Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Zprávy a aktuality

Od 1. července začíná další milostivé léto. Tentokrát pomůže ale jen minimu dlužníků

04.06.  |  Lucie Mečířová

Institut milostivého léta opět pomůže některým dlužníkům. Tentokrát ale nepůjde o žádné velké množství lidí. Nepatříte přesto náhodou mezi ně?

Životní pojistku letos uzavírají z 69 % muži nad 25 let

14.08.  |  Redakce

Životní pojištění letos uzavírají v 69 % případů muži ve věku nad 25 let. Vyplývá to z aktuálních statistik Rentia, divize AWD ČR, za období od ledna do července 2012. Podle odborníků si životní pojistku sjednávají především živitelé rodin a majitelé hypotečních úvěrů na nemovitosti. Chtějí tak ochránit své blízké před rizikem finančních ztrát.

Trestní odpovědnost při dopravní nehodě

14.06.  |  Zbyněk Drobiš

Jaká případná trestní odpovědnost hrozí účastníkům dopravní nehody, pokud se rozhodnou ujet z místa dopravní nehody? Kdy hrozí obvinění z trestního činu ublížení na zdraví z nedbalosti? Dopravní nehoda a alkohol?

Záznam o dopravní nehodě a užitečné rady

13.06.  |  Zbyněk Drobiš

V případě, kdy nám nevzniká povinnost oznámit dopravní nehodu policii, jsme povinni sepsat společný záznam o dopravní nehodě. Na tento list papíru, který ovlivňuje následné vyřízení události pojišťovnou se dnes společně podíváme.

Dopravní nehoda a policie: kdy ji zavolat?

12.06.  |  Zbyněk Drobiš

Kdy nám vzniká povinnost přivolat k dopravní nehodě policii? Na internetu koluje množství informací, které nejsou často objektivní. Pojďme se společně podívat, co konkrétně o povinnosti přivolat policii k dopravní nehodě stanovuje zákon.

Záznam o dopravní nehodě: Jak se vyhnout chybám?

22.05.  |  Redakce

Pokud při dopravní nehodě nevznikne povinnost oznámit nehodu policii, jsou její účastníci povinni sepsat tzv. společný záznam o dopravní nehodě. Po více než 3 a půl roce přitom velká část řidičů chybuje při jeho vyplnění. Na co si dát pozor, pokud se do takové situace dostanete?

Předčasné rušení pojistek přináší daňové nevýhody

16.05.  |  Petr Gola

Uzavření každého finančního produktu je potřeba velmi dobře promyslet. Při předčasném ukončení penzijního připojištění nebo životního pojištění je nutné počítat se ztrátami nebo doplacením daně. Jak postupovat?

Pojistné podvody a odhalení čínského čaje

27.01.  |  Eva Tomková

Podle statistik z českých pojišťoven je 14 procent všech nahlášených nehod podvod. A tak si pojišťovny musely pořídit inspektory a detektivy, kteří odhalí cokoli.

Garantovaná investice převlečená za pojištění

12.12.  |  Daniel Pech

Pojmy jako garance, jistota nebo stoprocentní návratnost zřejmě budou módním hitem následující sezóny. Proto si řekneme více o garantovaných jednorázových vkladech do pojištění.

Věrnost ocení i pojišťovna

01.12.  |  Daniel Pech

Věrnost by měla být oboustranně výhodná, a proto stejně jako ji ve vztazích chápe každý jinak, i pojišťovna si hlídá, kdy nám pouze poskytuje protihodnotu za peníze, které ji posíláme, a kdy už jsme pro ni partner, kterému chce dát něco navíc.

Pojištění smrti s klesající pojistnou částkou

24.11.  |  Daniel Pech

Vidina dluhu, který dopadne na rodinu po odchodu živitele, často přiměje k uvažování o zřízení pojištění na smrt i ty otrlejší z nás. Jak to ale udělat, aby to moc nestálo?

Nidl: Kooportál šetří především čas

07.10.  |  Tomáš Skolek

Cílem internetového pojišťovnictví není a ani nemůže být nahrazení kamenných poboček, uvedl Milan Nidl v rozhovoru pro Finance.cz.

Živly kolem nás

29.09.  |  Simona Rottová

Počet pojistných událostí roste mnohem pomaleji než finanční výše škody, kterou živel způsobí. Během posledních let se zkracují intervaly mezi jednotlivými živelnými pohromami. Jak se dá bránit?

Unikátní pojištění GE Money Bank pod lupou

20.09.  |  Simona Rottová

GE Money Bank přišla na trh s novinkou pro držitele kreditních karet, pojištěním prezentovaném jako unikátní. V čem toto pojištění spočívá? Je opravdu tak unikátní a výhodné, jak nám GE Money Bank tvrdí?

Víte, co vše umí vaše debetní karta?

13.09.  |  Simona Rottová

Co nám banky k platebním debetním kartám nabízejí? Jak moc jsou ony „výhodné“ nabídky opravdu výhodné?

Pojištění jako lákadlo kreditních karet

31.08.  |  Simona Rottová

Jaké pojištění je možné ke své kreditní kartě uzavřít? Jak moc je to výhodný „obchod“ v porovnání s normálním pojištění uzavíraným u samotných pojišťoven?

Když pojištění není pojištění

16.08.  |  Petr Fejtek

Další čtvrtletí předvedlo, že pojistný trh se ubírá podivným směrem. Jistě jde o vliv „pokrizové“ blbé nálady, ale otázka zní, zda ještě kdy bude lépe?

Kolik stojí opravdu automobil?

05.08.  |  Pavel Záleský

Přesně víme, kolik nás stojí cesta autobusem, vlakem nebo letadlem. Náklady na jízdu vlastním vozem nám však zpravidla zůstávají skryty. Na kolik tedy vychází rodinu automobil, když si sečteme opravdu všechny náklady?

Pojištění jako jeden z běžných výdajů obyvatel jednotlivých států

29.07.  |  Simona Rottová

Kde se za pojištění platí nejvyšší částky a kde naopak nejnižší? Jaký podíl tvoří pojištění na hrubém domácím produktu jednotlivých států?

Co kryje v USA zdravotní pojištění aneb Kraj Cobry

25.07.  |  Simona Rottová

USA nemá zdravotní pojištění jako mandatorní výdaj. Kolik procent obyvatel tedy ve Spojených státech amerických platí zdravotní pojištění? A kdo jsou ti neplatiči?

Pojištění života životním pojištěním. Je dobrým rozhodnutím?

15.07.  |  Simona Rottová

Obvykle životní pojištění a připojištění chrání před finanční nestabilitou v době pracovní neschopnosti, úrazu s trvalými následky, ztráty zaměstnání nebo živitele, smrti a jiných. 

Myslíte si, že je možné vystačit s dávkami v nemocenské?

08.07.  |  Simona Rottová

Máme si sjednat připojištění pro případ nemoci, úrazu či hospitalizace? Většina z nás by při dlouhodobější pracovní neschopnosti jen těžko vystačila s dávkami v nemoci, tento typ pojištění však nepatří mezi nejlevnější.

Čas dovolených, čas prázdných bytů… ráj pro zloděje

28.06.  |  Simona Rottová

Co si pojistit, abyste mohli odjet na dovolenou s čistou hlavou a vrátit se bez obav z nějaké újmy?

Vichřice, krupobití, povodně … zkáza pro obyvatele i pojišťovny?

21.06.  |  Simona Rottová

Před přírodními katastrofami nás chrání pojištění domácnosti. V případě vzniklých problémů z něj získáte adekvátní finanční kompenzaci.

Jak se pojistit na cestách, když plánujete i sportovat?

01.06.  |  Simona Rottová

Hlavní sezóna dovolených se nám kvapem blíží. Pro většinu z nás je vycestování za hranice naší republiky nutně spojeno s cestovním pojištěním. Jak se tedy vhodně pojistit, aby případné provozování sportovních aktivit bylo tímto pojištěním kryto?

Kdo a proč by měl uzavřít pojištění profesní odpovědnosti?

26.05.  |  Simona Rottová

U některých profesí je zákonem přikázáno uzavřít pojištění profesní odpovědnosti za škodu. Co vlastně toto pojištění obnáší? Kdo ho musí uzavírat a před čím pojištěné chrání? A jaké jsou možnosti?

V centru pozornosti: prodej pojištění

24.05.  |  Petr Fejtek

Včera skončilo vnější připomínkové řízení k vládnímu návrhu novely zákona, který zatřásl celým oborem finančního poradenství. Více v našem článku.

Zvířecí pojištění aneb Pojistka i pro vašeho psa a kočku

18.05.  |  Simona Rottová

Uvažovali jste už někdy o tom, že si pojistíte svého domácího mazlíčka; psa nebo kočku? Je to vůbec možné? A za jakých možností? Jaké jsou náklady?

Květnové akční nabídky: Za infarkt dvojnásobné prachy

04.05.  |  Tomáš Skolek

Akce finančních institucí v květnu připomínají, že už i kolotočáři postavili své stánky. Tady získáte dvojnásobek za infarkt, jinde slevu na nábytek, tam zase plyšovou růži. AKTUALIZOVÁNO

Komu letos Zlatou korunu? Hlasujte i Vy!

22.04.  |  Jaroslav Brož

Zlatá koruna, soutěž o nejlepší finanční produkty roku, má svou váhu. Už jenom tím, že v základní části soutěže hodnotí produkty více než tři stovky odborníků. Posuzují se produkty ze všech sfér finančního trhu, takže žádná oblast nezůstává stranou a neuniká odbornému pohledu.

Povinné ručení se vám může velmi prodražit

21.04.  |  Lukáš Pololáník

Tedy pokud ho nemáte. Už přes dva roky je uplatňován povinný příspěvek nepojištěných řidičů do garančního fondu a tento postup přináší své ovoce. Do problémů se přitom můžete dostat snadno.

Vyznejte se ve svém pojištění a ušetřete

11.04.  |  Lukáš Pololáník

Orientujete se v pojmech jako podpojištění, přepojištění, časová či nová cena atd.? Víte, kdy je dobré snížit pojistnou částku, aby jste ušetřili na pojistném nebo se chcete se vyvarovat situaci, kdy vám bude pojišťovna kráti pojistné plnění?

Dubnové akční nabídky aneb Hypoteční dny

04.04.  |  Tomáš Skolek

Je libo vyšší úrok na spořicím účtu či levnější hypotéku v rámci tzv. hypotečních dnů? Sledujte akční nabídky a vydělejte, dokud banky dávají. AKTUALIZOVÁNO

Budoucnost finančního sektoru očima ekonomů a odborníků

10.03.  |  Tomáš Skolek

Čtvrtým pilířem důchodové reformy by měly být nemovitosti, záměr ministerstva financí je stavební spoření i pro banky, cena neživotního pojištění bude klesat - to jsou jen některé z názorů, které by vás mohly zajímat.

Březnové akční nabídky: Bydlení bez poplatků

02.03.  |  Tomáš Skolek

Březnové akční nabídky jsou vesměs pokračováním slev z února. I letošní jaro bude ve znamení financování bydlení. AKTUALIZOVÁNO

Gascoigne: Rušení stávajících pojistek je velká neřest některých pojišťovacích zprostředkovatelů

17.02.  |  Tomáš Skolek

Pojistníci nemají v současnosti přehled o tom, kam jimi placené pojistné jde a jaký podíl z něj získává zprostředkovatel, uvedl Roger Gascoigne pro Finance.cz. 

Konvalinová: Egypt ukázal užitečnost pojištění storna

15.02.  |  Tomáš Skolek

V tuto chvíli neřešíme žádné pojistné události spojené s riziky hrozícími přímo v místě pobytu. Ale začínají se na nás obracet klienti, kteří svou dovolenou zrušili, uvádí Jana Konvalinová z Kooperativy v rozhovoru pro Finance.cz.

Únorové akční nabídky: Na Valentýna si můžete nadělit hypotéku

02.02.  |  Tomáš Skolek

Stejně tak jako Vánoce či Velikonoce, i Valentýn svádí. Svádí banky ke svedení nových klientů na slevy či dárky. A proč vlastně ne, příležitost jako každá jiná.

Strnad: Růst je možný pouze na úkor konkurence

28.01.  |  Tomáš Skolek

Kvůli menší kupní síle obyvatelstva se prodává méně pojistek. Tomu je třeba čelit nižší cenou, uvedl Jakub Strnad, předseda představenstva Allianz pojišťovny.

Jste spoluvlastníkem nemovitosti? Jak ji správně pojistit?

25.01.  |  Lukáš Pololáník

Pojištění nemovitosti je běžná věc. Problém může ale nastat v případě, že se o ni dělí více spoluvlastníků. Co dělat když vlastníte např. Ideální polovinu domu? Na úvod prozraďme, že pojistit si pouze půlku domu často nelze.

Prosincové akční nabídky: Boj o úvěry jde do finále

01.12.  |  Tomáš Skolek

Tady dostanete kameru Sony, tam zase kožené pouzdro na platební kartu. Finanční instituce nadělují na konci roku dárky, odpouští poplatky či snižují úroky.

Listopadové akční nabídky: Banky se zaměřují na úvěry, pojišťovny na povinné ručení

02.11.  |  Tomáš Skolek

Nejvíce akcí však naleznete u stavebních spořitelen, které dávají do konce roku všechnu zbývající energii.

Povinné ručení on-line ušetří čas i peníze

28.10.  |  Michal Ruml

Uzavřením povinného ručení on-line člověk ušetří, a to hned ze dvou pohledů. Ušetří čas, který nestráví čekáním někde na pobočce finanční instituce, a také peníze, díky výhodnější cenové nabídce.

Svoboda: V povinném ručení byla dosud hlavním kritériem cena

25.10.  |  Lukáš Pololáník

"Současné dění na trhu povinného ručení přináší zásadní změnu v přístupu ke klientům, kterým se tak vyplatí přemýšlet, u které pojišťovny se pojistí", uvedl v rozhovoru Petr Svoboda, vrchní ředitel produktového managementu ČP.

Povinné ručení prochází revolučními změnami

20.10.  |  Lukáš Pololáník

Jaké jsou novinky v povinném ručení? Pojišťovny se snaží nabízet klientům stále více. V současné době směřuje trend ke stavu, kdy pojišťovna mimo jiné vyřídí vše za vás, ať se děje cokoliv - tedy např. i když vás nabourá řidič pojištěný u jiné pojišťovny.

Nejlevnější povinné ručení je to, které si platíte

19.10.  |  Lukáš Pololáník

Nepojištění řidiči stále způsobují velký objem škod. Díky novele zákona je na ně od roku 2009 upleten velký bič v podobě sankcí – příspěvků do garančního fondu ČKP. Nejdražší povinné ručení je tak to, které nemáte!

Hájek: Živelné pohromy se výrazně podílí na majetkových škodách

27.09.  |  Sabina Šebestíková

Pojištění domácnosti nabralo po letošních povodních opět na důležitosti. Jak nejlépe zajistit svůj majetek?

Mánek: FLEXI životní pojištění je pro konkurenci inspirací

20.09.  |  Michal Ruml

S FLEXI se snažíme být pořád o krok napřed a myslím, že úspěšně. Je to pro naše konkurenty tak přitažlivý produkt, že se jím dokonce občas inspirují, říká Libor Mánek v rozhovoru pro Finance.cz.

Nástrahy havarijního pojištění

27.08.  |  Vladimír Nejezchleba

Podíváme se na základní typy přístupu pojišťoven k formě plnění. Řeč bude o úhradě škody rozpočtem a proplacení faktury. Do jakého autoservisu zajít?

Kolik zaplatíte za povinné ručení u luxusního vozu?

20.08.  |  Michal Ruml, Tomáš Skolek

Kupní cena drahého vozu je jenom úvodním nákladem. V peněžence vám musí zůstat i na platbu pojištění či případné opravy. Platí však vždy, že čím dražší vůz, tím dražší pojistka?

Uplynutí kapitálového životního pojištění – kdy dostanu naspořené peníze?

04.08.  |  Sabina Šebestíková

Pokud vám již vypršela smlouva pojištění a vy už ani nevíte, že jste nějaké měli, tak se na smlouvu pořádně podívejte. Třeba zjistíte, že jste si naspořili i nějaké peníze.

Míříte na dovolenou? Cestovní pojištění přijde vhod

22.07.  |  Lukáš Pololáník

Sezóna dovolených je v plném proudu a tak se aktuálním tématem stává cestovní pojištění. Možná ho pokládáte za samozřejmost, možná za zbytečnost. Pojďme si tedy ukázat, v čem vlastně spočívá jeho přínos a co od něj očekávat.

Dovolená na jistotu – krátkodobé havarijní pojištění

28.06.  |  Vít Doležálek

Cesta na dovolenou u moře je vhodnou příležitostí pro sjednání havarijního pojištění jinak nepojištěného auta.

Podpojištění a přepojištění bývá stále častějším problémem

25.06.  |  Zuzana Kubínová

Často až při škodě se setkáváme s pojmem podpojištění a ještě méně známým přepojištěním. Podpojištění se nejvíce objevuje u majetkového pojištění, naopak přepojištění u pojištění vozidel.

Pojišťovny mění sazebníky často. Udržet si povědomí o cenách není snadné

14.05.  |  Tomáš Skolek

Pokud byste si sami zjišťovali, u jaké pojišťovny vás vyjde povinné ručení nejlevněji, počítejte s dlouhými hodinami strávenými ne zrovna příjemnou činností.

Nejrizikovější řidiči jsou nově z Ústí nad Labem

06.05.  |  Lukáš Pololáník

Ještě donedávna přitom co se týče zavinění dopravních nehod kralovali řidiči z Prahy. Tyto údaje vycházejí ze statistik povinného ručení ČSOB Pojišťovny.

Na silnicích ubývá nepojištěných řidičů

22.04.  |  Lukáš Pololáník

Díky zavedení příspěvku do garančního fondu ČKP a jeho důsledného vymáhání ubylo škod způsobených vozidly bez povinného ručení. Pokud nejste pojištění, dříve nebo později na vás dojde.

Časová nebo nová cena? Klíčová volba u pojištění majetku

21.04.  |  Tomáš Vícha

Jednoznačně nejdůležitějším parametrem u pojištění majetku je, v jakých cenách pojišťovna poskytuje pojistné plnění při vzniku škodné události.

Povinné ručení: Střet se zvěří vás nemusí vyjít draho

16.04.  |  Lukáš Pololáník

Dopravních nehod, při nichž dojde ke střetu motorového vozidla a zvěře, se ročně udá tisíce. Škody bývají zpravidla v řádech desítek tisíc korun a pokud nemáte havarijní pojištění, nikdo vám je většinou nenahradí.

Přestup k jiné pojišťovně neexistuje

23.03.  |  Lukáš Pololáník

Chcete předčasně vypovědět smlouvu o životním pojištění? Pak vězte, že se to nikdy nevyplatí. Tím spíše u těch, kdo si uplatňovali zaplacené pojistné jako nezdanitelnou část základu daně. Ukončíte-li předčasně smlouvu, musíte dodanit.

Síkora: Lidé nesprávně chápou hlavní principy životního pojištění

12.02.  |  Lukáš Pololáník

Lidé stále správně nechápou hlavní principy a efekty různých druhů životního pojištění, uvedl Tomáš Síkora, výkonný ředitel České asociace pojišťoven.

Jak si vybrat pojištění

11.02.  |  Lukáš Pololáník

Jakých chyb se lidé při sjednávání životního pojištění dopouští? Přečtěte si na co si dávat při výběru i průběhu vašeho životního pojištění pozor.

Nepodceňujte rizika, i když už jste pojištění

10.02.  |  Lukáš Pololáník

Podle průzkumu ČAP spousta lidí nevyužívá své životní pojištění tak, jak by měli a mohli. Nevhodné pojistné částky nebo délka pojistné smlouvy jsou jen některé nešvary.

Rok 2009 – rok změn na pojistném trhu

31.12.  |  Marie Žáková

V roce 2009 doznal český pojistný trh značných změn. Tyto změny se týkaly především pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a povinnosti odvádět příspěvky do Garančního fondu.

Desatero proti krádežím automobilů

26.11.  |  Lukáš Pololáník

Víte, kdy se nejvíce kradou automobily? Je to právě teď před Vánocemi. Co je dobré udělat, abychom riziko krádeže maximálně eliminovali…

Gela: V tomto období pociťujeme větší zájem o povinné ručení

18.11.  |  Marie Žáková

Stále existují klienti, kteří vnímají povinné ručení jen jako daň a jediným rozhodujícím kritériem je pro ně jeho výsledná cena. Myslíme ale i na ty, kteří porovnávají kvality často diskutovaných asistenčních služeb, uvedl Ladislav Gela z Uniqa pojišťovny.

Povinné ručení - sever je náš vzor

11.11.  |  Marie Žáková

Boj s provozovateli nepojištěných aut začal v lednu letošního roku a již teď jsou patrné dobré výsledky. Ukázalo se, že vzor ze Švédska a Finska je dobrá volba. Ale proč právě tyto severské země?

Utlumte svou fobii s vhodným povinným ručením

30.10.  |  Tomáš Skolek

Služby u povinného ručení vzkvétají. Ať už máte tedy strach z přímého střetu se zvířetem nebo z ukradnutí kabelky, dobře vybrané povinné ručení může zmírnit alespoň následky.

Jízda po D1? Od neděle jen v zimním obutí

29.10.  |  Marie Žáková

Víte, že vstoupila v platnost vyhláška Ministerstva dopravy ohledně povinné výbavy motorových vozidel? Je vám známo, kde a od kdy do kdy platí značka „Zimní výbava“? Ne? Čtěte dále.

Co vše ovlivňuje cenu povinného ručení?

23.10.  |  Michal Ruml

Povinné ručení v posledních letech prošlo dynamickým vývojem, který jej k nepoznání změnil. Pryč jsou doby jedné pojišťovny nabízející pár základních sazeb. Orientovat se v dnešní nabídce pojišťoven není snadnou záležitostí.

Různé cesty k pojištění

21.10.  |  Marie Žáková

Dalo by se říci, že žijeme v době zjednodušování. Proto není nic divného, že i pojišťovny pracují na tom, aby nám, klientům, usnadnili přístup k pojistným produktům.

Co když vám způsobí škodu nepojištěný řidič?

16.10.  |  Lukáš Pololáník

Rok 2009 přinesl mnoho změn v povinném ručení. Jedna z nich řeší i problém nepojištěných řidičů. Dříve totiž škody jimi způsobené nepřímo platili řádně pojištění řidiči. Nemít povinné ručení se nyní prodraží dvojnásob.

Hledáme lepší povinné ručení

15.10.  |  Lukáš Pololáník

Změnit pojišťovnu u povinného ručení není úplně snadné. Pokud si vše nepohlídáte, může se stát, že se vám to ani nepodaří. Přečtěte si jak správně vypovědět smlouvu u stávající pojišťovny.

Buďte zodpovědní a mějte pojištění odpovědnosti

14.10.  |  Marie Žáková

Mít uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla je zákonná povinnost, která trvá již 77 let. Pojďme se na povinné ručení podívat podrobněji.

Co všechno pojistit u hypotéky?

09.09.  |  Radomíra Papoušková

Během života se může stát ledacos. A pokud se rozhodnete vzít si úvěr na bydlení, měli byste se co nejpečlivěji připravit na možná úskalí. Kromě splácení byste neměli zapomenout na finanční rezervu, případně pojištění.

Baný: Útok na Triglav pojišťovnu minul cíl

29.06.  |  Tomáš Skolek

Zpráva o insolvenčním řízení měla jepičí život. Ještě tentýž den, kdy se informace v médiích objevila, uvedl Krajský soud v Brně, že se jednalo o omyl, komentoval nedávnou kauzu Petr Baný, generální ředitel Triglav pojišťovny.

Platební karta místo prášku na spaní

12.06.  |  Tomáš Skolek

Jak si chcete užít dovolenou, když vám představa, že zakopnete na pláži či si zapíchnete do šlapky osten mořského ježka, nedá spát? Někdy si stačí pouze vzpomenout, co nosíte v peněžence.

Komerční cestovní pojištění aneb Pořádná náplast

11.06.  |  Tomáš Skolek

Je jenom otázka času, kdy si půjde na cestách pojistit třeba i nevěru. Komerční pojišťovny nabízejí tolik pojistné ochrany, že si skoro budete přát, aby se vám už konečně něco stalo.

Stačí na cesty základní ochrana?

10.06.  |  Tomáš Skolek

Čas dovolených se blíží a s ním i smutná skutečnost, že si ani v těchto týdnech neodpočneme od bank a pojišťoven. Tedy přinejmenším, nemusí se vyplatit spoléhat na cestách pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění.

Jak rozpoznat kvalitního finančního poradce od zprostředkovatele finančních produktů?

14.05.  |  Jiří Šindelář

Vedle slušných finančních poradců jsou i dealeři, zprostředkovatelé sledující výhradně svůj provizní zájem. Návod, jak odlišit ty první od druhých, v našem článku.

Poradí si systém Virtual Crash s pojistnými podvody?

05.05.  |  Marie Žáková

V ČR jsme jediná pojišťovna, která systém Virtual Crash otestovala a zavedla do standardního způsobu šetření pojistných událostí, uvedl v rozhovoru pro Finance.cz ředitel odboru likvidace škod pojištění motorových vozidel České pojišťovny v Brně.

Co (ne)víte o odborné způsobilosti finančních zprostředkovatelů

16.04.  |  Marie Žáková

Možná to znáte. "Poradci" se u vás nestačili střídat a podávali si dveře. Dříve tyto profese mohl dělat prakticky kdokoli a neměli jste jistotu, koho si pouštíte do bytu.

Králík: Rok 2009 bude z pohledu dynamiky pojistného trhu jeden z nejhorších od roku 1989

14.04.  |  Lukáš Pololáník

Bude docházet k výraznému omezování pojištění v oblasti neživotního pojištění, uvedl mimo jiné Václav Králík, obchodní ředitel společnosti SATUM CZECH s.r.o.

Hradec: Řidiči bez povinného ručení již platí povinné příspěvky

30.03.  |  Lukáš Pololáník

Proces uplatňování příspěvku nepojištěných do garančního fondu se dobře rozběhl a přináší první výsledky, včetně toho, že obeslaní hříšníci již povinné příspěvky platí, uvedl v rozhovoru pro Finance.cz Jakub Hradec, výkonný ředitel ČKP.

Ochranná ruka ČNB nedosáhne všude

21.03.  |  Marie Žáková

Jako spotřebitelé finančních služeb si musíme dávat velký pozor, kam svoje prostředky vložíme, kam investujeme, od koho si půjčíme. Ne na všechny finanční instituce dohlíží ČNB. Proto vám poskytneme pár rad, jak chránit své peněžní prostředky.

Přísnější dohled v pojišťovnictví?

20.03.  |  Marie Žáková

Před třemi roky se změnila struktura dohledu nad finančním trhem. Na téměř všechny finanční instituce dohlíží Česká národní banka. Byl to správný krok? Poznáme rozdíl jako soukromé osoby? Jak ČNB dohled vlastně provádí?

Vyskočil: Kdo si ISIC pořizuje, dobře ví, proč to dělá

16.03.  |  Michal Ruml

ISIC karta je používaná ve více než 120 zemích světa a nabízí více než 42.000 různých slev a výhod. A právě o ISIC kartě jsme si povídali s Tomášem Vyskočilem, ISIC national managerem GTS ALIVE.

Síkora: Očekáváme zájem o tradiční kapitálová životní pojištění

24.02.  |  Lukáš Pololáník

Investiční životní pojištění bylo v minulém období velkým „hitem“, avšak finanční krize u mnohých silně prověřila schopnost se smířit s vysokou aktuální ztrátou, uvedl Tomáš Síkora, výkonný ředitel České asociace pojišťoven.

I v povinném ručení se počínaje novým rokem mění spousta věcí

15.01.  |  Lukáš Pololáník

Rok 2009 přináší řadu změn v pojištění, resp. především v oblasti povinného ručení. Buďte v obraze, v našem článku vám přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího.

Rok 2009 přináší řadu změn v povinném ručení

08.01.  |  Lukáš Pololáník

Pojistný trh v České republice zaznamenal počínaje rokem 2009 řadu změn. Tyto změny se týkají především pojištění vozidel, resp. pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, tedy povinného ručení.

Zákon přitvrdí vůči neplatičům povinného ručení

23.10.  |  Lukáš Pololáník

Neplatiči povinného ručení budou mít od ledna 2009 těžší život. Novela zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla zavádí příspěvky nepojištěných do garančního fondu a zvyšuje vymahatelnost zákona.

Jak se chovat v době finanční krize?

17.10.  |  Michal Ruml

Finanční krize děsí ekonomy, bankéře či velké investory, vzbuzuje nemalé obavy i u běžného obyvatelstva. Dotazy typu „Mám ten a ten finanční produkt. Jaký bude další vývoj? Co mám dělat? Mám ho zrušit, prodat?“, jsou na denním pořádku. Pokusili jsme se na ně odpovědět.

Malusy a bonusy - cukr a bič na řidiče

10.10.  |  Karel Pospíšilík

Řidičům, kteří respektují pravidla a jezdí bez nehod, přinesou bonusy zajímavé snížení ceny za povinné ručení. Řidiči, kteří často chybují, budou ale muset zaplatit více v důsledku malusů.

Povinné ručení: Putování za lepší nabídkou

09.10.  |  Tomáš Skolek

Změnit pojišťovnu nemusí být v případě povinného ručení úplně snadné. Některé instituce se budou zuby nehty snažit protáhnout celý akt natolik, abyste museli počkat do dalšího pojistného výročí.

Povinné ručení - co je dobré vědět

07.10.  |  Lukáš Pololáník

Zákon stanoví pro každého řidiče motorového vozidla nutnost být pojištěn kvůli odpovědnosti za škodu z provozu vozidla. Na co se vztahuje, kdo se pojišťuje, a kdo hradí škody za nepojištěné vozidlo?

Kvůli úpravě pojistné smlouvy už do pojišťovny chodit nemusíte

06.10.  |  Michal Ruml

V dnešní době internetu je již běžné nakupovat přes internet či sledovat svůj bankovní účet a provádět on-line platby. Ani pojištění nezůstává v tomto pozadu a na trh přichází zajímavá novinka, která umožňuje klientům ovládání jejich pojištění přes internet.

Při financování dopravních prostředků je vhodné znát legislativu

14.08.  |  Pavel Holík

Financování vozidel pomocí cizích zdrojů je běžnou praxí. Většina občanů přibližně ví, jak leasing nebo úvěr fungují. Ovšem jen ti, kdo vidí do legislativního zákulisí těchto transakcí, je mohou mít pod kontrolou a třeba na nich i vydělat nebo alespoň ušetřit...

Jak na změnu pojišťovny u povinného ručení?

31.07.  |  Michal Ruml

Stejně jako každý rok i letos na konci října pojišťovny zveřejní své sazebníky povinného ručení na příští rok. Budeme si tak moci zvolit pojišťovnu u níž uzavřeme smlouvu na příští rok. Jak při změně pojišťovny postupovat?

Asistenční služby - k čemu slouží Home Assistance

24.07.  |  Jaroslav Král

To, že se klienti pojišťoven, kteří se ocitnou v nesnázích při cestách do ciziny nebo při jízdě autem doma i v zahraničí, mohou obrátit o pomoc na asistenční služby, už dnes nikoho nepřekvapí. Podobnou službu však už některé pojišťovny nabízejí i jako součást pojištění domácnosti a staveb.

Domoci se práva v zahraničí může být složité

04.07.  |  Elena Ondrová

O tom, že při cestě do zahraničí je lépe si vždy uzavřít cestovní pojištění, asi není pochyb. Pojištění vám pomůže s úhradou nákladů např. na léčení či dopravu.  Dostanete-li se však do sporu, určitě oceníte pojištění právní ochrany a v zahraničí možná ještě více než v tuzemsku.
Zobrazit všechny články

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.

Rejstříky - osoby

  Rejstriky.finance.cz
  Rejstříky - subjekty

   Rejstriky.finance.cz
   Rejstříky - adresy

    Rejstriky.finance.cz