Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Platíte za energie, kolik máte? Ohlídejte si cenu elektřiny i plynu

23.06.  |  Jana Poncarová

Někteří dodavatelé švindlují. Třeba ve smluvních podmínkách nebo v cenících. Nedodržují sjednané ceny, zdražují, aniž by o tom dali vědět, nebo jinak porušují smlouvu. Co si ohlídat?

Stavební spořitelny chtějí nalákat mladé klienty

30.09.  |  Nadja Fehimovič

Smlouva stavebního spoření by neměla chybět v portfoliu každé rodiny. Stále patří mezi nejbezpečnější investice s přijatelnou výnosnosti. Přečtěte si co připravili spořitelny pro mladé klienty.

Co můžeme očekávat na trhu bydlení?

23.09.  |  Nadja Fehimovič

Plánujete si v nejbližší době pořídit vlastní bydlení? Nevíte jaký způsob financování je pro Vás nejvhodnější? Zajímáte se o novinky na trhu? Přečtěte si současné trendy na trhu bydlení.

Americkou hypotéku využije polovina žadatelů

17.09.  |  Nadja Fehimovič

Neúčelové hypoteční úvěry tzv. americké hypotéky si získávají oblibu. Minulá anketa zjišťovala vaše názory na využití tohoto způsobu financování.

Podle průzkumu realitní kanceláře Palladium Reality ceny bytů výrazně klesají

09.09.  |  Nadja Fehimovič

Podle významné pražské realitní kanceláře v letošním roce významně poklesly ceny bytů na tuzemském realitním trhu. Propad se především projevil u panelových bytů a dlouhodobých pronájmů.

Chystají se změny ve stavebním spoření

09.09.  |  Nadja Fehimovič

Stavebního spoření, jedné z nejoblíbenějších forem spoření obyvatelstva, se bude týkat připravovaná novela zákona. Jaké změny pro klienty přinese se dozvíte v této zprávě.  

Dům zatížený hypotékou lze prodat snadno

31.08.  |  Elena Ondrová

Konečně jste si s pomocí hypotečního úvěru pořídili vlastní dům! Nádherný, krásný, nový…  A najednou se vše mění a vy zjišťujete, že musíte dům prodat. Ano i to se může stát. Jak postupovat?

Raiffeisenbank přináší další možnost zhodnocení úspor

27.08.

Právě dnes končí na RM-Systému první týden obchodování s novými hypotečními zástavní listy Raiffeisenbank.. Jedná se o dluhopisy s kupónem 5,05 procenta o jmenovité hodnotě 10 tisíc korun, které jsou splatné v roce 2009.

U Wüstenrotu dostanete nový výhodný překlenovací úvěr

24.08.

Stavební spořitelna Wüstenrot rozšířila nabídku překlenovacích úvěrů. Upravila podmínky překlenovacího úvěru s označením K10 tak, aby klient mohl skutečně optimálně využít své stavební spoření.

Stavební spořitelna České spořitelny hlásí: Limitovaná nabídka úvěru Šampion je téměř vyčerpána

24.08.

O úvěr Stavební spořitelny České spořitelny Šampion je zájem. Prostředky na něj vyčleněné jsou již podle nám dostupných informací z více než devadesáti procent vyčerpány.

St. spoření pro děti a mládež výhodněji

23.08.  |  Pavel Nesejt

Spořit, střádat, šetřit, škudlit. Není třeba se omezovat, ale je nutné myslet na blaho své a hlavně na budoucnost dětí. Tak proč jim nezaložit třeba i stavební spoření? Navíc se slušnou prémií!

Zástavní listy České spořitelny vám přinesou jistý výnos

12.08.  |  Jaroslav Paclík

Pětileté hypoteční zástavní listy o nominální hodnotě 10 tisíc korun a s kupónem 3,6% p.a. bude možné od úterý 24. srpna nakupovat ve velkých oblastních a dalších vybraných pobočkách České spořitelny.

Wüstenrot uzavřel pololetí s 80-milionovým ziskem

11.08.

První pololetí letošního roku uzavřela stavební spořitelna Wüstenrot se ziskem 80 milionů korun. To je o téměř 10 procent více, než vykázala za prvních šest měsíců loňského roku.

GE Capital Bank nabízí garantované sazby a nové fixní periody hypoték

04.08.

GE Capital Bank zjednodušila a zprůhlednila tři základní typy hypotečních úvěrů - Standard, Premium a Optimum. Zcela zrušila produkty s úrokovými sazbami "od", u nichž si klienti nemohli být dopředu jisti, jakou "cenu úvěru" získají.

HYPO stavební spořitelna uzavřela pololetí se ziskem

04.08.

HYPO stavební spořitelna dosáhla k 30. červnu 2004 zisku ve výši 76,6 milionů korun. Efektivita a vyváženost hospodaření stavební spořitelny se projevuje snížením správních nákladů na jednoho zaměstnance. Tyto náklady byly sníženy o 36 procent oproti srovnatelnému období roku 2003.

Bilanční suma ČMSS překročila hranici 100 miliard korun

04.08.

Obchodními a hospodářskými výsledky za první pololetí roku 2004 Českomoravská stavební spořitelna potvrdila svou pozici mezi stavebními spořitelnami v České republice a současně i vynikající postavení mezi tuzemskými bankami.

Ručitel si snižuje bonitu pro vlastní úvěr

26.07.  |  Elena Ondrová

Jednou z možností zajištění úvěrů je ručení třetí osoby, tzv. ručitele. I když se to na první pohled může zdát jako jednodušší, může být ručení pro samotného ručitele někdy překážkou k vlastnímu úvěru…

Vyšší úroky čekají i hypotéky

23.07.  |  Elena Ondrová

ČNB nečekaně zvýšila koncem června úrokové sazby. Co nás po tomto kroku čeká?  Úrokové sazby úvěrů začnou růst a růst se nevyhne ani hypotékám. Vždyť některé banky již stihly…

Modrá pyramida s novými úvěry

13.07.  |  Elena Ondrová

Všeobecná stavební spořitelna přichází od 1.7. se změnami v nabídce překlenovacích úvěrů. Co tedy nově mohou klienti využívat?

Zajištění úvěru aneb někdy ručitel nestačí

01.07.  |  Elena Ondrová

Rozhodli jste se, že využijete nabídky stavební spořitelny a vezmete si úvěr? Nejen výše vašeho příjmu, ale také vaše možnosti zajistit úvěr budou rozhodovat, zda úvěr získáte, či nikoli.

Vložení akontace snižuje úroky

23.06.  |  Elena Ondrová

Překlenovací úvěry nejsou stavebními spořitelnami nabízeny pouze s možností nulové akontace. Pokud klient již účtu nějaké peníze vloženy má, nebo je tam před podáním žádosti o úvěr jednorázově složí, může získat lepší podmínky…

Peníze hned získáte s překlenovacím úvěrem

11.06.  |  Elena Ondrová

Stavební spoření není pouze o výhodném spoření, ale dají se s jeho pomocí celkem rychle získat peníze. O překlenovací úvěr můžete totiž požádat již při uzavírání smlouvy o stavebním spoření! Podívejme se na aktuální nabídku spořitelen.

Uvažujete o hypotéce? Myslete na ni již teď

09.06.  |  Elena Ondrová

I když právě nyní právě o novém bydlení neuvažujete, nebo třeba chcete o úvěr na bydlení žádat až později, určitě je dobré na  tuto možnou alternativu myslet již nyní. A věřte, jsou mezi námi i tací, kteří si toto uvědomují.

Stavbu na klíč do konce roku 2007

03.06.  |  Elena Ondrová

Se vstupem do EU došlo ke změně DPH u stavebních prací. U dodání stavby na bydlení bylo dohodnuto přechodné období, po které může být i nadále uplatňována snížená sazba daně.

Úvěr zajištěný nemovitostí aneb „americká hypotéka“

21.05.  |  Elena Ondrová

Hledáte nové možnosti financování? Jednou z nich může být tzv. americká hypotéka. Nevíte co to je a které banky ji nabízí? Mimo jiné lze tuto hypotéku využít také na zajištění potřeb bydlení jako  je koupě družstevního bytu či rekonstrukce obecního.

Hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření?

05.05.  |  Elena Ondrová

Potřebujete peníze na pořízení bydlení? A přitom zvažujete, zda bude lepší využít hypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebného spoření? S obdobným dotazem se na naše poradce obrátil také jeden náš čtenář…

Co dělat, když chcete mít přehled o účtu stavebního spoření?

29.04.  |  Elena Ondrová

Poslali jste peníze na účet stavebního spoření? A měli byste rádi kontrolu o tom, že peníze byly připsány, dříve než v ročním výpisu z účtu? Ano i některé stavební spořitelny vám umožní díky moderním nástrojům rychlou kontrolu.

Hypoteční úvěry blíže klientům

16.04.  |  Nadja Fehimovič

Zatímco začátek roku byl pro hypotéky poměrně klidným obdobím, v březnu a dubnu se změnami přišly téměř všechny banky nabízející hypotéky: změny úroků, doby fixace úrokové sazby…

Stavební spoření pod kontrolou

19.03.  |  Elena Ondrová

Zjistit stav účtu v bance není pro klienty, kteří mají zvolenu nějakou formu přímého bankovnictví žádný problém. Jak jsou na tom klienti stavebních spořitelen? Mají i ti možnost zjistit aktuální stav na svém účtu stavebního spoření?

Stavební spoření loni v rekordech

08.03.  |  Elena Ondrová

Novela zákona o stavebním spoření, která začala platit od ledna letošního roku, měla za následek hromadné uzavírání smluv o stavebním spoření v závěru loňského roku. Ke konci roku tak stavební spořitelny vedly přes 6,3 mil platných smluv…

Jaká je výše státní podpory k hypotékám?

03.03.  |  Elena Ondrová

Úrokové sazby hypoték jsou v poslední době pro klienty velmi příznivé. Díky jejich relativně nízké výši, však klesají nebo jsou nulové podpory k hypotečním úvěrům…

Nový hypoteční úvěr Hypohit

02.03.  |  Elena Ondrová

Od začátku března nabízí Česká spořitelna nový hypoteční úvěr s názvem Hypohit. Tento produkt je prvním z kroků, kterými by měl být nahrazen úspěšný program TOP Bydlení…

Hypotéku banka vyřídí do několika dnů

27.02.  |  Elena Ondrová

Zvláště při koupi nemovitosti, často hraje důležitou roli doba, za kterou banka zpracuje žádost o úvěr a uzavře s klientem smlouvu. Prodávající by rád měl peníze na účtu okamžitě po podpisu smlouvy o prodeji nemovitosti, a proto někdy…

Jubilejní úvěr

25.02.

U příležitosti 10let existence na trhu připravila Modrá pyramida mimořádnou nabídku...

HVB Bank nabízí zpracování hypotečního úvěru Majordomus do deseti dnů za polovic, potom zdarma

24.02.

Nabídka hypotečního úvěru Majordomus s polovičním poplatkem za zpracování je určena všem žadatelům o hypoteční úvěr, kteří podají žádost ...

Přes 400 000 nových smluv

24.02.

Rok 2003 byl pro Modrou pyramidu velice úspěšný. Podle předběžných výsledků uzavřela Všeobecná stavební spořitelna KB přes 400 000 nových obchodů…

Novinky pro rok 2004 u WHB

23.02.

Wüstenrot hypoteční banka připravila řadu novinek pro rok 2004. O některých jsme vás již informovali, o jiných se můžete dovědět třeba z této tiskové zprávy.

ČSOB Hypotéka: úrok snižuje délka vztahu s bankou; úrokový bonus dosahuje až 0,35% ročně

20.02.

V reakci na rychle rostoucí investice do nemovitostí přichází ČSOB s rozhodnutím nabídnout alternatívu k hypotéčnímu produktu své dcery, Českomoravské hypotéční banky (ČMHB). Dosud nabízela ČSOB ve své síti právě jen hypotéky ČMHB.

WHB - nový člen české větve rodiny Wüstenrot

19.02.

Wüstenrot hypoteční banka a.s., založená svými akcionáři s úmyslem dokompletovat nabídku společností Wüstenrot v oblasti financování bydlení, vykročila čile do světa v dubnu roku 2003.

Zájem o hypotéky stále roste

19.02.  |  Elena Ondrová

Při pořizování vlastního bydlení jen málokdo vystačí pouze s naspořenými prostředky. Většinou je třeba se zadlužit a chybějící peníze si půjčit. Jednou z možností, kterou lidé v loňském roce využívali jsou hypoteční úvěry.

Raiffeisenbank přináší zhodnocení úspor se zajímavým výnosem

18.02.

Dne 18. února 2004 bude Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) emitovat první emisi schváleného dluhopisového programu hypotečních zástavních listů v hodnotě 500 miliónů korun.

Výsledky HYPO stavební spořitelny

18.02.

A máme tu další výsledky. Jak si v roce 2003 vedla HYPO stavební spořitelna?  Co nabízí v současné době svým novým klientům? Více v této zprávě... 

Hypotéku za polovic

16.02.

HVB Bank nabízí zpracování hypotečního úvěru Majordomus do deseti dnů za polovic, potom zdarma.

Za leden 2004 vykázala ČMSS v úvěrovém obchodu rekordní výsledky

13.02.

Na vynikající výsledky roku 2003 v úvěrové oblasti navázala Českomoravská stavební spořitelna dalšími rekordními čísly hned na počátku roku 2004.

Překlenovací úvěr - první tři měsíce jen za 2,75 % p.a.

12.02.  |  Elena Ondrová

Stavební spořitelna České spořitelny připravila pro klienty, kteří hodlají čerpat překlenovací úvěr zajímavou akci. O co jde?

Živnobanka zvýšila objem poskytnutých hypoték

11.02.

Živnostenská banka v lednu zaznamenala pokračování trendu nárůstu objemu poskytnutých hypoték. Za první měsíc letošního roku banka poskytla hypotéky v objemu 116 milionů korun. Celkový objem poskytnutých hypoték tak ke konci ledna dosáhl téměř 2,3 miliardy korun.

ČMSS po dvou měsících s novým sazebníkem

10.02.  |  Elena Ondrová

Od 1.2.2004 má Českomoravská stavební spořitelna nový sazebník. Po dvou měsících od vydání posledního sazebníku, zdražuje klientům poskytování úvěrů.

ČMHB vydává čtrnáctou emisi HZL s kuponem 4,3 %

09.02.

Čtrnáctou emisi hypotečních zástavních listů za 2,5 miliardy korun vydává v pondělí 9. února Českomoravská hypoteční banka.

Podpora hypoték od února klesá

06.02.  |  Elena Ondrová

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo průměrné sazby úroků za předchozí rok, podle jejichž výše se určuje výše podpory pro hypoteční úvěrování.

ČS vydala pětileté hypoteční zástavní listy

05.02.

ČS vydala zbývající pětileté hypotéční zástavní listy emitované 21.8.2003 v objemu 200 mil. Kč s kuponem 4,5 %. Celková jmenovitá hodnota emise tak dosáhla 3,0 mld. Kč.

Wüstenrot částečně kompenzuje snížení státní podpory

04.02.

Stavební spořitelna Wüstenrot zvýhodňuje smlouvy o stavebním spoření uzavřené v 1. čtvrtletí letošního roku mimořádným úrokem. 

Počet poskytnutých hypoték vzrostl meziročně o 55 %

02.02.

Komerční banka zaznamenala v loňském roce výrazný nárůst zájmu o hypoteční úvěry.

Česká spořitelna poskytla v programu TOP Bydlení hypotéky již za více než 18,5 mld. Kč

30.01.

Od začátku existence programu TOP Bydlení do 31.prosince 2003 Česká spořitelna poskytla 17914 hypoték v celkovém objemu 18,59 mld. Kč.

Hypotéky vloni rostly téměř o polovinu

29.01.

V roce 2003 poskytla Českomoravská hypoteční banka ve srovnání s předchozím rokem o 40 % více hypoték.

Kdo platí daň z převodu nemovitostí?

28.01.  |  Elena Ondrová

Rozhodli jste se koupit nebo prodat domek nebo jinou nemovitost? Nezapomeňte, že z převodu nemovitostí se platí daň. Ta je sice od letošního roku nižší, ale zaplatit se přesto musí.

S novým rokem má Buřinka nový web

28.01.

Od 1. ledna 2004 se změnil  vzhled i obsah internetové prezentace Stavební spořitelny České spořitelny. Nová webová prezentace nyní plně koresponduje s designem mateřské České spořitelny.

Rekordní výsledky

27.01.  |  Elena Ondrová

Raiffeisen stavební spořitelna, zaznamenala v minulém roce, obdobně jako i ostatní stavební spořitelny,  rekordní výsledky v počtu nově uzavřených smluv.

Přechod na novelu jsme zvládli

26.01.  |  Elena Ondrová

V poslední anketě zveřejněné v závěru loňského roku, jsme se vás ptali zda jste připraveni na novelu zákona o stavebním spoření, která začala platit od 1.1.2004. A jak jste v anketě hlasovali?

Hypotéky GE Capital Bank loni vzrostly o 75 %

23.01.

Ke konci loňského roku poskytla GE Capital Bank 5466 hypoték v objemu 4,70 mld. Kč. V porovnání s koncem roku 2002, kdy banka poskytla 3138 hypoték ve výši 2,68 mld. Kč, tak došlo k růstu počtu hypoték o 74 % a objemu o 75 %.

Živnostenská banka zlevňuje hypotéky

22.01.

Živnostenská banka s platností od 21.1.2004 snižuje úrokové sazby hypotečních úvěrů pro fyzické osoby.

Splacení hypotéky stavebním spořením

22.01.  |  Elena Ondrová

Změna zákona o stavebním spoření se dotkne také klientů, kteří využívají nebo chtějí využít kombinaci hypotéky a stavebního spoření. Díky  novele se u nově uzavřených smluv o stavebním spoření prodlouží vázací doba …

Ve stavebním spoření padaly rekordy

21.01.  |  Elena Ondrová

Rok 2003 se stal pro stavební spoření nejúspěšnějším rokem a to díky novele zákona o stavebním spoření, která  znevýhodňuje podmínky pro smlouvy uzavřené po 1.1.2004. Jak si loni vedla největší stavební spořitelna?

Výsledky Modré pyramidy

19.01.  |  Elena Ondrová

Loňský rok byl pro většinu stavebních spořitelen rokem 10. výročí od jejich vzniku. Desáté výročí slavila také Všeobecná stavební spořitelna KB. A s jakými výsledky?

Stavební spoření je opět dražší

16.01.  |  Elena Ondrová

Se začátkem nového roku je již automaticky spojeno zdražování. Rok 2004 přinesl hodně věcí, které nejen díky DPH podražily. Výjimkou bohužel nejsou ani poplatky.  Zvýšení poplatků opět neunikli ani klienti  stavebních spořitelen.

Předběžné výsledky sektoru stavebního spoření za rok 2003

13.01.

Za prosinec 2003 bylo uzavřeno v sektoru stavebního spoření 811 599 smluv včetně navýšení, rok 2003 se stává rekordním rokem stavebního spoření s více než 2 485 059 nově uzavřenými smlouvami.

HYPO stavební spořitelna dává dětem smlouvu za polovic

12.01.

HYPO stavební spořitelna přichází v letošním roce s mimořádnou nabídkou stavebního spoření pro mladé do 18 let.

Nový úvěr Variant od Wüstenrotu

09.01.

Počínaje 1. lednem 2004 obohatila Wüstenrot hypoteční banka, a.s. svou dosavadní nabídku o další novinku - Hypotéku Variant.

Silvestr je tady!

31.12.  |  Elena Ondrová

Poslední den v roce. Bilancování uplynulého roku a dávání si předsevzetí do toho nového. A nejen to Silvestr je spojen se spoustou zábavy, jídla a také lepšího pití. A protože je jenom jednou v roce, je třeba si ho pořádně užít…

Raiffeisenbank nově umožňuje koupi družstevního bytu na úvěr

22.12.

V pondělí 22. prosince 2003 uvede Raiffeisenbank na trh nový typ úvěru - úvěr zajištěný nemovitostí nazvaný Univerzál. Nový produkt, který kombinuje prvky hypotečního a spotřebitelského úvěru, je zajištěn zástavním právem k nemovitosti.

Úvěr pouze na bytové potřeby

19.12.  |  Elena Ondrová

Stavební spořitelny poskytují úvěry. Úvěr však může klient stavební spořitelny získat pouze na bytové potřeby. Na rozdíl od současného zákona, novela již přesněji definuje co jsou to bytové potřeby a na co lze tedy úvěr poskytnout.

Převod státních podpor u stavebního spoření

16.12.  |  Elena Ondrová

Máte smlouvu o stavebním spoření, která vám příští rok končí? Pokud si chcete ještě letos uzavřít smlouvu novou a tak si na ní zachovat všechny stávající výhody, máte nejvyšší čas. Na stránkách poradenstvi.finance.cz řeší jedna čtenářka problém jak převést státní podpory…

Zvýhodnění ano, ale za poplatek

11.12.  |  Elena Ondrová

Zvýhodnění při nečerpání úvěru - bonus, kterým stavební spořitelny na začátku své dráhy lákaly klienty k uzavření stavebního spoření. Co bylo dřív plusem, se dnes stává mínusem a klienti, kteří ještě mají smlouvy…

Co dělat, když chcete podporu co nejdéle? (platné do 31.12.2003)

05.12.  |  Elena Ondrová

Novela zákona o stavebním spoření začne definitivně od ledna platit. Mnoho času na úvahy, jak se smlouvami naložit nezbývá. Zkuste se na možnosti, které máte, podívat s námi….

Milionové výhry se stavebním spořením

04.12.  |  Elena Ondrová

Rok končí, uzavřete si stavební spoření a získejte podporu! To je heslo stavebních spořitelen a letos ještě více než kdy jindy pravdivé, neboť od příštího roku již nebude stavební spoření tak výhodné. Ale to není vše, stavební spořitelny, stejně jako…

ČMHB: Zájem o HZL je značný. Jsou obvykle prodány během dvou dnů

27.11.

Třináctou emisi hypotečních zástavních listů a současně šestou v rámci dluhopisového programu vydává 27. listopadu Českomoravská hypoteční banka (ČMHB).

ČMSS již letos poskytla přes 64 tisíc úvěrů v objemu přes 15 miliard

27.11.

V říjnu 2003 poskytla největší česká stavební spořitelna 6.914 úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů v objemu 1,65 mld. Kč. Od začátku roku již počet poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů dosáhl 64.107 a objem takto poskytnutých prostředků výše 15,07 mld. Kč.  

Novela stavebního spoření schválena

26.11.  |  Elena Ondrová

Prezident Václav Klaus podepsal v pondělí 24. listopadu novelu zákona o stavebním spoření. Novela zákona o stavebním spoření začne od 1.1.2004 platit. Jaké změny novela zákona o stavebním spoření přinese? Jak se změní podpora?  Jaké další změny nás u stavebního spoření čekají?

Prezident podepsal novelu zákona o stavebním spoření

25.11.  |  Elena Ondrová

Včera  24. 11. 2003 podepsal prezident Klaus další dva z jedenácti zákonů souvisejících s reformou veřejných financí. Jedním z nich je i novela zákona o stavebním spoření.

CD muzikálu Johanka z Arku za smlouvu

21.11.  |  Elena Ondrová

Vánoce se blíží a s tím i nabídky stavebních spořitelen. Co si pro klienty připravila HYPO stavební spořitelna?

Úvěr na financování bydlení pro fyzické osoby

18.11.

Volksbank připravila rozšíření své nabídky v oblasti úvěrů pro fyzické osoby/občany o úvěr k financování bytových potřeb. Banka tím doplňuje paletu svých produktů a služeb a přizpůsobuje se přáním svých klientů.

Vánoční hra od Lišky

14.11.  |  Elena Ondrová

Konec roku se blíží a s ním i svátky dávání dárků. Dárek ke smlouvě o stavebním spoření pro klienty připravila i Českomoravská stavební spořitelna…

ČMSS je podruhé Stavební spořitelnou roku

11.11.

V kategorii stavebních spořitelen v rámci 2. ročníku ocenění MasterCard Banka roku 2003 se na prvním místě umístila Českomoravská stavební spořitelna. Získala tak již po druhé za sebou titul Stavební spořitelna roku.

On-line úvěrový poradce

07.11.

Koncem října nabídla stavební spořitelna České spořitelny klientům novou službu On-line úvěrový poradce...

Objem úvěrů roste

06.11.

Objem úvěrů poskytnutých letos ČMSS se v září přiblížil 13,5 miliardám …

Stavební spořitelna Wüstenrot v zisku

06.11.

Stavební spořitelna Wüstenrot dosáhla ke konci září zisku 89,4 mil. Kč, tedy o 25 % více než ve stejném období roku 2002. Její bilanční suma vzrostla za uplynulých 12 měsíců o 29 % na 16,5 mld. korun.

Senát dal zelenou nižší státní podpoře stavebního spoření

05.11.  |  Elena Ondrová

V nezměněné podobě dnes Senát schválil novelu zákona o stavebním spoření…

Raději koupit hotové než stavět

04.11.

Podle výsledků ČMHB dávají klienti přednost koupi hotových domů a bytů.  Pro většinu z nich je jednodušší pořídit si přes hypotéku hotovou stavbu, než si sami organizovat její výstavbu…

Bez akontace až do 80% ceny nemovitosti

03.11.

S takovou nabídkou přichází v rámci úvěru MAXI TREND Stavební spořitelna České spořitelny. Chcete-li o tomto produktu vědět více  čtěte následující zprávu…

I v dalších letech se státní podporou 4500 Kč

31.10.  |  Elena Ondrová

Jaké změny přinese novela zákona o stavebním spoření, pokud začne platit od 1. ledna 2004 a již nedozná dalších změn? Jak se změní podpora?  Jak si zachovat nárok na tu stávající? Na tyto i další otázky budeme hledat odpověď…

Hypoteční úvěr 100 levnější

22.10.

Hypoteční úvěr 100 poskytuje Českomoravská hypoteční banka od 22. října  se dvěma novými, rozdělenými sazbami…

Meziroční nárůst hypoték GE Capital bank přes 70%

20.10.

GE Capital bank  od svého vstupu na hypoteční trh poskytla k 30. září 2003 celkem 5192 hypoték v objemu 5,1 mld. Kč...

TOP Bydlení úspěšné

16.10.

Celkový objem hypotečních úvěrů poskytnutých fyzickým osobám v rámci programu TOP Bydlení, který Česká spořitelna nabízí od června 2001, přesáhl na konci září 16 mil. Kč.

Překlenovací úvěr od 3,9% p.a

15.10.

HYPO stavební spořitelna připravila pro své klienty příjemné překvapení. Snížila úrokovou sazbu překlenovacích úvěrů…

Milionářem za správný tip

14.10.

To je název soutěže, kterou připravila Wüstenrot stavební spořitelna pro své klienty. A hlavní cena? Jeden milion korun…

Vydány další hypoteční zástavní listy od ČS

09.10.

Česká spořitelna vydala 25.9.2003  v rámci svého dluhopisového programu další  hypotéční zástavní listy  (HZL)  z emise  vydané  21.srpna 2003 v celkové jmenovité hodnotě 450 mil. Kč.

Wüstenrot s výhodným úročením

08.10.

Všechny stavební spořitelny jsou díky tlaku okolního prostředí nuceny snižovat úroky, rušit bonusy. Jednu z posledních možností uzavření smlouvy o stavebním spoření s relativně vysokými úroky a bonusem je smlouva od Wüstenrotu.

Hypotéky u eBanky levnější

07.10.  |  Elena Ondrová

Začátkem září začala hypotéky poskytovat také eBanka. Tato nejmladší banka na trhu, co se týká doby poskytování hypotečních úvěrů přistoupila od 3.10.2003 ke snížení úrokových sazeb.

Kdo zaplatí škodu?

07.10.  |  Elena Ondrová

Vytopili jste souseda? A nebo z vašeho rodinného domu díky větru spadla taška na právě projíždějící automobil? Ani jedna z těchto situací určitě není příjemná a to zvláště v případě, kdy po Vás  poškozená osoba požaduje náhradu…

Milionová soutěž s buřinkou

03.10.

Stavební spořitelna České spořitelny vyhlašuje od 1. října 2003 "Milionovou soutěž s buřinkou" o čtyři miliony korun a další atraktivní ceny.

O Majordomus je zájem

02.10.

Majordomus, hypoteční úvěr HVB Bank, se snaží vycházet klientům vstříc. To se odráží  v nárůstu počtu i objemu poskytnutých hypotečních úvěrů.  
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.