Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář článků Finance.cz

Všechny články Finance.cz

Co dělat při krádeži peněženky v zahraničí

14.07.  |  Vladimír Šindelka

Vyrazili jste si na krásnou dovolenou k moři a hned, jak jste tam dojeli, vám někdo ukradl vaši peněženku se všemi penězi? Poradíme vám, co všechno se dá v takové situaci dělat.

Pražská burza v minulém týdnu

13.07.  |  David Petráček

Domácí akciové trhy zahájily zkrácený týden výraznějším poklesem, který byl způsoben především výprodejem Českého Telecomu, který se obchoduje již bez nároku na dividendu.

Modrá pyramida s novými úvěry

13.07.  |  Elena Ondrová

Všeobecná stavební spořitelna přichází od 1.7. se změnami v nabídce překlenovacích úvěrů. Co tedy nově mohou klienti využívat?

Co nás ovlivňuje při sjednávání pojištění

13.07.  |  Elena Ondrová

Při výběru pojišťovny hraje nejdůležitější roli výše pojistného a nezanedbatelným faktorem je také likvidace pojistných událostí a míra krytí rizik. Vyplývá to z výzkumu připraveného pro ČAP.

Řešení ztráty dokladů v zahraničí

13.07.  |  Petra Niedlová

Dovolenou je možné si naplánovat, ale je třeba taky počítat s nepříjemnými problémy. Jeden z nich, ztrátu dokladů, Vám nyní přinášíme. Možná se Vám bude naše rada na cestách hodit…

Co dělat, když chci chránit platební kartu na dovolené

12.07.  |  Renata Pražáková

Přinášíme vám třináct dobrých rad, které vám pomohou minimalizovat možnost zneužití vaší platební či kreditní karty (nejen) na dovolené. Jejich dodržováním se vyhnete zbytečným nepříjemnostem.

Nadané děti mohou žádat o stipendium

12.07.  |  Jaroslav Paclík

Do poloviny srpna mohou nadané děti se zdravotním postižením a děti z dětských domovů požádat o stipendium ke studiu na středních a vysokých školách v ČR v rámci Fondu vzdělání.

Autonehoda v zahraničí má svá specifika

12.07.  |  Elena Ondrová

Cesta do zahraničí vozidlem v sobě nese riziko, že může dojít k dopravní nehodě. Ať již jste viníkem nebo poškozeným určitě se vám budou hodit následující informace, co v případě nehody dělat.

Co týden dal?

09.07.  |  Petra Niedlová

Ani pouhé tři pracovní dny neovlivní, abychom Vám přinesli nejdůležitější informace z uplynulého týdne. Výše rozpočtového dluhu, prodej bitevních letadel a mnoho dalších zajímavostí…

Aby vás z průšvihu nerozbolela hlava

09.07.  |  Pavel Nesejt

V běžném životě se čas od času stane, že druhému způsobíme neúmyslně škodu. Může se nám to stát i na dovolené v zahraničí. Zde to pro nás může mít obrovské následky.

Platit kartou na internetu bude bezpečné

09.07.  |  Renata Pražáková

Nákupy přes internet jsou stále oblíbenější. Ovšem s placením bývá někdy problém. Za zboží se většinou platí v hotovosti při jeho převzetí nebo na dobírku. To není zrovna pohodlné. Na trhu se ale objevila novinka, která všem internetovým nákupčím výrazně ulehčí život ...

Jak snížit daň z pronájmu nemovitosti

08.07.  |  Petra Niedlová

Pronajímáte byt nebo jinou nemovitost? Pak příjmy z něj musíte odvádět finančnímu úřadu. Podle zákona o daních z příjmů si ale můžete snížit tuto částku o vynaložené výdaje. Jak vysoké a v kterém paragrafu informace hledat?

Zdravotní pojištění nezmůže v cizině vše

08.07.  |  Jaroslav Paclík

Na dovolené v zahraničí - zejména v členských zemích Evropské unie - bychom se nyní teoreticky mohli obejít bez cestovního pojištění. Odborníci nás od této strategie odrazují. Proč?

Jak nenaletět podvodnému obchodníkovi s CP?

08.07.  |  Pavel Nesejt

O tom, že podvodníky se to hemží snad ve všech oblastech podnikání vás jistě nemusíme přesvědčovat. Když chcete kupovat a prodávat akcie, tak uzavíráte smlouvu s obchodníkem s cennými papíry. Na co si dát pozor?

Co (ne)dělat u doktora v cizině?

08.07.  |  Jaroslav Paclík

Pokud budete muset vyhledat pomoc lékaře, potom bude ideální, když budete kromě klasického pojištění u nějaké české zdravotní pojišťovny mít sjednáno i cestovní pojištění! Proč?

Volání z olympiády bude nejlevnější s Kartou X

07.07.  |  Jaroslav Paclík

Telefonovat z Řecka budete moci o letních prázdninách jen za šest korun za minutu. Ať jste student či nikoli! Stačí využít aktuální zajímavé akce Českého Telecomu.

Abyste neměli v investování "guláš"!

07.07.  |  Jaroslav Paclík

Již více než čtyři roky hlavní světové burzy stagnují. Ceny a daně rostou. Nebude na důchody! Narůstá vůle spořit! Narůstá ale i počet finančních produktů! Co si v takové době počít?

Nezapomeňte si pojistit kufry

07.07.  |  Renata Pražáková

Nejoblíbenějším obdobím v roce je pro většinu z nás doba dovolených. Stačí ale, aby se nám během cesty na dovolenou ztratila nebo zničila zavazadla a rázem je z dovolené spíše noční můra.

Neochotní politici ohrožují naše důchody

07.07.  |  Renata Pražáková

Přinášíme vám zajímavý rozhovor s Ivo Foltýnem, generálním ředitelem a předsedou představenstva Penzijního fondu České pojišťovny. Jaký je jeho názor na důchodovou reformu a jakou roli by v ní mělo hrát penzijní připojištění?

Pražská burza v minulém týdnu

05.07.  |  David Petráček

Pražská burza na začátek týdne oslabila a nenásledovala tak zahraniční trhy. Důvodem pro sestupný trend byla vládní krize. Výrazné ztráty si připsal Philip Morris ČR (-3,9%). Ještě více poklesl Unipetrol (-5,4%), jehož kurz negativně ovlivnila zpráva, že konsorcium IOC hodlá uplatnit opci na 51procentní podíl České rafinérské.

Co týden dal?

02.07.  |  Pavel Nesejt

Smutný konec našich fotbalistů na Euru v Portugalsku, soud se Sadámem Husajnem a z domácích událostí především konec vlády Vladímíra Špidly. Toto jsou nejdůležitější události právě uplynulého týdne...

Nového zaměstnance musíte nahlásit

02.07.  |  Pavel Nesejt

Rozvoji podnikání mnohdy brání nesmyslné administrativní překážky. Složité systémy daní, sociálního zabezpečení a zdravotního pojištění. Jan málokdo z podnikatelů může říci, že se v té změti paragrafů vyzná. Někdy může být každá rada drahá, někdy ale levná. Jako v našem Poradenském centru...

Komfortní finanční poradenství v Olomouci

02.07.  |  Jaroslav Paclík

První kancelář evropského typu koncem minulého týdne slavnostně otevřela společnost Finance.EU, člen německého finančního holdingu AWD, v centru Olomouce.

Brněnská VUT dostala 42 tisíc dolarů na laboratoř

02.07.  |  Jaroslav Paclík

Společnost Honeywell darovala 42 tisíc amerických dolarů (v přepočtu tedy zhruba 1,1 milionu Kč) Vysokému učení technickému v Brně. Jedná se o část celkového daru společnosti Honeywell českému technickému školství ve výši 207 000 amerických dolarů. Dar je určen především na vybudování mechatronické laboratoře. Předán byl slavnostně tuto středu na na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. 

Jak se vypořádat s daní dědickou

02.07.  |  Petra Niedlová

Stali jste se dědicem a nevíte, zda a v jaké výši máte dědickou daň odvést? Nebo co je od této daně osvobozené? Na následujících řádcích se dozvíte nejenom odpovědi na uvedené otázky…

Každá výměna peněz má svá pro a proti

02.07.  |  Renata Pražáková

Přemýšlíte kolik peněz si na zahraniční dovolenou vyměnit a hlavně, kam se pro ně vydat? Je lepší vyměnit peníze v bance nebo raději zajít do pouliční směnárny? Kde vám nabídnou nejvýhodnější kurzy a jaké poplatky budete za směnu muset zaplatit?

S kartami ISIC nebo IYTC levně do kina

01.07.  |  Jaroslav Paclík

Jen za 99 korun mohou majitelé karet ISIC a Alive (IYTC) zajít až do 7. července do pražských kinosálů společnosti Village Cinemas Česká republika.

Zajištění úvěru aneb někdy ručitel nestačí

01.07.  |  Elena Ondrová

Rozhodli jste se, že využijete nabídky stavební spořitelny a vezmete si úvěr? Nejen výše vašeho příjmu, ale také vaše možnosti zajistit úvěr budou rozhodovat, zda úvěr získáte, či nikoli.

Pojistit lze i adrenalinové sporty

01.07.  |  Elena Ondrová

Čas dovolených je konečně zde. Dovolená u moře nebo poznávací zájezd? A nebo letos zkusit něco zcela nového? Sporty, které posouvají hranice našich schopností a možností…

Cizinci mohou kupovat nemovitosti jednoduše

30.06.  |  Pavel Nesejt

Koupit si dům, byt nebo stavební parcelu je snadné. Pro našince. Jak je na tom cizinec žíjící trvale v ČR? Jak se situace změnila po vstupu republiky do Evropské unie letos 1. května a jak je na tom nákup zemědělské a lesní půdy?

Cena povinného odkupu neodpovídá ceně reálné

30.06.  |  Pavel Nesejt

Jistě jste se již setkali s "výhodnou" nabídkou odkupu vašich akcií. Do vašeho města, do kulturního domu nebo do salónku místní hospůdky přišel "odborník" a přemlouval vás k prodeji jakékoliv akcie ve vašem vlastnictví. Obvykle pro vás velmi nevýhodně. Ani při povinném odkupu to nemusí být lepší.

Na dráhu se od září vrátí žákovské jízdné

30.06.  |  Jaroslav Paclík

Příspěvky na dopravu sice padly, místo toho se ale znovu po deseti letech zavádí zlevněné žákovské jízdné. Slevu žákům a studentům nabídnou od prvního září nejen autobusoví dopravci, ale také České dráhy.

Banky se předstihují v nabídce pro studenty, mládež i děti

30.06.  |  Renata Pražáková

Snad každý z nás si ze svého dětství pamatuje, jak mu rodiče a prarodiče ukládali peníze na vkladní knížku s dovětkem, že se mu později ušetřené peníze budou ještě hodit. Jak mohou svým dětem a vnoučatům spořit na budoucnost nyní?

Řidiči, víte, s čím odjet na dovolenou?

30.06.  |  Jaroslav Paclík

Nejste si jisti, co musíte zařídit před odjezdem za odpočinkem do ciziny? Netušíte, jaká úskalí vás mohou potkat třeba na cestě do Finska? Pak pozorně čtěte náš článek!

Karty jdou u firem na dračku

30.06.  |  Vladimír Šindelka

S platebními kartami se u tuzemských firem doslova protrhl pytel. Při podnikání je podle průzkumů společnosti MasterCard Europe využívají tři čtvrtiny malých a středních podniků (MSP).

Než si půjdete žádat o cestovní pas...

29.06.  |  Petra Niedlová

Od našeho vstupu do EU uplynuly téměř dva měsíce. Jak se změnilo cestování v rámci těchto zemí? Potřebujeme stále cestovní pas? Kde ho můžeme získat? Jaké doklady k žádosti potřebujeme?

Konec levných úvěrů v Čechách

29.06.  |  Renata Pražáková

ČNB ve čtvrtek 24.6.2004 nečekaně změnila úrokové sazby. Poprvé od roku 2001 došlo k jejich růstu. Jaký dopad bude mít opatření na úspory českých domácností a jejich úvěry? Jak zareagují tuzemské banky? Jaké změny to způsobí v domácí ekonomice?...

Pro mladé, kteří více utrácí než spoří

29.06.  |  Petra Niedlová

Jak to tak bývá, mladí lidé chtějí mít všechno hned. Byt, auto a samozřejmě vybavení domácnosti. Ale kde na to vzít, když chybí hotovost? Řešení nabízí různé leasingové nebo splátkové společnosti, které financují koupi předmětů od žehličky po automobil. Pokud splníte požadované podmínky, pak Vám nic nestojí v cestě odvézt si Vaši vysněnou věc domů.

Stáž v PricewaterhouseCoopers není sen, ale skutečnost

28.06.  |  Jaroslav Paclík

Ukončili jste právě třetí nebo čtvrtý ročník studia na vysoké škole? Zajímá vás oblast účetnictví a auditingu? Chtěli byste v ní získat cennou praxi?

Co dělat, když mám nárok na výplatu prostředků z penzijního fondu?

28.06.  |  Renata Pražáková

Vznikl vám nárok na výplatu prostředků z penzijního fondu? Co teď s naspořenými penězi? Jaké máte možnosti? Musíte si peníze vybrat nebo můžete spořit dál? …

Pražská burza v minulém týdnu

28.06.  |  David Petráček

Pražská burza započala nový týden korekcí zisků. Investoři realizovali zisky hlavně u bankovních titulů, které v předešlých dnech silně posilovaly. Prodejní tlak poslal Komerční banku o 2,9% níže. Erste Bank odepsala 1,9%.

S eko-fondy investujeme do budoucnosti

28.06.  |  Jaroslav Paclík

Eko-fondy se těší stále větší oblibě - a to nejen u ekologicky uvažujících investorů, nýbrž v rámci celého investorského spektra. Jejich podíl na trhu od roku 1998 neustále stoupá. Je jen otázkou času, kdy eko-fondy dorazí i do Česka.

Jak se nenechat okrást cestovní kanceláří

28.06.  |  Vladimír Šindelka

Chystáte se na dovolenou a vybíráte si cestovní kancelář? Než si nějakou vyberete, zkontrolujte, zda má sjednáno pojištění insolvence pro případ, že by se dostala do úpadku.

Zajímavé produkty mají i pojišťovny

25.06.  |  Jaroslav Paclík

Prostřednictvím pojištění se kryjí různá rizika. V případě dětí a mládeže je velmi používané úrazové pojištění. Při jeho uzavírání by rodiče měli myslet nejen na odškodnění za běžný úraz, ale také na trvalé následky úrazu.

Stavební spoření výhodnější od kolébky po vysokou

25.06.  |  Jaroslav Paclík

Stavební spoření je velmi rozšířený a populární nástroj nejen pro  možnost  získání  potřebných financí na investice do bydlení, ale i  pro jeho jedinečnost  výhodného a  bezrizikového zhodnocení  volných peněžních prostředků.

Co týden dal?

25.06.  |  Jaroslav Paclík

Mezi top události tohoto týdne lze zařadit doživotní trest pro masového vraha Marca Dutrouxe, explozi v hotelu, kde měl o dva dny později bydlet George Bush, nebo překvapivé zvýšení sazeb ČNB.

Dovolená dnes - splátka úvěru na podzim

25.06.  |  Pavel Nesejt

Není to nádherný pocit? Dovolená u moře, hotely, pláže, krásné moře. A co placení? Neplaťte nic. Úvěr začněte splácet až při podzimním padání listí a při sychravém počasí nastupující zimy. A až vše splatíte, je tu zase léto a vše se může opakovat...

Auto v EU aneb jak stát

25.06.  |  Pavel Nesejt

Stát podnikatelům nepřeje. Zatěžuje je vysokými daněmi, drobné a střední podnikatele nepodporuje vůbec (říkají kritici ministerských  programů). Nepříliš dobře na tom jsou zákazníci leasingových společností po vstupu ČR do EU...

ČNB nečekaně zvedla úrokové sazby

24.06.  |  Renata Pražáková

Dnešní jednání České národní banky skončilo překvapivým rozhodnutím. ČNB totiž nečekaně zvedla úrokové sazby. Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od zítřka 25. 6. 2004.

Při firemních převzetích lze automaticky inkasovat prémie

24.06.  |  Martin Svoboda

Každý den nějaký nový produkt - to je dnes (jak se zdá) krédem bank emitujících certifikáty. Před pěti lety to ale byla na německém burzovním trhu každodenní realita. V letech 1998-2001 oslavovalo více než 300 společností premiérové uvedení svých akcií na burzu. Jejich vstup na kapitálový trh byl často doprovázen...

Za sázky na soutěž Česko hledá SuperStar brali sázkaři u Tipsportu téměř 10 milionů korun

24.06.

Celková částka vsazená u Tipsportu na soutěž Česko hledá SuperStar se přiblížila deseti milionům korun a podobnou částku vyplatila největší česká sázková kancelář na výhrách. Potvrdil to mluvčí společnosti Lubomír Ježek.

Vše o dani z převodu nemovitosti

24.06.  |  Petra Niedlová

Daň z převodu nemovitostí upravuje Zákon č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí. Kdo je povinen daň zaplatit? Jak vysoká má být a jaká lhůta je na její odvedení? Více čtěte na následujících řádcích!

Dovolená na splátky už není jen snem

24.06.  |  Vladimír Šindelka

Televize nebo pračka na splátky není v dnešní době již nic neobvyklého. Vzít si však na splátky i dovolenou, to by byl pro mnohé nádherný sen. A víte o tom, že je to možné? Stačí si vybrat CK, která spolupracuje se splátkovou společností...

Máte už penzijní připojištění?

23.06.  |  Renata Pražáková

Počet lidí spořících si na penzi neustále stoupá. Máte už i vy sjednáno penzijní připojištění?

Vložení akontace snižuje úroky

23.06.  |  Elena Ondrová

Překlenovací úvěry nejsou stavebními spořitelnami nabízeny pouze s možností nulové akontace. Pokud klient již účtu nějaké peníze vloženy má, nebo je tam před podáním žádosti o úvěr jednorázově složí, může získat lepší podmínky…

Dovolená na hypotéku? Proč ne, ale…

23.06.  |  Elena Ondrová

Chtěli byste si splnit svůj sen a podniknout cestu kolem světa? I tento sen se vám může splnit s využitím hypotečního  úvěru. A již několik bank, tyto neúčelové, tzv. americké hypotéky nabízí a tak si stačí jen vybrat a sbalit kufry…

České dráhy dávají mladým letní slevu

22.06.  |  Jaroslav Paclík

Mladí lidé do 26 let mohou při cestování vlakem v letním období využít nový průkaz Junior pas - léto.

Na dovolenou si můžete půjčit, a to i zdarma

22.06.  |  Renata Pražáková

Výlohy cestovních kanceláří nás lákají k návštěvě nejrůznějších koutů naší planety. Co ale dělat, když chcete vyrazit na dovolenou a právě teď nemáte dost peněz na její zaplacení? Možností je několik. Jednou z nich je i platba kreditní kartou.

Krásné auto? Ale kde na něj vzít!

22.06.  |  Pavel Nesejt

V následující sérii článků o automobilech k osobnímu nebo firemnímu použití se podíváme na historii automobilového průmyslu, prozkoumáme výhody a nevýhody různých druhů financování koupě vozidla a připomeneme změny v leasingu po 1.5.2004

Pražská burza v minulém týdnu

21.06.  |  David Petráček

Na úvod týdne pražská burza při nízké obchodní aktivitě celkově stagnovala. Směrem vzhůru se pohyboval Philip Morris ČR a Erste Bank. Tabákový gigant je už několik dní v hledáčku investorů a tento den zpevnil o 2,1%. Erste Bank si polepšila o 0,7%.

Dovolená na úvěr ano! Kontokorent ne!

21.06.  |  Jaroslav Paclík

Hitem letošního léta jsou nákupy zájezdů na dluh. Na dovolenou můžete odjet, i když máte "jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou". Možností, jak financovat letní pobyt, je nespočet, a tak není vůbec jednoduché se v nich zorientovat.

Kreditky vybavíme čipy, říká J. Sladkovský z ČSOB

21.06.  |  Renata Pražáková

Připravili jsme pro vás další rozhovor. Tentokrát s Jaromírem Sladkovským, ředitelem marketingu retailového bankovnictví ČSOB a jeho tématem jsou kreditní karty. Jaká je čeká budoucnost? Jak je to s jejich bezpečností? Přejeme vám příjemné čtení.

Co týden dal?

18.06.  |  Renata Pražáková

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn nejzajímavějších nejen ekonomických událostí ze světa a z domova, ale i z našeho serveru za právě uplynulý týden.

Kolik dostanu za 15 let spoření?

18.06.

Jedna z našich čtenářek se obrátila na naše poradenské centrum s otázkou kolik finančních prostředků by jí bylo vyplaceno v po 15 letech spoření. Jak si s tím poradil odborník?

Do časů stavitelů pyramid

18.06.  |  Elena Ondrová

Egypt, země, která na nás dýchne neopakovatelnou  atmosférou minulosti. Pokud jste se i vy rozhodli načerpat něco z této zvláštní atmosféry a vyrazit na dovolenou do Egypta,  máme pro vás připraveny informace, které jistě oceníte…

Prověřujte si zahraniční partnery!

18.06.  |  Vladimír Šindelka

Počet případů platební neschopnosti v Evropě stále narůstá. Například v západní Evropě v roce 2003 ohlásilo platební neschopnost 157.138 firem. "To je téměř o 6.000 firem více než v roce 2002," varuje česká proexportní agentura CzechTrade.

Směnárny jsou lepší než banky. Ale jak kdy.

17.06.  |  Renata Pražáková

Dlouho očekávaná doba letních dovolených je konečně tady. Tisíce z nás letos opět vyrazí do zahraničí a budou potřebovat vyměnit české koruny za cizí měnu. Kolik zaplatíte na směnárenských poplatcích? A co výběry z bankomatu na místě?

Písečnou jachtu můžete kormidlovat jen v tuniské Sahaře

17.06.  |  Vladimír Šindelka

Chcete letošní dovolenou strávit u Středozemního moře a nevíte, zda si vybrat Španělsko, Itálii nebo Řecko? Máme pro vás tip. Jeďte do Tuniska! Tam totiž najdete výhody, které nabízí všechny okolní země dohromady.

Stále hledáme cesty, jak lépe plánovat

16.06.  |  Jaroslav Paclík

Jak nezahltit management ukazateli, jak lépe plánovat a minimalizovat "vaty" v plánech, jak urychlit účetní závěrku - nejen tato témata probíralo na sto expertů z ČR a Slovenska v rámci dvoudenního Controllingového fóra, jehož osmý ročník se uskutečnil v Praze.

Do Francie nejenom za sněhem

16.06.  |  Petra Niedlová

Rozhodli jste se strávit letošní letní dovolenou cestováním po překrásné Francii? Nebo jen zajedete na výlet do Paříže? Pak právě pro Vás jsou určeny následující důležité informace o této zemi.

Podnikat může každý! I čerstvý absolvent!

16.06.  |  Jaroslav Paclík

Červen je měsíc, ve kterém středo- i vysokoškoláci končí studium. Možná mají práci již zajištěnu nebo ji teprve začnou hledat. V druhém případě určitě stojí za to zhodnotit vlastní znalosti a dovednosti a zvážit možnost stát se podnikatelem.

Směnárenské operace v Raiffeisenbank zdarma

15.06.  |  Renata Pražáková

Raiffeisenbank provádí od 1. června všechny směnárenské operace bez poplatku. Podívejte se, jaké měny nabízejí...

Aby vaše dovolená v Maďarsku vyšla!

15.06.  |  Jaroslav Paclík

Stále více Čechů považuje Maďarsko za místo, kde stojí za to strávit dovolenou.  Tato země je rájem rybářů, má proslulé termální lázně, Balaton a Budapešť. Jestli jste dostali na cestu do Maďarska "chuť", pak vám přijde vhod několik rad!

Pražská burza v minulém týdnu

14.06.  |  David Petráček

Úvod týdne začal na pražské burze pozitivně. Ta těžila ze situace na zahraničních trzích.  Nejlépe si vedly bankovní tituly. Komerční banka posilovala o 2,3% a akcie Erste Bank dokonce o 2,8%. Dařilo se však také Českým radiokomunikacím, které přidaly 2,6%.

Pojištění a internet

14.06.

Internet umožňuje řadu věcí, které šetří čas a často i peníze. Jednou nich je také možnost uzavírání finančních produktů. A co vy uzavřeli byste si pojištění přes internet?

Slovensko láká na aktivní dovolenou

14.06.  |  Pavel Nesejt

I tento týden budeme pokračovat v seriálu informací a užitečných rad všem turistům, kteří vyrazí na dovolenou do zahraničí. Dnes se podíváme na souseda nám nejbližšího a taktéž nového člena Evropské unie - na Slovensko.

Leasing nemovitostí

14.06.  |  Petra Niedlová

Rozšiřuje se Vaše firma? Nebo se jen chce přestěhovat do jiných prostor? Nemáte v této chvíli k dispozici dostatečný obnos a nechcete si brát úvěr? Pak je tu přímo pro Vás následující možnost financování.

Co týden dal?

11.06.  |  Elena Ondrová

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tento týden máme pro vás připraven souhrn nejzajímavějších nejen ekonomických událostí ze světa, z domova i z našeho serveru za právě uplynulý týden.

Peníze hned získáte s překlenovacím úvěrem

11.06.  |  Elena Ondrová

Stavební spoření není pouze o výhodném spoření, ale dají se s jeho pomocí celkem rychle získat peníze. O překlenovací úvěr můžete totiž požádat již při uzavírání smlouvy o stavebním spoření! Podívejme se na aktuální nabídku spořitelen.

Památky, moře a olympiáda - tak to je Řecko

11.06.  |  Elena Ondrová

Dovolená v Řecku spojuje vše, co si můžeme přát. Nejen možnost koupání v moři, ale také spoustu starověkých památek, které potěší nejen oko, ale i duši. Navíc letos můžete svou dovolenou rozšířit ještě o jeden zážitek a to o olympijské hry…

Pozor na doplatek pojistného

10.06.  |  Elena Ondrová

Máte uzavřeno pojištění a uvažujete o tom, že ho přestanete platit, protože už o něj nemáte zájem. Tak toto není vůbec dobré řešení a rychle na něj zapomeňte…

Máte vážné strukturální problémy, říká Evropská komise

10.06.  |  Vladimír Šindelka

Podle Evropské komise se Česká republika potýká s vážnými strukturálními problémy. V předpovědi vývoje hospodářství v členských zemích v letech 2004 a 2005 označila Komise všechny naše problémy a doporučila nám opatření, ...

Španělský temperament nás láká

10.06.  |  Renata Pražáková

Chystáte se letos na dovolenou do Španělska, na Kanáry nebo třeba na Mallorcu? Pak právě pro Vás máme několik užitečných rad a informací, které Vám mohou pomoci vyhnout se problémům.

Uvažujete o hypotéce? Myslete na ni již teď

09.06.  |  Elena Ondrová

I když právě nyní právě o novém bydlení neuvažujete, nebo třeba chcete o úvěr na bydlení žádat až později, určitě je dobré na  tuto možnou alternativu myslet již nyní. A věřte, jsou mezi námi i tací, kteří si toto uvědomují.

Aby z Itálie nebyla patálie!

09.06.  |  Jaroslav Paclík

Nechte si od povolaných osob poradit, co dělat ještě před odjezdem ke Středozemnímu moři! Do Itálie vyrážejte aspoň se 150 eury na osobu a týden v peněžence, platební kartou a pro jistotu i s pasem. Předejdete tak zbytečným problémům! 

Co dělat, když si (ne)chcete nechat vykrást, ukrást auto

08.06.  |  Elena Ondrová

Statistiky jsou výmluvné, každých 25 minut je v České republice odcizeno přibližně jedno auto. Máme pro vás deset rad jak se chovat, aby ani vaše vozidlo nebylo ušetřeno…

Důležité informace o dovolené v Chorvatsku

08.06.  |  Vladimír Šindelka

Chorvatsko již dlouhá léta patří mezi naše oblíbená místa odpočinku u moře. Připravili jsme proto pro vás nejen důležité ale i zajímavé informace, které byste si měli ještě před odjezdem do tohoto slaného ráje přečíst.

Penze ve víru změn – 2.díl

08.06.  |  Renata Pražáková

Opět se vracíme k novele zákona o penzijním připojištění. Co se změnilo? Klientem penzijního fondu mohou být i cizinci, na fondy i na klienty čekají nové povinnosti, zavádění pokut, starobní penzi je možné čerpat nejdříve od 60 let…

Pražská burza v minulém týdnu

07.06.  |  David Petráček

Velmi poklidný den s mírným růstem zažila pražská burza v pondělí. Na trhu se pohybovali víceméně jen domácí investoři v důsledku svátku na některých světových burzách.

Zaplatím při prodeji vozu daň z příjmů?

07.06.  |  Vladimír Šindelka

Dnes vám ukážeme situaci, kdy si podnikatel jako soukromá osoba zakoupil auto a při prodeji neví, zda mu vznikne daňová povinnost či nikoliv.

Bulharsko je stále na špici popularity

07.06.  |  Pavel Nesejt

Bulharsko bylo loni hitem letní sezóny. Kvalita služeb, překrásné pláže, čisté moře a hlavně rozumné ceny. To byla lákadla pro turisty z celé Evropy. Ne jinak tomu bude i letos, a proto neváhejte a zkuste tentokrát dovolenou právě zde...

Jsme lakmusovým papírkem exportu, říká Jan Veselý z DHL

07.06.  |  Vladimír Šindelka

Tentokrát jsme pro vás připravili rozhovor s Janem Veselým, Senior PR Specialistou z nadnárodní společnosti DHL. Tématem rozhovoru jsou samozřejmě "Zásilkové služby", avšak se zaměřením na finance. Přejeme vám příjemné čtení.

Co týden dal?

04.06.  |  Vladimír Šindelka

Neměli jste celý týden čas sledovat nejnovější zprávy z domova či ze světa? Nevadí. Připravili jsme pro vás souhrn těch nejzajímavějších zpráv a navíc přidali zajímavosti z našeho serveru.

Přechodná období po vstupu do EU

04.06.  |  Pavel Nesejt

Často v médiích slyšíme jedny politiky jak kritizují ty druhé za to, že nám vyjednali špatné podmínky vstupu do EU. Je to pravda nebo jen standardní kritika opozice? Co jsou "přechodná období"?

První primární emise (IPO) se blíží

04.06.  |  Pavel Nesejt

Tak a je to tady. První společnost v letité historii Burzy cenných papírů Praha našla odvahu a chystá se nabídnout akcie na burze. A když už IPO, tak nikdo slabší, než obr Zentiva.

Stavbu na klíč do konce roku 2007

03.06.  |  Elena Ondrová

Se vstupem do EU došlo ke změně DPH u stavebních prací. U dodání stavby na bydlení bylo dohodnuto přechodné období, po které může být i nadále uplatňována snížená sazba daně.

Nákup téměř bez peněz

03.06.  |  Petra Niedlová

Potřebujete nakoupit například vybavení do domácnosti, ale chybí vám v této chvíli peněžní prostředky? Nezoufejte! Máme pro vás řešení, jak si zboží pořídit i s malým obnosem v peněžence.

Ceny léků po vstupu do EU

02.06.  |  Renata Pražáková

Po vstupu do EU se ceny v obchodech pohybovaly nahoru i dolů. Co způsobila novela zákona o DPH v českých lékárnách? Zaplatíme nyní za léky více než dříve?

Odcizených vozidel přibývá

02.06.  |  Elena Ondrová

Povinné ručení musí mít uzavřeno každé vozidlo. U havarijního to tak již není, a přesto právě toto pojištění kryje i odcizení  vozidla a krádeže věcí z aut, kterých rok od roku přibývá …

Služby po našem vstupu do EU zdražily i zlevnily

01.06.  |  Vladimír Šindelka

Připravili jsme pro vás informace o cenách služeb po vstupu Česka do EU. Jedná se v podstatě o dvě skupiny. V první jsou uvedeny služby, které po našem vstupu do EU zůstaly...

Pražská burza v minulém týdnu

31.05.  |  David Petráček

Mírný přírůstek si v pondělí připsala pražská burza. O ten se postarala hlavně Erste Bank (+2,1%) a ČEZ (+1,6%). První jmenovaný titul těžil z vývoje na mateřské burze a ČEZ z ohlášeného konsolidovaného hospodářského výsledku. Ostatní SPADové tituly...

Leasingové splátky po vstupu do EU

31.05.  |  Petra Niedlová

Nevíte, jak vysoké procento DPH máte platit u leasingových splátek po uvedení Zákona o DPH? Jak se změní váš splátkový kalendář?

Výše sazby DPH u stravování

31.05.  |  Petra Niedlová

Víte, jaké sazby DPH platí při konzumaci jídla přímo v restauracích a jaké při dodání zboží? Proč se někdy započítávají obě sazby? Vše vám objasníme v následujícím článku…

Pojistěte si nesplacení pohledávky a nezbankrotujete

31.05.  |  Vladimír Šindelka

Jste malý nebo střední podnikatel a bojíte se, že vám některý z odběratelů nezaplatí větší dodávku a vy zbankrotujete? Možnost "nesplacení pohledávky" si prostě pojistěte!

Co týden dal?

28.05.  |  Petra Niedlová

Jako každý týden, tak i tento Vám přinášíme souhrn zpráv za posledních sedm dní nejenom z České republiky, ale i ze světa a z našeho serveru.

Penze ve víru změn – 1.díl

28.05.  |  Renata Pražáková

Novela zákona o penzijním připojištění přinesla spoustu změn pro celý trh. Penzijním fondům přinesla především širší možnosti investování. Jak se to dotkne výnosů klientů spořících si na penzi? Mohou díky tomu očekávat vyšší zhodnocení svých vložených prostředků?

Dovolená na vlastní pěst je výhodnější

28.05.  |  Vladimír Šindelka

Rok co rok jezdíte na dovolenou s některou z cestovních kanceláří a letos byste chtěli ušetřit? Máme pro vás "Finanční Trik". Vynechejte cestovku a jeďte na dovolenou na vlastní pěst!

Počítač i internet je pořád luxus

27.05.  |  Pavel Nesejt

Dokážete si představit život bez počítače? Protože si tento článek asi čtete na monitoru počítače, tak asi nedokážete. Počítač však nemá každý, natož tak připojení k internetu...

Dovolená na splátky

27.05.  |  Petra Niedlová

Nemáte peníze na dovolenou? Nevadí! Některé cestovní kanceláře začaly spolupracovat se splátkovými společnostmi a nabízejí zajímavou možnost nákupu dovolené na splátky.

Goldman Sachs Commodity Index bez energie, za to ale s Airbag

26.05.  |  Martin Svoboda

Adekvátně s rostoucími cenami za pohonné hmoty roste i veřejné vnímání surovinového megatrendu a logicky dochází i k růstu počtu komoditních certifikátů, pomocí kterých se investoři mohou na tomto trendu podílet...

Kupte dovolenou na internetu

26.05.  |  Pavel Nesejt

Obíháte před dovolenou cestovní kanceláře a pročítáte desítky katalogů? Nemusíte. Stačí vám jediné: Internetové připojení a pár dobrých odkazů na ty správné portály. Internet pomůže...

Rodiny s dětmi by měly ušetřit na daních

26.05.  |  Petra Niedlová

V druhé vlně reformy veřejných financí navrhuje ministerstvo změnu zákona o daních z příjmů. Jeho hlavní úprava se vztahuje na společné zdanění manželů, daňové zvýhodnění na děti...

Levnější dovolená? Jeďte mimo sezonu!

25.05.  |  Elena Ondrová

Doba dovolených se kvapem blíží. Pokud si chcete užít krásnou dovolenou a přitom nějakou tu korunku ušetřit, zkuste letos vyrazit mimo hlavní sezonu. Mimo sezonu bývají ceny nejen ubytování, ale i dalších služeb nižší.

Pražská burza v minulém týdnu

24.05.  |  David Petráček

Pražská burza v pondělí výrazně oslabila. Vůdcem propadů byla Erste Bank, která poklesla o –4%. Akcie tak zareagovaly na snížení cílové ceny od Merrill Lynch. Velké ztráty zaznamenal také Philip Morris ČR (-2,7%), Český Telecom (-2,3%) a ČEZ (-1,5%). Naopak po dramatickém obchodování posílila Komerční banka (+0,8%). České radiokomunikace si polepšíly o 2,5% a Unipetrol beze změny stagnoval.

Řada malých záložen zanikne, říká Ján Franek z Fio, družstevní záložny

24.05.  |  Pavel Nesejt

Připravili jsme pro vás rozhovor s Jánem Franekem, předsedou představenstva Fio, družstevní záložny. Tématem rozhovoru je "Minulost a budoucnost družstevních záložen v Česku". Přejeme vám příjemné čtení.

Last Minute – hit letní sezóny

24.05.  |  Renata Pražáková

Dovolená v tuzemsku může být mnohem dražší než dovolená u moře. Nevěříte? Zkuste využít výhodné nabídky cestovních kanceláří na poslední chvíli. Cena zahraničního zájezdu může být až o padesát procent nižší.

Co týden dal?

21.05.  |  Pavel Nesejt

Již několik let pro vás týden co týden připravujeme souhrn nejdůležitějších událostí, které se staly v průběhu právě uplynulého týdne. Ne jinak je tomu i dnes. Podívejte se na novinky z domova, ze světa i z našeho serveru...

Úvěr zajištěný nemovitostí aneb „americká hypotéka“

21.05.  |  Elena Ondrová

Hledáte nové možnosti financování? Jednou z nich může být tzv. americká hypotéka. Nevíte co to je a které banky ji nabízí? Mimo jiné lze tuto hypotéku využít také na zajištění potřeb bydlení jako  je koupě družstevního bytu či rekonstrukce obecního.

Mateřská a rodičovská dovolená

21.05.  |  Elena Ondrová

Celý tento týden se věnujeme tématu dovolené. Zákoník práce hovoří jako o dovolené také o době mateřské a rodičovské dovolené. Je to ale skutečně doba odpočinku, je zde pojem dovolená oprávněný? To nechme na zvážení jiným…

Banky zvýhodňují produkty pro firmy

20.05.  |  Vladimír Šindelka

V posledních letech se banky začaly více zaměřovat na malé a střední firmy. Vznikly nové produkty určené výhradně pro fírmy a zvýšila se především ochota pracovníků a rychlost v platebním styku. A co na to říkají firmy?

Školení a studium při zaměstnání

20.05.  |  Petra Niedlová

Zaměstnanec má povinnost prohlubovat si během výkonu práce svou kvalifikaci sjednanou v pracovní smlouvě. Zaměstnavatel jej má zase možnost vyslat na školení. Kdy od svého podřízeného může například vyžadovat uhrazení nákladů s ním spojených?

Lepší je eura držet. A nebo spíše prodat?

19.05.  |  Pavel Nesejt

Tak jak to tedy je. Je lepší držek koruny, eura, dolary nebo úplně jinou měnu? A co když už např. dolary mám. Je lepší je směnit? Kdybychom znali odpovědi na tyto otázky, asi bychom byli boháči. Pár receptů ale pro vás máme...

Nečerpání dovolené a nárok na finanční náhradu

19.05.  |  Pavel Nesejt

Vzít si 14 dní dovolenou a jen tak lenošit a nic nedělat. To je krásná představa. Realita je ale zcela jiná. Obvyklé jsou situace, kdy bychom na dovolenou chtěli, ale z důvodu pracovního vytížení nemůžeme. Co s nevyčerpanou dovolenou dělat?...

Evropské peníze - máme na ně nárok?

19.05.  |  Renata Pražáková

1. 5. 2004 se naše země stala plnoprávným členem Evropské unie. Patří zde ale k méně rozvinutým členským státům. Okamžikem vstupu jsme však získali také přístup k nemalým finančním prostředkům z evropských fondů. Jak na ně?

Jsou už tady podvodníci z Evropské unie?

18.05.  |  Pavel Nesejt

Od vstupu České republiky do Evropské unie uplynulo osmnáct dní a zdá se, že se objevila první vlaštovka v podobě podezřelé společnosti snažící se vymámit z nic netušících nováčků slušné sumičky. Jedná se o podvodníky nebo nikoliv?

Zaměstnavatel vás může z dovolené odvolat

18.05.  |  Renata Pražáková

Vytoužená dovolená je před vámi a vy chcete aby trvala co nejdéle. Sbalené kufry leží v předsíni a čekáte na taxi, které vás zaveze na letiště. V tom zazvoní telefon a v tu ránu je všechno jinak? Zpět do práce. Co o tom říká Zákoník práce?

Pražská burza v minulém týdnu

17.05.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza zaznamenala obrovský propad. SPADové emise nemohly najít své dno, objemy obchodů i ztráty byly nadprůměrné. Většina titulů propadla o více jak 4%. Jen Unipetrol (-0,44%) a Philip Morris ČR (-2%) nesledovaly toto pravidlo.

Základní změny v leasingu

17.05.  |  Petra Niedlová

Máte nebo si chcete pořídit automobil na leasing? Nevíte, co se v této oblasti po 1. květnu 2004 změnilo díky novele zákona o dani z přidané hodnoty? Na následujících řádcích se Vám pokusíme přiblížit ty nejdůležitější změny…

Dovolená od A do Z

17.05.  |  Vladimír Šindelka

Čas dovolených se kvapem blíží. Kéž by ta letošní byla nekonečná. Podle zákoníku práce by měla délka vaší dovolené být minimálně dva týdny, nejlépe však tři či čtyři. A ruku na srdce, kdo z nás si v posledních letech vzal více jak čtrnáct dní?

Co týden dal?

14.05.  |  Renata Pražáková

Něměli jste čas sledovat, co se celý týden dělo? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn nejzajímavějších nejen ekonomických událostí ze světa, z domova i z našeho serveru za uplynulý týden.

Kolik spořit a odečíst si na daních co nejvíce?

14.05.  |  Renata Pražáková

S pomocí penzijního připojištění si nejen spoříte na penzi, ale také můžete ušetřit na daních. Přečtěte si, kolik je nejvýhodnější měsíčně ukládat, abyste co nejvíce využili daňových výhod. Finanční poradce radí…

Změní vstup do EU výši úroků termínovaných vkladů?

14.05.  |  Renata Pražáková

Úrokové sazby termínovaných vkladů jsou dlouhodobě téměř zanedbatelné a rok od roku klesají. Je možné, že by vstup České republiky do Evropské unie mohl nějakým způsobem ovlivnit jejich výši? Co si o tom myslí finanční poradce? Přečtěte si jeho názor.

Životní pojištění aneb jak je to v Evropě a u nás?

14.05.  |  Elena Ondrová

Se vstupem České republiky 1.5.2004 do Evropské unie se téměř přes noc stal český pojišťovací trh součástí jednotného evropského trhu. I když by se dalo předpokládat, že dojde k zásadním změnám, situace je poněkud jiná.

Na internetu seženete lístky téměř na všechno

14.05.  |  Renata Pražáková

Chcete jít na koncert, do kina nebo do divadla, ale nechcete stát dlouhé fronty u pokladen a hlavně na to nemáte čas? Pak vám mohou pomoci internetové stránky. Lístky si můžete on-line nejen objednat, ale většinou i přímo zakoupit.

DIČ od května 2004 v novém formátu

13.05.  |  Vladimír Šindelka

Podle novely zákona č.337/1992 Sb., o správě daní a poplatků musí jakýkoliv daňový subjekt od 1.5.2004 uvádět své daňové identifikační číslo (DIČ) jen v novém formátu "CZ1234567890". Dozvíte se také, co znamená pojem VAT, systém VIES, ...

Hledání práce nemusí být namáhavé

13.05.  |  Petra Niedlová

Vybíráte si právě novou práci? Pak Vám mohou pomoci stránky Internetu. Je zde možné nalézt nabídky na zaměstnání od mnohých agentur nebo přímo od zaměstnavatelů. Jak tyto inzeráty najít, Vám poradíme na následujících řádcích.

Banky čeká větší kontrola rizikových aktiv

12.05.  |  Renata Pražáková

Celý bankovní svět se připravuje na největší změnu posledních desetiletí. Čeká jej implementace nových pravidel kapitálové přiměřenosti Basel II. Co to ve skutečnosti znamená a jak dopadnou nová kapitálová pravidla na evropské banky?

Finanční produkty přes internet se slevou

12.05.  |  Elena Ondrová

Uvažujete o uzavření pojištění nebo stavebního spoření? Ano! A napadlo vás třeba využít internet a zkusit uzavřít finanční produkty právě pomocí něj? Ptáte se proč? Nejen že vám ušetří čas a běhání, ale většinou získáte i nějakou odměnu.

Přes internet kupujeme také akcie a fondy

11.05.  |  Pavel Nesejt

Přes internet se dá koupit cokoliv. Nedávno jsem viděl i nabídku na koupi/prodej celých firem po internetu. Proto asi nikoho nepřekvapí konstatování, že právě akcie a podílové listy se dají na internetu koupit také. Má to ale i svá úskalí...

Pražská burza v minulém týdnu

10.05.  |  David Petráček

Obchodování na pražské burze skončilo v pondělí mírně v minusových hodnotách. V poklesu pokračovaly akcie Komerční banky a ČEZu. Komerční banka oslabila o 0,9%, když u ní stále doznívaly reakce na výsledky za první čtvrtletí, a akcie ČEZ propadly o...

Zajištění dopravy přes internet je levnější

10.05.  |  Vladimír Šindelka

Chystáte se na dovolenou do zahraničí a ještě nemáte zajištěnou dopravu? Pokud máte přístup k internetu, poradíme vám jak můžete ušetřit čas i peníze.

Rozhovor s Františkem Pavelkou na téma "Hypoteční úvěrování"

10.05.  |  Elena Ondrová

Přinášíme vám rozhovor s Františkem Pavelkou, předsedou představenstva Wüstenrot hypoteční banky, který se věnuje  hypotečnímu úvěrování jako jedné z možností financování investic nejen do nemovitostí. Přejeme vám příjemné čtení!

Co týden dal?

07.05.  |  Elena Ondrová

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tento týden máme pro vás připraven souhrn nejzajímavějších nejen ekonomických událostí ze světa, z domova i z našeho serveru za právě uplynulý týden.

Za litr benzínu v létě zaplatíme (možná) 35 korun

07.05.  |  Pavel Nesejt

Všimli jste si cen benzínu na čerpacích stanicích? Nezdá se vám cena? Pozvolný, ale vytrvalý růst několik posledních měsíců není způsoben chamtivými čerpadláři a tentokrát za to nemůže ani vláda a její čarování s daněmi. Na vině je ropa a...

Evropská unie a ztracené řidičské průkazy

07.05.  |  Pavel Nesejt

Ztráta dokladů je vždy problém ne proto, že by bylo složité obstarání nových, ale pro onu děsivou představu nekonečných front a opakovaných návštěv mnoha úřadů. Ne vždy je ale ztráta dokladů problém. A platnost řidičských oprávnění v Unii?

Mohu si odečíst pojistné, které platím na pojistku manželky?

06.05.  |  Elena Ondrová

Zákon o daních z příjmů umožňuje odečet zaplaceného pojistného od základu daně z příjmů. Ovšem i zde jsou určitá omezení, kdy lze a kdy nelze pojistné odčítat.

Do zaměstnání s výpisem z rejstříku trestů

06.05.  |  Elena Ondrová

Hodláte změnit zaměstnání? Potom počítejte s možností, že po vás váš budoucí zaměstnavatel může požadovat výpis z rejstříku trestů a v některých případech dokonce i lustrační osvědčení. Jak tedy tyto dokumenty získat?

Hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření?

05.05.  |  Elena Ondrová

Potřebujete peníze na pořízení bydlení? A přitom zvažujete, zda bude lepší využít hypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebného spoření? S obdobným dotazem se na naše poradce obrátil také jeden náš čtenář…

Home Assistance řeší problémy za vás

05.05.  |  Elena Ondrová

Pojistit si nemovitost včetně domácnosti by mělo být pro všechny samozřejmostí. Některé pojišťovny  k tomuto pojištění nabízí ještě něco navíc. Řeč je o asistenčních službách, které se určitě mohou hodit, pokud dojde nějakému problému.

Do Londýna stačí jen občanský průkaz

05.05.  |  Vladimír Šindelka

Pokud máte naplánovanou cestu do Londýna, na pas už můžete zapomenout. Po našem vstupu do EU vám na prokázání totožnosti bude stačit jen občanský průkaz. Nevěříte? Tak vzhůru do Londýna!

Jak si rychle vyřídit cestovní pas

04.05.  |  Petra Niedlová

Za nedlouho začne čas letních dovolených. Ti, kteří se chystají na cestu mimo Evropskou unii by si měli již dnes zkontrolovat platnost svého pasu. Kde si vyřídit nový, jestliže platnost vypršela? Jakou vysokou částku si pro úřady připravit?

Některé změny DPH po vstupu do EU

04.05.  |  Petra Niedlová

Od soboty 1.5.2004 začal platit zákon č. 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty. Jaká sazba daně se vztahuje na stravovací služby, tisk či publikace, které obsahují reklamu? Jsou zde výjimky? Více se dozvíte na následujících řádkách.

Pražská burza v minulém týdnu

03.05.  |  David Petráček

V úvodu týdne pražská burza při absenci obchodování s Unipetrolem mírně poklesla. Největší obchodní aktivita byla patrná u akcií Komerční banky, jejichž cenu poslaly prodejní pokyny na hladinu 3 200 Kč (-1,8%). Ještě větší propad zaznamenaly akcie...

Lidé hledají nové formy spoření, říká Karel Krasl ze Živnobanky

03.05.  |  Pavel Nesejt

Připravili jsme pro vás rozhovor s Karlem Kraslem, Senior Product Managerem Živnostenské banky. Tématem rozhovoru je "Nový produkt Živnobanky: Strukturovaný termínovaný vklad EUROTOP 50". Přejeme vám příjemné čtení.

Na matriku chodíme pro rodný, oddací a úmrtní list

03.05.  |  Pavel Nesejt

Kdy jste naposledy viděli svůj rodný list? Už je to jistě dlouho a možná si ani nevzpomenete, kde ho máte. Rodný list je přitom základní doklad, který jednoznačně prokazuje vaši totožnost. Co dělat, když ho potřebujete a nemáte?

Co týden dal?

30.04.  |  Vladimír Šindelka

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tento týden máme pro vás připraven souhrn nejzajímavějších událostí ze světa, z domova i z našeho serveru za právě uplynulý týden...

Budou prostitutky platit daně?

30.04.  |  Vladimír Šindelka

Ministerstvo financí věří, že budou v budoucnu prostitutky v Česku platit daně a pravidelně podstupovat lékařské prohlídky. Sníží se tím prý počet lidí, kteří jsou k nabízení sexuálních služeb donuceni násilím.

Chcete mít z dítěte hokejistu?

30.04.  |  Vladimír Šindelka

Pokud je vaším snem mít z vašeho dítěte slavného hokejistu, začněte s jeho tréninkem hned co začne chodit. Místo míče mu kupte puk, místo lopatičky hokeječku a učte ho správný hokejový postoj. Pokud se to dítěti líbí, máte napůl vyhráno!

Co dělat, když chcete mít přehled o účtu stavebního spoření?

29.04.  |  Elena Ondrová

Poslali jste peníze na účet stavebního spoření? A měli byste rádi kontrolu o tom, že peníze byly připsány, dříve než v ročním výpisu z účtu? Ano i některé stavební spořitelny vám umožní díky moderním nástrojům rychlou kontrolu.

Děsivé zdražování, zlevnění nebo žádná změna?

29.04.  |  Pavel Nesejt

Se vstupem do Evropské unie přijdou i změny cenové. Některé budou reálně vynucené samotnou unií (DPH), některé budou vynucené nedostatkem peněz ve státní pokladně (také DPH) a jiné si vynutí nepoctiví obchodníci...

Vsaďte na vítězství a vyhrajte miliony

29.04.  |  Pavel Nesejt

Vrcholový sport by se neobešel bez vrcholových peněz. Nejen astronomické výdělky hráčů, ale i slušné zisky pro tipující a sázející. I ten, kdo je dobrý sportovec - teoretik si může přijít na slušné finance. Jak?

Češi nejsou s bankami spokojeni

28.04.  |  Renata Pražáková

Banky ve většině zemí Evropy se mohou těšit ze spokojenosti svých klientů. V České republice tomu tak bohužel není. Pouze třetina Čechů totiž souhlastí s tím, že české bankovnictví je dobré a  že jsou se současným bankovním systémem spokojeni.

Platy hokejistů v ČR a v zahraničí

28.04.  |  Vladimír Šindelka

Čeští hokejisté si už léta nejezdí na reprezentační turnaje vydělávat peníze. Pár stovek tisíc korun sice potěší, ale hlavní výhrou je pro naše hokejisty vždy prestiž, národní hrdost a uznání. Nám zbývá jediné...držet jim na MS 2004 palce!

Hotovostní platby pouze do 15.000 eur

27.04.  |  Renata Pražáková

Prezident Václav Klaus podepsal zákon, který zakazuje hotovostní platby nad 15.000 eur, tedy asi nad půl milionu korun, pod pokutou až pět milionů korun.

I do Unie s cestovním pojištěním

27.04.  |  Elena Ondrová

Od soboty, 1.5.2004, vstupuje Česká republika do Evropské unie. Se vstupem se pro mnoho z nás zvýší nutnost cestování v rámci Unie. Ať již se jedná o pracovní nebo soukromou cestu i nadále se vyplatí uzavřít si cestovní pojištění.

Haly aneb za kolik a co nabízí…

27.04.  |  Elena Ondrová

Uspořádání Mistrovství světa v hokeji není jednoduchou ani levnou záležitostí. Letošní MS se koná u nás. Náš hokej si určitě zasloužil nový hokejový stánek, kterým se nakonec stala po rekordně krátkém čase výstavby Sazka Aréna.

Pražská burza v minulém týdnu

26.04.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod týdne posílila, když jí pomohl hlavně vývoj akcií Komerční banky v závěru obchodování. Před tímto raketovým vzestupem KB (2,19%) byly v plusových hodnotách pouze...

Mistrovství světa v hokeji je tu!

26.04.  |  Petra Niedlová

Od 24. dubna do 9. května se koná Mistrovství světa v ledním hokeji. Kde a kdy budou jednotlivé teamy hrát? V kterých letech získala naše republika zlaté medaile?

Co týden dal?

23.04.  |  Petra Niedlová

Jako každý týden, tak i tento Vám přinášíme nejdůležitější informace za posledních sedm dní u nás, ve světě a na našem serveru. Nechybí ani vyhodnocení ankety a přiblížení FinTriků z celého týdne.

Sněmovna přehlasovala prezidentovo veto

23.04.  |  Petra Niedlová

Dne 22. dubna 2004, přehlasovala poslanecká sněmovna prezidentské veto nového zákona o dani z přidané hodnoty. Pro nás to bude znamenat několik změn, které se dozvíte na následujících řádcích…

Jako euroobčané budeme volit do parlamentu

23.04.  |  Pavel Nesejt

Jako občané Evropské unie budeme mít spoustu povinností. Naštěstí budeme mít i práva. Jedním z prvních bude právo volit své zástupce do Evropského parlamentu. Kdy, jak a hlavně koho můžeme volit a kdo může být zvolen?

Nemovitostní fondy jako houby po dešti

22.04.  |  Pavel Nesejt

Nový Zákon o kolektivním investování vnáší konečně světlo do temných vod oblasti tak důležité, jako právě kolektivní investování je. Definuje nové pojmy, spřesňuje staré, dává celému systému řád, ale...

Kde se v EU dovoláte svých práv?

22.04.  |  Renata Pražáková

Již za pár dní budeme v EU. Na koho můžete jako občan Evropské unie obrátit v případě, že se vám nebude líbit postup a jednání orgánů EU? Kdo se vás zastane? Kdo vám pomůže problém vyřešit? Kde se obyčejný občan domůže svých práv?

Co dělat, když chci podat platební příkaz do zahraničí?

21.04.  |  Lukáš Buřík

Podat tuzemský platební příkaz k úhradě není nikterak složité. Problém ale může nastat při platbách do zahraničí, kde musí příkazce uvést číslo účtu příjemce platby v mezinárodním formátu tzv. IBAN. Co to je a jak se používá?

Řidiči, vozidla, doklady a Evropská unie

21.04.  |  Elena Ondrová

Vstup do Evropské unie se dotkne také řidičů a jejich čtyřkolových miláčků. Jistě máte i vy mnoho otázek, které vás k tomuto tématu napadají. Pokud chcete, pojďte s námi hledat odpovědi, alespoň na některé z nich…

Do Evropy jen s občankou

21.04.  |  Vladimír Šindelka

Máte trabanta, v peněžence pár tisíc korun a chtěli byste je po našem vstupu do EU utratit například v Rakousku? Pokud máte platné potvrzení z technické kontroly, stačí vzít občanku a vzhůru směr Rakousko!

O víkendu v noci nebudou fungovat platební karty

20.04.  |  Renata Pražáková

V noci ze soboty na neděli nebude možné vybírat peníze z bankomatů ani paltit platebními kartami mnoha bank. Bankomaty a platební terminály budou na několik hodin mimo provoz.

Cestování po vstupu do EU

20.04.  |  Petra Niedlová

Do Evropské unie vstoupíme již za 11dní. S jakými doklady budeme po 1.květnu v rámci EU cestovat? Bude nám stačit pouze občanský průkaz, nebo budeme muset i nadále předkládat pas?

Pražská burza v minulém týdnu

19.04.  |  David Petráček

Investorům začal pracovní týden kvůli svátku až v úterý. Tento den pražská burza opět vzrostla. Zájem obchodníků se soustředil především na Český Telecom a Komerční banku.

Nejlepší účet hledejte u …

19.04.  |  Renata Pražáková

Připadá vám váš běžný účet zbytečně drahý? Chtěli byste ho změnit? Otestovali jsme pro vás 18 účtů a vybrali ten nejlepší. Podívejte se, u které banky jsou náklady na vedení účtu a služby s ním spojené nejmenší...

Komunikace s úřady v zemích EU

19.04.  |  Vladimír Šindelka

Používání internetu při komunikaci s úřady v zemích Evropské unie je dosti rozšířenou záležitostí. Mezi jednotlivými zeměmi však existují rozdíly z hlediska rozsahu využívání...

Co týden dal?

16.04.  |  Pavel Nesejt

Tento týden byl pro nás všechny mimořádný. Měl pouhé 4 pracovní dny, ale událostmi byl nabitý. Neměli jste čas je sledovat? Nevadí.  I tentokrát pro vás opět máme souhrn těch nej...

AČSS: Seminář o dopadu právních předpisů na trh stavebního spoření

16.04.

V Praze se ve dnech 15. - 16. dubna 2004 koná seminář  o dopadu právních předpisů na trh stavebního spoření. Seminář pořádá Asociace českých stavebních spořitelen společně s Evropským sdružením stavebních spořitelen.

Hypoteční úvěry blíže klientům

16.04.  |  Nadja Fehimovič

Zatímco začátek roku byl pro hypotéky poměrně klidným obdobím, v březnu a dubnu se změnami přišly téměř všechny banky nabízející hypotéky: změny úroků, doby fixace úrokové sazby…

Podnikatelské prostředí v Evropské unii

16.04.  |  Vladimír Šindelka

Vstupem do unie odpadnou českým podnikatelům jakákoliv cla v obchodě s ostatními členskými státy. Odpadne také celní kontrola a celní projednávání. Českým podnikům se po vstupu...

Index SDAX je výrazně v plusu

15.04.

Fanoušci regionálních fotbalových a hokejových klubů to vědí již dlouho - atraktivní utkání nelze spatřit jen v první lize, ale i třetí liga nabízí někdy velkou zábavu. To stejné platí momentálně i na burze, kde právě domnělý "undergdog" vzbuzuje svým předvedeným výkonem větší pozornost než ostatní indexy...

Pražská burza v minulém týdnu

15.04.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza stoupla. Všechny tituly zařazené do SPAD rostly. Nejvíce se opět dařilo bankovním titulům. Komerční banka vzrostla o 2,54% a Erste Bank o 1,22%...

Investujeme milion a vyděláváme 10% ročně

15.04.  |  Pavel Nesejt

Kterak investovat milion a neprodělat? Dá se investovat bez rizika a vydělávat 10% ročně? Jistě pamatujete "pohádkové" výnosy termínovaných vkladů mnohdy i více než 15% ročně. Ta doba je sice dávno pryč, ale existují možnsoti, jak s jistou mírou pravděpodobnosti vydělat celkem slušné finance...

Hledat práci přes internet - v novinách?

15.04.  |  Pavel Nesejt

Portál Prace.cz a Deníky Bohemia a Moravia přicházejí s novinkou. Nová služba pomáhá malým firmám hledat si zaměstnance, zaměstnancům rozšiřuje přístup k nabídkám práce a tím oživuje pracovní trh v regionech.

Sociální zabezpečení v jednotné Evropě

15.04.  |  Pavel Nesejt

Na první pohled není nic vidět, ani se o tom zatím moc nemluví. A přitom je to za dveřmi. Vstup republiky do EU je tady a dotkne se nás i v tak citlivé záležitosti jako je sociální politika a zaměstnanost.

Práce a podnikání v EU

14.04.  |  Elena Ondrová

Začátek května a tím i náš vstup do EU se nezadržitelně blíží. Co nás  čeká v oblasti podnikání a pracovního trhu, pokud se rozhodneme pracovat v jiném členském státu EU?

Šťastný: Za růstem stojí reálné ekonomické faktory

14.04.  |  Pavel Nesejt

Rozhovor s Jiřím Šťastným, předsedou představenstva a ředitelem společnosti Colosseum na téma "Investování v ČR".

Na co budete mít v EU právo?

13.04.  |  Renata Pražáková

Pouhých 18 dnů nás dělí od vstupu do Evropské unie. Již 1. května se všichni staneme jejími občany. Přečtěte si jaká práva, ale i povinnosti má každý občan členského státu EU, tedy i vy?

Nové Finance.CZ startují - poleťte s námi!

12.04.  |  Pavel Nesejt

Vážený a milý čtenáři a návštěvníku portálu www.finance.cz vítej na zbrusu nových stránkách, které právě dnes spatřily světlo světa. Když dovolíš, provedu Tě Novými Financemi...

Tradiční Velikonoce, tradiční zvyky

12.04.  |  Vladimír Šindelka

Důvodem velikonočních oslav je probouzení země k životu. Zatímco pohanské národy o velikonocích slaví "svátky plodnosti", křesťané oslavují "Kristovo zmrtvýchvstání".

Co týden dal?

09.04.  |  Elena Ondrová

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tento týden máme pro vás připraven souhrn nejzajímavějších událostí ze světa, z domova i z našeho serveru za právě uplynulý týden...

Nezapomeňte na pojištění

09.04.  |  Elena Ondrová

Bydlení je spojeno se spoustou výdajů. Pokud myslíme na zadní kolečka, tak jedním z těchto výdajů může být i pojistné placené za pojištění domácnosti, případně nemovitosti.

Zajištěné fondy lákají čím dál více investorů

09.04.  |  Pavel Nesejt

Že český investor je konzervativní (po zkušenostech s kampeličkami a krachujícími bankami až bojácný) je všeobecně známo. Proto asi nepřekvapí informace ukazující popularitu zajištěných fondů. Ve skutečnosti tyto fondy možná až tak výhodnou investicí nejsou...

Zabezpečte si byt proti zlodějům

08.04.  |  Pavel Nesejt

Zajištění majetku a zajištění příjmů patří mezi základní pojišťovací produkty, které si sjednáváme. Pojištění, řeší až vzniklé problémy, vhodními technickými opatřeními předcházíme vzniku škod...

Odborné práce patří profesionálům

07.04.  |  Petra Niedlová

Nejste odborníci na úpravy bytu? Tak se do nich sami nepouštějte a zvolte raději specializovanou firmu. Sice budete mít vyšší výdaje, ale zato práce bude profesionálně provedena.
1 17 33 45 46 47 48 49 50 51 64

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.