Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Šéf Rosněfti dohodl kontrakt s Venezuelou, jednal i na Kubě

17.12.

Moskva/Havana 17. prosince (ČTK) - Největší ruská ropná společnost Rosněfť získala licenci k průzkumu dvou plynových polí u pobřeží Venezuely. Dohodl se na tom šéf Rosněfti Igor Sečin, který jednal s vládou v Caracasu, uvedla dnes agentura Reuters. Sečin už v sobotu jednal také na Kubě, což je zatím poslední známkou toho, že obě země chystají významnou dohodu v oblasti energetiky.

ČNB: Čistý zisk bank klesl letos o 700 milionů na 59,9 mld. Kč

17.12.

Praha 17. prosince (ČTK) - Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2017 klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 700 milionů na 59,9 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Pokles zisku podle expertů souvisí s loňským prodejem podílu ve společnosti Visa. Bilanční suma sektoru ke konci září činila 7,278 bilionu korun, což je proti konci roku růst o 1,3 bilionu korun.

Republikáni představili konečný návrh daňové reformy v USA

15.12.

Washington 15. prosince (ČTK) - Republikáni dnes představili konečnou podobu návrhu daňové reformy ve Spojených státech, která zahrnuje snížení daně z příjmu právnických osob na 21 procent z nynějších 35 procent. Informovala o tom agentura Reuters.

Akcie v USA vzrostly na nová maxima díky vyhlídkám na nižší daně

15.12.

New York 15. prosince (ČTK) - Americké akcie se dnes vyšplhaly na nová rekordní maxima díky rostoucím nadějím, že zákonodárci ještě v letošním roce schválí plánované snížení daní ve Spojených státech. Vzhůru zamířil rovněž americký dolar.

Amazon zaplatí 100 milionů eur kvůli daňovému sporu v Itálii

15.12.

Milán 15. prosince (ČTK) - Italský daňový úřad se dohodl s americkým internetovým obchodem Amazon na vyřešení sporu ohledně daňových nedoplatků z let 2011 až 2015. Amazon v rámci dohody zaplatí 100 milionů eur (téměř 2,6 miliardy Kč), oznámil dnes daňový úřad.

Unilever prodá divizi margarínů za 6,8 miliardy eur firmě KKR

15.12.

Londýn/Rotterdam 15. prosince (ČTK) - Britsko-nizozemský výrobce potravin a spotřebního zboží Unilever se dohodl na prodeji své divize margarínů a pomazánek. Za více než 6,8 miliardy eur (přes 175 miliard Kč) ji získá americká investiční společnost KKR. Firma, která své výrobky prodává i na českém trhu, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Součástí divize jsou mimo jiné značky Flora nebo ProActiv.

ArcelorMittal prodal frýdecko-místecké válcovny polské firmě

15.12.

Ostrava 15. prosince (ČTK) - Společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO) prodala své válcovny plechu ve Frýdku-Místku polské firmě Stalprodukt. Transakci ještě musí povolit antimonopolní úřady v Německu, Rakousku a Turecku, kam dodávají produkty jak frýdecko-místecké válcovny, tak Stalprodukt. ČTK to sdělila mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková. Jediný akcionář AMO, ArcelorMittal S. A., podepsal smlouvu o prodeji dnes. Hodnotu transakce firmy neuvedly.

Ceny ropy jsou bez jasného směru, Brent mírně klesá

15.12.

Londýn/New York 15. prosince (ČTK) - Ceny ropy se dnes pohybují bez jasného směru a zůstávají pod svými dvouletými maximy. Růstu cen nahrávají hlavně potíže kvůli výpadku ropovodu Forties v Severním moři a nižší dodávky od členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). Na pokles cen působí naopak růst produkce ropy v USA.

Akcie na pražské burze v týdnu stagnovaly okolo 1062 bodů

15.12.

Praha 15. prosince (ČTK) - Akcie na pražské burze v týdnu stagnovaly. Index PX zůstal na 1062 bodech. Největší pokles zaznamenaly akcie mediální skupiny CME. Nejlépe se vedlo cenným papírům výrobce likérů Stock Spirits, vyplývá z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie nepatrně oslabily.

Pražská burza dnes zamířila do červených čísel

15.12.

Praha 15. prosince (ČTK) - Pražská burza zakončila pracovní týden poklesem. Index PX dnes oslabil o 0,32 procenta na 1062,05 bodu. Z hlavních titulů se nedařilo především Fortuně a CME. Naopak růst zaznamenaly akcie společnosti ČEZ, které uzavřely dnešní burzovní seanci na nejvyšší hodnotě za více než dva roky. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Koruna ukončila pracovní týden pod hranicí 25,70 za euro

15.12.

Praha 15. prosince (ČTK) - Česká měna dnes o dva haléře posílila k euru, naopak k dolaru o dva haléře oproti čtvrtečnímu závěru oslabila. V 17:00 se koruna obchodovala za 25,68 Kč/EUR a za 21,84 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Česko má zájem na dobrém fungování eurozóny, řekl Babiš

15.12.

Brusel 15. prosince (zpravodajové ČTK) - Česká republika má zájem na dobrém fungování eurozóny, uvedl dnes český premiér Andrej Babiš. V Bruselu se dopoledne zúčastnil jednání takzvaného eurosummitu, na který byli kromě prezidentů a premiérů zemí platících eurem pozváni také jejich kolegové z ostatních zemí Evropské unie s výjimkou Británie, která z EU odchází. Svým unijním kolegům Babiš potvrdil, že se bude snažit v Česku dokončit ratifikaci fiskálního paktu z roku 2012.

Ruská centrální banka překvapivě snížila úrok na 7,75 procenta

15.12.

Moskva 15. prosince (ČTK) - Ruská centrální banka dnes překvapivě snížila svou hlavní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 7,75 procenta. Zároveň uvedla, že díky výraznějšímu poklesu inflace může další snižování sazeb následovat v první polovině příštího roku. Banka také zvýšila odhad růstu hrubého domácího produktu (HDP) na příští rok.

EPH koupil dvě elektrárny na biomasu v Itálii

15.12.

Praha 15. prosince (ČTK) - Energetický a průmyslový holding (EPH) koupil v Itálii dvě elektrárny spalující biomasu, Biomasse Italia a Biomasse Crotone, vlastněné rovným dílem firmami Bioenergie a Api Nova Energia. EPH se tak stal lídrem výroby elektřiny z biomasy v Itálii, uvedla dnes společnost v tiskové zprávě. Cenu transakce nesdělila. Většinovým vlastníkem EPH je podnikatel Daniel Křetínský.

Příchod BMW na Sokolovsko pomůže firmám i lidem, míní kraj a obce

15.12.

Sokolov 15. prosince (ČTK) - Ohlášený příchod německé automobilky BMW na Sokolovsko pomůže zaměstnanosti, vzdělávání a je také šanci pro firmy z regionu, uvedli na dotaz ČTK zástupci Karlovarského kraje, obcí i podnikatelů. BMW chce u Sokolova postavit polygon pro testování elektromobilů a autonomních vozů.

Evropská investiční banka letos zvýšila objem financování v ČR

15.12.

Praha 15. prosince (ČTK) - Skupina Evropské investiční banky (EIB) letos v Česku meziročně zvýšila objem financování. Formou nových úvěrů a záruk zatím letos poskytla asi 800 milionů eur (20,5 miliardy korun). ČTK to dnes řekl viceprezident EIB Vazil Hudák. Loni poskytla skupina EIB v Česku 619 milionů eur (15,9 miliardy korun). Z toho 526 milionů eur poskytla EIB a 93 milionů eur její dceřiná společnost Evropský investiční fond (EIF).

ČEZ vede exkluzivní jednání s jedním zájemcem o bulharská aktiva

15.12.

Praha 15. prosince (ČTK) - Energetická společnost ČEZ vede exkluzivní jednání s jedním zájemce o její zbývajících aktiva v Bulharsku. Agentuře Reuters to dnes řekl místopředseda představenstva ČEZ Tomáš Pleskač. Jméno zájemce neuvedl. ČEZ se již dohodl na prodeji své bulharské elektrárny ve Varně. Jednání o prodeji aktivit v oblasti distribuce a obnovitelné energie pokračují, dodal Pleskač.

E-shopy vyjmutí plateb kartou z EET vítají, přišlo prý ale pozdě

15.12.

Praha 15. prosince (ČTK) - Dnešní rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS) ohledně elektronické evidence tržeb (EET) internetové obchody sice uvítaly, s ohledem na vynaložené náklady podle nich ale přišlo pozdě. Vyjmutí bezhotovostních plateb z EET bude pro ně totiž znamenat další náklady. Ústavní soud dnes zrušil plánovaný začátek třetí a čtvrté etapy EET a s odloženou platností škrtl i několik dalších ustanovení zákona, včetně bezhotovostních plateb.

Volkswagen na Slovensku dokončil investice za 800 mil. eur

15.12.

Bratislava 15. prosince (zpravodaj ČTK) - Slovenská divize německé automobilky Volkswagen dokončila investice v hodnotě téměř 800 milionů eur (20,5 miliardy korun) do výroby sportovně-užitkových vozidel (SUV) Porsche Cayenne. Oznámila to dnes společnost.

BMW začne u Sokolova stavět testovací dráhu za stovky milionů eur

15.12.

Praha 15. prosince (ČTK) - Německá automobilka BMW začne u Sokolova nedaleko hraničního přechodu Svatý Kříž/Waldsassen stavět zkušební centrum pro elektromobily a samořiditelné vozy. Do polygonu a dalších objektů na ploše 500 hektarů investuje třícifernou částku v milionech eur. Uvedli to zástupci společnosti na dnešní tiskové konferenci.

EIB poskytne fondu ČEZ přes miliardu Kč na investice do inovací

15.12.

Praha 15. prosince (ČTK) - Evropská investiční banka (EIB) poskytne fondu Inven Capital, který je dceřinou firmou energetické společnosti ČEZ, 1,28 miliardy korun (50 milionů eur) na investice do energetických inovací. Fond Inven Capital investuje do rychle rostoucích energetických start-upů působících například ve fotovoltaice, energetických úsporách nebo elektromobilitě. Stejnou částkou podpoří iniciativu také ČEZ, na investice v oblasti tak bude mít Inven v rámci spolupráce s EIB připraveno přes 2,5 miliardy Kč (100 milionů eur). Další peníze fond investuje samostatně. Dohoda byla podepsána dnes v Praze.

ČSÚ: Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v rámci EU

15.12.

Praha 15. prosince (ČTK) - Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v Evropské unii. Na základě hrubého domácího produktu (HDP) na obyvatele tak předstihla například Paříž, Stockholm nebo Vídeň. Na dnešní tiskové konferenci o tom dnes informovali zástupci Českého statistického úřadu s odkazem na data z roku 2015. Před Prahou byly Lucemburk, Hamburk, Brusel, Bratislavský kraj a Londýn. Praha vytvořila loni čtvrtinu HDP celé ČR.

Jet Investment koupila německo-rakouské strojírny HOECKLE

15.12.

Brno 15. prosince (ČTK) - Brněnská investiční společnost Jet Investment koupila německo-rakouské strojírny HOECKLE Group, které zaměstnávají 380 lidí a jejich loňské tržby dosáhly 1,5 miliardy korun. Strojírny se začlení do fondu Jet 1. Touto investicí fond završil dvouleté upisovací období a vyčerpal téměř všechny celkové investiční závazky investorů. Investiční fond to dnes uvedl v tiskové zprávě. Cenu akvizice firma nezveřejnila.

Ruská centrální banka zachraňuje Promsvjazbank

15.12.

Moskva 15. prosince (ČTK) - Ruská centrální banka uvalila dočasnou správu na Promsvjazbank, která je podle majetku desátou největší soukromou bankou v zemi, a poskytne jí finanční pomoc, aby posílila její likviditu. Podobný krok činí centrální banka letos již potřetí, upozornila agentura Reuters. Promsvjazbank bude i nadále fungovat bez omezení.

Akcie v USA oslabily obavy, že se nepodaří schválit reformu daní

14.12.

New York 14. prosince (ČTK) - Americké akciové trhy dnes uzavřely obchodování se ztrátami. Investoři se obávají možného neschválení daňové reformy kvůli nově navrhovaným změnám ze strany dvou republikánských senátorů. Tato obava převážila nad optimismem vyvolaným zprávou o neočekávaném listopadovém růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech a příznivými daty ze zdejšího trhu práce. Po svém počátečním vzestupu oslabil kvůli zprávám o navrhovaných změnách v daňové reformě i dolar, své ztráty ale později vyrovnal.

Americká komise zruší pravidla garantující volný internet

14.12.

Washington 14. prosince (ČTK) - Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes navzdory protestům odhlasovala návrh zrušit přísná pravidla takzvané síťové neutrality, která zajišťovala svobodný a otevřený internet. Pravidla v roce 2015 prosadila vláda Baracka Obamy, jejíž krok byl považován za přelomový. Dnešní rozhodnutí je vítězstvím pro kabelové firmy a mobilní operátory, kterým umožňuje určovat, k jakému obsahu se uživatelé dostanou. Proti rozhodnutí už se chystají žaloby.

Ropa kvůli odstávce ropovodu v Británii opět zdražuje

14.12.

New York/Londýn 14. prosince (ČTK) - Ceny ropy se dnes zvyšují, vzhůru je tlačí přetrvávající odstávka britského ropovodu Forties. Severomořská ropa Brent kolem 18:30 SEČ vykazovala nárůst o téměř 0,7 procenta na 62,85 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si ve stejnou dobu připisovala téměř půl procenta na 56,86 dolaru za barel.

ČT: Fischer neuspěl u ústavního soudu se žádostí o odškodnění

14.12.

Praha/Brno 14. prosince (ČTK) - Firma spoluvlastněná podnikatelem Václavem Fischerem nemá nárok na 330 milionů korun, které žádala po státu jako odškodné kvůli blokovaným letadlům. Podle České televize o tom rozhodl Ústavní soud. Německá společnost Aircraftleasing Meier und Fischer (AMF) si u něj stěžovala na předchozí zamítavá rozhodnutí českých soudů.

Bulharsko schválilo prodej elektrárny Varna, kterou vlastní ČEZ

14.12.

Sofia 14. prosince (ČTK) - Bulharský antimonopolní úřad povolil společnosti SIGDA, že může od české elektrárenské společnosti ČEZ koupit bulharskou černouhelnou elektrárnu Varna. Informovala o tom dnes agentura Reuters. ČEZ se na prodeji elektrárny bulharské firmě SIGDA dohodl koncem října. Finanční podmínky transakce zatím nebyly zveřejněny.

Pražská burza posílila, nahoru ji táhly akcie ČEZ a KB

14.12.

Praha 14. prosince (ČTK) - Pražská burza dnes opět posílila. Index PX stoupl o 0,52 procenta na 1065,42 bodu. Nahoru burzu táhly hlavně akcie energetické firmy ČEZ a Komerční banky. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Koruna dnes mírně oslabila k euru i dolaru

14.12.

Praha 14. prosince (ČTK) - Česká měna dnes oslabila k euru o šest haléřů a vůči dolaru o dva haléře. V 17:00 se koruna obchodovala za 25,70 Kč/EUR a 21,82 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Delta Air Lines koupí 100 letadel Airbus, zakázku chtěl Boeing

14.12.

New York 14. prosince (ČTK) - Americká letecká společnost Delta Air Lines koupí 100 letadel A321 od evropského výrobce Airbusu. Druhý největší letecký přepravce v USA podle počtu přepravených pasažérů to oznámil před svou dnešní výroční valnou hromadou. Zakázku v odhadované ceně 12,7 miliardy dolarů (276 miliard Kč) s opcí na dalších 100 strojů chtěl získat americký rival Boeing. Airbus díky ní posílí své vůdčí postavení na trhu s letouny s jednou uličkou.

Prazdroj zvýšil zisk o 30 pct na 4,8 mld Kč a tržby na 16 mld

14.12.

Plzeň 14. prosince (ČTK) - Plzeňský Prazdroj zvýšil od loňského dubna do konce letošního března zisk před zdaněním meziročně o 30 procent na 4,8 miliardy korun. Tržby v minulém fiskálním roce stouply meziročně o osm procent téměř na 16 miliard korun. Největší český pivovar prodal v loňském roce v ČR a v cizině téměř 11 milionů hektolitrů piva, meziročně téměř o milion hektolitrů víc. ČTK to dnes řekla Jitka Němečková, mluvčí Plzeňského Prazdroje, který letos 31. března převzala japonská skupina Asahi.

Škoda hlásí poprvé 100.000 objednávek v ČR v jednom roce

14.12.

Mladá Boleslav 14. prosince (ČTK) - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto poprvé v historii překonala v České republice hranici 100.000 zákaznických objednávek během jediného kalendářního roku. Významnou roli sehrál podle firmy zájem o nové modely SUV Kodiaq a Karoq. Škoda Auto o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Zastupitelé Plzně schválili fúzi městské teplárny s holdingem EPH

14.12.

Plzeň 14. prosince (ČTK) - Zastupitelé Plzně dnes schválili fúzi městské teplárny (Plzeňské teplárenské) s Plzeňskou energetikou, která patří do holdingu EPH miliardáře Daniela Křetínského. EPH získá ve společném podniku 35procentní podíl a zbytek bude města. Firma s názvem Plzeňská teplárenská a.s., která vznikne k 1. lednu 2019, zaručí místním současné nízké ceny tepla do roku 2021. Třicet zastupitelů bylo pro, 14 proti a nikdo se nezdržel, řekl po schválení primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Skončila oprava části stanice Ostrava-Vítkovice za půl miliardy

14.12.

Ostrava 14. prosince (ČTK) - Skončila oprava části stanice Ostrava-Vítkovice za půl miliardy Kč bez DPH. Bylo opraveno kolejové rozvětvení ve směru na Kunčice, včetně mostů.

EPH získá většinu ve druhé největší elektrárně v Maďarsku

14.12.

Düsseldorf (Německo)/Praha 14. prosince (ČTK) - Konsorcium zahrnující českou společnost Energetický a průmyslový holding (EPH) koupí od německých společností RWE a EnBW jejich podíly ve druhé největší elektrárně v Maďarsku Mátrai Erömü a dolech na lignit. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení německých společností. EPH tak získá v elektrárně většinu. Cena nebyla zveřejněna. Transakci musí schválit antimonopolní úřady a regulátor. Dokončena by mohla být v prvním čtvrtletí příštího roku.

V rámci projektu Re:Start byly připraveny programy za 11 mld. Kč

14.12.

Praha 14. prosince (ČTK) - V rámci vládního projektu na hospodářskou restrukturalizaci Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje Re:Start byly za pět měsíců připraveny ke spuštění programy za 11 miliard Kč. Na dnešním brífinku před prvním průběžném hodnocení projektu to řekl vládní zmocněnec Jiří Cienciala. Schváleno bylo podle něj 65 opatření, která se týkají podnikání a investic, vylepšení infrastruktury či sociální stabilizace v jednotlivých regionech.

TNI Group kupuje cestovní kancelář Vítkovice Tours

14.12.

Praha 14. prosince (ČTK) - Travel holding ze skupiny TNI Group koupil cestovní kancelář Vítkovice Tours specializovanou na Chorvatsko. Vzniká tak cestovní skupina s obratem blížícím se 750 milionů korun a počtem klientů 75.000. Nyní holding vlastní již CK Viamare a VTT. ČTK o tom dnes informovala TNI Group.

ECB ponechala měnovou politiku beze změny

14.12.

Frankfurt nad Mohanem 14. prosince (ČTK) - Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala své úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupů cenných papírů. Finanční trhy nyní čekají na tiskovou konferenci prezidenta ECB Maria Draghiho, která začne ve 14:30.

Farmaceutická firma Teva hodlá zrušit 14.000 pracovních míst

14.12.

Jeruzalém/Ostrava 14. prosince (ČTK) - Izraelská farmaceutická společnost Teva Pharmaceutical Industries plánuje v rámci restrukturalizace svých globálních aktivit zrušit 14.000 pracovních míst. To odpovídá zhruba čtvrtině její celkové pracovní síly. Oznámila to dnes firma, která působí také v České republice.

Walt Disney koupí většinu 21st Century Fox za 52,4 miliardy USD

14.12.

Los Angeles 14. prosince (ČTK) - Americký zábavní gigant Walt Disney koupí většinu aktivit společnosti 21st Century Fox za 52,4 miliardy dolarů (1,14 bilionu Kč). Disney tak získá filmová a televizní studia, kabelové stanice a zahraniční televizní stanice z impéria mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Pokud bude dohoda schválena, Disney upevní svou pozici největší mediální společnosti na světě.

Přínos Veletrhů Brno pro HDP je podle studie sedm mld

14.12.

Brno 14. prosince (ČTK) - Přínos Veletrhů Brno pro hrubý domácí produkt je 6,9 miliardy korun, přičemž tržby společnosti jsou miliarda. A díky činnosti společnosti má práci zhruba 1740 lidí, přičemž kmenových zaměstnanců je 265. Vyplývá to z analýzy ekonomických přínosů, kterou zpracovala společnost Cyrrus na základě loňských výsledků a Veletrhy Brno ji dnes prezentovaly na tiskové konferenci.

Z Brna budou létat spoje do pěti nových destinací

14.12.

Brno 14. prosince (ČTK) - Z Brna budou v příštím roce létat letadla do Milána, Říma, Barcelony, Bruselu a Lvova. Postarat se o to má dceřiná společnost kraje Jihomoravská rozvojová společnost a rumunský dopravce Blue Air, který poskytne jedno letadlo s kapacitou 120 cestujících, sdělil dnes jihomoravským zastupitelům hejtman Bohumil Šimek (ANO). Projekt bude stát v prvním roce asi 120 milionů korun. Brněnské letiště se v posledních měsících potýká s poklesem pravidelných linek. Zástupci kraje i města se dlouhodobě snaží to změnit.

Jablonec zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní

14.12.

Jablonec nad Nisou 14. prosince (ČTK) - Jablonec nad Nisou zakládá vlastní dopravní společnost Jablonecká dopravní a.s. Rozhodli o tom dnes jablonečtí zastupitelé. Od roku 2010 zajišťuje městskou hromadnou dopravu Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), kde je Jablonec menšinovým vlastníkem s pouhými 0,38 procenta akcií. Smlouva s podnikem na zajištění dopravy ale končí v roce 2019 a dopravce město informoval, že pak nebude schopen rozsah služeb zajistit, řekl náměstek primátora Miloš Vele (ODS), který návrh do zastupitelstva předkládal.

Výroba aut do listopadu stoupla na rekordních 1,31 milionu

14.12.

Praha 14. prosince (ČTK) - Tuzemští výrobci letos vyrobí rekordních 1,4 milionu motorových vozidel všech kategorií, což je o zhruba 50.000 víc, než loni. Od ledna do listopadu stoupla produkce osobních a nákladních aut, motocyklů a autobusů dohromady o 4,5 procenta na rekordních 1,314 milionu. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.

Rakouská VIG sloučí Pojišťovnu České spořitelny s Kooperativou

14.12.

Praha 14. prosince (ČTK) - Rakouská skupina Vienna Insurance Group (VIG) spojí své dvě české pojišťovny, Pojišťovna České spořitelny se v roce 2019 stane součástí Kooperativy. ČTK o tom dnes informovala Kooperativa. Fúze podle ní podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a České národní banky.

Ifo: Německá ekonomika poroste příští rok nejrychleji od 2011

14.12.

Mnichov 14. prosince (ČTK) - Německý ekonomický institut Ifo prudce zvýšil odhad růstu německé ekonomiky na příští rok. Ekonomika má nově vzrůst o 2,6 procenta místo doposud očekávaných dvou procent. Tempo růstu tak bude nejvyšší od roku 2011. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes ČTK od Ifo obdržela.

Platební bilance ČR ve 3. čtvrtletí skončila schodkem 37,7 mld Kč

14.12.

Praha 14. prosince (ČTK) - Běžný účet platební bilance, tedy souhrn všech ekonomických transakcí české ekonomiky se zahraničím, skončil v letošním třetím čtvrtletí schodkem 37,7 miliardy korun. Uvedla to dnes Česká národní banka. Zároveň revidovala údaje o schodku za předchozí čtvrtletí, podle aktuálních údajů se prohloubil o miliardu na 8,6 miliardy. Za tři čtvrtletí je bilance v přebytku 51,3 miliardy korun.

Zaměstnanci Sokolovské uhelné si v roce 2018 výrazně polepší

14.12.

Sokolov 14. prosince (ČTK) - Na vyšší mzdu minimálně o 13 procent se mohou těšit zaměstnanci Sokolovské uhelné a.s. (SUAS) v roce 2018. Uzavřená kolektivní smlouva jim zaručuje růst mezd, zachování systému benefitů i vyšší příspěvek na penzijní připojištění. SUAS o tom informuje na svých webových stránkách. Těžařská firma dlouhodobě nabízí výrazně nadstandardní mzdové podmínky pro své zaměstnance.

Prodej aut v EU stoupl v listopadu o 5,9 procenta

14.12.

Brusel 14. prosince (ČTK) - Prodej aut v Evropské unii se v listopadu zvýšil meziročně o 5,9 procenta na 1,216.702 vozů. K růstu přispěla skutečnost, že letošní listopad měl o jeden pracovní den více. Z velkých automobilek se dařilo hlavně PSA Group a Toyotě. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Za 11 měsíců prodej aut stoupl o 4,1 procenta na více než 14 milionů.

Čínská centrální banka překvapivě zvýšila úroky

14.12.

Peking 14. prosince (ČTK) - Čínská centrální banka dnes překvapivě zvýšila úrokové sazby. K tomuto kroku přistoupila jen několik hodin poté, co svoji hlavní úrokovou sazbu zvýšila centrální banka USA (Fed). Čínská centrální banka (PBOC) naposledy zvýšila úroky letos v březnu. Peking se snaží omezit odliv kapitálu ze země a současně neohrozit ekonomický růst, napsala agentura Reuters.

Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu stagnovaly

14.12.

Praha 14. prosince (ČTK) - Ceny pohonných hmot v Česku stagnují. Litr benzinu Natural 95 stojí v průměru stejně jako před týdnem - 30,70 Kč. Nafta pak u čerpacích stanic ve srovnání s minulou středou zlevnila pouze o haléř na průměrných 29,77 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Akcie v USA po zasedání Fedu převážně vzrostly, dolar oslabil

13.12.

New York 13. prosince (ČTK) - Americké akcie po zasedání centrální banky USA (Fed) převážně posílily. Oslabily však finanční společnosti, které nakonec stáhly do ztrát i širší index S&P. Dařilo se hlavně energetickým firmám.

Fed podle očekávání zvýšil základní úrok o čtvrt procentního bodu

13.12.

Washington 13. prosince (ČTK) - Americká centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrok o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,25 až 1,50 procenta. Výhled růstu úroků na příští rok ponechala beze změny, přestože předpokládá v nejbližší době zrychlení ekonomického růstu. V roce 2018 Fed počítá se zvýšením úroků třikrát, stejně jako v letošním roce.

Aerolinky Niki požádaly soud o konkurzní řízení

13.12.

Berlín 13. prosince (ČTK) - Letecká společnost Niki, která je divizí insolventních aerolinek Air Berlin, požádala soud o zahájení konkurzního řízení. Oznámil to berlínský soud. Lufthansa dnes zrušila plány na koupi Niki kvůli negativnímu postoji Evropské komise (EK) vůči dohodě.

Dolar po údajích o listopadové inflaci klesá

13.12.

New York 13. prosince (ČTK) - Americký dolar dnes oslabuje. Reaguje tak na nejnovější zprávu o vývoji inflace ve Spojených státech, která posílila obavy, že centrální banka USA (Fed) bude příští rok zvyšovat úroky pomaleji.

Ceny ropy klesají po zprávě o růstu zásob benzinu v USA

13.12.

Londýn/New York 13. prosince (ČTK) - Ceny ropy se snižují po zprávě o překvapivě silném růstu zásob benzinu ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent kolem 18:00 SEČ vykazovala pokles o 1,25 procenta na 62,55 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu ztrácela téměř 0,7 procenta na 56,75 dolaru za barel.

O2 v dalších dvou letech vykoupí až 1,25 procenta vlastních akcií

13.12.

Praha 13. prosince (ČTK) - Operátor O2 bude pokračovat v programu odkupu vlastních akcií. Během příštích dvou let může vykoupit dalších maximálně 1,25 procenta akcií k již pořízeným 2,75 procenta. Maximální objem vykoupených akcií od roku 2015 nesmí přesáhnout čtyři procenta. Rozhodlo o tom představenstvo společnosti, informovala dnes společnost O2 na svém webu.

Burze dnes k mírnému růstu pomohl především Unipetrol

13.12.

Praha 13. prosince (ČTK) - Index PX pražské burzy dnes zpevnil o 0,04 procenta na 1059,92 bodu. Dařilo se hlavně Unipetrolu a Fortuně. Brzdou rychlejšího růstu indexu byly především akcie CME a Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Lufthansa kvůli EK ruší plán na převzetí Niki od Air Berlin

13.12.

Berlín 13. prosince (ČTK) - Německá letecká společnost Lufthansa zrušila plánované převzetí rakouských aerolinek Niki, které patří insolventní německé letecké společnosti Air Berlin. Reaguje tak na negativní postoj Evropské komise (EK) vůči dohodě kvůli obavám z omezení konkurence. Lufthansa dnes uvedla, že má stále v plánu převzít od Air Berlin divizi LG Walter a komisi předloží upravený návrh.

Pojišťovny hlásí po posledním orkánu škody za desítky milionů Kč

13.12.

Praha 13. prosince (ČTK) - Orkán Xanthos, který postihl část České republiky v pondělí a úterý, způsobil klientům pojišťoven stovky škod v řádu desítek milionů korun. Vyplývá to z dnešní ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Většina případů je hlášena z Moravskoslezského kraje, jde hlavně o poškozené střechy. Škody však podle pojišťoven nebudou zdaleka tak vysoké, jako které způsobil před šesti týdny orkán Herwart. Po něm pojišťovny odhadly škody na 1,45 miliardy Kč.

ČT příští rok navýší vyrovnaný rozpočet na 6,96 miliardy Kč

13.12.

Praha 13. prosince (ČTK) - Česká televize pro příští rok zvýšila příjmy a výdaje svého rozpočtu na 6,96 miliardy korun, což je o zhruba 85 milionů více než letos. Počítá s vyšším výnosem z koncesionářských poplatků i vyšší vrácenou DPH. Rozpočet dnes schválila rada ČT.

Zaměstnanost v EU ve třetím čtvrtletí vystoupila na nový rekord

13.12.

Brusel 13. prosince (ČTK) - Zaměstnanost v eurozóně i v celé Evropské unii se ve třetím čtvrtletí vyšplhala na rekord. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. V EU se počet zaměstnaných proti předchozím třem měsícům zvýšil o 0,3 procenta na 236,3 milionu, eurozóna vykázala nárůst o 0,4 procenta na 156,3 milionu.

V Třineckých železárnách může růst průměrná mzda až na 33.500 Kč

13.12.

Třinec (Frýdecko-Místecko) 13. prosince (ČTK) - Při splnění hospodářského výsledku může zaměstnancům Třineckých železáren (TŽ) příští rok vzrůst průměrná hrubá měsíční mzda z letošních 31.000 korun až na 33.500 korun. Definuje to dodatek kolektivní smlouvy, který podepsali zástupci odborů a vedení firmy. ČTK to dnes řekla mluvčí TŽ Petra Macková Jurásková. Loni byla v podniku průměrná hrubá měsíční mzda 29.100 korun.

Slovenský parlament schválil rozpočet s nižším veřejným schodkem

13.12.

Bratislava 13. prosince (zpravodaj ČTK) - Slovenský parlament dnes schválil návrh státního rozpočtu na příští rok s plánovaným nejnižším schodkem veřejných financí v novodobé historii Slovenska. Podle rozpočtového výhledu má země dosáhnout vyrovnaného rozpočtu proti původním odhadům později. Nezávislá rozpočtová rada, která dohlíží na vývoj hospodaření státu, již dříve upozornila na rizika v naplnění rozpočtových cílů kabinetu premiéra Roberta Fica.

Majitel obchodů Zara zvýšil tržby i zisk, pokračuje v expanzi

13.12.

Madrid 13. prosince (ČTK) - Španělská společnost Inditex, která je největším maloobchodním prodejcem oděvů na světě, za prvních devět měsíců roku zvýšila tržby meziročně o deset procent na 17,96 miliardy eur (461 miliard Kč). Firma dnes uvedla, že čistý zisk za stejné období zvýšila o šest procent na 2,3 miliardy eur (60 miliard Kč). Inditex je majitelem obchodů Zara, působí i v České republice.

Do cementárny na Litoměřicku dorazil poslední náklad ropných kalů

13.12.

Čížkovice (Litoměřicko) 13. prosince (ČTK) - Do cementárny v Čížkovicích na Litoměřicích dnes dorazil kamion s posledním nákladem ropných kalů ze skládky v Litvínově. Ropné kaly původně z Ostravska cementárna používala od roku 2011, ušetřila tím uhlí. Spalování kalů už ale ve firmě Lafarge Cement pokračovat nebude.

Škoda Auto dodala v listopadu 114.600 vozů,meziročně o 17 pct víc

13.12.

Mladá Boleslav 13. prosince (ČTK) - Škoda Auto dodala v listopadu 114.600 vozů, meziročně o 17,5 procenta více. Prodej výrazně rostl v Evropě i v Číně. Meziročně stoupl zájem o model Škoda Superb, a to o více než deset procent. Letošní listopad se stal nejlepším měsícem v historii společnosti. Škoda Auto to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Inflace na Slovensku zrychlila na více než čtyřleté maximum

13.12.

Bratislava 13. prosince (zpravodaj ČTK) - Meziroční míra inflace na Slovensku v listopadu dosáhla nejvyšší úrovně od března roku 2013. Spotřebitelské ceny zrychlily tempo růstu pátým měsícem po sobě, a to na 1,9 procenta z říjnových 1,7 procenta. Informoval o tom dnes slovenský statistický úřad.

Toshiba urovnala spor s Western Digital, prodá čipovou divizi

13.12.

Tokio 13. prosince (ČTK) - Japonská společnost Toshiba bude moci prodat za 18 miliard dolarů (asi 393 miliard Kč) svou čipovou divizi. Po právních sporech se na tom dohodla s americkým partnerem Western Digital, uvedly firmy ve svém dnešním společném oznámení. Smlouva americké firmě umožní investovat do nové společné výrobní linky na výrobu vyspělých paměťových čipů flash. Kupcem divize, která je druhým největším producentem čipů NAND na světě, má být konsorcium vedené společností Bain Capital.

Všechny tranzity hlavního rakouského plynovodu jsou obnoveny

13.12.

Vídeň 13. prosince (ČTK) - Všechny tranzitní linky hlavního rakouského plynovodu byly po úterní explozi před půlnocí obnoveny. Uvedl to dnes ředitel provozovatelské společnosti Gas Connect Austria.

PKN Orlen chce odkupem akcií zvýšit svou většinu v Unipetrolu

13.12.

Praha 13. prosince (ČTK) - Polská společnost PKN Orlen chce odkoupit akcie Unipetrolu, nabízí 380 korun za akcii. Nyní v petrochemickém holdingu vlastní téměř 63 procent, plánuje svůj podíl zvýšit na aspoň 90 procent. ČTK to dnes sdělil Unipetrol, PKN Orlen ho podle tiskové zprávy o svém záměru informoval v úterý. Druhým největším akcionářem Unipetrolu je česko-slovenská investiční skupina J&T.

Ve Stonavě na Karvinsku zemřel v podzemí polský horník

12.12.

Ostrava 12. prosince (ČTK) - Pětapadesátiletý polský horník zemřel při dnešním důlním neštěstí v závodu dva ve Stonavě na Karvinsku. Muže pod zemí zavalila hornina, řekl ČTK mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Akcie v USA vystoupily na nová rekordní maxima

12.12.

New York 12. prosince (ČTK) - Americké akcie se dnes vyšplhaly na nová rekordní maxima, k jejich růstu velkou měrou přispěly bankovní společnosti. Peněžní ústavy těžily z očekávaného vzestupu úrokových sazeb a snížení firemních daní. Vzhůru zamířily rovněž akcie výrobce letadel Boeing, kterému pomohlo zvýšení dividend.

Facebook se chystá danit příjmy z reklamy v jednotlivých zemích

12.12.

Brusel 12. prosince (ČTK) - Americká společnost Facebook po tlaku veřejnosti a některých evropských vlád změní způsob, jakým odvádí daně. Více příjmů z reklamy začne danit v zemích, kde je vydělala, oznámil dnes finanční ředitel Dave Wehner. Podle něj to zvýší transparentnost. Experti ale upozorňují, že to nutně neznamená, že Facebook začne skutečně platit víc na daních. Firma dosud přiznávala příjmy prostřednictvím své mezinárodní centrály v Irsku.

Sněmovna možná upraví v cestovní novele podobu garančního fondu

12.12.

Praha 12. prosince (ČTK) - Sněmovna možná upraví v novele o cestovním ruchu podobu nově zřizovaného garančního fondu cestovních kanceláří. Hnutí SPD dnes kvůli tomuto fondu požadovalo vrácení novely vládě k dopracování, ale přes podporu části ODS neuspělo. Předlohu před dalším schvalováním projedná sněmovní výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj.

Pražská burza mírně posílila, zdražila většina hlavních emisí

12.12.

Praha 12. prosince (ČTK) - Pražská burza dnes mírně posílila. Index PX stoupl o 0,14 procenta na 1059,51 bodu. Zdražila většina hlavních emisí, včetně akcií bank a energetické firmy ČEZ, s nimiž se pravidelně obchoduje v největších objemech. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Koruna stagnovala vůči euru, k dolaru oslabila o 13 haléřů

12.12.

Praha 12. prosince (ČTK) - Česká měna dnes stagnovala vůči euru, k dolaru o 13 haléřů oslabila. Vůči euru se koruna v 17:00 obchodovala za 25,62 Kč/EUR, k dolaru za 21,86 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Praha opraví Libeňský most i bez rozhodnutí ministerstva kultury

12.12.

Praha 12. prosince (ČTK) - Praha zahájí opravu Libeňského mostu i v případě, že ministerstvo kultury nerozhodne o tom, zda je kulturní památkou. V lednu by o zadání tendru na dodavatele mohli rozhodnout pražští radní. Na dnešním jednání magistrátního výboru to řekl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Verdikt ministerstva je pro město důležitý, podle něj stanoví postup oprav. Most z roku 1928 je delší dobu v havarijním stavu. Opravu pražské zastupitelstvo schválilo loni.

Značka VW v listopadu dosáhla rekordního měsíčního odbytu

12.12.

Wolfsburg (Německo) 12. prosince (ČTK) - Odbyt hlavní značky VW z německého automobilového koncernu Volkswagen v listopadu meziročně vzrostl o 11,8 procenta na 594.300 vozů. To představuje nejlepší měsíční výsledek v historii značky, oznámila dnes firma. V období od ledna do listopadu se odbyt značky VW zvýšil o čtyři procenta na 5,64 milionu vozů.

Kvůli chybám v měření emisí úřady nařídily svolat vozy VW Touareg

12.12.

Hamburk/Berlín 12. prosince (ČTK) - Německý Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA) nařídil celosvětově svolat 57.600 sportovně-užitkových vozů (SUV) Volkswagen Touareg s třílitrovým naftovým motorem. Ve vozech byla zjištěna dvě nepovolená zařízení, která zkreslovala měření emisí, oznámil dnes úřad.

Prodejce džusů Relax Maspex loni v ČR zvýšil zisk o 40 procent

12.12.

Praha 12. prosince (ČTK) - Prodejce nealkoholických nápojů Maspex Czech v loňském roce zvýšil zisk o 40 procent na 41,3 milionu korun. Tržby za prodej zboží stouply na 1,05 miliardy Kč, zatímco loni činily 957 milionů. Společnost to uvádí ve své výroční zprávě ve Sbírce listin. Už předloni firmě vzrostl zisk o 80 procent spolu s více než 110milionovým růstem tržeb. Firmu, která prodává mj. džusy Relax, vlastní polská společnost Maspex Wadowice Group. Letos začala firma prodávat například marmelády.

Výbuch terminálu přerušil dodávky jižním sousedům Rakouska

12.12.

Baumgarten an der March 12. prosince (ČTK) - Exploze plynového terminálu na východě Rakouska u slovenských hranic přerušila dodávky plynu do Itálie, Slovinska a Chorvatska, oznámil rakouský provozovatel Gas Connect Austria. Itálie vyhlásí stav nouze. Velkoobchodní ceny plynu v reakci na událost prudce vzrostly, upozornila agentura Reuters.

Na Rakovnicku dnes začala stavba dalších úseků dálnice D6

12.12.

Krušovice (Rakovnicko) 12. prosince (ČTK) - Na Rakovnicku dnes začala stavba dalších úseků dálnice D6. Jde o úsek mezi Novým Strašecím a Řevničovem a obchvat Řevničova. Oba úseky by měly být hotové do srpna 2020, urychlí spojení na Německo. Investice Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přesáhne 1,8 miliardy korun, část nákladů pokryje evropská dotace. Délka nového dálničního úseku bude zhruba deset kilometrů.

Z Jihočeského letiště by se mohlo od jara 2020 létat do světa

12.12.

Č. Budějovice 12. prosince (ČTK) - Letadla by mohla začít létat do světa z Jihočeského letiště České Budějovice od jara 2020. ČTK to dnes při slavnostním zahájení dostavby modernizace řekl ředitel letiště Ladislav Ondřich. Letiště se modernizuje již několik let. Do roku a půl bude mít nový terminál pro cestující, světelnou navigaci a radionavigaci a větší stání pro letadla. Náklady dostavby činí 408 milionů korun, řekla mluvčí letiště Martina Vodičková. Investorem je Jihočeský kraj.

Inflace v Británii stoupla na téměř šestileté maximum 3,1 pct

12.12.

Londýn 12. prosince (ČTK) - Meziroční míra inflace v Británii se v listopadu oproti očekáváním vyšplhala na 3,1 procenta, je tedy na téměř šestiletém maximu. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Nejvíce stouply v důsledku oslabení britské libry po loňském hlasování o opuštění Evropské unie ceny letenek, počítačových her a čokolády. Kvůli růstu cen ropy se pod tlak dostává i britská výroba.

Piloti nízkonákladového Ryanairu chystají v Německu stávku

12.12.

Berlín 12. prosince (zpravodaj ČTK) - Piloti irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair chystají stávku v Německu. Přesný termín zatím podle německých médií neoznámili, neměla by se ale dotknout Vánoc. Půjde o první německou stávku vůči společnosti, která je z hlediska počtu přepravovaných cestujících evropskou jedničkou.

Brent překonal hranici 65 dolarů za barel, poprvé od roku 2015

12.12.

Londýn/New York 12. prosince (ČTK) - Cena ropy roste v reakci na neplánované uzavření největšího britského ropovodu v Severním moři. Trh ale již byl pod tlakem kvůli nižším dodávkám suroviny v důsledku dohody Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších producentů o snížení těžby. Severomořská ropa Brent tak překonala poprvé od poloviny roku 2015 cenu 65 amerických dolarů za barel.

Manpower: Nábory zaměstnanců budou pokračovat i na počátku 2018

12.12.

Praha 12. prosince (ČTK) - Čeští zaměstnavatelé plánují v prvním čtvrtletí příštího roku nadále nabírat nové zaměstnance. Vyplývá to z pravidelného průzkumu společnosti Manpower mezi 750 zaměstnavateli v soukromém i veřejném sektoru v ČR, jehož výsledky firma oznámila na dnešní tiskové konferenci.

Pražská teplárenská zdraží většině zákazníků teplo o 2,8 procenta

12.12.

Praha 12. prosince (ČTK) - Pražská teplárenská zvýší od Nového roku většině zákazníků cenu tepla v průměru o 2,8 procenta. Domácnosti v bytě s rozlohou 65 metrů čtverečních s průměrnou spotřebou 25 gigajoulů (GJ) za rok se měsíční náklady zvýší o zhruba 45 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. Nárůst cen se týká odběratelů, kteří jsou zásobováni uhelnými zdroji.

Pojišťovny po Herwartu vyřídily tři čtvrtiny škod občanů

12.12.

Praha 12. prosince (ČTK) - Za šest týdnů od orkánu Herwart pojišťovny vyřídily tři čtvrtiny škod občanů a třetinu škod podnikatelů. Celkem vyplatily občanům 270 milionů Kč, což je téměř polovina plnění mimo podnikatelskou sféru. Vyplácení stále pokračuje. Celková odhadovaná pojištěná škoda vzrostla na 1,45 miliardy Kč. Vyplývá to z aktuálních statistik České asociace pojišťoven.

Realitní Unibail-Rodamco koupí za 15,7 miliardy USD Westfield

12.12.

Sydney 12. prosince (ČTK) - Francouzská společnost Unibail-Rodamco, která je největším pronajímatelem komerčních prostor v Evropě, se dohodla na koupi australského majitele obchodních center Westfield Corp. za 15,7 miliardy USD (341,5 miliardy Kč). Podle agentur je dohoda největším převzetím australské firmy v historii a největší akvizicí v globálním realitním sektoru od roku 2013.

Akcie v USA vzrostly navzdory explozi v newyorském metru

11.12.

New York 11. prosince (ČTK) - Americké akcie dnes posílily díky technologickým a energetickým společnostem. Akciovému trhu se tak podařilo překonat počáteční nejistotu, za kterou stála zpráva o explozi v newyorském metru.

Pražská burza oslabila, index klesl o 0,4 pct. na 1058,08 bodu

11.12.

Praha 11. prosince (ČTK) - Pražská burza zahájila nový týden poklesem. Index PX dnes oslabil o 0,4 procenta na 1058,08 bodu. Nedařilo se bankovním titulům či akciím Unipetrolu a mediální skupiny CME. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Koruna po zveřejnění čísel o inflaci oslabila nad 25,60 Kč/EUR

11.12.

Praha 11. prosince (ČTK) - Česká měna dnes po zveřejnění čísel o listopadové inflaci oslabila k euru o šest haléřů na 25,62 Kč/EUR. Vůči dolaru koruna mírně posílila na 21,73 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Ropa zdražuje v reakci na útok v New Yorku

11.12.

Londýn/New York 11. prosince (ČTK) - Ceny ropy na začátku týdne vyrovnaly předchozí ztráty a začaly růst v reakci na dnešní explozi v newyorském metru. Před útokem se ropa dostala pod tlak, protože vyšla zpráva o dalším zvýšení počtu amerických ropných vrtů.

Evropští ministři vyzvali USA k přehodnocení daňové reformy

11.12.

Berlín 11. prosince (ČTK) - Ministři financí pěti předních evropských ekonomik vyzvali Spojené státy k přehodnocení připravované daňové reformy, která by podle nich byla diskriminační a mohla by poškodit finanční sektor a mezinárodní obchod. Vyplývá to z dopisu, ke kterému získala přístup agentura Reuters.

Příjmy Olomouce mají příští rok vzrůst o 360 mil.Kč na 2,5 mld Kč

11.12.

Olomouc 11. prosince (ČTK) - Příjmy Olomouce mají v roce 2018 ve srovnání se schváleným rozpočtem na letošní rok vzrůst meziročně o 360 milionů korun z 2,091 miliardy korun na 2,451 miliardy. Příjmovou stránku rozpočtu města v roce 2018 posílí vyšší daňové příjmy a peníze z dotačních programů. Zadluženost Olomouce se má do konce příštího roku snížit z letošních 1,944 miliardy korun na 1,845 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který příští týden projedná zastupitelstvo.

Inflace se v listopadu snížila na 2,6 procenta, bude dál klesat

11.12.

Praha 11. prosince (ČTK) - Meziroční růst spotřebitelských cen v listopadu zpomalil na 2,6 procenta z říjnových 2,9 procenta. Důvodem bylo menší zdražování potravin a nealkoholických nápojů. Meziměsíčně ceny stouply o 0,1 procenta, což ovlivnilo zejména zvýšení cen pohonných hmot v dopravě. Uvedl to dnes Český statistický úřad. Meziroční inflace byla v souladu s odhady České národní banky.
« Předchozí 1 2 3 4 293 584 876 1167

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.