Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Platíte za energie, kolik máte? Ohlídejte si cenu elektřiny i plynu

23.06.  |  Jana Poncarová

Někteří dodavatelé švindlují. Třeba ve smluvních podmínkách nebo v cenících. Nedodržují sjednané ceny, zdražují, aniž by o tom dali vědět, nebo jinak porušují smlouvu. Co si ohlídat?

Banky rozšiřují nabídku úvěrů na bydlení

24.08.  |  Michal Ruml

Bydlet musí každý a Češi stále častěji preferují bydlet ve vlastním. Jako základ financování pak nejvíce používají hypotéku. Nové úvěrové a hypoteční produkty představily tři banky. Jsou skutečně výhodné?

Stát pomáhá školákům přídavky a slevami

23.08.  |  Michal Ruml

Do školy musí každé dítě. Náklady se školní docházkou spojené jsou však nemalé a tak je rodičům pomáhá nést i stát. Na jaké přídavky a slevy má dítě, které zahájí školní docházku nárok?

Od září se začnou vydávat nové pasy

15.08.  |  Elena Ondrová

Již necelý měsíc nás dělí od doby, kdy se u nás začnou vydávat cestovní doklady se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji. O co se jedná a co se pro nás změní?

Českým bankám rostou zisky

14.08.  |  Michal Ruml

Rok 2006 se přehoupl do druhé poloviny a české banky začaly zveřejňovat pololetní výsledky. A nutno říci, mají se čím chlubit. Rostou jim počty klientů, bilanční sumy, objemy poskytnutých úvěrů a hlavně zisky.

Úvěry jsou primárním účelem stavebního spoření

11.08.  |  Nadja Fehimovič

Při pořizování nemovitostí máme spousty možností financování. Stavební spoření by nemělo být přehlížené. Umožňuje výhodné spoření i získání potřebných finančních prostředků.

Jednostranné zvyšování nájmu se blíží

08.08.  |  Elena Ondrová

Občany žijící v nájemních bytech čeká zvyšování nájemného. Pokud chtějí pronajímatelé využít možnosti zvýšení hned od ledna 2007, musí to sdělit nájemníkům nejpozději do konce září…

Peníze na účtu došly, co dál?

02.08.  |  Michal Ruml

Přemýšlíte o vybavení domácnosti či koupi dovolené a nemáte peníze. Nebo jen potřebujete finanční rezervu pro nenadálé výdaje? Nemusíte čekat na výplatu, vyřiďte si kontokorentní úvěr.

ČNB zvýšila úrokové sazby

27.07.  |  Michal Ruml

České národní banka dnes na svém jednání po devíti měsících opět zvýšila úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Hlavní sazba od zítřka vzroste na 2,25 procenta.

Proč dát přednost překlenovacímu úvěru?

27.07.  |  Michal Ruml

Možností jak financovat nové bydlení je celá řada. Jednou z nich je překlenovací úvěr. Jakým způsobem funguje, kolik za něj zaplatíte a jaká je nabídka stavebních spořitelen se dozvíte v našem článku.

eBanka přechází pod Raiffeisenbank

25.07.  |  Michal Ruml

Včera večer byla podepsána dohoda mezi Skupinou PPF a Raiffeisen International Bank-Holding AG o prodeji 100% podílu eBanky. Spojením obou peněžních ústavů vznikne šestá největší banka na trhu.

Komerční banka kupuje Modrou pyramidu

20.07.  |  Michal Ruml

Stavební spořitelna Modrá pyramida má nového majoritního majitele. Podle očekávání se jím stala Komerční banka. Ta bude mít ve spořitelně minimálně 80% podíl.

Podílové vlastnictví rekreační nemovitosti v zahraničí

20.07.  |  Vít Klíma

Vlastnictví určitého podílu na rodinném domě, bytu či vile u moře, na horách či u golfového hřiště  je nejlevnější a často i nejvýhodnější způsob, jak koupit rekreační nemovitost v zahraničí.

Dostupnost bydlení se zhorší, tvrdí průzkum

19.07.  |  Michal Ruml

Průzkum společnosti Factum Invenio, provedený pro Hypoteční banku, ukázal, že většina dotazovaných si myslí, že od roku 2008 se zhorší dostupnost bydlení. Příčinou bude změna sazby na stavební práce.

Novinky při uplatňování odpočtu úroků z úvěru

19.07.  |  Nadja Fehimovič

Vzali jste si úvěr na pořízení bydlení? Nebo o tom uvažujete? Pak zajisté využijete možnost snížit si základ daně o zaplacené úroky. Novela zákona ale přinesla změnu i v této oblasti.

Ručení za úvěr může zkomplikovat život

14.07.  |  Michal Ruml

Oslovil vás známý se žádostí, zda byste mu neručili za úvěr? Dejte si pozor! Stát se ručitelem s sebou nese mnohá úskalí. Jaká to jsou a jak se vyvarovat problémů? Více v našem článku.

Investujeme do nemovitostí napříč Evropou III.

11.07.  |  Vít Klíma

Dnes, v závěrečném dílu mini seriálu o investicích do nemovistostí se zaměříme na rady a doporučení, kterak nemovitost vybrat, na co si dát pozor při uzavírání smlouvy a čeho se rozhodně vyvarovat.

Investujeme do nemovitostí napříč Evropou II.

07.07.  |  Vít Klíma

Dnes budeme v našem krátkém seriálu o investicích do nemovitostí pokračovat dalšími informacemi z dalších regionů Evropy. Podíváme se do Černé Hory, Rumunska, Albánie, Monaka, Rakouska a dalších.

Investujeme do nemovitostí napříč Evropou I.

04.07.  |  Vít Klíma

Češi bohatnou a tak mnozí z vás využijí dovolené i k tomu, aby se seznámili s nabídkami místního realitního trhu a možná, že i zauvažují o koupi nemovitosti. Připravili jsme proto pro vás doporučení, v kterých zemích je výhodné investovat, a kde koupi případně zvážit či odložit.

Chcete úvěr? Prověřte se v registru

04.07.  |  Michal Ruml

Při žádosti o úvěr si banka klienta vždy nejprve prověří v úvěrovém registru. Je proto dobré vědět, jaké informace jsou tam o vás uvedeny. Přečtěte si, jak a kde o výpisy z různých registrů požádat.

Uzavřete stavebko levněji

03.07.  |  Michal Ruml

Poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření se často pohybuje v řádů tisíců korun. Pokud však novou smlouvu uzavřete u Buřinky do konce prázdnin prostřednictvím našeho serveru , ušetříte na poplatku až 1600 korun.

Od cílové částky se odvíjí vše

03.07.  |  Elena Ondrová

Mluví-li se o stavebním spoření vždy  nakonec přijde řeč na cílovou částku. Co to ta věčně omílaná cílová částka vlastně je? Jak ovlivňuje  průběh stavebního spoření. Jaký má její výše vliv na poplatky, spoření, úvěry či vklady klientů?

Nájemné poroste. Spočítejte si o kolik!

29.06.  |  Nadja Fehimovič

Zákon o zvyšování nájemného již nabyl účinnosti. Od včerejška si můžete i spočítat kolik bude růst nájemné v jednotlivých obcích republiky. Poskytneme vám návod k výpočtu.

Banky usnadní výběr hotovosti

27.06.  |  Michal Ruml

Nová služba cash back umožní bankovním klientům vybírat hotovost nejen v bankomatech, ale i u obchodníků. Usnadní tak spoustě lidí komplikované hledání nejbližšího bankomatu.

Lukáš: Stavební spoření je pro lidi bez startovního kapitálu

19.06.  |  Michal Ruml

Stavební spoření je produkt, který si již vybudoval postavení na finančním trhu. O současné funkci a budoucí roli jsme si povídali s panem Vojtěchem Lukášem, předsedou Asociace českých stavebních spořitelen.

Střední a východní Evropa objevuje úvěry

15.06.  |  Michal Ruml

Bankovní trh a především obliba úvěrů ve střední a východní Evropě neustále rostou. Objem půjček se zde od roku 2000 zdesetinásobil. Proč se tak děje a jak rostly jednotlivé země regionu? Odpovědi najdete v našem článku.

Co dělat, když nevím jak prodat, či koupit nemovitost s hypotékou?

07.06.  |  Michal Ruml

Máte nemovitost na hypotéku a chcete ji prodat? Je několik způsobů jak to provést. Každý má svá pro a proti, každý se hodí na jinou situaci. Více v dnešním rádci.

Navýšit cílovou částku stavebního spoření bude dražší

06.06.  |  Michal Ruml

Jste klientem SSČS a plánujete navýšit cílovou částku stavebního spoření? Pak si pospěšte, od příštího měsíce nezaplatíte jen poplatek za navýšení cílové částky, ale i úhradu za změnu úrokové sazby. Oč se jedná? Více v našem článku.

Zadluženost roste, banky vydělávají

02.06.  |  Michal Ruml

Česká národní banka včera zveřejnila Zprávu o finanční stabilitě za rok 2005. Jak se podle expertů z ČNB bankovní sektor v loňském roce vyvíjel? Více v našem článku.

Jak efektivně pořídit bydlení

25.05.  |  Michal Ruml

Jak financovat nové bydlení? Hypotékou nebo stavebním spořením? Neexistuje na ni snadná a jednoznačná odpověď. Při správném použití je výhodná a efektivní kombinace obou finančních produktů.

Stavební spoření zažívá mírné oživení

19.05.  |  Michal Ruml

Po velkém propadu v počtu nově uzavřených smluv o stavebním spoření v roce 2004, který mělo na svědomí snížení státní podpory, nastalo loni mírné oživení trhu a tento trend pokračuje i letos.

Zlatá koruna předala ceny nejlepším finančním produktům roku 2006

12.05.  |  Nadja Fehimovič

Finance.cz byly mediálním partnerem soutěže Zlata koruna. Přinášíme vám čerstvé výsledky nejlepších finančních produktů roku 2006.

Vypovědět nájem lze nyní bez soudu

11.05.  |  Nadja Fehimovič

Novela občanského zákoníku, která již nabyla účinnosti umožnila pronajímatelům vypovídat smlouvy nájemcům bez povinného soudního souhlasu. Na novou právní úpravu nás upozornil veřejný ochránce práv.

Kreditní karta je dobrý sluha, ale špatný pán

11.05.  |  Michal Ruml

Na rozdíl od karty debetní vám kreditka umožňí mít neustále k dispozici finanční rezervu. Úroky z úvěru jsou sice poměrně vysoké, ale při správném používání lze náklady na ni efektivně minimalizovat. 

Soutěž Zlatá koruna má velké ambice

20.04.  |  Michal Ruml

Cílem Zlaté koruny, soutěže o nejlepší finanční produkt roku, je pomáhat zákazníkům finančních společností s orientací v nabídce produktů finančního trhu. A nejen to, více v našem článku.

Stát uvolní další tři miliardy na povodně a úvěry pro mladé

05.04.  |  Michal Ruml

O úvěr pro mladé na modernizaci bytu od Státního fondu rozvoje bydlení ve výši 150.000 Kč budou moci od 6.4.2006 nově požádat i lidé z povodněmi postižených oblastí, a to bez věkového limitu.

Uvolní deregulace nájemného trh s byty?

04.04.  |  Michal Ruml

Poslanecká sněmovna nedávno schválila zákon o deregulaci nájemného a novelu občanského zákoníku upravující část týkající se nájmu bytu. Co tyto změny přinesou a jak se projeví na trhu s byty?

Kam investovat s nízkým rizikem?

30.03.  |  Michal Ruml

Klasické bankovní investiční produkty, jako jsou spořící účty, termínované vklady či vkladní knížky nejsou tolik zajímavé svými výnosy, přesto mají své nedílné místo mezi finančními produkty.

Dejte si pozor na "výhodné" půjčky

22.03.  |  Michal Ruml

České domácnosti se stále více zadlužují a problémy se splácením má už každý desátý člověk. Mnoho lidí se totiž nechá nalákat na tzv. „výhodné“ půjčky. Ty jsou ovšem naopak často značně nevýhodné. Proč? Přečtěte si více v našem článku.

Drbohlav: Kolo štěstí je český fenomén

20.03.  |  Michal Ruml

S Ivanem Drbohlavem, předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Mountfield jsme si povídali o známém kole štěstí, inovaci sortimentu a kontroverzních reklamách.

Vlastní bydlení často vyžaduje zadlužení

20.03.  |  Nadja Fehimovič

Uvažujete o koupi nemovitosti? A nemáte dostatek peněžních prostředků? Pak jsou právě pro vás určeny specializované finanční produkty na financování bydlení. Nabízejí potřebný obnos za přijatelný úrok.

Všichni mohou bydlet v sociálních bytech

03.03.  |  Nadja Fehimovič

V novele zákona o DPH, která má být předložena do konce listopadu, bude nové vymezení pojmu sociální bydlení. Co vše bude spadat do této kategorie se dozvíte z následujícího článku.

Snižte si výdaje na bydlení

21.02.  |  Michal Ruml

Připadají vám náklady vaší domácnosti příliš vysoké a nevíte jak je snížit? Jednou z možností je omezit výdaje za elektřinu, vodu a topení. Jak to provést co nejefektivněji si přečtěte v našem článku.

Stavební spoření je i výhodná investice

21.02.  |  Michal Ruml

Máte volné finanční prostředky a hledáte nerizikové způsoby investování. Jednou ze zajímavých možností je využít stavebního spoření, a to především díky štědré státní podpoře.

Dohoda EU o snížených sazbách DPH prošla

02.02.  |  Michal Ruml

Celý minulý týden jsme mohli sledovat vývoj jednání Evropské unie o změně režimu snížené sazby DPH. Původně dohodu blokovala nejostřeji Česká republika, nakonec ji však odmítalo Polsko. Co by polské veto dohody vlastně znamenalo?

Neplatičům nastanou těžké časy

27.01.  |  Michal Ruml

Pořídili jste si nové bydlení na hypotéku a chcete si ještě na splátky nakoupit nové spotřebiče? Pak se připravte na to, že splátková společnost si vás před poskytnutím úvěru nejprve prověří v úvěrovém registru.

Hlaváč: Hypotéky bez konkurence

23.01.  |  Michal Ruml

S  Petrem Hlaváčem,  náměstkem generálního ředitele pro věci úvěrové Hypoteční banky jsme si povídali o úrokových sazbách hypoték a platební morálce klientů.

Stát půjčí mladým 150 tisíc na modernizaci bytu

18.01.  |  Michal Ruml

Je vám méně než 36 let, žijete v manželství, nebo pečujete o nezletilé dítě a chcete modernizovat byt? Od března budete moci požádat o výhodný úvěr úročený jen 2% ročně od Státního fondu rozvoje bydlení.

Ceny bytů budou letos stabilní, pozor ale na zvýšení DPH v roce 2008

13.01.  |  Michal Ruml

Uvažujete v budoucnosti o koupi bytu, či postavení rodinného domu. Pak by jste měli vědět, že od roku 2008 možná vzroste DPH na stavební práce ze současných 5% na 19% a pořízení bydlení tak pravděpodobně výrazně podraží.

Opravy panelových bytů půjde financovat i z prostředků EU

02.01.  |  Michal Ruml

Chátrající panelová sídliště jsou velkým problémem nejen v ČR, ale i v Polsku, Maďarsku či na Slovensku. Společný tlak těchto zemí přinesl příliv peněz na jejich obnovu z EU.

Loučení se starým, čekání na nový

30.12.  |  Pavel Nesejt

Zítra končí rok 2005 a nám nezbývá, než se za ním poohlédnout a trochu bilancovat. V čem byl dobrý? Co vše se nám na Finance.cz povedlo a co nás čeká v roce 2006?

Odpočet si může uplatnit pouze vlastník bytu

20.12.  |  Nadja Fehimovič

Financujete bydlení vlastním dětem a nevíte, zda si můžete odečíst úroky z hypotečního úvěru od základu daně? Stejný problém měla i naše čtenářka. Přečtěte si co ji poradil náš daňový poradce.

Brno láká investory

19.12.  |  Michal Ruml

Brno není jen městem veletrhů a automobilových závodů. Je to především město se strategickou geografickou polohou v centru Evropy. Má proto velkou šanci na příliv investic z EU i od soukromých investorů.

České domácnosti se stále více zadlužují

16.12.  |  Michal Ruml

Vánoce jsou tady a spousta z nás řeší problémy spojené s nákupem dárků. Jeden z nejpalčivějších problémů většiny lidí je často, kde na dárky vzít. Stále častěji tak využíváme nákupu na úvěr.

Zvýšení nájmu hrozí až v roce 2007

15.12.  |  Nadja Fehimovič

Regulované nájemné se týká pětiny trvale obydlených bytů. Není to zanedbatelné množství, a právě z tohoto důvodu je problematika deregulace tak bedlivě sledována. Co nás čeká a možná i nemine?

Stavební spořitelny čelí pokutě 201 milionů Kč

08.12.  |  Michal Ruml

Šest stavebních spořitelen podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže porušilo zákon o ochraně hospodářské soutěže. Spořitelny zásadně nesouhlasí.

Stavební spořitelny lákají mladé klienty

06.12.  |  Nadja Fehimovič

Máte dítě a chcete mu sjednat stavební spoření? Nyní je správná doba, abyste tak učinili...Stavební spořitelny nabízejí různé úlevy pokud se rozhodnete využít zrovna jejích nabídky. Přečtěte si jaké!

Co dělat, když chcete pomocí stavebního spoření výhodně spořit?

02.12.  |  Michal Ruml

Máte volné finanční prostředky a chcete investovat s co nejmenším rizikem? Uzavřete smlouvu o stavebním spoření. Na které věci je třeba dát si pozor, aby spoření bylo co nejvýhodnější?

Vánoční svátky zpříjemní úklidová firma

25.11.  |  Nadja Fehimovič

K vánočním tradicím patří také generální úklid celé domácnosti. Hodiny času si můžete ušetřit najmutím profesionální firmy. V tomto předvánočním čase jsme se soustředili na základní výhody a nevýhody.

Jak koupit byt s malým příjmem

23.11.  |  Vladimír Šindelka

Chtěli byste si koupit byt prostřednictvím hypotečního úvěru, avšak nemáte dost vysoký čistý měsíční příjem? Poradíme vám, jak i s malým příjmem můžete získat hypotéku.

Nechte nemovitosti vydělávat

04.11.  |  Nadja Fehimovič

Máte peníze, které vám leží na účtech a zrovna moc nevydělávají? Nemáte důvěru v riskantnější finanční instrumenty? V tomto případě se můžete rozhodnout pro investici do nemovitosti.

Jak si mohou přivydělat ženy na mateřské

31.10.  |  Pavel Nesejt

Ženy na mateřské dovolené často a rády využívají možností přivýdělku. Jak druh pracovního vztahu je ale pro ně vhodný? Dohoda o provedení práce? O pracovní činnosti? Na to se ptala čtenářka v našem Poradenském centru.

Vyhněte se sankcím za předčasné splacení hypotéky

20.10.  |  Lukáš Buřík

Financování bydlení prostřednictvím hypotečního úvěru si získává stále větší popularitu. Jak je to ale s jeho předčasným splacením a případnými sankcemi? A jak je to s pojištěním nemovitosti?

Nemovitostmi se obchoduje během celého roku

17.10.  |  Nadja Fehimovič

Trh s realitami je neustále v pohybu. Denně čteme tisíce inzerátů nabízející a poptávající nemovitosti. V minulosti byly měsíce v roce, kdy docházelo k poklesu zájmu klientů. Co způsobilo změnu tohoto trendu?

Co dělat, když chci zastavit nemovitost?

26.09.  |  Nadja Fehimovič

Plánujete si sjednat hypotéku, ale nevíte, co všechno obnáší zástavní právo k nemovitosti? Připravte se na to, že vaše první kroky povedou na katastr nemovitostí s kupní smlouvou v ruce...

Chcete hypotéku? Zastavte nemovitost!

16.09.  |  Nadja Fehimovič

Plánujete si sjednat hypotéku, ale nevíte, co všechno obnáší zástavní právo k nemovitosti? Připravte se na to, že vaše první kroky povedou na katastr nemovitostí s kupní smlouvou v ruce...

Úřednické kolečko kvůli přepisu nemovitosti

07.09.  |  Nadja Fehimovič

Chcete nechat přepsat dům a nevíte, co všechno je potřeba vyřídit? Nečekejte zbytečně ve frontách na úřadech, abyste zjistili, že nemáte potřebné dokumenty. Přečtěte si nejdřív tento článek.

Stavební spoření stále neplní svoji základní funkci

31.08.  |  Nadja Fehimovič

Stavební spoření v letošním roce zaznamenalo nárůst oproti loňsku. Instituce se přesto neradují. Celková čísla jsou stále daleko od vysněných cílů. Jaké jsou důvody této situace?

Pomůže stát s výstavbou družstevních bytů?

24.08.  |  Petra Niedlová

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR připravilo zákon, který vytváří právní podmínky pro státní podporu výstavby družstevních bytů. Jaké konkrétní podmínky jsou obsaženy v zákoně?

Cizinci mají zájem o nemovitosti

23.08.  |  Nadja Fehimovič

Novelou zákona se loni zjednodušil způsob nabývání nemovitostí pro cizince. Logickým důsledkem toho byl i nárůst počtu sjednaných hypotečních úvěrů. Přečtěte si podrobnosti.

Deregulace nájemného – realita nebo hudba budoucnosti?

03.08.  |  Nadja Fehimovič

Vláda minulý měsíc schválila návrh zákon o nájemném z bytů. Už teď je ale jasné, že další proces schvalovaní nebude nikterak snadný. Zájmové skupiny se ozývají pěkně nahlas...

Státní podporu nelze získat zpětně

27.07.  |  Lukáš Buřík

Stavební spoření je jednou z možností, jak financovat své bydlení. Uzavřeli jste jej u některé ze spořitelen a máte v úmyslu zpětně zaplatit jednorázový příspěvek za několik předchozích let? Jak je to pak s nárokem na státní podporu?

Úřad státního dozoru s novým šéfem

22.07.  |  Lukáš Buřík

V Úřadu státního dozoru v pojišťovnictví a penzijním připojištění při Ministerstvu financí došlo k personální změně na nejvyšším postu. Od včerejška tak má státní dozor nového šéfa, …

Financujeme bydlení na Slovensku

22.07.  |  Nadja Fehimovič

Ať už při výběru nemovitosti dáváte přednost bytu či domu, vždy stojíte před stejným problémem – financováním. Jaké způsoby placení mají naši sousedé na výběr?

Jak bydlí Evropané?

17.06.  |  Nadja Fehimovič

Ne ve všech směrech je možné se ohlížet po zahraničních zkušenostech. Oblast bydlení v jednotlivých zemích je velmi specifická. Přečtěte si jakým vývojem prošly jednotlivé sektory bydlení v evropských státech.

Nestaňte se bezdomovcem

14.06.  |  Nadja Fehimovič

Život bývá hodně nepředvídatelný. Stačí zemětřesení, záplavy nebo „návštěva“ zlodějů a přijdete o majetek nebo dokonce o střechu nad hlavou. Jak se co nejlépe vyvarovat těmto situacím a ochránit tak sebe a svoji rodinu?

Záchrana sídlišť na obzoru?

02.06.  |  Nadja Fehimovič

Bytové domy jsou domovem pro více než polovinu populace v celé České republice. Špatnou izolaci, netěsnící okna a další nedostatky pociťujeme neustále na svých peněženkách. Jak se ubránit rostoucím nákladům?

Kupujeme družstevní byt

18.05.  |  Nadja Fehimovič

Financování bydlení je jedním z nekonečných témat. Aby také ne – i promile úroku méně nám při tak významné investici dokáže ušetřit značné prostředky. Dneska jste se ptali na družstevní bydlení.

Další rozmach stavebnictví

11.05.  |  Nadja Fehimovič

Stavebnictví je dalším odvětvím, kterému se v minulém roce dařilo. Změny v DPH způsobily výrazný meziroční nárůst. Přesto stále zaostáváme za bytovou výstavbou v ostatních státech Evropské unie. 

Existuje hypotéka pro mladé?

21.04.  |  Nadja Fehimovič

Získání hypotečního úvěru pro mladé je většinou velkým problémem. Podmínkou je stabilní pravidelný příjem, což je v případě čerstvých absolventů většinou nesplnitelné.

Nechte si přispět od státu!

14.04.  |  Nadja Fehimovič

Mladí lidé mají většinou hluboko do kapsy. Pořízení vlastního bydlení je přitom investice, která nás ovlivní na desítky let dopředu. Přečtěte si možnosti, kterými stát podporuje tuto cílovou skupinu obyvatel.

Připsaná státní podpora dosáhla téměř 15,5 mld. Kč

30.03.  |  Nadja Fehimovič

Státní podpora má sloužit jako výrazný motivační faktor pro klienty stavebních spořitelen. I přes loňské snížení se celková připsaná částka ze státního rozpočtu vyšplhala na obdivuhodnou sumu.

Úvěry, které nám zaplatí bydlení

24.03.  |  Nadja Fehimovič

Chcete si pořídit vlastní bydlení, ale nevíte, kde vzít dostatečný obnos, který pokryje všechny vaše závazky? Dneska jsme se soustředili na finanční produkty, které jsou primárně určeny na financování bydlení.

Černý rok pro stavební spořitelny

24.02.  |  Nadja Fehimovič

Letos došlo k drastickému poklesu počtu nově sjednaných smluv stavebního spoření. Méně smluv znamená i menší zisky pro spořitelny. Odrazí se tato situace i na klientech, nebo nemusíme mít obavy z budoucnosti?

Hypoteční úvěry letos výrazně podraží

27.01.  |  Nadja Fehimovič

Sjednali jste si hypoteční úvěr? Nebo o něm pouze uvažujete? Vláda si pro nás v letošním roce připravila několik překvapení. V každém případě jsou tyto změny v neprospěch klientů.

Co přinese nový stavební zákon?

25.01.  |  Nadja Fehimovič

Po třiceti letech se možná dočkáme nového stavebního zákona. Co nám přinese a v čem se bude lišit od existujícího se dočtete v následujícím článku.

Letos bez státní podpory!

14.01.  |  Nadja Fehimovič

Vzhledem k nízkým úrokovým sazbám z hypotečního úvěru v průběhu minulého roku, dojde ke zrušení státní podpory pro žadatele, kteří zahájí čerpání hypotečního úvěru po 31. lednu 2005.

Podnájem či zadlužení?

13.01.  |  Lukáš Buřík

Chcete si pořídit vlastní bydlení a stavební spoření v nedohlednu? Je výhodnější krátkodobý podnájem s možností šetřit, či investice do vlastního bytu či domu a tím pádem i dlouhodobé zadlužení?

Nákup nemovitosti na Slovensku

31.12.  |  Lukáš Buřík

Máme tu konec roku starého a začátek nového. Chcete vědět, zda lze využít úvěr ze stavebního spoření i mimo území našeho státu?

Porostou ceny bydlení?

17.12.  |  Nadja Fehimovič

Bydlení je oblast života, která se dotýká nás všech. Přemýšlíte o koupi nebo prodeji bytu či domu? Zajímají Vás ceny a trendy v oblasti rezidenčního bydlení? Pak jste na správné adrese!

Když se předsedkyně nezeptá…

01.12.  |  Nadja Fehimovič

Stále vysoké procento obyvatel bydlí v družstevních bytech. Na otázku, jak postupovat v případě úprav domu, bez předchozí schůze bytového družstva, odpovídal náš poradce.

Nepřipravte se o výhodnější podporu!

30.11.  |  Nadja Fehimovič

Pozor: V článku došlo k opravě nepřesných informací. Správné údaje o změnách ve výši státních podpor u smluv uzavřených před koncem minulého roku se dočtete zde.

Zájem o nové bydlení přetrvává

18.11.  |  Nadja Fehimovič

Z ankety, která byla zveřejněna na našich stránkách vyplývá, že neustálé převládá zájem o nové bydlení. Jaké jsou hlavní důvody?

Česká spořitelna je majoritním vlastníkem SSČS

16.11.  |  Redakce

Česká spořitelna zvýšila svůj podíl ve Stavební spořitelně České spořitelny.

Zaplaťte stavební spoření včas!

10.11.  |  Nadja Fehimovič

O tom, zda nám bude poskytnuta státní podpora rozhoduje datum připsání úložky na účet stavebního spoření. Dle nové právní úpravy se nevyplatí vyčkávat s placením na poslední chvíli.

Úroky z úvěrů na bydlení snižují daně

09.11.  |  Pavel Nesejt

Ať jsme bohatí nebo chudí, ať jsme mladí nebo staří, vždy se snažíme nevytahovat více peněz z peněženky než je nezbytně nutné. Nejhorší jsou daně. Ale víte, že placení úroků nám snižuje daňový základ a tím platíme na daních méně?

Vánoční balíček od Wüstenrot

27.10.  |  Redakce

Do konce roku nabízí hypoteční banka Wüstenrot Vánoční balíček. Zahrnuje nižší jednoletou a pětiletou úrokovou sazbu a expresní vyřízení úvěru zdarma.

Exkluzivní smlouva se vyplatí

21.10.  |  Nadja Fehimovič

Realitní kanceláře jsou zde, aby nám pomohly, co nejlépe prodat či koupit nemovitost. Aby tomu tak opravdu bylo, musíme pečlivě vybrat komu svěříme realizaci obchodu. Ušetří nám to peníze.

Stavební spořitelnou roku 2004 je ČMSS

20.10.  |  Redakce

V kategorii stavebních spořitelen se v rámci 3. ročníku soutěže MasterCard Banka roku opět umístila na prvním místě Českomoravská stavební spořitelna. V historii tohoto ocenění je v kategorii stavebních spořitelen jedinou držitelkou titulu Stavební spořitelna roku.

Kolín získal úvěr na výstavbu bytů

30.09.  |  Nadja Fehimovič

Úvěr ve výši 411,5 mil. Kč získalo město Kolín na dofinancování výstavby a rekonstrukci bytových jednotek. Ručení se ujal Státní fond rozvoje bydlení. Jedná se o největší obchod v celé historii fondu.
1 7 12 15 16 17 18 19 20 21 23
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.