Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Kdy vás můžou vyhodit z nájmu bez výpovědní lhůty?

07.08.  |  Lucie Mečířová

Myslíte si, že z nájmu vás jen tak ze dne na den nemůže pronajímatel vyhodit? To jste tedy na omylu. Za jaké prohřešky můžete dostat okamžitou výpověď z pronajatého bytu?

Jak bydlí Češi v porovnání s jinými národy?

02.11.  |  Tomáš Skolek

Mají všechny domácnosti v České republice tekoucí vodu? Jaký je průměrný počet pokojů v našich obydlích? Kolik z našeho rozpočtu vydáváme měsíčně na bydlení? Přinášíme vám nejen odpovědi na tyto otázky, ale i mnohé další zajímavosti.

Banky vás sledují!

26.10.  |  Tomáš Skolek

Registr, který o vás prozradí všechny dluhy z minulosti, je ve světě samozřejmostí. Proto i v České republice lze zjistit například, kdo užívá kontokorent či kreditní karty. Podívejme se s jakými úvěrovými registry se můžete v ČR setkat. 

Sociální bydlení se sníženou sazbou DPH

25.10.  |  Elena Ondrová

Současná právní úprava umožňuje využívat u dodávek spojených s bytovou výstavbou sníženou sazbu daně z přidané hodnoty. Reformní balík se dotkl i této oblasti. Co tedy od ledna stavebníky čeká? Promítne se reforma do ceny nových staveb na bydlení?

Jak vybírat banku pro čerpání hypotéky?

24.10.  |  Tomáš Skolek

Obzvláště pokud hodláte stavět nemovitost svépomocí, buďte při výběru banky obezřetní. Částku budete totiž pravděpodobně čerpat na víckrát a banky nabízí různou administrativní náročnost.

Představujeme GE Money Bank

18.10.  |  Tomáš Skolek

GE Money Bank slaví letos v České republice už desetileté výročí působnosti. Tento zahraniční bankovní gigant je proslulý zaváděním inovátorských produktů, či ochotou půjčit většině žadatelů. Pokud uvažujete o klientství u GE Money Bank, jistě uvítáte její krátký profil. Historie banky, plány do budoucna...

Stát pomáhá bytovým domům

05.10.  |  Elena Ondrová

Státní fond rozvoje bydlení neposkytuje výhodné úvěry na bydlení pouze fyzickým osobám, ale také programy pro obce a družstva, které jim mají pomoci s výstavbou, údržbou a modernizací bytových domů.

Úvěr od státu dopomůže mladým k bydlení

04.10.  |  Lukáš Buřík

Zájem o vlastní bydlení neutichá. Nejen hypoteční banky či stavební spořitelny mohou dopomoci jim k vlastnímu bydlení. Financovat vlastní bydlení pomáhá i stát. Jeho úvěry jsou lépe úročeny, ovšem ne každý na ně má nárok.

Levné půjčky na nové bydlení

03.10.  |  Michal Ruml

Úrokové sazby hypoték rostou a porostou i nadále. Je tak na čase začít uvažovat o levnějších variantách financování bydlení. Jednou z nich je úvěr na nové bydlení od SFRB ve výši 200.000 korun úročený jen třemi procenty ročně.

Lze si půjčit na bydlení od státu?

01.10.  |  Tomáš Skolek

Chystáte se pořizovat nebo rekonstruovat bydlení a pátráte po tom, jaký ústav vám půjčí nejlevněji? Možná, že to bude Státní fond rozvoje bydlení, kde naleznete cestu pro snížení finanční zátěže, kterou vám přinese splácení úvěrů.

Pevná paliva a teplo domova

27.09.  |  Tomáš Skolek

Při rozhodování o nejekonomičtějším a nejefektivnějším způsobu vytápění hraje roli několik faktorů. Při zjednodušení se jedná minimálně o dva: o vstupní investici do zařízení a následné náklady na provoz.

Pravda o úrokových sazbách hypoték

25.09.  |  Tomáš Skolek

Byli jste někdy svědky toho, že inzerovaná úroková sazba u hypotéky byla nižší, než ta, která byla nabídnuta vám? Obzvláště hypoteční kalkulačky na internetu vám podobný zážitek často zprostředkují...

Vyplatí se ještě topit elektřinou?

24.09.  |  Michal Ruml

Tuto otázku si minulý týden jistě položila řada lidí, kteří své domácnosti vytápí pomocí elektřiny. Energetický gigant ČEZ totiž oznámil, že od ledna opět zvýší ceny silové elektřiny o více než čtrnáct procent.

Češi stále více spoří na bydlení

13.09.  |  Michal Ruml

Obliba stavebního spoření v České republice dosáhla dalšího významného mezníku. Česko se tím s více než 5,7 milióny smluv zařadilo na druhé místo mezi zeměmi, v nichž existuje stavební spoření.

Jakou půjčku na bydlení zvolit?

07.09.  |  Tomáš Skolek

Pokud uvažujete o úvěru na bydlení, máte dvě základní možnosti, kam jít o něj zažádat. Navštivte jednu z mnoha hypotečních bank, nebo některou z šesti stavebních spořitelen.

Je bydlení v Čechách příliš drahé?

06.09.  |  Michal Ruml

Ceny nemovitostí v České republice opět rostou rychlejším tempem než ve většině zbylých zemí Evropské unie. V absolutním srovnání jsou stále relativně nízké, ale například v Praze je poměr ceny bytu a mzdy téměř třikrát horší než v Berlíně…

Je lepší státní nebo soukromá škola?

31.08.  |  Michal Ruml

Chcete pro své dítko to nejlepší vzdělání už od útlého věku? Zkuste pouvažovat i o soukromé základní škole. Za výuku sice zaplatíte často nemalé školné, ale o vaši ratolest bude perfektně postaráno a dostane kvalitní základy pro budoucí studium či povolání.

Investice do mimoškolních aktivit se vyplatí

30.08.  |  Michal Ruml

Konec prázdnin se neúprosně blíží a jen za několik málo dnů zasedne česká omladina opět do školních lavic. Se začátkem školního roku se řadě rodičů pojí starost navíc, a sice jak zabavit dítko i mimo školu. Ideální jsou k tomu sportovní či jazykové kroužky.

Reforma hypotékám příliš nepřeje

28.08.  |  Lukáš Buřík

Začátkem minulého týdne představila vláda novou reformu, který do nového roku přinese celou řadu změn. Ty se projeví nejen ve zdravotnictví nebo na výplatních páskách, ale zasáhnou i hypoteční trh.

Produkty podporované státem stále v oblibě

22.08.  |  Elena Ondrová

Ministerstvo financí zveřejnilo ukazatele vývoje ve stavebním spoření a penzijním připojištění za první pololetí letošní roku.  U penzijního připojištění roste objem příspěvků a také u stavebního spoření roste poměr objemu úvěrů a naspořené částky.

Překlenovací úvěry konkurují hypotékám

09.08.  |  Michal Ruml

Vlastní bydlení si pořizuje stále více mladých rodin. Mnoho z nich však nemá vlastní prostředky a musí si půjčit. Většina volí hypotéku, která roste díky tomu zažívá období rekordního růstu. Neméně kvalitním a výhodným produktem je však i překlenovací úvěr.

Spořící účet jako doplněk k běžnému účtu

01.08.  |  Michal Ruml

Ačkoliv řada bank nabízí spořící účet na běžném účtu zcela nezávislý je tento finanční produkt vhodný především jako doplněk běžného účtu. Navíc řada bank nabízí možnost automatických převodů mezi oběma účty.

Spořící účet má co nabídnout

30.07.  |  Michal Ruml

Spořící účet v sobě spojuje výhody dvou finančních produktů – termínovaného vkladu a běžného účtu. Z jednoho si bere zajímavé zhodnocení, z toho druhého pak likviditu vložených prostředků. Navíc si za něj banky neúčtují žádné poplatky.

Inflace a slabá koruna zdraží hypotéky

27.07.  |  Lukáš Buřík

Obavy z inflace a slabá koruna včera přinutily Českou národní banku podruhé během krátké doby zvýšit úrokové sazby. I přesto máme stále nejnižší sazby v celé Evropské unii. Dočkáme se lépe úročených vkladů a dražších hypoték?

Zvyšování úroků může zmírnit hypoteční boom

24.07.  |  Elena Ondrová

Před deseti roky se úroky hypotečních úvěrů pohybovaly nad 10 % p.a., v současné době se průměrná úroková sazba pohybuje kolem 4,5 % p.a. Ovšem objevují se zprávy, že by ČNB mohla opět zvýšit základní úrokovou sazbu, a tím by došlo i ke zdražení hypoték.

Česko ovládla hypoteční horečka

13.07.  |  Michal Ruml

Před deseti lety ji měl jen málokdo, dnes je nejoblíbenějším úvěrovým produktem na našem finančním trhu. Řeč je o hypotéce. Naše banky začaly bilancovat první pololetí letošního roku a takřka bez výjimky hlásí rekordní nárůsty v oblasti hypotečních úvěrů.

Co dělat, aby mě půjčky nevysvlékly z kůže?

09.07.  |  Michal Ruml

Reklamy na různé druhy půjček na nás dnes útočí takřka ze všech stran. Řada z nás proto podlehne jejich vábení a půjčí si aniž by měla dostatečnou finanční rezervu na splácení. Nevyhnutelně se tak dostane do problémů.

Uplynulý týden očima redakce

26.06.  |  Michal Ruml

Podle realitních kanceláři šla loni cena nemovitosti nahoru a tento trend se nezmění ani v příštích letech. Jaké jsou pro to důvody? ČEZ si zlepšuje kapitálovou strukturu výkupem vlastních akcií. Proč? Více v našem pravidelném komentáři.

České bankovnictví zažívá zlaté časy

18.06.  |  Michal Ruml

Trh bankovních služeb pro drobné klienty v ČR rychle roste a dá se očekávat, že v příštích letech své tempo nezpomalí. Tahounem růstu je totiž především zvyšování objemu poskytovaných hypotečních úvěrů a osobních půjček.

Není nad aktivní letní dovolenou

11.06.  |  Michal Ruml

Počet lidí, kteří se rozhodnou strávit letní dovolenou aktivním způsobem každoročně stoupá. A není divu zajímavých destinací, které lze navštívit s trekovou holí v ruce, v sedle horského kola či ze zpěněné vodní hladiny je opravdu hodně.

Vybavení bytu či automobil na hypotéku? Proč ne?

08.06.  |  Michal Ruml

Americká hypotéka je z pohledu výše úrokové sazby nejlevnějším neúčelovým úvěrovým produktem na finančním trhu. Můžete ji využít na vybavení domácnosti, koupi automobilu či na pořízení nákladnější dovolené.

Stavební spoření přináší jen daňové výhody

07.06.  |  Michal Ruml

Na trhu existuje celá řada finančních produktů, málokterý z nich si však s daněmi rozumí tak jak je tomu u stavebního spoření. Daňové výhody se týkají obou jeho fází – spořící i úvěrové. Navíc k němu stát poskytuje štědrou státní podporu.

Stopka: SOLUS přispívá k odpovědnému úvěrování

04.06.  |  Michal Ruml

Věděli jste, že vaši žádost o půjčku, resp. její schválení či neschválení ovlivní i to, jak platíte své účty mobilnímu operátorovi či za elektřinu? Je to možné díky negativnímu úvěrovému registru SOLUS. A právě o tomto registru jsme si povídali s Janem Stopkou, jeho tajemníkem.

Dovolenou už nemusíte platit jen v hotovosti

30.05.  |  Vladimír Šindelka

Mnoho rodin v České republice nemá takové příjmy, aby si každý rok našetřilo dostatečnou částku peněz na dovolenou. V současné době je však možné vyrazit na dovolenou i bez nutnosti platit cokoliv ihned. Stačí si zvolit některý ze způsobů financování a pak už si jen s rodinou užívat například u moře.

Nákupem dovolené na internetu ušetříte čas i peníze

28.05.  |  Michal Ruml

Toužebně očekávaná letní dovolená se kvapem blíží a nastává tak nejvyšší čas začít s jejím výběrem. Jedním z nejlepších a nejefektivnějších způsobů, jak dovolenou zakoupit, je využít služeb specializovaných serverů zabývajících se prodejem dovolených.

Výsledky Zlaté koruny 2007 vyhlášeny

25.05.  |  Vladimír Šindelka

Nejlépe hodnocenou Novinkou roku na českém finančním trhu se stala Hypotéka on-line od Hypoteční banky. Svými hlasy o tom rozhodli odborníci zastoupení ve Finanční akademii soutěže Accenture Zlatá koruna 2007.

Předplacené platební karty dobývají Evropu

15.05.  |  Michal Ruml

Společnost MasterCard si nechala provést průzkum vývoje trhu předplacených platebních karet. Vyplývá z něj, že útraty pomocí tohoto platebního prostředku dosáhnou v Evropě do roku 2010 neuvěřitelné výše 164 miliard dolarů.

Stavební spoření s odměnou

09.05.  |  Michal Ruml

Stavební spoření není určeno pouze k financování vlastního bydlení. Naspořené peníze můžete při splnění zákonných podmínek využít podle vlastního uvážení. Uzavřete stavební spoření on-line a získejte štědrou státní podporu i zajímavou odměnu.

Jak se dostat z dluhové pasti?

07.05.  |  Michal Ruml

Zvyšující se ochota bank a splátkových společností půjčovat, ruku v ruce s jistou naivitou Čechů, kteří si na roli dlužníka teprve začínají zvykat způsobují nárůst počtu lidí, kteří se mají problémy se splácením. Poradíme vám, jak takovou situaci úspěšně vyřešit.

Výsledky Volby spotřebitelů 2007 vyhlášeny

02.05.  |  Michal Ruml

Prestižní ocenění Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka již zná své vítěze. Na slavnostním ceremoniálu bylo vyhlášeno rekordních 26 vítězných výrobků z rychloobrátkového sektoru.

Stavíme s hypotékou

20.04.  |  Michal Ruml

Boom hypoték z posledních let úspěšně pokračuje i letos. Přitom řada lidí si bere hypotéku na výstavbu rodinného domu. Většina z nich pak řeší otázku: Čím ručit, když vysněný domek existuje jen na papíře? Jak se s touto situací vypořádat, se dozvíte v našem článku.

Banky propojují své prodejní sítě

17.04.  |  Lukáš Buřík

Spojování Raiffeisenbank a eBanky úspěšně pokračuje, o čemž svědčí i propojení prodejních sítí těchto peněžních ústavů. Klienti tak mohou uzavřít produkty Raiffeisenbank na pobočkách eBanky a naopak. A propojením nabídek nic nekončí.

SFRB: Naše podpora pomáhá otevřít cestu k hypotéce

16.04.  |  Elena Ondrová

Jan Wagner, ředitel Státního fondu rozvoje bydlení říká, že nejžádanějším je úvěr na výstavbu a koupi, neboť skutečně pomáhá řadě mladých lidí, a to i těm, kteří jsou na hranici nebo těsně pod hranicí příjmů požadovaných bankou při poskytnutí hypotečních úvěrů. Více v našem rozhovoru.

Jak změnit dodavatele elektřiny?

13.04.  |  Lukáš Buřík

Již před více než rokem došlo k liberalizaci trhu s elektřinou. Každá domácnost si tak svobodně může zvolit, kdo jí bude energii dodávat. Pokud tedy nejste spokojeni se stávající dodávkou či cenami, není nic jednoduššího, než poohlédnout se po jiném distributorovi.

Dodavatele plynu si mohou změnit i domácnosti

12.04.  |  Vladimír Šindelka

Od ledna letošního roku jsou podle Energetického regulačního úřadu oprávněnými zákazníky všichni koneční odběratelé plynu včetně domácností. Díky tomu si mohou prostřednictvím bezplatné změny dodavatele plynu snížit část svých celkových nákladů za dodávku plynu i domácnosti.

Co ovlivňuje konečnou cenu elektřiny?

11.04.  |  Elena Ondrová

Od 1.1. 2006 mají všichni koneční zákazníci včetně domácností právo si zvolit libovolného dodavatele silové elektřiny. Co to pro nás znamená? Kterou část ceny elektřiny změna dodavatele ovlivní? Má vůbec smysl měnit dodavatele elektřiny? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět v tomto článku.

Změňte dodavatele a ušetřete za plyn a elektřinu

10.04.  |  Michal Ruml

Trhy s plynem i elektřinou jsou již u nás plně liberalizovány. Dnes už si můžeme zvolit svého dodavatele těchto energií a snížit si tak náklady na provoz domácnosti. Přečtěte si, jak liberalizace probíhala a z kterých společností můžete nyní volit svého dodavatele plynu či elektřiny.

Zadluženost roste rychleji než počet exekucí

30.03.  |  Michal Ruml

Zatímco zadluženost českých domácností rostla loni rekordním více než třicetiprocentním tempem, tempo růstu počtu nařízených exekucí se v roce 2006 razantním způsobem snížilo. Ovšem i tak bylo jen za loňský rok soudem nařízeno více než 300.000 exekucí.

Neplaťte hotovostí. Ušetříte na poplatcích!

28.03.  |  Michal Ruml

Před patnácti lety to byla vzácnost, dnes už ji má takřka každý. Řeč je o platební kartě. Stala se běžnou součástí našeho života a používáme ji stále častěji, ovšem často neefektivně. Přečtěte si jak za platební kartu a operace s ní prováděné zaplatit co nejméně.

Do kampeličky pro úvěr? Proč ne!

22.03.  |  Michal Ruml

Kromě běžných účtů a termínovaných vkladů nabízejí družstevní záložny i úvěrové produkty. Na poli úvěrů ovšem panuje velká konkurence, a tak se záložny musí opravdu hodně snažit, aby svou nabídkou zaujaly. Přečtěte si, zda se jim to daří.

Běžný účet za babku

21.03.  |  Michal Ruml

V minulých dnech jsme psali o neslavné minulosti družstevních záložen, o tom proč už dnes není třeba se jich obávat či jak se stát jejich členem. Nyní se zaměříme na produktovou nabídku kampeliček. A první na řadě nemůže být jiný produkt než tolik diskutovaný běžný účet.

Kampeličky mají pestrou minulost

19.03.  |  Lukáš Buřík

Družstevní záložny prošly během posledních let poněkud bouřlivým vývojem, který se negativně podepsal na důvěře české veřejnosti v tyto instituce. Přesto mají na finančním trhu své místo. Podívejme se blíže do minulosti na historii družstevních záložen.

Hypotéky už i pro podnikatele a podniky

15.03.  |  Michal Ruml

Jako jsou populární hypotéky pro soukromé osoby, stávají se stále zajímavějšími i pro podnikatele. Pokud má podnikatel či právnická osoba v úmyslu pořízení nemovitosti do svého majetku, je tím nejlepším způsobem pořízení právě hypotéka.

Když nejste schopni uhradit náklady za bydlení...

14.03.  |  Vladimír Šindelka

Na základě nového zákona o pomoci v hmotné nouzi je možné požádat o doplatek na bydlení, který společně s vlastními příjmy občana a příspěvkem na bydlení ze systému na bydlení ze systému státní sociální podpory pomáhá uhradit odůvodněné náklady na bydlení.

Na finančních portálech otevřeno nonstop

09.03.  |  Lukáš Buřík

Uvažujete o některém z široké nabídky finančních produktů a nemáte čas ani nervy na běhání po různých institucích? Naštěstí největší pavučina světa zvaná internet už pronikla i do oblasti financí. K podpisu smlouvy již není třeba osobní návštěvy, internet udělá vše potřebné rychle a jednoduše.

Kombinace hypotéky a životního pojištění: Ano či ne?

08.03.  |  Michal Ruml

Hypotéku lze splácet klasicky anuitě, nebo zvolit některou z kombinací hypotéky s jiným finančním produktem. Jednou z možností je i varianta kombinace s životním pojištěním. Jak vlastně funguje a za jakých podmínek je výhodná?

Volba spotřebitelů 2007: Rekordní počet kategorií

02.03.  |  Radka Reichelová

ATOZ EVENT uzavřela registraci výrobků do již 7. ročníku marketingového programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka. Letos se bude ucházet o ocenění 80 výrobků / výrobkových řad, které odborná porota rozdělila do rekordních 26 kategorií. Jedná se o jediné ocenění na domácím trhu, které je udělováno na základě průzkumu mezi samotnými spotřebiteli.

Když hypotéky, tak pro všechny

02.03.  |  Michal Ruml

Není hypotéka jako hypotéka. Z velkého množství různých druhů a variant hypoték si tak dnes může už vybrat takřka každý, a proto není divu, že rok 2006 byl z pohledu počtu i objemu poskytnutých hypoték rokem rekordním.

Družstevní záložny mají co nabídnout (2.díl)

23.02.  |  Michal Ruml

Hledáte levný a dobře úročený běžný účet? Nevyhovuje vám nabídka produktů vaší banky? Možným řešením je přejít k některé z 20 družstevních záložen, které na našem trhu působí. Přečtěte si jak se stát členem družstevní záložny a co vám záložny mohou nabídnout.

Léger: Chceme nabízet víc než jen stavební spoření

19.02.  |  Michal Ruml

S André Légerem, předsedou představenstva a ředitelem Modré pyramidy stavební spořitelny jsme si povídali pozici stavebního spoření ve financování bydlení či o propojení jím vedené stavební spořitelny s Komeční bankou, která je od loňského roku majoritním vlastníkem Modré pyramidy.

Nerušte zbytečně smlouvy o stavebním spoření

16.02.  |  Nadja Fehimovič

Smlouvu o stavebním spoření lze ukončit více způsoby. Můžete si vzít úvěr či vybrat naspořené prostředky. Pozor však na předčasné ukončení, kdy se nevyhnete sankcím. Zajímají vás podrobnosti ohledně této problematiky? A neuvažovali jste o pokračování ve spoření? Odpovědi najdete na následujících řádcích.

Družstevní záložny mají co nabídnout (1.díl)

16.02.  |  Michal Ruml

Družstevní záložny mají na našem finančním trhu těžkou pozici. Musí totiž bojovat s nedůvěrou, kterou proti česká veřejnost má. Krachy řady záložen z nedávné minulosti máme totiž ještě všichni v živé paměti. Přitom po změně legislativy jsou kampeličky takřka stejně bezpečné jako banky a svým členům mají rozhodně co nabídnout.

Zkuste kombinaci stavebního spoření a hypotéky

15.02.  |  Michal Ruml

Stavební spoření a hypotéka jsou jediné dva produkty finančního trhu určené na financování vlastního bydlení. Každý z nich má své přednosti i nevýhody. Při správném použití může být velice efektivní i jejich kombinace, která umožní využít hlavní výhody obou produktů.

Využívejte úvěry ze stavebního spoření

14.02.  |  Michal Ruml

Stavební spoření je pro lidi zajímavé nejen státní podporou poskytovanou po dobu spoření, ale také a hlavně levnými úvěry. Přečtěte si jaké typy úvěrů spořitelny nabízejí a jak je k financování vlastního bydlení využít.

Jaký je průběh stavebního spoření

13.02.  |  Vladimír Šindelka

Jaké má stavební spoření průběh, co vás čeká ve fázi spořící, co je to cílová částka či jaká je státní podpora? To vše si můžete přečíst v dnešním fintriku zaměřeném na stavební spoření ve spořící fázi.

Finance.cz dostaly k narozeninám nový vzhled

12.02.  |  Michal Ruml

Ke svým desátým narozeninám dostaly Finance.cz nové logo, barvu i design. Společným jmenovatelem všech změn, a že je jich opravdu hodně, je zvýšení přehlednosti a uživatelského komfortu pro vás, naše čtenáře.

Co byste měli vědět o stavebním spoření

12.02.  |  Lukáš Buřík

Stavební spoření má v tuzemsku značnou popularitu, o čemž svědčí téměř 5,5 milionu uzavřených smluv. Kdy vzniklo, kdo jej poskytuje, jak vybrat spořitelnu nebo jak uzavřít smlouvu? Přečtěte si dnešní fintrik.

Nenechte své peníze zahálet na účtu

09.02.  |  Michal Ruml

Máte větší obnos peněz na běžném účtu a zdá se vám, že vám tam zahálejí? Máte pravdu! Tento finanční produkt rozhodně není ideálním způsobem spoření. Kam však s přebytkem peněz? Poradíme vám.

Češi preferují menší byty

06.02.  |  Michal Ruml

Nedávno jsme se zúčastnili konference Očekávaný vývoj realitního trhu a developerských projektů. Ze spousty informací a analýz, které zde zazněly jsme ty nejzajímavější o trhu rezidenčního bydlení shrnuli v našem článku.

Financujeme bydlení pomocí stavebního spoření

05.02.  |  Michal Ruml

Stavební spoření je pro řadu lidí jež nemají nemovitost, kterou by mohli ručit za hypotéku jedinou šancí, jak si pořídit vlastní bydlení. Připomeňme si tedy některé základní pojmy a fakta, která se tohoto finančního produktu týkají.

Pořizujete bydlení? Zkuste úvěr od státu!

23.01.  |  Michal Ruml

Vlastní bydlení nyní pořizují populačně silné sedmdesáté ročníky, roste tak zájem o levně úročené úvěry od státu. Stát v současnosti poskytuje tři úvěry mladým rodinám. Přečtěte si, které to jsou a jak o ně požádat.

Podle reklamy hypotéku nevybírejte

16.01.  |  Michal Ruml

Obliba a objem poskytnutých hypoték neustále roste. Banky si to dobře uvědomují a snaží se přilákat na svou nabídku co největší počet klientů. K tomu jim slouží různé akční nabídky a další reklamní prostředky. Pozor však na ně!

Rok 2007 ve znamení zdražování

12.01.  |  Michal Ruml

Letošní rok si pro nás přichystal celou řadu zdražení. Porostou ceny elektřiny, po počátečním zlevnění pravděpodobně i plynu. Víc zaplatíme i za dopravu, nájem, cigarety či televizi. Přečtěte si více v dnešním fintriku.

Uzavření smlouvy on-line je výhodné

11.01.  |  Nadja Fehimovič

Víte, že existuje způsob, jak si sjednat finanční produkty, aniž byste museli opustit teplo domova? Navštivte on-line prodejní centrum, vyplňte jednoduchý formulář  a přesvědčte se.

Novinkám se nevyhnula ani oblast nemovitostí

10.01.  |  Lukáš Buřík

Méně administrativy, certifikát autorizovaného inspektora, změna terminologie, možnost samostatného přiznání. To jsou jen některé z novinek, které si pro vlastníky nemovitosti a zájemce o vlastní bydlení připravil rok 2007.

Hypotéky nejen pro mladé rodiny

09.01.  |  Michal Ruml

Hypotéky využívají především mladí lidé, najde se však i spousta starších občanů, kteří potřebují řešit svou bytovou situaci. Přečtěte si, jaká jsou pravidla bank pro maximální věk žadatele a jak by měl takový zájemce o hypotéku postupovat.

Raiffeisenbank: Věříme, že klienty eBanky udržíme

08.01.  |  Michal Ruml

O spojení Raiffeisenbank s eBankou, bankovních poplatcích či o zadluženosti českých domácností jsme si povídali s Luborem Žalmanem, předsedou představenstva a generálním ředitelem Raiffeisenbank.

Vlastní bydlení nebo nájemné? Věčné dilema

04.01.  |  Nadja Fehimovič

Především mladé rodiny velice často řeší otázku, zda mají bydlet v najatém bytě nebo si raději vypůjčí peníze a pořídí si vlastní bydlení. Každá z forem vlastnictví přináší své výhody a nevýhody. Přečtěte si jaké.

Tempo růstu úvěrů zpomaluje

29.12.  |  Michal Ruml

Rychlé tempu růstu úvěrů, zdá se, zpomaluje. Tvrdí to studie sdružení SOLUS, které u nás provozuje jeden z největších úvěrových registrů a Společnosti pro informační databáze.

Novinky ve zdaňování nemovitostí

22.12.  |  Nadja Fehimovič

S účinnosti od nového roku se v zákoně o dani z nemovitostí dočkáme několika významných změn. Většina změn vychází z důvodu sladění s novým stavebním zákonem nebo zákonem o pomoci v hmotné nouzi.

Spořit lze měsíčně, ale také jednou ročně

20.12.  |  Elena Ondrová

Při uzavírání smlouvy stavebního spoření, pojištění nebo penzijního připojištění si volíme frekvenci placení příspěvků. Lze zvolit měsíční, čtvrtletní, pololetní či roční frekvenci. Podle čeho si vybrat a jak zvolená  frekvence ovlivní naše spoření?

Provoz bank a platební styk na konci roku

18.12.  |  Michal Ruml

Vánoční svátky a konec roku jsou již za dveřmi. Řada bank tak omezí svou pracovní dobu a bude omezen i platební styk mezi bankami. Přečtěte si, kdy je otevřeno a kdy zadat platební příkazy ve vaší bance.

Úroky hypoték, nájemné i ceny bytů porostou

15.12.  |  Michal Ruml

Chcete si v budoucnu pořídit vlastní bydlení? Pak vězte, není na co čekat. V příštím roce i v letech dalších porostou jak ceny nemovitostí, tak i úroky hypoték. Více se dozvíte v našem článku.

Nezapomeňte zaplatit příspěvky včas

14.12.  |  Nadja Fehimovič

Budete-li otálet s placením příspěvků na letošní rok, vystavujete se nebezpečí, že přijdete o státní podpory a úlevy. Především si dejte pozor u stavebního spoření, penzijního připojištění či životního pojištění.

Finance pro nefinančníky: bestseller na pultech knihkupců

08.12.  |  Pavel Nesejt

Finance pro nefinančníky je nová kniha, která se v těchto dnech dostává ke knihkupcům. Pokud potřebujete vysvětlit složité finanční pojmy jednoduchou formou nebo hledáte zajímavý dárek, pak pro vás máme dobrý tip.

Ušetřete při nákupu vánočních dárků

07.12.  |  Michal Ruml

Vánočním dárkem je stále častěji úhledná obálka s finančním obnosem uvnitř, s tím že obdarovaný si dárek koupí sám až po vánocích. Díky povánočním slevám lze takovýmto nákupem dárku ušetřit i tisíce korun.

Jak se bydlí v ČR a jinde v Evropě?

06.12.  |  Michal Ruml

Mít kde bydlet je jednou ze základních potřeb každého člověka. Zajímá vás, v jak velkých bytech či domech Evropané bydlí a kolik peněz za své bydlení platí? Přečtěte si náš článek a dozvíte se více.

Poplatky stavebního spoření reguluje zákon

01.12.  |  Elena Ondrová

V minulých letech byli klienti stavebních spořitelen často nemile překvapeni zvyšujícími se poplatky v průběhu trvání stavebního spoření. Nekontrolovatelnému zvyšování poplatků je konec, novela zákona stanovila pravidla.

Objem úvěrů ze stavebního spoření stále roste

27.11.  |  Elena Ondrová

Šest stavebních spořitelen působících na našem trhu uzavřelo od začátku letošního roku do 30.9.2006 přes 334 tisíc nových smluv o stavebním spoření. Také v úvěrové oblasti zaznamenávají stavební spořitelny rostoucí zájem klientů o úvěry.

Vánoční akce a slevy i na půjčky

24.11.  |  Michal Ruml

O vánocích tržby v obchodech stoupají o stovky procent a obchodníci pomocí různých akcí a slev bojují o zákazníky. Stejně tak o klienty se zájmem o úvěr bojují i banky a finanční společnosti. Přečtěte si, jaké akce letos nabízejí.

Realitní trhy jdou ruku v ruce s akciovými

22.11.  |  Lukáš Buřík

Investice do realit měla v minulosti svá opodstatnění. Hlavním důvodem byla diverzifikace investičního portfolia. V poslední době se však díky závislosti na vývoji akciového trhu představují rizikovější investici.

Registrace výrobků do programu Volba spotřebitelů 2007 - Nejlepší novinka otevřena

21.11.  |  Radka Reichelová

Atoz Event otevřela registraci výrobků do sedmého ročníku programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka. Výrobci a distributoři rychloobrátkového sektoru (s výjimkou tabákových výrobků) mohou přihlásit své výrobky do 30. listopadu 2006.

Vánoce na úvěr? Proč ne?

16.11.  |  Michal Ruml

Vánoce se blíží a s nimi doba nakupování vánočních dárků. Řada z nás tak musí řešit problém, kde na vánoční dárky vlastně vzít. Bezesporu lákavou možností je nákup na úvěr či splátkový prodej.

Stavební spoření nabízí slušný výdělek bez rizika

07.11.  |  Michal Ruml

Na finančním trhu existuje celá řada spořících a investičních produktů, které lze využít ke zhodnocení volných finančních prostředků. Jedním z nejméně rizikových produktů se zajímavým výnosem je stavební spoření.

Porostou v příštím roce ceny nemovitostí?

26.10.  |  Michal Ruml

V České republice po celý letošní rok mírně rostly ceny nemovitostí. Tento růst je způsoben celou řadou faktorů. O tom, které to jsou a jak budou ovlivňovat ceny nemovitostí v příštím roce se dočtete v našem článku.

Seidl: Získáme milion nových klientů

23.10.  |  Michal Ruml

Rušení bankovních poplatků, nabídka nových produktů či orientace na mladé klienty jsou ty nejvýznamnější součásti expanzivní strategie Poštovní spořitelny. Nejen o ní jsme si povídali s jejím obchodním ředitelem, Miroslavem Seidlem.

Státu hrozí další žaloba kvůli nájemnému

18.10.  |  Michal Ruml

Ústavní soud letos rozhodl, že majitelé domů s regulovaným nájemným mohou žalovat stát o uhrazení škody vzniklé regulací nájemného. Pokud stát spor prohraje, bude čelit žalobě i od Sdružení platičů tržního nájemného.

Pozor na vysoké úroky nebankovních úvěrů

18.10.  |  Michal Ruml

Řada lidí, která s žádostí o úvěr v bance neuspěje se poté obrátí na některou nebankovní instituci. Ty často půjčují za podstatně volnějších podmínek než banky, ovšem také za podstatně vyšší úrok.

Domácnostem od října zlevnil plyn

16.10.  |  Elena Ondrová

Léto s tropickými dny je pryč a topná sezóna se pomalu začíná hlásit. Pro všechny, kteří vytápí svá obydlí plynem, je tu jedna dobrá zpráva. Po několika zdražováních zemní plyn od 1. října opět zlevnil. U domácností je to v průměru o 5,5 procenta.

Klienti Spořitelny: Pozor na podvodný e-mail

12.10.  |  Michal Ruml

Začátkem září jsme mohli sledovat případ napadení klientských účtů dvou českých bank. Řada klientů jedné z nich, České spořitelny, včera obdržela podvodný e-mail, který je vyzýval k vyplnění identifikačních údajů.
1 7 12 14 15 16 17 18 19 20 23
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.