Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář článků Finance.cz

Všechny články Finance.cz

Co je důležité vědět o žákovském jízdném

30.09.  |  Petra Niedlová

Od 1.9.2004 již nemohou studenti pobírat příspěvek na dopravu. Vláda se rozhodla přispívat dopravcům na tzv. „žákovské slevy“. Jak vysoké tyto slevy jsou, kdy a kde je smí studenti použít?

Studentské slevy téměř na každém kroku

29.09.  |  Vladimír Šindelka

Jste student a nevíte, kde všude můžete žádat studentskou slevu? Připravili jsme pro vás seznam činností, obchodů a organizací, které studentské slevy nabízejí.

Od roku 1997 se snížil počet PF z 46 na 12

27.09.  |  Nadja Fehimovič

Penzijní fondy za deset let své existence v České republice vznikaly a zanikaly. V minulé anketě jsme se ptali na přesný založených. Podívejte se na výsledky.

Pražská burza v minulém týdnu

27.09.  |  David Petráček

Domácí akciové trhy započaly nový týden poklesem, jelikož trh ovládli prodejci. Největší korekcí prošel ČEZ a uzavíral tak o 2,9% níže, avšak pozici nejlikvidnějšího titulu si udržel.

Získejte výhody ISIC karty

27.09.  |  Nadja Fehimovič

ISIC karta je mezinárodní studentská identifikační karta. Kdo se může stát držitelem této karty, co pro to musíte udělat nebo jaké jsou výhody zjistíte v následujícím článku.

Jsme vždy o krok před konkurencí

27.09.  |  Nadja Fehimovič

Společnost AAA AUTO je největším prodejcem ojetých aut v ČR. Domácí trh je pro tuto společnost již malý. S Antony Jamesem Dennym, předsedou představenstva, jsme se bavili o...

Co týden dal?

24.09.  |  Vladimír Šindelka

Po vstupu do EU je práce v jiných zemích EU komplikovanější, EU zvažuje zahájení přístupových jednání s Tureckem, poslanci podpořili daňové slevy na děti a společné zdanění manželů, ...

Který studentský účet je nejlepší?

24.09.  |  Vladimír Šindelka

Hledáte nejlepší studentský účet u některé z bank v ČR a nevíte si rady? Připravili jsme pro vás porovnání všech bank, které v České republice nabízejí studentské účty.

Česko dokončilo twinningový projekt o sociálním začlenění

24.09.  |  Vladimír Šindelka

Tento čtvrtek Česká republika společně se Spojeným královstvím a Německem dokončila twinningový projekt „Příprava českého národního akčního plánu o sociálním začlenění“.

Co můžeme očekávat na trhu bydlení?

23.09.  |  Nadja Fehimovič

Plánujete si v nejbližší době pořídit vlastní bydlení? Nevíte jaký způsob financování je pro Vás nejvhodnější? Zajímáte se o novinky na trhu? Přečtěte si současné trendy na trhu bydlení.

Je mladá banka výhodná pro mladé?

23.09.  |  Nadja Fehimovič

Při zmínce o eBance se většině občanů vybaví televizní reklama se známou upoutávkou na nulové měsíční poplatky za vedení účtu. Jakou nabídku připravila eBanka  pro studenty?

Kam investovat 1,2 miliónu slovenských korun

22.09.  |  Vladimír Šindelka

Dnes vám ukážeme situaci, kdy se nás majitelka 1.200.000 slovenských korun (uložených ve slovenské bance) ptá, zda má peníze převést do Česka nebo je nějakým způsobem investovat.

Jak vznikaly miliardy státního dluhu

22.09.  |  Pavel Nesejt

Byli byste ochotni dát státu sami za sebe i za každého člena domácnosti 60 000? Státu by to moc pomohlo! Kdyby částku dal každý občan, gigantické zadlužení 600 miliard by se ihned rozplynulo.

Komerční banka má novinky pro studenty

22.09.  |  Nadja Fehimovič

Komerční banka se po sedmi letech rozhodla pro inovaci studentského konta Gaudeamus. Jaké jsou výhody nového účtu Gaudeamus^2 a v čem se liší od původního? Nechte se překvapit!

Největší banka a její produkty pro studenty

21.09.  |  Pavel Nesejt

Velké domácí banky by se mohly dělit na ty, které poskytují studentské účty a na ty, které je neposkytují. Proč dávat studentům výhody, když jsou stejně po většinu studia v mínusu?

Dresdner Bank CZ prodána BAWAGu

20.09.  |  Redakce

Jeden z největších německých bankovních domů Dresdner Bank AG restrukturalizuje v České republice svou platformu pro firemní klientelu. Za tímto účelem dokončil vyjednávání s rakouskou skupinou BAWAG P.S.K. Group o prodeji české dceřiné banky Dresdner Bank - Dresdner Bank CZ a.s.

Pražská burza v minulém týdnu

20.09.  |  David Petráček

Na začátku týdne pražská burza posilovala. Prožívala doslova ČEZové omámení. Rozhodnutí privatizační komise přiřknout vítězství v tendru italské společnosti Enel sice způsobilo pokles ceny akcií ČEZ, ale ten byl nakonec v odpoledních hodinách překonán nákupní poptávkou, která vytáhla akcie na nové historické maximum převyšující 231 Kč (+1,3%).

Studenti, už máte studentský účet?

20.09.  |  Vladimír Šindelka

Pokud si právě vybíráte studentský účet, pozorně čtěte! Připravili jsme pro vás detailní informace o speciálním studentském účtu "Program Student+", který nabízí Česká spořitelna.

Čtvrtek byl pro domácí sázkaře svátkem

17.09.  |  Pavel Nesejt

Čeští sázkaři oslavují, jako ještě nikdy v historii. Taková společná trefa, jaká se jim povedla ve čtvrtek, nemá v českém kursovém sázení obdoby. Největší tuzemská sázková kancelář Tipsport jim musí kvůli fotbalovým výsledkům jediného večera vyplatit na vyhrávajících tiketech částku kolem 106 milionů korun.

Co týden dal?

17.09.  |  Pavel Nesejt

Je konec týdne a my vám přinášíme tradiční souhrn nejdůležitějších událostí z domova, ze světa a také novinky z našeho serveru. Nechte se zlákat a přečtěte si o tom, co se děje kolem vás...

Americkou hypotéku využije polovina žadatelů

17.09.  |  Nadja Fehimovič

Neúčelové hypoteční úvěry tzv. americké hypotéky si získávají oblibu. Minulá anketa zjišťovala vaše názory na využití tohoto způsobu financování.

Kreditní karty už i u penzijních fondů

17.09.  |  Nadja Fehimovič

Penzijní fond Credit Suisse Life & Pensions od dubna letošního roku nabízí mezinárodní kreditní kartu. Je to novinka v  nabídce nadstandardních služeb pro klienty. Podívejme se tedy blíže na výhody a nevýhody těchto produktů.

Nejlepší způsob posílání peněz do zahraničí

17.09.  |  Nadja Fehimovič

Chcete poslat peníze do zahraničí a nevíte, který způsob je pro Vás nejvhodnější ? Celkové shrnutí nejdůležitějších kritérií rozhodování si přečtěte zde.

V Německu mají české podniky podporu

16.09.  |  Vladimír Šindelka

Chteli byste rozšířit vaše podnikatelské aktivity i do Německa, ale neznáte jejich podnikatelské prostředí? Poradíme vám. Požádejte o podporu "Sdružení českých podniků v Německu"!

Jak ukončit leasingovou smlouvu

16.09.  |  Petra Niedlová

U leasingové smlouvy může dojít k ukončení smlouvy dvěma způsoby – řádně a mimořádně. Jak vysokou částku Vám leasingová společnost vrátí při jednotlivém ukončení smlouvy?

K expresnímu poslání peněz využijte cenné psaní

16.09.  |  Pavel Nesejt

Také se vám stalo, že jste potřebovali rychle poslat peníze na opačný konec republiky? Cenné psaní České pošty je starý, ale pořád dobrý způsob, jak takovou expresní přepravu zajistit a navíc: za slušné peníze!

Eurospolečnost odstraní administrativu a náklady

16.09.  |  Vladimír Šindelka

Myšlenka Eurospolečnosti stojí na odbourání administrativní stránky vedení společnosti a svěření její správy do rukou specializované firmy formou outsourcingu. Druhou myšlenkou je využití volného pohybu pracovních sil a kapitálu v EU... více v rozhovoru.

Chcete se stát exekutorem? Teď máte šanci!

15.09.  |  Vladimír Šindelka

Pokud máte ukončené právnické vzdělání, vykonanou koncipientskou praxi a složené exekutorské, advokátní, notářské, justiční či jiné dle zákona uznatelné odborné zkoušky, můžete se ucházet o místo exekutora.

Domácí ekonomika roste, sousední však rychleji

15.09.  |  Pavel Nesejt

Do jaké míry ovlivňují politici růst domácí ekonomiky můžeme jen spekulovat. Když se ale blíží volby grafy s rostoucími křivkami rádi ukazují a možná se tak vlastně chlubí cizím peřím. To nic nemění na faktu, že HDP ve druhém kvartále mile překvapil.

Peníze v cizině? Stačí mít kartu!

15.09.  |  Vladimír Šindelka

Jste právě v zahraničí a z nějakého důvodu potřebujete větší sumu peněz? Pokud jste majitelem platné mezinárodní bankovní karty, máte vyhráno.

Chystáte se použít doručovatelskou službu?

14.09.  |  Petra Niedlová

Jste na dovolené a došly vám peníze? Jak hotovost doručit do vzdálené země? Nechte si je zaslat z České republiky doručovatelskou službou! Informace o průběhu transakce naleznete na následujících řádkách...

Právnické osoby a jejich zdanění

14.09.  |  Petra Niedlová

Potřebujete stručný přehled zákona o daních z příjmů? Zjistit, kdo se stává poplatníkem, jak dlouhá doba se počítá za zdaňovací období, co je předmětem daně, jaké jsou sazby daně a další důležité údaje? Pak jste na správném místě.

Neznáte-li číslo účtu, volte platbu šekem

13.09.  |  Jaroslav Paclík

Předností šeku je, že jej lze poslat přímo na adresu příjemce. Nemusíte vůbec znát číslo jeho účtu. Šeky v cizí měně vám vystaví ve většině tuzemských bank. Poplatek činí zpravidla jedno procento, minimálně 150 Kč.

České zákazníky si hýčkáme, říká Ruud Jona z Philips

13.09.  |  Vladimír Šindelka

Chcete si koupit nový barevný televizor, elektrický holicí strojek nebo světlo do kanceláře a nespokojíte se s průměrnou kvalitou? Zkuste zajít do jakékoliv prodejny PHILIPS. Budete příjemně překvapeni! Více v rozhovoru.

Co týden dal?

10.09.  |  Jaroslav Paclík

Nárůst počtu lidí bez práce, velký propad cen bytů a problémy s výrobou Oktavií, Fabií a Superbů na Ukrajině, to jsou některé z klíčových událostí posledních sedmi dní, které jsme pro vás zaznamenali na našem serveru.

Jak získat údaje z cizích platebních karet

10.09.  |  Vladimír Šindelka

Už i na internetu se objevila sada nástrojů využívající phishing, pomocí které se lze dostat k osobním údajům typu plné jméno, adresa, telefon, k údajům z platebních karet, k bankovním spojením včetně hesla k účtu, apod.

Jak poslat expres peníze do zahraničí?

10.09.  |  Vladimír Šindelka

Jedním z nejrychlejších způsobů poslání hotovosti je využití specializované firmy. Mezi vyhlášené specialisty na převod peněz kamkoliv na světě se řadí společnost Western Union. Tento převod peněz patří mezi nejrychlejší způsoby zaslání...

Podle průzkumu realitní kanceláře Palladium Reality ceny bytů výrazně klesají

09.09.  |  Nadja Fehimovič

Podle významné pražské realitní kanceláře v letošním roce významně poklesly ceny bytů na tuzemském realitním trhu. Propad se především projevil u panelových bytů a dlouhodobých pronájmů.

Chystají se změny ve stavebním spoření

09.09.  |  Nadja Fehimovič

Stavebního spoření, jedné z nejoblíbenějších forem spoření obyvatelstva, se bude týkat připravovaná novela zákona. Jaké změny pro klienty přinese se dozvíte v této zprávě.  

Z První městské banky je PPF Banka

09.09.  |  Jaroslav Paclík

Od září používá První městská banka jiný název. Valná hromada společnosti rozhodla, že se bude používat nový název PPF banka.

Využijte SIPO na maximum

09.09.  |  Pavel Nesejt

SIPO není přežitek. Soustředěné Inkaso Plateb Obyvatelstva, je nejen velmi populární, ale hlavně moderní způsob placení pravidelně se opakujících plateb. A jak se dá využít na maximum?

Češi na zahraniční dovolené prodělávají

09.09.  |  Jaroslav Paclík

Asi 90 procent Čechů v zahraničí zbytečně tratí peníze. Místo, aby využili mezinárodní platební karty a platili v obchodech zdarma, dávají přednost výměně valut nebo výběru z bankomatu.

Česká podnikatelská pojišťovna pomůže klientům CK Globtour s dovolenou

08.09.  |  Jaroslav Paclík

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) se po zvážení situace kolem CK Globtour rozhodla pomoci klientům, kteří kvůli bankrotu této cestovní kanceláře nemohli odcestovat na svou dovolenou, ale mají ji naplánovanou a budou ji čerpat.

Ropy je na trhu dostatek, benzín nezdraží!

08.09.  |  Pavel Nesejt

Cena ropy se dlouho pohybuje na vysoké úrovni. Zdá se, jakoby si na tuto hladinu pomalu všichni zvykali. Za této situace ovšem kartel OPEC vysílá dobrý signál: Ropy je dost, cena klesne!

Inkaso otvírá přístup k vašim financím

08.09.  |  Pavel Nesejt

Inkaso je jeden ze způsobů, jak můžete platit některé opakující se platby. Má nejen výhody, ale i rizika! Hodí se hlavně na platby, jejichž výše není stále stejná - např. platba telefonních účtů.

Penzijní připojištění pro cizince

07.09.  |  Nadja Fehimovič

Dle novely zákona o penzijním připojištění, která vstoupila v platnost letos v dubnu, mohou cizí státní příslušníci uzavírat penzijní připojištění u domácích penzijních fondů .

Daň z příjmů fyzických osob nemusí být problémem...

07.09.  |  Petra Niedlová

Daň z příjmů fyzických osob se každým rokem stává oříškem pro mnohé občany naší republiky. Jak jej rozlousknout? Co je možné odečíst, aby se na daních zaplatilo co  možná nejméně? Jak vysoká je sazba daně? V jaké výši a kdy se platí zálohy?

Využijte svůj běžný účet na maximum!

07.09.  |  Petra Niedlová

Bankovní účet má dnes téměř každý, ne každý jej ale využívá na 100 procent. Rezervy jsou i ve využívání obyčejných příkazů k úhradě! Víte vůbec, jak je lze podávat a jakých kanálů přitom využít?

AAA AUTO prodává nové Hondy

06.09.  |  Redakce

Společnost AAA AUTO koupila dealerství nových vozů značky Honda v Praze na Jižním městě (stanice metra Háje). V nabídce AAA AUTO jsou tak nyní již tři značky nových vozů (Opel, Daewoo a Honda), v současné době probíhají jednání o zakoupení dalších 23 dealerství nových automobilů na území ČR. Do konce roku 2005 plánuje AAA AUTO nabízet 8 značek nových vozů v přibližně 20 dealerstvích.

Pražská burza v minulém týdnu

06.09.  |  David Petráček

I přes nízkou aktivitu, která na trhu v úvodu týdne panovala, nelze říct, že by bylo pondělí skoupé na zajímavé momenty. Za zmínku stojí zejména vývoj Unipetrolu, ČEZu a Zentivy, které dopomohly pražské burze k mírnému růstu.

I dnes lze žít bez bankovních účtů

06.09.  |  Jaroslav Paclík

Poštovní poukázkou pošlete peníze velmi rychle po České republice a v řadě případů i do zahraničí. Nepotřebujete k tomu ani vy jako odesílatel, ani adresát žádné bankovní konto.

O programy z fondů MPO je obrovský zájem

06.09.  |  Vladimír Šindelka

Ministerstvo průmyslu a obchodu hlásí mimořádný zájem o programy ze strukturálních fondů Průmysl a podnikání (OPPP). V současné době je předloženo již 413 žádostí. Požadované prostředky na čerpání programů se dnes pohybují v částce 2,5 mld. Kč...

Minimální mzda v zemích Evropské unie

04.09.  |  Vladimír Šindelka

V osmnácti zemích Evropské unie stanoví výši minimální mzdy zákon. Nejvyšší minimální mzda je v Lucembursku a činí přes 1.400 eur měsíčně. Nejnižší mají na Slovensku a v pobaltských republikách. Podle Eurostatu ve většině členských zemí pracují...

Co týden dal?

03.09.  |  Vladimír Šindelka

Nemáte čas sledovat, co se celý týden kolem vás děje? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn událostí z domova, ze světa i z našeho serveru. Sledujeme vše za vás…

Největší prodejce použitých aut s rekordními výsledky

03.09.  |  Pavel Nesejt

Snad každý motorista (a nejen on) zná autobazary AAA. Slůvko "autobazar" však není na místě. Autocentra AAA zcela mění svoji tvář a tím i image prodeje ojetých vozidel. Na trhu však jen těžko hledají konkurenci. Svědčí o tom i zveřejněná čísla o prodejích vozidel...

Růst mezd výrazně zpomalil

03.09.  |  Pavel Nesejt

Český statistický úřad v pondělí zveřejnil údaje o růstu mezd v ČR. Z nich vyplývá, že růst se výrazně zpomalil a byl nejnižší od roku 1998. Ekonomové věsměs tuto informaci vítají, ne až tak samotní zaměstnanci. Reálné mzdy v mnoha odvětvích totiž dokonce klesly.

Na krachy cestovních kanceláří doplácejí klienti, ne pojišťovny

03.09.  |  Jaroslav Paclík

Krach čtvrté cestovní kanceláře v tomto roce by mohl vyvolat kromě finančních problémů některých jejích klientů i zdražení pojištění CK proti úpadku, nikoli ale hospodářské problémy pojišťovny.

Přihlašte dítě do sdružení

03.09.  |  Vladimír Šindelka

Pokud se vaše děti odpoledne nudí, máme pro vás řešení. Přihlašte je do některého z českých sdružení. Na výběr máte například Skaut (Junák), Brontosaury, Pionýra nebo YMCA.

Změna akcie ze zaknihované na listinou

02.09.  |  Vladimír Šindelka

Dnes vám ukážeme situaci, kdy si majitel nevyzvedne své listinné akcie a ani nevyužije veřejné nabídky na odkup a neví, zda o akcie příjde či nikoliv.

Esemeskovat do pevné sítě můžete i z Eurotelu

02.09.  |  Redakce

Zastánci komunikace prostřednictvím mobilních telefonů,  hlavně milovníci SMS zpráv, mají od září další důvod k radosti. Pokud jste klienty Eurotelu, můžete nyní pohodlněji posílat SMS zprávy na pevnou linku Českého Telecomu.

Česká pojišťovna bude vyplácet již třináctý případ BSE

02.09.  |  Jaroslav Paclík

Jakmile Česká pojišťovna obdrží od krajské veterinární správy veškeré podklady, nařizující utratit riziková zvířata, vyplatí jihočeskému zemědělskému družstvu Hrejkovice, ve kterém byla naposledy zjištěna nemoc šílených krav, pojistné plnění.  Rozsah škody bude záviset na počtu utracených zvířat.

Počítačový kroužek může položit základ skvělé budoucí kariéry vašeho dítěte

02.09.  |  Jaroslav Paclík

Chcete, aby vaše děti v dospělosti našly zajímavé uplatnění? Pak zvažte jejich zápis do počítačového kroužku. Znalost práce na PC je klíčovou dovedností. Na podání přihlášky máte nejvyšší čas!

Pražská burza s tučnými zisky i letos

02.09.  |  Pavel Nesejt

Na začátku nového měsíce je dobré se poohlédnout za dosavadním letošním vývojem akcií na pražské burze. Rostoucí trend minulých let potvrdilo i prvních 8 měsíců roku letošního.

Hudební kroužky pro děti

01.09.  |  Petra Niedlová

Každé dítě potřebuje vyplnění volného odpoledního času. Proč tedy nezvolit hudební kroužek? Jaké jsou možnosti, ceny a od kolika let je dobré Vaší ratolest do kroužku přihlásit, naleznete zde.

Jak se vypořádat se silniční daní...

01.09.  |  Petra Niedlová

Používáte vozidlo k podnikatelské činnosti? Pak z něj musíte státu platit silniční daň. Jak vysokou? Nevztahuje se právě na Vás sleva na dani? Do kdy musíte daňové přiznání podat? Odpovědi naleznete v následujícím článku…

Ze školy rovnou za sportem!

31.08.  |  Pavel Nesejt

Není snadné udržet děti po celý den ve školní lavici. Před obědem jsou nervózní, už už vyrazit ze školy pryč. Ale i odpoledne je musíme nějak bavit. Mimo klasických kroužků existují také sporty.

Dům zatížený hypotékou lze prodat snadno

31.08.  |  Elena Ondrová

Konečně jste si s pomocí hypotečního úvěru pořídili vlastní dům! Nádherný, krásný, nový…  A najednou se vše mění a vy zjišťujete, že musíte dům prodat. Ano i to se může stát. Jak postupovat?

Životní pojištění zaznamenalo v prvním pololetí velký boom

30.08.  |  Redakce

Celkové předepsané pojistné členů České asociace pojišťoven (ČAP) se v prvním pololetí 2004 zvýšilo oproti stejnému období roku 2003 o 13,6 procenta a dosáhlo úrovně 60,7 miliard korun. Stejný ukazatel u životního pojištění vzrostl dokonce o čtvrtinu.

Pražská burza v minulém týdnu

30.08.  |  David Petráček

První obchodní den nového týdne pražská burza rostla. Postaraly se o to hlavně akcie Zentivy (+3,3%) a ČEZu (+1,4%).

Jaroslav Besperát z ČPP vidí v pojišťování přes internet velkou budoucnost

30.08.  |  Pavel Nesejt

S Jaroslavem Besperátem, ředitelem obchodního úseku ČPP jsme si povídali o domácím pojišťovacím trhu, o krachujíchích CK a hlavně o budoucnosti prodeje produktů přes internet.

Rozvíjejte přirozený talent svých dětí

30.08.  |  Renata Pražáková

Celé dopoledne tráví vaše děti ve škole, ale co odpoledne? Chcete rozvíjet jejich přirozené umělecké schopnosti? Pak je určitě přihlaste do nějakého kroužku, kde mohou projevit svůj talent.

Co týden dal?

27.08.  |  Renata Pražáková

Nemáte čas sledovat, co se celý týden kolem vás děje? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn nejzajímavějších událostí z domova, ze světa i z našeho serveru. Sledujeme vše za vás…

Na vysokou školu se zřejmě dostali dva ze tří studentů

27.08.

Podle aktuálních údajů Ústavu pro informace ve vzdělávání (UIV) se ke studiu na vysoké škole v tomto roce přihlásilo přes 118 tisíc uchazečů. To je o 10,2% více než vloni. Přijato by mělo (podle odhadů UIV) být 76.500 studentů, tedy téměř 65 procent všech přihlášených.

Raiffeisenbank přináší další možnost zhodnocení úspor

27.08.

Právě dnes končí na RM-Systému první týden obchodování s novými hypotečními zástavní listy Raiffeisenbank.. Jedná se o dluhopisy s kupónem 5,05 procenta o jmenovité hodnotě 10 tisíc korun, které jsou splatné v roce 2009.

Studium jazyků v zahraničí má zelenou

27.08.  |  Vladimír Šindelka

Chcete vašemu dítěti dopřát tu nejlepší přípravu pro zaměstnání? Investujte do jeho budoucnosti a pošlete ho studovat cizí jazyky do některé z evropských zemí.

Jak bojovat proti podvodům ve firmě

27.08.  |  Vladimír Šindelka

Přinášíme vám podrobnou analýzu zabývající se podvody, s nimiž se společnosti v praxi setkávají. Závoveň vám přinášíme i praktické návody, jak proti těmto podvodům bojovat.

ČNB opět zvedla úrokové sazby

26.08.  |  Renata Pražáková

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním zasedání opět rozhodla o změně úrokových sazeb. Změna přišla již po dvou měsících.

Penzijní připojištění je běh na dlouhou trať

26.08.  |  Renata Pražáková

Uzavřít či neuzavřít penzijní připojištění, to je, oč tu běží! Chtělo by se parafrázovat slavnou Hamletovu glosu. Tato otázka je totiž zásadní. Jak se vypořádat s budoucností? Co radí odporníci?

Penzijní fondy ve skupině České pojišťovny dosáhly zisku přes 200 milionů Kč

26.08.

Penzijnímu fondu České pojišťovny (PFČP) a Novému ČP Penzijnímu fondu (Nový ČPPF, dříve ABN AMRO Penzijní fond), k jejichž sloučení dojde letos na podzim, se během prvního pololetí obchodně i ekonomicky dařilo.

Víte, kde lze dobře studovat obchodní a bankovní angličtinu nebo němčinu?

26.08.  |  Jaroslav Paclík

Zajímá vás, zda je lepší zvolit individuální nebo skupinovou formu výuky? Víte, kolik stojí skupinové kurzy v Praze či Brně? Odpovědi naleznete v následujícím textu.

Za provoz nepojištěných „udělátek“ vám hrozí až dvacetitisícová pokuta

26.08.  |  Jaroslav Paclík

Je to k nevíře, ale hlavně na venkově se stále můžeme na silnicích setkat s podomácku vyrobenými a nepojištěnými vozítky či přívěsy. S jejich provozem jsou spojena velká rizika.

Rádce Investora

25.08.

Komise pro cenné papíry ve spolupráci s partnery projektu připravila pro veřejnost, která se zajímá o investování na kapitálovém trhum, sedmidílný televizní seriál s názvem „Rádce investora“. Jednotlivé díly seriálu, které se budou vysílat na podzim tohoto roku, mají za úkol seznámit diváky s...

Becario Tour 2004

25.08.

Becario, sdružení Mirka Topolánka pro rozvoj vzdělanosti pořádá pro své partnery golfovou tour. Výnos této, v našich krajích poněkud netradiční akce, je totiž určen na stipendia studentům technických oborů. Akce se konají pod záštitou senátora a předsedy ODS Mirka topolánka.

Fleet & Business Day Prague 2004

25.08.

Cílem konference je seznámení účastníků široce pojatého českého flotilového trhu se současnými trendy v této branži. Účastníci se dozvědí, jak si vede český flotilový trh ve srovnání s ostatními státy Střední, Východní a Západní Evropy, jaké jsou příležitosti, ale také nástrahy postavené do cesty rychle se vyvíjejícímu trhu.

Očekávaný vývoj automobilového průmyslu

25.08.

Cílem jednodenní konference je vzájemná výměna názorů představitelů výrobců vozidel, nástaveb, výrobců dílů a příslušenství, představitelů vlády, agentury Czech Invest, finančních institucí a podniků, které se mohou podílet na rozvoji automobilového průmyslu.

Varování akcionářům společnosti ŠTI Holding

25.08.  |  Pavel Nesejt

Komise pro cenné papíry upozorňuje akcionáře společnosti ŠTI Holding, a.s. na nestandardní nabídku na odkup jejich akcií, kterou učinilo občanské sdružení s názvem Středisko Služeb Kupónové Privatizace.

Akcie Zentivy středem zájmu investorů

25.08.  |  Pavel Nesejt

Akcie společnosti Zentiva vstoupili do poklidných vod Burzy cenných papírů Praha před pár týdny, ale už v nich dělají pořádnou bouři.Od svého vstupu na burzu si totiž připsali 18% k dobru a stále rostou...

Etika při poskytování cenově citlivých informací

25.08.  |  Pavel Nesejt

Regulátor českého kapitálového trhu, Komise pro cenné papíry, upozorňuje všechny poskytovatele cenově citlivých informací, aby před zveřejněním informace zvážili její dopad na ceny akcií.

Netradiční metody výuky jazyků

25.08.  |  Petra Niedlová

Chcete se naučit cizí jazyk? Proč chodit do tradičních kurzů? Vyzkoušejte i jiné metody výuky než klasické učení se slovíček a čtení článků. Malý přehled neobvyklých metod Vám nyní přinášíme.

Co se musí stát, abyste změnili banku?

25.08.  |  Renata Pražáková

Běžný účet má dnes snad již každý a kontakt s bankou tak patří ke každodenní rutině. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká okolnost vás může přimět k tomu, abyste svoji banku opustil a přešli k jiné?

U Wüstenrotu dostanete nový výhodný překlenovací úvěr

24.08.

Stavební spořitelna Wüstenrot rozšířila nabídku překlenovacích úvěrů. Upravila podmínky překlenovacího úvěru s označením K10 tak, aby klient mohl skutečně optimálně využít své stavební spoření.

Stavební spořitelna České spořitelny hlásí: Limitovaná nabídka úvěru Šampion je téměř vyčerpána

24.08.

O úvěr Stavební spořitelny České spořitelny Šampion je zájem. Prostředky na něj vyčleněné jsou již podle nám dostupných informací z více než devadesáti procent vyčerpány.

Aviva životní pojišťovna zaznamenala nárůst pojistného

24.08.

Aviva životní pojišťovna zaznamenala podle předběžných výsledků za prvních šest měsíců tohoto roku více než čtvrtinový nárůst pojistného. Společnost se specializuje na produkty investičního životního pojištění.

Výuka jazyků začíná v září

24.08.  |  Pavel Nesejt

Prázdniny se krátí a je nejvyšší čas začít s přípravou na nový školní rok. Škola začne také vám, kdo jste si zvolili intenzivní jazykový kurz. Kdo jste ještě přihlášku podat nestihli, pospěšte!

Nechte děti i maminky, ať se učí jazyky!

24.08.  |  Jaroslav Paclík

Čím dříve děti s cizí řečí začnou, tím lépe. Vhodný je start ve třech až čtyřech letech. To je věk, kdy dítě nebere jazyk jako něco, co se musí učit. Výuka probíhá zábavnou formou.

Stačí 3 vteřiny a akcie je vaše!

23.08.  |  Pavel Nesejt

Je jen těžko představitelné, jak se technicky provádí operace na kapitálovém trhu. Jak se vlastně akcie kupují a prodávají? Drtivá většina obchodů probíhá přes elektronické systémy. Vy ze svého počítače zadáte pokyn ke koupi nebo prodeji a za 3 vteřiny je akcie vaše...

Internetbanking využívají hlavně mladí

23.08.

Služeb elektronického bankovnictví využívá stále více lidí. Potvrzují to nejen banky, ale i výsledy šetření Českého statistického úřadu.

Pražská burza v minulém týdnu

23.08.  |  David Petráček

Olympijské hry pravděpodobně zasáhly a fandovství probudily i v investorech, jelikož v pondělí se obchodování na burze vyznačovalo malou aktivitou. Přesto však trhy vzrostly.

Jazykový kurz „šitý na míru“

23.08.  |  Renata Pražáková

Znalost cizích jazyků je dnes již nutností. Jazykových kurzů je spousta a každý z nich je založen na jiném „zázračném“ principu. Jak si vybrat ten nejlepší kurz přesně podle vašich potřeb?

St. spoření pro děti a mládež výhodněji

23.08.  |  Pavel Nesejt

Spořit, střádat, šetřit, škudlit. Není třeba se omezovat, ale je nutné myslet na blaho své a hlavně na budoucnost dětí. Tak proč jim nezaložit třeba i stavební spoření? Navíc se slušnou prémií!

Co týden dal?

20.08.  |  Petra Niedlová

Stejně jako každý týden, tak i tento vám přinášíme nejdůležitější zprávy za posledních sedm dní ze světa, z domova i z našeho serveru. Dozvíte se o vývoji cen ropy, referendu ve Venezuele, …

Využijte slev na maximum

20.08.  |  Petra Niedlová

Prázdniny sice pomalu končí, přesto ale můžete ještě vyrazit na výlet. V případě, že si pro dopravu zvolíte vlak, neváhejte a využijte veškerých slev, které vám české dráhy nabízejí...

Bankovní „prasátka“ jsou výhodná

20.08.  |  Renata Pražáková

Střádat si do prasátka korunku ke korunce se zřejmě brzy stane minulostí. Dnes může mít svůj účet v bance třeba i malé dítě. A nejen to, získat může vlastní dětskou platební kartu. To vše za velmi výhodných podmínek.

Slevy lákají stále více Čechů k uzavření cestovního pojištění po internetu

19.08.  |  Jaroslav Paclík

Češi stále více uzavírají cestovní pojištění prostřednictvím internetových aplikací. Vyplývá to z posledních údajů, které zveřejnily tuzemské pojišťovny. Jedním z důvodů nárůstu zájmu o on-line prodej jsou až desetiprocetní slevy.

Rodinné a skupinové výlety vlakem jsou levnější

19.08.  |  Renata Pražáková

Vyrážíte s rodinou či s přáteli na cestu vlakem? Vaše výpravy za dobrodružstvím, návštěvy přátel, babičky či tety mohou být levnější.Využijte skupinových slev či slev pro rodiny s dětmi. Vyplatí se to!

Mladí, užijte si prázdniny ve vlaku!

18.08.  |  Jaroslav Paclík

Láká vás o prázdninách podniknout ještě něco zajímavého? Je-li vám méně než 26 let, můžete výhodně cestovat vlakem po Česku i po Evropě. Slevy vám poskytnou třeba České a Rakouské dráhy.

Má dostat dítě na ZŠ kapesné?

18.08.  |  Vladimír Šindelka

Někteří rodiče dávají svým dětem na základní škole kapesné za hezké známky, jiní tak odměňují hodné děti a některé děti si musejí kapesné odpracovat. Existují však rodiče, kteří kapesné na základní škole odmítají.

Leasing a DPH

17.08.  |  Petra Niedlová

Jaké změny nastali po 1.4.2004, kdy vstoupil v platnost zákon o dani z přidané hodnoty v oblasti leasingu a daní? Jak se vyplňují formuláře k DPH, když jste si pomocí leasingu nakoupili před tímto datem? Více se dozvíte na následujících řádcích.

Výplata dávek z penzijního připojištění pozůstalým

17.08.  |  Renata Pražáková

Penzijní připojištění je běh na dlouhou trať. Spořit je třeba již od mládí. Co se ale stane s uloženými penězi v případě úmrtí účastníka? Dostane rodina peníze zpět? Na tuto otázku odpovídá finanční poradce.

Allianz pojišťovna uzavřela první pololetí se ziskem

17.08.

Allianz dosáhla v prvním pololetí tohoto roku celkové předepsané pojistné ve výši  4,91 miliardy Kč a vytvořila zisk ve výši 278 milionů Kč. U neživotního pojištění činilo předepsané pojistné 4,08 miliardy Kč a u životního pojištění 0,83 miliardy Kč.  

Křížem krážem po republice vlaky ČD a se slevou

17.08.  |  Pavel Nesejt

Doba prázdnin a dovolených se blíží ke konci. Je ale možné, že jste pořád nebyli na dovolené, nebo byste rádi ještě poznali pár koutů naší vlasti. A co se vydat na romantickou cestu po Česku vlakem? Na kolik vás takové putování přijde?

Mobilní telefon pro dítě?

17.08.  |  Petra Niedlová

Přemýšlíte o koupi nového telefonu svému dítěti? Nevíte, jakou značku zvolit nebo jakého operátora vybrat? Potřebujete poradit, jak vysokou částku máte Vaší ratolesti měsíčně hradit? Odpovědi naleznete zde...

Pražská burza v minulém týdnu

16.08.  |  David Petráček

V pondělí to na pražské burze vypadalo, jako by si všichni investoři vzali dovolenou a využili teplého počasí ke koupání. Tento den se vyznačoval pramalou obchodní aktivitou a burza uzavírala v červených číslech.

Kilometrická banka má budoucnost

16.08.  |  Vladimír Šindelka

Pokud často cestujete vlakem, pak je Kilometrická banka ČD (KMB) určená právě pro vás. Jeden ujetý kilometr vás totiž při cestě na KMB vyjde na 60 haléřů a sešitek KMB má platnost 6 měsíců od prvního požadovaného dne platnosti.

Student si může půjčit až půl milionu

16.08.  |  Renata Pražáková

Lámete si hlavu s tím, kde seženete peníze na studium? Zeptali jsme se za vás odborníka a zjistili kolik vám banka půjčí, jaké podmínky musíte splnit, jak je to se splácením... více v rozhovoru.

Jaké dárky se dávají za dobré známky?

16.08.  |  Pavel Nesejt

Školní rok teprve začíná, možná vám ale už teď vrtá hlavou, jak odměňovat své dítko za dobré známky či dobré vysvědčení. Určitý návod vám může dát následující článek!

Co týden dal?

13.08.  |  Pavel Nesejt

Ropa opět na historických maximech. Špidla jako eurokomisař dostal vytoužený resort zaměstnanosti a sociálních věcí. Nezaměstnanost a inflace lámou rekordy. Nejen tyto, ale i další informace si přečtete v pravidelném týdenním souhrnném komentáři.

Zapoměňte na fondy, jsou lepší příležitosti k investici

13.08.  |  Pavel Nesejt

Přemýšlíte nad investicí na kapitálových trzích? Hledáte vhodný investiční nástroj a nevíte si rady? Určitě víte, jak je to s rizikem a výnosem. Zcela určitě znáte akcie, dluhopisy, podílové fondy. Jsou ale i jiné instrumenty a ty ...

Dnes začíná olympiáda. Jaká byla v minulosti?

13.08.  |  Petra Niedlová

Dnes večer budou zahájeny v pořadí XXVIII. letní olympijské hry. Kdo ponese českou vlajku a kdo zapálí olympijský oheň? Jaká je stručná historie letních olympiád? Která města se "proslavila" při pořádání OH?

Zástavní listy České spořitelny vám přinesou jistý výnos

12.08.  |  Jaroslav Paclík

Pětileté hypoteční zástavní listy o nominální hodnotě 10 tisíc korun a s kupónem 3,6% p.a. bude možné od úterý 24. srpna nakupovat ve velkých oblastních a dalších vybraných pobočkách České spořitelny.

Zdražuje se a ne že ne!

12.08.  |  Pavel Nesejt

Je to pár měsíců, co jsme vstoupili do Evropské unie a neúprosné statistiky varují: Zdražuje se všude kolem nás! Že jste nevěřili politikům a sami jste pocítili zdražení? Ano, statistika vše potvrzuje. A ne všechno zdražení lze svádět na nová pravidla Unie.

Astronomicky drahá olympiáda

12.08.  |  Pavel Nesejt

Již zítra začínají letní olympijské hry v Aténách. Nevíme jaké budou, ale již teď víme o jednom "nej". Budou nejdražší v dosavadní více než stoleté novodobé historii.

Wüstenrot uzavřel pololetí s 80-milionovým ziskem

11.08.

První pololetí letošního roku uzavřela stavební spořitelna Wüstenrot se ziskem 80 milionů korun. To je o téměř 10 procent více, než vykázala za prvních šest měsíců loňského roku.

Po záplavách už Česká pojišťovna vyplatila přes 8,4 miliardy korun

11.08.

Největší tuzemský pojišťovací ústav uhradil svým klientům v souvislosti s předloňskými povodněmi již přes 8,4 miliardy korun. V roce 2002 pojišťovna evidovala téměř 54 tisíc pojistných událostí za devět miliard korun.

Dva roky po povodních: Pojišťovny uhradily již téměř 95 procent všech nahlášených škod

11.08.  |  Jaroslav Paclík

Téměř 95 procent z hodnoty nahlášených škod způsobených předloňskými záplavami bylo již pojišťovnami - členy České asociace pojišťoven (dále ČAP) - uhrazeno. Pojistné plnění činilo včetně záloh 32,94 miliardy korun. Média o tom dnes informovala ČAP.

Olympijské zpravodajství on-line

11.08.  |  Renata Pražáková

Olympiáda jednoznačně patří k nejsledovanějším událostem na celém světě. Málokdo se však může vydat přímo do jejího dějiště. Nezbývá nic jiného, než pozorně sledovat olympijská zpravodajství, třeba na internetu.

Praxe v Bruselu? Ano, ale pospěšte si!

11.08.  |  Jaroslav Paclík

Dvakrát do roka nabízí Evropská komise absolventům vysokých škol z členských i nečlenských zemí EU možnost absolvovat pětiměsíční praxi v některém z jejich generálních ředitelství nebo úřadů.

Credit Suisse pojišťovna má se svým životním pojištěním úspěch

10.08.

Komfortní životní pojištění a investiční životní pojištění s garantovaným výnosem Credit Suisse pojišťovny láká stále nové klienty. Objem aktiv, které má pojišťovna pod správou, vzrostl oproti konci června 2003 o 29,2% na zhruba 2,8 miliardy Kč.

Jak na přiznání k dani z nemovitosti

10.08.  |  Petra Niedlová

Nevíte, zda musíte platit daň z nemovitosti nebo jste od ní osvobozeni? Pakliže daň zaplatit musíte, jaký je zde termín? Potřebujete formulář pro vyplnění? Odpovědi na položené otázky a mnohem více naleznete na následujících řádcích…

Řecko vypsalo za medaile rekordní odměny

10.08.  |  Vladimír Šindelka

Pro letošní olympijské hry vypsali řečtí funkcionáři doslova rekordní odměny. Například za zlatou medaili dostane vítěz přes 3 milióny korun od hlavního sponzora plus další desítky tisíc eur jako prémii od olympijského výboru...

Kolik máme penzijních fondů?

09.08.  |  Renata Pražáková

Přinášíme Vám výsledky anktety která byla uveřejněna v sekci Penze. V ní jste měli možnost dokázat své povědomí o dění na trhu penzijního připojištění.

Pražská burza v minulém týdnu

09.08.  |  David Petráček

Pražská burza zahájila nový týden lehkým poklesem, když se na trhu projevil pokles v zahraničí a také vliv páteční, ne zcela příznivé, výsledkové zprávy ČEZu, která vedla k vybírání zisků a poklesu o 1,9%.

Kolotoč olympijských sázek se roztáčí

09.08.  |  Jaroslav Paclík

Start olympiády je za dveřmi. Reagují na něj i sázkové kanceláře, které začínají sázkařům nabízet první příležitosti sázek, i tipující, kteří pomalu přemýšlí o možných favoritech a pokukují po atraktivních kursech.

Platit kartou pokuty, taxíka, noviny...

09.08.  |  Renata Pražáková

Stává se Vám, že jdete do trafiky, jedete taxíkem nebo prostě zaběhnete do večerky za rohem a najednou zjistíte, že nemáte v peněžence potřebnou hotovost? Tak prostě zaplaťte kartou.

Co týden dal?

06.08.  |  Jaroslav Paclík

Cena ropy láme rekordy, letní olympiáda se prodražuje, v nových členských zemích EU se musí více spořit a v Česku máme novou vládu. To jsou jen některé události, jež nabídlo uplynulých 7 dní.

Hry v Aténách na www.finance.cz

06.08.

Letní olympijské hry v Aténách jsou událost, která více jak dva týdny bude ovlivňovat většinu dění v celém světě. Je to zároveň velká příležitost pro média, jak přilákat větší množství diváků, posluchačů a návštěvníků. Pozadu nezůstává ani server Finance.CZ. Od dnešního dne mohou všichni příznivci olympijských her najít na adrese http://ateny2004.finance.cz/ řadu informací týkajících se právě Olympiády v Aténách.

Olympiádu můžete prožít i u televize

06.08.  |  Pavel Nesejt

Olympijská klání jsou velkým lákadlem nejen pro aktivní sportovce, tedy účastníky Her, ale i pro pasivní televizní diváky. I pro ně je to svátek. Díky televizi můžete být u všech důležitých sportovních soubojů i Vy!

Neodevzdáte-li Intrastat, zaplatíte pokutu ve výši až jednoho milionu korun

06.08.  |  Vladimír Šindelka

Připravili jsme pro vás informace týkající se vykazování údajů pro systém Intrastat, který je povinný pro všechny členské státy Evropské unie. Také zde naleznete nejčastejší chyby při vykazování Intrastatu, kdo tento systém musí a kdo naopak nesmí vykazovat, atd.

Mezinárodní banky posilují své pozice

05.08.  |  Renata Pražáková

Bankovní trh v celé střední i východní Evropě neustále roste. Mezinárodní banky posilují. Zajímá vás, které banky jsou v Evropě nejsilnější? Jaké výsledky přinesl výzkum ve dvaceti zemích?

Fandit doma je nuda. Jeďte do Atén!

05.08.  |  Renata Pražáková

Letní dovolená pod olympijskou vlajkou? Proč ne? Vstupenky na olympijská sportovní klání jsou ještě v prodeji. Taková dovolená sice není nejlevnější, ale určitě na ni nikdy nezapomenete.

GE Capital Bank nabízí garantované sazby a nové fixní periody hypoték

04.08.

GE Capital Bank zjednodušila a zprůhlednila tři základní typy hypotečních úvěrů - Standard, Premium a Optimum. Zcela zrušila produkty s úrokovými sazbami "od", u nichž si klienti nemohli být dopředu jisti, jakou "cenu úvěru" získají.

ČSOB Pojišťovna je opět čtvrtá největší v Česku

04.08.

Dobré obchodní výsledky v prvním letošním pololetí přispěly k tomu, že si ČSOB Pojišťovna vylepšila své postavení na žebříčku největších pojišťoven podle celkového předepsaného pojistného. To k 30. červnu vzrostlo na 3,104 miliardy korun, což podle předběžných údajů České asociace pojišťoven odpovídá pozici čtvrté největší pojišťovny v Česku.

HYPO stavební spořitelna uzavřela pololetí se ziskem

04.08.

HYPO stavební spořitelna dosáhla k 30. červnu 2004 zisku ve výši 76,6 milionů korun. Efektivita a vyváženost hospodaření stavební spořitelny se projevuje snížením správních nákladů na jednoho zaměstnance. Tyto náklady byly sníženy o 36 procent oproti srovnatelnému období roku 2003.

Bilanční suma ČMSS překročila hranici 100 miliard korun

04.08.

Obchodními a hospodářskými výsledky za první pololetí roku 2004 Českomoravská stavební spořitelna potvrdila svou pozici mezi stavebními spořitelnami v České republice a současně i vynikající postavení mezi tuzemskými bankami.

Společnost Visa čelí obvinění Evropské komise

04.08.  |  Renata Pražáková

Evropská komise obvinila společnost Visa International z porušení pravidel konkurence v zemích Evropské unie. O co jde?

Varování: Klesá počet podnikatelů!

04.08.  |  Pavel Nesejt

Statistický úřad vydal alarmující čísla. Po deseti letech klesá počet podnikatelů bez zaměstnanců. Důvod? Stát a jeho postoj k minimálnímu pojistnému. Nezaměstnanost se tak bohužel prudce zvyšuje.

Jak jet na olympiádu na poslední chvíli?

04.08.  |  Petra Niedlová

Rozhodli jste se na poslední chvíli odletět na letošní olympiádu do Řecka? Nevíte, kde teď sehnat pouhé vstupenky na sportoviště nebo ubytování během olympiády?

Životní pojištění Kooperativy vzrostlo v pololetí téměř o polovinu

03.08.

Nárůst o 25 procent vykázalo v letošním prvním pololetí předepsané pojistné Kooperativy, druhé největší pojišťovny českého trhu. Celkový objem předpisu dosáhl v prvních šesti měsících 12,6 miliardy korun.

Na čem v Řecku ušetříte

03.08.  |  Vladimír Šindelka

Mnoho z vás si naplánovalo cestu do Řecka a neví, kolik si má vzít sebou peněz na ubytování, jídlo a nákupy. Připravili jsme pro vás souhrn cen u vybraných výrobků a služeb.

Nákup zboží v EU má svá úskalí

03.08.  |  Jaroslav Paclík

Do zahraničí se nejezdí jen na dovolenou, ale stále častěji i na nákupy. Utrácet je jedna věc, víte ale, co dělat v případě, když se zakoupená věc po příjezdu domů v krátkém čase porouchá?

Pražská burza v minulém týdnu

02.08.  |  David Petráček

Akcie během pondělního obchodování posílily. Nejvíce tomuto růstu přispěly svojí spanilou jízdou akcie Zentivy, které bez jakýchkoliv kurzotvorných zpráv posílily téměř o 4%.

Pozor na výhry, které nepřináší zisk

02.08.

Novou příležitost upozornit spotřebitele na nekalé praktiky dala Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS) společnost Vegas, která má sídlo v polské Varšavě, ale působí i v České republice. Tentokrát firma organizuje soutěž, při níž vyzývá výherce, aby si vyzvedli hlavní výhru ve výši 400 000 Kč.

Jet do Atén autem bude dobrodružství

02.08.  |  Jaroslav Paclík

Na cestě na olympiádu budete muset překonat asi 2000 kilometrů. Jízda vám tak zabere minimálně jeden den. Potřebovat budete mimo jiné makedonské vízum a peníze na dálniční poplatky.

V DATARTu nakoupíte i bez peněz

02.08.  |  Vladimír Šindelka

Šetříte si na plazmový televizor a stále na něj nemáte? Zajděte si do DATARTu. Tam vám nabídnou nejkvalitnější výrobky se zárukou nejnižších cen včetně nákupu na splátky...více v rozhovoru!

Co týden dal?

30.07.  |  Elena Ondrová

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn nejzajímavějších událostí: problémy Jukosu zvýšily cenu ropy, Gross jmenován premiérem, ...

Pro levnou Škodu Superb jeďte do Polska

30.07.  |  Jaroslav Paclík

Superby lze koupit výhodněji než v Česku v řadě jiných zemí EU. Podle zprávy Evropské komise jsou tato vozidla levnější nejen v Polsku a Pobaltí, ale i na Slovensku nebo ve Velké Británii.

Bivideon vykoupí akcie Radiokomunikací

30.07.  |  Pavel Nesejt

Komise pro cenné papíry včera vydala rozhodnutí, kterým udělila souhlas společnosti Bivideon B.V. s obsahem dobrovolné nabídky převzetí určené majitelům akcií společnosti České radiokomunikace (ČRa) za cenu 440 korun za jednu akcii.

Amerika si hýčká malé podniky

30.07.  |  Vladimír Šindelka

V USA byl americkým Kongresem opět schválen program daňových úlev určený pro malé podniky. Ty nyní mají do roku 2007 možnost odečíst od daňového základu investice až do 100.000 dolarů!

Šance na brigádu v cizině nevymřely

30.07.  |  Jaroslav Paclík

Zatímco na lukrativní letní brigádu v tuzemsku lze natrefit o prázdninách neustále, na shánění krátkodobé práce na srpen a září v zahraničí je dost pozdě. Naděje ale umírá poslední.

Jak pojistit rodinného miláčka?

29.07.  |  Elena Ondrová

Máte doma pejska a uvažovali jste o tom, že by bylo dobré se pojisti proti případným škodám, který váš chlupatý miláček může okolí způsobit. I toto pojištění existuje.

Student a mzda aneb víte kolik vyděláte?

29.07.  |  Elena Ondrová

A je tu léto a s ním čas prázdnin, který bude mnoho studentů chtít využít nejen k lenošení, ale také třeba k vydělání peněz. Podívejte se s námi, kolik vám stát nechá z vydělaných 10 000 korun.

Další šok pro dolar: ropa za eura?

29.07.  |  Pavel Nesejt

Po několika měsících se opět objevily spekulace o tom, že ropný kartel OPEC má chuť přejít na platby za ropu z USD na eura. Dopady na světovou ekonomiku by byly obrovské...

Platební karty na vzestupu

28.07.  |  Renata Pražáková

Platební karta je pro mnohé pomocník k nezaplacení. Lákavé je hlavně jejich pohodlí a flexibilita. Již třetina držitelů používá svoji kartu při platbách v obchodech jednou týdně nebo častěji.

Na které brigádě si můžete nejvíce vydělat

28.07.  |  Petra Niedlová

Téměř každý student si chce přes prázdninové dny přivydělat na nějakou tu  maličkost. V kterém oboru a městě jsou nejvyšší výdělky? Jak a kde brigádu hledat?

Musíte danit dary?

27.07.  |  Petra Niedlová

Obdrželi jste dar a nevíte, zda z něj máte zaplatit daň? Potřebujete znát, co do této daně spadá a jak ji vypočítat? Pak přímo pro Vás přinášíme následující řádky, na kterých se vše potřebné dozvíte.

Zdaňování studentských brigád

27.07.  |  Vladimír Šindelka

Studujete na střední nebo na vysoké škole, je vám méně než 26 let a nevíte, zda máte u brigády povinnost zaplatit sociální a zdravotní pojištění nebo jaká potvrzení musíte vyplnit?

Ručitel si snižuje bonitu pro vlastní úvěr

26.07.  |  Elena Ondrová

Jednou z možností zajištění úvěrů je ručení třetí osoby, tzv. ručitele. I když se to na první pohled může zdát jako jednodušší, může být ručení pro samotného ručitele někdy překážkou k vlastnímu úvěru…

Pražská burza v minulém týdnu

26.07.  |  David Petráček

Při podprůměrné aktivitě zahájila pražská burza nový týden mírným růstem, který při poklesu bankovních titulů uhájil hlavně ČEZ.

Umíte japonsky? Vyděláte na tom!

26.07.  |  Jaroslav Paclík

Stále více firem z Japonska investuje a zakládá podniky v České republice. Právě ony mají v hledáčku vzdělané mladé lidi s aktivní znalostí angličtiny a komunikativní znalostí japonštiny.

Hledáme letní brigádu na poslední chvíli

26.07.  |  Pavel Nesejt

Na první pohled se může zdát, že na hledání letní brigády je pozdě. Není. I teď je na trhu práce dostatek pracovních příležitostí i pro studenty a dočasné brigádníky. Kde ale nabídku hledat?

Co týden dal?

23.07.  |  Renata Pražáková

Nemáte čas sledovat, co se celý týden děje? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn nejzajímavějších událostí nejen ze světa a z domova, ale i z našeho serveru za právě uplynulý týden.

20 tipů, kam jet na Vysočinu a jih Moravy

23.07.  |  Jaroslav Paclík

Dnes končíme naše putování po Česku a máme pro vás "pomyslnou" třešničku na dortu - dvacítku míst na Vysočině a Jižní Moravě, kam stoprocentně stojí za to vyrazit na prázdninový výlet.

Vyšší úroky čekají i hypotéky

23.07.  |  Elena Ondrová

ČNB nečekaně zvýšila koncem června úrokové sazby. Co nás po tomto kroku čeká?  Úrokové sazby úvěrů začnou růst a růst se nevyhne ani hypotékám. Vždyť některé banky již stihly…

Jak jsou pojištěny vaše vklady u banky?

22.07.  |  Renata Pražáková

V dnešní době se snad už nenajde nikdo, kdo by své těžce vydělané peníze schovával doma pod polštářem. Svěřujeme je bance a pevně věříme, že se tam neztratí. Co se stane, když banka zkrachuje? Jakou část svých úspor dostanete zpátky?

Banky preferují malé a střední podniky

22.07.  |  Vladimír Šindelka

Orientace na malé a střední podniky (MSP) začíná být poslední dobou strategií čím dál více bank. Ty se doslova předhánějí v poskytování výhodnějších finančních služeb právě pro ně.

Severní Morava – to nejsou jen černé doly

22.07.  |  Renata Pražáková

Krásná dovolená nemusí být je u moře. Také v našich luzích a hájích se najdou nádherná místa, kde stojí za to strávit dovolenou. Tentokrát se vás pokusíme nalákat k návštěvě Jeseníků a Beskyd.

V Evropské unii nakupujte co chcete, kde chcete

21.07.  |  Jaroslav Paclík

Takto zní první pravidlo informačního balíčku s názvem "Ochrana spotřebitele v EU: deset základních pravidel", který uveřejnili evropští komisaři David Byrne a Pavel Telička.

Rhinoceros dostala pokutu 800 000 korun

21.07.  |  Pavel Nesejt

Komise pro cenné papíry rozhodla ve druhém stupni řízení ve věci rozkladu podaném společností RHINOCEROS. Ta se odvolala oproti rozhodnutí prvního stupně, ve kterém jí bylo zakázáno poskytovat investiční služby a uložena pokuta.

Roční míra inflace v Eurozóně spadla na 2,4%

21.07.

Roční míra inflace v Eurozóně klesla z květnové hodnoty 2,5% v červnu o jednu desetinu na 2,4%. Zveřejnil to Eurostat (statistický úřad EU). Měsíční míra činila v šestém měsíci tohoto roku 0,0%.

Jak efektivně zlepšit angličtinu?

21.07.  |  Jaroslav Paclík

Chcete rychle a levně zdokonalit vaši angličtinu? Zkuste "zabrousit" na některé české internetové stránky! Výuka může být i zdarma. Jinak se vrhněte také na četbu a sledování filmů v originále.

Penzijní připojištění slaví 10. narozeniny

21.07.  |  Renata Pražáková

Penzijní připojištění oslavuje v roce 2004 deset let své existence v České republice. Podívejme se společně na vývoj trhu penzijního připojištění se státním příspěvkem v letech 1994–2004.

Za poznáním do jižních Čech

21.07.  |  Petra Niedlová

Celý týden s námi máte možnost putovat po krásách naší republiky. Tentokrát se dostáváme do jižních Čech. Přinášíme vám přehled vstupného do zámků, dopravy, atd…

Co to je, když se řekne "deflace"

20.07.  |  Pavel Nesejt

Deflace je opakem inflace. Je to situace, v níž dochází k absolutnímu (meziročnímu) poklesu cenové hladiny, obvykle měřenému indexem spotřebitelských cen. Krátkodobá deflační situace nemusí mít pro ekonomiku nepříznivé důsledky.

Co to je, když se řekne "inflace"

20.07.  |  Pavel Nesejt

Když se řekne "inflace", všem se nám hrůzou zježí vlasy na hlavě a představujeme si děsivé zdražování, znehodnocování naší měny, všech našich úspor a jiné katastrofy. Jak je to ve skutečnosti? Co je to inflace? Máme se jí bát? Zdražování, regulace, deregulace, náprava cen, inflace, míra inflace, cenová hladina. To všechno jsou pojmy, se kterými se dnes a denně setkáváme. Víme ale co se ve skutečnosti za těmito slovy schovává? Co je jejich obsahem?

Silná k dolaru? Žádné překvapení...

20.07.  |  Pavel Nesejt

Páteční obchodování na devizových trzích se málem proměnilo v událost desetiletí. Koruna málem prolomila historickou hranici k americkému dolaru. Je to ale opravdu tak nečekaný rekord?

Nejkrásnější dovolená je v západních Čechách

20.07.  |  Vladimír Šindelka

Chystáte se na dovolenou a zvažujete moře v Chorvatsku, Španělsku nebo v Itálii? Máme pro vás tip, jak strávit stejně krásnou dovolenou, ale za poloviční peníze a mnohem zdravěji!

Pražská burza v minulém týdnu

19.07.  |  David Petráček

Mírný posun vzhůru přineslo pondělní obchodování na pražské burze. Postaraly se o to akcie Českého Telecomu, které se i přes podprůměrné objemy obchodů posunuly o 1,5% výše.

Peníze můžete vyhrát i u moře!

19.07.  |  Jaroslav Paclík

Vedra nás činí pohodlnějšími, nikoli ale méně chtivějšími, co se peněz týče! I v parných dnech lze sázet ostošest - od bazénu na zahradě, z chalupy i od moře. Více v následujícím rozhovoru...

Za krásami na severovýchod Čech

19.07.  |  Pavel Nesejt

Že nevíte kam na dovolenou? Nemáte na drahý pobyt v hotelu u moře nebo vás neláká daleká cesta? Pak patříte k té třetině, která tráví dovolenou v Česku. A nutno říci, že je to krásná dovolená!

Co týden dal?

16.07.  |  Vladimír Šindelka

Gross se chce spojit i s komunisty, prezident Václav Klaus si pozval Josefa Kubinyiho na kobereček, USA kupuje radar Věra. To jsou nejdůležitější události právě uplynulého týdne!

Jak převést dům na děti a ušetřit

16.07.  |  Vladimír Šindelka

Dnes vám ukážeme situaci, kdy se jedna paní chystá převést půlku rodinného domu na svoji dceru nebo zetě a neví, jak to udělat, aby nemusela platit vysoké poplatky.

Předčasný návrat z dovolené se prodraží

16.07.  |  Renata Pražáková

Občas se stane, že vše nejde právě podle plánu a ačkoliv máte již objednanou a zaplacenou dovolenou, nakonec se na ni nevydáte nebo se z ní budete muset urychleně vrátit. Co s tím?

Celosvětový trh fúzí a akvizic se ustaluje

16.07.  |  Vladimír Šindelka

Podle analýzy, kterou provádí KPMG Corporate Finance na základě dat od společnosti Dealogic, vyplývá, že se celosvětový pokles na trhu fúzí a akvizic trvající od roku 2000 zastavil. Počet nabídek v celosvětovém měřítku sice poklesl, ale objem se drží.

Chcete studovat v Německu? Dany vám poví, jak na to!

15.07.  |  Jaroslav Paclík

Kde mohu v SRN studovat informatiku? Kde vyučují obor Finance? Jakou vysokou školu byste mi doporučili? Mohu dostat nějaké stipendium? Tak to jsou jen některé z mnoha otázek, které denně mailem přicházejí na informační centrum německé akademické informační agentury DAAD.

Základní informace o spotřební dani

15.07.  |  Petra Niedlová

Nový zákon o spotřební dani, který platí od začátku tohoto roku, již plně odpovídá směrnicím Evropské unie pro spotřební daně. Co v tomto zákoně naleznete? Jaké změny zde jsou?

Krachu "cestovky" se nemusíte bát!

15.07.  |  Jaroslav Paclík

Pro tento případ by vaše cestovní kancelář totiž měla být pojištěna. Podobná situace nastává i tehdy, když si zájezd kupujete u cestovní agentury. Dbejte na to, aby i tento byl pojištěn!

Co dělat při krádeži peněženky v zahraničí

14.07.  |  Vladimír Šindelka

Vyrazili jste si na krásnou dovolenou k moři a hned, jak jste tam dojeli, vám někdo ukradl vaši peněženku se všemi penězi? Poradíme vám, co všechno se dá v takové situaci dělat.

Pražská burza v minulém týdnu

13.07.  |  David Petráček

Domácí akciové trhy zahájily zkrácený týden výraznějším poklesem, který byl způsoben především výprodejem Českého Telecomu, který se obchoduje již bez nároku na dividendu.

Modrá pyramida s novými úvěry

13.07.  |  Elena Ondrová

Všeobecná stavební spořitelna přichází od 1.7. se změnami v nabídce překlenovacích úvěrů. Co tedy nově mohou klienti využívat?

Co nás ovlivňuje při sjednávání pojištění

13.07.  |  Elena Ondrová

Při výběru pojišťovny hraje nejdůležitější roli výše pojistného a nezanedbatelným faktorem je také likvidace pojistných událostí a míra krytí rizik. Vyplývá to z výzkumu připraveného pro ČAP.
1 17 33 45 46 47 48 49 50 51 65

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.