Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Jak dlouho trvá stavební řízení?

09.07.  |  Redakce

Jak dlouho trvá vyřízení stavebního povolení? Na jaké úřady a instituce musíte zajít? Kolik to bude stát?

MMR uvolnilo na pomoc již přes 400 milionů korun

27.09.  |  Elena Ondrová

Ministerstvo pro místní rozvoj poskytuje prostředky na programy pro postižené srpnovými povodněmi. Finanční prostředky se ke konečným postiženým dostávají přes kraje a  následně obce…

Čas letí a peníze na opravy chybí

26.09.  |  Elena Ondrová

Je tu konec září, déle než měsíc po povodních. Pro mnoho lidí však stále ještě povodně neskončily. Nemají kde bydlet, hledají prostředky na opravy svých domů a bytů …

Nové stránky ČMHB

23.09.

Od 22.9.2002 mají webové stránky Českomoravské hypoteční banky novou podobu. Změna proběhla ve stejný den, ve kterém proběhlo i přečíslování všech telefonních stanic v České republice…

Stavební spoření na dítě má určitá omezení

20.09.  |  Elena Ondrová

Stavební spoření patří mezi produkty, které je využíváno nejen k výhodnému spoření, ale i k získání výhodných úvěrů na bydlení. Ale co stavební spoření uzavřené na dítě?

Jak stát pomáhá postiženým povodní v oblasti bydlení?

18.09.

V poslední anketě sekce Bydlení jsme se vás ptali na názor ohledně pomoci státu pro lidi, kteří přišli v důsledku povodní o své bydlení. A jak hlasování dopadlo?

Další hypotéka na trhu na 100 % ceny nemovitosti

16.09.

Od 1. října 2002 nabídne Česká spořitelna nový produkt na financování bydlení. Jedná se o nový  produkt pro mladé, pro které je někdy problém získat dostatečnou zástavu.

Mladí do 36 let mohou získat hypoteční úvěr levněji

12.09.  |  Elena Ondrová

Chcete bydlet ve vlastním? Pokud jste se rozhodli pořídit si starší nemovitost a je vám méně než 36 let, můžete získat příspěvek k hypotéce.  A o kolik si splátku při milionové hypotéce příspěvkem snížíte?...

Hypotéka s odkladem

11.09.

Od 1.září mohou mladí pokud splní podmínky požádat o příspěvek k hypotéce. Raiffeisenbank jim navíc nabízí možnost získat hypoteční úvěr s odkladem splátek jistiny hypotečního úvěru.

Hypoteční úvěr Benefit

10.09.

Nový typ hypotečního úvěru nabízí od 9.9.2002 Živnostenská banka fyzickým osobám občanům….

Konstantní splátka a úrok 5,9%

09.09.

Stavební spořitelna Wüstenrot připravila pro klienty z postižených oblastí zvýhodněný úvěrový produkt.

Jak snížit počet splátek hypotéky a navíc ještě ušetřit na úrocích

06.09.  |  Elena Ondrová

Myslíte si, že je to nemožné? Podívejte se na jeden modelový příklad. Kombinací dvou produktů lze nejen zkrátit dobu splácení hypotéky, ale ušetřit i velkou částku na úrocích.

Majordomus s nižším úrokem o 0,2%

05.09.

Od 2. září nabízí HVB Bank Czech Republik novým klientům zvýhodní úrokových sazeb u hypotečního úvěru Majordomus.

Co dělat, když chcete obnovit stavbu po povodni?

05.09.  |  Elena Ondrová

Zničila vám živelná událost část vašeho domu? I na toto pamatují právní předpisy a pro majitele existují některé úlevy ze stavebního zákona při odstraňování následků živelných pohrom.

Překlenovací úvěry od 6% p.a.

02.09.

Od prvního září přichází VSS  KB  s novými úrokovými sazbami překlenovacích úvěrů.  Navíc klienti ze zaplavených oblastí mají možnost získat překlenovací úvěr bez počátečního vkladu za 6% p.a.

Snižte si úroky z hypotéky o 3 procenta

02.09.  |  Elena Ondrová

Zdá se vám to nemožné? Ale možné to je. Pokud je vám méně než 36 let a pořizujete si pomocí hypotéky starší nemovitost, máte možnost požádat o příspěvek právě v této výši!

Postavit nový dům z ničeho? Zkuste pomoc od státu!

30.08.  |  Elena Ondrová

Po záplavách zůstaly mnoha lidem jen oči pro pláč. Nezbylo jim vůbec nic ani střecha nad hlavou. Co mají tito lidé dělat, kam se obrátit? Jakou pomoc a v jaké výši mohou očekávat na pořízení nového bydlení?

Všechny stavební spořitelny zvýhodňují klienty z postižených oblastí

28.08.  |  Elena Ondrová

Výhod pro klienty z oblastí postižených povodní stále přibývá. Tato zpráva se podívá na další tři stavební spořitelny a jejich zvýhodněné nabídky…

Kdy lze vymazat zástavu úvěru z katastru?

26.08.

Využili jste možnosti vzít si úvěr a ručit za něj nemovitostí? Ale na základě čeho je možné vymazat zástavu z katastru po splacení úvěru? To zajímá i našeho čtenáře…

Povodňová hypotéka

26.08.

Stejně jako i mnoho dalších institucí, tak i  skupina GE Capital, se snaží pomoci klientům z oblastí postižených záplavami. V tomto článku vás budem informovat o "povodňové" hypotéce GE Capital Bank…

Jaké bydlení preferujete?

22.08.

Rodinný dům, vlastní byt. Existují ale i jiné formy bydlení. V poslední anketě sekce bydlení jsme se vás ptali, kterou preferujete…

Jakou cílovou částku pro maximální výnos stavebního spoření?

21.08.  |  Elena Ondrová

Chcete stavební spoření, na které budete ukládat finanční prostředky? Nemáte však zájem o úvěr, ale chcete svoje peníze co nejlépe zhodnotit. Zvolte správnou cílovou částku!

Zvýhodněné úvěry od stavebních spořitelen pro postižené záplavami

20.08.  |  Elena Ondrová

Povodně. Slovo, které je slyšet v posledních dnech všude. Voda, která ničí vše co jí stojí v cestě. Mnoho lidí zůstává bez všech věcí i střechy nad hlavou. Stavební spořitelny přicházejí se zvýhodněnými nabídkami pro občany  postižené povodněmi. Zde najdete nabídky, které do dnešního dne spořitelny zveřejnily.

Hypotéky od 4,7 % p.a.

19.08.

Hypoteční úvěry poskytuje klientům také Živnostenská banka. Pravidelně měsíčně vyhlašuje minimální úrokovou sazbu, od které lze získat hypoteční úvěr.

Překlenovací úvěr jen za 4,95 % p.a.

13.08.  |  Elena Ondrová

S mimořádnou nabídkou překlenovacích úvěrů přichází od 12.8.2002 na omezené období Stavební spořitelna České spořitelny.

Půdní prostory jsou stále dražší!

12.08.  |  Vladimír Šindelka

Chcete si koupit nový byt a zvažujete, jestli raději novostavbu nebo půdní vestavbu? Přečtěte si nejdříve pro a proti než se rozhodnete. Není totiž půda jako půda!

Snížení úroků u hypoték až o 0,5 procenta

12.08.  |  Elena Ondrová

Ani specializovaná hypoteční banka nenechala svoje klienty dlouho čekat a po snížení úroků hypotečních úvěrů ostatními bankami i ČMHB nabízí od 12.8.2002  hypotéky levněji…

Zájem o úvěry roste

09.08.

Za první pololetí roku 2002 poskytla ČMSS překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření v celkové částce přesahující 4 mld korun, což představuje meziroční nárůst o 40%.

Úvěr do 48 hodin

07.08.

Od července mají klienti stavební spořitelny Wüstenrot možnost získat expresní úvěr. Něco o této službě i o výsledcích spořitelny v prvním pololetí roku 2002 nabízí tato zpráva.

Jak na půlmilionový úvěr se stavebním spořením?

05.08.  |  Elena Ondrová

Máte uzavřena dvě stavební spoření a potřebujete úvěr 500 tis. Kč. Co udělat  a jak využít obě uzavřená stavební spoření? Podívejte se na radu poradce…

Když vytvořím z půdy obytný prostor získám státní podporu k hypotéce?

31.07.

Rodinný dům, ve kterém bydlíte jednoho dne přestane splňovat vaše požadavky - zkrátka už je vám malý. Někdy pomůže přeměnit nevyužívanou půdu na další pokoje a problém je vyřešen…

Úroky hypoték opět klesají

29.07.  |  Elena Ondrová

Snížení  úroků hypotečních úvěrů na sebe nedalo dlouho čekat po tom, co bankovní rada ČNB ve čtvrtek rozhodla o snížení úrokových sazeb…

Hypoték přibývá, úroky klesají

25.07.  |  Elena Ondrová

Vlastní dům nebo byt je přáním každého člověka. Ale jak si toto přání splnit, pokud  nemáme dostatek peněz? Řešení se nabízí. Zažádat si o úvěr a vysněnou nemovitost si pořídit.

Družstevní byt na hypotéku - ano či ne?

23.07.

Rozhodli jste se pořídit si nové bydlení? Naskytla se vám šance, získat družstevní byt…

Jaká splátka úvěru na bydlení je pro Vás přijatelná?

22.07.

Jak dopadla poslední anketa v sekci Bydlení? Jaká odpověď dostala od čtenářů nejvíce hlasů? Podívejte se s námi na její vyhodnocení …

Za první půlrok téměř 800 hypoték

18.07.

V květnu 2000 vstoupila na trh hypotečního úvěrování GE Capital Bank. Za svou více jak dvouletou historii poskytla klientům přes 2703 hypotečních úvěrů.

Co dělat, když nevíte, kterou variantu stavebního spoření vybrat?

17.07.  |  Elena Ondrová

Rozhodli jste se pro uzavření stavebního spoření?  Většina stavebních spořitelen však nabízí více variant stavebního spoření. Pro kterou se ale rozhodnout, která je ta nejlepší právě pro vaše záměry a cíle?

Díl VIII. : Desatero pro Vás

17.07.  |  Eva Šobáňová

Finanční plánování je užitečné hlavně pro ty, kteří nemají mnoho finančních možností, ale i s tím málem co mají, si dokáží splnit přání a představy svého životního stylu. Pokud budete plánovat někdy i vy, můžete využít našeho následujícího desatera.

Jak lze financovat koupi bytu hypotečním úvěrem?

16.07.  |  Elena Ondrová

Máte možnost koupit byt do osobního vlastnictví v ceně několika milionů a hledáte způsob financování? Ale nemáte potřebné naspořené vlastní prostředky. Lze s tím něco dělat?

Další snížení úroků hypoték!

15.07.

Úroky u hypotečních úvěrů s platností od 8. a od 15.7. 2002 snižuje pro klienty Česká spořitelna. Je to již několikáté snížení úrokových sazeb od začátku tohoto roku.

Za pět měsíců více než 20 tisíc úvěrů

10.07.

Největší stavební spořitelna Českomoravská stavební spořitelna poskytla v tomto roce ke dni 31. května 2002 více než 20,5 tis. nových úvěrů ze stavebního spoření a  překlenovacích úvěrů.

Díl VII. : Kocourkovi pojišťují svůj majetek

10.07.  |  Eva Šobáňová

Jedna z posledních priorit rodiny Kocourkových je budování a ochrana vlastního majetku. Kocourkovi nechtějí kupit hromadu peněz na jedno místo nebo budovat velké bohatství. Jde jim o to, že vše co vlastní, si chtějí chránit proti různým rizikům.

Dá se hypotéka využít i na rekonstrukci?

08.07.

Pořídili jste si rodinný domek a nyní zjišťujete, že by to chtělo tu a támhle něco opravit, vyměnit nebo předělat? Ale chybí penízky? Do stejné situace se dostala i čtenářka, která položila dotaz na poradenském centru.

Fondu bydlení chybí peníze

04.07.

Státní fond rozvoje bydlení vznikl jako jeden  z nástrojů realizace státní bytové politiky. Má za úkol vytvářet, akumulovat a rozšiřovat finanční prostředky určené na podporu investic do bydlení.

Díl VI. : Výnosy z investic jdou na dovolenou

03.07.  |  Eva Šobáňová

Odjet na zaslouženou dovolenou by si Kocourkovi chtěli dopřát každý rok, ale vzhledem k jejich splátkám a závazkům pro plnění jiných priorit, jsou ochotni ve svých představách slevit, také s ohledem na děti.

Lze ručit za půjčku termínovaným vkladem?

02.07.

Máte naspořeny peněžní prostředky, které zhodnocujete jejich uložením na termínovaném vkladu v bance? Můžete tyto prostředky použít k ručení půjčky na nemovitost? Podívejte se jak na tuto otázku odpověděl poradce na poradenském centru.

Hypotéka na 100% hodnoty nemovitosti

01.07.

Při koupi i výstavbě nemovitosti se jen stěží lze obejít bez hypotečního úvěru.  Někdy bývá problém ani ne příjem klienta, ale vlastní zdroje (úspory), které jsou bankami vyžadovány. S alternativou pro tyto klienty přichází od července jedna z hypotečních bank.

Od července úvěr po naspoření 40%

28.06.

Od 1. července přichází Stavební spořitelna České spořitelny s několika změnami týkajících se poskytování překlenovacích a klasických úvěrů ze stavebního spoření. Největší novinkou je to, že úvěr lze získat již při naspoření 40% cílové částky.

Prázdninová SMS soutěž

27.06.

Na letošní prázdninové měsíce připravila Českomoravská stavební spořitelna soutěž s názvem Prázdninová soutěž s Liškou. A jak bude soutěž probíhat a o co se bude hrát?

Rychle úvěr - pomalu splácet!

26.06.

Chcete rychle získat nárok na přidělený úvěr se zvýhodněnou úrokovou sazbou, ale potom mít možnost splácet nízkou splátku po delší dobu? Podívejte se s jakou nabídkou  přichází Modrá pyramida.

Díl V.: Kocourkovi kupují nový automobil.

26.06.  |  Eva Šobáňová

Rodina Kocourkových vlastní starší automobil po rodičích. Jejich přáním je pořídit si automobil novější a větší, který by uplatnili i při dovolené. Nový automobil ovšem není jejich prioritou číslo jedna...

Jakou variantu stavebního spoření zvolit?

25.06.  |  Elena Ondrová

Hodláte uzavřít stavební spoření? A přemýšlíte nad variantou a stavební spořitelnou? I takový dotaz jsme zaznamenali na našem bezplatném poradenském centru.

Jak lze platit při koupi nemovitosti?

24.06.

Kupujete-li nemovitost dostanete kupní smlouvu až při zaplacení ceny. Je riskantní platit hotově, ale příkazem to není o nic lepší, co když potom nedostanete kupní smlouvu? Jak se krýt a nenaletět?

Hypotéka Premium

21.06.

A na trhu se objevil další  produkt, který je určen k financování bydlení. Tentokrát s novým typem hypotéky přišla Raiffeisenbank. A  v čem se odlišuje od klasické hypotéky, kterou tato banka nabízí?

Mladí využívají progresivní splátky

20.06.

V dubnu tohoto roku přišla Českomoravská hypoteční banka s možností pro mladé do 36 let a to hypotékou PROGRES. Oslovil tento produkt klienty?

Co dělat, když nemáte dostatečnou bonitu pro získání úvěru?

19.06.  |  Elena Ondrová

U stavebního spoření lze využít výhodného úvěru ke zlepšení bytových potřeb. Co ale dělat v případě, že zjistíte, že pro stavební spořitelnu nemáte dostatečné příjmy? Máte nějakou možnost jak úvěr získat?

Díl IV.: Kocourkovi si spoří na stáří

19.06.  |  Eva Šobáňová

Asi každý z nás si chce i v důchodovém věku spokojeně žít a nesnižovat si svůj životní standard. Ale jelikož se mnohé věci v naši zemi přibližují standardům zemím Evropské unie a přirozený přírůstek klesá, musíme počítat s tím, že naše důchody nebudou činit 60-70 % našeho průměrného platu...

Lze úvěrovat celou hodnotu nemovitosti?

17.06.

Půjčit si peníze na nemovitost? Proč ne, ale pokud potřebujete větší částku nebo jste se rozhodli pro hypoteční úvěr, budete potřebovat jako zástavu nemovitost. Na kolik procent z odhadované ceny nemovitosti lze vzít úvěr? 

Překlenovací úvěr pro mladé bez akontace

13.06.

Je vám od 25 do 35 let a potřebujete řešit svou bytovou situaci? Potom program IMPULS od VSS KB  může být pro Vás řešením.

Díl III. : Pan Kocourek pojišťuje zdraví své rodiny!

12.06.  |  Eva Šobáňová

Pomocí různých finančních produktů samozřejmě nemůžeme zabránit tomu, aby se nějaký člen rodiny zranil nebo aby se mu dokonce přihodilo náhlé úmrtí. Pokud ale budeme při výběru pojistných produktů důslední, zmírníme následky. 

Kdy lze čerpat státní podporu k hypotéce?

11.06.

Stavíte např. nový rodinný dům, jehož stavbu financujete z hypotečního úvěr, a máte nárok na státní příspěvek k hypotéce?  Pokud i Vás zajímá, kdy je podpora vyplácena, podívejte se na odpověď poradce.

Hypotéka bez prokázání příjmů

10.06.

GE Capital Bank, která v květnu 2001 začala nabízet klientům program Dostupné bydlení, přichází v rámci tohoto programu s dvěma novinkami, které mají umožnit zjednodušení získání hypotečního úvěru.

Úroky klesly u hypoték pod 6,0 procent

05.06.

Česká spořitelna od 3.6.2002 snížila úrokovou sazbu hypotečních úvěrů a to u úvěrů poskytovaných mimo program Top Bydlení.

Díl II. : Kde vzít na studium a budoucnost dětí?

05.06.  |  Eva Šobáňová

Tématem, které nelze opomenout, jsou beze sporu děti. Zřejmě každému rodiči jde o zabezpečení jejich zdraví, štěstí a perspektivní budoucnosti. Velkým trendem dnešní doby, je studovat a studovat. Studium na vysoké škole není ovšem levnou záležitostí.

Snížení úroků u překlenovacího úvěru

04.06.

Stavební spořitelna Wüstenrot od  1.června snižuje úrokovou sazbu  překlenovacího úvěru. Klienti stavební spořitelny mají tak možnost získat překlenovací úvěr s úrokem  nižším o 0,6%.

Může se výše podpory u smlouvy o hypotéce měnit?

03.06.

Uzavře-li jste smlouvu o hypotečním úvěru a protože splňujete podmínky, máte možnost si požádat o státní podporu k hypotečnímu úvěru. Zajímá vás jak dlouho je podpora ve stejné výši vyplácena?

Díl I. : Kocourkovi chtějí bydlet ve svém

29.05.  |  Eva Šobáňová

Bydlet "ve svém" a osamostatnit se, to byla a je pro Kocourkovi priorita číslo jedna. Když jsme s Kocourkovými tvořili jejich finanční plán, rozhodli jsme se použít k realizaci bydlení kombinaci hypotečního úvěru se stavebním spořením. 

Věrnostní program stavební spořitelny

29.05.

A je tu další akce, kterou pro své stálé klienty připravila ČMSS - stavební spořitelna, která spravuje více než 1,5 mil smluv o stavebním spoření.

Vítejte u Kocourků

28.05.  |  Eva Šobáňová

V následujících osmi dílech nového seriálu naleznete každý týden praktické rady pro řešení běžných otázek rodiny Kocourkových. Dozvíte se, že třeba bydlení se může financovat jinak než pomocí stavebního spoření. Že existuje spousta možností jak naspořit na studia a budoucnost dětí, na nové auto, na "lepší" stáří, dovolenou apod.

Kdy lze odečítat úroky z úvěru na bydlení?

27.05.

Řešíte svou bytovou situaci úvěrem? Uzavřeli jste se stavební spořitelnou nebo hypoteční bankou smlouvu o úvěru? Vaši známí si z těchto úvěrů odečítají úroky, máte i vy nárok odečíst si úroky z úvěru od základu daně?

Pro mladé příspěvek k hypotékám i na starší byty

23.05.  |  Elena Pohanková

Na výjezdním zasedání 22.5.2002 v Českých Budějovicích schválila vláda Návrh nařízení  o podmínkách poskytování příspěvků k hypotečnímu úvěru osobám mladším 36 let.

Výsledky ankety v sekci Bydlení

22.05.

Naše poslední anketa byla zaměřena na stavební spoření. Zajímalo nás za jakým účelem máte uzavřeno stavební spoření. A jak vaše hlasování dopadlo?

Máte potřebu zlepšit svou situaci v bydlení?

21.05.

Z průzkumu, který si nechala zpracovat GE Capital Bank, vyplývá, že 59% občanů ČR ve věku 25-50 let má potřebu zlepšit svou situaci v bydlení. Většina z nich přitom uvažuje o možnostech hypotéky či větší půjčky.

Jak na to - rekonstrukce za sto tisíc

20.05.

Chystáte se během několika let provádět úpravy například ve vašem bytě nebo domě? Zajímalo by vás jak spořit, abyste v požadované době měli dostatek peněz?

Výsledky stavební spořitelny v prvním čtvrtletí

16.05.

Jak si vedla největší stavební spořitelna na našem trhu? Kolik uzavřela za první čtvrtletí nových smluv o stavebním spoření a kolik poskytla nových úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů?

Co dělat, když jste již ukončili cyklus stavebního spoření?

14.05.  |  Elena Pohanková

Založili jste si před pěti roky smlouvu? A nyní stojíte před otázkou, co po pěti letech se smlouvou o stavebním spoření udělat? Zrušit či nechat, a v případě že ji nezrušíte spořit či nespořit? Podívejte se na několik možností, které se nabízejí.

Lze získat na starší byt státní příspěvek k hypotéce?

13.05.

Našli jste byt svých snů, který si chcete koupit do osobního vlastnictví? Zvažujete využití hypotečního úvěru. A jak je to s nárokem na státní příspěvek?

A je tu další snížení úroků u hypoték!

10.05.

Další banka poskytující hypoteční úvěry, přistoupila ke zlevnění hypoték. Od 9.5.2002 můžete získat levněji hypoteční úvěr u Raiffeisenbank.

Valná hromada schválila závěrku

09.05.

Na valné hromadě ČMHB byla schválena  roční účetní závěrka za rok 2001 a byli zvoleni noví členové dozorčí rady.

Úroky hypotečních úvěrů

07.05.  |  Elena Pohanková

Úrokové sazby hypotečních úvěrů banky pozvolna, ale neustále snižují. Posledním impulsem  o úvahách ke snížení úroků bylo další snížení sazeb České národní banky.

Žádost o úvěr a změna zaměstnání - ano či ne?

06.05.

Hodláte si vzít úvěr, ale naskytla se Vám výhodnější pracovní příležitost? A je tu problém s dokládáním zaměstnání  bance. Co radí naší čtenářce odborník na poradenstvi.finance.cz?

Snížení úrokových sazeb

03.05.

Na základě střednědobého vývoje na peněžním trhu snižuje ČMHB od 2.května 2002  úrokové sazby.

Kolik zaplatíte za úvěr u stavební spořitelny?

02.05.  |  Elena Pohanková

Rozhodli jste se otázku pořízení nového bydlení či vylepšení svého stávajícího bydlení řešit pomocí stavebního spoření? A víte na kolik vás vyřízení úvěru u jednotlivých stavebních spořitelen přijde? 

Chalupa jako zástava

29.04.

Chystáte se vzít si hypoteční úvěr a řešíte otázku, kde vzít a co použít jako zástavu nemovitosti? Lze použít třeba chalupu?

Jak si vedla specializovaná hypoteční banka?

23.04.

Specializovaná hypoteční banka si i v roce 2001 udržela první místo na trhu hypoték poskytovaných fyzickým osobám.

Odměna pro věrné

22.04.

Českomoravská stavební spořitelna spravuje více než 1,5 milionu smluv o stavebním spoření. A právě proto, že si přízně svých klientů váží a připravuje pro ně zajímavé nabídky.

Hypoteční banka s dluhopisovým program

18.04.

Jako první soukromý subjekt v České republice má Českomoravká hypoteční banka schválen dluhopisový program.

Překlenovací úvěry levnější

17.04.

Stavební spořitelna Wüstenrot přistoupila od začátku dubna ke snížení úrokových sazeb u překlenovacích úvěrů. S jakým úrokem můžete nyní překlenovací úvěr získat?

Levné půjčky odstartovaly

16.04.

Pondělí 15.4. byl první den, kdy mohli zájemci o 200000 půjčku podat žádost na Státní fond rozvoje bydlení.

Co dělat, když chcete koupit nemovitost na hypotéku?

15.04.

Vybrali jste si nemovitost a chtěli byste konečně bydlet ve vlastním? Ale Vaše finance nejsou dostatečné? Použijte ke koupi nemovitosti do osobního vlastnictví hypoteční úvěr. Na co se zaměřit a na co si dát pozor při vyřizování úvěru…?

Za tři měsíce více než 1600 hypoték

12.04.

Hypotéky zaznamenávají výrazný vzestup zájmu klientů, kteří mají zájem o pořízení nemovitostí. To se projevuje v počtech poskytnutých úvěrů.

Snížení úroků hypoték!

11.04.

Od 8.dubna 2002 snížila GE Capital bank  úrokové sazby hypotečních úvěrů a to až o čtyři procentní body. Za jaký minimální úrok nyní můžete hypotéku získat?

Nová hypotéka PROGRES

10.04.

Od 3.dubna  začíná Českomoravská hypoteční banka nabízet nový typ hypotečního úvěru, který má zpřístupnit bydlení většímu počtu rodin. V čem se tato hypotéka odlišuje a pro koho je vlastně určena?

Nové informace o půjčce pro mladé!!!

08.04.

Pře nedávnem jsme v sekci Bydlení vytvořili novou záložku s názvem Dotace. V současné době jsou zde umístěny informace o  Půjčce pro mladé na nové bydlení.

Úvěr pro mladé - Tiskopis žádosti

08.04.

Zde naleznete Žádost o úvěr pro mladé domácnosti ve formátu pdf, tak jej na svých stránkách zveřejnil Státní fond rozvoje bydlení. Více informací naleznete také zde.

Stavební spoření stále láká

04.04.

Stavebnímu spoření věří stále více lidí, spořitelnám se zvyšují nejen počty klientů, ale i částka, kterou klienti na své spoření vkládají. Oproti roku 1994, to loni byl více než dvojnásobek.

Podpora stavebního spoření dosáhne 11,1 miliardy korun

02.04.

Stavební spoření je pro většinu z nás nejjednodušší možností jak výhodně a s minimálním rizikem spořit volné finanční prostředky. Výhodnost tohoto spoření je dána především státní podporou.

Již téměř půl milionu klientů

26.03.

Již jsme Vás informovali o výsledcích za rok 2001 u stavební spořitelny Wüstenrot, ČSST, ČMSS a VSS KB. A jak si v loňském roce stála Raiffeisen stavební spořitelna?

Soutěž stavební spořitelny - ceny až za 2,5 mil. Kč!

22.03.

Uvažujete o uzavření stavebního spoření? Potom pro Vás bude určitě zajímavá informace o soutěži s názvem "Milionové bydlení s Liškou".

Rekordní výsledky roku 2001

20.03.

Jak již bylo několikrát řečeno, rok 2001 byl pro stavební spoření jedním z nejúspěšnějších. To dokládají i výsledky další stavební spořitelny, kterou je dnes Všeobecná stavební spořitelna KB.
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.