Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Platíte za energie, kolik máte? Ohlídejte si cenu elektřiny i plynu

23.06.  |  Jana Poncarová

Někteří dodavatelé švindlují. Třeba ve smluvních podmínkách nebo v cenících. Nedodržují sjednané ceny, zdražují, aniž by o tom dali vědět, nebo jinak porušují smlouvu. Co si ohlídat?

Ručení za úvěr vám může zkomplikovat život

09.01.  |  Michal Ruml

Oslovil vás známý se žádostí, zda byste mu neručili za úvěr? Dejte si pozor! Stát se ručitelem s sebou nese mnohá úskalí. Jaká to jsou a jak se vyvarovat problémů? Více v našem článku.

Ceny vlastního bydlení v roce 2009

08.01.  |  Tomáš Skolek

Finanční dostupnost nemovitosti je dána její cenou a rovněž cenou úvěru. Dočkáme se snad chvíle, kdy ceny nemovitostí budou oproti roku 2008 níže a banky si zároveň nebudou syslit hotovost?

Hypotéka může vyjít dráž i levněji

18.12.  |  Radomíra Papoušková

Hypoteční úvěry jsou obzvláště v současné době velmi drahým špásem. I přesto, že ČNB už po druhé snížila úrokové sazby, mezibankovní trh je drží zatraceně vysoko. Dá se ušetřit?

Nákup stavebního pozemku nemusí znamenat bezpečné zhodnocení peněz II.

10.12.  |  Radovan Dujka

Spekulace se stavebními parcelami může být na jedné straně záležitostí velmi ziskovou. Na druhé straně může přinést citelnou ztrátu. Zvážení míry rizika a zisku je už jen na samotném investorovi.

Nákup stavebního pozemku nemusí znamenat bezpečné zhodnocení peněz I.

09.12.  |  Radovan Dujka

Finanční krize odstartovala řetězec turbulencí. Znervóznělí investoři vyhledávají "jisté investiční příležitosti", za které považují třeba nákupu stavebního pozemku.

Co vás čeká a nemine při stěhování

05.12.  |  Radomíra Papoušková

Úspěšně jste vyřídili hypotéku a váš nový byt či dům už jen čeká na to, až se do něj přestěhujete? Ještě ale budete muset zařídit pár věcí.

Hiršl: Věřím, že státní podpora u stavebního spoření zůstane

03.12.  |  Tomáš Skolek

O cenách úvěrů od stavebních spořitelen, jejich postavení vzhledem ke konkurenčním hypotékám či vývoji nemovitostního trhu jsme si povídali s Miroslavem Hiršlem, členem představenstva Modré pyramidy stavební spořitelny.

Techman: Neočekávám výrazný pokles sazeb hypoték

18.11.  |  Tomáš Skolek

Po každém pohybu sazeb ze strany ČNB se vyrojí spekulace o tom, že hypotéky budou levnější nebo dražší. I o tom, jak je to ve skutečnosti, jsme si povídali s Martinem Techmanem, ředitelem úseku rozvoje obchodu v České spořitelně.

Chcete koupit byt? Jděte na to chytře!

14.11.  |  Radomíra Papoušková

Víte, k čemu je dobrá advokátní úschova, co za vás zajistí kvalitní realitní makléř, proč je důležité prozkoumat výpis z katastru a na co si dát ještě pozor, když kupujete byt?

Stavební spoření končí. Co dělat?

12.11.  |  Tomáš Skolek

V těchto týdnech končí vázací doba stavebních spoření, které byly uzavřeny za účelem vydobytí původní štědré státní podpory. Dveře k inkasu jsou otevřené. Vyplatí se bezmyšlenkovitě překročit práh?

Hypotéka již během vysoké školy? Proč ne.

05.11.  |  Radomíra Papoušková

Nebaví vás bydlet na koleji nebo v podnájmu s dalšími pěti studenty? Tak proč si nepořídíte vlastní bydlení? Možností je hned několik, stačí když prokážete dostatečnou bonitu.

Jak se chovat v době finanční krize?

17.10.  |  Michal Ruml

Finanční krize děsí ekonomy, bankéře či velké investory, vzbuzuje nemalé obavy i u běžného obyvatelstva. Dotazy typu „Mám ten a ten finanční produkt. Jaký bude další vývoj? Co mám dělat? Mám ho zrušit, prodat?“, jsou na denním pořádku. Pokusili jsme se na ně odpovědět.

Vyplatí se vám víc nájem, nebo hypotéka?

16.10.  |  Radomíra Papoušková

O tom, zda je výhodnější pořídit si vlastní bydlení, nebo raději posílat každý měsíc peníze na účet pronajímatele, se vedou četné debaty. Co je tedy výhodnější? A co všechno při rozhodování zohlednit?

Žadatelé o hypotéku pozor! Stát vám možná pomůže se splácením!

19.09.  |  Karel Pospíšilík

Bude stát poskytovat úrokové dotace? To záleží na ministerstvu pro místní rozvoj a jeho rozhodnutí na začátku příštího roku. Ať se rozhodne jakkoli, žadatelé se musí o úrokovou dotaci zajímat už dnes.

Co zbylo ze státní podpory na bydlení

18.09.  |  Tomáš Skolek

Úvěr 300 tisíc korun je jedinou státní podporou na snížení zátěže ze splátek komerčních půjček. Pokud splníte podmínky pro přidělení a doložíte požadovanou dokumentaci, do 1,5-2 měsíců může být vaše žádost vyřízena a půjčka přidělena.

Je státní podpora bydlení dostatečná?

17.09.  |  Michal Ruml

Financování bydlení řeší mnoho mladých rodin. Pořízení vlastního bydlení ale rodinný rozpočet významně zatíží na dlouhé roky. Stát proto především mladým lidem bydlení podporuje pomocí celé řady prostředků. Některé však chce vláda do budoucna omezit či úplně zrušit...

Stavební spoření poráží hypotéky

27.08.  |  Michal Ruml

Zatímco v posledních letech lámal hypoteční trh rekordy, zažívalo stavební spoření útlum. Letošní rok ale přinesl zcela opačný obrázek – trh stavebního spoření stabilně roste, zatímco hypoteční klesá. Proč? Více v našem článku.

Nechte své peníze vydělávat bez rizika

18.08.  |  Michal Ruml

Na finančním trhu existuje celá řada spořících a investičních produktů, které lze využít ke zhodnocení volných finančních prostředků. Jedním z nejméně rizikových produktů se zajímavým výnosem je stavební spoření. Přečtěte si jak pomocí něj efektivně spořit.

Bonita klienta ovlivní šanci na úvěr i jeho parametry

05.08.  |  Michal Ruml

S termínem bonita se můžete setkat v celé řadě životních situací. Jednou z nich je i žádost o půjčku. Od bonity žadatele se odvíjí nejen šance na úspěšné schválení úvěru, ale i jeho další parametry, například úroková sazba. Přečtěte si vše podstatné o bonitě.

Zdědili jste nemovitost a musíte vyplatit ostatní pozůstalé?

30.07.  |  Radomíra Papoušková

Možná se na vás usmálo štěstí a v závěti si na vás vzpomněl prastrýc s bytem. Jenže, co když je vás takových víc a potřebujete se spravedlivě vypořádat? Ukážeme si co dělat, když jeden chce byt a druhý peníze.

Volksbank Shop: V rytmu éry speciálních poboček

28.07.  |  Tomáš Skolek

Produkty nabízené ve Volksbank Shopech jsou nejen finančně dostupnější než v samotné Volksbank, ale vycházejí i s velmi příznivým scóre ve srovnání napříč trhem. Při poptávce po komplexnější službách však navštivte bankovní pobočku.

Překlenovací úvěry: Pozor na úroky!

25.07.  |  Tomáš Skolek

Překlenovací úvěry nebyly stavebními spořitelnami poskytovány odjakživa. Jde o produkt posledních několika let, který smazal konkurenční nevýhodu oproti hypotečním bankám.

Řádné úvěry od spořitelen zlevňují půjčky na bydlení

24.07.  |  Tomáš Skolek

Pokud si hodláte pořídit bydlení pomocí úvěru od stavební spořitelny, vaše půjčka bude probíhat nejdříve jako úvěr překlenovací a poté až jako úvěr řádný. Ovšem právě řádný úvěr půjčku na bydlení od stavení spořitelny zlevňuje.

Spořící tarify: Nic nového pod sluncem

23.07.  |  Tomáš Skolek

Stavební spořitelny se v nabídce spořících tarifů vydaly dvojím směrem: některé poskytují mnoho variant a předpokládají tak vaše jasné úvěrové úmysly do budoucna; jiné prodávají pouze jeden univerzální typ.

Stavební spoření jako výhoda Čechů?

22.07.  |  Tomáš Skolek

Važme si stavebního spoření. Není mnoho států, kde by byl tento finanční nástroj dostupný. Kdy se však vyplatí ukládat prostředky u stavebních spořitelen? Jsou úvěry jimi poskytované výhodnější než hypotéky?

ČP: Naší ambicí je stát se významným hráčem na trhu hypoték

21.07.  |  Elena Ondrová

Česká pojišťovna rozšířila svou nabídku o hypotéky. O nové nabídce ČP a o výhodách jejich hypotečních úvěrů jsme si povídali s  Jiřím Doubravským, vrchním ředitelem úseku řízení hypoték ČP.

Úvod do problematiky stavebního spoření

21.07.  |  Tomáš Skolek

Stavební spoření bylo primárně určeno jako podpora bydlení pomocí výhodných úvěrů. Punc spořícího nástroje se státní podporou získalo teprve v následujících letech. Úvěrová část se začala o své slovo hlásit znovu až jako konkurence hypotečních úvěrů.

Jak probíhá stavba domu na hypotéku?

09.07.  |  Radomíra Papoušková

Chcete stavět dům a financovat ho hypotékou? A víte, jaké doklady po vás bude banka požadovat, jakým způsobem celý proces probíhá a jestli můžete čerpat úvěr na stavbu jednorázově?

Chcete stavět dům? A víte jak?

25.06.  |  Radomíra Papoušková

K vlastnímu domu lze přijít v zásadě třemi způsoby: koupit ho, nechat si ho postavit, nebo rekonstruovat starou nemovitost. Zajímají vás výhody a nevýhody stavby svépomocí a stavby na klíč?

Jak na prodej či koupi nemovitosti zatížené hypotékou?

19.06.  |  Michal Ruml

Máte nemovitost zastavenou za hypotéku, chcete ji prodat a nevíte jak na to? Chcete koupit nemovitost zatíženou hypotékou ale obáváte se problémů? Způsobů jak to provést je celá řada. Každý z nich má svá pro a proti a každý je vhodný pro jinou situaci.

Citibank: Firemní klientela je pro nás klíčová

17.06.  |  Tomáš Skolek

"Firemní klientela je pro nás bez diskuze klíčová. Přibližně polovina všech loni uzavřených syndikovaných úvěrů v České republice měřeno objemem úvěrů byla aranžována Citibank," říká Pavel Čečetka, ředitel komerčního bankovnictví Citibank v ČR.

Získejte zajímavý výnos bez rizika

16.06.  |  Michal Ruml

Máte volné finanční prostředky a hledáte nerizikové způsoby investování. Možností je řada, termínovanými vklady a spořicími účty počínaje, stavebním spořením a penzijním připojištěním konče. My se zaměříme na dva nejoblíbenější, a to stavební spoření a spořicí účty.

Jak rekonstruovat dům na hypotéku?

04.06.  |  Radomíra Papoušková

Hypoteční úvěr si lze sjednat na několik zdánlivě podobných situací: na koupi, na výstavbu a na rekonstrukci. I přes to, že teorie je pro všechny případy podobná, v praxi budete uzavírat hypotéku za rozdílných okolností. Jaká specifika s sebou nese rekonstrukce?

Novodobé hypotéky

29.05.  |  Tomáš Skolek

Zajímá vás, jaké možnosti nabízí hypoteční trh na konci první poloviny roku 2008? Představíme vám 3 úvěry, které si zaslouží vaši pozornost a naši chválu i kritiku. Řeč bude o Ideální hypotéce, mHypotéce a Investiční hypotéce.

Český versus evropský hypoteční trh

14.05.  |  Radomíra Papoušková

Kolik hypoték si bereme v porovnání s ostatními státy EU? Jsme hodně zadlužení? A jakým úrokovým mírám dávají přednost naši sousedé? Odpovědi se dozvíte v naší malé evropské hypoteční exkurzi.

Hypotéka pro bohémy: na chatu i na loft

30.04.  |  Radomíra Papoušková

Přes to, že o hypotékách se už zpívá i v písních, ne všichni mají jasno, na co lze tento bankovní produkt použít.  Lze si půjčit třeba na stavbu chaty, která nebude sloužit přímo k bydlení? Je možné hypotékou profinancovat půdní prostory? 

Evropské cihly v tandemu II.

23.04.  |  David Urbánek

Analýzy prokazují, že ceny nemovitostí v některých regionech jsou přehřáté, jinde stále mají růstový potenciál. Zajímavý je stále především středoevropský a východoevropský region, protože komerční nemovitosti zde nabízí relativně vyšší investiční výnos.

Evropské cihly v tandemu I.

22.04.  |  David Urbánek

I když situace není tak kritická jako v USA i ceny evropských nemovitostí se dostávají pod tlak. Evropský trh ale není v tomto směru jednotný, rozhoduje typ nemovitosti i region.

Jak postupovat při koupi obecního bytu?

15.04.  |  Radomíra Papoušková

Možnost odkupu bytu od obce či města je takovou výhrou v loterii. Pokud na to tedy máte peníze. Vzhledem k faktu, že takovou nemovitostí nemůžete ručit, standardní hypotéku vám banky nenabídnou. Řešení leží jinde. 

Jak zafinancovat bydlení pomocí kombinace produktů?

11.04.  |  Michal Ruml

Finančních produktů určených k financování bydlení je dnes celá řada, nicméně ani jeden z nich v sobě neumí integrovat všechny výhody, které finanční trh nabízí. Použití vhodné kombinace finančních produktů může vést k přímé úspoře nákladů.

Stavební spořitelny: Od vkladů k půjčkám

10.04.  |  Tomáš Skolek

Klienti, kteří si nově uzavírají stavební spoření, jsou nenápadně posouváni k variantám s nižším úrokem ze spoření s tím, že budou mít následně vyšší úsporu na úrocích z úvěru. I tak by se dal popsat vývoj v taktice stavebních spořitelen.

Z trojice státních úvěrů zůstal ten nejvyužívanější

09.04.  |  Lukáš Buřík

Mít vlastní bydlení je snem mnoha lidí. Dopomoci k němu mohou nejen komerční instituce prostřednictvím svých úvěrů, ale na své občany myslí i stát. Přesto nabídka státních úvěrů se smrskla pouze na jediný. Kdo a jak o něj požádat?

Vlastní bydlení opravdu pro každého?

08.04.  |  Tomáš Skolek

I přes fakt, že placení nájmu patří k vyhazování peněz z okna, představuje mnohdy tu nejlepší možnost řešení bydlení. Pokud se při současných cenách bytů a výši úrokových sazeb nadměrně zadlužíte, riskujete v budoucnu bez nadsázky všechno.

Hypotékou k vlastnímu bydlení

07.04.  |  Elena Ondrová

Rozhodli jste se vyřešit své bydlení? Hodláte postavit nebo koupit dům, nebo uvažujete pouze o pořízení bytu? Asi ve všech případech se vám bude k financovaní vašeho záměru hodit hypoteční úvěr. Přečtěte si jaké možnosti v současné době banky klientům nabízí.

Refinancovat, či nerefinancovat?

02.04.  |  Tomáš Skolek

Rozruch ohledně refinancování pomalu utichá a banky přecházejí na nové strategie. Stávající hypoteční úvěr k nim můžete převést i přes to, že v jejich nabídce slovo "refinancování" nenaleznete. Individuální přístup převládl.

Hypotéka pro padesátileté? Proč ne.

01.04.  |  Radomíra Papoušková

Hypoteční úvěr lze uzavřít i na sklonku stáří. Nicméně, čím víc se váš věk blíží 50, tím byste měli být v zadlužování opatrnější. Jakmile totiž odejdete do důchodu, vaše příjmy pravděpodobně poklesnou, a splátky úvěru zůstanou...     

Hypotéka a nečekané životní situace

18.03.  |  Radomíra Papoušková

Pořízení bydlení na úvěr znamená zadlužení na desítky let. Můžeme se snažit odhadnout, co se stane zítra. Co bude ale třeba za 20 let neví nikdo. Kolotoč hypotečních splátek zastavit nelze, co tedy dělat, když dojde k něčekané události? 

Platby daně z nemovitostí v letošním roce

12.03.  |  Elena Ondrová

Pokud nedochází ke změně skutečností rozhodných pro určení daně z nemovitostí, daňové přiznání nemusíte podávat. Finanční úřady naopak sami zašlou plátci daně z nemovitostí daňové složenky s výší daně. Jak zasílání bude probíhat v roce 2008?

Co ovlivňuje cenu bytu?

04.03.  |  Petr Němeček

Výslednou cenu bytu ovlivňuje mnoho faktorů. Není to pouze lokalita, ale například i výhled z okna, nedávná rekonstrukce, či i patro, ve kterém se byt nachází. Ukážeme vám některé cenové souvislosti, aby jste se nemuseli 100% spoléhat na posudek odhadce.

Hypotéku dnes, nebo až za rok?

28.02.  |  Tomáš Skolek

Úrokové sazby hypoték rostly a rostly. Najednou však banky začaly vyhlašovat snižování. Tedy přesněji řečeno snižování úroků u dlouhodobých fixací. Je ale při současné výši sazeb výhodné uzavírat “uzamknutou“ půjčku na mnoho let dopředu?

Vyplatí se služby developerů a realitních makléřů?

26.02.  |  Radomíra Papoušková

Jestliže si chcete pořídit nemovitost, jako první nejspíš řešíte otázku: novou, nebo starší? V poslední době sahá stále více lidí po nové nemovitosti - developerské firmy mají tedy napilno. Řada lidí má však třeba s “postavením na klíč“ špatné zkušenosti…

Co se stane s hypotékou, když se rozejdete?

19.02.  |  Radomíra Papoušková

Co dělat, když se rozvádíte nebo rozcházíte, a kromě všech nepříjemných pocitů, které s sebou odchod od partnera přináší, se ještě musíte vypořádat s hypotékou? Jak tedy naložit s nemovitostí, kterou jste společně obývali a měli ji ještě několik desítek let splácet?

mBank: Neskrýváme před nikým žádné poplatky

29.01.  |  Michal Ruml

„Snažíme se vybudovat banku využívající kombinaci moderních forem distribuce se striktním řízením nákladů. Díky tomu můžeme nabízet maximálně výhodné nabídky pro klienta a přitom dosahovat zisku,“ říká Jiří Báča, nový generální ředitel mBank. 

Úrokové sazby hypoték v roce 2008

28.01.  |  Tomáš Skolek

Obrovský zájem o hypoteční úvěry znamená na jedné straně růst zadlužování českých domácností, na druhé straně zlatý důl pro banky. Za posledních 12 let se poskytlo zhruba jen třikrát více hypoték, než za poslední rok! Jak to bude vypadat v roce 2008?

Zemní plyn: Do vrcholu zbývá pár let

24.01.  |  Tomáš Skolek

Asociace pro studium ropného vrcholu předpovídá globální vrchol pro zemní plyn někdy mezi lety 2010 a 2020. Kolik za plyn zaplatíme v budoucnu, evidentně uvidíme… Pro tuto chvíli nás asi spíše zajímá, jak při současných cenách na plynu ušetřit.

Jak ušetřit na výdajích za elektřinu?

23.01.  |  Michal Ruml

Každoroční zdražování elektřiny bude s největší pravděpodobností pokračovat i v příštích letech. Určitě se tak vyplatí začít realizovat úsporná opatření, kterými lze náklady na elektřinu účinně minimalizovat. Přečtěte si jaká to jsou.

Za energie si budeme muset připlatit

22.01.  |  Michal Ruml

Bez elekřiny, plynu ani vody se neobejdeme, navíc v budoucnu jejich spotřeba ještě výrazně poroste. Není proto důvod proč by v příštích letech měly ceny těchto energií klesat. Každoroční zdražování přichází, připravte se na něj.

Podpora bydlení již není v kurzu

15.01.  |  Elena Ondrová

Poslední roky byly ve znamení podpory bydlení. Stačí se jen podívat na možnost odpočtu úroků u úvěrů na bydlení, státní finanční podporu hypoték či řadu podpor nabízených Státním fondem rozvoje bydlení. Rok 2008 již podporám nepřeje.

Stavební spoření: zrušit či zanechat podporu?

08.01.  |  Lukáš Buřík

Předseda vlády je připraven zrušit státní podporu stavebního spoření. Důvod? Spoření neplní svou základní funkci a je v častých případech zneužíváno. Může omezení státních dotací ohrozit bytovou výstavbu v Čechách?

Kdo koupil, neprohloupil

04.01.  |  Tomáš Skolek

Snem většiny z nás je vlastnictví nemovitosti. V uplynulém roce si tento sen mnoho lidí splnilo. Co se dělo s cenami nemovitostí, a co naopak očekáváme v roce 2008? Budou úrokové sazby hypoték nadále růst?

Co je a není bytová potřeba

04.01.  |  Elena Ondrová

Překlenovací úvěry od stavebních spořitelen jsou stále jedním z nejvýhodnějších způsobů financování vlastního bydlení. Z překlenovacího úvěru od stavební spořitelny můžete financovat vlastní dům, ale za určitých podmínek třeba i bazén.

eBanka: kód 2400 stále existuje

03.01.  |  Tomáš Skolek

Co čeká v roce 2008 věrné klienty eBanky? Co se stane s původním internetovým bankovnictvím po dokončení integrace s Raiffeisenbank? Poodhalíme vám poslední kroky oblíbené eBanky.

Češi rychle bohatnou, ještě rychleji se zadlužují

02.01.  |  Lukáš Buřík

Finanční majetek českých domácností dosáhl v roce 2007 podle odhadů hranice bezmála 2,5 bilionu korun a roste tak dvojciferným tempem. Ještě rychleji než bohatství domácností roste jejich zadlužení.

Budeme se v roce 2008 mít lépe?

31.12.  |  Michal Ruml

Tuto otázku si v souvislosti s reformou veřejných financí, jež právě vstupuje v platnost i v souvislosti s neustálým zdražováním energií klade asi většina Čechů. Odpověď na ni není jednoduchá, někdo si polepší jiný ne.

Jak oslavit a poté i "přežít" Silvestra?

28.12.  |  Michal Ruml

Petardy či ohňostroje a nutno říci i alkohol dnes k Silvenstru neodmyslitelně patří. My vám poradíme, jak zábavní pyrotechniku kupovat, a na co jejím používání dávat pozor a jak se vypořádat z následky nadměrného požívání alkoholických nápojů.

Administrativa při kupování nemovitosti na hypotéku

21.12.  |  Tomáš Skolek

Plánujete pořízení nového bydlení, a nemáte představu, co všechno bude banka po vás chtít? Přiblížíme vám proces žádání o hypoteční úvěr a upozorníme na potenciální úskalí.

Sadil: Financujeme lidem jejich vysněné bydlení

17.12.  |  Michal Ruml

S Janem Sadilem, předsedou představenstva a generálním ředitelem Hypoteční banky, jsme si povídali vývoji hypotečního trhu v letošním i příštím roce, novinkách v hypoteční nabídce a řadě dalších zajímavých tématech.

Stavebko: Státní podpora na poslední chvíli

12.12.  |  Tomáš Skolek

Stavebnímu spoření - zcela bezpečnému nástroji na zhodnocování peněz se státní podporou - už odtikávájí poslední dny. Pokud byste totiž chtěli ještě získat příspěvek od státu za rok 2007, museli byste začít jednat zatraceně rychle. Stihnete to?

Wüstenrot: Rozlišujme konstruktivní a destruktivní zadluženost!

11.12.  |  Tomáš Skolek

Kdy by měl dát člověk přednost hypotéce a kdy stavebnímu spoření? Budou úvěry od stavebních spořitelen v roce 2008 dražší? A další zajímavé problémy z oblasti půjček na bydlení jsme rozebrali s Ivo Seberou, členem představenstva Wüstenrotu.

Ušetřete čas i peníze! Sjednejte si smlouvu on-line!

11.12.  |  Michal Ruml

„Uzavřením finančního produktu on-line člověk ušetří, a to hned ze dvou pohledů. Ušetří čas, který nestráví čekáním někde na pobočce finanční instituce, a také získá zajímavou odměnu za sjednání." říká Petra Mayerová, vedoucí on-line prodeje na Finance.cz

mBank: Kurýr otevírá dveře k nulovým poplatkům

27.11.  |  Tomáš Skolek

mBank by měla být konečně bankou, která nebude přímo profitovat na klientech, ale vydělávat převážně ze svých investic. Konkurenci chce převálcovat nulovými poplatky a zároveň kvalitními službami. Podaří se jí to? 

Jak postupovat, když vám končí fixace úrokové sazby?

21.11.  |  Tomáš Skolek

Jedním z důležitých parametrů hypotéky je délka doby fixace úrokové sazby. Po skončení sjednané doby fixace nabízí banka klientovi vždy sazbu novou. Ta je ale často méně výhodná než ta, s jakou banka oslovuje nové zákazníky, nebo ta, kterou jim nabízí konkurence...

Ušetřete na lyžařském vybavení

19.11.  |  Michal Ruml

Zimní dovolenou má drtivá většina z nás spojenu s lyžemi, ať už běžeckými či sjezdovými. Lyže ani vybavení na ně však nejsou zadarmo, a to když je kupujete ani když si je půjčujete. Přečtěte si kolik lyžařské vybavení stojí a jak na něm lze ušetřit.

Bydlíme v ČR jak bychom chtěli?

16.11.  |  Tomáš Skolek

Je nájemní bydlení typičtější pro mladé, nebo pro starší? Jaké procento lidí žije v ČR v podnájmu? V kolika letech začínají Češi bydlet samostatně? Přinášíme vám nejen odpovědi na tyto otázky, ale i mnohé další zajímavosti.

Co ovlivňuje výši měsíční splátky u hypotéky?

14.11.  |  Tomáš Skolek

Investice do vlastního bydlení patří k nejdůležitějším rozhodnutím v životě člověka. Často znamená velký finanční závazek až na několik desítek let. Hypoteční úvěry tvoří převážnou část půjček na bydlení, proto si připomeneme, co ovlivňuje sumu peněz, kterou budete ze svého rodinného rozpočtu poskytovat na pravidelné měsíční splátky.

Stavební spořitelny opět nadělují dárky

12.11.  |  Elena Ondrová

Vánoce jsou ve znamení rozdávání dárků. Také finanční instituce využívají období konce roku a přicházejí s různými dárky, aby nalákaly nové klienty. Podívejte se s jakou nabídkou letos přišlo šest stavebních spořitelen působících na našem trhu.

Bydlet ve vlastním, nebo platit nájem?

09.11.  |  Tomáš Skolek

Finanční instituce prosazují vlastní bydlení. Sdružení zase hájí nenahraditelnost bydlení nájemního. Podívejme se na tento problém z co nejširšího úhlu pohledu a prozkoumejme především jeho finanční stránku.

Regulované nájemné skončí ke konci roku 2010

08.11.  |  Elena Ondrová

Najít optimální výši nájemného, která by vyhovovala jak nájemci, tak pronajímateli není jednoduché. O přiblížení tržního a regulovaného nájemného se snaží zákon o jednostranném zvyšování nájemného z bytu, který byl loni schválen.

S jakými doklady pro překlenovací úvěr?

08.11.  |  Lukáš Buřík

Přemýšlíte o vlastním bydlení? Stavíte či kupujete nemovitost? Pokud se chystáte využít stavebního spoření, resp. překlenovacího úvěru, pak vězte, že budete potřebovat celou řadu dokladů a dokumentů.

Dobré zprávy pro platiče tržního nájemného

07.11.  |  Michal Ruml

Platíte tržní nájemné? Pak pro vás máme dobré zprávy. Zatímco regulované nájemné roste, lze na základě řady faktorů usuzovat, že tržní nájmené bude ve většině regionů ČR v příštích letech stagnovat či klesat.

Jaké budou ceny nájemného v roce 2008?

06.11.  |  Michal Ruml

Nalézt odpověď na otázku položenou v názvu není jednoduché. Regulované nájemné by se od příštího roku mělo v průměru zvýšit přibližně o čtvrtinu, nicméně v některých lokalitách se nezvýší vůbec. Tržní nájemné by mělo stagnovat či mírně klesat.

Nájemné: Co říká legislativa?

05.11.  |  Lukáš Buřík

Nájem. Téma, které bývá citlivé a zároveň často diskutované. Co říkají české zákony? Jaká jsou základní práva a povinnosti nájemce a pronajímatele? A co nového přinesla nedávná úprava legislativy?

Jak bydlí Češi v porovnání s jinými národy?

02.11.  |  Tomáš Skolek

Mají všechny domácnosti v České republice tekoucí vodu? Jaký je průměrný počet pokojů v našich obydlích? Kolik z našeho rozpočtu vydáváme měsíčně na bydlení? Přinášíme vám nejen odpovědi na tyto otázky, ale i mnohé další zajímavosti.

Banky vás sledují!

26.10.  |  Tomáš Skolek

Registr, který o vás prozradí všechny dluhy z minulosti, je ve světě samozřejmostí. Proto i v České republice lze zjistit například, kdo užívá kontokorent či kreditní karty. Podívejme se s jakými úvěrovými registry se můžete v ČR setkat. 

Sociální bydlení se sníženou sazbou DPH

25.10.  |  Elena Ondrová

Současná právní úprava umožňuje využívat u dodávek spojených s bytovou výstavbou sníženou sazbu daně z přidané hodnoty. Reformní balík se dotkl i této oblasti. Co tedy od ledna stavebníky čeká? Promítne se reforma do ceny nových staveb na bydlení?

Jak vybírat banku pro čerpání hypotéky?

24.10.  |  Tomáš Skolek

Obzvláště pokud hodláte stavět nemovitost svépomocí, buďte při výběru banky obezřetní. Částku budete totiž pravděpodobně čerpat na víckrát a banky nabízí různou administrativní náročnost.

Představujeme GE Money Bank

18.10.  |  Tomáš Skolek

GE Money Bank slaví letos v České republice už desetileté výročí působnosti. Tento zahraniční bankovní gigant je proslulý zaváděním inovátorských produktů, či ochotou půjčit většině žadatelů. Pokud uvažujete o klientství u GE Money Bank, jistě uvítáte její krátký profil. Historie banky, plány do budoucna...

Stát pomáhá bytovým domům

05.10.  |  Elena Ondrová

Státní fond rozvoje bydlení neposkytuje výhodné úvěry na bydlení pouze fyzickým osobám, ale také programy pro obce a družstva, které jim mají pomoci s výstavbou, údržbou a modernizací bytových domů.

Úvěr od státu dopomůže mladým k bydlení

04.10.  |  Lukáš Buřík

Zájem o vlastní bydlení neutichá. Nejen hypoteční banky či stavební spořitelny mohou dopomoci jim k vlastnímu bydlení. Financovat vlastní bydlení pomáhá i stát. Jeho úvěry jsou lépe úročeny, ovšem ne každý na ně má nárok.

Levné půjčky na nové bydlení

03.10.  |  Michal Ruml

Úrokové sazby hypoték rostou a porostou i nadále. Je tak na čase začít uvažovat o levnějších variantách financování bydlení. Jednou z nich je úvěr na nové bydlení od SFRB ve výši 200.000 korun úročený jen třemi procenty ročně.

Lze si půjčit na bydlení od státu?

01.10.  |  Tomáš Skolek

Chystáte se pořizovat nebo rekonstruovat bydlení a pátráte po tom, jaký ústav vám půjčí nejlevněji? Možná, že to bude Státní fond rozvoje bydlení, kde naleznete cestu pro snížení finanční zátěže, kterou vám přinese splácení úvěrů.

Pevná paliva a teplo domova

27.09.  |  Tomáš Skolek

Při rozhodování o nejekonomičtějším a nejefektivnějším způsobu vytápění hraje roli několik faktorů. Při zjednodušení se jedná minimálně o dva: o vstupní investici do zařízení a následné náklady na provoz.

Pravda o úrokových sazbách hypoték

25.09.  |  Tomáš Skolek

Byli jste někdy svědky toho, že inzerovaná úroková sazba u hypotéky byla nižší, než ta, která byla nabídnuta vám? Obzvláště hypoteční kalkulačky na internetu vám podobný zážitek často zprostředkují...

Vyplatí se ještě topit elektřinou?

24.09.  |  Michal Ruml

Tuto otázku si minulý týden jistě položila řada lidí, kteří své domácnosti vytápí pomocí elektřiny. Energetický gigant ČEZ totiž oznámil, že od ledna opět zvýší ceny silové elektřiny o více než čtrnáct procent.

Češi stále více spoří na bydlení

13.09.  |  Michal Ruml

Obliba stavebního spoření v České republice dosáhla dalšího významného mezníku. Česko se tím s více než 5,7 milióny smluv zařadilo na druhé místo mezi zeměmi, v nichž existuje stavební spoření.

Jakou půjčku na bydlení zvolit?

07.09.  |  Tomáš Skolek

Pokud uvažujete o úvěru na bydlení, máte dvě základní možnosti, kam jít o něj zažádat. Navštivte jednu z mnoha hypotečních bank, nebo některou z šesti stavebních spořitelen.

Je bydlení v Čechách příliš drahé?

06.09.  |  Michal Ruml

Ceny nemovitostí v České republice opět rostou rychlejším tempem než ve většině zbylých zemí Evropské unie. V absolutním srovnání jsou stále relativně nízké, ale například v Praze je poměr ceny bytu a mzdy téměř třikrát horší než v Berlíně…

Je lepší státní nebo soukromá škola?

31.08.  |  Michal Ruml

Chcete pro své dítko to nejlepší vzdělání už od útlého věku? Zkuste pouvažovat i o soukromé základní škole. Za výuku sice zaplatíte často nemalé školné, ale o vaši ratolest bude perfektně postaráno a dostane kvalitní základy pro budoucí studium či povolání.

Investice do mimoškolních aktivit se vyplatí

30.08.  |  Michal Ruml

Konec prázdnin se neúprosně blíží a jen za několik málo dnů zasedne česká omladina opět do školních lavic. Se začátkem školního roku se řadě rodičů pojí starost navíc, a sice jak zabavit dítko i mimo školu. Ideální jsou k tomu sportovní či jazykové kroužky.
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.