Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Kdy vás můžou vyhodit z nájmu bez výpovědní lhůty?

07.08.  |  Lucie Mečířová

Myslíte si, že z nájmu vás jen tak ze dne na den nemůže pronajímatel vyhodit? To jste tedy na omylu. Za jaké prohřešky můžete dostat okamžitou výpověď z pronajatého bytu?

Odměna pro věrné

22.04.

Českomoravská stavební spořitelna spravuje více než 1,5 milionu smluv o stavebním spoření. A právě proto, že si přízně svých klientů váží a připravuje pro ně zajímavé nabídky.

Hypoteční banka s dluhopisovým program

18.04.

Jako první soukromý subjekt v České republice má Českomoravká hypoteční banka schválen dluhopisový program.

Překlenovací úvěry levnější

17.04.

Stavební spořitelna Wüstenrot přistoupila od začátku dubna ke snížení úrokových sazeb u překlenovacích úvěrů. S jakým úrokem můžete nyní překlenovací úvěr získat?

Levné půjčky odstartovaly

16.04.

Pondělí 15.4. byl první den, kdy mohli zájemci o 200000 půjčku podat žádost na Státní fond rozvoje bydlení.

Co dělat, když chcete koupit nemovitost na hypotéku?

15.04.

Vybrali jste si nemovitost a chtěli byste konečně bydlet ve vlastním? Ale Vaše finance nejsou dostatečné? Použijte ke koupi nemovitosti do osobního vlastnictví hypoteční úvěr. Na co se zaměřit a na co si dát pozor při vyřizování úvěru…?

Za tři měsíce více než 1600 hypoték

12.04.

Hypotéky zaznamenávají výrazný vzestup zájmu klientů, kteří mají zájem o pořízení nemovitostí. To se projevuje v počtech poskytnutých úvěrů.

Snížení úroků hypoték!

11.04.

Od 8.dubna 2002 snížila GE Capital bank  úrokové sazby hypotečních úvěrů a to až o čtyři procentní body. Za jaký minimální úrok nyní můžete hypotéku získat?

Nová hypotéka PROGRES

10.04.

Od 3.dubna  začíná Českomoravská hypoteční banka nabízet nový typ hypotečního úvěru, který má zpřístupnit bydlení většímu počtu rodin. V čem se tato hypotéka odlišuje a pro koho je vlastně určena?

Nové informace o půjčce pro mladé!!!

08.04.

Pře nedávnem jsme v sekci Bydlení vytvořili novou záložku s názvem Dotace. V současné době jsou zde umístěny informace o  Půjčce pro mladé na nové bydlení.

Úvěr pro mladé - Tiskopis žádosti

08.04.

Zde naleznete Žádost o úvěr pro mladé domácnosti ve formátu pdf, tak jej na svých stránkách zveřejnil Státní fond rozvoje bydlení. Více informací naleznete také zde.

Stavební spoření stále láká

04.04.

Stavebnímu spoření věří stále více lidí, spořitelnám se zvyšují nejen počty klientů, ale i částka, kterou klienti na své spoření vkládají. Oproti roku 1994, to loni byl více než dvojnásobek.

Podpora stavebního spoření dosáhne 11,1 miliardy korun

02.04.

Stavební spoření je pro většinu z nás nejjednodušší možností jak výhodně a s minimálním rizikem spořit volné finanční prostředky. Výhodnost tohoto spoření je dána především státní podporou.

Již téměř půl milionu klientů

26.03.

Již jsme Vás informovali o výsledcích za rok 2001 u stavební spořitelny Wüstenrot, ČSST, ČMSS a VSS KB. A jak si v loňském roce stála Raiffeisen stavební spořitelna?

Soutěž stavební spořitelny - ceny až za 2,5 mil. Kč!

22.03.

Uvažujete o uzavření stavebního spoření? Potom pro Vás bude určitě zajímavá informace o soutěži s názvem "Milionové bydlení s Liškou".

Rekordní výsledky roku 2001

20.03.

Jak již bylo několikrát řečeno, rok 2001 byl pro stavební spoření jedním z nejúspěšnějších. To dokládají i výsledky další stavební spořitelny, kterou je dnes Všeobecná stavební spořitelna KB.

Vyhrajte se stavebním spořením!

15.03.

Uvažujete o uzavření stavebního spoření? Pokud se rozhodujete třeba i podle probíhající soutěže, je tu jeden tip pro Vás: Elektrospotřebiče od specialisty.

Hypoteční zástavní listy

14.03.

K výhodné investici volných peněžních prostředků jsou vhodné hypoteční zástavní listy. HVB Bank CR vydala emisi hypotečních zástavních listů (HZL) splatnou v roce 2009.

Překlenovací úvěr se slevou 1%

12.03.

Na jarní měsíce připravila VSS KB pro své klienty akci, kdy mohou  získat rychlou půjčku se zvýhodněnou úrokovou sazbou.

Letos již přes 1000 hypoték

11.03.

Za první dva měsíce roku 2002 poskytla Česká spořitelna klientům více jak 1000 hypotečních úvěrů v objemu přes miliardu korun.

Vesele a moudře s Modrou pyramidou

08.03.

Na jarní měsíce opět připravily stavební spořitelny něco pro své klienty. Dnes se podíváme na akci VSS KB.

ČMSS úspěšná nejen v ČR, ale i v rámci Evropy

07.03.

Počtem nových smluv o stavebním spoření uzavřených v roce 2001 obhájila ČMSS své prvenství na trhu stavebního spoření v ČR i své 2. místo v celoevropském měřítku.

Nová anketa v sekci bydlení!

04.03.

Anketu, ve které jsme se ptali jestli je pro Vás sekce Dům a zahrada zajímavá nahrazuje anketa nová…

Poskytování dotace k hypotékám pokračuje

28.02.

Díky velkému ohlasu mezi zájemci se GE Capital Bank rozhodla prodloužit poskytování dotace k hypotékám původně plánované do konce února.

Výsledky další stavební spořitelny v roce 2001

26.02.

Další stavební spořitelnou, u níž jsou již známy výsledky za minulý rok (rok 2001) je Stavební spořitelna České spořitelny, která v minulém roce vykázala zisk ve výši 310  mil Kč.

Snížení úroků u překlenovacích úvěrů

25.02.

V posledních dnech jsme vás informovali o několika sníženích úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Od dnešního dne přistupuje též jedna stavební spořitelna ke snížení úrokových sazeb překlenovacích úvěrů.

Levné půjčky pro mladé na nové byty

21.02.

Vláda na svém zasedání 20.2.2002 schválila poskytnutí úvěru na úhradu části nákladů spojených s výstavbou bytu nebo rodinného domu. Půjčku mohou mladí lidé získat pouze na novou výstavbu.

Stavební spoření v minulém roce

20.02.

Rok 2001 byl pro stavební spoření a  tedy i spořitelny bezesporu úspěšným rokem, vždyť dnes již spoří přes 4,4 miliony našich spoluobčanů a za dobu působení bylo stavebními spořitelnami poskytnuto přes půl milionu úvěrů.

Od 14. února 2002 snižuje úroky další hypoteční banka

14.02.

Tentokrát přistoupila ke snížení úrokových sazeb Českomoravská hypoteční banka,  banka specializovaná  na poskytování hypotečních úvěrů.

Jak si vedly hypoteční banky v roce 2001

12.02.

Pro hypoteční bankovnictví byl loňský rok skutečně úspěšným, oproti předchozímu roku bylo poskytnuto hypoték téměř o pětačtyřicet procent více. Téměř 15 tisíc Čechů si  v loňském roce vzalo hypoteční úvěr.

Další banka přichází se zlevněním hypoték

11.02.

Od  11. února  zlevňuje hypotéky další banka. Základní pětiletou úrokovou sazbu u  svých hypotečních  úvěrů  snižuje Raiffeisenbank.

Podpora k hypotékám snížena na 1 %

05.02.

Od 1.2.2002 došlo ke snížení státní podpory k hypotékám. GE Capital Bank zareagovala na toto snížení a rozhodla se svým klientům hypoteční úvěry dotovat.

Od února snížení úroků u TOP Bydlení

01.02.

Česká spořitelna od 1. února 2002 mění některé úrokové sazby a to nejen u hypotečních úvěrů. Banka reaguje na  úrokové sazby na mezibankovním trhu.

Hlasování v anketě sekce Bydlení

29.01.

V naší poslední anketě jsme se Vás ptali, zda-li na vaše rozhodování o využití  hypotečního úvěru na financování  bydlení má vliv výše (v našem případě snížení) státní podpory? A jak vaše hlasování dopadlo?

Hypotéky u GE Capital Bank v roce 2001

25.01.

GE Capital Bank patří čtvrté místo na českém trhu v počtu poskytnutých hypoték. Jakých výsledků banka dosáhla v hypotečním úvěrováním v loňském roce se dočtete v této zprávě.

Ceny materiálů a stavebních prací

18.01.

Hodláte stavět, renovovat nebo opravovat? Pokud ano, určitě navštivte naši novou sekci Dům a zahrada, ve které naleznete  orientační přehled cen stavebních materiálů a prací.

Soutěž v rámci programu SUMA

18.01.

Která stavební spořitelna nabízí tento program? Pro koho je program určen a co lze v rámci tohoto programu vyhrát? Odpovědi  hledejte v této zprávě!

Co dělat, když chcete ušetřit za nákupy se stavebním spořením?

17.01.

Většina  z nás uzavírá stavební spoření za účelem získat výhodný úvěr nebo  co nejvíce zhodnotit své úspory. Ale víte, že pokud máte uzavřeno stavební spoření, máte možnost ušetřit třeba když jdete kupovat novou televizi nebo ledničku?

Úrokové zvýhodnění s

15.01.

Máte-li zájem o uzavření smlouvy o stavebním spoření podívejte se jakou akci připravila Wüstenrot-stavební spořitelna k 10. výročí svého založení.

Top Bydlení v roce 2001

14.01.

V polovině června začala Česká spořitelna poskytovat zvýhodněné úvěry v programu Top Bydlení, čímž rozvířila hladinu kolem hypotečních úvěrů. Jak se tento boj, spojený se snížením úroků, odrazil ve výsledcích právě této banky?

Nové akce pro klienty stavebních spořitelen

10.01.

Ani na začátku nového roku nezapomněly stavební spořitelny na své klienty a připravily pro ně zajímavé akce a soutěže. S jakou nabídkou se nyní můžete setkat?

Nový tarif HYPO stavební spořitelny

08.01.

HYPO stavební spořitelna nabízí svým klientům od 1. ledna 2002 nový tarif Nadstandard s označením tarif NMW. A jaké jsou změny oproti tarifu s označením CMW?

Platby na stavební spoření v ČSOB

03.01.  |  Paščenko Jan

S novým rokem se mění způsob hotovostních plateb v ČSOB pro klienty ČMSS

Vaše hlasování v anketě sekce Bydlení…

19.12.

Sekce bydlení prošla určitými změnami. V anketě jsme se Vás ptali, jestli se pro Vás sekce bydlení stala přehlednější. Jak jste tedy hlasovali?

Porovnání hypotečních úvěrů

14.12.

Už jste si vyzkoušeli srovnání tarifů stavebních spořitelen? Nyní máte možnost si pomocí stejného modulu porovnat i hypoteční úvěry poskytované bankami.

Co dělat když, chcete použít hypoteční úvěr na výstavbu?

12.12.

Rozhodli jste se splnit si svůj sen a postavit si svůj vlastní dům? Ale Vaše úspory nejsou na tuto investici dostatečné! Proč si nevzít hypoteční úvěr a tím si své přání splnit…

Co dělat, když obdržíte oznámení o přidělení cílové částky?

12.12.

Pravidelně posíláte měsíční vklady na účet stavebního spoření. Jednoho dne, aniž to čekáte, obdržíte od stavební spořitelny oznámení o přidělení cílové částky. Jak reagovat na toto oznámení? Máte několik možností na výběr …

Platby na stavební spoření

10.12.

Blíží se konec roku a pokud ještě letos hodláte  učinit vklad na stavební spoření a zvýšit si tím základ pro výpočet státní podpory, neváhejte ať Vám jsou připsány vklady včas! Máme pro Vás  upozornění ČMSS právě na důležité termíny platebního styku na konci roku 2001.

Půjčka na bydlení jen za 4,6 %

07.12.

Potřebujete si půjčit 500 000 Kč na bydlení? Poradíme Vám, jak si můžete půjčit půl milionu korun na 10 let a zaplatit při tom o 80 000 Kč méně na úrocích.

ČMHB snížila základní jmění

06.12.

Valná hromada Českomoravské hypoteční banky, a.s. schválila snížení základního kapitálu a snížení jmenovité hodnoty akcií.

Hypoteční úvěr Plus

05.12.

A máme tu nový produkt hypotečního financování, od 1.12.2001 můžete využít nového Hypotečního úvěru Plus Komerční banky. A čím se tento úvěr liší od původně poskytovaného hypotečního úvěru?

Srovnejte si tarify stavebních spořitelen!

04.12.

Kolik zaplatíte za uzavření úvěrové smlouvy, jak vysoká je splátka a jak dlouho budete splácet úvěr a nebo Vás zajímá jiný parametr stavebního spoření, který se liší podle zvoleného tarifu spoření?

Další snížení úroků

03.12.

Další banka poskytující hypoteční úvěry snižuje s platností od 30.11.2001 úrokové sazby u hypotečních úvěrů.

Kouzelná nabídka

30.11.

Magická čísla 7 a 3 přinesou štěstí těm, kteří si v následujících 73 dnech…

Jak jste hlasovali…

28.11.

Anketa v sekci bydlení zjišťovala, co je pro Vás důležité při uzavírání smlouvy o stavebním spoření. Jak tedy vaše hlasování dopadlo?

Sekce bydlení nově!

20.11.

Sekce Bydlení dostala novou podobu  a přibylo v ní mnoho zajímavých informací, které Vám určitě pomohou se lépe orientovat ve světě financování bydlení.

Snížení úrokové sazby

14.11.

U hypotečních úvěrů s pětiletou  fixací úrokové sazby snížila GE Capital Bank úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu …

Buřinka přichází s 5,5% roční úrokovou sazbou

12.11.

Stavební spořitelna České spořitelny přichází s nabídkou nejlevnějších překlenovacích úvěrů na trhu stavebního spoření.

Nové VOP od 1.11. 2001

09.11.

Raiffeisen stavební spořitelna má nové Všeobecné obchodní podmínky pro stavební spoření, platné od 1. 11. 2001 pro všechny nové klienty…

4x ŠKODA FABIA

02.11.

A je tu další soutěž, tentokrát o čtyři vozy Škoda FABIA. A která stavební spořitelna ji pro Vás na konec roku připravila?

Spořte s buřinkou, vyhrajte kolo

30.10.

V soutěži, která je připravena  pro nové klienty stavební spořitelny na konec roku, lze vyhrát jedno z 630  jízdních kol…

Objem hypoték z Top Bydlení přesáhl 2 mld

24.10.

Od června, kdy tento program levnějších hypoték odstartoval, bylo nejvíce hypotečních úvěrů poskytnuto v měsíci srpnu …

Vlastní bydlení a penze

17.10.

Pořídíte-li si včas vlastní bydlení, zachováte si v důchodu vyšší životní úroveň. Vyplývá to ze studií evropských stavebních spořitelen.

1000000. smlouva v říjnu!

16.10.

Právě v říjnu očekává uzavření jubilejní milionté smlouvy VSS KB…

Co dělat, když chcete uzavřít smlouvu o stavebním spoření?

10.10.  |  Elena Pohanková

Uzavřením stavebního spoření získáte velmi výhodný nástroj nejen na spoření, ale i k financování bytových potřeb. Je dobré ale vědět co od stavebního spoření očekáváme.

Abeceda stavebního spoření rozšířena!

10.10.

V sekci bydlení jsme pro Vás rozšířili Abecedu stavebního spoření o další zajímavé okruhy…

Co dělat, když potřebujete úvěr ze stavebního spoření?

09.10.  |  Elena Pohanková

Poradíme vám nad čím vším se zamyslet a co zvážit, než se poprvé vydáte do stavební spořitelny nebo k finančnímu poradci, abyste si vyřídili úvěr ze stavebního spoření.

Tisková zpráva: Buřinka zkvalitňuje své služby.

08.10.

Od začátku října Stavební spořitelna České spořitelny uzavírá smlouvy se svými klienty podle nových pravidel. Stejně tak úvěr ze stavebního spoření u již spořicích klientů bude vyřízen na základě nového systému uzavírání smluv. Zjednoduší se i platební styk mezi klientem a Stavební spořitelnou.

Co dělat, když zvažujete uzavření stavebního spoření k čerpání úvěru?

07.10.  |  Elena Pohanková

Pokud potřebujete peníze na financování svého bydlení a hodláte využít stavebního spoření, dobře si porovnejte nabídky a podmínky stavebních spořitelen pro poskytování nejen úvěrů ze stavebního spoření, ale i překlenovacích úvěrů budete-li finance potřebovat v blízké době.

Nová rada ptáka Koumáka!

05.10.

Jak získat nejvyšší výnosnost úspor na stavebním spoření? ... To je další rada, kterou jsme pro Vás připravili v sekci bydlení.

Potvrzení bonity přes internet

26.09.

Zjistit si na internetu, jak velkou  hypotéku je banka ochotna poskytnout, může být velkou pomocí pro všechny, kteří hledají vlastní bydlení…

Výpis z katastru po Internetu

21.09.

Koncem července letošního roku byl na stránce http://katastr.cuzk.cz  spuštěn dálkový přístup k datům katastru nemovitostí.

Změna jména stavební spořitelny

17.09.

Jedna ze stavebních spořitelen má nové jméno, nové logo, nové barvy…

Nové úvěry a meziúvěry

13.09.

Od 1. září 2001 ČMSS svou nabídku v oblasti poskytování meziúvěrů a úvěrů ze stavebního spoření dále rozšířila. ČMSS nabízí úvěr ze stavebního spoření s pevnou roční úrokovou sazbou a také celou řadu překlenovacích úvěrů.

Toyota Yaris pro každého

06.09.

Měsíc září přichází s novými soutěžemi pro klienty stavebních  spořitelen. Dnes vás informujeme o další z nich…

Karta klienta

04.09.

Téměř všechny stavební spořitelny na našem trhu nabízí svým klientům možnost získat kartu, která jim umožní nákupy za nižší ceny…

Kdo chce lépe bydlet, ať se přihlásí!

03.09.

Takto zní slogan akce pro nové klienty, kteří si uzavřou smlouvu o stavebním spoření do konce září 2001 …

Jak využívají klienti program Top Bydlení?

28.08.

Program Top Bydlení rozhýbal vody  hypotečního úvěrování - snížil úrokové sazby hypoték  i u ostatních hypotečních bank, a tím zpřístupnil tento způsob financování bydlení  většímu počtu lidí.

Rodinná prémie

27.08.

Co se skrývá za tímto názvem? Je to další z akcí připravovaná na podzim letošního roku pro budoucí i stávající klienty …

Hypoték je mezi lidmi stále více

23.08.

V průběhu prvního pololetí letošního roku poskytly hypoteční banky svým klientům 6084 hypotečních úvěrů, což představuje téměř 16% ze všech doposud poskytnutých hypotečních úvěrů na našem trhu.

Rádce a abeceda stavebního spoření

06.08.  |  Elena Pohanková

Co je to stavební spoření a jaký je jeho průběh? Co dělat, když potřebujete úvěr? Na tyto i další otázky naleznete u nás odpovědi…

Stavební spoření atraktivněji

17.07.  |  Elena Pohanková

Víte, jak vysokou státní podporu získáte pro různé vklady, pokud si uzavřete stavební spoření? Hledáte stavební spořitelnu, kde dostanete nejlevnější úvěr nebo získáte nejvyšší výnos?

Výše splátky hypotéky přes mobil

16.07.  |  Elena Pohanková

Majitelé mobilních telefonů Eurotel mohou během chvilky zjistit splátku hypotéky. Rozšíření služby na ostatní operátory se předpokládá.

Nové podmínky poskytování úvěrů u ČMSS

11.07.

Českomoravská stavební spořitelna již několikrát během prvního pololetí letošního roku upravila podmínky pro poskytování úvěrů i meziúvěrů. S dalšími změnami přichází od 1.července.  

V letě levnější překlenovací úvěry

10.07.

Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky přichází se snížením úrokových sazeb překlenovacích úvěrů …

Prázdninová soutěž s Liškou

04.07.

Českomoravská stavební spořitelna připravila pro své klienty novou soutěž s názvem „Barevné léto s Liškou“.

Vývoj státní podpory stavebního spoření

04.07.  |  Elena Pohanková

Asociace českých stavebních spořitelen zveřejnila ve své výroční zprávě vývoj poskytnuté státní podpory klientům stavebních spořitelen za roky 1996 - 2000.

Klientů stavebních spořitelen přibývá

26.06.

Šest stavebních spořitelen uzavřelo za prvních pět měsíců letošního roku o pětinu více smluv.

Český trh hypoték čekají změny

22.06.

Na trh hypotečního financování se chystají další dva hráči.

Hypoteční úvěr a ČSOB?

22.06.

ČSOB vlastní  licenci, na jejímž základě může poskytovat klientům hypoteční úvěry. Nyní přesouvá veškeré své aktivity v této oblasti na ČMHB.

Úvěr lze získat i po internetu

19.06.

Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky nabízí možnost získat úvěr po internetu.

Banky bojují o klienty

13.06.

Raiffeisenbank je další bankou, která přistoupila ke zlevnění hypoték. Banka snížila základní úrokové sazby pro hypoteční úvěry o 0,6 procentního bodu.

Od června nové sazby překlenovacích úvěrů u VSS KB

13.06.

Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky od 1.6. snížila úrokové sazby překlenovacích úvěrů. Úrokové sazby se nově budou pohybovat v rozmezí 6,9 až 9,7 procenta.

Co dělat, když potřebujete půl milionu?

06.06.

Poradíme Vám, jak si můžete půjčit půl milionu korun na financování bydlení na 10 let a zaplatit při tom o 80 000 Kč méně na úrocích.
1 7 12 18 20 21 22 23 Další »
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.