Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityÚvěry a půjčky

Zprávy a aktuality

Co si mohou banky účtovat do účelně vynaložených nákladů při předčasném splacení úvěru?

07.02.  |  Lucie Mečířová

Banka si do účelně vynaložených nákladů při předčasném splacení úvěru klientem nemůže účtovat vše. Jaké položky do nich tedy lze zařadit a kolik účelně vynaložené náklady u spotřebitelského úvěru činí?

Student a finance: Jak přežít dva semestry?

10.09.  |  Tomáš Skolek

Při veškeré pracovní snaze a upírání si všemožných požitků nejdou některé formy studia finančně zvládnout z vlastních úspor. I když to není ideální řešení, přicházejí na řadu bankovní půjčky.

Jak platit v zahraničí?

15.08.  |  Tomáš Skolek

Je výhodnější platit v zahraničí kartou, nebo si vyměnit v České republice hotovost? Kdybychom odpověděli jednoznačně, problém bychom hrubě zjednodušili. Výsledný kurz při platbě kartou ovlivňuje totiž více faktorů. 

Bonita klienta ovlivní šanci na úvěr i jeho parametry

05.08.  |  Michal Ruml

S termínem bonita se můžete setkat v celé řadě životních situací. Jednou z nich je i žádost o půjčku. Od bonity žadatele se odvíjí nejen šance na úspěšné schválení úvěru, ale i jeho další parametry, například úroková sazba. Přečtěte si vše podstatné o bonitě.

Zdědili jste nemovitost a musíte vyplatit ostatní pozůstalé?

30.07.  |  Radomíra Papoušková

Možná se na vás usmálo štěstí a v závěti si na vás vzpomněl prastrýc s bytem. Jenže, co když je vás takových víc a potřebujete se spravedlivě vypořádat? Ukážeme si co dělat, když jeden chce byt a druhý peníze.

Volksbank Shop: V rytmu éry speciálních poboček

28.07.  |  Tomáš Skolek

Produkty nabízené ve Volksbank Shopech jsou nejen finančně dostupnější než v samotné Volksbank, ale vycházejí i s velmi příznivým scóre ve srovnání napříč trhem. Při poptávce po komplexnější službách však navštivte bankovní pobočku.

Řádné úvěry od spořitelen zlevňují půjčky na bydlení

24.07.  |  Tomáš Skolek

Pokud si hodláte pořídit bydlení pomocí úvěru od stavební spořitelny, vaše půjčka bude probíhat nejdříve jako úvěr překlenovací a poté až jako úvěr řádný. Ovšem právě řádný úvěr půjčku na bydlení od stavení spořitelny zlevňuje.

Spořící tarify: Nic nového pod sluncem

23.07.  |  Tomáš Skolek

Stavební spořitelny se v nabídce spořících tarifů vydaly dvojím směrem: některé poskytují mnoho variant a předpokládají tak vaše jasné úvěrové úmysly do budoucna; jiné prodávají pouze jeden univerzální typ.

Stavební spoření jako výhoda Čechů?

22.07.  |  Tomáš Skolek

Važme si stavebního spoření. Není mnoho států, kde by byl tento finanční nástroj dostupný. Kdy se však vyplatí ukládat prostředky u stavebních spořitelen? Jsou úvěry jimi poskytované výhodnější než hypotéky?

ČP: Naší ambicí je stát se významným hráčem na trhu hypoték

21.07.  |  Elena Ondrová

Česká pojišťovna rozšířila svou nabídku o hypotéky. O nové nabídce ČP a o výhodách jejich hypotečních úvěrů jsme si povídali s  Jiřím Doubravským, vrchním ředitelem úseku řízení hypoték ČP.

Úvod do problematiky stavebního spoření

21.07.  |  Tomáš Skolek

Stavební spoření bylo primárně určeno jako podpora bydlení pomocí výhodných úvěrů. Punc spořícího nástroje se státní podporou získalo teprve v následujících letech. Úvěrová část se začala o své slovo hlásit znovu až jako konkurence hypotečních úvěrů.

Jak probíhá stavba domu na hypotéku?

09.07.  |  Radomíra Papoušková

Chcete stavět dům a financovat ho hypotékou? A víte, jaké doklady po vás bude banka požadovat, jakým způsobem celý proces probíhá a jestli můžete čerpat úvěr na stavbu jednorázově?

Čarný: MasterCard podporuje světový obchod

07.07.  |  Tomáš Skolek

Byť tomu platební chování Čechů zatím neodpovídá, tak během cest do zahraničí je mnohem výhodnější hradit výdaje platební kartou než předem obstaranou hotovostí, uvedl mimo jiné Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe.

Platební karta na vícero způsobů

02.07.  |  Tomáš Skolek

Debetní platební karty. Kreditní karty. Firemní platební karty. Prestižní platební karty. Co-brandové platební karty. Pokud vám jsou všechny tyto pojmy jasné, dál nečtěte. Ostatním nabízíme malého průvodce “karetním světem“.

Chcete stavět dům? A víte jak?

25.06.  |  Radomíra Papoušková

K vlastnímu domu lze přijít v zásadě třemi způsoby: koupit ho, nechat si ho postavit, nebo rekonstruovat starou nemovitost. Zajímají vás výhody a nevýhody stavby svépomocí a stavby na klíč?

Nejlevnější dovolená za hodně peněz

24.06.  |  Tomáš Skolek

Poznámku o tom, že půjčovat si na dovolenou není zdravé, jste už nejspíše slyšeli. Podívejme se ale na tento problém z trochu širšího pohledu a ujasněme si, kdy je takové zadlužování nebezpečným rozmarem, a kdy ho ještě můžete risknout.

Citibank: Firemní klientela je pro nás klíčová

17.06.  |  Tomáš Skolek

"Firemní klientela je pro nás bez diskuze klíčová. Přibližně polovina všech loni uzavřených syndikovaných úvěrů v České republice měřeno objemem úvěrů byla aranžována Citibank," říká Pavel Čečetka, ředitel komerčního bankovnictví Citibank v ČR.

Jak rekonstruovat dům na hypotéku?

04.06.  |  Radomíra Papoušková

Hypoteční úvěr si lze sjednat na několik zdánlivě podobných situací: na koupi, na výstavbu a na rekonstrukci. I přes to, že teorie je pro všechny případy podobná, v praxi budete uzavírat hypotéku za rozdílných okolností. Jaká specifika s sebou nese rekonstrukce?

Novodobé hypotéky

29.05.  |  Tomáš Skolek

Zajímá vás, jaké možnosti nabízí hypoteční trh na konci první poloviny roku 2008? Představíme vám 3 úvěry, které si zaslouží vaši pozornost a naši chválu i kritiku. Řeč bude o Ideální hypotéce, mHypotéce a Investiční hypotéce.

S financováním dovolené pomůže úvěr

19.05.  |  Elena Ondrová

Čas letních dovolených se pomalu přiblížil. Zatímco někteří preferují výběr dovolené řadu měsíců dopředu, existuje i velká skupina lidí, která raději využívá nabídky last minute. Ať patříte k té či oné skupině, určitě hledáte možnosti jak dovolenou financovat.

Kde si půjčit, když stipendium nestačí…

16.05.  |  Tomáš Skolek

Existují půjčky na studium s odkladem splácení? Kam se mohou studenti obrátit, a jak půjčování na studium funguje? To jsou otázky, jež si klade i mnoho rodičů. Chtějí zajistit pro své děti kvalitní vzdělání, ale peníze netisknou…

Studenti, usnadněte si cestování s kreditkou!

15.05.  |  Tomáš Skolek

Vytáhnout z peněženky kreditní kartu už není pouze výsadou bohatých. Takovou “frajeřinu“ si mohou dovolit již i studenti. U kterých bankovních domů lze kreditku získat? Co je k tomu potřeba a kolik to bude stát?

Český versus evropský hypoteční trh

14.05.  |  Radomíra Papoušková

Kolik hypoték si bereme v porovnání s ostatními státy EU? Jsme hodně zadlužení? A jakým úrokovým mírám dávají přednost naši sousedé? Odpovědi se dozvíte v naší malé evropské hypoteční exkurzi.

Studentské debety

14.05.  |  Tomáš Skolek

Za jedním z hlavních důvodů, proč si studenti zřizují běžný účet, se skrývá možnost povoleného přečerpání do mínusu, obvykle známá pod názvem kontokorentní úvěr. Jaké jsou jeho výhody, a na co si dát naopak při jeho používání pozor?

Vlastní nebo cizí zdroje?

06.05.  |  Michal Ruml

Jak financovat rozjezd a rozvoj firmy? Z vlastních nebo cizích zdrojů? Jednoduchá odpověď neexistuje. Každý způsob má své náklady, výhody i nevýhody. Nejefektivnějším řešením je v drtivé vetšině případů jejich kombinace.

Hypotéka pro bohémy: na chatu i na loft

30.04.  |  Radomíra Papoušková

Přes to, že o hypotékách se už zpívá i v písních, ne všichni mají jasno, na co lze tento bankovní produkt použít.  Lze si půjčit třeba na stavbu chaty, která nebude sloužit přímo k bydlení? Je možné hypotékou profinancovat půdní prostory? 

Jak postupovat při koupi obecního bytu?

15.04.  |  Radomíra Papoušková

Možnost odkupu bytu od obce či města je takovou výhrou v loterii. Pokud na to tedy máte peníze. Vzhledem k faktu, že takovou nemovitostí nemůžete ručit, standardní hypotéku vám banky nenabídnou. Řešení leží jinde. 

Jak zafinancovat bydlení pomocí kombinace produktů?

11.04.  |  Michal Ruml

Finančních produktů určených k financování bydlení je dnes celá řada, nicméně ani jeden z nich v sobě neumí integrovat všechny výhody, které finanční trh nabízí. Použití vhodné kombinace finančních produktů může vést k přímé úspoře nákladů.

Stavební spořitelny: Od vkladů k půjčkám

10.04.  |  Tomáš Skolek

Klienti, kteří si nově uzavírají stavební spoření, jsou nenápadně posouváni k variantám s nižším úrokem ze spoření s tím, že budou mít následně vyšší úsporu na úrocích z úvěru. I tak by se dal popsat vývoj v taktice stavebních spořitelen.

Hypotékou k vlastnímu bydlení

07.04.  |  Elena Ondrová

Rozhodli jste se vyřešit své bydlení? Hodláte postavit nebo koupit dům, nebo uvažujete pouze o pořízení bytu? Asi ve všech případech se vám bude k financovaní vašeho záměru hodit hypoteční úvěr. Přečtěte si jaké možnosti v současné době banky klientům nabízí.

Refinancovat, či nerefinancovat?

02.04.  |  Tomáš Skolek

Rozruch ohledně refinancování pomalu utichá a banky přecházejí na nové strategie. Stávající hypoteční úvěr k nim můžete převést i přes to, že v jejich nabídce slovo "refinancování" nenaleznete. Individuální přístup převládl.

Hypotéka pro padesátileté? Proč ne.

01.04.  |  Radomíra Papoušková

Hypoteční úvěr lze uzavřít i na sklonku stáří. Nicméně, čím víc se váš věk blíží 50, tím byste měli být v zadlužování opatrnější. Jakmile totiž odejdete do důchodu, vaše příjmy pravděpodobně poklesnou, a splátky úvěru zůstanou...     

Když běžný účet zeje prázdnotou

19.03.  |  Michal Ruml

Úvěrů určených firmám a podnikatelům je celá řada. Jedním z nejvyužívanějších je podnikatelský kontokorent. Ten sice mívá o něco vyšší úrokové sazby než jiné typy úvěrů, nicméně jeho výhodou je snadná dostupnost a jednoduchost vyřízení.

Hypotéka a nečekané životní situace

18.03.  |  Radomíra Papoušková

Pořízení bydlení na úvěr znamená zadlužení na desítky let. Můžeme se snažit odhadnout, co se stane zítra. Co bude ale třeba za 20 let neví nikdo. Kolotoč hypotečních splátek zastavit nelze, co tedy dělat, když dojde k něčekané události? 

Co ovlivňuje cenu bytu?

04.03.  |  Petr Němeček

Výslednou cenu bytu ovlivňuje mnoho faktorů. Není to pouze lokalita, ale například i výhled z okna, nedávná rekonstrukce, či i patro, ve kterém se byt nachází. Ukážeme vám některé cenové souvislosti, aby jste se nemuseli 100% spoléhat na posudek odhadce.

Hypotéku dnes, nebo až za rok?

28.02.  |  Tomáš Skolek

Úrokové sazby hypoték rostly a rostly. Najednou však banky začaly vyhlašovat snižování. Tedy přesněji řečeno snižování úroků u dlouhodobých fixací. Je ale při současné výši sazeb výhodné uzavírat “uzamknutou“ půjčku na mnoho let dopředu?

Vyplatí se služby developerů a realitních makléřů?

26.02.  |  Radomíra Papoušková

Jestliže si chcete pořídit nemovitost, jako první nejspíš řešíte otázku: novou, nebo starší? V poslední době sahá stále více lidí po nové nemovitosti - developerské firmy mají tedy napilno. Řada lidí má však třeba s “postavením na klíč“ špatné zkušenosti…

Rozhodčí řízení aneb než zaklepe exekutor

20.02.  |  Lukáš Buřík

Podle statistik má zhruba desetina půjček problémový charakter. Díky nedostatečné informovanosti klienta o podmínkách půjčky může během několika dnů proběhnout rozhodčí řízení. Pak už jen krůček chybí od nepříjemné návštěvy v podobě exekutora.

Co se stane s hypotékou, když se rozejdete?

19.02.  |  Radomíra Papoušková

Co dělat, když se rozvádíte nebo rozcházíte, a kromě všech nepříjemných pocitů, které s sebou odchod od partnera přináší, se ještě musíte vypořádat s hypotékou? Jak tedy naložit s nemovitostí, kterou jste společně obývali a měli ji ještě několik desítek let splácet?

Podnikatelé, vyřiďte si kreditní kartu

31.01.  |  Michal Ruml

V pokladně není už ani vindra, běžný účet zeje práznotou, kontokorent je rovněž zcela vyčerpán a odběratelé ne a ne zaplatit, přestože jste je několikrát upomínali. Řešením této nepříjemné situace, již zažil téměř každý podnikatel, je kreditní karta.

mBank: Neskrýváme před nikým žádné poplatky

29.01.  |  Michal Ruml

„Snažíme se vybudovat banku využívající kombinaci moderních forem distribuce se striktním řízením nákladů. Díky tomu můžeme nabízet maximálně výhodné nabídky pro klienta a přitom dosahovat zisku,“ říká Jiří Báča, nový generální ředitel mBank. 

Úrokové sazby hypoték v roce 2008

28.01.  |  Tomáš Skolek

Obrovský zájem o hypoteční úvěry znamená na jedné straně růst zadlužování českých domácností, na druhé straně zlatý důl pro banky. Za posledních 12 let se poskytlo zhruba jen třikrát více hypoték, než za poslední rok! Jak to bude vypadat v roce 2008?

Podpora bydlení již není v kurzu

15.01.  |  Elena Ondrová

Poslední roky byly ve znamení podpory bydlení. Stačí se jen podívat na možnost odpočtu úroků u úvěrů na bydlení, státní finanční podporu hypoték či řadu podpor nabízených Státním fondem rozvoje bydlení. Rok 2008 již podporám nepřeje.

Co je a není bytová potřeba

04.01.  |  Elena Ondrová

Překlenovací úvěry od stavebních spořitelen jsou stále jedním z nejvýhodnějších způsobů financování vlastního bydlení. Z překlenovacího úvěru od stavební spořitelny můžete financovat vlastní dům, ale za určitých podmínek třeba i bazén.

eBanka: kód 2400 stále existuje

03.01.  |  Tomáš Skolek

Co čeká v roce 2008 věrné klienty eBanky? Co se stane s původním internetovým bankovnictvím po dokončení integrace s Raiffeisenbank? Poodhalíme vám poslední kroky oblíbené eBanky.

Češi rychle bohatnou, ještě rychleji se zadlužují

02.01.  |  Lukáš Buřík

Finanční majetek českých domácností dosáhl v roce 2007 podle odhadů hranice bezmála 2,5 bilionu korun a roste tak dvojciferným tempem. Ještě rychleji než bohatství domácností roste jejich zadlužení.

Administrativa při kupování nemovitosti na hypotéku

21.12.  |  Tomáš Skolek

Plánujete pořízení nového bydlení, a nemáte představu, co všechno bude banka po vás chtít? Přiblížíme vám proces žádání o hypoteční úvěr a upozorníme na potenciální úskalí.

Sadil: Financujeme lidem jejich vysněné bydlení

17.12.  |  Michal Ruml

S Janem Sadilem, předsedou představenstva a generálním ředitelem Hypoteční banky, jsme si povídali vývoji hypotečního trhu v letošním i příštím roce, novinkách v hypoteční nabídce a řadě dalších zajímavých tématech.

Stavebko: Státní podpora na poslední chvíli

12.12.  |  Tomáš Skolek

Stavebnímu spoření - zcela bezpečnému nástroji na zhodnocování peněz se státní podporou - už odtikávájí poslední dny. Pokud byste totiž chtěli ještě získat příspěvek od státu za rok 2007, museli byste začít jednat zatraceně rychle. Stihnete to?

Cetelem: V půjčkách přes internet jsme dále než banky

05.12.  |  Tomáš Skolek

S Václavem Horákem, generálním ředitelem společnosti Cetelem ČR jsme si povídali nejen o únosnosti zadlužení českých domácností, postavení splátkových společností vzhledem k velkým bankovním domům, či o rozvoji on-line služeb...

Vybavujeme domácnost na dluh

04.12.  |  Tomáš Skolek

Chystáte se v rámci Vánoc i na zvelebování domova a nevíte jaká půjčka je nejméně nevýhodná? Provedeme vás úvěrovým bludištěm a upozorníme na slepé uličky.

Chcete výpis z registru? Pozor ať nenaletíte!

28.11.  |  Lukáš Buřík

Chcete zjistit vaši úvěrovou historii? Dejte pozor na neseriózní jednání některých firem nabízejících potvrzení o bezdlužnosti či úvěrové minulosti! Kdo vlastně může nahlížet do úvěrových registrů a zkoumat informace o klientech?

mBank: Kurýr otevírá dveře k nulovým poplatkům

27.11.  |  Tomáš Skolek

mBank by měla být konečně bankou, která nebude přímo profitovat na klientech, ale vydělávat převážně ze svých investic. Konkurenci chce převálcovat nulovými poplatky a zároveň kvalitními službami. Podaří se jí to? 

Ušetřit se dá i výběrem vhodné půjčky

23.11.  |  Elena Ondrová

Každá dovolená nejen ta zimní něco stojí. Ne každý má dostatek financí a řada lidí i letos sáhne k půjčce, která jejich aktuální problém s financemi vyřeší. Rozhodnete-li se pro dovolenou na dluh, mějte na paměti, že není půjčka jako půjčka.

Jak postupovat, když vám končí fixace úrokové sazby?

21.11.  |  Tomáš Skolek

Jedním z důležitých parametrů hypotéky je délka doby fixace úrokové sazby. Po skončení sjednané doby fixace nabízí banka klientovi vždy sazbu novou. Ta je ale často méně výhodná než ta, s jakou banka oslovuje nové zákazníky, nebo ta, kterou jim nabízí konkurence...

Akční nabídky splátkových společností

16.11.  |  Tomáš Skolek

Nejen banky, spořitelny či penzijní fondy se snaží urvat v předvánočním období co největší počet klientů. Rovněž splátkové společnosti nezůstaly pozadu a přišly se zvýhodněnými nabídkami… Přinese nám to něco?

Banky pomáhají Čechům financovat vánoce

15.11.  |  Michal Ruml

Vánoce už nejsou jen svátky klidu a pohody. Dnes jim dominují vánoční dárky, kterých svým blízkým pořizujeme rok od roku stálevíce a nákladnějších. Ufinancovat tyto nákupy je pro řadu rodin stále obtížnější a banky jim tak vycházejí vstříc svou akční produktovou nabídkou.

Uzavírat finanční produkty jen kvůli dárkům?

13.11.  |  Tomáš Skolek

Než uzavřete dlouhodobý finanční produkt, obzvláště úvěrového charakteru, důkladně to promyslete. Tzn. - není v žádném případě na místě se před Vánocemi nechat nalákat na jakkoli třpytivý dárek.

Bydlet ve vlastním, nebo platit nájem?

09.11.  |  Tomáš Skolek

Finanční instituce prosazují vlastní bydlení. Sdružení zase hájí nenahraditelnost bydlení nájemního. Podívejme se na tento problém z co nejširšího úhlu pohledu a prozkoumejme především jeho finanční stránku.

Banky vás sledují!

26.10.  |  Tomáš Skolek

Registr, který o vás prozradí všechny dluhy z minulosti, je ve světě samozřejmostí. Proto i v České republice lze zjistit například, kdo užívá kontokorent či kreditní karty. Podívejme se s jakými úvěrovými registry se můžete v ČR setkat. 

Volksbank CZ: Důvěra spojuje

22.10.  |  Tomáš Skolek

Rakouská lidová banka zažívá na území ČR zajímavý rozmach. Svými nízkými poplatky konkuruje zejména v oblasti běžných účtů. Nabídkou refinancování či hypotéky bez doložení příjmů pokrývá zase moderní služby financování bydlení. Potencionálním klientům přinášíme její profil.

Firemní úvěry na investice i běžný provoz

19.10.  |  Michal Ruml

Na našem finančním trhu je dnes již opravdu široká nabídka různých úvěrů a půjček určených pro firmy a podnikatele. Pomocí úvěru lze financovat takřka cokoliv, nicméně na každý účel se hodí jiný úvěr.

Představujeme GE Money Bank

18.10.  |  Tomáš Skolek

GE Money Bank slaví letos v České republice už desetileté výročí působnosti. Tento zahraniční bankovní gigant je proslulý zaváděním inovátorských produktů, či ochotou půjčit většině žadatelů. Pokud uvažujete o klientství u GE Money Bank, jistě uvítáte její krátký profil. Historie banky, plány do budoucna...

Pozor na “výhodné“ půjčky

12.10.  |  Michal Ruml

Stále více lidí podléhá reklamě na zaručeně výhodné úvěry a snadné vyřízení půjčky u malých nebankovních společností. Ty půjčují takřka každému, bohužel RPSN jejich půjček bývá často více než 100 %. Přečtěte si, na co si dát pozor.

Banky nadělují dárky

10.10.  |  Tomáš Skolek

Kontokorentní úvěr a kreditní karta jsou výbornou volbou pro ty, co nakupují na poslední chvíli, a chybí jim potřebná hotovost. V časovém horizontu přesahujícím několik měsíců se mohou ovšem řádně prodražit.

Češi ztrácí zábrany, žití na dluh zlidovělo

09.10.  |  Lukáš Buřík

Zadlužení českých domácností každý měsíc o několik miliard vzroste. Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům tomu tak zřejmě bude i v následujících měsících. Přesto o předlužení nemůže být ani řeč. Zatím.

Nakupujeme na úvěr

08.10.  |  Elena Ondrová

Obchodní domy a také finanční instituce nenechávají nikoho na pochybách, že se vánoční čas blíží a to máme teprve říjen. Pokud nevíte jak dárky financovat, nabízí se  řada možností. Dnes se podíváme na spotřebitelské úvěry a americké hypotéky.

Úvěr od státu dopomůže mladým k bydlení

04.10.  |  Lukáš Buřík

Zájem o vlastní bydlení neutichá. Nejen hypoteční banky či stavební spořitelny mohou dopomoci jim k vlastnímu bydlení. Financovat vlastní bydlení pomáhá i stát. Jeho úvěry jsou lépe úročeny, ovšem ne každý na ně má nárok.

Kombinujeme kontokorent a kreditní kartu

04.10.  |  Tomáš Skolek

Vlastníte kreditní kartu? Nebo máte sjednaný kontokorentní úvěr? A proč si nepořídíte oboje?! Poradíme vám, za jakých podmínek se to vyplatí, a kdy se produkty budou vhodně doplňovat.

Levné půjčky na nové bydlení

03.10.  |  Michal Ruml

Úrokové sazby hypoték rostou a porostou i nadále. Je tak na čase začít uvažovat o levnějších variantách financování bydlení. Jednou z nich je úvěr na nové bydlení od SFRB ve výši 200.000 korun úročený jen třemi procenty ročně.

Pravda o úrokových sazbách hypoték

25.09.  |  Tomáš Skolek

Byli jste někdy svědky toho, že inzerovaná úroková sazba u hypotéky byla nižší, než ta, která byla nabídnuta vám? Obzvláště hypoteční kalkulačky na internetu vám podobný zážitek často zprostředkují...

Nepoužívejte kontokorent jako dlouhodobou půjčku!

19.09.  |  Tomáš Skolek

Velkou výhodou kontokorentního úvěru je jeho naprostá pohotovost a možnost opakovaného čerpání. Přesto ho můžeme doporučit pouze jako vhodný úvěrový nástroj pro menší částky, které splatíte tak brzo, jak to jen půjde. 

Světlé zítřky pro východoevropský bankovní trh

18.09.  |  Lukáš Buřík

Bankovnictví se v zemích střední a východní Evropy stalo v posledních letech jednou z nejdynamičtějších oblastí. A rychlý růst bude pokračovat. Během následujících čtyř let se bankovní aktiva více jak zdvojnásobí.

Jakou půjčku na bydlení zvolit?

07.09.  |  Tomáš Skolek

Pokud uvažujete o úvěru na bydlení, máte dvě základní možnosti, kam jít o něj zažádat. Navštivte jednu z mnoha hypotečních bank, nebo některou z šesti stavebních spořitelen.

Jak vyřídit spotřebitelský úvěr?

06.09.  |  Michal Ruml

Dnešní dobu lze bez nadsázky nazvat dobou úvěrovou. Češi ztratili veškeré zábrany, které vůči půjčkám měli a půjčují si stále častěji. Jedním z nejoblíbenějších typů půjček je spotřebitelský úvěr. Přečtěte si jak na něj.

Jaké jsou výhody a nevýhody bankovních produktů?

05.09.  |  Lukáš Buřík

Termínovaný vklad, vkladní knížka, spořící účet. Trojice relativně bezpečných bankovních produktů sloužících ke zhodnocování vložených finančních prostředků. Stejně jako jiné finanční produkty, i ony mají své výhody a nevýhody.

Osobní bankrot přichází

30.08.  |  Michal Ruml

Osobní bankrot je východiskem pro lidi, kteří mají dluhy již tak vysoké, že je nejsou schopni splatit, a to ani do konce svého života. Jakým způsobem toho docílí? Dočtete se to v našem článku.

Jak řešit přechodný nedostatek peněz?

15.08.  |  Michal Ruml

Peníze na účtu došly a nejbližší výplatě je daleko. Určitě nepříjemná, leč poměrně snadno řešitelná situace. Ideálním finančním produktem pro krytí přechodného nedostatku peněz je kontokorentní úvěr. Přečtěte si jak ho efektivně používat.

Platba kartou se stává standardem

09.08.  |  Elena Ondrová

Nosit větší hotovost v peněžence už není v módě. Naopak nyní místo peněz vyplňují přihrádky v peněžence karty a to jak klasické platební, tak v poslední době stále přibývá klientů, kteří vlastní a vyžívají i kreditní karty.

Proč českým bankám rekordně rostou zisky?

03.08.  |  Michal Ruml

Zdá se, že české banky jsou pro jejich zahraniční vlastníky zlatým dolem. Za růstem jejich zisků stojí především zvyšující se úrokový výnos, pozadu s růstem však nezůstávají ani zisky z poplatků.

Inflace a slabá koruna zdraží hypotéky

27.07.  |  Lukáš Buřík

Obavy z inflace a slabá koruna včera přinutily Českou národní banku podruhé během krátké doby zvýšit úrokové sazby. I přesto máme stále nejnižší sazby v celé Evropské unii. Dočkáme se lépe úročených vkladů a dražších hypoték?

Na spotřebitelský úvěr lze pořídit cokoliv

25.07.  |  Michal Ruml

Na finančním trhu se dnes lze setkat s různými druhy a názvy úvěrů a půjček. Řada z nich spadá pod poměrně široké označení spotřebitelský úvěr. Co to vlastně spotřebitelský úvěr je? Odpověď naleznete v našem článku.

Prestižní platební karty nabízí řadu výhod

18.07.  |  Michal Ruml

Češi se domnívají, že jsou pro ně prestižní platební karty nedostupné. Tento a celá řada dalších zajímavých poznatků vyplývají z průzkumu společnosti MasterCard, jehož cílem bylo zjistit informace o používání prestižních platebních karet v České republice.

Česko ovládla hypoteční horečka

13.07.  |  Michal Ruml

Před deseti lety ji měl jen málokdo, dnes je nejoblíbenějším úvěrovým produktem na našem finančním trhu. Řeč je o hypotéce. Naše banky začaly bilancovat první pololetí letošního roku a takřka bez výjimky hlásí rekordní nárůsty v oblasti hypotečních úvěrů.

Co dělat, aby mě půjčky nevysvlékly z kůže?

09.07.  |  Michal Ruml

Reklamy na různé druhy půjček na nás dnes útočí takřka ze všech stran. Řada z nás proto podlehne jejich vábení a půjčí si aniž by měla dostatečnou finanční rezervu na splácení. Nevyhnutelně se tak dostane do problémů.

Nebojme se zadluženosti našich domácností

22.06.  |  Michal Ruml

Objem úvěrů poskytnutých bankami domácnostem již několik let roste více než třicetiprocentním tempem a zadluženost našich domácností se tak neustále rychle zvyšuje, přesto podíl ohrožených úvěrů na celkových úvěrech klesl poprvé od roku 2000 pod 3 %.

České bankovnictví zažívá zlaté časy

18.06.  |  Michal Ruml

Trh bankovních služeb pro drobné klienty v ČR rychle roste a dá se očekávat, že v příštích letech své tempo nezpomalí. Tahounem růstu je totiž především zvyšování objemu poskytovaných hypotečních úvěrů a osobních půjček.

Vybavení bytu či automobil na hypotéku? Proč ne?

08.06.  |  Michal Ruml

Americká hypotéka je z pohledu výše úrokové sazby nejlevnějším neúčelovým úvěrovým produktem na finančním trhu. Můžete ji využít na vybavení domácnosti, koupi automobilu či na pořízení nákladnější dovolené.

Stopka: SOLUS přispívá k odpovědnému úvěrování

04.06.  |  Michal Ruml

Věděli jste, že vaši žádost o půjčku, resp. její schválení či neschválení ovlivní i to, jak platíte své účty mobilnímu operátorovi či za elektřinu? Je to možné díky negativnímu úvěrovému registru SOLUS. A právě o tomto registru jsme si povídali s Janem Stopkou, jeho tajemníkem.

Předplacené platební karty dobývají Evropu

15.05.  |  Michal Ruml

Společnost MasterCard si nechala provést průzkum vývoje trhu předplacených platebních karet. Vyplývá z něj, že útraty pomocí tohoto platebního prostředku dosáhnou v Evropě do roku 2010 neuvěřitelné výše 164 miliard dolarů.

Jak se dostat z dluhové pasti?

07.05.  |  Michal Ruml

Zvyšující se ochota bank a splátkových společností půjčovat, ruku v ruce s jistou naivitou Čechů, kteří si na roli dlužníka teprve začínají zvykat způsobují nárůst počtu lidí, kteří se mají problémy se splácením. Poradíme vám, jak takovou situaci úspěšně vyřešit.

Stavíme s hypotékou

20.04.  |  Michal Ruml

Boom hypoték z posledních let úspěšně pokračuje i letos. Přitom řada lidí si bere hypotéku na výstavbu rodinného domu. Většina z nich pak řeší otázku: Čím ručit, když vysněný domek existuje jen na papíře? Jak se s touto situací vypořádat, se dozvíte v našem článku.

Banky propojují své prodejní sítě

17.04.  |  Lukáš Buřík

Spojování Raiffeisenbank a eBanky úspěšně pokračuje, o čemž svědčí i propojení prodejních sítí těchto peněžních ústavů. Klienti tak mohou uzavřít produkty Raiffeisenbank na pobočkách eBanky a naopak. A propojením nabídek nic nekončí.

Banky budou muset začít šetřit

12.04.  |  Michal Ruml

Dnešní banky se prakticky vůbec nepodobají těm bankám, které jsme je znávali před deseti lety. A podle analýzy poradenské a účetní společnosti Deloitte ještě hlubšími proměnami projdou bankovní domy během příštích deseti let. Roste jim totiž zdatná konkurence a klesají zisky.

Kušmirek: Raiffeisenbank je také “jenom“ kampelička

10.04.  |  Michal Ruml

Martin Kušmirek, obchodní ředitel WPB Capital tvrdí, že banky mají v ČR před segmentem spořitelních družstev stále náskok.  Je to podle něj dané jejich delší podnikatelskou historií. Je však přesvědčen, že tento rozdíl budou kampeličky v budoucnu rychle umazávat. Více v našem rozhovoru.

Nové auto na leasing či na úvěr?

04.04.  |  Michal Ruml

Chcete si udělat radost a koupit nový či ojetý automobil, ale vaše bankovní konto zeje prázdnotou? Řešením je využít leasingu nebo úvěru. Který z nich je však výhodnější? Těžká odpověď, oba mají své pro a proti a záleží též na konkrétní nabídce.

Cestovní pojištění v kartě

30.03.  |  Elena Ondrová

S platebními i kreditními kartami jako by se roztrhl pytel. Banky a nejen ony je nabízejí téměř komukoli. Mnohdy i zdarma. Tak proč toho nevyužít a kartu si nepořídit? Vždyť karty již neslouží jen k výběru hotovosti u bankomatů či placení v obchodě, ale umí toho mnohem více.

Zadluženost roste rychleji než počet exekucí

30.03.  |  Michal Ruml

Zatímco zadluženost českých domácností rostla loni rekordním více než třicetiprocentním tempem, tempo růstu počtu nařízených exekucí se v roce 2006 razantním způsobem snížilo. Ovšem i tak bylo jen za loňský rok soudem nařízeno více než 300.000 exekucí.

Výdaje za blokaci zaplatí pojišťovna

29.03.  |  Elena Ondrová

Platební karty pomalu, ale jistě vládnou světem. Kdo by chtěl sebou nosit vetší sumy peněz? Platební karta umožní mít peníze u sebe v okamžiku, kdy jsou potřeba, a přesto v bezpečí banky. Na neštěstí nemusíte ztratit jen peníze, ale také třeba platební kartu, a to může být poměrně drahá záležitost.

Neplaťte hotovostí. Ušetříte na poplatcích!

28.03.  |  Michal Ruml

Před patnácti lety to byla vzácnost, dnes už ji má takřka každý. Řeč je o platební kartě. Stala se běžnou součástí našeho života a používáme ji stále častěji, ovšem často neefektivně. Přečtěte si jak za platební kartu a operace s ní prováděné zaplatit co nejméně.
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Rejstříky - osoby

    Rejstriky.finance.cz
    Rejstříky - subjekty

      Rejstriky.finance.cz
      Rejstříky - adresy

        Rejstriky.finance.cz