Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Jaké doklady budete pro zahájení stavby domu? A kam pro ně?

08.07.  |  Redakce

Chystáte se začít stavět dům a nevíte, jaké povolení potřebujete? Podívejte se na výčet dokladů a potvrzení, které budete ke stavebnímu povolení potřebovat.

Meyer Bergman koupil za dvě miliardy Fashion Arena Outlet Center

26.02.

Praha 26. února (ČTK) - Fashion Arena Outlet Center v pražských Štěrboholích změní majitele. Za 71,5 milionu eur (1,95 miliardy korun) outletové centrum získá společnost Meyer Bergman. Dnes o transakci informovali současní vlastníci centra, společnosti společnosti TK Development se 75procentním podílem a LMS Outlets.

Krokem k udržitelnému vývoji je snížení energetické náročnosti

26.02.  |  Redakce

Energetická náročnost našich životů, ale i bydlení je opravdu vysoká. Stavíme satelitní bydlení za velkými městy a přitom do měst dojíždíme za prací nebo do škol. Líbí se nám zelené plochy v centrech metropolí, ale už nechápeme, že právě zeleň zvyšuje energetickou náročnost našich životů.

Ceny domů v USA loni rostly nejrychleji za osm let

25.02.

Washington 25. února (ČTK) - Ceny rodinných domů ve Spojených státech loni vzrostly o 13,4 procenta, což je nejprudší nárůst za osm let. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnily výzkumné organizace Standard & Poor's (S&P) a Case-Shiller.

Rezidenční trh v Praze poroste i letos, očekávají developeři

21.02.

Praha 21. února (ČTK) - Developeři očekávají další růst poptávky i nabídky na pražském rezidenčním trhu v letošním roce, trh rezidenčního bydlení má tak podle nich krizi už definitivně za sebou. Naopak aktivních developerů opět ubude. Vyplývá to z výsledků Kvartální analýzy českého stavebnictví Q1/2014, kterou příští týden zveřejní analytická společnost CEEC Research. Závěry týkající se developerského trhu má ČTK k dispozici.

Colliers: Objem realitních investic loni v ČR vzrostl o 82 pct

20.02.

Praha 20. února (ČTK) - Objem realitních investic v ČR loni vzrostl o 82 procent. Investoři uzavřeli obchody za celkem 1,1 miliardy eur (30,15 miliardy korun), více než polovinu z toho (565 milionů eur, 15,5 miliardy korun) však tvořily tři největší transakce. Vyplývá to z aktuální analýzy, kterou dnes zveřejnila mezinárodní realitní poradenská společnost Colliers International.

Ekospol chce letos investovat do akvizic až jednu miliardu korun

19.02.

Praha 19. února (ČTK) - Developerská společnost Ekospol chce letos do nových akvizicí investovat až jednu miliardu korun. Nové bytové projekty plánuje v Řeporyjích, Uhříněvsi a Michli. Dnes o tom informoval majitel společnosti Evžen Korec s tím, že aktuálně doprodali poslední byty čtvrté etapy bytového areálu Nové Měcholupy.

Praha navýší jmění KCP o 800 milionů, peníze půjdou na opravy

18.02.

Praha 18. února (ČTK) - Pražští radní rozhodli navýšit základní jmění Kongresového centra (KCP) o 800 milionů korun, a to formou upsání nových akcií hlavním městem. Peníze budou sloužit na rekonstrukci budovy KCP, hotelu Holiday Inn a business centra. Úpis akcií musí ještě schválit na svém jednání 27. února zastupitelé hlavního města.

Makléři: Sazby hypoték mírně porostou, ale nad 5 % se nevrátí

18.02.  |  Redakce

Na začátku roku všechny banky vždy opticky zdraží, aby na jaře mohly říci: „Máme skvělou kampaň“ a vrátit se na úroveň sazeb konce předchozího roku, zaznělo mimo jiné v rozhovoru s Terezou Orlovou a Martinem Peškem, majiteli titulu Franšíza roku 2013 v rámci společnosti Gepard Finance. Jak se liší pražský hypoteční trh od ostatních regionů a jaké jsou vyhlídky hypotečního trhu pro tento rok?

Vítkova CPI je největším vlastníkem maloobchodních ploch v ČR

13.02.

Praha 13. února (ČTK) - Skupina Czech Property Investments (CPI Group) miliardáře Radovana Vítka je největším vlastníkem maloobchodních ploch v ČR, na dalších čtyřech místech jsou zahraniční společnosti. Vyplývá to z výzkumu, který provedla a dnes zveřejnila poradenská společnost Cushman & Wakefield (C&W). Podle informací ČTK Vítkova CPI vlastní kolem 600 tisíc metrů čtverečních retailových ploch, což je desetina celkové rozlohy maloobchodních ploch v ČR.

Příští rok začne Vítkova CPI opravovat zchátralý dům na Pohořelci

12.02.

Praha 12. února (ČTK) - Zchátralý historický dům u Pražského hradu na Pohořelci, který loni v srpnu dočasně obsadili squatteři, chce majitel začít opravovat příští rok v březnu. Do té doby plánuje získat všechna potřebná povolení. ČTK to dnes řekl mluvčí skupiny CPI Jan Burian. Právě CPI Group miliardáře Radovana Vítka dům vlastní prostřednictvím společnosti U svatého Martina. Rekonstrukce objektu vyjde na 394 milionů korun a potrvá 16 až 18 měsíců.

Soud zamítl insolvenční návrh na exprovozovatele hotelu Evropa

11.02.

Praha 11. února (ČTK) - Pražský městský soud zamítl insolvenční návrh na bývalého provozovatele secesního hotelu Evropa v centru Prahy. Návrh měl formální nedostatky, zjistila ČTK z insolvenčního rejstříku. Insolvenční návrh na společnost Grandhotel Evropa Praha podal bývalý kotelník, kterému prý bývalý provozovatel hotelu na Václavském náměstí dluží dva platy a odstupné, celkem přes 46.000 korun.

Crestyl: Developeři loni v Praze prodali o 88 nových bytů více

11.02.

Praha 11. února (ČTK) - Developeři v Praze loni prodali celkem 5534 nových bytů, což je meziročně o 88 bytů více. Počet nabízených bytů na konci roku 2013 klesl o 16 procent na 6152 bytů v 356 projektech. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti REAS zaměřené na pražský rezidenční trh, kterou dnes zveřejnila developerská společnost Crestyl.

Polívkovu farmu koupila Seidlova Severočeská správa nemovitostí

11.02.

Olšany (Vyškovsko) 11. února (ČTK) - Bývalou farmu Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku koupila Severočeská správa nemovitostí, jejímž většinovým společníkem je věřitel a hercův přítel Alexandr Seidl. Jako jediný podal insolvenčnímu správci nabídku za 11,5 milionu korun, což byla minimální cena. Nyní se přepíše nemovitost na katastru nemovitostí, řekl ČTK insolvenční správce David Gregor. Seidl ČTK dnes řekl, že zatím nemá přesné plány, jak s farmou naloží.

Neobsazených skladů v ČR přibylo, volných je 7,9 procenta

10.02.

Praha 10. února (ČTK) - Neobsazených skladů v Česku loni přibylo, míra neobsazenosti vzrostla o jeden procentní bod na 7,9 procenta. V posledním čtvrtletí však neobsazenost v porovnání s předchozím mírně klesla o 0,6 procentního bodu. Dnes o tom informovalo sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF).

Zájem o bývalou farmu herce Polívky měla pouze jedna firma

05.02.

Brno 5. února (ČTK) - Bývalá farma Bolka Polívky zřejmě bude mít brzy nového majitele. Insolvenční správce David Gregor ve lhůtě, která dnes skončila, obdržel jednu nabídku ve výši stanovené minimální ceny 11,5 milionu korun. ČTK to řekl Gregor. Jméno firmy, která už složila nabízenou kupní cenu, neuvedl.

Hlavní areál OP v Prostějov byl prodán za více než 50 milionů Kč

05.02.

Prostějov 5. února (ČTK) - Hlavní areál zkrachovalého Oděvního podniku (OP) v Prostějově byl prodán za více než 50 milionů korun. Podle informací ČTK se jeho novým majitelem stane firma Astria Group se sídlem v Praze, která za tyto nemovitosti v odhadované hodnotě 180 milionů korun nabídla nejvyšší cenu. Do druhého kola výběrového řízení zájemci zaslali 13 nabídek, z nichž polovina byla na celé území včetně ústřední budovy. Prodejem areálu v Prostějově byla završena hlavní fáze zpeněžování majetku OP. ČTK zjišťuje informace o firmě a její vyjádření ke koupi areálu.

Propuštěný kotelník poslal secesní hotel Evropa do insolvence

03.02.

Praha 3. února (ČTK) - Secesní hotel Evropa na pražském Václavském náměstí je v insolvenci. Návrh podal bývalý kotelník, kterému hotel údajně dluží dva platy a odstupné, celkem svoji pohledávku vyčíslil na více než 46.000 korun. Insolvenční řízení zahájil Městský soud v Praze, zjistila ČTK z insolvenčního rejstříku. Zástupce provozovatele hotelu, který je nyní kvůli rekonstrukci zavřený, se zatím ČTK nepodařilo zastihnout.

Plzeň vypsala soutěž na zástavbu území, kde měl být obchodní dům

03.02.

Plzeň 3. února (ČTK) - Plzeň dnes vyhlásila veřejnou soutěž na podobu zástavby území, kde chtěl developer Amádeus Real postavit obchodní komplex Corso Americká za 2,5 miliardy korun. Před rokem ho odmítlo referendum, a radnice tak musí stavbě nákupního centra na místě zbouraného domu kultury bránit. Investor nedávno oznámil, že s projektem končí. Doba pro odevzdání soutěžních návrhů bude od 25. do 30. dubna, řekla ČTK šéfka útvaru koncepce a rozvoje Irena Vostracká.

Neuhrazené poplatky za televizi a rozhlas budou nově vymáhat pošťáci

03.02.  |  Tomáš Procházka

Koncesionářský poplatek musí dle zákona č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích platit každá fyzická osoba, která vlastní radiopřijímač nebo televizor. Poplatky se platí pouze z jednoho přijímače, nikoli z každého elektronického zařízení zvlášť.

Dům poškozený výbuchem v Divadelní ulici je na prodej

30.01.

Praha 30. ledna (ČTK) - Dům poškozený výbuchem plynu z loňského dubna je na prodej. Za administrativní budovu, která byla při výbuchu v pražské Divadelní ulici nejvíce poškozená, požaduje její majitel minimálně 210 milionů korun. Jde o cenu stanovenou soudním znalcem, řekl ČTK Richard Klíma, mluvčí Řízení letového provozu, které je majitelem objektu. Dražba domu by se měla uskutečnit 18. března. Podle odborníků na reality zájemce bude lákat hlavně exkluzivní poloha domu.

Trigema: V Praze se loni prodalo 5033 nových bytů za 17,7 mld. Kč

29.01.

Praha 29. ledna (ČTK) - Developeři loni v Praze prodali celkem 5033 nových bytů, což je meziročně o deset procent více. Vyplývá to z analýzy developerské společnosti Trigema, podle níž celková hodnota prodaných bytů dosáhla 17,7 miliardy korun. Nejvíce, celkem 415 bytů, se prodalo v Horních Měcholupech.

Ceny domů v USA v listopadu vzrostly nejvíce za téměř osm let

28.01.

New York 28. ledna (ČTK) - Ceny rodinných domů ve Spojených státech se v listopadu meziročně zvýšily o 13,7 procenta, což je nejvíce od února 2006. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnily výzkumné organizace Standard & Poor's a Case-Shiller.

Budoucnost Orka je nejistá, Vítek nevyloučil jeho likvidaci

24.01.

Praha 24. ledna (ČTK) - Budoucnost realitní skupiny Orco, která před nástupem ekonomické krize patřila ve střední Evropě k lídrům, je nejistá. Největší, takřka třetinový vlastník skupiny, podnikatel Radovan Vítek, totiž v dnešním rozhovoru pro ČTK naznačil, že jedním z možných řešení předluženého Orka je i jeho likvidace. Manažeři Vítkovy skupiny CPI po ovládnutí vedení Orka objevili v jejím hospodaření několik komplikovaných ustanovení, které hodnotu společnosti snižují o další desítky milionů eur.

Co dělat, když si chcete odečíst zaplacené úroky?

23.01.  |  Elena Ondrová

Splácíte úvěr na bytové potřeby, třeba hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření? Pokud splňujete podmínky stanovené zákonem můžete si zaplacené úroky až do výše 300000 korun ročně odečíst od základu daně!

Stát neobnoví podporu hypoték pro mladé ani letos

22.01.

Praha 22. ledna (ČTK) - Stát ani letos neobnoví podporu hypoték pro mladé u nově čerpaných půjček. Důvodem je, že průměrná sazba úroků se stále drží pod pěti procenty. ČTK to dnes sdělil Marek Ženkl z odboru komunikace ministerstva pro místní rozvoj (MMR). Stát tuto podporu nevyplácí už od roku 2011.

Hypotéka pro mladé žadatele – pomoc rodičů se hodí

22.01.  |  Petr Rozkošný

Nestává se příliš často, že by po vlastním bydlení toužili už náctiletí, pokud k tomu však dojde a mladý člověk navíc potřebuje hypotéku, není nabytí nemovitosti samozřejmostí.

Příjmy z pronájmů developera CTP vzrostly o 11 pct na 3,4 mld. Kč

21.01.

Brno 21. ledna (ČTK) - Příjmy z pronájmů developerské společnosti CTP za loňský rok stouply o 11 procent na 125 milionů eur, tedy zhruba na 3,4 miliardy korun. Pro letošní rok plánuje firma další růst o 12 procent. ČTK to řekl generální ředitel CTP Remon Vos.

Ekospol: Developeři v Praze plánují postavit 35 tisíc nových bytů

20.01.

Praha 20. ledna (ČTK) - Developeři plánují postavit v následujících letech 34.675 nových bytů na takřka 300 místech Prahy. Vyplývá to z analýzy developerské společnosti Ekospol, která monitoruje plánované developerské projekty v metropoli. Nejvíce nových bytů by mělo vyrůst v Praze 9 a 4. Ekospol ale současně upozornil, že ne všechny plánované byty budou postaveny.

Co dělat, když chci přerušit stavební spoření?

15.01.  |  Redakce

Máte uzavřeno stavební spoření a z nějakého důvodu, například zhoršení finanční situace, nemůžete po nějaký čas spořit? Požádejte spořitelnu o přerušení stavebního spoření, vyhnete se tak případným problémům.

Nejčastější dotazy k hypotéce bez prokazování příjmů

14.01.  |  Petr Rozkošný

Co vás zajímá o hypotéce bez prokazování příjmů a co se v diskuzních fórech nedozvíte. Připravili jsme pro vás odpovědi na 5 nejčastějších otázek k tomuto produktu, nechybí ani malý „bonus“ na závěr.

Rekonstrukce sídla Sazky za desítky milionů korun začne už letos

10.01.

Praha 10. ledna (ČTK) - Sazka sázková kancelář opraví své hlavní sídlo v pražských Vysočanech. Opravy za desítky milionů korun začnou ještě letos, řekl dnes ČTK generální ředitel sázkové společnosti Robert Chvátal. Prozatím tak padly plány na prodej dvě desetiletí staré budovy.

ÚOHS povolil převzetí pražské O2 areny skupinou PPF Kellnera

09.01.

Brno 9. ledna (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil změnu většinového vlastníka pražské O2 areny, největší sportovní a víceúčelové haly v republice. Stane se jím skupina PPF Petra Kellnera. Dnes to úřad uvedl v tiskové zprávě. Rozhodnutí je pravomocné. Dosud zhruba 86 procent akcií ve firmě Bestsport Arena, pod niž hala patří, vlastnila PPF napůl s investiční skupinou KKCG Karla Komárka. Firmy spolu jednaly, kdo získá podíl druhé strany. Konečná cena, kterou PPF zaplatí, nebude zveřejněna.

Refinancováním hypotéky můžete měsíčně ušetřit tisíce

08.01.  |  Redakce

V průběhu roku 2013 končí tříleté fixace hypoték z roku 2010 a pětileté fixace z roku 2008. Srovnáme-li průměrné úrokové sazby z těchto let s aktuálními úroky, zjistíme, že sazby jsou dnes až o 2,5 % níže. Úspora při refinancování se tak podle odborníků pohybuje v řádu tisíců korun měsíčně. Přinášíme několik rad, které vám refinancování dostatečně přiblíží.

Kdy se žádost o hypotéku téměř rovná sebevraždě?

07.01.  |  Petr Rozkošný

Hypotéka není automaticky cesta k pohodlnějšímu životu. V některých případech se žádost o hypotéku spíše než slavnostnímu zahajovacímu výstřelu rovná průstřelu lebky. Tendenci k „sebevražedným“ sklonům pak mají ve spojitosti s hypotékou i ti psychicky stabilnější z nás.

Státní fond loni na opravy panelových bytů poslal 346 mil. Kč

05.01.

Praha 5. ledna (ČTK) - Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) loni na rekonstrukci panelových bytů prostřednictvím programu Panel 2013+ poslal žadatelům prostřednictvím 102 úvěrových smluv celkem 346,3 milionu korun. Dalších 213 milionů korun půjčil na výstavbu nájemních bytů. ČTK to řekla mluvčí fondu Jana Marešová. Pro letošní rok má fond na podporu bydlení připraveno 1,32 miliardy korun, z toho na program Panel 2013+ je 600 milionů korun. Loni plánoval fond poskytnout úvěry za 1,1 miliardy korun, celou připravenou částku však nevyčerpal.

Ekospol: Developeři loni v Praze prodali o čtvrtinu více bytů

03.01.

Praha 3. ledna (ČTK) - Developeři loni v Praze prodali celkem 5015 nových bytů, což je meziročně o 24,9 procenta více. Jde o nejlepší výsledek od krizového roku 2008. Vyplývá to z předběžných údajů společnosti Ekospol, které má ČTK k dispozici. Podle developera, který celkové prodeje bytů v hlavním městě monitoruje, se jen v posledním čtvrtletí prodalo 1551 nových bytů.

Nejvyšší bytový dům, pražská Rezidence Eliška, je zkolaudovaný

31.12.

Praha 31. prosince (ČTK) - Stavba bytového domu Rezidence Eliška v pražských Vysočanech, který je s 93,6 metru nejvyšší čistě bytovou budovou v Česku, je zkolaudována. Investor, kterým je realitní a aukční agentura Gaudí, o tom informoval na webových stránkách stavby. Zcela průjezdná je i nejdražší česká cyklostezka, která vede těsně vedle recepce.

SFRB má mít příští rok 780 milionů Kč jen z vlastních příjmů

19.12.

Praha 19. prosince (ČTK) - Sněmovna schválila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení na příští rok. Fond bude hospodařit pouze s vlastními penězi, ze státního rozpočtu nedostane nic. Příjmy by měl mít jen ze splátek úvěrů a z úroků a také z poplatků, celkem by na nich měl dostat 780 milionů korun.

Výstavba obytných domů v USA v listopadu prudce stoupla

18.12.

Washington 18. prosince (ČTK) - Nově zahájená výstavba obytných domů ve Spojených státech v listopadu stoupla o 22,7 procenta. Zaznamenala tak nejprudší růst od ledna 1990 a vyšplhala se na nejvyšší úroveň za téměř šest let. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů amerického ministerstva obchodu.

Katastry nemovitostí řeší až čtyřnásobek žádostí než jindy

17.12.

Praha 17. prosince (ČTK) - Lidé vzali před koncem roku katastry nemovitostí útokem. Jen v Praze úředníci řeší až čtyřnásobné množství žádostí o změnu, podobné je to i v jiných větších městech. ČTK to řekl předseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK) Karel Večeře. Důvodem jsou zřejmě obavy lidí z nového občanského zákoníku, který přinese řadu změn, například prodloužení doby vyřízení vkladu na katastru. Kvůli náporu žadatelů o zápis úřady prodloužily otevírací hodiny.

ÚOHS začal posuzovat změnu většinového vlastníka pražské O2 areny

17.12.

Brno 17. prosince (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat změnu většinového vlastníka pražské O2 areny, kterým se má stát skupina PPF Petra Kellnera. ÚOHS zahájil správní řízení, dnes o tom zveřejnil informaci na svém webu.

Které produkty si musíte sjednat spolu s hypotékou a které ne?

16.12.  |  Petr Rozkošný

Stačí na bankovní přepážce narazit na obchodně trochu zdatnějšího pracovníka a rázem si domů můžeme odnášet, vedle kopie žádosti o hypoteční úvěr, i smlouvy k dalším finančním produktům, jejichž placení nám v budoucnosti rozhodně nebude dělat radost. Které produkty si k hypotéce sjednat musíte a které produkty jsou pouhým nástrojem cross-sellingu se dozvíte níže.

Mimořádná splátka hypotéky na konci roku?

12.12.  |  Redakce

S koncem roku lidé mnohdy bilancují své příjmy a mohou zvažovat, zda případný přebytek nevyužijí na mimořádnou splátku hypotečního úvěru. Mimořádná splátka hypotéky může výrazně snížit celkové náklady na financování bydlení, avšak poplatek za využití této možnosti je většinou nevýhodný. K tématu mimořádných splátek jsme pro vás připravili několik rad a příkladů.

Komerční areál Eurekea v Praze 5 se vydražil za 220 mil. Kč

12.12.

Praha 12. prosince (ČTK) - Průmyslový a skladový areál Eurekea v Praze 5 - Košířích o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních se vydražil za 220 milionů korun, tedy za vyvolávací cenu. Informovala o tom dnes dražební společnost Naxos, která dobrovolnou dražbu organizovala. Šlo o největší letošní dražbu.

Konkurz Polívkovy farmy povede nový insolvenční správce

11.12.

Olomouc 11. prosince (ČTK) - Konkurz bývalé farmy Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku povede nový insolvenční správce, nařídil úterním rozhodnutím Vrchní soud v Olomouci. Dosavadní správkyně Petra Hýsková byla původně společníkem společnosti Edl a partneři, za kterou až do půlky července vykonával funkci insolvenčního správce Michal Edl. Tomu však oprávnění dělat správce vypršelo už na konci roku 2009. Veškeré úkony, které Edl udělal, jsou tedy neplatné, vyplývá z rozhodnutí, které je uveřejněné v insolvenčním rejstříku.

Zchátralý areál Obecního dvora se začne opravovat už letos

11.12.

Praha 11. prosince (ČTK) - Zchátralý areál Obecního dvora nedaleko pražského Haštalského náměstí na Starém Městě se začne opravovat během pár dnů. Investor Around Inside získal stavební povolení na luxusní rezidenční projekt s 12 rezidencemi. S přípravnými stavebními pracemi chce začít ještě letos, informoval dnes ČTK. Přestavba by měla být hotova na konci roku 2015.

Úroky hypoték ke konci roku 2013 opět porostou

11.12.  |  Tomáš Procházka

S hypotékami je to v poslední době jako na houpačce – nahoru, dolů. Kdekdo touží bydlet ve vlastním – kdo si to ale může dovolit? Patříte k těm, kteří na splátky hypotéky dlouhodobě dosáhnou, nebo byste si ukousli příliš velké sousto?

Jednatel brněnského Bobycentra žádá o rychlé vyhlášení konkurzu

10.12.

Brno 10. prosince (ČTK) - Jednatel společnosti Bobycentrum Václav Tomsa opakovaně požádal Krajský soud v Hradci Králové, aby na ni vyhlásil konkurz. Společnost je vlastníkem movitého majetku, kterým je brněnský hotel a zábavní areál vybavený. Majitelem nemovitostí areálu Bobycentra a jeho provozovatelem je akciová společnost Bobycentrum Alfa. Tomsa žádá, aby soud konal urychleně kvůli tomu, že nemůže zajistit ochranu majetku proti ztrátě a poškození, čímž se snižuje možnost uspokojení věřitelů. Ti zatím přihlásili pohledávky za tři miliony korun, vyplývá z insolvenčního rejstříku.

Polívkova farma se bude dražit znovu, ovšem už ne jako podnik

09.12.

Brno 9. prosince (ČTK) - Bývalá farma Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku půjde znovu do dražby. Komu bude patřit, by mohlo být jasné za necelé dva měsíce. Věřitelský výbor se dnes rozhodl, že zmařená dražba se bude opakovat, ovšem ne jako dražba podniku, nýbrž jako dražba souboru movitých a nemovitých věcí. Rozdíl je v tom, že nyní se bude prodávat bez pohledávek, ochranných známek či jiných aktiv, řekl novinářům právník Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod Petr Machálek, zástupce jednoho ze tří členů výboru.

Na kolik nás vyjde vlastní bydlení na úvěr?

06.12.  |  Redakce

Hlavním problémem v hledání té “nejlevnější hypotéky“ je bohužel fakt, že hypoteční úvěry nelze objektivně srovnávat. Orientovat se totiž pouze podle zveřejňovaných úroků či výsledků kalkulaček, je značně zavádějící. Vždy je třeba vzít v úvahu širší souvislosti a hledat hypotéku podle našich potřeb.

Firma Alkony-CZ Polívkovu farmu nechce,napsala v dopise správkyni

05.12.

Brno 5. prosince (ČTK) - Firma Alkony-CZ, která vydražila bývalou farmu herce Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku, už o objekt zájem nemá a požadovaných 15 milionů korun nezaplatí. Minulý týden napsala v dopise insolvenční správkyni Petře Hýskové, že peníze nesloží. ČTK to dnes řekla zástupkyně Dražební společnosti Morava Marcela Koutná.

Hypotéku? Nebo raději úvěr od stavební spořitelny...?

03.12.  |  Veronika Bučková

Rozmýšlíte se mezi hypotečním úvěrem a úvěrem od stavební spořitelny? Při rozhodování byste měli vzít v potaz mimo jiné úrokovou sazbu a možnosti její fixace.

Záchrana pražského KCP začala, akcionářská smlouva je podepsána

02.12.

Praha 2. prosince (ČTK) - Praha začala společně s ministerstvem financí zachraňovat Kongresové centrum Praha (KCP). Primátor Prahy Tomáš Hudeček (TOP 09) a ministr financí Jan Fischer (nestr.) podepsali akcionářskou smlouvu KCP. Stát tak na sebe převezme zhruba dvoumiliardový dluh, který musí KCP zaplatit do dubna 2014. Za to stát získá ve společnosti majoritní podíl. Pokud by vláda do majetkové struktury centra nevstoupila, podle vedení Prahy by zkrachovalo.

Jak se vypořádat se špatnou úvěrovou historií?

29.11.  |  Petr Rozkošný

Opozdili jste se v minulosti se splátkou nějakého úvěru či účtu a chtěli byste nyní žádat o hypotéku? Máte strach z toho, že vám banka žádost o úvěr zamítne, nebo jste již ve fázi, kdy vám banka žádost o hypotéku zamítla a vy nyní nevíte, jak dál? V tom případě věnujte pozornost následujícím řádkům, na kterých byte měli najít řešení vaší situace.

Nenápadná změna DPH zdraží byty o desítky tisíc korun

26.11.

Praha 26. listopadu (ČTK) - Nenápadná změna zákona o dani z přidané hodnoty (DPH), kterou zákonným opatřením na začátku října schválil Senát, zřejmě zdraží od 1. ledna 2014 nové byty o desítky tisíc korun. Nově se totiž bude platit 21procentní DPH také u pozemků pod novými stavbami. Cena pozemku přitom tvoří až 30 procent ceny nového bytu, třeba u nejmenších garsonek si tak zájemci budou muset připlatit i 80 tisíc korun. Developeři oslovení ČTK už potvrdili, že kvůli tomu nabízené byty a domy zdraží. Zákonné opatření musí ještě schválit na své první schůzi Poslanecká sněmovna, měla by tak učinit ve středu.

Komerční areál Eurekea v Praze 5 půjde do dražby za 220 mil. Kč

26.11.

Praha 26. listopadu (ČTK) - Průmyslově skladový areál Eurekea v Praze 5 - Košířích o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních půjde do dražby. Vyvolávací cena je 220 milionů korun. Dnes o tom informovala společnost Naxos, která dobrovolnou dražbu 12. prosince organizuje. Součástí prodeje je územní rozhodnutí pro výstavbu rezidenčního projektu Cibulka se 171 byty.

Koeficienty ovlivňují výši daně z nemovitostí

22.11.  |  Elena Ondrová

Zákon o dani z nemovitostí upravuje daně z pozemků i ze staveb. U některých pozemků a staveb se do výše daně nepromítne jen sazba daně, ale také koeficienty. Ty jsou sice dány zákonem, ale ten zároveň umožňuje obcím jejich výši měnit (snižovat i zvyšovat) či dokonce využít místní koeficient. Podívejme se na tuto problematiku podrobněji.

Praha 5 vypoví smlouvu s firmou Geosan o zástavbě Na Pláni

21.11.

Praha 21. listopadu (ČTK) - Radnice Prahy 5 vypoví smlouvu o smlouvě budoucí s firmou Geosan Sigma na prodej pozemků v lokalitě Na Pláni v souvislosti s výstavbou domů. Vypovězení projednali a schválili na svém dnešním zasedání zastupitelé Prahy 5. Radnice chce rovněž ukončit smlouvu s developerem na přestavbu lokality Buďánka. Firma Geosan se proti tomu ohradila a chce vymáhat po radnici škodu 160 milionů korun.

Moderních skladů v ČR přibývá, jejich plocha překoná 4,5 mil. m2

21.11.

Praha 21. listopadu (ČTK) - Celková plocha moderních skladů v Česku na konci letošního roku překoná hranici 4,5 milionu metrů čtverečních. Nově se letos postaví 330 tisíc metrů čtverečních logistických a průmyslových ploch. Dnes o tom informovala realitní poradenská společnost Jones Lang LaSalle s tím, že výstavba nových ploch bude letos největší od předkrizového roku 2009.

Jak se nenechat napálit při placení za byt

21.11.  |  Michaela Kadlecová

Prodáváte byt? Pokud jste se již dostali k tomu, že jste našli na byt kupce, pak zbývá již doladit poslední podrobnosti včetně toho, jakým způsobem kupec za byt zaplatí. Ne vždy je totiž třeba možné počítat s tím, že i druhá strana se zachová tak, jak má. Víte, jak předejít tomu, abyste přišli o byt i o peníze?

Praha 5 vypoví smlouvu s Geosanem na prodej pozemků Na Pláni

20.11.

Praha 20. listopadu (ČTK) - Radnice Prahy 5 se rozhodla vypovědět smlouvu s firmou Geosan Sigma na prodej pozemků v lokalitě Na Pláni v souvislosti s výstavbou domů. ČTK to potvrdila mluvčí Prahy 5 Ivona Kratochvílová. Vypovězení smlouvy ve čtvrtek projednají na svém zasedání zastupitelé Prahy 5. Radnice chce rovněž ukončit smlouvu s developerem na přestavbu lokality Buďánka.

Z budovy bývalé Živnobanky se do 2 let stane centrum českého skla

19.11.

Praha 19. listopadu (ČTK) - Z budovy bývalé Živnobanky v pražské ulici Na příkopě se stane centrum českého sklářství. Měly by v něm být expozice, obchody se sklem i kanceláře sklářských firem. Náklady na vybudování centra se odhadují na půl miliardy korun. Developerská skupina CPI Group podnikatele Radovana Vítka centrum otevře za dva roky. Základní obrysy projektu představilo vedení skupiny na dnešním setkání s novináři. Budova má být podle generálního ředitele CPI Group Zdeňka Havelky ekonomicky soběstačná.

Jak získat hypotéku na nemovitost v povodňové zóně?

19.11.  |  Petr Rozkošný

Plánujete koupi nemovitosti za pomoci hypotečního úvěru? Nebo již máte podanou/zamítnutou žádost o hypotéku na nemovitost nacházející se v povodňové zóně? V tom případě věnujte pozornost následujícím řádkům, velmi pravděpodobně na nich najdete řešení vaší situace, nebo se vyhnete chybě, která vás může stát i několik desítek tisíc korun.

PPF chce O2 arenu rozvíjet, jako tomu bylo v posledním roce

13.11.

Praha 13. listopadu (ČTK) - Skupina PPF, která je novým většinovým vlastníkem pražské O2 areny, plánuje svoji investici jako dlouhodobou a chce víceúčelovou halu rozvíjet obdobným způsobem, jako tomu bylo v posledním roce. Název O2 arena zůstane zachován minimálně po dobu jednoho roku, oznámila PPF dnes ČTK.

Společná hypotéka bez manželství rozchodem nekončí

13.11.  |  Michaela Kadlecová

Je všeobecně známo, že sňatků u nás stále ubývá. Minulý rok jich bylo dokonce nejméně od roku 1933. Naštěstí to však neznamená, že by se z Čechů stávali samotáři. Pouze někteří z nás žijí spolu i bez manželství, nebo se o sňatek starají až po několika letech soužití. Vzrůstá tak počet těch, kteří si spolu pořizují bydlení kryté hypotéčním úvěrem, aniž by šlo o manžele. Víte, jaký je rozdíl žádat o hypotéční úvěr jako manželé a jak o něj žádat, pokud se jedná o nesezdaný pár?

Aktuálně.cz: Novým většinovým vlastníkem pražské O2 areny je PPF

12.11.

Praha 12. listopadu (ČTK) - Novým většinovým vlastníkem pražské O2 areny je skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Dosud zhruba 86 procent akcií ve firmě Bestsport Arena, pod niž víceúčelová hala patří, vlastnila PPF napůl s investiční skupinou KKCG Karla Komárka. Firmy spolu jednaly, kdo získá podíl druhé strany. Konečná cena, kterou PPF zaplatí, nebude zveřejněna. Napsal to dnes server Aktuálně.cz.

Neobsazených skladů v ČR nepřibylo, volných je 8,5 procenta

12.11.

Praha 12. listopadu (ČTK) - Neobsazených skladů v Česku v letošním třetím čtvrtletí bylo stejně jako v polovině roku 8,5 procenta. V meziročním srovnání však neobsazenost nepatrně vzrostla o 0,62 procentního bodu. ČTK to dnes sdělilo sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF).

Finep prodal Cimexu kancelářskou budovu v Praze 5 Stodůlkách

12.11.

Praha 12. listopadu (ČTK) - Developerská firma Finep společně se společností Ungelt Group a Finanční skupinou České spořitelny prodaly investiční skupině Cimex kancelářskou budovu v Praze 5 Stodůlkách. Cenu za prodej objektu s kancelářskou a obchodní plochou přes 22.000 metrů čtverečních nezveřejnily. Jde prý ale o jednu z největších nemovitostních transakcí za poslední tři roky. ČTK o tom dnes informovala tisková mluvčí Finepu Pavla Temrová.

Jak vyřešit snížení zástavní hodnoty nemovitosti odhadcem?

11.11.  |  Petr Rozkošný

Smluvní znalec banky – osoba, která má v rukách vaši žádost o hypotéku. Na tomto člověku závisí, jestli vám banka poskytne hypotéku a v jaké výši. Pojďme se dnes spolu podívat na to, jak řešit situaci, kdy smluvní znalec ocení hodnotu vámi vybrané nemovitosti na částku, která je nižší než její pořizovací cena.

Obcím se zkrátila na polovinu blokace na prodej dotovaných bytů

08.11.

Plzeň 8. listopadu (ČTK) - Města a obce mohou od příštího týdne žádat stát o zkrácení dvacetileté lhůty, v níž nemohly prodat nájemní byty postavené s dotací od ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a od okresních úřadů. Obce budou moci prodávat tyto státem podpořené byty už po deseti letech od výstavby. Od jara mohou radnice žádat MMR o zkrácení vázací lhůty u bytů původně dotovaných Státním fondem rozvoje bydlení. ČTK to dnes řekl náměstek ministra pro místní rozvoj Miroslav Kalous na sněmu Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje, které o to usilovalo.

Topolánkova ECP chce do realit v ČR investovat dvě miliardy korun EMBARGO DO PŮLNOCI - 7.11. 00:01 --------------------

07.11.

Praha 7. listopadu (ČTK) - Společnost ECP Real Estate, jejímž spoluvlastníkem je expremiér Mirek Topolánek, chce investovat do nemovitostí v ČR dvě miliardy korun. Podle Kamila Kosmana z vedení společnosti proto zakládá nemovitostní fond pro privátní investory, kteří preferují kolektivní investování do realit. Investorům nabízí desetiprocentní zhodnocení vkladů každý rok.

Vítek chce na valné hromadě Orka odvolat 6 členů představenstva

06.11.

Praha 6. listopadu (ČTK) - Podnikatel Radovan Vítek, který ovládá takřka třetinu realitní skupiny Orco, chce na řádné valné hromadě 6. prosince odvolat šest z devíti členů představenstva. Vyplývá to z pozvánky na valnou hromadu, kterou svolala Vítkova investiční společnost Gamala Limited. Orco pozvánku zveřejnilo na svých webových stránkách.

Do Brna míří tři investoři, dohromady vytvoří více než 300 míst

06.11.

Brno 6. listopadu (ČTK) - Do Brna a jeho okolí míří tři investoři. Dohromady postupně vytvoří více než 300 pracovních míst. Největší investici chystá švýcarský specialista na přesnou výrobu ventilů Michel, který nabídne práci 250 lidem. ČTK to řekli zástupci developera CTP, který firmám pronajme prostory ve svých průmyslových zónách.

Byty a domy na Slovensku zlevnily na šestileté minimum

06.11.

Bratislava 6. listopadu (ČTK) - Ceny bytů a domů na Slovensku letos pokračují v poklesu a ve 3. čtvrtletí se dostaly na šestileté minimum. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila slovenská centrální banka. Ve srovnání s dosavadním maximem z roku 2008 jsou obytné reality o více než pětinu levnější. Obrat ve vývoji cen se v nejbližší době nečeká.

Jak se vypořádat s nedostatečnými příjmy při žádosti o hypotéku?

06.11.  |  Petr Rozkošný

Nízké úrokové sazby sice činí hypotéky dostupnějšími, to však neznamená, že by tento úvěr na bydlení získal každý. Banky jsou ve skutečnosti velmi obezřetné a opravdu pečlivě zvažují, komu půjčí a komu naopak ne. Jedním z důvodů k zamítnutí žádosti o hypotéku mohou být i nedostatečné příjmy. Jak se s tímto „problémem“ vypořádat, vám řekneme na následujících řádcích.

Panattoni zdvojnásobí svoji průmyslovou zónu podél D5 u Stříbra

05.11.

Ostrov (Tachovsko) 5. listopadu (ČTK) - Developerská skupina Panattoni zdvojnásobí svoji průmyslovou zónu v Ostrově u Stříbra u dálnice D5. Dokončuje jednání o smlouvách se dvěma investory v Panattoni D5 Logistics Parku, kteří by zaplnili dalších zhruba 50.000 metrů čtverečních. Začne se stavět ještě před zimou a dokončovat na přelomu první a druhé poloviny 2014, řekla ČTK marketingová a obchodní ředitelka Panattoni Czech Republic Development Klára Fritsch.

Lidé z ubytoven dostanou příspěvek jen půl roku, chtějí úřady

04.11.

Praha 4. listopadu (ČTK) - Lidé bydlící v ubytovnách budou dostávat doplatky na bydlení maximálně půl roku, plánují ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a práce a sociálních věcí (MPSV). Příspěvek sociálně slabým navíc bude kopírovat obvyklé náklady. Vyplývá to z poslední verze návrhu Komplexního řešení sociálního bydlení, kterou připravil meziresortní tým. Do vlády ke schválení chtějí ministerstva materiál, který má ČTK k dispozici, poslat co nejdříve.

PPF a KKCG se na prodeji O2 areny zatím nedohodly

31.10.

Praha 31. října (ČTK) - Investiční a finanční skupiny PPF a KKCG se dnes nedohodly na prodeji vysočanské O2 areny. Jednání, kdo získá podíl druhé strany, nadále pokračují. Informoval o tom mluvčí KKCG Dan Plovajko.

Kupujeme byt za pomocí realitní kanceláře

31.10.  |  Jana Syrovátková

Rozhodnete-li se při koupi bytu využít služeb realitní kanceláře (RK), je vhodné již předem vědět, co od jednání očekávat. Na co si dát pozor a co vyžadovat? Nejběžnější je koupě bytu za využití hypotečního úvěru, proto text předpokládá tuto variantu.

Florentinum v centru Prahy je po 20 měsících stavby zkolaudované

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Rozsáhlá kancelářská a obchodní budova Florentinum v centru Prahy je po 20 měsících od zahájení stavby zkolaudovaná. Pravomocný kolaudační souhlas byl vydán 18. října, informovala dnes investiční skupina Penta, které budova patří. První nájemníci se do budovy nastěhují v lednu 2014, nyní je celkem pronajato 70 procent plochy.

Pomožte si k hypotéce věcným břemenem

29.10.  |  Petr Rozkošný

Kupujete nemovitost, ke které vede přístup přes pozemek jiné osoby? Nebo dokonce nemovitost, která zčásti leží na pozemku jiné osoby? V tom případě si k hypotéce a následně i nové nemovitosti můžete pomoci prostřednictvím věcného břemena.

Zaměstnanci – kdy zaručeně nezískáte hypotéku a proč?

24.10.  |  Petr Rozkošný

Zaměstnanci patří mezi nejoblíbenější skupinu bank poskytujících hypotéky. Mají totiž prokazatelné a stabilní příjmy, stejně jako vyhlídku nemocenské či „slušného“ invalidního důchodu v případě, kdy si s nimi začne zahrávat osud. Ovšem, najdou se i situace, kdy žádná z bank těmto lidem nepůjčí za žádných okolností. Které to jsou?

Polívkova farma se vydražila za 15 milionů, kupec je neznámý

23.10.

Olšany (Vyškovsko) 23. října (ČTK) - Areál bývalé farmy Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku byl dnes vydražen za vyvolávací cenu 15 milionů korun. Zájemci o areál byli dva, druhý však ani jednou nepřihodil. Kdo je novým majitelem, není jasné, protože jeho právní zástupce okamžitě odjel a řekl, že nemá oprávnění mluvit s médii.

Expremiér Topolánek se po energetice pouští i do realit

23.10.

Praha 23. října (ČTK) - Expremiér Mirek Topolánek se po energetice pouští také do realit. Investiční skupina ECPI, u jejíhož zrodu na začátku letošního roku bývalý předseda vlády za ODS stál, podle informací ČTK zakládá novou realitní společnost ECP Real Estate.

Končím se stavebním spořením

23.10.  |  Redakce

Rozhodli jste se díky změnám v systému stavebního spoření ukončit svou smlouvu? Víme, kolik vás to bude stát.

Elektřinu „krade“ potichu i potmě. Ještě neznáte stand-by režim?

23.10.  |  Jana Poncarová

Je neviditelný. Nesvítí, nehraje, nepromítá. Přesto spotřebovává elektřinu, a to za stovky až tisíce korun ročně. Některé průzkumy dokonce ukázaly, že může mít ročně asi tak vysokou spotřebu, jako vaše lednička. Za nic. Jmenuje se pohotovostní režim a řekneme vám o něm něco víc.

Hypotéka: Pár tipů pro levnější úvěr

22.10.  |  Tomáš Skolek

S podepsáním hypotečního úvěru se vyplatí chvilku otálet. Alespoň tak dlouho, než si budete jistí, že neuzavíráte hypotéku zbytečně draho. Konkurence na hypotečním trhu totiž hraje pro klienty a je z čeho vybírat.

Ceny domů v Číně v září rostly nejvíce za téměř tři roky

22.10.

Peking 22. října (ČTK) - Ceny domů v Číně v září vzrostly nejvíce za poslední téměř tři roky. Vyplývá to z dnešních údajů čínských statistiků. Údaje tak vyvolávají obavy, že ve druhé největší ekonomice světa by mohla vzniknout takzvaná realitní bublina. Čínští lídři by se rostoucími cenami mohli zabývat příštím měsíc na schůzce vedoucích představitelů vládnoucí komunistické strany.

Prodej starších domů v USA v září poprvé za tří měsíce klesl

21.10.

Washington 21. října (ČTK) - Prodej starších domů v USA v září poprvé za tři měsíce klesl, a sestoupil tak ze skoro čtyřletého maxima v předešlém měsíci. Oznámilo to dnes Národní sdružení realitních kanceláří (NAR). Údaje jsou nejnovějším signálem, že vyšší hypoteční sazby nepříznivě ovlivňují oživování na trhu s bydlením.

Co dělat, když mám problémy se splácením úvěrů?

18.10.  |  Michal Ruml

Do problémů s dluhy se může dostat kdokoliv z nás. Důvody bývají různé, nejčastějšími jsou předlužení nebo ztráta zaměstnání. Jak takovou situaci úspěšně vyřešit?

V programu Nová zelená úsporám je méně než polovina prostředků

18.10.  |  Michaela Kadlecová

Plánujete přestavbu vašeho domu, výměnu neekologického kotle za ten šetrnější vůči přírodě, nebo třeba výstavbu energeticky pasivního domu? Pak zbystřete, neboť můžete díky státu získat na váš projekt nezanedbatelné finanční prostředky. Ale měli byste si rozhodně pospíšit, protože ve státním programu Nová zelená úsporám prostředky ubývají každým dnem.

Sledování změn v katastru nemovitostí má vyjít na 200 korun

17.10.

Praha 17. října (ČTK) - Sledování změn v katastru nemovitostí vyjde menší vlastníky na 200 korun. Počítá s tím návrh vyhlášky o poskytování údajů z katastru nemovitostí, kterou se nyní zabývá legislativní rada vlády. Na dnešní konferenci Real Estate Market na to upozornil ředitel Katastrálního úřadu hlavního města Prahy Lubomír Klučka. Vyhlášku musí schválit vláda ještě před koncem roku.

Bývalá farma Bolka Polívky se bude dražit ve středu 23. října

17.10.

Brno 17. října (ČTK) - Bývalá farma Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku se bude dražit ve středu 23. října přímo v areálu farmy. Soud totiž zamítl jak pokyny, tak námitky zajištěného věřitele, podnikatele Alexandra Seidla, člena věřitelského výboru. Nyní už nic nebrání tomu, aby se dražba uskutečnila, sdělila dnes ČTK insolvenční správkyně Petra Hýsková. Nejnižší podání na komplex nemovitostí a movitých věcí je 15 milionů korun, znalecký posudek zní na téměř 20 milionů.

Trigema: Letos se v Praze prodalo 3564 nových bytů

17.10.

Praha 17. října (ČTK) - Developeři ve třetím čtvrtletí v Praze prodali 1154 nových bytů. Od ledna se prodalo celkem 3564 nových bytů, což je meziročně o 759 více. Počet volných bytů v nabídce vzrostl na 6120. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní analýzy developerské společnosti Trigema, kterou na dnešní konferenci Real Estate Market představil generální ředitel Trigemy Marcel Soural.

Co dělat, když chci od státu výhodnou půjčku na bydlení?

17.10.  |  Roman Müller

Státní fond rozvoje bydlení již pomohl mnoha rodinám při financování vlastního bydlení. V současné době je k dispozici několik programů podpory, a to ve formě nízkoúročených úvěrů. Které programy lze ještě využít? Kdo může podat žádost do programu?

Vláda jmenovala místopředsedou výboru SFRB opět náměstka Kalouse

16.10.

Praha 16. října (ČTK) - Vláda dnes obměnila výbor Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). Místopředsedou je opět náměstek ministra pro místní rozvoj Miroslav Kalous. Kromě něj vláda potvrdila ve výboru tři původní členy a dva nové jmenovala. Předsedou výboru SFRB je ze zákona vždy ministr pro místní rozvoj.

Co dělat, když chcete mít přehled o účtu stavebního spoření?

16.10.  |  Elena Ondrová

Stavební spořitelny stejně jako banky nabízí klientům různé způsoby získání informací o produktech, které u nich mají uzavřeny. Zatímco dříve bylo jedinnou možností navštívit pobočku či zavolat, dnes není výjimkou možnost spravovat účet stavebního spoření pomocí kanálů přímého bankovnictví.

Pražský kancelářský trh ve 3. kvartálu meziročně vzrostl o pětinu

15.10.

Praha 15. října (ČTK) - Pražský kancelářský trh ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostl o 19 procent, mezičtvrtletně však klesl o 27 procent. Oznámilo to dnes sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF).

Co dělat, když nevíte jakou dobu fixace úrokové sazby hypotéky zvolit?

15.10.  |  Michal Ruml

Spolu s výší úvěru a délkou splatnosti je stanovení délky fixace zásadním rozhodnutím klienta, které nejvíce ovlivní cenu úvěru. Ukvapená rozhodnutí se v žádném případě nevyplatí.
1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.