Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář zpráv Finančních novin

Všechny zprávy od Finančních novin (ČTK)

Pražská burza má za sebou druhý nevýrazný den v řadě

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Pražská burza dnes stagnovala, podobně jako v úterý. Index PX sice oslabil, ale pouze o 0,03 procenta na 1061,88 bodu. Nedařilo se Komerční bance, ostatní hlavní tituly stagnovaly či mírně rostly. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Koruna dnes mírně posílila k euru i dolaru

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Koruna dnes mírně posílila k euru i dolaru. Kolem 17:00 se obchodovala na 25,52 Kč/EUR a na 22,94 Kč/USD. K evropské měně tak proti úternímu podvečeru získala dva haléře a k americké čtyři haléře. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Vláda schválila 1500 mimořádných víz pro Ukrajince ročně

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Vláda dnes schválila možnost udělit 1500 mimořádných pracovních víz ročně pro Ukrajince, kteří by mohli pracovat v zemědělství nebo potravinářství. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Ukrajinští pracovníci by mohli také pracovat v lesnictví, kde kůrovcová kalamita bude i v příštích letech.

Ropa kvůli zprávě o růstu zásob v USA zlevňuje

30.10.

Londýn/New York 30. října (ČTK) - Ceny ropy se dnes snižují. Za jejich poklesem stojí zejména zpráva o překvapivě silném růstu zásob suroviny ve Spojených státech a přetrvávající nejistota ohledně vývoje obchodních vztahů mezi Washingtonem a Pekingem.

Přechod k jinému mobilnímu operátorovi bude snazší

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi se sníží a zkrátí se také lhůta pro převod telefonního čísla. Předpokládá to novela o elektronických komunikacích, kterou dnes hladce schválil Senát. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku pomoci k poklesu cen. Předlohu ještě musí podepsat prezident.

Inflace v Německu v říjnu zůstala na 0,9 procenta

30.10.

Berlín 30. října (ČTK) - Spotřebitelské ceny v Německu se v říjnu meziročně zvýšily o 0,9 procenta, tedy stejným tempem jako v předchozím měsíci. Inflace tak zůstává na nejnižší úrovni od listopadu 2016. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil německý statistický úřad.

Dánsko schválilo stavbu rusko-německého plynovodu Nord Stream 2

30.10.

Kodaň 30. října (ČTK) - Dánsko dnes i přes námitky Spojených států schválilo stavbu plynovodu Nord Stream 2, který bude přivádět zemní plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. Informovala o tom agentura AP, která uvedla, že souhlas vydal dánský energetický úřad, který spadá pod ministerstvo energetiky.

ZVVZ Group měl loni konsolidované tržby 1,233 miliardy Kč

30.10.

Milevsko (Písecko) 30. října (ČTK) - Strojírenský holding ZVVZ Group měl v roce 2018 konsolidované tržby 1,233 miliardy Kč. Zisk EBITDA (před započtením úroků, daní, odpisů a amortizace) byl 60,7 milionu Kč. Zisk po zdanění ani provozní zisk firma nezveřejnila. Za poslední rok ze ZVVZ odešlo zhruba 130 zaměstnanců, většinou kvůli přirozené fluktuaci. V holdingu nyní pracuje 670 lidí. ČTK to dnes řekli generální ředitel ZVVZ Group Michal Wdowyczyn a mediální zástupce holdingu Zdeněk Zuntych.

Sněmovna opět nerozhodla o návrhu na zvýšení daní

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Sněmovna se dnes opět nedostala ke schvalování vládního návrhu, který především zvyšuje spotřební daně z lihu a tabákových výrobků. Dnešek byl už třetím pokusem. Pokračovaly rozsáhlé kritické projevy opozičních poslanců, kteří se přeli s vládními poslanci hlavně o nových pravidlech daňové uznatelnosti technických rezerv pojišťoven. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) už dříve označila postup opozice za obstrukci. Debata nad daňovým balíčkem by měla pokračovat v pátek.

V miliardovém tendru Lesů ČR 32 firem, o šest víc než loni

30.10.

Hradec Králové 30. října (ČTK) - Do sedmimiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce, těžbu a prodej dřeva 2020+ v letech 2020 až 2024 podalo nabídky 32 firem. Loni se do tendrů 2019+ přihlásilo 26 firem. ČTK to dnes řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. V tendru 2020+ jde o těžbu 8,56 milionu metrů krychlových dříví, práce za 6,99 miliardy korun a roční zalesnění 2879 hektarů. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v Česku.

EK: Ekonomická nálada v eurozóně je nejhorší od ledna 2015

30.10.

Brusel 30. října (ČTK) - Ekonomická nálada v eurozóně se v říjnu druhý měsíc za sebou zhoršila. Dostala se tak na nejslabší úroveň od ledna 2015. Pesimismus se z průmyslu šíří i do sektoru služeb a mezi spotřebitele, což je pro hospodářské vyhlídky regionu špatným znamením. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů Evropské komise (EK).

Hitachi a Honda sloučí svoji výrobu automobilových součástek

30.10.

Tokio 30. října (ČTK) - Japonské společnosti Hitachi a Honda Motor sloučí své divize výroby automobilových součástek do jedné firmy, která bude patřit mezi největší výrobce automobilových součástek v zemi. Cílem je snížení nákladů a posílení konkurenceschopnosti v odvětví, které se nyní přeorientovává na elektrické a autonomní vozy. Oznámily to společnosti v dnešním prohlášení.

V novém mýtu je nyní přihlášeno 122.000 z očekávaných 458.000 aut

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Do nového mýtného systému, který má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 122.000 vozidel. Je to zhruba 27 procent z celkového počtu vozů, které bude potřeba registrovat. I přes zvýšení informační kampaně však stále pomalu postupuje registrace malých dopravců, většinu z přihlášených tvoří velké firmy. Dnes o tom informoval budoucí správce mýtného systému společnost CzechToll. Kvůli pomalým registracím se stát obává toho, že po spuštění mýta nastane na silnicích dopravní kolaps.

Ve vyřízení stavebního povolení ČR klesla na 157. místo na světě

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Ve vyřizování stavebního povolení kleslo Česko meziročně ze 156. místa na 157. příčku mezi 190 porovnávanými zeměmi. Vyplývá to z každoroční zprávy Doing Business, kterou zveřejnila Světová banka (SB). Kromě délky vyřizování v ní hodnotí i jiná kritéria jako například transparentnost nebo složitost celého procesu. Nejlépe v hodnocení vyšel stejně jako loni Hongkong, nejhůře Jemen, Eritrea, Libye, Somálsko a Sýrie.

DIHK: Německý vývoz příští rok poprvé od finanční krize klesne

30.10.

Berlín 30. října (ČTK) - Vývoz z Německa se v příštím roce poprvé od globální finanční krize před deseti lety sníží. Přispěje k tomu zpomalení globálního růstu. Vyplývá to z prognózy německé průmyslové a obchodní komory DIHK.

Zisk Sony díky obrazovým snímačům stoupl o 16 procent

30.10.

Tokio 30. října (ČTK) - Provozní zisk japonského výrobce elektroniky Sony ve druhém fiskálním čtvrtletí vzrostl o 16 procent na 279 miliard jenů (58,8 miliardy Kč), což je rekord pro toto čtvrtletí. Hospodaření podpořil vysoký prodej obrazových senzorů, který vykompenzoval propad v herní divizi. Firma současně v prohlášení díky příznivým výsledkům zlepšila výhled na celý fiskální rok do konce března 2020.

ČMZRB letos zvýšila podporu podnikům z deseti na 12,6 miliardy Kč

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Státem vlastněná Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) za letošní první tři čtvrtletí poskytla podnikům finanční podporu za 12,6 miliardy korun. Je to nejvíce od založení banky v roce 1992. Loni to ve stejném období bylo necelých deset miliard. Banka v prvních devíti měsících letošního roku pomohla profinancovat téměř 5000 projektů. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ČMZRB Marie Lafantová.

Počet nezaměstnaných v Německu v říjnu mírně vzrostl

30.10.

Berlín 30. října (ČTK) - Počet nezaměstnaných v Německu se v říjnu podle sezonně upravených údajů zvýšil o 6000 na 2,287 milionu. Míra nezaměstnanosti zůstala na pěti procentech. Údaje spolkového pracovního úřadu naznačují, že problémy zpracovatelského průmyslu největší evropské ekonomiky se začínají projevovat na pracovním trhu, napsala agentura Reuters.

Sněmovna pokračuje v debatě o návrhu na zvýšení daní

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Kritikou ze strany předsedy klubu opoziční ODS Zbyňka Stanjury pokračuje dnešní sněmovní debata o vládním návrhu na zvýšení některých daní. Mimořádnou schůzi, která má na programu vedle daňového balíčku také schvalování vyššího rodičovského příspěvku, svolaly koaliční strany ANO a ČSSD spolu s KSČM. Chtějí tak prosadit schválení vládního daňového balíčku, zatímco opozice se tomu brání. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) označuje postup opozice za obstrukci.

Zisk Airbusu ve třetím čtvrtletí vzrostl o tři procenta

30.10.

Paříž 30. října (ČTK) - Evropskému výrobci letecké techniky Airbus stoupl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o tři procenta na 989 milionů eur (25,3 miliardy Kč). Výnosy však klesly a firma současně v dnešním prohlášení snížila celoroční plán dodávek komerčních letadel kvůli zpoždění výroby v nově rozšířené továrně v Německu.

Pojišťovny vybraly letos na pojistném 103 mld. Kč, o 5,6 pct více

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Český pojistný trh letos zrychlil růst na téměř šest procent, pojišťovny vybraly za tři čtvrtletí na pojistném téměř 102,9 miliardy korun, což je meziročně o 5,6 procenta více. Životní pojištění stouplo o 3,5 procenta, neživotní pojištění o 6,8 procenta. ČTK to dnes sdělila Česká asociace pojišťoven, která sdružuje pojišťovny s 98procentním podílem na trhu. Loni trh vzrostl o 4,8 procenta na 129,3 miliardy Kč.

Deutsche Bank ve čtvrtletí kvůli restrukturalizaci ve ztrátě

30.10.

Frankfurt nad Mohanem 30. října (ČTK) - Největší německá banka Deutsche Bank hospodařila ve třetím čtvrtletí se ztrátou 832 milionů eur (21,2 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 229 milionů eur ve stejném období loni. Banka vykázala ztrátu již druhé čtvrtletí za sebou kvůli mimořádným nákladům na restrukturalizaci, uvádí se v dnešním prohlášení.

Čistý zisk Erste Group mírně klesl o 0,4 pct. na 1,22 mld. eur

30.10.

Vídeň 30. října (ČTK) - Rakouské bankovní skupině Erste Group, která vlastní Českou spořitelnu, za devět měsíců letošního roku mírně klesl čistý zisk o 0,4 procenta na 1,223 miliardy milionů eur (31,2 miliardy Kč). Provozní zisk však stoupl a banka současně potvrdila výhled na celý letošní rok.

Provozní zisk Volkswagenu za devět měsíců vzrostl o 11,2 procenta

30.10.

Frankfurt nad Mohanem 30. října (ČTK) - Německému automobilovému koncernu Volkswagen stoupl za devět měsíců letošního roku provozní zisk bez mimořádných položek o 11,2 procenta na 14,8 miliardy eur (377,8 miliardy Kč). K růstu přispěly hlavně modely sportovně-užitkových vozů a značky Škoda a Porsche. Automobilka však současně v dnešním prohlášení zhoršila výhled dodávek vozů za celý rok a varovala před zpomalující poptávkou.

Česká spořitelna do září zvedla čistý zisk o 9,5 pct na 13 mld.Kč

30.10.

Praha 30. října (ČTK) - Česká spořitelna za letošní první tři čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 9,5 procenta na 13 miliard korun. Provozní zisk stoupl o 11,8 procenta na 16,8 miliardy korun, provozní výnosy vzrostly o 8,3 procenta na 31,1 miliardy korun. Vyplývá to z konsolidovaných výsledků hospodaření, které spořitelna zveřejnila na svých internetových stránkách.

Provozní zisk Škoda Auto za devět měsíců stoupl o 8,5 procenta

30.10.

Frankfurt nad Mohanem 30. října (ČTK) - Provozní zisk automobilky Škoda Auto za devět měsíců letošního roku stoupl o 8,5 procenta na 1,2 miliardy eur (30,7 miliardy Kč). Tržby se zvýšily o 17,6 procenta na 14,8 miliardy eur. Uvedla to dnes mateřská společnost Volkswagen v tiskové zprávě o hospodářských výsledcích koncernu.

The Financial Times: Fiat Chrysler a PSA jednají o fúzi

30.10.

Milán 30. října (ČTK) - Italsko-americký výrobce automobilů Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzská automobilka PSA Group, která vlastní značky Peugeot a Citroën, jednají o fúzi. Informoval o tom list Financial Times s odvoláním na obeznámené zdroje. O možném sloučení dnes má dnes jednat dozorčí rada PSA, uvedl další zdroj. Dvojice automobilek a francouzská vláda věc nekomentovaly.

Lesy ČR začnou hodnotit miliardový tendr na lesní práce a těžbu

30.10.

Hradec Králové 30. října (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dnes dopoledne začne otevíráním nabídek vyhodnocovat soutěže na lesní práce, těžbu a prodej dřeva pro léta 2020 až 2024. V tendru 2020+ jde o těžbu 8,56 milionu metrů krychlových dříví, práce za 6,99 miliardy korun a roční zalesnění 2879 hektarů. Hodnoticím kritériem, po splnění kvalifikačních požadavků, je nabídnutá cena. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi.

Akcie v USA po pondělním vzestupu uzavřely se ztrátami

29.10.

New York 29. října (ČTK) - Hlavní akciové indexy ve Spojených státech dnes oslabily, přestože index S&P 500 na začátku obchodování vystoupil na rekord. Investoři reagovali na další zveřejňování čtvrtletních hospodářských výsledků a na nejnovější vývoj ohledně případného uzavření americko-čínské obchodní dohody, které se podle dnešních zpráv zřejmě nepodaří uskutečnit v plánovaném termínu. Na devizovém trhu oslaboval dolar.

Tatra měla do konce září tržby 3 mld. a provozní zisk 250 mil. Kč

29.10.

Kopřivnice (Novojičínsko) 29. října (ČTK) - Kopřivnická automobilka Tatra Trucks vykázala za letošní první tři čtvrtletí tržby přesahující tři miliardy korun a provozní zisk EBITDA čtvrt miliardy korun. Firma to uvedla na svém webu, meziroční srovnání neposkytla. Loni ale za celý rok měla Tatra na úrovni EBITDA provozní ztrátu 69 milionů korun, tržby činily 3,8 miliardy Kč. Ekonomický ředitel Tatra Trucks Miloslav Mahut už dřív řekl, že za celý letošní rok se EBITDA plánuje 350 až 400 milionů korun.

Ropa se po počátečním poklesu stabilizovala, Brent je pod 62 USD

29.10.

Londýn/New York 29. října (ČTK) - Ceny ropy na světových trzích se dnes po počátečním poklesu stabilizovaly, podpořily je naděje na pokrok při řešení obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou. Severomořská ropa Brent si kolem 18:30 SEČ připisovala 0,3 procenta na 61,77 dolaru za barel. Během dne přitom sestoupila až na 60,66 USD.

Poptávka po zaměstnancích v Německu v říjnu klesla

29.10.

Norimberk (Německo) 29. října (ČTK) - Poptávka po zaměstnancích v Německu se tento měsíc kvůli slábnoucí ekonomice výrazně snížila. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Index sledující počet nabízených pracovních míst v říjnu dosahoval 232 bodů. Byl tak o pět bodů nižší než v září a v meziročním srovnání se propadl dokonce o 22 bodů.

Odboráři a zaměstnavatelé se neshodli na růstu minimální mzdy

29.10.

Praha 29. října (ČTK) - Odboráři a zaměstnavatelé dnes nenašli shodu na tom, o kolik by měla od ledna růst minimální mzda. Odbory požadují navýšení o 1650 korun na 15.000 korun. Zaměstnavatelé by přidali nejvýš 700 korun. I když byly obě strany ochotny ustoupit, ke společné částce se jim dostat nepodařilo. ČTK to po dnešním jednání řekl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj. K nalezení shody do konce října vyzvala odboráře a zaměstnavatele ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

Pražská burza stagnovala,CME po oznámení převzetí ztratila 5 pct.

29.10.

Praha 29. října (ČTK) - Pražská burza dnes stagnovala. Index PX sice stoupl, ale pouze o 0,06 procenta na 1062,18 bodu. Většina hlavních emisí burzy ztrácela, resp. stagnovala. Akcie mediální skupiny CME po oznámení převzetí skupinou PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera zlevnily o více než pět procent. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Koruna dnes posílila k dolaru a nepatrně také k euru

29.10.

Praha 29. října (ČTK) - Česká měna dnes posílila k dolaru ve srovnání s pátečním závěrem o sedm haléřů. Kolem 17:00 se podle Patria Online obchoduje se za 22,98 Kč/USD. Vůči euru se koruna pohnula je mírně, posílila o haléř na 25,54 Kč/EUR.

Těžba na Vysočině podle lesníků stoupá, kalamita bude i za rok

29.10.

Jihlava 29. října (ČTK) - Těžba dřeva v lesích Vysočiny stoupá. Státní Lesy ČR v kraji do konce září zpracovaly 1,7 milionu metrů krychlových dřeva, v meziročním porovnání trojnásobek, sdělila ČTK mluvčí podniku Eva Jouklová. Dodala, že dalších 740.000 metrů krychlových dřeva je ve státních lesích potřeba zpracovat. Lesníci, které oslovila ČTK, očekávají, že kůrovcová kalamita bude v kraji pokračovat i příští rok.

MPO:V obchodním rejstříku by neměly být adresy členů orgánů firem

29.10.

Olomouc 29. října (ČTK) - V obchodním rejstříku u jmen členů statutárních orgánů firem zřejmě nebude zveřejňována adresa jejich trvalého bydliště. O tuto informaci by zájemci museli požádat úřady. Vyplývá to z návrhu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). \"Řešíme to teď s ministerstvem spravedlnosti,\" řekl dnes na setkání se živnostníky v Olomouci ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Podle něho tyto citlivé osobní údaje do veřejně přístupné databáze nepatří, jsou totiž zneužitelné.

Vláda má ve středu projednávat změnu podoby investičních pobídek

29.10.

Praha 29. října (ČTK) - Vláda se chystá ve středu upravit investiční pobídky. Na vytvoření nového pracovního místa by technologická centra z celé země kromě Prahy mohla dostávat 200.000 korun a na rekvalifikaci pracovníka polovinu nákladů. Na nové pozice a školení ve výrobě by podniky mohly případně získat podporu tehdy, pokud by v místě průměrný podíl nezaměstnaných přesáhl 7,5 procenta. Vyplývá to z návrhu vládního nařízení, které připravilo ministerstvo práce. Předpis kabinet zveřejnil na svém webu.

Zisk GM překonal odhady, firma však zhoršila výhled kvůli stávce

29.10.

Detroit 29. října (ČTK) - Čistý zisk největší americké automobilky General Motors (GM) se ve třetím čtvrtletí meziročně snížil o téměř devět procent na 2,3 miliardy dolarů (53 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Čtvrtletní zisk navzdory poklesu překonal očekávání analytiků. Automobilka nicméně zhoršila celoroční výhled s tím, že nedávno ukončená čtyřicetidenní stávka zaměstnanců letos sníží její zisky o zhruba tři miliardy dolarů.

Danone skočil zisk na 48,6 milionu, tržby klesly o 8 pct

29.10.

Praha 29. října (ČTK) - Tržby z prodeje výrobků a služeb výrobce jogurtů Danone loni meziročně klesly o osm procent na 1,19 miliardy korun. Zisk se prakticky z nuly (0,7 milionu Kč) zvýšil na loňských 48,6 milionu korun. Uvádí to výroční zpráva společnosti umístěná ve Sbírce listin. Firma prodává například značky Activia, Actimel, Oikos, Kostíci nebo Fantasia.

Analytici: Za propadem akcií CME je dorovnání jejich ceny v USA

29.10.

Praha 29. října (ČTK) - Důvodem dnešního skokového propadu ceny akcií CME je dorovnání ceny, za kterou se akcie obchodují na americké burze Nasdaq. Tam v pondělí akcie klesaly v reakci na nedělní oznámení prodeje CME skupině PPF. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Očekávají, že by se cena akcie měla nyní stabilizovat a více se blížit akviziční ceně 105,66 Kč za akcii.

České firmy loni strávily daňovými povinnostmi nadále 230 hodin

29.10.

Praha 29. října (ČTK) - České firmy loni strávily vyplňováním daňových přiznání a plněním všech daňových předpisů v průměru 230 hodin ročně, což je stejně jako o rok dříve. Vyplývá to z údajů ve studii Doing business 2020 kterou vydává každoročně Světová banka. V placení daní, které rovněž zahrnuje daňovou zátěž firem a další ukazatele, ČR skončila na 53. místě ze 190 zemí světa.

SB: Pro podnikání je nejlepší Nový Zéland, ČR je na 41. místě

29.10.

Praha 29. října (ČTK) - Česká republika se umístila na 41. místě v hodnocení nejlepších podmínek pro podnikání. Zemí s nejlepšími podmínkami je Nový Zéland, za kterým následují Singapur a Hongkong. Vyplývá to z každoroční zprávy Doing Business 2020, kterou zveřejnila Světová banka (SB). Zpráva sleduje, jakým způsobem v jednotlivých zemích regulační opatření ovlivňují podnikatelskou aktivitu.

Reuters: Aerolinky IndiGo plánují rekordní objednávku 300 airbusů

29.10.

Dillí 29. října (ČTK) - Indická nízkonákladová letecká společnost IndiGo je blízko podání rekordní objednávky na více než 300 letadel Airbus z řady A320neo v katalogové hodnotě nejméně 33 miliard USD (761,7 miliardy Kč). IndiGo si novými letadly chtějí upevnit pozici největší letecké společnosti v Indii podle podílu na trhu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

CME po oznámení o převzetí skupinou PPF ztrácí i na pražské burze

29.10.

Praha 29. října (ČTK) - Cenné papíry mediální společnosti CME dnes na pražské burze ztrácejí dopoledne kolem šesti procent, cena jedné akcie tak proti pátečnímu závěru klesla na zhruba 101 korun. Po nedělní zprávě, že firmu převezme finanční skupina PPF, tak trh následuje vývoj akcií na americké burze Nasdaq. V Praze se v pondělí kvůli svátku neobchodovalo, analytici dnes podobný vývoj očekávali.

Sady Nebílovy u Plzně měly čtvrtinovou úrodu jablek proti loňsku

29.10.

Nebílovy (Plzeňsko) 29. října (ČTK) - Třicetihektarové Sady Nebílovy ze zemědělské skupiny Lukrena z Plzeňska sklidí letos 130 tun jablek, což je zhruba čtvrtinová úroda proti loňsku. Zavinily to mrazy na přelomu dubna a května, sucho i fakt, že stromy byly po loňské abnormální úrodě vysílené, řekla dnes ČTK vedoucí sadů Jana Zikmundová.

Zisk BP kvůli nižším cenám ropy klesl o 40 procent

29.10.

Londýn 29. října (ČTK) - Britské ropné společnosti BP klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk bez zahrnutí změny hodnoty zásob o téměř 40 procent na 2,3 miliardy USD (53 miliard Kč). Přispěly k tomu nižší ceny ropy a těžba, ale také mimořádné náklady související s prodejem majetku. Uvedla to firma v dnešním prohlášení.

Aramco dle zdrojů plánuje odstartovat nabídku akcií 3. listopadu

29.10.

Rijád 29. října (ČTK) - Saúdskoarabská ropná firma Saudi Aramco plánuje odstartovat dlouho chystanou plánovanou primární nabídku akcií 3. listopadu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na tři informované zdroje. Nabídka by mohla být největší na světě a sama firma by se mohla stát největší veřejně obchodovanou společnost na světě.

Gupta chce své podniky z 10 zemí spojit do Liberty Steel Group

29.10.

Ostrava 29. října (ČTK) - Skupina GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty oznámila, že do konce letošního roku spojí své podniky z celého světa zabývající se prvovýrobou a druhovýrobou oceli, těžbou surovin a distribucí do jediného subjektu Liberty Steel Group. Nově vytvořená skupina bude mít v deseti zemích celkem 30.000 zaměstnanců. V Česku do skupiny bude patřit hutní podnik Liberty Ostrava, který má s dceřinými společnostmi 6300 zaměstnanců. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí ostravské huti Barbora Černá Dvořáková.

Zisk mateřské společnosti Googlu zaostal za odhady

28.10.

San Francisco 28. října (ČTK) - Čistý zisk americké společnosti Alphabet, která vlastní internetový vyhledávač Google, se ve třetím čtvrtletí meziročně snížil na 7,07 miliardy dolarů (asi 163 miliard Kč) z 9,19 miliardy (211 miliard Kč). Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. Podnik masivně investoval do marketingu a vývoje hardwaru a výsledek tak zaostal za očekáváním analytiků.

Index S&P 500 uzavřel poprvé od července na rekordu

28.10.

New York 28. října (ČTK) - Akcie ve Spojených státech zahájily týden se zisky. Širší index S&P 500 je poprvé od července na rekordu - připsal si 0,56 procenta a uzavřel na 3039,42 bodu. Rekordní hodnotě se přiblížil i index technologického trhu Nasdaq Composite. Akciím pomohly zprávy o možném dřívějším uzavření částečné obchodní dohody mezi Čínou a USA, nad očekávání dobré čtvrtletní hospodářské výsledky firem a očekávané snížení americké základní úrokové sazby. Na devizovém trhu slábnul dolar.

Commerzbank zvýšila čistý zisk o 35 procent, překonala očekávání

28.10.

Frankfurt nad Mohanem 28. října (ČTK) - Německá Commerzbank zvýšila ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 35 procent na 294 milionů eur (zhruba 7,5 miliardy Kč) a výrazně předčila odhady analytiků. Druhá největší německá banka to na základě předběžných údajů uvedla ve svém dnešním sdělení. Zásluhu na výsledku má prodej dceřiné společnosti Ebas, nižší náklady a méně opravných položek k problémovým úvěrům, napsala agentura DPA.

PPF odmítla, že by chtěla po nákupu Novy ovlivňovat politiku

28.10.

Praha 28. října (ČTK) - Investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera odmítla, že by její nákup společnosti CME včetně televize Nova směřoval k ovlivňování politiky. Nákup Central European Media Enterprises (CME) je dobrou příležitostí pro investici, uvedla firma na twitteru. Reagovala tak na vyjádření některých mediálních analytiků, že transakce může být vedena snahou získat vliv v mediálním prostoru.

Ropa zlevňuje kvůli slabé čínské ekonomické statistice

28.10.

Londýn/New York 28. října (ČTK) - Ropa na začátku týdne zlevňuje, dolů ji tlačí slabá zářijová statistika čínského průmyslu. Ta potlačila optimismus vyvolaný nadějí na uzavření americko-čínské obchodní dohody, který cenám předtím v průběhu dne pomohl dostat se až na měsíční maxima.

Experti: PPF chce převzít CME zřejmě i kvůli mediálnímu vlivu

28.10.

Praha 28. října (ČTK) - Plánované převzetí společnosti Central European Media Enterprises (CME) včetně televize Nova investiční skupinou PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera může být podle mediálních analytiků veden i snahou získat vliv v mediálním prostoru. Očekávají, že Nova omezí vysílání bezplatných kanálů. Nadační fond nezávislé žurnalistiky se obává dalšího podkopání důvěry v nezávislost médií.

LVMH prý nabízí za klenotnictví Tiffany zhruba 14,5 miliardy USD

28.10.

Paříž/New York 28. října (ČTK) - Francouzská luxusní skupina LVMH nabízí za převzetí prestižního amerického klenotnictví Tiffany zhruba 14,5 miliardy dolarů (334 miliard Kč). Informují o tom média s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podle listu Financial Times však firma Tiffany nabídku pravděpodobně odmítne s tím, že podnik podhodnocuje.

Čtvrtletní zisk největší evropské banky HSBC klesl téměř o pětinu

28.10.

Londýn 28. října (ČTK) - Hrubý zisk britské bankovní společnosti HSBC ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 18 procent na 4,8 miliardy dolarů (zhruba 111 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která je podle objemu aktiv největší evropskou bankou.

PPF podepsala dohodu se CME o jejím úplném převzetí

27.10.

Praha 27. října (ČTK) - Skupina PPF prostřednictvím dceřiných společností podepsala dohodu se společností Central European Media Enterprises (CME) o jejím plném převzetí. PPF to dnes sdělila ČTK. Podmínkou dokončení transakce je získání souhlasu akcionářů společnosti CME, Evropské komise a národních regulátorů v některých ze zemí, kde CME působí. CME provozuje televizní stanice v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku a v ČR, kde vlastní například TV Nova.

Mateřská firma mlékáren Kunín a Klatovy loni ve ztrátě 33 milionů

27.10.

Praha 27. října (ČTK) - Společnost Lactalis CZ, mateřská firma dvou velkých českých mlékáren Kunín a Klatovy, se loni dostala do 33,2milionové ztráty proti zisku 29,7 milionu korun, který měla předloni. Samotné výrobní provozy jsou ale ziskové. Loni firma vykázala tržby 4,07 miliardy korun, snížily se tak meziročně o 3,1 procenta, vyplývá z výroční zprávy společnosti umístěné ve Sbírce listin. Mateřskou firmou Lactalisu je francouzská B.S.A. International.

LVMH prý jedná o koupi amerického klenotnictví Tiffany

26.10.

Paříž/New York 26. října (ČTK) - Francouzská luxusní skupina LVMH jedná o možném převzetí amerického luxusního klenotnictví Tiffany. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. LVMH by tímto krokem chtěla expandovat na klenotnickém trhu ve Spojených státech. Podle zdrojů však zatím není jisté, že bude dosaženo dohody.

Stávka v General Motors byla ukončena po ratifikaci nové smlouvy

26.10.

Detroit (USA) 26. října (ČTK) - Americký odborový svaz United Auto Workers (UAW) informoval, že jeho členové ratifikovali novou čtyřletou pracovní smlouvu s největší americkou automobilkou General Motors (GM), což po 40 dnech ukončí stávku v automobilce. Informovala o tom agentura Reuters. Stávka v GM začala 16. září a byla nejdelší stávkou v americkém automobilovém průmyslu od roku 1970.

Akcie v USA i dolar díky naději na dohodu s Čínou vzrostly

25.10.

New York 25. října (ČTK) - Akcie ve Spojených státech na závěr týdne posílily a širší index S&P 500 se dostal do blízkosti rekordního maxima. Trhy reagovaly na oznámení, že Spojené státy a Čína jsou blízko dokončení první fáze obchodní dohody.

Deficit rozpočtu USA byl loni nejvyšší za sedm let

25.10.

Washington 25. října (ČTK) - Deficit rozpočtu americké vlády se v uplynulém fiskálním roce prohloubil na 984 miliard dolarů (22,7 bilionu Kč) ze 779 miliard USD v předchozím roce a byl nejvyšší za sedm let. Příjmy z daní sice vzrostly, tento růst ale překonaly vyšší rozpočtové výdaje a náklady na obsluhu dluhu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo financí.

Ceny ropy se pohybují v úzkém rozpětí, za týden vykazují růst

25.10.

Londýn/New York 25. října (ČTK) - Ceny ropy se dnes pohybují v úzkém rozpětí, za týden ale vykazují silný růst. Na něj má vliv zejména optimismus ohledně pokroku v jednáních o obchodní dohodě mezi USA a Čínou a případné prodloužení smlouvy o snížení těžby v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců. Negativně cenu ovlivňují obavy o vývoj globální ekonomiky.

USA a Čína jsou blízko dokončení některých částí obchodní dohody

25.10.

Washington/Peking 25. října (ČTK) - Spojené státy a Čína dosáhly pokroku v obchodních jednáních a jsou blízko dokončení první fáze obchodní dohody. Po telefonickém rozhovoru mezi nejvyššími vyjednavači obou zemí to dnes oznámil Úřad amerického obchodního zmocněnce (USTR). Dvě největší ekonomiky světa spolu od loňského jara vedou obchodní válku, v jejímž rámci na sebe vzájemně uvalují cla.

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 1,8 procenta

25.10.

Praha 25. října (ČTK) - Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, index PX stoupl o 1,8 procenta na 1061,5 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se nejlépe vedlo akciím bankovní skupiny Erste, naopak nejvíce oslabily akcie mediální skupiny CME. Předcházející týden české akcie stouply o téměř tři procenta.

Koruna dnes posílila k euru, stagnovala vůči dolaru

25.10.

Praha 25. října (ČTK) - Koruna v závěru týdne posílala vůči euru o čtyři haléře, kolem 17:00 se podle Patria Online obchodovala za 25,55 Kč/EUR. K dolaru česká měna stagnovala na 23,05 Kč/USD. Analytici upozornili na vyjádření člena bankovní rady ČNB Tomáš Holuba pro agenturu Bloomberg, který řekl, že na jednání rady 7. listopadu bude na stole debata o zvýšení úrokových sazeb.

Pražské burze dnes došel po 12 dnech růstu dech

25.10.

Praha 25. října (ČTK) - Po předchozích 12 dnech růstu dnes pražská burza klesla. Index PX oslabil o 0,52 procenta na 1061,54 bodu. Dolů ho táhly především emise CME, Komerční banky a Monety. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Na trať u Dalovic se vrátí dělníci, vlaky nahradí autobusy

25.10.

Karlovy Vary 25. října (ČTK) - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) uzavře od soboty provoz na trati 140 Cheb - Klášterec nad Ohří v úseku mezi Dalovicemi a Hájkem. Jde o úsek, kde došlo v dubnu ke masivnímu zřícení svahu i s tratí. Měření nyní ukázalo nebezpečí dalšího sesuvu půdy, informovala dnes ČTK Nela Friebová z tiskového odboru SŽDC. Na nebezpečí dalších sesuvů upozornila Česká televize.

Počet aut na českých silnicích do září vzrostl na 5,96 milionu

25.10.

Praha 25. října (ČTK) - Počet osobních aut na českých silnicích se od začátku roku do konce září zvýšil o 152.557 na 5,955 milionu vozů. Jejich průměrné stáří je 14,87 roku. Do konce roku by mohl počet aut překročit šest milionů. Vyplývá to z aktuálních údajů Svazu dovozců automobilů.

O zvýšení některých daní ani o rodičovské Sněmovna nerozhodla

25.10.

Praha 25. října (ČTK) - Sněmovna dnes nerozhodla o návrhu na zvýšení některých daní ani o návrhu na zvýšení rodičovského příspěvku. Debatu vyplnily kritické projevy opozičních poslanců a spory s vládními poslanci o to, které vlády zvyšovaly nebo snižovaly daně. Dnešní mimořádnou schůzi k oběma zmíněným návrhům nechali svolat vládní poslanci a komunisté kvůli zdržovací taktice opozice vůči daňovému balíčku. Jednání bude pokračovat ve středu.

Česká zbrojovka měla loni rekordní tržby 4,66 miliardy korun

25.10.

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) 25. října (ČTK) - Česká zbrojovka z Uherského Brodu zaznamenala loni rekordní tržby přesahující 4,66 miliardy korun. Šlo o meziroční nárůst o více než 564 milionů korun. Čistý zisk společnosti činil zhruba 710,8 milionu korun, o rok dříve přesáhl 625 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou firma zveřejnila na svých webových stránkách.

Ruská centrální banka snížila klíčový úrok o půl procentního bodu

25.10.

Moskva 25. října (ČTK) - Ruská centrální banka dnes snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,5 procenta. Uskutečnila tak nejvýraznější snížení úroků za dva roky. Banka se prostřednictvím redukce nákladů na půjčky snaží podpořit hospodářský růst a inflaci.

O firmě Oleo Chemical bude znovu rozhodovat pražský městský soud

25.10.

Praha 25. října (ČTK) - O firmě Oleo Chemical bude znovu rozhodovat pražský městský soud. Věc mu vrátil Vrchní soud v Praze. Odmítl také námitku podjatosti vůči soudkyni, z dalšího projednávání u městského soudu ji nevyloučil. Vyplývá to z usnesení vrchního soudu zveřejněného v insolvenčním rejstříku. Městský soud nejprve předloni schválil reorganizační plán formou fúze s firmou Temperatior, letos v červenci reorganizační plán zamítl a poslal Oleo do konkurzu, o který dlouhodobě usiluje společnost Ravak. Vyjádření firem ČTK zjišťuje.

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu v říjnu beze změny

25.10.

Berlín 25. října (ČTK) - Podnikatelská nálada v Německu zůstala v říjnu beze změny, ukázal dnes zveřejněný průzkum mnichovského institutu Ifo. Jeho index důvěry, který je založen na průzkumu mezi zhruba sedmi tisíci německých firem, si podržel hodnotu 94,6 bodu a byl mírně vyšší, než se čekalo. Největší evropská ekonomika se tak po nedávném poklesu stabilizuje, uvedl dnes prezident Ifo Clemens Fuest. Podle analytiků Ifo by mohla v závěrečném čtvrtletí dokonce mírně vzrůst.

Sněmovna schválila program zvláštní schůze ke zvýšení částí daní

25.10.

Praha 25. října (ČTK) - Sněmovna schválila program mimořádné schůze svolané z podnětu poslanců vládních ANO a ČSSD a také KSČM ke zvýšení některých daní a rodičovského příspěvku. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek ještě před hlasováním koalici nařkl z toho, že se rozhodla ignorovat opoziční pozměňovací návrhy a vyřešit silou schvalování návrhu, který zvyšuje zejména daně z tabákových výrobků, lihu a z hazardu. Vstřícnost k jednání podle něho stále platí.

Automobilka Renault prodala o 4,4 procenta méně vozů

25.10.

Paříž 25. října (ČTK) - Francouzská automobilka Renault prodala ve třetím čtvrtletí 852.198 vzorů - meziročně o 4,4 procenta méně. Firma v létě doplácela podobně jako její konkurenti na globální oslabení automobilového trhu. V domovské Francii a v Evropě vykázala pokles o 3,4 procenta, v ostatních regionech se pak počet prodaných vozů snížil o 5,4 procenta, vyplynulo z jejího dnešního sdělení.

Zisk největšího světového pivovaru AB InBev zaostal za očekáváním

25.10.

Brusel 25. října (ČTK) - Zisk největšího světového pivovaru Anheuser-Busch InBev ve třetím čtvrtletí zaostal za očekáváním. Firma dnes oznámila, že její zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) zůstal meziročně téměř beze změny na 5,3 miliardy dolarů (122 miliard Kč), zatímco analytici počítal s tříprocentním nárůstem.

GfK: Nálada německých spotřebitelů je nejhorší od podzimu 2016

25.10.

Berlín 25. října (ČTK) - Nálada německých spotřebitelů je nejhorší za poslední tři roky a slabší, než čekali analytici. Podle institutu GfK se na ní projevuje zpomalování ekonomiky, v jehož důsledku přicházejí o práci zaměstnanci v automobilovém průmyslu a ve finančních službách. Institutem dnes zveřejněný index spotřebitelské důvěry na listopad klesl ve srovnání s předchozím měsícem o dvě desetiny na 9,6 bodu. Odhady předpokládaly hodnotu 9,8 bodu.

Tesla vystřídala GM na postu nejhodnotnější americké automobilky

25.10.

New York 25. října (ČTK) - Výrobce elektromobilů Tesla díky překvapivě příznivým hospodářským výsledkům vystřídal firmu General Motors (GM) na postu největší americké automobilky z hlediska tržní hodnoty. Akcie Tesly uzavřely čtvrteční obchodování s nárůstem o téměř 18 procent. Tržní hodnota podniku tak dosáhla 53,7 miliardy dolarů (zhruba 1,24 bilionu korun), zatímco tržní hodnota GM činila 51,1 miliardy dolarů, napsala agentura DPA.

Amazonu poprvé od roku 2017 klesl čistý zisk

25.10.

Seattle/New York 25. října (ČTK) - Amazonu klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 28 procent na 2,1 miliardy dolarů (48,4 miliardy Kč). Snížil se poprvé od roku 2017 a byl slabší, než čekali analytici. Největší světový internetový prodejce to oznámil ve čtvrtek po uzavření burzovního obchodování. Jeho akcie v reakci po uzavření burz odepisovaly přechodně více než devět procent.

Hobbymarketu Hornbach vzrostl loni zisk o 29,4 pct na 626 mil. Kč

25.10.

Praha 25. října (ČTK) - Německý řetězec Hornbach Baumarkt v Česku zvýšil ve finančním roce 2018/2019 čistý zisk o 29,4 procenta na 626 milionů korun. Tržby z prodeje zboží vzrostly téměř o devět procent na 7,96 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, která prodává například stavebniny, barvy, sanitární keramiku, zahradní přístroje, hnojiva i krmiva pro zvířata.

Americké akcie díky dobrým hospodářským výsledkům zpevnily

24.10.

New York 24. října (ČTK) - Americké akcie dnes zpevnily, k růstu jim pomohly dobré hospodářské výsledky některých velkých firem, jako je například Microsoft. Horší výsledky hospodaření konglomerátu 3M ale stáhly do mírné ztráty Dow Jonesův index. Na devizových trzích zpevňoval dolar vůči euru, k růstu mu pomohla zpráva o slabém růstu podnikatelské aktivity v eurozóně.

O Pilsen Steel má zájem několik kupců z Česka i ze zahraničí

24.10.

Plzeň 24. října (ČTK) - O plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, které jsou od června v konkurzu a od ledna nevyrábí, má zájem několik kupců z ČR i ze zahraničí. Někteří z nich chtějí celý podnik, řekla ČTK předsedkyně podnikových odborů Ivanka Smolková po dnešním jednání věřitelského výboru, jehož výsledky hodnotí pozitivně.

Ceny ropy se po překvapivém poklesu zásob v USA zvyšují

24.10.

Londýn/New York 24. října (ČTK) - Ceny ropy se dnes zvyšují a severomořský Brent se dostal nad 61 dolarů za barel. Přispívá k tomu překvapivý pokles zásob suroviny ve Spojených státech a výhled na další kroky, k nimž by mohla sáhnout Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci s cílem podpořit ceny.

Sněmovna schválila přes kritiku části poslanců výroční zprávy ČT

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Sněmovna dnes i přes kritiku části poslanců schválila výroční zprávy o hospodaření a činnosti České televize (ČT) za roky 2016 a 2017. Odkládané projednávání zpráv ČT bylo sledované, protože jejich opakované neschválení by mohlo vést k odvolání televizní rady, která volí a odvolává generálního ředitele televize. ČT na twitteru sdělila, že vítá schválení zpráv navzdory zkresleným informacím, které podle televize v diskusi ve Sněmovně zaznívaly. Poslanci budou ještě projednávat zprávy ČT za rok 2018.

Tesco v ČR minulý rok téměř zdvojnásobilo zisk na 2,5 miliardy Kč

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Obchodní řetězec Tesco v Česku v účetním roce 2018/2019 meziročně téměř zdvojnásobil zisk na 2,53 miliardy korun. Tržby řetězce mírně klesly, a to o dvě procenta na zhruba 44,56 miliardy. Vyplývá to z výroční zprávy firmy Tesco Stores ČR ve Sbírce listin. Výsledky firmy jsou za účetní rok končící 28. únorem. V předchozím finančním roce činil zisk 1,28 miliardy. Tesco Stores ČR je součástí britské skupiny Tesco.

Sněmovna schválila výroční zprávy ČT za roky 2016 a 2017

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Sněmovna dnes schválila výroční zprávy o hospodaření a činnosti České televize za roky 2016 a 2017. Dopoledne schválila zprávy za rok 2016 a v podvečer i zprávy za rok následující. Ve Sněmovně ještě čekají na projednání zprávy za rok 2018, těmi se ale bude příští úterý zabývat volební výbor, který má v působnosti média.

Koruna si mírně polepšila k euru, k dolaru stagnovala

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Koruna dne mírně posílila k euru a stagnovala vůči dolaru. K euru si od středečního závěru polepšila o tři haléře na 25,59 Kč/EUR. Kurz k dolaru zůstal na 23,05 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Pražská burza se dostala na nejsilnější úroveň od července

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Pražská burza se po dnešním posílení dostala na nejsilnější úroveň od konce července. Index PX stoupl o 0,74 procenta na 1067,14 bodu. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Burza roste bez přestávky už déle než dva týdny.

Bulhaři zablokovali prodej tamních aktivit firmy ČEZ

24.10.

Sofia/Praha 24. října (ČTK) - Bulharský antimonopolní úřad zablokoval plánovaný prodej bulharských aktiv české energetické firmy ČEZ, o která měla zájem společnost Eurohold. Podle úřadu by smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy, informovala dnes agentura Reuters. ČEZ v reakci ČTK sdělil, že další postup zváží, až se podrobně seznámí s odůvodněním rozhodnutí. V úvahu připadá použití opravných prostředků proti verdiktu antimonopolního úřadu, případně uplatnění nároku v mezinárodní investiční arbitráži.

Deloitte: Nájemné v Praze se za pět let zvýšilo téměř o polovinu

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Průměrné měsíční nájemné v Praze se za pět let zvýšilo téměř o polovinu - nájemné stouplo z 214 korun za metr čtvereční v prvním pololetí roku 2014 na 307 korun v polovině letošního roku. Průměrný meziroční růst byl 7,3 procenta, největší nárůst byl v roce 2017, a to 12,5 procenta. Vyplývá to z analýzy společnosti Deloitte, kterou si nechalo zpracovat hlavní město a kterou má ČTK k dispozici. Analýza vychází ze srovnání nabídkových cen na inzertních serverech a transakčních cen evidovaných katastrálním úřadem.

Airbus získal předběžnou objednávku na 100 letadel z USA

24.10.

New York 24. října (ČTK) - Americká nízkonákladová letecká společnost Spirit Airlines uzavřela předběžnou smlouvu na nákup 100 letadel Airbus určených pro lety na kratší vzdálenosti s opcí na dalších 50 letadel. Podle katalogové ceny je hodnota objednávky zhruba 12 miliard USD (276,4 miliardy Kč), aerolinky ale téměř jistě dostanou výraznou množstevní slevu, upozornil dnes server CBNC.

ECB ponechala měnovou politiku beze změny

24.10.

Frankfurt 24. října (ČTK) - Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala svou měnovou politiku včetně úrokových sazeb beze změny poté, co minulý měsíc přikročila k novým opatřením na podporu hospodářského růstu a inflace v eurozóně. Zasedání Rady guvernérů dnes naposledy řídil Mario Draghi, kterého v čele banky na přelomu měsíce vystřídá Christine Lagardeová.

Firmě dm drogerie stoupl obrat o 11 pct na 10,5 miliardy Kč

24.10.

České Budějovice 24. října (ČTK) - Firma dm drogerie markt měla v obchodním roce od 1. října 2018 do 30. září 2019 obrat 10,5 miliardy Kč, meziročně o 11,1 procenta vyšší. Do rozšíření a modernizace prodejní sítě investovala 227 milionů Kč. ČTK to dnes za firmu oznámila v tiskové zprávě Alena Mařasová ze společnosti Knowcomm. Zisk dm drogerie markt neuvedla, v minulém hospodářském roce byl provozní zisk 387,5 milionu Kč, jak vyplývá z výroční zprávy.

Zisk a tržby Twitteru zaostaly ve třetím kvartálu za očekáváním

24.10.

San Francisco 24. října (ČTK) - Hospodářské výsledky provozovatele sociální sítě Twitter zaostaly ve třetím čtvrtletí za odhady analytiků. Tržby meziročně stouply o devět procent na 824 milionů dolarů (necelých 19 miliard Kč), čistý zisk však klesl na 37 milionů ze 789 milionů dolarů. Americká firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Sněmovna schválila výroční zprávy České televize za rok 2016

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Sněmovna dnes po debatě plné sporů schválila výroční zprávy o činnosti a o hospodaření České televize za rok 2016. Sněmovní volební výbor je již dříve obě doporučil schválit. Zprávu o činnosti projednávala Sněmovna od letošního ledna. Řada poslanců hospodaření ČT opět kritizovala a vyjadřovala nad ním pochybnosti. Poslanci by ještě dnes měli projednat výroční zprávy za rok 2017.

Senát možná prodlouží lhůty pro obnovu lesa na pět až 15 let

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Senát možná prodlouží zákonnou lhůtu pro obnovu lesa na holinách ze dvou na pět let. Ze sedmi na 15 let by měla být prodloužena následná lhůta na zajištění lesních porostů. Horní komoře to doporučil její zemědělský výbor v rámci novely lesního zákona, která má usnadnit boj s kůrovcem. Pokud Senát úpravy příští týden schválí, novelu dostane Sněmovna k novému projednání. Senátní výbor pro veřejnou správu doporučil novelu schválit beze změn.

Náměstkyní MPO pro evropské záležitosti bude Martina Tauberová

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Náměstkyní ministra průmyslu a obchodu pro evropské záležitosti bude od listopadu dosavadní poradkyně náměstka Martina Tauberová. Současný náměstek Vladimír Bärtl odchází do diplomacie. Tauberová to oznámila na dnešním diskusním setkání na téma 30 let svobody aneb jak zahraniční společnosti pomáhají a mění českou ekonomiku, kde nahradila pracovně zaneprázdněného ministra Karla Havlíčka (za ANO).

ČKP: Povinné ručení letos zdražilo průměrně o čtyři procenta

24.10.

Praha 24. října (ČTK) - Motoristé průměrně zaplatí za povinné ručení letos 2969 Kč, což je o čtyři procenta více než loni. Cena za opravu vozidel vzrostla téměř o sedm procent. Počet pojištěných vozidel stoupá o tři až čtyři procenta ročně. Novináře o tom dnes informovala Česká kancelář pojistitelů.
1 2 3 4 5 6 7 324 647 970 1293

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.