.