Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Kdy můžete od pronajímatele dostat výpověď z nájmu?

04.08.  |  Lucie Mečířová

Jste v nájmu, nějakým způsobem jste porušili své povinnosti vyplývající ze smlouvy a teď se bojíte, zda vám pronajímatel může dát výpověď? A může vám vypovědět pronájem bez uvedení důvodu? Přečtěte si důležité informace.

Sazby hypoték na novém rekordu. 2/3 akcí míří na poplatek

05.11.  |  Luboš Svačina

Hypotéky jsou zase o něco levnější. Průměrná úroková sazba v říjnu klesla na 2,14 %, jak vyplývá z dat makléřské společnosti GOLEM FINANCE. Jak se budou vyvíjet sazby po zbytek roku a na co se máme připravit v roce 2016?

Nová zelená úsporám rozdá peníze průběžně. Třeba na solární elektrárnu

05.11.  |  Jana Poncarová

Až 27 miliard korun by měl velký dotační program rozdat do roku 2021. Oproti minulým kolům přichází zase několik změn. Výzva je kontinuální, takže poběží plynule následujících šest let. Kromě zateplování podpoří také pořízení solárního systému na ohřev vody nebo fotovoltaické elektrárny.

Ceny bytů a domů na Slovensku dosáhly více než dvouletého maxima

03.11.

Bratislava 3. listopadu (ČTK) - Ceny bytů a obytných domů dosáhly na Slovensku ve třetím letošním čtvrtletí více než dvouletého maxima. Za svým vrcholem z roku 2008 ale zaostávají o pětinu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila slovenská centrální banka (NBS).

MMR má pro příští rok na podporu bydlení 485 milionů korun

03.11.

Praha 3. listopadu (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj má pro příští rok na podporu bydlení 485 milionů korun. O peníze na regenerace sídlišť, pečovatelské byty nebo úpravy pro vozíčkáře mohou zájemci žádat do 15. ledna. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Vilém Frček.

Prohloubí hypotéky dosavadní úrokové dno?

27.10.  |  Luboš Svačina

Hypoteční trh je v nevídané kondici. Poptávka po hypotékách neklesá a banky pokračují ve zdolávání dalších a dalších rekordů. Po objemových maximech to nyní vypadá na další pokles nabídkových sazeb, čímž by se úrokové indexy mohly posunout pod dosavadní minima.

ÚOHS povolil změnu vlastníka společnosti RPG Byty

27.10.

Brno 27. října (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil změnu vlastníka společnosti RPG Byty, které patří více než 43.000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji. Rozhodnutí je pravomocné, řekl dnes ČTK tiskový mluvčí ÚOHS Martin Švanda. RPG Byty přebírá lucemburská společnost Fondy Bydleni 2 S.á r.l. Kdo ji ovládá, ÚOHS neuvedl.

Vyplatí se elektřina a plyn od jednoho dodavatele?

22.10.  |  Jana Poncarová

Když doma vedle elektřiny spotřebováváte také plyn, můžete obě komodity odebírat od jedné společnosti. Je to výhodné? Kteří dodavatelé vám poskytnou speciální slevu?

Stavební spořitelny se opět vracejí do sedla

21.10.  |  Luboš Svačina

Snahy o transformaci systému stavebního spoření a především rychle zlevňující hypotéky před časem vyhodily stavební spořitelny ze sedla. Postupně se však spořitelny naučily v novém prostředí žít a postupně nacházejí či znovuobjevují cesty k růstu. Co za tím stojí? A v čem může být stavební spoření lepší než hypotéka?

Pražský kancelářský trh ve třetím čtvrtletí propadl o třetinu

16.10.

Praha 16. října (ČTK) - Pražský kancelářský trh ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostl o dvě procenta, mezičtvrtletně se však propadl o třetinu (32 procent). Oznámilo to dnes sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF).

Výstavba skladů a hal byla ve 3. čtvrtletí největší za pět let

14.10.

Praha 14. října (ČTK) - Výstavba skladů a výrobních hal v Česku letos ve 3. čtvrtletí po poklesu v první pololetí výrazně vzrostla. Developeři ve třetím čtvrtletí dokončili celkem 268.600 metrů čtverečních těchto ploch, což je největší čtvrtletní nárůst od roku 2009. Informovalo o tom dnes sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF).

Ceny bytů – situace 5 let od pádu na cenové dno

13.10.  |  Luboš Svačina

Před 5 lety se odrazily ceny bytů ode dna. Od té doby realitní trh stoupá a růst cen se rozšiřuje do dalších krajů České republiky. Přesto je nyní dosažitelnost vlastního bydlení znatelně lepší než před pěti lety. Čím to?

Prodej nových bytů v Praze ve 3. čtvrtletí vzrostl o pětinu

12.10.

Praha 12. října (ČTK) - Developeři prodali ve třetím čtvrtletí v Praze 1700 nových bytů, o 21,4 procenta meziročně více. Nabídka dostupných bytů se snížila na 6400 ze 7000 na konci června. Vyplývá to ze společných dat společností Skanska Reality, Trigema a Ekospol.

Vily od Meiera či Jiřičné začnou za Prahou růst příští rok

09.10.

Praha 9. října (ČTK) - Londýnský investiční fond Kew Capital chystá u Popoviček jihovýchodně od Prahy výstavbu nového městečka s 220 luxusními domy a byty, některé vily navrhli i světoznámí architekti Richard Meier či Eva Jiřičná. První stavby projektu nazvaného Oaks Prague začnou růst už na začátku roku 2016, řekla dnes ČTK mediální zástupkyně pražské developerské firmy Arendon Veronika Ciková. Firma projekt pro nejbohatší klienty s předpokládanými náklady 400 milionů eur (10,84 miliardy korun) představila tento týden na veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real v Mnichově.

10 tipů, jak doma šetřit teplo

08.10.  |  Jana Poncarová

Chladné dny na sebe nenechaly dlouho čekat. Se začátkem topné sezóny neuškodí podívat se na tipy, jak úsporně vytápět rodinný dům nebo byt. Stačí jen pár dobrých opatření a svůj účet za vytápění můžete snížit o tisíce korun.

Podzim zahájily banky nezvykle vlažně

07.10.  |  Luboš Svačina

Banky ukolíbané rekordními výsledky vstoupily do poslední fáze roku nezvykle vlažně. Úrokové sazby zůstaly v září prakticky nezměněny a ani v případě poplatků souvisejících s vyřízením hypotéky se žádné překvapení nekoná. Kam se sazby vrtnou v následujících měsících a jak to vypadá s dostupností bydlení v jednotlivých krajích.

První firma se prý do zóny Barbora nastěhuje v polovině roku 2017

05.10.

Mnichov 5. října (zvláštní zpravodaj ČTK) - První firma se do připravované rozvojové zóny Barbora u Karviné nastěhuje v polovině roku 2017, potřebná infrastruktura má být hotova příští rok. ČTK to řekl generální ředitel společnosti Asental Group Anthony Caine. Právě tato firma, která patří Zdeňkovi Bakalovi, vlastní potřebné pozemky. Od Moravskoslezského kraje by za ně měla získat 200 milionů korun. Záměr kritizuje ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO), přestože byl jedním z těch, kdo pro vznik zóny v červenci hlasovali.

Více než tři čtvrtiny rodičů pořizují autosedačku před narozením dítěte, výběru však věnují málo času i peněz

05.10.  |  Redakce

Bezmála 76 % evropských rodičů nakupuje první autosedačku ve správnou dobu, a to před narozením dítěte. Vyplývá to z Celoevropské studie o přístupu rodičů k bezpečnosti dětí při přepravě, kterou zpracovala společnost Britax Römer. Podle ní jsou v tomto ohledu nejzodpovědnější rodiče z Velké Británie, z nichž pořizuje autosedačku před narozením dítěte celých 84 %, z toho 17 % již v prvním trimestru.

Vodoměr, měřič tepla, či chladu, s prošlým ověřením směrodatným podkladem pro účtování Vaší spotřeby!

05.10.  |  Redakce

Každé měřicí zařízení, na jehož základě se účtuje spotřeba vody a energií, musí být metrologicky ověřeno (ocejchováno) buď Českým metrologickým institutem, nebo některým z autorizovaných metrologických středisek. Zákon č. 505/1990 a příslušná vyhláška přitom specifikují také lhůty ověřovacího cyklu měřidel. Pokud měřič není metrologicky ověřen, nebo již uplynula lhůta jeho ověřovacího cyklu, odběratel může zpochybnit naměřené dodávky vody či energií.

Na co lidé nejčastěji berou hypotéky?

01.10.  |  Luboš Svačina

Objem sjednaných hypotečních úvěrů ve všech 8 měsících překonal dosavadní měsíční rekordy. Dominantní část dlouhodobě tvoří hypotéky na koupi nemovitosti.

Proces schvalování změny vlastník RPG Byty se prodlužuje

01.10.

Brno 1. října (ČTK) - Proces schvalování změny vlastníka společnosti RPG Byty, jíž patří více než 43.000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji, se prodlužuje. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) si vyžádal doplňující informace. ČTK to dnes řekl mluvčí úřadu Martin Švanda.

Deka prodala kancelářskou budovu naproti Národnímu muzeu

30.09.

Praha 30. září (ČTK) - Společnost Deka Immobilien prodala kancelářskou budovu Panorama Business Center naproti Národnímu muzeu nedaleko Václavského náměstí skupině Mint Investments. Skupina ji získala pro svůj uzavřený soukromý investiční fond Mint Fund 8 B.V. Dnes o tom informovala realitní poradenská společnost CBRE, která zastupovala prodávajícího. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Stát prodal v dražbě bývalý klášter v centru Prahy za 790 mil. Kč

30.09.

Praha 30. září (ČTK) - Stát prodal v dražbě bývalý klášter na náměstí Republiky v centru Prahy za vyvolávací cenu 790 milionů korun. Potvrdil ji jediný zájemce, na zaplacení má 60 dnů. Kupcem je nejmenovaná zahraniční společnost, kterou v dražbě zastupoval advokát Josef Hlavička. Její jméno neuvedl. Co s památkově chráněnými budovami v centru hlavního města bude, zatím příští majitel nerozhodl.

Lázně v Chrastavě jdou znovu do dražby, zlevnily už na 39 mil.Kč

30.09.

Chrastava (Liberecko) 30. září (ČTK) - Termální lázně zkrachovalé společnosti Dům pohody v Chrastavě na Liberecku jdou už potřetí do dražby. Vyvolávací cena již klesla o více než třetinu na 39 milionů korun včetně DPH. ČTK to dnes zjistila z dražební vyhlášky na internetových stránkách společnosti Naxos, která dražbu organizuje. Prohlídky areálu, jehož hodnotu odhadl znalec téměř na 62 milionů korun, budou 12. a 21. října, dražba 5. listopadu v Praze.

Stát se pokusí vydražit areál na náměstí Republiky za 790 mil. Kč

30.09.

Praha 30. září (ČTK) - Stát se pokusí vydražit areál budov bývalého kláštera na náměstí Republiky v Praze, vyvolávací cena činí 790 milionů korun. Jde o nejdražší prodej státní budovy za poslední dekádu. Areál si před dražbou prohlédly desítky lidí, kolik zájemců se ale dražby nakonec zúčastní, dražební společnost tají. Počítá se však i s variantou, že zájem o areál nebude.

Stát chce vydražit za 790 milionů bývalý klášter v centru Prahy

29.09.

Praha 29. září (ČTK) - Stát bude ve středu dražit bývalý klášter v centru Prahy s vyhlašovací cenou 790 milionů korun. O prohlídku areálu budov na náměstí Republiky v průběhu září měly zájem desítky lidí, řekl dnes ČTK makléř Tomáš Flégr z firmy RAK CZ, která je dražitelem. Kolik zájemců podalo přihlášku do dražby, však neuvedl. Ještě minulý týden však místopředseda představenstva RAK CZ Jaroslav Novotný řekl, že se do dražby zatím nikdo nepřihlásil.

Vláda schválila návrh rozpočtu SFRB, má mít miliardu na úvěry

23.09.

Praha 23. září (ČTK) - Vláda dnes schválila spolu s návrhem státního rozpočtu na příští rok také návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). Fond by měl mít 1,06 miliardy korun na nízkoúročené úvěry a nejméně 118,6 milionu korun na nevratné dotace. ČTK to sdělil Vilém Frček z oddělení komunikace ministerstva pro místní rozvoj, které návrh rozpočtu SFRB předložilo.

V chystaném datovém centru v Trianglu by mohlo pracovat 600 lidí

23.09.

Ústí nad Labem 23. září (ČTK) - O pozemky v průmyslové zóně Triangle na Žatecku má zájem investor, který zde plánuje postavit datové centrum za 2,4 miliardy Kč. Nabídnout by mohl až 600 pracovních míst. Ústečtí krajští radní schválili záměr pronájmu a následného prodeje zhruba devětatřiceti hektarů tomuto investorovi. ČTK to sdělila mluvčí kraje Lucie Dosedělová. Jméno investora zatím kraj, který je vlastníkem strategické průmyslové zóny, neprozradil.

Růst sazeb příliv hypoték nezastavil, ba naopak

23.09.  |  Redakce

Navzdory mírnému zvýšení úrokových sazeb 3 největších bank, zájem o hypotéky zůstává rekordní. Během srpna tuzemské banky sjednaly hypoteční úvěry za více než 15 miliard korun a v součtu od začátku roku již banky na hypotékách rozpůjčovaly téměř 124 mld. Kč. Daří se i stavebním spořitelnám, jejichž letošní produkce překonala 30 miliard.

Šetřete elektřinu: 10 skvělých tipů pro úspornou domácnost

22.09.  |  Jana Poncarová

Nejlevnější energie je taková, kterou nespotřebujete. Bez elektřiny se ale žádná moderní domácnost neobejde. Snížit spotřebu ve svém bytě nebo domě můžete jednoduchými opatřeními, která vás nebudou stát ani korunu.

V Česku už bylo realizováno 200 energeticky úsporných projektů za 2,5 miliardy korun. Šetřit pomáhá i bazén

21.09.  |  Redakce

Stavebníci stále častěji budují nové projekty s ohledem na jejich energetickou Podle Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES) bylo v Česku zatím realizováno 200 energeticky úsporných projektů v hodnotě dvě a půl miliardy korun. Tyto služby využívají především města, která jsou investorem asi třetiny realizací. O energetické úspory se přitom zákazníci zajímají nejen při stavbě celého domu, nároky se podle odborníků zvyšují i na jeho jednotlivé části a vybavení. Například nejlevnější variantou pro ohřev vody v bazénech jsou solární kolektory.

Bytová výstavba roste šestý rok, začalo se stavět 12.930 bytů

21.09.

Praha 21. září (ČTK) - Bytová výstavba v Česku roste šestý rok v řadě. Podle Českého statistického úřadu zahájily firmy v prvním pololetí stavbu 12.930 bytů, což je meziročně o 798 více. Nově postaví 10.290 bytů, zbytek se týká změny dokončených staveb.

Developeři: Hypoteční sazby nad tři pct zastaví růst prodeje bytů

18.09.

Praha 18. září (ČTK) - Rostoucí zájem o nové byty by podle ředitelů developerských firem mohl zastavit vyšší růst hypotečních sazeb. Kritickou hranicí jsou prý tři procenta. Zvýšení sazby nad tuto úroveň by podle jejich slov způsobilo zastavení současného růstu prodejů nových bytů. Vyplývá to z nejnovější studie developerských společností zpracované firmami CEEC Research a KPMG Česká republika, jejíž dílčí výsledky má ČTK k dispozici. Průměrná úroková sazba hypoték v Česku v srpnu podle Fincentrum Hypoindexu nepatrně vzrostla na 2,11 procenta. Po červenci jde o druhý mírný růst po 18 měsících poklesů.

Co dělat, aby vás růst úrokových sazeb nezaskočil?

16.09.  |  Luboš Svačina

Rostoucí ceny nemovitostí prodražují pořízení vlastního bydlení. A pokles úrokových sazeb, který částečně pomáhal náklady na pořízení bydlení snížit, je nejspíš také u konce. Ač neočekáváme v následujících měsících nijak zásadní růst úrokových sazeb, je dobré se včas připravit.

Nové byty v Praze zdražily o 5,5 procenta, plyne z údajů ČSÚ

15.09.

Praha 15. září (ČTK) - Tržní ceny nových bytů v Praze ve druhém čtvrtletí vzrostly meziročně o 5,5 procenta. Jde o největší meziroční růst od prvního čtvrtletí roku 2009, vyplývá z aktualizovaných dat, která zveřejnil Český statistický úřad.

Samosprávy chtějí novou průmyslovou zónu v Bochoři bez letiště

11.09.

Přerov 11. září (ČTK) - Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu se samosprávami do konce roku rozhodne, zda chystaná strategická průmyslová zóna v areálu bývalé vrtulníkové základny v Bochoři u Přerova bude fungovat bez letiště či s ním. Krajský úřad i město Přerov jsou pro zrušení letiště, aby průmyslová zóna měla velkou plochu a přilákala do regionu sužovaného nejvyšší nezaměstnaností v Olomouckém kraji nové investory. O podobě průmyslové zóny v Bochoři bude na začátku roku jednat vláda.

HlídacíPes: MMR zkoumá prodej RPG Bytů spoluvlastněných Bakalou

10.09.

Praha 10. září (ČTK) - Centrum pro regionální rozvoj, které je podřízené ministerstvu pro místní rozvoj (MMR), prověřuje prodej společnosti RPG Byty, píše server HlídacíPes.org. Resort zkoumá, zda společnost, v níž má podíl podnikatel Zdeněk Bakala, prodejem neporušila dotační podmínky. Firma RPG Byty, která vlastní 43.000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji, na devět projektů získala od roku 2013 z fondů EU 56 milionů korun.

Na Pankráci roste nejvyšší bytový dům v ČR se 130 luxusními byty

09.09.

Praha 9. září (ČTK) - Na pankrácké pláni v Praze roste nejvyšší bytový dům v Česku, luxusní třicetipodlažní V Tower se 130 byty vysoký 104 metrů. Stavba, která začala letos v červnu, má skončit v říjnu 2017, informoval na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva PSJ Invest Martin Jaroš. Tato společnost je developerem projektu, investorem je lucemburská investiční skupina Aceur Investment.

Blackstone koupí za 6 mld. USD hotelovou firmu Strategic Hotels

08.09.

Chicago/New York 8. září (ČTK) - Investiční skupina Blackstone Group koupí za šest miliard dolarů (145,3 miliardy Kč) realitní fond Strategic Hotels & Resorts. Společnost vlastní 17 luxusních hotelových komplexů, mezi nimi například Ritz-Carlton v Kalifornii nebo Four Seasons ve Washingtonu.

Neplaťte zbytečně tisícikoruny za odhad nemovitosti

08.09.  |  Redakce

Rozdíly mezi cenami hypoték jsou minimální. Konkurence tlačí úrokové sazby dolů a poplatky ze sazebníků mizí. Při porovnávání výhodnosti nabídky rozhodují detaily a několikatisícikorunový poplatek za odhad ceny nemovitosti dokáže s rozvahou pořádně zacvičit. Neplaťte zbytečně tisícikoruny navíc, když nemusíte.

Brno prodá první tři domy, kvůli kterým pozastavilo privatizaci

08.09.

Brno 8. září (ČTK) - Zastupitelé Brna dnes schválili prodej prvních tří bytových domů z 25, kvůli kterým loni v prosinci pozastavili privatizaci. Brno je lidem prodá za cenu obvyklou stanovenou znaleckým posudkem se slevou 25 procent, řekl dnes ČTK primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Město jedná i s většinou dalších lidí o možném prodeji, podle Vokřála se odmlčeli pouze obyvatelé dvou bytových domů.

Fixace ceny elektřiny: Vyplatí se, nebo ne?

08.09.  |  Jana Poncarová

Za poslední dva roky elektřina zlevnila. A to i přes původní očekávání a některá varování, že to bude přesně naopak. Jen od ledna letošního roku poklesla cena silové složky řádově o několik procent. Domácnosti, které si už dříve fixovaly ceny elektřiny, mohly zůstat o tyto slevy ochuzeny. Prodělaly, nebo ne?

Termální lázně v Chrastavě se za 47 milionů Kč nevydražily

02.09.

Praha 2. září (ČTK) - Termální lázně zkrachovalé společnosti Dům pohody v Chrastavě na Liberecku se opět nevydražily. Kupce dnes nenalákala ani cena 47 milionů korun, která se proti předchozí dražbě snížila o více než pětinu. Opakovaná dražba skončila neúspěchem, řekl ČTK Libor Nevšímal, obchodní ředitel společnosti Naxos, která dražbu organizovala.

ÚOHS se začal zabývat prodejem bytů bývalého OKD

02.09.

Brno 2. září (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se začal zabývat prodejem bytů bývalého OKD. Návrh na změnu vlastníka společnosti RPG Byty podala lucemburská firma Fondy Bydleni 2 S.a r.l. ÚOHS vede pouze zjednodušené řízení. Vyplývá to z informací, které zveřejnil na svém webu.

20 let hypoték oslavíme rekordním rokem. A možná i úrokovým dnem!

26.08.  |  Luboš Svačina

Plošný pokles úrokových sazeb je nejspíše u konce. Úrokové indexy již neklesají a naopak začaly pomalu růst. Pro řadu lidí to byl signál s hypotékou déle nevyčkávat, objemy sjednaných hypoték překonávají historická maxima a daří se i stavebním spořitelnám. Kam směřuje trh s úvěry na bydlení? Už dnes jsme si jisti, že k novému rekordu!

Majitel RPG Byty vládu vyzval, aby se do prodeje bytů nepletla

25.08.

Praha 25. srpna (ČTK) - Nepřímý majitel společnosti RPG Byty, nizozemská společnost BXR Group, se v dopise premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) ohrazuje proti mediálním tlakům ohledně plánovaného prodeje bývalých hornických bytů OKD. Vládu také vyzvala, aby těmto tlakům nepodlehla a do transakce nezasahovala. Vyplývá to z dopisu, jehož znění má ČTK k dispozici. Podobný společnost poslala také prezidentu Miloši Zemanovi a místopředsedům vlády Andreji Babišovi (ANO) a Pavlu Bělobrádkovi (KDU-ČSL).

K vypovídání nájemních smluv s RPG Byty není důvod, míní Taraba

25.08.

Praha 25. srpna (ČTK) - Sdružení nájemníků ČR (SON) odmítá výzvy představitelů nájemníků bývalých bytů OKD vlastněných společností RPG Byty, aby po změně majitele hromadně vypovídali nájemní smlouvy. Na dnešní tiskové konferenci to prohlásil předseda Sdružení nájemníků ČR Milan Taraba. Podle něj český právní řád zachovává stávajícím nájemcům předkupní právo na byty, v nichž bydlí.

Pardubický: Byt na investici už láká i mladší ročníky

21.08.  |  Redakce

Tomáš Pardubický řídí jednu z největších a nejvýznamnějších developerských společností v Praze. FINEP se přitom soustředí nejen na výstavbu moderních domů ve vysokém standardu - na český trh přinesl také v moderní formě oprášené družstevní bydlení. V poslední době navíc u svých projektů zaznamenal zvýšený zájem o investiční bydlení.

Hypotéku s desetiletou fixací. Ano či ne?

18.08.  |  Redakce

Rekordně nízké sazby hypoték a na druhé straně snaha bank získat loajální klienty přinesly na trh hypotéky s možností fixace úrokové sazby na 5 a více let. Jaké jsou výhody a nevýhody hypoték s dlouhou fixací a které banky tyto sazby nabízejí?

V Praze je lepší dostupnost bydlení než v Bratislavě

12.08.  |  Redakce

Hypoteční sazby přestaly klesat, ceny bytů rostou. Průměrná česká domácnost nyní vynaloží na splátku hypotéky zhruba 1/3 svých čistých příjmů a pokud se chce obejít bez hypotéky, vyjde jí pořízení bytu na zhruba 5násobek celoročního výdělku. Tedy pokud nechce bydlet v Praze. Pražanům nestačí ani dvojnásobek. Přesto v porovnání s okolními středoevropskými městy nedopadá špatně.

Kolik domácností změnilo dodavatele? A pořád se to vyplatí?

11.08.  |  Jana Poncarová

Doby, kdy domácnosti měnily dodavatele elektřiny nebo zemního plynu ve velkém, jsou pryč. Alespoň na to ukazují statistiky. Od roku 2012 počet změn obchodníků s energiemi klesá. Důvodů může být hned několik.

Sobotka: Prodej bytů OKD je morálním selháním Zdeňka Bakaly

06.08.

Ostrava 6. srpna (ČTK) - Prodej bývalých bytů OKD je podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) velkým morálním i podnikatelským selháním Zdeňka Bakaly. Není podle něj v souladu se záměrem privatizační smlouvy OKD. Předseda vlády to dnes sdělil na dotaz ČTK. Prodej kritizuje i prezident Miloš Zeman a opoziční představitelé. Více než 43.000 bývalých hornických bytů OKD v Moravskoslezském kraji od firmy RPG Byty, která je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v ČR a Bakala ji spoluvlastní, odkoupila mezinárodní investiční společnost Round Hill Capital.

HB Index: Ceny bytů, domů a pozemků i letos rostou, nejvíc u bytů

06.08.

Praha 6. srpna (ČTK) - Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků i v letošním roce pokračují v mírném růstu. Nejvíce ve druhém čtvrtletí zdražily byty mimo Prahu. Pozemky pokračovaly v dlouhodobém mírném zdražování zejména v okolí velkých měst. Ceny rodinných domů stouply jen mírně, přičemž v krajských městech trvá zájem o starší domy, uvedla dnes Hypoteční banka.

Bývalé byty OKD budou mít nového majitele - Round Hill Capital

06.08.

Ostrava 6. srpna (ČTK) - Přes 43.000 bývalých bytů OKD v Moravskoslezském kraji bude mít nového majitele. Stoprocentní podíl ve firmě RPG Byty, jež bývalé hornické byty vlastní a v níž má podíl podnikatel Zdeněk Bakala, kupuje mezinárodní investiční společnost Round Hill Capital. ČTK to dnes oznámil mluvčí Round Hill Capital pro Českou republiku Jiří Reichl. Cenu neuvedl.

HB Reavis chce zbourat budovu na začátku Vinohradské v Praze

03.08.

Praha 3. srpna (ČTK) - Developerská skupina HB Reavis slovenského miliardáře Ivana Chrenka plánuje zbourat bývalé sídlo Středočeské energetické ve Vinohradské ulici v centru Prahy, kde je nyní klientské centrum Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Místo ní postaví moderní kanceláře. ČTK to zjistila z databáze EIA, kam záměr poslala dceřiná společnost skupiny, firma Phibell. Dva domy a pozemky mezi ulicemi Vinohradská, Římská a Rubešova developer získal loni od společnosti ČEZ.

Expanze hypoték pokračuje. Neotřesitelný rekord z roku 2007 padl

29.07.  |  Redakce

Obavy z nárůstu sazeb vzedmuly rekordní vlnu zájmu o úvěry na bydlení a suma sjednaných hypoték vystoupala na téměř 20 miliard Kč. Na co někdy banky potřebují 3 měsíce, zvládly letos během 30 červnových dní. Jak se budou sazby dál vyvíjet a zvládají banky odbavovat takto silnou poptávku?

Trigema: V Praze se letos prodaly nové byty za 13,5 mld. Kč

29.07.

Praha 29. července (ČTK) - V prvním pololetí se v Praze prodaly byty za celkem 13,5 miliardy korun. Průměrná prodejní cena se během druhého čtvrtletí příliš nezměnila, meziročně nepatrně vzrostla o 0,1 procenta na 55.555 Kč za metr čtvereční. V porovnání s letošním prvním čtvrtletím cena dokonce mírně klesla o 1,1 procenta. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes představila developerská společnost Trigema.

Výstavba skladů a hal letos zpomalila, přibylo 139,8 tisíce m2

28.07.

Praha 28. července (ČTK) - Výstavba skladových a výrobních ploch letos v Česku zpomalila. Developeři v prvním pololetí dokončili 139.800 metrů čtverečních těchto ploch, meziročně to je o třetinu (36 procent) méně. Informovalo o tom dnes sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF).

Krach dodavatele elektřiny. A co je potom?

28.07.  |  Jana Poncarová

Na energetickém trhu se dějí různé věci. Když pomineme podomní prodej, který nás někdy může stát hodně nervů, sem tam vystrkují růžky obavy z krachu dodavatele. Nikdo přece nechce zůstat bez dodávek energie. Nebo spadnout do černého odběru.

V Británii téměř 20 % hypoték tvoří úvěry na koupi a další pronájem

27.07.  |  Redakce

Hypotéky jsou v Británii nejlevnější v historii. Podobně jako v České republice prochází tamní trh obdobím ekonomického oživení a suma sjednaných hypoték v červnu vyšplhala na 20,5 miliardy liber, což je nejvíce od skončení hypoteční krize. Trh krom jiného táhne silná poptávka po nemovitostech k dalšímu pronájmu.

Karlovarské nákupní centrum Varyáda změnilo majitele

27.07.

Praha 27. července (ČTK) - Developer pražského Palladia, European Property Group, koupil další nákupní centrum, karlovarské centrum Varyáda. Cenu transakce firmy nezveřejnily. O prodeji informovala ČTK realitní poradenská společnost CBRE, která zastupovala prodávající Invesco Real Estate. Letos jde o páté prodané nákupní centrum v ČR.

Ekospol loni zvýšil zisk na 229 mil. Kč, tržby činily 973 mil. Kč

24.07.

Praha 24. července (ČTK) - Developerská společnost Ekospol loni zvýšila tržby meziročně o čtvrtinu (24,46 procenta) na 973 milionů korun. Zisk před zdaněním vzrostl o 104 milionů na 229 milionů korun, vyplývá z výroční zprávy, kterou dnes společnost zveřejnila. Firma patří k lídrům pražského developerského trhu.

Dotace na zateplení skončily. Rozdaly víc než 995 milionů korun

22.07.  |  Jana Poncarová

V rekordním čase dvou měsíců vyčerpali majitelé rodinných domů částku, která byla letos připravena na podporu zateplování nebo výměnu kotlů. Zatímco loni úřady prodlužovaly termín, do kdy je možné o dotace žádat, letos díky enormnímu zájmu o Novou zelenou úsporám navyšovaly objem finančních prostředků.

Penta požádala úřady o posouzení výstavby u Masarykova nádraží

20.07.

Praha 20. července (ČTK) - Investiční skupina Penta chce začít s výstavbou v okolí pražského Masarykova nádraží do dvou let. Úřady požádala o posouzení první administrativní budovy s kancelářemi a obchody, která má vyrůst v parteru mezi ulicí Na Florenci a nádražím. Magistrátní odbor ochrany prostředí rozhodl, že investor musí zpracovat kompletní dokumentaci EIA posuzující vliv stavby na životní prostředí, zjistila ČTK z databáze EIA. V budoucnu tu má vyrůst nová čtvrť spojující centrum Prahy s Karlínem.

Pražský kancelářský trh ve 2. čtvrtletí vzrostl o 112 procent

17.07.

Praha 17. července (ČTK) - Pražský kancelářský trh ve 2. čtvrtletí letošního roku výrazně ožil a meziročně vzrostl o 112 procent. Firmy si pronajaly celkem 127.800 metrů čtverečních kancelářských ploch a proti letošnímu 1. čtvrtletí jde o nárůst o 81 procent. ČTK to dnes sdělilo sdružení realitních poradenských společností Prague Research Forum (PRF).

Trigema loni ztrojnásobila zisk na 156 mil. Kč, vzrostl i obrat

14.07.

Praha 14. července (ČTK) - Developerská společnost Trigema loni více než ztrojnásobila zisk před zdaněním na 155,88 milionu korun z předloňských 45,9 milionu korun. Obrat skupiny vzrostl meziročně o 60 procent na 1,264 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou společnost dnes zveřejnila. Trigema patří mezi pět největších rezidenčních developerů na pražském trhu.

Nových bytů se letos v Praze prodalo o čtvrtinu více, celkem 3550

14.07.

Praha 14. července (ČTK) - Zájem o nové byty v Praze stále trvá. Za první pololetí letošního roku jich developeři prodali celkem 3550, což je meziročně o čtvrtinu více. Vyplývá to ze společné statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema, kterou má ČTK k dispozici. Nejvíce se letos prodávají byty 2+kk, kterých si lidé koupili 623.

Je možné rezervovat si úrokovou sazbu hypotéky?

14.07.  |  Redakce

Hypotéky jsou rekordně levné, nicméně pokles úrokových sazeb se zastavil. Hrozí nyní nárůst sazeb a je možné se proti rostoucím úrokovým sazbám zajistit?

Analýza:Na platbách za kanceláře státu by šlo ušetřit 361 mil. Kč

14.07.

Praha 14. července (ČTK) - Na nájmech a údržbě administrativních budov užívaných státem by se mohlo ušetřit až 361,5 milionu korun. Ukázala to analýza dat evidovaných v Centrálním registru administrativních budov (CRAB), který provozuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). ČTK to dnes sdělil mluvčí úřadu Pavel Hortig.

Hypotéky zavadily o úrokové dno

09.07.  |  Redakce

Úrokové sazby hypoték po 19 měsících vzrostly. K obratu trh nasměřovaly dvě největší banky, které pod tlakem rostoucích cen zdrojů oznámily v polovině června zdražení fixních sazeb. Klienti však zoufat nemusejí, stále je možné získat hypotéku s fixní sazbou pod 2 procenty.

Investice do komerčních nemovitostí vzrostly na 1,22 mld. eur

02.07.

Praha 2. července (ČTK) - Realitní investoři nakoupili v letošním prvním pololetí v Česku komerční nemovitosti za více než 1,22 miliardy eur (33,74 miliardy Kč). V meziročním srovnání to je takřka dvojnásobek, sdělila dnes ČTK realitní poradenská společnost DTZ. Za celý rok by tak mohly změnit vlastníka nemovitosti až za rekordní tři miliardy eur (83 miliard korun).

Kongresové centrum Praha skončilo loni ve ztrátě 69,4 milionu Kč

23.06.

Praha 23. června (ČTK) - Kongresové centrum Praha (KCP) skončilo loni ve ztrátě zhruba 69,4 milionu korun. Hospodaření bylo ovlivněno vyplacením nájemce hotelu a dořešením dlouhodobého dluhu. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti, kterou dnes projednali pražští radní. V roce 2013 centrum skončilo se ztrátou zhruba 234 milionů Kč. Závěrku musí ještě ve středu projednat valná hromada.

E15: RPG Byty loni zvýšili čistý zisk na 461 milionů korun

18.06.

Ostrava 18. června (ČTK) - Společnost RPG Byty loni zvýšila čistý zisk na 461 milionů korun, meziročně stoupl zisk téměř šestinásobně. Dnes to píše deník E15. Spolumajitelé firmy Zdeněk Bakala a Peter Kadas si nechali podle deníku vyplatit ze zisku dividendu ve výši celkem 261 milionů korun, což je výrazně méně než loni, kdy dividenda činila 4,6 miliardy. Firma RPG Byty je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku.

Ohlédnutí za topnou sezónou: Jak velký přeplatek vás čeká?

18.06.  |  Jana Poncarová

Počasí si s námi tak trochu hraje. Téměř tropická parna střídají prudká ochlazení. Není to tak dávno, co jsme doma definitivně otočili kohoutky radiátorů na nuly a vypnuli kotle. Domácnosti, které vytápí uhlím nebo dřevem, mohou snadno obhlédnout zásoby paliva. Domy a byty připojené na teplárny, zemní plyn nebo elektřinu možná ještě čekají na verdikt.

Praha prodá bytové domy na Chodově za 102 milionů korun

16.06.

Praha 16. června (ČTK) - Praha pokračuje v privatizaci městských bytů. V další vlně prodá bytovému družstvu bytové domy na Chodově za skoro 102 milionů korun. Rozhodla o tom dnes rada města. Na dotaz ČTK to řekl radní Radek Lacko (ANO). Privatizaci musí ještě schválit zastupitelé. Podle již schváleného harmonogramu Praha v následujících letech prodá tisíce bytů za zhruba čtyři miliardy korun.

MMR chce Prahu připravit o vlastní stavební předpisy

16.06.

Praha 16. června (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) v připravované novele stavebního zákona plánuje zrušit Praze výjimku ze stavebních předpisů, hlavní město by tak nemohlo vydávat vlastní stavební předpisy. Na dnešním setkání s developery to připustil ředitel odboru poradců MMR Lukasz Kryński. Podle náměstka pražské primátorky Matěje Stropnického (SZ) by to destabilizovalo právní prostředí, developeři zase varují před zastavením výstavby na několik let.

Nová zelená úsporám 2015: Lidé chtějí příspěvek na dílčí zateplení

04.06.  |  Jana Poncarová

Majitelé rodinných a bytových domů se žádostmi neotálí. Pouhé dva týdny od spuštění programu Nová zelená úsporám podali celkem 595 žádostí za téměř 154 milionů korun. Celkově je na úsporná opatření vyčleněna částka 1,1 miliardy korun.

Zateplením snaha o úspory nekončí. Nutná je i regulace otopné soustavy, na kterou se ale často zapomíná

03.06.  |  Redakce

Zateplení bytového domu je výrazným krokem k úsporám energie, po stavebních opatřeních však musí následovat také regulace a nové nastavení celé otopné soustavy v domě. Díky dobře provedené regulaci nebude v bytech docházet k přetápění a celková úspora nákladů na energii bude ještě vyšší. Ne všechny realizační firmy však následnou regulaci topení po zateplení objektu nabízejí a provádějí.

Skupině CPI letos klesl čistý zisk o 54 procent na jednu miliardu

29.05.

Praha 29. května (ČTK) - Realitní a investorské skupině CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk o 54 procent na 37 milionů eur (1,01 miliardy korun). Za pokles může loňské přecenění berlínského portfolia. Aktiva skupiny na konci března vzrostla na 4,3 miliardy eur (117,86 miliardy korun). Vyplývá to z čtvrtletních výsledků, které dnes skupina zveřejnila.

Investice do komerčních nemovitostí letos vzrostly na 21 mld. Kč

28.05.

Praha 28. května (ČTK) - Investoři letos v prvním čtvrtletí nakoupili v ČR komerční nemovitosti za 760 milionů eur (20,87 miliardy korun), což je třiapůlkrát více než loni. Jde o nejvyšší číslo od nedávné ekonomické krize, uvedla dnes realitní poradenská společnost Colliers International. Letošní první čtvrtletí tak překonalo i loňské celé pololetí, kdy se během prvních šesti měsíců roku uzavřely transakce za 680 milionů eur (18,67 miliardy korun).

Sreality.cz: Nejrychleji se pronajmou byty v Plzni a Pardubicích

26.05.

Praha 26. května (ČTK) - Byt v Česku majitel pronajme za 25 dnů od zveřejnění inzerátu, vyplývá z aktuálních statistik serveru Sreality.cz. Nejrychleji nájemce nalezne v Plzeňském a Pardubickém kraji, průměrně za 15 dnů. Naopak nejdéle se byty pronajímají na Liberecku a Ústecku. Tam výběr nájemníka trvá až 29 dnů.

MMR podpoří obnovu bydlení 78 mil. Kč, nejvíce dostanou paneláky

12.05.

Praha 12. května (ČTK) - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle na podporu bydlení 77,9 milionu korun, z toho největší část půjde na regeneraci panelových sídlišť. Zájemci o dotaci přitom žádali o více než půl miliardy korun, uvedlo dnes ministerstvo.

HB Index: Ceny bytů, domů a pozemků i letos rostou, nejvíc u bytů

12.05.

Praha 12. května (ČTK) - Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků i v letošním roce pokračují v rostoucím trendu. Nejvíce v 1. čtvrtletí 2015 zdražily byty mimo Prahu. Pozemky naopak pokračovaly v dlouhodobém mírném zdražování, zejména v okolí velkých měst. Ceny rodinných domů stouply jen mírně, přičemž trvá zájem o starší domy, uvedla dnes Hypoteční banka.

Byty a domy na Slovensku zdražily na téměř dvouleté maximum

05.05.

Bratislava 5. května (ČTK) - Ceny bytů a domů na Slovensku v prvním letošním čtvrtletí pokračovaly v růstu a dostaly se na téměř dvouleté maximum. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila slovenská centrální banka (NBS).

5 kroků k hladké a bezstarostné změně dodavatele energií

05.05.  |  Jana Poncarová

Zkoumáte nabídky dodavatelů elektřiny nebo plynu? Pohráváte si s myšlenkou, že přejdete k jiné energetické společnosti, abyste snížili účet za energie? Podívejte se, co vás při změně dodavatele čeká a na co byste neměli zapomenout.

Nemovitosti budou zdražovat letos i příští rok, odhaduje asociace

30.04.

Praha 30. dubna (ČTK) - Ceny nemovitostí letos meziročně vzrostou o tři až čtyři procenta, příští rok zdražování zrychlí na čtyři až pět procent. Vyplývá to z publikace o stavu českého nemovitostního trhu Trend Report 2015 zpracované Asociací pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Ceny jsou výrazně ovlivňovány regionálními rozdíly, dodala asociace.

Rada ČRo neschválila prodej zámku podnikateli, bude nová soutěž

29.04.

Brno 29. dubna (ČTK) - Rada Českého rozhlasu dnes na zasedání v Brně neschválila prodej zámku v Přerově nad Labem pražskému podnikateli Janu Hnilicovi. Všech devět radních se zdrželo hlasování, výběrové řízení se bude opakovat. Radní nechtěli, aby při rozhodování hrála roli pouze cena, mají zájem také na tom, aby zámek sloužil kultuře, zprostředkoval novinářům postoj radních jejich mluvčí Jiří Vejvoda. Zatímco nabídková cena byla 21,8 milionu korun, Hnilica nabídl 33 milionů.

Ohlédnutí za cenami elektřiny. Kolik jste platili v posledních 5 letech?

28.04.  |  Jana Poncarová

Když se černé scénáře nevyplní, je to vždycky pozitivní. Ještě před pár lety některé energetické společnosti i odborníci poukazovali na to, že ceny energií porostou. U elektřiny se toto proroctví nenaplnilo. Zlevňovala. Podívejte se, kolik jste za elektrický proud platili v posledních pěti letech a zda jste opravdu ušetřili.

V Praze se letos prodaly byty za sedm mld. Kč, cena se nezměnila

22.04.

Praha 22. dubna (ČTK) - V Praze se v letošním prvním čtvrtletí prodalo 1850 nových bytů, jejichž celková hodnota byla sedm miliard korun. Průměrná cena za metr čtvereční se meziročně takřka nezměnila a činila 56.178 korun. Uvedla to dnes developerská společnost Trigema, která pražský rezidenční trh dlouhodobě monitoruje.

Bonusy dodavatelů energie: Lákadla, nebo výhody?

21.04.  |  Jana Poncarová

Dodavatelé elektřiny a plynu jsou obchodníci. A k obchodu patří i lákadla: slevy, bonusy, služby. S tím, jak se rozvíjí energetický trh a přibývá prodejců elektřiny i plynu, rozšiřuje se také nabídka nejrůznějších typů pojištění, příspěvků, dotací nebo asistenčních služeb. Ne vždy jsou výhodné a ne všechny využijeme, ačkoli za ně (někdy) musíme zaplatit.

Křetínský pro obchodní centrum musí zpracovat dokumentaci EIA

20.04.

Praha 20. dubna (ČTK) - Stavba multifunkční a administrativní budovy, které chce majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský postavit místo tréninkového hřiště vedle stadionu Sparty, se komplikuje. Magistrátní odbor ochrany prostředí rozhodl, že investor musí zpracovat kompletní dokumentaci vlivů na životní prostředí. Projekt odmítají městské části Praha 6 a Praha 7.

Zateplením snaha o úspory nekončí. Nutná je i regulace otopné soustavy, na kterou se ale často zapomíná

15.04.  |  Redakce

Zateplení bytového domu je výrazným krokem k úsporám energie, po stavebních opatřeních však musí následovat také regulace a nové nastavení celé otopné soustavy v domě. Díky dobře provedené regulaci nebude v bytech docházet k přetápění a celková úspora nákladů na energii bude ještě vyšší. Ne všechny realizační firmy však následnou regulaci topení po zateplení objektu nabízejí a provádějí.

Stát do několika dnů převede žižkovskou polikliniku pod GIBS

13.04.

Praha 13. dubna (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který spravuje polikliniku v Praze 3, předá v příštích dnech budovu Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Sociální centrum, které v objektu několik týdnů působí, tak bude muset budovu opustit a vrátit ji státu. Skončí mu totiž nedávno dojednaná nájemní smlouva, řekl dnes na dotaz ČTK mluvčí úřadu Pavel Hortig. Cestu k převodu objektu a tím pádem i konec centra minulý týden otevřela vláda.

General Electric prodává divizi realit za 26,5 miliardy USD

10.04.

New York 10. dubna (ČTK) - Největší americký konglomerát General Electric (GE) prodá své aktivity na trhu komerčních nemovitostí investiční společnosti Blackstone Group a bance Wells Fargo za 26,5 miliardy dolarů (685 miliard Kč). Společnost dnes oznámila, že odprodej téměř celé její realitní divize GE Capital Real Estate jí umožní soustředit se na zlepšení základních aktivit v průmyslovém sektoru.

Finep zahájil rekonstrukci Lannova paláce, chce v něm mít sídlo

09.04.

Praha 9. dubna (ČTK) - Developerská společnost Finep začala za 75 milionů korun rekonstruovat novogotický Lannův palác v centru Prahy, který vlastní ČSSD. Od příštího roku v něm chce mít firma sídlo, řekl dnes generální ředitel Finepu Tomáš Pardubický. Od sociálních demokratů mají budovu naproti Masarykovu nádraží pronajatou na 25 let.

Z letiště Líně u Plzně má být rozvojová zóna evropského významu

08.04.

Plzeň 8. dubna (ČTK) - Z armádního letiště Líně u Plzně, 340hektarové plochy, má být do osmi až 12 let významná rozvojová zóna. Měla by tam být sofistikovaná výroba, vývojová a technologická centra, lehká logistika a průmysl, vzdělávací centrum i obchodní centra, řekli dnes při první prezentaci studie využití plochy ředitel developerské firmy Panattoni Europe ČR Pavel Sovička a náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Ivo Grüner (ČSSD). Podle nich budou jen přípravy zóny trvat tři až pět let.

Vítkova CPI loni zvýšila čistý zisk o 78 procent na 3,78 mld. Kč

01.04.

Praha 1. dubna (ČTK) - Realitní a investorská skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka loni zvýšila čistý zisk o 78 procent na 137,435 milionu eur (zhruba 3,78 miliardy korun). Vyplývá to z auditovaných konsolidovaných výsledků za loňský rok, které skupina zveřejnila na svých internetových stránkách. Aktiva skupiny ke konci roku 2014 vzrostla na 4,22 miliardy eur (116,18 miliardy korun) oproti 3,12 miliardy eur (85,89 miliardy korun) o rok dříve.

Dotace na zateplení 2015: Jednodušší a rychlejší Nová zelená úsporám

26.03.  |  Jana Poncarová

Začátek jara je většinou ve znamení velkých plánů – rekonstrukce, zateplování fasády, výměna oken nebo pořízení nového kotle. Už poněkolikáté za sebou přitom budou moc majitelé rodinných domů požádat stát o příspěvek na podobná opatření. Novinky, jež program Nová zelená úsporám chystá, by ho mohly posunout ještě dál a přilákat žadatele, které administrativa zatím odrazovala.

Praha nejspíš nepřipraví technickou novelu stavebních předpisů

23.03.

Praha 23. března (ČTK) - Praha by nyní neměla připravovat technickou i věcnou novelu pražských stavebních předpisů zároveň, prohlásil na konferenci Real Estate Market právník František Korbel z advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners. Korbel zároveň řídí pracovní a konzultační skupinu pražského magistrátu připravující novelizaci těchto předpisů. \"Jde o většinové stanovisko skupiny,\" řekl ČTK Korbel. Podle náměstka pražské primátorky Matěje Stropnického o osudu novely rada hlavního města rozhodne v nejbližších dnech.

Vítkova CPI Group získala úvěry za 3,23 mld. Kč, rozšíří OC IGY

20.03.

Praha 20. března (ČTK) - Realitní a investorská skupina CPI Group podnikatele Radovana Vítka získala od dvou bank pět úvěrů za celkem 117,7 milionu eur (zhruba 3,23 miliardy korun). Větší část využije na refinancování a navýšení starších investičních úvěrů, za 14,3 milionu eur (392,2 milionu korun) rozšíří českobudějovické obchodní centrum IGY. Informoval dnes mluvčí skupiny Jan Burian.
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.