Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Nejpozději do konce dubna musí pronajímatelé poskytnout vyúčtování služeb nájemníkům

16.04.

Pronajímatelé mají povinnost nájemníkům doručit vyúčtování služeb nejpozději do konce dubna. Které povinnosti s vyúčtováním souvisejí?

Chytrý Honza pro každého

12.04.  |  Petr Fejtek

Úspěšný server chytryhonza.cz vsadil na přímou pomoc zájemcům a porovná na jednom místě komukoli poplatky v bankách, povinné ručení, cestovní pojištění, hypotéky, ale i ceny plynu a elektřiny. Poprvé však na našem trhu nabízí i možnost investování do fondů – a jako na internetu vždy – nejlevněji.

Stavební spoření jako pravidelný dar dítěti

22.03.  |  Zbyněk Drobiš

Komu patří peníze ze stavebního spoření dítěte, když pravidelné úhrady činí rodič? Může rodič použít tyto peníze pro své potřeby? Věděli jste, že tyto platby jsou chápany jako pravidelné dary dítěti? Dnes o stavebním spoření tak trochu jinak…

Děsí vás hypotéka? Zkuste to jako Saturnin

02.03.  |  Lukáš Tomek

Hypotéky udělaly už z mnoha lidí otroky – a ještě udělají. Trh s byty je přitom neúprosný. Domy totiž neslouží jako investice, ale depozitum. Výsledkem je nepružný pohyb cen a kupodivu nedostatečně klesající ceny i přes množství prázdných bytů. Jediná možnost je uniknout trhu úplně. Ale jde to? PÁTEČNÍ GLOSA

Hypotéky dál drží tempo

27.02.  |  Petr Fejtek

Přestože po finiši loňského roku byl očekáván spíš značný pokles hypotečního trhu, lednové údaje naznačují, že k tomu (zatím) nedochází. V lednu si lidé vzali o dva tisíce méně hypoték než na konci loňského roku, ale i těch 5,5 tisíce hypotečních úvěrů je v tomto měsíci nebývalý počet. A objem 9,2 miliard korun je dokonce lednový rekord.

Stavebko i na penzi? Dobrý nápad!

21.02.  |  Petr Fejtek

Že je stavební spoření „bytelný“ produkt, ověřilo se u nás nejen již dvojím snížením státní podpory. Tak ani loňský rok neskončil útěkem klientů, i když nárůst peněz na něm již zabrzdil růst u 430 miliard korun.

Jak postupovat při výběru bytu (část II.)

15.02.  |  Lucie Mazáčová

Ve druhé části minisérie Jak postupovat při výběru bytu se zaměříme na energetickou náročnost a další provozní náklady, na technický stav a konečně i cenu a financování.

Jak postupovat při výběru bytu

01.02.  |  Lucie Mazáčová

Výběr nejen bytu, ale i jakékoliv jiné nemovitosti není nic snadného, zejména pro někoho, kdo zatím nemá v této oblasti žádné zkušenosti. V první části minisérie se zaměříme na lokalitu, panel vs. cihlu a podlaží.

Na únorovou výplatu s úroky z hypotéky zbývají dva týdny

31.01.  |  Redakce

Chcete-li vidět peníze z odpočtu úroků hypotéky nebo úvěru od stavební spořitelny na své únorové výplatní pásce, máte na dodání všech potřebných dokumentů poslední dva týdny.

Letos stát vlastní bydlení nepodpoří: Nebude ani úroková dotace, ani úvěr 300

26.01.  |  Redakce

Uvažujete o vlastním bydlení a zajímá vás, zda je letos nějak zvýhodněno? Státní podpory se bohužel skoro nedočkáte.

Sedmdesátníci za kasou – odstrašující příklad

13.01.  |  Eva Tomková

Hypotéky v hodnotě 117 miliard. Vzrůst osobních bankrotů o 89 %. Z deseti manželství se devět rozvede. Česká republika – země plná šokujících údajů.

Příspěvek na bydlení bude v roce 2012 vyšší

10.01.  |  Petr Gola

V letošním roce se příspěvek na bydlení zvyšuje. Životní úroveň sociálně slabých občanů tedy stoupne. Kdo splňuje podmínky pro přiznání příspěvku na bydlení? OPAKOVANÉ VYDÁNÍ

Chtěli byste vybírat byt on-line?

30.11.  |  Lucie Mazáčová

Projít si vysněnou nemovitost v klidu, bez stresu, z pohodlí svého bytu či kanceláře pouze s pomocí počítače. Jde o sci-fi, nebo službu, která má potenciál stát se běžně nabízenou?

V Česku se opět staví družstevní byty. Vyplatí se koupit?

16.11.  |  Alexej Veselý

Comeback družstevního bydlení má pevné racionální základy, které pramení především z recese na trhu rezidenčního bydlení, která měla za následek pokles poptávky po nových bytech.

Kam se vydají dále ceny bytů? Již půl roku stagnují

10.11.  |  Lucie Mazáčová

Prodávající by rádi slyšeli, že jsou ceny nemovitostí na vzestupu. Kupujícím by naopak nevadil další pokles cen. Co bude pro další vývoj cen důležité? 

Jaké změny nás čekají v oblasti nájemního bydlení?

02.11.  |  Zdeňka Kalášková

Včerejším dnem vstoupila v platnost novela obchodního zákoníku, která mění některé paragrafy ohledně bydlení. Probereme si podrobně jednotlivé změny.

Provize realitní kanceláři: zasloužená odměna, nebo předražená služba?

01.11.  |  Jaroslav Bartoš

Veškeré důvody, proč neprodávat či nekupovat byt přes realitní kancelář, se často smrsknou na jediné slovo - provize. Víme ale, co vše si s tímto poplatkem kupujeme?

Byt v osobním vlastnictví vs. byt družstevní. Co je lepší volba?

23.09.  |  Lucie Mazáčová

Zamysleli jsme se nad byty z hlediska finanční náročnosti převodu, rychlosti převodu, financování a v neposlední řadě ceny.

Ceny bytů a domů v ČR i nadále stagnují, pozemky rostou

01.09.  |  Petr Němeček

Zatímco třeba byty ve Zlínském a Pardubickém kraji za poslední rok a půl ztratily až 7,2 % ze své hodnoty, ve stejné době byty v Jihomoravském kraji naopak získaly 4 %.

Zřízení stavebního úřadu v obci usnadní vaši stavbu

24.08.  |  Radovan Dujka

Mnozí z nás někdy v životě stavěli, přistavovali, přestavovali, adaptovali, či stavebně upravovali nějakou stavbu. Neexistence stavebního úřadu v obci je za takové situace nemilým zdržením.

Cizinci a koupě nemovitostí: Jaká jsou omezení?

19.08.  |  Richard Gürlich

V zásadě platí, že občané České republiky a cizinci mají na území ČR při nabývání nemovitostí stejná práva a povinnosti. Stále jsou však oblasti, ve kterých jsou práva cizinců ještě omezena.

Haigh: Podle statistik je na trhu velký přebytek dokončených bytů a tyto byty musejí být nejprve v rámci trhu absorbovány

25.07.  |  Jan Šimek

Nižší objem transakcí, k nimž došlo v průběhu posledních tří let znamená, že kupující více šetří a jsou tak v silnější pozici, uvedl Stephen Haigh v rozhovoru pro Finance.cz.

Kam v létě pro hypotéku?

22.06.  |  Tomáš Skolek

Úrokové sazby hypoték jsou stále příjemně dole, trh pořád čeká na nějaký podnět k jejich zvyšování. Ani čtvrteční zasedání ČNB by však tento impulz přinést nemělo.

Trvalé bydliště neznamená trvalé bydlení

20.06.  |  Tereza Vojtová

Trvalý pobyt či „bydliště“ nevytváří žádné právo na bydlení ke konkrétnímu místu. Nemůže tak nahradit chybějící smlouvu nebo vlastnické právo.

Květnové akční nabídky: Za infarkt dvojnásobné prachy

04.05.  |  Tomáš Skolek

Akce finančních institucí v květnu připomínají, že už i kolotočáři postavili své stánky. Tady získáte dvojnásobek za infarkt, jinde slevu na nábytek, tam zase plyšovou růži. AKTUALIZOVÁNO

Do jaké výše získáte u spořitelny nezajištěný úvěr?

28.04.  |  Tomáš Skolek

Kolik vám půjčí jednotlivé stavební spořitelny bez zajištění? A jaké formy zajištění akceptují? Jestliže jsou podmínky u vkladů dost identické, konkrétně u zajištění úvěrů nalezneme mezi spořitelnami podstatné rozdíly.

SFRB ukončil výplaty tzv. novomanželské půjčky. Všem novomanželům to však líto být nemusí

27.04.  |  Tomáš Skolek

Stát sice nedává peníze, momentálně to ale důvod k pláči není. Sazby komerčních úvěrů jsou tak nízko, že rozdíl v měsíční splátce nemusíte ani pocítit.

Jak na hypotéku při stavbě domu

19.04.  |  Vladimír Vojtíšek

Stavba je pro vyřizování úvěru administrativně složitější. Jaké doklady budete potřebovat na začátku a v průběhu? Jak u stavby ručit?

Kde získáte v dubnu nejlevnější úvěr na bydlení?

07.04.  |  Tomáš Skolek

Byť to není při prvním pohledu na úrokové sazby hypoték vidět, dno jsme již zažili na začátku letošního roku. Stále jde získat velmi dobré ceny v rámci akčních nabídek, banky však v globálu zdražily tady o desetinku, tam o dvě.

Česko a demokracie? Hádejte na kolikátém místě jsme skončili

07.04.  |  Petr Gola

Nejvyšší životní úroveň mají občané v nejdemokratičtějších a nejsvobodnějších zemích světa. Jak skončilo Česko v porovnání společnosti Economist Intelligence Unit?

Jak banka stanovuje úrokovou sazbu hypoték?

06.04.  |  Ladislav Hozman

Uzavíráte hypotéku a zajímá vás pozadí tohoto obchodu? Podle čeho vám banka vyměřila výslednou úrokovou sazbu? A kde vzala peníze na úvěr pro vás?

Část světa má již pokles cen nemovitostí za sebou

05.04.  |  Petr Gola

V roce 2010 se pokles cen nemovitostí v mnoha zemích zastavil. Neopakovala se situace z let 2008 a 2009, kdy ceny nemovosti klesaly o desítky procent.

Dubnové akční nabídky aneb Hypoteční dny

04.04.  |  Tomáš Skolek

Je libo vyšší úrok na spořicím účtu či levnější hypotéku v rámci tzv. hypotečních dnů? Sledujte akční nabídky a vydělejte, dokud banky dávají. AKTUALIZOVÁNO

Hypotéky vzácné i neznámé

24.03.  |  Jaroslav Bartoš

Hypoteční trh se stále nemůže probrat z pokrizové kocoviny a banky se zoufale snaží klienty svést vidinou nízkých poplatků a akčních úrokových sazeb. V nabídce hypotečních bank však chybí to podstatné - rozmanitost a variabilita.

Stavební spoření: 4. pilíř důchodové reformy nebo produkt dostupný na každé bankovní pobočce?

14.03.  |  Tomáš Skolek

Zájmem státu je ušetřit a vymítit ze systému výjimky a netržní prvky. Ubrání se spořitelny dalším změnám, nebo snad využijí vládní nerozhodnosti?

Pozemek jako investice

03.03.  |  Radovan Dujka

Spekulace na nákup pozemku přináší určitá rizika. Ty však lze eliminovat na velmi nízkou míru. A na druhou stranu - nákup pozemku zároveň poskytuje velmi dobrou možnost zisku.

Březnové akční nabídky: Bydlení bez poplatků

02.03.  |  Tomáš Skolek

Březnové akční nabídky jsou vesměs pokračováním slev z února. I letošní jaro bude ve znamení financování bydlení. AKTUALIZOVÁNO

Odpočet úroků rukou zaměstnavatele. Co nezapomenout dodat mzdovému účetnímu?

11.02.  |  Tomáš Skolek

Uplatňujete odpočet úroků a zaměstnavatel vám nabídl, že vám to udělá? Máte poslední dny na dodání potřebných dokumentů.

Úroková sazba hypotéky pod lupou

10.02.  |  Vladimír Vojtíšek

Často se ptáte: Jak se nastavují úrokové sazby hypotečních úvěrů? Z čeho se výsledná sazba skládá? Podívali jsme se tedy na úrokovou sazbu blíže.

Únorové akční nabídky: Na Valentýna si můžete nadělit hypotéku

02.02.  |  Tomáš Skolek

Stejně tak jako Vánoce či Velikonoce, i Valentýn svádí. Svádí banky ke svedení nových klientů na slevy či dárky. A proč vlastně ne, příležitost jako každá jiná.

Hypotéky jsou stále levné. Víme, kde se vyplatí nakoupit

26.01.  |  Tomáš Skolek

Sazby hypoték se v prosinci 2010 přiblížily historickým minimům. V lednu však můžeme pozorovat první krůčky k vyšším hodnotám. Jde o blafování, nebo pevný směr budoucích měsíců? UVNITŘ TIPY NA 1LETÉ a 3LETÉ FIXACE

Lednové akční nabídky: Ústavy se zřejmě nadechují k dalšímu kolu

06.01.  |  Tomáš Skolek

Po prosincové smršti přišlo lednové sucho. U bank narazíte jen na osamělé vlaštovky, některé spořitelny pokračují v předešlých nabídkách. AKTUALIZOVÁNO

Za rok 2010 dostanete z hypotéky ještě něco zpátky. Daňové odpočty úroků zůstaly zachovány

28.12.  |  Vladimír Vojtíšek

Na co si dát pozor, pokud podáváte daňové přiznání sami? Kdy získáte potvrzení o zaplacených úrocích? Kolik se vám vrátí zpátky?

Stavební spoření v Evropě aneb Dostanou teď sousedé od státu více?

20.12.  |  Karel Pavlík

Systém stavebního spoření je podporován státem ve formě státní prémie u vkladů, která je v jednotlivých zemích rozdílná.

Spočítejte si výnos stavebního spoření v roce 2010 a 2011

15.12.  |  Michal Koziel

Padesátiprocentní daň na státní příspěvek v roce 2010. V roce 2011 omezení podpory na max. 2000 Kč a 15% zdaněním výnosů. Podívejte se na novou podobu stavebního spoření optikou naši kalkulačky a osvětlujícího článku.

Kupujete byt a chcete si prověřit developera? Účetní závěrky na justice.cz nemusí být spolehlivým zdrojem informací

09.12.  |  Milan Bláha, Blanka Dvořáková

Může to být kdokoliv z nás – jak potenciální investor, tak třeba zájemce o koupi bytu, který se snaží nalézt informace o zdraví svého developera požadujícího nemalou zálohu.

Prosincové akční nabídky: Boj o úvěry jde do finále

01.12.  |  Tomáš Skolek

Tady dostanete kameru Sony, tam zase kožené pouzdro na platební kartu. Finanční instituce nadělují na konci roku dárky, odpouští poplatky či snižují úroky.

Chcete náš byt? Je váš - i s hypotékou!

12.11.  |  Vladimír Vojtíšek

Jak probíhá převzetí hypotéky? Co když je cena nemovitosti vyšší něž původní úvěr?  A co když naopak přebíráme úvěr uzavřený na vyšší hodnotu, než za jakou se teď nemovitost prodává?

Stavím ekologicky. Dostanu někde po ukončení Zelené úsporám dotaci?

12.11.  |  Marie Leschingerová

Program Zelená úsporám byl koncem října pozastaven. Existují jiné dotační programy, které by vám poskytly příspěvek na zařízení využívajících obnovitelné zdroje energie?

Změny v programech Státního fondu rozvoje bydlení

08.11.  |  Michal Koziel

Vláda pro rok 2011 schválila, že SFRB již nebude nadále obsahovat prostředky na poskytování nenávratných dotací. O zachování 2% úrokové sazby u Úvěru 300 se jedná.

Co přinesou novely schválené sněmovnou?

04.11.  |  Karel Pospíšilík

Poslanecká sněmovna schválila ve třetím čtení dvě důležité novely zákona - novelu zákona o stavebním spoření (sněmovní tisk 157) a novelu zákona o daních z příjmů (sněmovní tisk 158). Co tyto změny přinesou?

Listopadové akční nabídky: Banky se zaměřují na úvěry, pojišťovny na povinné ručení

02.11.  |  Tomáš Skolek

Nejvíce akcí však naleznete u stavebních spořitelen, které dávají do konce roku všechnu zbývající energii.

Hypotéka přímo od banky? V budoucnu možná zřídkakdy

27.10.  |  Jan Petr, Tomáš Skolek

Žádná velká překvapení nás na trhu hypoték v následujícím roce nečekají, uvedl hypoteční guru Jan Sadil. Určité změny však přijít mohou.

Úvěry pro bohaté bez příjmů se vracejí

22.10.  |  Tomáš Skolek

Na hypotečním trhu existuje mnoho paradoxů. Jeden z nich tkví v tom, že nejbonitnější klienti nemusí dostat úvěr. Důvodem je to, že své vysoké příjmy nemohou doložit.

Zelená úsporám po roce a půl. O jaké dotace je největší zájem?

22.10.  |  Michaela Vinšová

Celkem bylo od začátku programu schváleno již 35 000 žádostí za více než 8 miliard korun. Další kolo posuzování žádostí proběhne 11. listopadu 2010.

Jaká úsporná opatření schválila vláda

27.09.  |  Karel Pospíšilík

Navrhovaná opatření jsou zatím jenom návrhem vlády, ale předpokládá se, že návrhy projdou celým legislativním procesem.

Kde ve světě ceny nemovitostí již rostou a kde pořád klesají?

20.09.  |  Petr Gola

Krize srazila ceny nemovitostí v řadě zemí světa o desítky procent. V současnosti již ceny nemovitostí v mnoha zemích zase rostou. Některé východoasijské země zažívají i cenový boom. Jak se vyvíjejí ceny nemovitosti ve světě?

Investice do cizího

16.09.  |  Vít Doležálek

Řada párů žijících ve společné domácnosti bez úředního sňatku řeší, jak zajistit své finanční prostředky vložené do společného bydlení.

Kde získáte v září hypotéku s nejnižšími úroky?

10.09.  |  Tomáš Skolek

Hypoteční banky říkají: Nadešla chvíle, kdy je výhodnější půjčit si než spořit. A svá slova podporují takovými nabídkami úrokových sazeb, o kterých jsme si mohli před rokem jenom nechat zdát.

Úrokové sazby hypoték jsou na 3letém minimu

09.09.  |  Tomáš Skolek

Proč jsou úrokové sazby hypotečních úvěrů nejníže za poslední 3 roky? Je zde ještě prostor k dalšímu poklesu? Nebo, kdy můžeme čekat zvyšování sazeb?

Kupuji byt jako spoluvlastník domu. Má to nějaká rizika?

08.09.  |  Richard Gürlich

Některé byty se při koupi nenabývají do výlučného vlastnictví. Celý dům je v majetku několika majitelů. Má to nějaká rizika? Co když třeba dojde k zastavení majetku jednoho spolumajitele?

Kolik si mohu půjčit od banky?

19.08.  |  Petr Gola

Přibližnou částku, kterou můžeme měsíčně splácet, zjistíme, když od čistých rodinných příjmů odečteme všechny povinné splátky a bankou stanovenou částku životních nákladů na domácnost. Nabízíme jednoduchý návod.

Jaký má při koupi nemovitosti význam Prohlášení vlastníka?

17.08.  |  Richard Gürlich

Kupujete-li celou nemovitost, tzn. třeba rodinný dům nebo bytový dům, Prohlášení vlastníka pro vás není důležité. Kupujete-li však byt, čtěte dále. 

Hypotéka pozpátku? Nic nereálného

09.08.  |  Radomíra Papoušková

Možná to nevíte, ale o hypoteční úvěr můžete zažádat třeba i poté, co zjistíte, že peníze, které jste dali za rekonstrukci, potřebujete na něco jiného a banka vám je zpětně proplatí. Jaké jsou podmínky a jak postupovat?

Kolik vás vyjde koupě nemovitosti na poplatcích a provizích?

30.07.  |  Tomáš Skolek

Nikdy si nevyberte nemovitost s takovou cenou, která by vás stála poslední tisícovku vašich úspor. Akt koupě s sebou nese mnoho poplatků a provizí, které mohou cenu v krajním případě navýšit až o 10 %.

Můžete dostat výpověď z nájmu z důvodu podnikání v bytě?

29.07.  |  Jan Horecký

Jaký je rozdíl mezi tím, když máte v bytě provozovnu, a nebo v něm pouze vykonáváte administrativní činnost, popřípadě ho máte pouze napsaný jako sídlo podnikání?

Byt v paneláku bez vlastních úspor nekoupíte

28.07.  |  Tomáš Skolek

Zájemci o vlastní bydlení bez vyššího procenta vlastních úspor získají mnohem snadněji nový cihlový byt než starý v paneláku. Důvodem je rozpor mezi kupní a odhadní cenou.

Kolik by vás stálo zrušení daňového odpočtu u hypotéky?

27.07.  |  Petr Gola

Při splnění zákonných podmínek si mohou občané snížit daňový základ o zaplacené úroky z úvěru na bydlení až do výše 300 tisíc Kč. Navrhované zrušení daňového odpočtu ministerstvem financí by znamenalo vyšší odvody na daních. O kolik?

Rošáda v podpoře bydlení ztrácí smysl

22.07.  |  Vít Doležálek

Nová koalice chce zrušit možnost odpočtu úroků z úvěrů z daňového základu a nahradit novou úlevou pro všechny. Jde však proti svému slibu.

Drábek: Do konce roku zůstanou sazby ČNB zřejmě nízko

19.07.  |  Tomáš Skolek

Čtvrtletní sazba je pro banku jednodušší z pohledu administrativy. Důvod, který nás nakonec vedl k jednoměsíční sazbě, je zvyklost na našem trhu splácet měsíčně, uvedl v rozhovoru Tomáš Drábek. 

Náležitosti kupní smlouvy na byt a nebytovou jednotku

16.07.  |  Richard Gürlich, Tomáš Skolek

Kupní smlouva na byt nebo nebytovou jednotku má svá specifika a musí v ní být uvedeny náležitosti, které u jiných smluv nenajdete.

Jak vysokou hypotéku můžete získat?

15.07.  |  Radomíra Papoušková

Přemýšlíte o vlastním bydlení a nevíte v jaké cenové relaci své nové bydlení vybírat? Jaké jsou podmínky udělení hypotečního úvěru a jak na něj dosáhnete?

Lukáš: Se spořitelnami se současní politici nebaví

14.07.  |  Tomáš Skolek

AČSS byla vždy považována za partnera při projednávání a zavádění změn v oblasti stavebního spoření. K současným návrhům nebyli však zástupci stavebních spořitelen přizváni.

O regulaci a deregulaci nájemného

08.07.  |  Vít Doležálek

Po letech dohadů se pomalu blíží ke svému konci proces deregulace nájemného. Podíváme se na historii regulace i její konec.

Manžel dostal dar... je alespoň trochu můj?

07.07.  |  Tereza Vojtová

Jaká má druhý manžel práva na majetek darovaný životnímu partnerovi? Jak vyřešit takové majetkové starosti?

Mraky nad stavebními spořitelnami: Úroky překlenovacích úvěrů rostou, státní podpora má namále

02.07.  |  Tomáš Skolek

Jak vysoko byly sazby překlenovacích úvěrů rok zpátky a jak jsou na tom nyní? Jak souvisí s jejich výhodností výše státní podpory?

Sousedské právo aneb Soused sousedu vlkem II.

22.06.  |  Vít Doležálek

Čí je ovoce spadlé z mého stromu na sousedův pozemek? Co se sousedovými zvířaty na mé zahradě? Článek je volným pokračováním včerejšího příspěvku Jak přežít sousedy.

Jak přežít sousedy

21.06.  |  Vít Doležálek

Co si v rodinném domě se zahradou můžete dovolit vůči sousedovi a co mu nemusíte trpět, na to všechno se pokusíme odpovědět.

Klesají stále ceny nemovitostí? Nebo už nenápadně rostou?

18.06.  |  Tomáš Skolek

Co udělají ceny nemovitostí v příštích měsících? Názory na tuto otázku se různí. Jisté však je, že v některých lokalitách již můžeme spatřit nenápadný růst.

Fajkus: Realitní trh byl, je a vždy bude o starších bytech

17.06.  |  Tomáš Skolek

Odráží se realitní trh ode dna nebo naopak ještě dna nedosáhl? Platí stále rčení, že každá cena má svého kupce? A co platí pro ceny pozemků, novostaveb, starších bytů, rodinných domů?

Hypotéka se sazbou 3 %. Chcete ji vlastně?

17.06.  |  Tomáš Skolek

Pod úrok 4 procenta se v těchto dnech dostanete u 4 bank. Pěkná shoda. Důležitější je však, zda toho budete schopni dosáhnout, případně, zda budete vůbec chtít.

Co byste měli vědět o nemovitosti před uzavřením smlouvy

15.06.  |  Richard Gürlich, Tomáš Skolek

Koupě nemovitosti vyžaduje obzvláště velkou pozornost. Ještě než uzavřete rezervační smlouvu (snad s výjimkou případů s vratnou zálohou) měli byste nemovitost prověřit po faktické i právní stránce.

Smlouva o budoucí kupní smlouvě – co to je, kdo a proč ji potřebuje

11.06.  |  Richard Gürlich, Tomáš Skolek

Co se skrývá pod pro člověka ne-právníka podivným názvem Smlouva o smlouvě budoucí kupní? Věřte, že rutinní a velmi často používaný nástroj.

V pozadí převodu družstevního bytu číhá legislativní chaos

08.06.  |  Vít Doležálek

Ač to na první pohled tak vypadá, při „prodeji družstevního bytu“ samotný byt neprodáváte. Nahlédněme trochu hlouběji do problematiky převodů práv.

Uzná banka příjem ze zahraničí?

03.06.  |  Radomíra Papoušková

Žádáte o hypotéku a máte příjem ze zahraničí. Jde vůbec získat úvěr? Uzná vám banka 100 % příjmů? Co vše musíte doložit navíc oproti žádosti s příjmem v Česku?

Jak přepsat byt či dům „na mladé“

31.05.  |  Vít Doležálek

Problém, na který dřív nebo později narazí téměř každý. Potomci chtějí nemovitost rekonstruovat, a  tak vyvstane otázka, jak s ní naložit.

Úvěr SFRB pro obce může pomoci i fyzickým osobám

26.05.  |  Michal Koziel

Minimálně 20 % z prostředků SFRB můsí obce poskytnout jiným vlastníkům nemovitostí určených k bydlení - právnickým, ale i fyzickým osobám.

Prodávám a kupuji nemovitost. Jak postupovat?

19.05.  |  Radomíra Papoušková

Chcete prodat váš současný byt, ve kterém bydlíte, a koupit nový? Jak načasovat jednotlivé kroky, abyste se nemuseli stěhovat dvakrát - jednou ke tchýni a pak až do nového?

Hypotéky drží krok s počasím

30.04.  |  Tomáš Skolek

Co týden, 14 dní, to vyšší průměrná teplota. Stejně tak můžeme vidět stále se zlepšující průměrnou úrokovou sazbu na hypotečním trhu. Zlevnily poslední banky, některé se pustily do 2. kola.

Hypotéky jarní únavou netrpí. Na akce láká stále více bank

16.04.  |  Tomáš Skolek

Pozorovat můžeme nejen zlevňování hypoték, ale i příliv nových typů hypotečních úvěrů.

Kolik stojí mimořádná splátka hypotéky?

09.04.  |  Lukáš Tomek

Ačkoli se to může zdát být podivné, banka vás za to, že jí pošlete peníze, u hypotéky většinou potrestá.

K jaké stavební spořitelně vás vítr zavane…

08.04.  |  Tomáš Skolek

Je celkem těžké se racionálně rozhodovat, u které stavební spořitelny začít spořit. Všechny spořitelny totiž nabízejí identický produkt, rozdíly ve výnosu jsou mizivé, rozdíly v poplatcích zanedbatelné. Většinou.

Zůstává stavební spoření jistotou?

02.04.  |  Tomáš Skolek

Nad státní podporou stavebního spoření se vznáší vládní kladivo. Stále znovu se však ukazuje, že stavební spoření je jediným stabilním spořícím nástrojem.

Na ekologické bydlení lze získat až 25 miliard korun

01.04.  |  Veronika Bučková

Toužíte po více ekologickém a energeticky šetrném bydlení? Pomoci vám mohou speciální bankovní úvěry nebo dotační výpomoci státu. Připraveno je 25 miliard korun.

Jak se mění ceny nemovitostí ve světě?

24.03.  |  Petr Gola

Krize citelně zasáhla trh s bydlením. Ceny ve většině vyspělých zemích klesly. Rok 2009 pokračoval v tomto trendu. Situace ve světě je však značně nerovnoměrná.

Financování ekologických projektů

27.02.  |  Marta Žížková

Již od loňského roku mohou klienti žádat v rámci programu Ministerstva životního prostředí „Zelená úsporám“ o poskytnutí dotace na podporu celé řady úsporných opatření.

Stát umožňuje snížit úrok u hypotéky i v roce 2010

19.02.  |  Tomáš Skolek

Specifikem úrokové dotace je, že se poskytuje pouze na starší nemovitosti. Na co si dát dále pozor? O kolik vám úroková dotace sníží měsíční zatížení?

Mladí manželé se 100% hypotéky bát (skoro) nemusí

18.02.  |  Tomáš Skolek

Zamítla vám banka hypotéku? Pokud je vám méně než 36 let, máte o důvod víc, proč uvažovat o manželství. Státní fond bydlení poskytuje i v roce 2010 úvěr 300 tisíc korun.

Vaněk: Státní podpora by se neměla snižovat

17.02.  |  Tomáš Skolek

Kdyby měla být zachována reálná hodnota státní podpory stavebního spoření z roku 2004 ve výši 3000 korun, musela by dnes činit přes 3500 korun, uvedl pro Finance.cz Pavel Vaněk, generální ředitel společnosti Wüstenrot.

Hypoteční banky - Boj o klienty začal již v lednu

09.02.  |  Ivana Valová

Jaký je pravděpodobný scénář pro trh s bydlením v roce 2010? Poptávka i ceny bytů budou stagnovat; úrokové sazby a objem nově poskytnutých úvěrů se zásadním způsobem nezmění.
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Rejstříky - osoby

    Rejstriky.finance.cz
    Rejstříky - subjekty

      Rejstriky.finance.cz
      Rejstříky - adresy

        Rejstriky.finance.cz