Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Jak si z daní odečíst úvěr ze stavebního spoření

30.03.  |  Lucie Mečířová

Brali jste si úvěr ze stavebního spoření, který aktuálně splácíte? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu. Úroky z půjčky si můžete odečíst z daní, a získat tak přeplatek. Podívejte se s námi, jak na to.

Šetřete elektřinu: 10 skvělých tipů pro úspornou domácnost

22.09.  |  Jana Poncarová

Nejlevnější energie je taková, kterou nespotřebujete. Bez elektřiny se ale žádná moderní domácnost neobejde. Snížit spotřebu ve svém bytě nebo domě můžete jednoduchými opatřeními, která vás nebudou stát ani korunu.

V Česku už bylo realizováno 200 energeticky úsporných projektů za 2,5 miliardy korun. Šetřit pomáhá i bazén

21.09.  |  Redakce

Stavebníci stále častěji budují nové projekty s ohledem na jejich energetickou Podle Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES) bylo v Česku zatím realizováno 200 energeticky úsporných projektů v hodnotě dvě a půl miliardy korun. Tyto služby využívají především města, která jsou investorem asi třetiny realizací. O energetické úspory se přitom zákazníci zajímají nejen při stavbě celého domu, nároky se podle odborníků zvyšují i na jeho jednotlivé části a vybavení. Například nejlevnější variantou pro ohřev vody v bazénech jsou solární kolektory.

Bytová výstavba roste šestý rok, začalo se stavět 12.930 bytů

21.09.

Praha 21. září (ČTK) - Bytová výstavba v Česku roste šestý rok v řadě. Podle Českého statistického úřadu zahájily firmy v prvním pololetí stavbu 12.930 bytů, což je meziročně o 798 více. Nově postaví 10.290 bytů, zbytek se týká změny dokončených staveb.

Developeři: Hypoteční sazby nad tři pct zastaví růst prodeje bytů

18.09.

Praha 18. září (ČTK) - Rostoucí zájem o nové byty by podle ředitelů developerských firem mohl zastavit vyšší růst hypotečních sazeb. Kritickou hranicí jsou prý tři procenta. Zvýšení sazby nad tuto úroveň by podle jejich slov způsobilo zastavení současného růstu prodejů nových bytů. Vyplývá to z nejnovější studie developerských společností zpracované firmami CEEC Research a KPMG Česká republika, jejíž dílčí výsledky má ČTK k dispozici. Průměrná úroková sazba hypoték v Česku v srpnu podle Fincentrum Hypoindexu nepatrně vzrostla na 2,11 procenta. Po červenci jde o druhý mírný růst po 18 měsících poklesů.

Co dělat, aby vás růst úrokových sazeb nezaskočil?

16.09.  |  Luboš Svačina

Rostoucí ceny nemovitostí prodražují pořízení vlastního bydlení. A pokles úrokových sazeb, který částečně pomáhal náklady na pořízení bydlení snížit, je nejspíš také u konce. Ač neočekáváme v následujících měsících nijak zásadní růst úrokových sazeb, je dobré se včas připravit.

Nové byty v Praze zdražily o 5,5 procenta, plyne z údajů ČSÚ

15.09.

Praha 15. září (ČTK) - Tržní ceny nových bytů v Praze ve druhém čtvrtletí vzrostly meziročně o 5,5 procenta. Jde o největší meziroční růst od prvního čtvrtletí roku 2009, vyplývá z aktualizovaných dat, která zveřejnil Český statistický úřad.

Samosprávy chtějí novou průmyslovou zónu v Bochoři bez letiště

11.09.

Přerov 11. září (ČTK) - Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu se samosprávami do konce roku rozhodne, zda chystaná strategická průmyslová zóna v areálu bývalé vrtulníkové základny v Bochoři u Přerova bude fungovat bez letiště či s ním. Krajský úřad i město Přerov jsou pro zrušení letiště, aby průmyslová zóna měla velkou plochu a přilákala do regionu sužovaného nejvyšší nezaměstnaností v Olomouckém kraji nové investory. O podobě průmyslové zóny v Bochoři bude na začátku roku jednat vláda.

HlídacíPes: MMR zkoumá prodej RPG Bytů spoluvlastněných Bakalou

10.09.

Praha 10. září (ČTK) - Centrum pro regionální rozvoj, které je podřízené ministerstvu pro místní rozvoj (MMR), prověřuje prodej společnosti RPG Byty, píše server HlídacíPes.org. Resort zkoumá, zda společnost, v níž má podíl podnikatel Zdeněk Bakala, prodejem neporušila dotační podmínky. Firma RPG Byty, která vlastní 43.000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji, na devět projektů získala od roku 2013 z fondů EU 56 milionů korun.

Na Pankráci roste nejvyšší bytový dům v ČR se 130 luxusními byty

09.09.

Praha 9. září (ČTK) - Na pankrácké pláni v Praze roste nejvyšší bytový dům v Česku, luxusní třicetipodlažní V Tower se 130 byty vysoký 104 metrů. Stavba, která začala letos v červnu, má skončit v říjnu 2017, informoval na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva PSJ Invest Martin Jaroš. Tato společnost je developerem projektu, investorem je lucemburská investiční skupina Aceur Investment.

Blackstone koupí za 6 mld. USD hotelovou firmu Strategic Hotels

08.09.

Chicago/New York 8. září (ČTK) - Investiční skupina Blackstone Group koupí za šest miliard dolarů (145,3 miliardy Kč) realitní fond Strategic Hotels & Resorts. Společnost vlastní 17 luxusních hotelových komplexů, mezi nimi například Ritz-Carlton v Kalifornii nebo Four Seasons ve Washingtonu.

Neplaťte zbytečně tisícikoruny za odhad nemovitosti

08.09.  |  Redakce

Rozdíly mezi cenami hypoték jsou minimální. Konkurence tlačí úrokové sazby dolů a poplatky ze sazebníků mizí. Při porovnávání výhodnosti nabídky rozhodují detaily a několikatisícikorunový poplatek za odhad ceny nemovitosti dokáže s rozvahou pořádně zacvičit. Neplaťte zbytečně tisícikoruny navíc, když nemusíte.

Brno prodá první tři domy, kvůli kterým pozastavilo privatizaci

08.09.

Brno 8. září (ČTK) - Zastupitelé Brna dnes schválili prodej prvních tří bytových domů z 25, kvůli kterým loni v prosinci pozastavili privatizaci. Brno je lidem prodá za cenu obvyklou stanovenou znaleckým posudkem se slevou 25 procent, řekl dnes ČTK primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Město jedná i s většinou dalších lidí o možném prodeji, podle Vokřála se odmlčeli pouze obyvatelé dvou bytových domů.

Fixace ceny elektřiny: Vyplatí se, nebo ne?

08.09.  |  Jana Poncarová

Za poslední dva roky elektřina zlevnila. A to i přes původní očekávání a některá varování, že to bude přesně naopak. Jen od ledna letošního roku poklesla cena silové složky řádově o několik procent. Domácnosti, které si už dříve fixovaly ceny elektřiny, mohly zůstat o tyto slevy ochuzeny. Prodělaly, nebo ne?

Termální lázně v Chrastavě se za 47 milionů Kč nevydražily

02.09.

Praha 2. září (ČTK) - Termální lázně zkrachovalé společnosti Dům pohody v Chrastavě na Liberecku se opět nevydražily. Kupce dnes nenalákala ani cena 47 milionů korun, která se proti předchozí dražbě snížila o více než pětinu. Opakovaná dražba skončila neúspěchem, řekl ČTK Libor Nevšímal, obchodní ředitel společnosti Naxos, která dražbu organizovala.

ÚOHS se začal zabývat prodejem bytů bývalého OKD

02.09.

Brno 2. září (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat prodejem bytů bývalého OKD. Návrh na změnu vlastníka společnosti RPG Byty podala lucemburská firma Fondy Bydleni 2 S.a r.l. ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení. Vyplývá to z informací, které zveřejnil na svém webu.

20 let hypoték oslavíme rekordním rokem. A možná i úrokovým dnem!

26.08.  |  Luboš Svačina

Plošný pokles úrokových sazeb je nejspíše u konce. Úrokové indexy již neklesají a naopak začaly pomalu růst. Pro řadu lidí to byl signál s hypotékou déle nevyčkávat, objemy sjednaných hypoték překonávají historická maxima a daří se i stavebním spořitelnám. Kam směřuje trh s úvěry na bydlení? Už dnes jsme si jisti, že k novému rekordu!

Majitel RPG Byty vládu vyzval, aby se do prodeje bytů nepletla

25.08.

Praha 25. srpna (ČTK) - Nepřímý majitel společnosti RPG Byty, nizozemská společnost BXR Group, se v dopise premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) ohrazuje proti mediálním tlakům ohledně plánovaného prodeje bývalých hornických bytů OKD. Vládu také vyzvala, aby těmto tlakům nepodlehla a do transakce nezasahovala. Vyplývá to z dopisu, jehož znění má ČTK k dispozici. Podobný společnost poslala také prezidentu Miloši Zemanovi a místopředsedům vlády Andreji Babišovi (ANO) a Pavlu Bělobrádkovi (KDU-ČSL).

K vypovídání nájemních smluv s RPG Byty není důvod, míní Taraba

25.08.

Praha 25. srpna (ČTK) - Sdružení nájemníků ČR (SON) odmítá výzvy představitelů nájemníků bývalých bytů OKD vlastněných společností RPG Byty, aby po změně majitele hromadně vypovídali nájemní smlouvy. Na dnešní tiskové konferenci to prohlásil předseda Sdružení nájemníků ČR Milan Taraba. Podle něj český právní řád zachovává stávajícím nájemcům předkupní právo na byty, v nichž bydlí.

Pardubický: Byt na investici už láká i mladší ročníky

21.08.  |  Redakce

Tomáš Pardubický řídí jednu z největších a nejvýznamnějších developerských společností v Praze. FINEP se přitom soustředí nejen na výstavbu moderních domů ve vysokém standardu - na český trh přinesl také v moderní formě oprášené družstevní bydlení. V poslední době navíc u svých projektů zaznamenal zvýšený zájem o investiční bydlení.

Hypotéku s desetiletou fixací. Ano či ne?

18.08.  |  Redakce

Rekordně nízké sazby hypoték a na druhé straně snaha bank získat loajální klienty přinesly na trh hypotéky s možností fixace úrokové sazby na 5 a více let. Jaké jsou výhody a nevýhody hypoték s dlouhou fixací a které banky tyto sazby nabízejí?

V Praze je lepší dostupnost bydlení než v Bratislavě

12.08.  |  Redakce

Hypoteční sazby přestaly klesat, ceny bytů rostou. Průměrná česká domácnost nyní vynaloží na splátku hypotéky zhruba 1/3 svých čistých příjmů a pokud se chce obejít bez hypotéky, vyjde jí pořízení bytu na zhruba 5násobek celoročního výdělku. Tedy pokud nechce bydlet v Praze. Pražanům nestačí ani dvojnásobek. Přesto v porovnání s okolními středoevropskými městy nedopadá špatně.

Kolik domácností změnilo dodavatele? A pořád se to vyplatí?

11.08.  |  Jana Poncarová

Doby, kdy domácnosti měnily dodavatele elektřiny nebo zemního plynu ve velkém, jsou pryč. Alespoň na to ukazují statistiky. Od roku 2012 počet změn obchodníků s energiemi klesá. Důvodů může být hned několik.

Sobotka: Prodej bytů OKD je morálním selháním Zdeňka Bakaly

06.08.

Ostrava 6. srpna (ČTK) - Prodej bývalých bytů OKD je podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) velkým morálním i podnikatelským selháním Zdeňka Bakaly. Není podle něj v souladu se záměrem privatizační smlouvy OKD. Předseda vlády to dnes sdělil na dotaz ČTK. Prodej kritizuje i prezident Miloš Zeman a opoziční představitelé. Více než 43.000 bývalých hornických bytů OKD v Moravskoslezském kraji od firmy RPG Byty, která je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v ČR a Bakala ji spoluvlastní, odkoupila mezinárodní investiční společnost Round Hill Capital.

HB Index: Ceny bytů, domů a pozemků i letos rostou, nejvíc u bytů

06.08.

Praha 6. srpna (ČTK) - Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků i v letošním roce pokračují v mírném růstu. Nejvíce ve druhém čtvrtletí zdražily byty mimo Prahu. Pozemky pokračovaly v dlouhodobém mírném zdražování zejména v okolí velkých měst. Ceny rodinných domů stouply jen mírně, přičemž v krajských městech trvá zájem o starší domy, uvedla dnes Hypoteční banka.

Bývalé byty OKD budou mít nového majitele - Round Hill Capital

06.08.

Ostrava 6. srpna (ČTK) - Přes 43.000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji bude mít nového majitele. Stoprocentní podíl ve firmě RPG Byty, jež bývalé hornické byty vlastní a v níž má podíl podnikatel Zdeněk Bakala, kupuje mezinárodní investiční společnost Round Hill Capital. ČTK to dnes oznámil mluvčí Round Hill Capital pro Českou republiku Jiří Reichl. Cenu neuvedl.

HB Reavis chce zbourat budovu na začátku Vinohradské v Praze

03.08.

Praha 3. srpna (ČTK) - Developerská skupina HB Reavis slovenského miliardáře Ivana Chrenka plánuje zbourat bývalé sídlo Středočeské energetické ve Vinohradské ulici v centru Prahy, kde je nyní klientské centrum Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Místo ní postaví moderní kanceláře. ČTK to zjistila z databáze EIA, kam záměr poslala dceřiná společnost skupiny, firma Phibell. Dva domy a pozemky mezi ulicemi Vinohradská, Římská a Rubešova developer získal loni od společnosti ČEZ.

Expanze hypoték pokračuje. Neotřesitelný rekord z roku 2007 padl

29.07.  |  Redakce

Obavy z nárůstu sazeb vzedmuly rekordní vlnu zájmu o úvěry na bydlení a suma sjednaných hypoték vystoupala na téměř 20 miliard Kč. Na co někdy banky potřebují 3 měsíce, zvládly letos během 30 červnových dní. Jak se budou sazby dál vyvíjet a zvládají banky odbavovat takto silnou poptávku?

Trigema: V Praze se letos prodaly nové byty za 13,5 mld. Kč

29.07.

Praha 29. července (ČTK) - V prvním pololetí se v Praze prodaly byty za celkem 13,5 miliardy korun. Průměrná prodejní cena se během druhého čtvrtletí příliš nezměnila, meziročně nepatrně vzrostla o 0,1 procenta na 55.555 Kč za metr čtvereční. V porovnání s letošním prvním čtvrtletím cena dokonce mírně klesla o 1,1 procenta. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes představila developerská společnost Trigema.

Výstavba skladů a hal letos zpomalila, přibylo 139,8 tisíce m2

28.07.

Praha 28. července (ČTK) - Výstavba skladových a výrobních ploch letos v Česku zpomalila. Developeři v prvním pololetí dokončili 139.800 metrů čtverečních těchto ploch, meziročně to je o třetinu (36 procent) méně. Informovalo o tom dnes sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF).

Krach dodavatele elektřiny. A co je potom?

28.07.  |  Jana Poncarová

Na energetickém trhu se dějí různé věci. Když pomineme podomní prodej, který nás někdy může stát hodně nervů, sem tam vystrkují růžky obavy z krachu dodavatele. Nikdo přece nechce zůstat bez dodávek energie. Nebo spadnout do černého odběru.

V Británii téměř 20 % hypoték tvoří úvěry na koupi a další pronájem

27.07.  |  Redakce

Hypotéky jsou v Británii nejlevnější v historii. Podobně jako v České republice prochází tamní trh obdobím ekonomického oživení a suma sjednaných hypoték v červnu vyšplhala na 20,5 miliardy liber, což je nejvíce od skončení hypoteční krize. Trh krom jiného táhne silná poptávka po nemovitostech k dalšímu pronájmu.

Karlovarské nákupní centrum Varyáda změnilo majitele

27.07.

Praha 27. července (ČTK) - Developer pražského Palladia, European Property Group, koupil další nákupní centrum, karlovarské centrum Varyáda. Cenu transakce firmy nezveřejnily. O prodeji informovala ČTK realitní poradenská společnost CBRE, která zastupovala prodávající Invesco Real Estate. Letos jde o páté prodané nákupní centrum v ČR.

Ekospol loni zvýšil zisk na 229 mil. Kč, tržby činily 973 mil. Kč

24.07.

Praha 24. července (ČTK) - Developerská společnost Ekospol loni zvýšila tržby meziročně o čtvrtinu (24,46 procenta) na 973 milionů korun. Zisk před zdaněním vzrostl o 104 milionů na 229 milionů korun, vyplývá z výroční zprávy, kterou dnes společnost zveřejnila. Firma patří k lídrům pražského developerského trhu.

Dotace na zateplení skončily. Rozdaly víc než 995 milionů korun

22.07.  |  Jana Poncarová

V rekordním čase dvou měsíců vyčerpali majitelé rodinných domů částku, která byla letos připravena na podporu zateplování nebo výměnu kotlů. Zatímco loni úřady prodlužovaly termín, do kdy je možné o dotace žádat, letos díky enormnímu zájmu o Novou zelenou úsporám navyšovaly objem finančních prostředků.

Penta požádala úřady o posouzení výstavby u Masarykova nádraží

20.07.

Praha 20. července (ČTK) - Investiční skupina Penta chce začít s výstavbou v okolí pražského Masarykova nádraží do dvou let. Úřady požádala o posouzení první administrativní budovy s kancelářemi a obchody, která má vyrůst v parteru mezi ulicí Na Florenci a nádražím. Magistrátní odbor ochrany prostředí rozhodl, že investor musí zpracovat kompletní dokumentaci EIA posuzující vliv stavby na životní prostředí, zjistila ČTK z databáze EIA. V budoucnu tu má vyrůst nová čtvrť spojující centrum Prahy s Karlínem.

Pražský kancelářský trh ve 2. čtvrtletí vzrostl o 112 procent

17.07.

Praha 17. července (ČTK) - Pražský kancelářský trh ve 2. čtvrtletí letošního roku výrazně ožil a meziročně vzrostl o 112 procent. Firmy si pronajaly celkem 127.800 metrů čtverečních kancelářských ploch a proti letošnímu 1. čtvrtletí jde o nárůst o 81 procent. ČTK to dnes sdělilo sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF).

Trigema loni ztrojnásobila zisk na 156 mil. Kč, vzrostl i obrat

14.07.

Praha 14. července (ČTK) - Developerská společnost Trigema loni více než ztrojnásobila zisk před zdaněním na 155,88 milionu korun z předloňských 45,9 milionu korun. Obrat skupiny vzrostl meziročně o 60 procent na 1,264 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou společnost dnes zveřejnila. Trigema patří mezi pět největších rezidenčních developerů na pražském trhu.

Nových bytů se letos v Praze prodalo o čtvrtinu více, celkem 3550

14.07.

Praha 14. července (ČTK) - Zájem o nové byty v Praze stále trvá. Za první pololetí letošního roku jich developeři prodali celkem 3550, což je meziročně o čtvrtinu více. Vyplývá to ze společné statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema, kterou má ČTK k dispozici. Nejvíce se letos prodávají byty 2+kk, kterých si lidé koupili 623.

Je možné rezervovat si úrokovou sazbu hypotéky?

14.07.  |  Redakce

Hypotéky jsou rekordně levné, nicméně pokles úrokových sazeb se zastavil. Hrozí nyní nárůst sazeb a je možné se proti rostoucím úrokovým sazbám zajistit?

Analýza:Na platbách za kanceláře státu by šlo ušetřit 361 mil. Kč

14.07.

Praha 14. července (ČTK) - Na nájmech a údržbě administrativních budov užívaných státem by se mohlo ušetřit až 361,5 milionu korun. Ukázala to analýza dat evidovaných v Centrálním registru administrativních budov (CRAB), který provozuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). ČTK to dnes sdělil mluvčí úřadu Pavel Hortig.

Hypotéky zavadily o úrokové dno

09.07.  |  Redakce

Úrokové sazby hypoték po 19 měsících vzrostly. K obratu trh nasměřovaly dvě největší banky, které pod tlakem rostoucích cen zdrojů oznámily v polovině června zdražení fixních sazeb. Klienti však zoufat nemusejí, stále je možné získat hypotéku s fixní sazbou pod 2 procenty.

Investice do komerčních nemovitostí vzrostly na 1,22 mld. eur

02.07.

Praha 2. července (ČTK) - Realitní investoři nakoupili v letošním prvním pololetí v Česku komerční nemovitosti za více než 1,22 miliardy eur (33,74 miliardy Kč). V meziročním srovnání to je takřka dvojnásobek, sdělila dnes ČTK realitní poradenská společnost DTZ. Za celý rok by tak mohly změnit vlastníka nemovitosti až za rekordní tři miliardy eur (83 miliard korun).

Kongresové centrum Praha skončilo loni ve ztrátě 69,4 milionu Kč

23.06.

Praha 23. června (ČTK) - Kongresové centrum Praha (KCP) skončilo loni ve ztrátě zhruba 69,4 milionu korun. Hospodaření bylo ovlivněno vyplacením nájemce hotelu a dořešením dlouhodobého dluhu. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti, kterou dnes projednali pražští radní. V roce 2013 centrum skončilo se ztrátou zhruba 234 milionů Kč. Závěrku musí ještě ve středu projednat valná hromada.

E15: RPG Byty loni zvýšili čistý zisk na 461 milionů korun

18.06.

Ostrava 18. června (ČTK) - Společnost RPG Byty loni zvýšila čistý zisk na 461 milionů korun, meziročně stoupl zisk téměř šestinásobně. Dnes to píše deník E15. Spolumajitelé firmy Zdeněk Bakala a Peter Kadas si nechali podle deníku vyplatit ze zisku dividendu ve výši celkem 261 milionů korun, což je výrazně méně než loni, kdy dividenda činila 4,6 miliardy. Firma RPG Byty je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku.

Ohlédnutí za topnou sezónou: Jak velký přeplatek vás čeká?

18.06.  |  Jana Poncarová

Počasí si s námi tak trochu hraje. Téměř tropická parna střídají prudká ochlazení. Není to tak dávno, co jsme doma definitivně otočili kohoutky radiátorů na nuly a vypnuli kotle. Domácnosti, které vytápí uhlím nebo dřevem, mohou snadno obhlédnout zásoby paliva. Domy a byty připojené na teplárny, zemní plyn nebo elektřinu možná ještě čekají na verdikt.

Praha prodá bytové domy na Chodově za 102 milionů korun

16.06.

Praha 16. června (ČTK) - Praha pokračuje v privatizaci městských bytů. V další vlně prodá bytovému družstvu bytové domy na Chodově za skoro 102 milionů korun. Rozhodla o tom dnes rada města. Na dotaz ČTK to řekl radní Radek Lacko (ANO). Privatizaci musí ještě schválit zastupitelé. Podle již schváleného harmonogramu Praha v následujících letech prodá tisíce bytů za zhruba čtyři miliardy korun.

MMR chce Prahu připravit o vlastní stavební předpisy

16.06.

Praha 16. června (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) v připravované novele stavebního zákona plánuje zrušit Praze výjimku ze stavebních předpisů, hlavní město by tak nemohlo vydávat vlastní stavební předpisy. Na dnešním setkání s developery to připustil ředitel odboru poradců MMR Lukasz Kryński. Podle náměstka pražské primátorky Matěje Stropnického (SZ) by to destabilizovalo právní prostředí, developeři zase varují před zastavením výstavby na několik let.

Nová zelená úsporám 2015: Lidé chtějí příspěvek na dílčí zateplení

04.06.  |  Jana Poncarová

Majitelé rodinných a bytových domů se žádostmi neotálí. Pouhé dva týdny od spuštění programu Nová zelená úsporám podali celkem 595 žádostí za téměř 154 milionů korun. Celkově je na úsporná opatření vyčleněna částka 1,1 miliardy korun.

Zateplením snaha o úspory nekončí. Nutná je i regulace otopné soustavy, na kterou se ale často zapomíná

03.06.  |  Redakce

Zateplení bytového domu je výrazným krokem k úsporám energie, po stavebních opatřeních však musí následovat také regulace a nové nastavení celé otopné soustavy v domě. Díky dobře provedené regulaci nebude v bytech docházet k přetápění a celková úspora nákladů na energii bude ještě vyšší. Ne všechny realizační firmy však následnou regulaci topení po zateplení objektu nabízejí a provádějí.

Skupině CPI letos klesl čistý zisk o 54 procent na jednu miliardu

29.05.

Praha 29. května (ČTK) - Realitní a investorské skupině CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk o 54 procent na 37 milionů eur (1,01 miliardy korun). Za pokles může loňské přecenění berlínského portfolia. Aktiva skupiny na konci března vzrostla na 4,3 miliardy eur (117,86 miliardy korun). Vyplývá to z čtvrtletních výsledků, které dnes skupina zveřejnila.

Investice do komerčních nemovitostí letos vzrostly na 21 mld. Kč

28.05.

Praha 28. května (ČTK) - Investoři letos v prvním čtvrtletí nakoupili v ČR komerční nemovitosti za 760 milionů eur (20,87 miliardy korun), což je třiapůlkrát více než loni. Jde o nejvyšší číslo od nedávné ekonomické krize, uvedla dnes realitní poradenská společnost Colliers International. Letošní první čtvrtletí tak překonalo i loňské celé pololetí, kdy se během prvních šesti měsíců roku uzavřely transakce za 680 milionů eur (18,67 miliardy korun).

Sreality.cz: Nejrychleji se pronajmou byty v Plzni a Pardubicích

26.05.

Praha 26. května (ČTK) - Byt v Česku majitel pronajme za 25 dnů od zveřejnění inzerátu, vyplývá z aktuálních statistik serveru Sreality.cz. Nejrychleji nájemce nalezne v Plzeňském a Pardubickém kraji, průměrně za 15 dnů. Naopak nejdéle se byty pronajímají na Liberecku a Ústecku. Tam výběr nájemníka trvá až 29 dnů.

MMR podpoří obnovu bydlení 78 mil. Kč, nejvíce dostanou paneláky

12.05.

Praha 12. května (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle na podporu bydlení 77,9 milionu korun, z toho největší část půjde na regeneraci panelových sídlišť. Zájemci o dotaci přitom žádali o více než půl miliardy korun, uvedlo dnes ministerstvo.

HB Index: Ceny bytů, domů a pozemků i letos rostou, nejvíc u bytů

12.05.

Praha 12. května (ČTK) - Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků i v letošním roce pokračují v rostoucím trendu. Nejvíce v 1. čtvrtletí 2015 zdražily byty mimo Prahu. Pozemky naopak pokračovaly v dlouhodobém mírném zdražování, zejména v okolí velkých měst. Ceny rodinných domů stouply jen mírně, přičemž trvá zájem o starší domy, uvedla dnes Hypoteční banka.

Byty a domy na Slovensku zdražily na téměř dvouleté maximum

05.05.

Bratislava 5. května (ČTK) - Ceny bytů a domů na Slovensku v prvním letošním čtvrtletí pokračovaly v růstu a dostaly se na téměř dvouleté maximum. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila slovenská centrální banka (NBS).

5 kroků k hladké a bezstarostné změně dodavatele energií

05.05.  |  Jana Poncarová

Zkoumáte nabídky dodavatelů elektřiny nebo plynu? Pohráváte si s myšlenkou, že přejdete k jiné energetické společnosti, abyste snížili účet za energie? Podívejte se, co vás při změně dodavatele čeká a na co byste neměli zapomenout.

Nemovitosti budou zdražovat letos i příští rok, odhaduje asociace

30.04.

Praha 30. dubna (ČTK) - Ceny nemovitostí letos meziročně vzrostou o tři až čtyři procenta, příští rok zdražování zrychlí na čtyři až pět procent. Vyplývá to z publikace o stavu českého nemovitostního trhu Trend Report 2015 zpracované Asociací pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Ceny jsou výrazně ovlivňovány regionálními rozdíly, dodala asociace.

Rada ČRo neschválila prodej zámku podnikateli, bude nová soutěž

29.04.

Brno 29. dubna (ČTK) - Rada Českého rozhlasu dnes na zasedání v Brně neschválila prodej zámku v Přerově nad Labem pražskému podnikateli Janu Hnilicovi. Všech devět radních se zdrželo hlasování, výběrové řízení se bude opakovat. Radní nechtěli, aby při rozhodování hrála roli pouze cena, mají zájem také na tom, aby zámek sloužil kultuře, zprostředkoval novinářům postoj radních jejich mluvčí Jiří Vejvoda. Zatímco nabídková cena byla 21,8 milionu korun, Hnilica nabídl 33 milionů.

Ohlédnutí za cenami elektřiny. Kolik jste platili v posledních 5 letech?

28.04.  |  Jana Poncarová

Když se černé scénáře nevyplní, je to vždycky pozitivní. Ještě před pár lety některé energetické společnosti i odborníci poukazovali na to, že ceny energií porostou. U elektřiny se toto proroctví nenaplnilo. Zlevňovala. Podívejte se, kolik jste za elektrický proud platili v posledních pěti letech a zda jste opravdu ušetřili.

V Praze se letos prodaly byty za sedm mld. Kč, cena se nezměnila

22.04.

Praha 22. dubna (ČTK) - V Praze se v letošním prvním čtvrtletí prodalo 1850 nových bytů, jejichž celková hodnota byla sedm miliard korun. Průměrná cena za metr čtvereční se meziročně takřka nezměnila a činila 56.178 korun. Uvedla to dnes developerská společnost Trigema, která pražský rezidenční trh dlouhodobě monitoruje.

Bonusy dodavatelů energie: Lákadla, nebo výhody?

21.04.  |  Jana Poncarová

Dodavatelé elektřiny a plynu jsou obchodníci. A k obchodu patří i lákadla: slevy, bonusy, služby. S tím, jak se rozvíjí energetický trh a přibývá prodejců elektřiny i plynu, rozšiřuje se také nabídka nejrůznějších typů pojištění, příspěvků, dotací nebo asistenčních služeb. Ne vždy jsou výhodné a ne všechny využijeme, ačkoli za ně (někdy) musíme zaplatit.

Křetínský pro obchodní centrum musí zpracovat dokumentaci EIA

20.04.

Praha 20. dubna (ČTK) - Stavba multifunkční a administrativní budovy, které chce majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský postavit místo tréninkového hřiště vedle stadionu Sparty, se komplikuje. Magistrátní odbor ochrany prostředí rozhodl, že investor musí zpracovat kompletní dokumentaci vlivů na životní prostředí. Projekt odmítají městské části Praha 6 a Praha 7.

Zateplením snaha o úspory nekončí. Nutná je i regulace otopné soustavy, na kterou se ale často zapomíná

15.04.  |  Redakce

Zateplení bytového domu je výrazným krokem k úsporám energie, po stavebních opatřeních však musí následovat také regulace a nové nastavení celé otopné soustavy v domě. Díky dobře provedené regulaci nebude v bytech docházet k přetápění a celková úspora nákladů na energii bude ještě vyšší. Ne všechny realizační firmy však následnou regulaci topení po zateplení objektu nabízejí a provádějí.

Stát do několika dnů převede žižkovskou polikliniku pod GIBS

13.04.

Praha 13. dubna (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který spravuje polikliniku v Praze 3, předá v příštích dnech budovu Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Sociální centrum, které v objektu několik týdnů působí, tak bude muset budovu opustit a vrátit ji státu. Skončí mu totiž nedávno dojednaná nájemní smlouva, řekl dnes na dotaz ČTK mluvčí úřadu Pavel Hortig. Cestu k převodu objektu a tím pádem i konec centra minulý týden otevřela vláda.

General Electric prodává divizi realit za 26,5 miliardy USD

10.04.

New York 10. dubna (ČTK) - Největší americký konglomerát General Electric (GE) prodá své aktivity na trhu komerčních nemovitostí investiční společnosti Blackstone Group a bance Wells Fargo za 26,5 miliardy dolarů (685 miliard Kč). Společnost dnes oznámila, že odprodej téměř celé její realitní divize GE Capital Real Estate jí umožní soustředit se na zlepšení základních aktivit v průmyslovém sektoru.

Finep zahájil rekonstrukci Lannova paláce, chce v něm mít sídlo

09.04.

Praha 9. dubna (ČTK) - Developerská společnost Finep začala za 75 milionů korun rekonstruovat novogotický Lannův palác v centru Prahy, který vlastní ČSSD. Od příštího roku v něm chce mít firma sídlo, řekl dnes generální ředitel Finepu Tomáš Pardubický. Od sociálních demokratů mají budovu naproti Masarykovu nádraží pronajatou na 25 let.

Z letiště Líně u Plzně má být rozvojová zóna evropského významu

08.04.

Plzeň 8. dubna (ČTK) - Z armádního letiště Líně u Plzně, 340hektarové plochy, má být do osmi až 12 let významná rozvojová zóna. Měla by tam být sofistikovaná výroba, vývojová a technologická centra, lehká logistika a průmysl, vzdělávací centrum i obchodní centra, řekli dnes při první prezentaci studie využití plochy ředitel developerské firmy Panattoni Europe ČR Pavel Sovička a náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Ivo Grüner (ČSSD). Podle nich budou jen přípravy zóny trvat tři až pět let.

Vítkova CPI loni zvýšila čistý zisk o 78 procent na 3,78 mld. Kč

01.04.

Praha 1. dubna (ČTK) - Realitní a investorská skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka loni zvýšila čistý zisk o 78 procent na 137,435 milionu eur (zhruba 3,78 miliardy korun). Vyplývá to z auditovaných konsolidovaných výsledků za loňský rok, které skupina zveřejnila na svých internetových stránkách. Aktiva skupiny ke konci roku 2014 vzrostla na 4,22 miliardy eur (116,18 miliardy korun) oproti 3,12 miliardy eur (85,89 miliardy korun) o rok dříve.

Dotace na zateplení 2015: Jednodušší a rychlejší Nová zelená úsporám

26.03.  |  Jana Poncarová

Začátek jara je většinou ve znamení velkých plánů – rekonstrukce, zateplování fasády, výměna oken nebo pořízení nového kotle. Už poněkolikáté za sebou přitom budou moc majitelé rodinných domů požádat stát o příspěvek na podobná opatření. Novinky, jež program Nová zelená úsporám chystá, by ho mohly posunout ještě dál a přilákat žadatele, které administrativa zatím odrazovala.

Praha nejspíš nepřipraví technickou novelu stavebních předpisů

23.03.

Praha 23. března (ČTK) - Praha by nyní neměla připravovat technickou i věcnou novelu pražských stavebních předpisů zároveň, prohlásil na konferenci Real Estate Market právník František Korbel z advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners. Korbel zároveň řídí pracovní a konzultační skupinu pražského magistrátu připravující novelizaci těchto předpisů. \"Jde o většinové stanovisko skupiny,\" řekl ČTK Korbel. Podle náměstka pražské primátorky Matěje Stropnického o osudu novely rada hlavního města rozhodne v nejbližších dnech.

Vítkova CPI Group získala úvěry za 3,23 mld. Kč, rozšíří OC IGY

20.03.

Praha 20. března (ČTK) - Realitní a investorská skupina CPI Group podnikatele Radovana Vítka získala od dvou bank pět úvěrů za celkem 117,7 milionu eur (zhruba 3,23 miliardy korun). Větší část využije na refinancování a navýšení starších investičních úvěrů, za 14,3 milionu eur (392,2 milionu korun) rozšíří českobudějovické obchodní centrum IGY. Informoval dnes mluvčí skupiny Jan Burian.

Zájem o dotace na sociální bydlení převýšil možnosti programu

18.03.

Praha 18. března (ČTK) - Zájem o dotace na výstavbu pečovatelských a vstupních bytů převýšil finanční možnosti dotačního programu. Na ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) dorazilo 110 žádostí o celkem 401 milionů korun, informoval dnes resort. V podprogramu Podpora výstavby podporovaných bytů je ale připraveno 160 milionů korun.

V CTParku Bor na Tachovsku vzniknou dvě ubytovny pro 400 dělníků

17.03.

Bor (Tachovsko) 17. března (ČTK) - V CTParku Bor na Tachovsku, druhé největší průmyslové zóně v Plzeňském kraji, vzniknou dvě ubytovny pro 400 zaměstnanců. Postaví je společnost CTP, která areál vybudovala a vlastní. První ubytovací kapacity by měly být k dispozici ještě letos, řekl ČTK Tomáš Novotný, regionální ředitel CTP pro Čechy. Developer, který plánuje v příštích letech dvojnásobení plochy parku, tak vychází vstříc firmám v areálu, jimž začínají scházet dělníci.

Campus Square kupuje od AIG společnost CBRE Global Investors

17.03.

Brno 17. března (ČTK) - Jedno z největších nákupních center v Brně Campus Square mění vlastníka. Od developera AIG centrum kupuje společnost CBRE Global Investors. ČTK to řekla Ivona Novotná z poradenské společnosti CBRE. Cena transakce nebyla zveřejněna, podle informací ČTK se pohybuje kolem 50 milionů eur (1,3 miliardy Kč).

Developeři letos uvedou na pražský trh nejvíce kanceláří od krize

17.03.

Praha 17. března (ČTK) - Developeři letos plánují pustit na pražských trh nejvíce nových kanceláří od krize, až 200.000 metrů čtverečních. Kvůli tomu očekávají, že nájemné klesne. Vyplývá to z nejnovější Studie developerských společností Q1/2015 zpracované společnostmi CEEC Research a KPMG Česká republika, jejíž závěry má ČTK k dispozici. Loni bylo v hlavním městě v 16 budovách dokončeno 149.000 metrů čtverečních administrativních ploch, což bylo nejvíce od předkrizového roku 2009.

CTPark Bor u Tachova se v příštích letech rozšíří na dvojnásobek

15.03.

Bor (Tachovsko) 15. března (ČTK) - CTPark Bor, druhá největší průmyslová zóna v Plzeňském kraji, se v příštích letech rozšíří na dvojnásobek, tedy o zhruba 260.000 m2 skladů a výrobních hal. Developerská společnost CTP získala 132 milionů eur (asi 3,6 miliardy Kč) od nového partnera Deutsche Pfandbriefbank. Peníze jsou určeny pro portfolio stávajících budov a pro rozšíření CTParku v nadcházejících letech, řekla ČTK mediální zástupkyně CTP Jana Bakešová.

CPI Group chce příští rok začít v Letňanech stavět 12podlažní dům

13.03.

Praha 13. března (ČTK) - Realitní skupina CPI Group miliardáře Radovana Vítka se opět chystá na bytovou výstavbu. Příští rok na jaře chce začít v Letňanech stavět 12podlažní bytový dům se zhruba šesti desítkami budov. ČTK to dnes potvrdil mluvčí skupiny Jan Burian. Územní rozhodnutí vydané už v roce 2009 v minulých dnech Úřad městské části Praha 18 prodloužil o další dva roky.

Trigema zvýšila loni obrat o polovinu na 1,18 mld. Kč

12.03.

Praha 12. března (ČTK) - Developerská skupina Trigema loni zvýšila tržby o polovinu (49 procent) na 1,18 miliardy korun, což je nejvíce v dvacetileté historii firmy. Zisk před zdaněním překročí 153 milionů korun, vyplývá z předběžných neauditovaných konsolidovaných výsledků, které dnes společnost zveřejnila. Developer těžil hlavně z oživení poptávky na rezidenčním trhu, loni díky tomu prodal 230 nových bytů.

Hochtief rozšíří za 117 milionů areál Národního filmového archivu

11.03.

Praha 11. března (ČTK) - Depozitář Národního filmového archivu (NFA) v Hradišťku v Praze-západ dostaví za 116,5 milionu korun bez DPH stavební společnost Hochtief CZ. ČTK to dnes zjistila z Věstníku veřejných zakázek. Předpokládaná cena byla o 45,4 milionu korun vyšší.

MMR: Praha bude muset notifikovat i novely stavebních předpisů

10.03.

Praha 10. března (ČTK) - Praha bude muset nechat notifikovat Evropskou komisí i chystané novely pražských stavebních předpisů. Řekl to náměstek ministryně pro místní rozvoj Ondřej Votruba na dnešním Fóru českého stavebnictví. Na přípravě novely resort s magistrátem spolupracuje. Magistrát až dosud tvrdil, že technická novela potřebovat notifikaci nebude. Původní předpisy kvůli výtkám a po bouřlivé veřejné debatě v lednu zrušilo ministerstvo pro místní rozvoj.

5 mýtů o úsporách tepelné energie. Co opravdu nefunguje?

10.03.  |  Jana Poncarová

Každá koruna je dobrá. A peníze nám často neřízeně utíkají přes nezateplenou fasádu, chatrná okna nebo nerozumným větráním. Na druhou stranu, ne všechna opatření, o nichž se často hovoří a diskutuje, vám skutečně nějakou tu kilowatthodinu tepelné energie ušetří. Podívejte se na největší mýty a zjistěte, jaká úsporná opatření jsou nesmyslná.

Vítkovy CPI Byty loni utržily rekordní půl miliardy korun

04.03.

Praha 4. března (ČTK) - Společnost CPI Byty miliardáře Radovana Vítka, která je s 12.500 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v Česku, loni zvýšila tržby o 17 milionů na rekordních 497 milionů korun. Růst způsobila hlavně deregulace nájemného a také nižší počet neplatičů, uvedla mluvčí společnosti Michaela Winklerová. Jiné údaje o hospodaření společnost nezveřejnila.

Jak snížit náklady na vytápění? Změnou typu paliva, dodavatele energií či zateplením

03.03.  |  Redakce

Vysoké náklady na energie jsou faktem, který vede mnoho stavebníků či majitelů domů k zásadnímu rozhodnutí. Investovat do bydlení tak, aby především účty za teplo tvořily co nejmenší součást rodinného rozpočtu. Způsobů, jak toho dosáhnout, jsou přitom desítky. Počínaje změnou typu paliva či přechodem k jinému dodavateli energií a konče instalací moderního kotle, zateplením fasády nebo rovnou stavbou úsporného domu.

Změna dodavatele energií: Pachuť podomního prodeje

24.02.  |  Jana Poncarová

Když se dobré myšlenky chytí banda podnikavců, nekončí to většinou dobře. Podobnou zkušenost lze pozorovat na energetickém trhu. Nepříjemné zážitky s podomním prodejcem mnohdy stačí k tomu, aby se spotřebitel rozhodl: změnu dodavatele elektřiny už nikdy více!

Century 21 letos zaměstná 200 makléřů, příští rok dalších 300

19.02.

Praha 19. února (ČTK) - Realitní franšízová síť Century 21 v rámci plánované expanze letos přijme 200 makléřů, dalších 300 příští rok. Do pěti let chce mít v Česku tisíc makléřů, řekl dnes ČTK generální ředitel Century 21 Česká republika Lubomír Milek. Na konci loňského roku měla síť 47 poboček a zhruba 300 realitních makléřů. Podle ministerstva pro místní rozvoj v ČR působí 15.300 realitních zprostředkovatelů, což je v přepočtu na obyvatele výrazně nejvíce ze zemí EU.

Skanska Reality koupila projekt v Karlíně, kde vyroste 533 bytů

18.02.

Praha 18. února (ČTK) - Skanska Reality koupila od společností Karlín Group a Ungelt Partners rezidenční projekt River Gardens Východ v Karlíně, kde má vyrůst 533 bytů. Projekt už má vydané územní rozhodnutí, nyní se řeší stavební povolení. Developer chce první byty začít prodávat už letos na konci roku, informovala ČTK Eva Keřková ze Skanska Reality. Cenu transakce nebudou firmy zveřejňovat.

Památný Hendlův dvůr přemění Skanska na 29 luxusních bytů

16.02.

Praha 16. února (ČTK) - Společnost Skanska chce začít s rekonstrukcí památkově chráněného Hendlova dvora z 16. století na pražské Hanspaulce už letos na podzim. Vzniknout v něm má 29 luxusních bytů a čtyři nebytové prostory. Generální ředitelka Skanska Reality Naďa Ptáčková dnes ČTK řekla, že aktuálně řeší stavební povolení, o které požádali na konci loňského roku. Skanska se tak po několika letech opět vrací do segmentu luxusních bytů. Kolik bude rekonstrukce stát, Ptáčková neuvedla.

Skanska loni zvýšila tržby o 18 procent na 14,6 mld. Kč

16.02.

Praha 16. února (ČTK) - Stavební společnost Skanska loni v ČR a na Slovensku po letech propadu zvýšila tržby o 18 procent na 14,6 miliardy korun. Provozní zisk se vrátil do plusu, dosáhl 142 milionů korun, informoval na dnešním setkání s novináři generální ředitel Skanska v ČR a SR Roman Wieczorek. V roce 2013 se společnost kvůli odpisu aktiv propadla do ztráty 888 milionů korun, o rok dříve měla zisk po zdanění 357 milionů korun. Předloňské výsledky také ovlivnilo to, že manažeři jedné z divizí účetně zkreslovali výsledky.

Reorganizace bývalého vlastníka libeňské O2 areny skončila

14.02.

Praha 14. února (ČTK) - Reorganizace bývalého vlastníka a provozovatele libeňské O2 areny, firmy Bestsport akciová společnost, skončila. Insolvenční soud vzal na vědomí splnění podstatných částí reorganizačního plánu, zjistila ČTK z insolvenčního rejstříku. Rozhodnutí nabylo účinnosti jeho zveřejněním. Nový majitel a provozovatel haly tak není zatížen původními závazky. Firma, kterou původně stejně jako Sazku vlastnily sportovní svazy, byla v insolvenci od března 2011.

Central Group nakoupí pozemky pro byty v Praze za 1,5 mld. Kč

12.02.

Praha 12. února (ČTK) - Developerská společnost Central Group koupila pozemky pro nové bytové domy v Praze - Horních Měcholupech a Stodůlkách. Na nákupy má letos připraveno opět 1,5 miliardy korun, informoval dnes developer. Loni získal v hlavním městě 12 pozemků za více než 1,5 miliardy korun.

Některé domy nebudou muset mít energetický štítek

11.02.

Praha 11. února (ČTK) - Vlastníci bytových domů, administrativních budov, stavebníci a společenství vlastníků budou muset nechat zpracovat pro tyto stavby tzv. energetický štítek pouze v případě prodeje nebo pronájmu. Plošná povinnost nechat tyto štítky zpracovat jim už zřejmě hrozit nebude. Poslanci ji dnes vypustili ze zákona, když schválili novelu zákona o hospodaření energií. Novelu musí ještě posoudit Senát a podepsat prezident. Platit má od letošního 1. července

Srovnání: 10 nejlevnějších dodavatelů plynu v roce 2015

10.02.  |  Jana Poncarová

Plyn od ledna letošního roku mírně podražil. To je ta horší zpráva. Pozitivní ale je, že na energetickém trhu působí několik desítek dodavatelů, jejichž ceny se významně liší. Pokud si správně vyberete obchodníka se zemním plynem, můžete ušetřit.

HB Index: Ceny bytů, domů a pozemků rostly rychleji než inflace

06.02.

Praha 6. února (ČTK) - Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků loni rostly rychleji než inflace. Nejvíce, o 6,6 procentního bodu na hodnotu HB Indexu 105,8, zdražily rodinné domy. Na konci roku pak nejrychleji rostly ceny pozemků. Vyplývá z ukazatele HB Index, který sleduje hodnotu nemovitostí. Základní hodnotu indexu 100,0 představují skutečné ceny nemovitostí k 1. lednu 2008. Údaje dnes zveřejnila Hypoteční banka. Průměrná míra inflace za celý rok 2014 dosáhla 0,4 procenta.

Čechy ohrožuje radon v budovách, normy jsou prý příliš mírné

04.02.

Praha 4. února (ČTK) - Třetina Čechů je vystavena nadprůměrné koncentraci radonu v budovách, ročně kvůli tomu zemře na rakovinu plic kolem 900 lidí, tvrdí Státní zdravotní ústav (SZÚ). To je výrazně více než například při dopravních nehodách. Někteří odborníci a stavaři proto soudí, že jsou české normy příliš mírné a navrhují jejich zpřísnění. Stát to však zatím neplánuje.

Firmy si loni v ČR pronajaly nejvíce skladů a hal v historii

04.02.

Praha 4. února (ČTK) - Firmy si loni v Česku pronajaly nejvíce skladů a výrobních hal v historii, takřka 1,3 milionu metrů čtverečních ploch. Jen nepatrně přitom vzrostla neobsazenost, prázdných bylo na konci loňského roku 8,2 procenta ploch. Vyplývá to z aktuálních dat sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF).

Revitalizace smíchovského nádraží by měla začít na jaře 2017

03.02.

Praha 3. února (ČTK) - Smíchov Station Development, která je společným podnikem developera Sekyra Group a Českých drah, chce začít s revitalizací smíchovského nádraží na jaře 2017, kdy plánuje zahájit stavbu první etapy rozsáhlého projektu. ČTK to dnes řekl ředitel pro development společnosti Sekyra Group Leoš Anderle, který je zároveň místopředsedou představenstva Smíchov Station Development. Investor už vybral vítěze architektonické soutěže na severní část území, jeho jméno zveřejní ve středu. Náklady na celý projekt developer odhaduje na 15 miliard korun.

Multifunkční projekt Nový Opatov získal kladné stanovisko EIA

03.02.

Praha 3. února (ČTK) - Odmítaný projekt kancelářského komplexu Nový Opatov nad stanicí metra získal od pražského magistrátu kladné stanovisko EIA, a je tak přijatelný z hlediska vlivů na životní prostředí. Developer Reflecta Development však musí postavit podstatně menší objekt, který navrhoval jako druhou možnost. Navíc během územního a stavebního řízení musí vyřešit 79 připomínek, zjistila ČTK z informačního systému EIA.

Realitní síť Century 21 chce expandovat a mít v ČR až 150 poboček

29.01.

Praha 29. ledna (ČTK) - Realitní franšízová síť Centrury 21 chce do pěti let chce zvýšit počet poboček na trojnásobek, tedy 120 až 150. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel společnost Century 21 Lubomír Milek. Firma cílí hlavně na menší města v regionech. Na konci loňského roku měla síť 47 poboček a zhruba 300 realitních makléřů.

Voda od ledna 2015 zdražuje: Kolik si připlatíme za kubík?

29.01.  |  Jana Poncarová

Zatímco na elektřině domácnosti letos ušetří několik stovek ročně, v případě vody musí počítat s jejím zdražením. Ceny vody se liší regionálně a ovlivňují je i evropské dotace nebo způsob úpravy. Podívejte se, kde bude voda nejlevnější a kde naopak domácnosti zaplatí nejvíc.
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.