Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Od 1. července začíná další milostivé léto. Tentokrát pomůže ale jen minimu dlužníků

04.06.  |  Lucie Mečířová

Institut milostivého léta opět pomůže některým dlužníkům. Tentokrát ale nepůjde o žádné velké množství lidí. Nepatříte přesto náhodou mezi ně?

Cestovní pojištění pojistí i rizikovou dovolenou

03.07.  |  Elena Ondrová

Nepatříte mezi osoby, které si pod pojmem dovolená představují ležení na pláži u moře? Dáváte raději přednost aktivně strávené dovolené? Potom ale pozor, abyste se se s svými aktivitami vlezly do klasického cestovního pojištění.

Jak postupovat při problémech v zahraničí

02.07.  |  Elena Ondrová

Předcházet problémům na dovolené by mělo pomoci cestovní pojištění. Podívejte se s námi, co dělat v případě problémů v zahraničí, jak se zachovat a kde hledat pomoc či koho kontaktovat.

S cestovním pojištěním i do EU

30.06.  |  Elena Ondrová

Léto, prázdniny, dovolená… doba, na kterou se všichni těšíme a hodláme si ji, jak se patří užít. S dovolenou jsou spojeny i cesty do zahraničí. Ať již cestujete na druhou stranu zeměkoule nebo třeba jen do sousedního státu, určitě stojí za to si uzavřít vhodné cestovní pojištění.

Kooperativa: Klademe důraz na kvalitu a rychlost

23.06.  |  Elena Ondrová

Kooperativa patří mezi významné hráče na našem pojistném trhu. Nejen o pojištění, ale také o mateřské skupině Vienna Insurance Group, jejím vstupu na pražskou burzu, či o jejím záměru založit zajišťovnu jsme si povídali s Martinem Divišem, předsedou představenstva a generálním ředitelem Kooperativy.

Doživotní dávky v penzijních fondech II.

12.06.  |  Roman Stuchlík

Výše penze z fondu závisí na našetřené sumě, věku a pohlaví pojištěného, použitých úmrtnostních tabulkách a použité technické úrokové míře. Valorizace dávek pak závisí na budoucích ziscích fondu. Přečtěte si, jak se výše doživotní dávky počítá.

S cestovkou nebo na vlastní pěst?

20.05.  |  Elena Ondrová

Dovolená je časem odpočinku. Odpočívat lze různě. Zatímco někdo preferuje dovolenou s veškerým komfortem,  kterou jim může zajistit zájezd od cestovní kanceláře jsou i tací, kteří na dovolenou vyráží na vlastní pěst.

Pojistěte si svůj domov se slevou

15.05.  |  Lukáš Buřík

Přírodní živly a katastrofy každoročně přidělávají starosti mnoha domácnostem. Přestože zabránit škodám lze mnohdy jen stěží, zmírnit finanční ztráty může uzavření majetkového pojištění. A pokud si rozumíte s internetem, můžete poměrně výrazně ušetřit.

Investiční životní pojištění v otázkách a odpovědích

11.05.  |  Lukáš Buřík

 Je investiční životní pojištění pro každého? Kdy je dobré o něm uvažovat? Na tyto a jiné otázky odpovídá David Roček, manažer marketingu životního pojištění v ČSOB Pojišťovně. Máte dotaz z oblasti investičního životního pojištění? Zeptejte se odborníka!

Pojištění odpovědnosti vyřeší mnoho komplikací

07.05.  |  Jaroslav Král

Případů, kdy člověk nechtěně způsobí někomu jinému škodu na věci, finanční újmu nebo dokonce škodu na zdraví, jsou každoročně tisíce. I za tyto neúmyslné činy však musí někdo nést odpovědnost. Proto není od věci se proti těmto a jiným podobným případům pojistit.

ECP: V jakékoli tísňové situaci pomůže asistenční služba

05.05.  |  Lukáš Buřík

Doba dovolených pomalu začíná, a tak bychom při cestě do zahraničí neměli zapomínat ani na pojištění. Právě o cestovním pojištění jsme si povídali s Ondřejem Rušikvasem, ředitelem privátního pojištění v Evropské Cestovní Pojišťovně.

Vozidlo dosluhuje, kam s ním?

24.04.  |  Patrik Požár

Rozhodli jste si pořídit nového čtyřkolového miláčka a hledáte možnosti jak se zbavit starého? Existují v podstatě dvě možnosti a to vozidlo prodat a nebo, pokud již vozidlo skutečně dosloužilo, ekologicky ho zlikvidovat a vyřadit z evidence vozidel.

Máte nepojištěný vůz? Pozor na exekutora!

22.04.  |  Lukáš Buřík

Více než 450 milionů korun. Takové jsou škody, které loni dokázaly napáchat řidiči se svými nepojištěnými vozy. V případě nehody mohou nepojištění škůdci způsobit závažné problémy nejen poškozeným nebo sobě samému, ale mnohdy i svým blízkým.

Auto stojí peníze, i když jenom stojí

18.04.  |  Tomáš Skolek

Kolik stojí provoz automobilu? Nikoho asi nepřekvapí, že na měsíc pár korun stačit nebude. Potenciálním novovlastníkům ukážeme, s jakou minimální částkou musí počítat a stávajícím uživatelům alespoň napovíme, jak ušetřit.

Povinné ručení slaví jubileum, je mu 100 let

16.04.  |  Lukáš Buřík

Přestože první automobil vznikl před více než 120 lety, čeští státní úředníci vzali motorismus na vědomí až o 20 let později, kdy Panská sněmovna přijala první zákon o povinném ručení. Jaké jsou milníky českého motorismu a automobilového pojištění?

Jak ušetřit na pojištění auta? Stačí nebourat

16.04.  |  Lukáš Buřík

Automobil se pro mnohé stal nedílnou součástí života. Ovšem jeho provoz se může výrazně promítnout do rodinného rozpočtu. Nejen benzín, údržba a servis stojí tisíce korun, nemalé výdaje si vyžádá i pojištění. Naštěstí jsou tu bonusy.

Řidiči určete si viníka sami!

15.04.  |  Elena Ondrová

Na silnicích rok od roku přibývá automobilů. S houstnoucím provozem se zvyšuje i počet dopravních nehod. Na jedné straně registr škod, na druhé straně snaha zvýšit limit škody, při níž by řidiči měli volat policii.

Pojištění majetku: Na co si dát pozor?

07.04.  |  Jaroslav Král

Vzhledem k rozmarům počasí a přírodním kalamitám by žádný dům či byt neměl zůstat nepojištěn. Jakou roli v pojištění hraje nová a jakou časová cena? Proč je třeba dávat si pozor na podpojištění nebo jaké zabezpečení majetku je vhodné si pořídit?

Větší sankce pro majitele nepojištěných vozidel

27.03.  |  Lukáš Buřík

Více než 800.000 vozidel. Takový je rozdíl mezi počtem registrovaných a pojištěných vozidel. Znamená to, že každé osmé vozidlo jezdí bez platné pojistky? Situace naštěstí není tak dramatická, přesto ministerští úředníci chystají bič na neplatiče.

Zaměstnavatelé motivují zaměstnance příspěvky

27.02.  |  Elena Ondrová

Mezi hojně využívané zaměstnanecké výhody  patří příspěvky zaměstnavatele placené zaměstnancům na jejich penzijní připojištění se státním příspěvkem a na soukromé životní pojištění. Jaké novinky v této oblasti přinesl rok 2008? 

Životní pojištění přináší úsporu na daních i mzdách

18.01.  |  Lukáš Buřík

Nejen poplatník si může díky životnímu pojištění snížit daně. Stejně tak může učinit i zaměstnavatel, který se rozhodne přispívat na pojištění svých zaměstnanců. Kolik firma ušetří? A co nového přinesla daňová reforma?

Kdy odečíst pojistné od základu daně?

09.01.  |  Otto Olson

Životní pojištění nabízí kromě pojistné ochrany také jednu daňovou výhodu, a to možnost odpočtu zaplaceného pojistného od základu daně. Jaké podmínky je třeba splnit? A co nového přinesla změna zákona?

Investiční životní pojištění získává na oblibě

21.12.  |  Michal Ruml

Investiční životní pojištění často bývá odborníky i laiky zatracováno a kritizováno. Nicméně faktem je, že z pohledu zhodnocení je dnes oproti svému sourozenci, kapitálovému životnímu pojištění, výhodnější a na trhu finančních produktů tak má své pevné místo.

Kdy uzavřít rizikové životní pojištění?

20.12.  |  Lukáš Buřík

Pokud primárním cílem životního pojištění je ochrana před riziky ohrožující zdraví a životy lidí, u rizikového to platí dvojnásob. Jak vlastně rizikové pojištění funguje, pro koho je vhodné a jaké jsou jeho hlavní výhody a nevýhody?

KŽP. Již muzejní exemplář

19.12.  |  Tomáš Skolek

Kapitálové životní pojištění má svou „slávu“ už za sebou. Nenalezli bychom asi jiný produkt, na který se sneslo v uplynulých letech tolik kritiky. Přiblížíme si ho a ještě jednou vás před ním varujeme.

Zaživa pojištěn proti smrti

18.12.  |  Tomáš Skolek

Ve kterých případech uzavírat životní pojištění? A když už, tak jaký typ zvolit? Poradíme vám, které životní pojištění vás bude stát nejméně, a zamyslíme se nad samotnou podstatou tohoto produktu.

Důchodové pojištění není penzijní připojištění!

17.12.  |  Elena Ondrová

Celý týden se věnujeme jednotlivým druhům pojištění. Dnes se podíváme na to, co obnáší a jaké výhody či nevýhody má důchodové pojištění. Kdo by si jej měl uzavřít? Přečtěte si zda je to produkt vhodný právě pro vás.

Ušetřete čas i peníze! Sjednejte si smlouvu on-line!

11.12.  |  Michal Ruml

„Uzavřením finančního produktu on-line člověk ušetří, a to hned ze dvou pohledů. Ušetří čas, který nestráví čekáním někde na pobočce finanční instituce, a také získá zajímavou odměnu za sjednání." říká Petra Mayerová, vedoucí on-line prodeje na Finance.cz

Příspěvek zaměstnavatele od nového roku jinak

30.11.  |  Elena Ondrová

Přispívá vám zaměstnavatel na penzijní připojištění nebo na soukromé životní pojištění? Od roku 2008 dojde ke změně. Nově bude stanoven jeden limit pro daňové osvobození částek hrazených zaměstnavatelem zaměstnancům na tyto produkty.

Pojišťovny lákají řidiče na různé bonusy

14.11.  |  Lukáš Buřík

Povinnost pojistit své vozidlo je dána zákonem. Kterou z 11 pojišťoven zvolíte, to již záleží čistě na vás. Jelikož podzimní boj o klienta vrcholí, připravily pojišťovny pro své zákazníky celou řadu dárků. Jakých?

Na změnu pojišťovny je nejvyšší čas

02.11.  |  Elena Ondrová

Každé vozidlo, které chce vyjet do silničního provozu, musí mít uzavřeno povinné ručení. I letos přichází v tomto období pojišťovny s novými sazbami a výhodami pro řidiče. Podívejte se na postup v případě, že se rozhodnete přejít k jiné pojišťovně.

Bonusy a malusy výrazně ovlivní výši pojistného

01.11.  |  Lukáš Buřík

Přestože sazby povinného ručení se mezi jednotlivými pojišťovnami liší, jedno mají společné. Pokud se budete vyvarovat nehod můžete se těšit na poměrně zajímavé slevy, naopak bourající řidiči se nevyhnou přirážkám.

Jak vybrat nejlepší povinné ručení?

31.10.  |  Michal Ruml

Povinné ručení v posledních letech prošlo dynamickým vývojem, který jej k nepoznání změnil. Pryč jsou doby jedné pojišťovny nabízející pár základních sazeb. Orientovat se v dnešní nabídce pojišťoven není snadnou záležitostí.

Bude registr škod efektivní?

30.10.  |  Lukáš Buřík

Začátkem října byla ve spolupráci s tuzemskými pojišťovnami spuštěna dlouho očekávaná databáze škod, která má zamezit přechodu vlastníků aut po nehodě k jiné pojišťovně. Bude konec malusové turistice?

Povinné ručení: Chcete porušovat zákon?

29.10.  |  Tomáš Skolek

Lidové slovní spojení „povinné ručení“ u nás zdomácnělo natolik, že jej často používají nejen motoristé, ale například i policisté. Na co se vztahuje, kdo se pojišťuje, a kdo hradí škody za nepojištěné vozidlo?

Povinné ručení s netradičními nabídkami

23.10.  |  Lukáš Buřík

Stáří vozidla, místo bydliště, věk řidiče nebo dokonce povolání. To jsou jen některé z kritérií ovlivňující konečnou výši pojistných sazeb. Segmentovat či nikoliv? Ani mezi samotnými pojišťovnami neexistuje shoda.

Direct: Ušetřené provize dáváme klientům

01.10.  |  Lukáš Buřík

Trh povinného ručení se letos rozšířil o dalšího hráče - pojišťovnu Direct. Ta na něj vstoupila opravdu razantně a nabízí klientům 20 % slevu oproti cenám konkurence. My jsme pro vás vyzpovídali jejího finančního ředitele, Štěpána Havlase.

Pojistěte si podnikatelská rizika

21.09.  |  Michal Ruml

Podnikání přináší celou řadu rizik. Řadě z nich sice nelze zabránit, ale vhodným pojištěním je lze eliminovat. Pojištění podnikatelů pomůže zmírnit finanční důsledky nepředvídatelné události a vy se tak můžete i nadále naplno věnovat rozvoji svého podnikání.

Asociace garantují odbornost a kvalitu

13.09.  |  Elena Ondrová

Stejně jako v oblasti bankovnictví či kapitálového trhu existuje řada zájmových sdružení, ani oblast pojišťovnictví není výjimkou. Nejen pojišťovny, ale také pojišťovací makléři či poradci si zakládají svá zájmová sdružení. V čem mohou pomoci?

Pojistit lze i nečekanou ztrátu klíčových zaměstnanců

12.09.  |  Lukáš Buřík

Podnikání přináší celou řadu rizik. A nemusí jít vždy o škody na majetku či nesplacené pohledávky. I náhlá ztráta některého z klíčových manažerů může vést k zániku firmy. Ovšem i v těchto případech může pomoci pojištění.

Třetina vozidel má více než 15 let

29.08.  |  Lukáš Buřík

Po tuzemských komunikacích v současnosti jezdí zhruba 4,22 milionu osobních vozidel. Více než třetina z nich již oslavila 15 narozeniny. Průměrný věk jednotlivých značek se výrazně liší a dosahuje i několika desítek let.

Pojistný trh začíná opět nabírat tempo

07.08.  |  Michal Ruml

Útlum, který v posledních letech postihl celý pojistný trh je, zdá se, u konce. Česká asociace pojišťoven zveřejnila výsledky svých členských pojišťoven za 2. čtvrtletí 2007 z nichž plyne, že letos výrazně roste.

V zahraničí česky s cestovním pojištěním

20.07.  |  Elena Ondrová

Od dovolené si každý slibuje spoustu krásných zážitků, pohodu a odpočinek. Ne vždy se dovolená vydaří podle našich představ a potom přijde na řadu cestovní pojištění a kontakt s asistenční službou, kde se ve většině případů domluvíte česky.

Připojistěte si veškerá cestovní rizika

19.07.  |  Michal Ruml

Základní cestovní pojištění, jak už plyne z jeho názvu, většinou kryje jen základní rizika. Pokud chcete mít na svých cestách větší jistotu, můžete se připojistit například proti stornu cesty, úrazu či odpovědnosti.

Aby se dovolená nestala noční můrou

18.07.  |  Lukáš Buřík

Základním stavebním kamenem cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, jehož uzavření by mělo být samozřejmostí. Ovšem existují případy, kdy se pojišťovna zbavuje odpovědnosti a odmítá plnění.

Před cestou nezapomeňte na cestovní pojištění

16.07.  |  Elena Ondrová

Dovolené jsou v plném proudu. V mnoha zemích sice platí mezinárodní smlouvy o bezplatném poskytování zdravotní péče, ale není dobré spoléhat jen na ně. Nezahrnují vše a mohlo by se vám stát, že budete muset platit, pokud nemáte cestovní pojištění.

Zkontrolujte si své majetkové pojistky, neprohloupíte!

28.06.  |  Lukáš Buřík

Letní počasí, bouřky a krupobití opět ukazují svou sílu a tak nastává čas provést revizi majetkových pojistek. Je vaše smlouva na dostatečně vysokou pojistnou částku? Možná, že dostanete od pojišťovny méně než očekáváte, a to díky podpojištění.

Než uzavřete smlouvu o cestovním pojištění ...

21.06.  |  Lukáš Buřík

Doba dovolených je v plném proudu. Dříve než vyrazíte do zahraničí, není od věci myslet na cestovní pojištění. Než však podepíšete smlouvu, přečtěte si užitečné odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Síkora: Pojistný trh má velký potenciál

11.06.  |  Lukáš Buřík

Nejen o oblasti pojištění, vývoji pojistného trhu u nás a ve vyspělých státech či konkurenci na trhu, ale i o pojistných podvodech jsme si povídali s Tomášem Síkorou, výkonným ředitelem České asociace pojišťoven.

Výnosy se daní i u životního pojištění

04.06.  |  Elena Ondrová

Životní pojištění umožňuje odečet zaplacených úroků, ovšem v případě jeho ukončení či výběru  části kapitálové hodnoty musíte počítat se zdaněním. Jaká sazba se kdy použije a jak se zdanění provádí?

Aby se dovolená nezměnila v noční můru

01.06.  |  Lukáš Buřík

Ztráta nebo krádež dokladů či zavazadel, autonehoda či zdravotní komplikace mohou z poklidné dovolené v zahraničí přinést několik bezesných nocí. Důležité je nezpanikařit a zachovat si chladnou hlavu.

Než vyrazíte do světa

31.05.  |  Elena Ondrová

Kdo by se netěšil na dovolenou strávenou v zahraničí? Ovšem dříve než odjedete, nezapomeňte na pár maličkostí, které se vám mohou vyplatit, zvláště pokud byste se dostali na dovolené do problémů.

Výsledky Zlaté koruny 2007 vyhlášeny

25.05.  |  Vladimír Šindelka

Nejlépe hodnocenou Novinkou roku na českém finančním trhu se stala Hypotéka on-line od Hypoteční banky. Svými hlasy o tom rozhodli odborníci zastoupení ve Finanční akademii soutěže Accenture Zlatá koruna 2007.

Zvyšte mzdy s úsporou nákladů!

11.05.  |  Lukáš Buřík

Penzijní připojištění a životní pojištění si v posledních letech získaly oblibu nejen mezi občany, ale i zaměstnavateli. Nabízí totiž možnost zvýšit ohodnocení zaměstnanců a přitom ušetřit na mzdových nákladech.

Životní pojištění zajistí vaši rodinu

07.05.  |  Vladimír Šindelka

Již jste se rozhodli, že si uzavřete životní pojištění, ale dosud jste neměli čas vybrat si pojišťovnu, typ životního pojištění a životní pojistku uzavřít? A víte o tom, že čím déle to budete odkládat, tím dražší bude pojistná částka?

Myslete na důchod včas

03.05.  |  Elena Ondrová

Důchodový věk se neustále zvyšuje. Poslední návrh již počítá s odchodem do důchodu až v 65 letech. Nespoléhejte pouze na důchod od státu, existují i jiná řešení.

S internetem snadněji a levněji

26.04.  |  Elena Ondrová

Internet vstupuje do našich domácností. Stále více lidí si pořizuje počítač právě proto, aby získali přístup na internet. A není se co divit, vždyť internet vládne světem a s jeho pomocí lze zvládat mnoho činností podstatně pohodlněji, rychleji a mnohdy také levněji. Tak proč se mu vyhýbat?

Pojišťovna roku má překvapivého vítěze

24.04.  |  Lukáš Buřík

První místo v hlavní kategorii a titul Pojišťovna roku 2006 překvapivě získala Evropská cestovní pojišťovna a přerušila tak dosavadní nadvládu dvou největších tuzemských pojišťoven, které kralovaly předchozím ročníkům.

O osudech zemědělců rozhoduje počasí

23.04.  |  Vladimír Šindelka

Jedním z důležitých faktorů, které významně ovlivňují finance, je také počasí. Když je příznivé, pak zemědělcům dobře rostou plodiny a ceny komodit klesají. Když je však počasí nepříznivé, zemědělci pláčou a ceny komodit začnou okamžitě stoupat do závratných výšek.

Rozdíly v pojištěnosti zemí jsou obrovské

19.04.  |  Lukáš Buřík

Tuzemské pojišťovny v loňském roce vybraly téměř 120 miliard korun. Jakkoliv se tato částka může zdát být vysoká, ve srovnání s vyspělými státy výrazně zaostáváme. Jaký je vývoj na jednotlivých kontinentech a kdo je lídrem světového pojistném trhu?

Co je dobré vědět o pojištění vozidel ...

03.04.  |  Lukáš Buřík

Pořízení auta je klíčovým rozhodnutím, které znamená důležitý zásah do  rodinného rozpočtu. Je však třeba pamatovat i na další náklady s pořízením související. Nezanedbatelnou výdajovou položkou bezpochyby tvoří pojištění. Ať už to zákonné, nebo dobrovolné.

Cestovní pojištění v kartě

30.03.  |  Elena Ondrová

S platebními i kreditními kartami jako by se roztrhl pytel. Banky a nejen ony je nabízejí téměř komukoli. Mnohdy i zdarma. Tak proč toho nevyužít a kartu si nepořídit? Vždyť karty již neslouží jen k výběru hotovosti u bankomatů či placení v obchodě, ale umí toho mnohem více.

Výdaje za blokaci zaplatí pojišťovna

29.03.  |  Elena Ondrová

Platební karty pomalu, ale jistě vládnou světem. Kdo by chtěl sebou nosit vetší sumy peněz? Platební karta umožní mít peníze u sebe v okamžiku, kdy jsou potřeba, a přesto v bezpečí banky. Na neštěstí nemusíte ztratit jen peníze, ale také třeba platební kartu, a to může být poměrně drahá záležitost.

Pojišťovna roku letos již posedmé

14.03.  |  Lukáš Buřík

Asociace českých pojišťovacích makléřů vyhlásila v pořadí již 7. ročník prestižní ankety Pojišťovna roku. Jedním z mediálních partnerů akce, ve které tuzemské pojišťovny soutěží o ceny hned v několika kategoriích, je i portál www.finance.cz.

Tuzemský vozový park neustále stárne

14.03.  |  Lukáš Buřík

Prodej nových osobních vozů v posledních 5 letech klesá. Co ale rok od roku roste, je průměrný věk vozidel. Ten se pomalu, ale jistě blíží hranici 14 let. Ve srovnání se státy EU patříme k zemím s nejvyšším průměrným stářím vozového parku.

Na finančních portálech otevřeno nonstop

09.03.  |  Lukáš Buřík

Uvažujete o některém z široké nabídky finančních produktů a nemáte čas ani nervy na běhání po různých institucích? Naštěstí největší pavučina světa zvaná internet už pronikla i do oblasti financí. K podpisu smlouvy již není třeba osobní návštěvy, internet udělá vše potřebné rychle a jednoduše.

Volba spotřebitelů 2007: Rekordní počet kategorií

02.03.  |  Radka Reichelová

ATOZ EVENT uzavřela registraci výrobků do již 7. ročníku marketingového programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka. Letos se bude ucházet o ocenění 80 výrobků / výrobkových řad, které odborná porota rozdělila do rekordních 26 kategorií. Jedná se o jediné ocenění na domácím trhu, které je udělováno na základě průzkumu mezi samotnými spotřebiteli.

Mladí lidé podceňují životní rizika

01.03.  |  Lukáš Buřík

Životní pojištění si získalo řadu příznivců a nejeden klient podlehl mámení finančního zprostředkovatele. Přesto se najde dost těch, převážně mladých lidí, kteří si rizika nepřipouští a možnost zajistit sebe a své blízké proti nenadálým situacím berou na lehkou váhu.

Dovážíte? A nepřicházíte zbytečně o miliony?

27.02.  |  Michal Sailer

Vstupem České republiky do Evropské unie došlo ke značnému zjednodušení dovozu i vývozu zboží z a do zemí Evropské unie. Český obchodník, dovážející například olivy z Řecka, už nemusí trávit hodiny proclíváním dováženého zboží.

Pojistný trh ztrácí na dynamice

15.02.  |  Lukáš Buřík

Objem předepsaného pojistného vytrvale roste a v loňském roce dosáhlo téměř 120 miliard korun. Vyplývá to z předběžných výsledků, které shromáždila Česká asociace pojišťoven od svých členů. Statistiky však ukazují, že pojistný trh v posledních letech ztrácí své tempo růstu.

Finance.cz dostaly k narozeninám nový vzhled

12.02.  |  Michal Ruml

Ke svým desátým narozeninám dostaly Finance.cz nové logo, barvu i design. Společným jmenovatelem všech změn, a že je jich opravdu hodně, je zvýšení přehlednosti a uživatelského komfortu pro vás, naše čtenáře.

Nenechte své peníze zahálet na účtu

09.02.  |  Michal Ruml

Máte větší obnos peněz na běžném účtu a zdá se vám, že vám tam zahálejí? Máte pravdu! Tento finanční produkt rozhodně není ideálním způsobem spoření. Kam však s přebytkem peněz? Poradíme vám.

Pojistné podvody se množí i díky počasí

08.02.  |  Lukáš Buřík

Boj s pojistnými podvody neutichá. Během loňského roku prošetřovali specialisté pojišťoven téměř 5000 pojistných událostí, které byly klasifikovány jako pojistný podvod. Díl viny na tomto výsledku nese i nepříznivé počasí a přírodní kalamity

Než uzavřete smlouvu o životním pojištění…

02.02.  |  Lukáš Buřík

Životní pojištění si získalo řadu příznivců a nejeden klient podlehl mámení finančního zprostředkovatele. Uvažujete i vy o sjednání tohoto finančního produktu? Než podepíšete smlouvu, přečtěte si užitečné odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

I přes stamilionové škody pojištění zřejmě nezdraží

26.01.  |  Lukáš Buřík

Počasí v posledních týdnech je značně nevyzpytatelné. Komu zaručeně radost nedělá, jsou pojišťovny. Již teď je jasné, že škody, které způsobilo řádění větru a následné přívaly sněhu, dosáhnou devítimístné cifry.

Úvěrové pojištění ušetří firmám nemalé prostředky

18.01.  |  Lukáš Buřík

Úvěrové pojišťovny ušetří ročně firmám průměrně až 1,4 % jejich obratu. Vyplývá to z výzkumu, který si nechala zpracovat pojišťovna Euler Hermes, specialista a významný hráč na poli úvěrového pojištění.

Uzavření smlouvy on-line je výhodné

11.01.  |  Nadja Fehimovič

Víte, že existuje způsob, jak si sjednat finanční produkty, aniž byste museli opustit teplo domova? Navštivte on-line prodejní centrum, vyplňte jednoduchý formulář  a přesvědčte se.

IŽP: Nárůst pojistného i pojistných částek

09.01.  |  Lukáš Buřík

Lidé sjednávající investiční životní pojištění si stále více uvědomují důležitost kvalitního pojištění. Zvyšuje se i podíl mladých lidí, kteří tento produkt uzavírají. Tyto pozitivní závěry vyplývají ze statistik pojišťovny Winterthur.

Aviva: Konkurence může trhu jen prospět

18.12.  |  Lukáš Buřík

Pojišťovna Aviva patří k největším poskytovatelům životního pojištění v Evropě. S jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva, Pavlem Matouškem, jsme si povídali nejen o produktech, trendech či konkurenci na trhu životního pojištění.

Co dělat, když nemám na placení životního pojištění?

15.12.  |  Lukáš Buřík

Rozhodli jste se uzavřít u některé z pojišťoven smlouvu o životním pojištění a po čase zjistili, že nemáte dostatek finančních prostředků na placení pojistného? Zrušení smlouvy není jediné východisko. Existují i přijatelnější varianty …

Nezapomeňte zaplatit příspěvky včas

14.12.  |  Nadja Fehimovič

Budete-li otálet s placením příspěvků na letošní rok, vystavujete se nebezpečí, že přijdete o státní podpory a úlevy. Především si dejte pozor u stavebního spoření, penzijního připojištění či životního pojištění.

Pojištění odpovědnosti vyřeší řadu komplikací

13.12.  |  Lukáš Buřík

Voda vytékající z pračky, sníh padající ze střechy nebo řádění dětí či domácích mazlíčků může způsobit nemalé škody. I za tyto neúmyslné činy musí nést někdo odpovědnost. Proto není od věci uzavřít odpovídající pojištění.

Finance pro nefinančníky: bestseller na pultech knihkupců

08.12.  |  Pavel Nesejt

Finance pro nefinančníky je nová kniha, která se v těchto dnech dostává ke knihkupcům. Pokud potřebujete vysvětlit složité finanční pojmy jednoduchou formou nebo hledáte zajímavý dárek, pak pro vás máme dobrý tip.

Které silnice jsou letos v Čechách nejbezpečnější?

30.11.  |  Lukáš Buřík

Jedno z kritérií, které pojišťovny zohledňují při stanovení sazeb povinného ručení, je místo bydliště pojistníka. Který kraj či okres jsou ve skutečnosti nejrizikovější? A kde je naopak dopravních nehod nejméně? Index bezpečnosti leccos napoví.

Registrace výrobků do programu Volba spotřebitelů 2007 - Nejlepší novinka otevřena

21.11.  |  Radka Reichelová

Atoz Event otevřela registraci výrobků do sedmého ročníku programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka. Výrobci a distributoři rychloobrátkového sektoru (s výjimkou tabákových výrobků) mohou přihlásit své výrobky do 30. listopadu 2006.

Wüstenrot: Nejvíce bourají mladí řidiči

20.11.  |  Lukáš Buřík

Tuzemský trh povinného ručení se rozrostl o dalšího hráče, pojišťovnu Wüstenrot. Nejen o její nabídce, ale i nehodovosti či segmentaci jsme si povídali s Vladimírem Belovičem, ředitelem Wüstenrot pojišťovny pro ČR.

Pojišťovací gigant ERGO míří do Indie

14.11.  |  Lukáš Buřík

Německý pojišťovací gigant ERGO, jehož součástí je u nás pojišťovna Victoria Volksbanken, chystá expanzi do Indii. Tento asijský trh má díky miliardové populaci a rostoucím potřebám pojištění značný potenciál.

Povinné ručení zase o něco dražší

10.11.  |  Lukáš Buřík

Zatímco podle policejních statistik nový silniční zákon přispěl ke snížení nehodovosti, na sazby povinného ručení to žádný vliv nemělo. Ty jsou zase v průměru o nějakou tu korunu vyšší. Měly pojišťovny ke zvyšování důvod?

Státní podpory zvyšují přitažlivost produktů

08.11.  |  Nadja Fehimovič

Máte každý měsíc volné peněžní prostředky a nevíte jak je nejlépe zhodnotit? Penzijní připojištění a životní pojištění sice nenabízí nejvyšší roční výnosy na trhu, ale nabízejí jiné výhody, které také oceníte.

Boj s pojistnými podvody neutichá

02.11.  |  Lukáš Buřík

Ještě donedávna platilo, že zhruba každá sedmá nahlášená pojistná událost se ukázala jako podvodná. Policejní statistiky však naznačují, že se začíná blýskat na lepší časy. Budou pojistné podvody za pár let minulostí?

Jak postupovat při změně pojišťovny?

01.11.  |  Michal Ruml

Stejně jako každý rok i letos na konci října pojišťovny zveřejní své sazebníky povinného ručení na příští rok. Budeme si tak moci zvolit pojišťovnu u níž uzavřeme smlouvu na příští rok. Jak při změně pojišťovny postupovat?

Pojištění pomůže i při problémech se splácením

19.10.  |  Lukáš Buřík

Do problémů s dluhy se může dostat každý. Důvody mohou být různé, mezi nejčastější příčiny patří ztráta zaměstnání a s ním související pokles příjmů. Jak tuto situaci vyřešit? Důležitější než léčba je prevence.

Co dělat, když chcete úrazově pojistit své dítě?

11.10.  |  Lukáš Buřík

Úrazy se nevyhýbají nikomu, ani dětem. Roztržené koleno nebo pohmožděná končetina nezřídka bývá výsledkem dětských her. Jako nezbytnost se proto jeví pojištění dítěte. Kam zajít a jaké jsou možnosti?

Většina nepojištěných vozů již neexistuje

27.09.  |  Lukáš Buřík

Zatímco v databázi České kanceláře pojistitelů bylo v polovině letošního roku evidováno něco přes 5,5 milionu vozidel, v Centrálním registru vozidel jich je o 850.000 více. Brázdí české silnice a dálnice statisíce nezodpovědných pirátů?

Regulace finančního poradenství na obzoru

15.09.  |  Nadja Fehimovič

Každý z nás stojí o kvalitní služby. U zprostředkování finančních produktů či poradenství to platí dvojnásob. Je proto až s podivem, že v této oblasti stále neexistují jednotná pravidla. Dočkáme se?

Pojištění přes internet? Snadno a rychle!

05.09.  |  Pavel Nesejt

Uzavření smlouvy o stavebním spoření nebo penzijním připojištění přes internet je snadné, naopak uzavření složité životní pojistky téměř nemožné. Cesta ke složitým pojišťovacím produktům vede přes ty jednoduché jako...

Sníží bodový systém sazby povinného ručení?

01.08.  |  Lukáš Buřík

Zavedení novely silničního zákona se výrazně podepsalo na statistikách nehodovosti. Budou díky bodovému systému a přísným postihům kromě počtu nehod i nižší sazby ručení?

Bude dražší pojištění? Záleží i na počasí

21.07.  |  Lukáš Buřík

Dlouhá a tuhá zima, prudké tání sněhu, záplavy, vydatné přívalové deště, vichřice a krupobití. Důsledkem těchto přírodních živlů se první pololetí letošního roku stalo rekordním, alespoň co do počtu škod. Bude díky počasí dražší pojistné?

Pojištění pomůže obhájit vaše práva

20.07.  |  Nadja Fehimovič

Pracujete v oboru, kde je vyšší riziko situace vyžadující právní pomoc? Nebo chcete mít jistotu, že se v jisté situaci se za vás postaví kvalitní právnický tým? Pak se nezapomeňte pojistit.

Jak minimalizovat škody na majetku?

18.07.  |  Michal Ruml

Odpověď na otázku položenou v názvu je snadná a logická. Uzavřením pojištění majetku. Kolik takové pojištění stojí a jakým způsobem váš majetek ochrání si přečtěte v našem článku.
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Rejstříky - osoby

  Rejstriky.finance.cz
  Rejstříky - subjekty

   Rejstriky.finance.cz
   Rejstříky - adresy

    Rejstriky.finance.cz