Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

www.finance.czAktualityKalendář článků Finance.cz

Všechny články Finance.cz

Starý končí, nový začíná

31.12.  |  Pavel Nesejt, šéfredaktor www.finance.cz

Dnes končí rok 2004. Rok plný změn. Rok radosti i zklamání. Byl starý rok úspěšný, nebo se budeme snažit na něj rychle zapomenout? Pro www.finance.cz to byl rok veleúspěšný...

Sati, a.s., obchodník s CP pod nucenou správou

30.12.  |  Pavel Nesejt

Problémy domácího kapitálového trhu ani po vstupu do Evropské unie neberou konce. Dnes byla Komisí pro cenné papíry uvalena nucená správa na společnost Sati, a.s., která je obchodníkem s cennými papíry.

Lyžování na Slovensku je drahé, ale dobré

30.12.  |  Pavel Nesejt

Větrná smršť, která nedávno pustošila Slovensko byla pohromou pro turistický ruch, přesto střediska v Tatrách nebo na Fatře zůstávají atraktivním cílem polských, ale i českých a dalších lyžařů.

Forte Invest končí, klienti budou vyplaceni

29.12.  |  Pavel Nesejt

Garanční fond obchodníků s cennými papíry oznámil, že bývalý obchodník s cennými papíry FORTE Invest, a.s. není schopen dostát svým závazkům vůči zákazníkům.

Union banka vyplácí věřitele

29.12.  |  Lukáš Buřík

Union banka dnes uvolňuje přes tři miliardy korun ze svého účtu na výplatu 20 % uznaných pohledávek věřitelům v rámci tzv. částečného rozvrhu. Rozhodnutí soudu totiž nabylo právní moci.

Za sněhem do Itálie

29.12.  |  Petra Niedlová

Přemýšlíte o zimní dovolené strávené mimo ČR? Vyberte si Itálii! Nabídka lyžařských areálů je velmi rozsáhlá a ceny dostupné. Čas, ušetřený ve frontě můžete strávit lépe, a to na sjezdovce.

Jak získat bezúročnou firemní půjčku

29.12.  |  Vladimír Šindelka

Právě začínáte podnikat a potřebovali byste finanční injekci? Pokud máte oprávnění k podnikání na území ČR a nesídlíte v Praze, můžete si zažádat o bezúročnou půjčku z programu START.

Francie je lyžařským rájem

28.12.  |  Lukáš Buřík

Jste-li milovníky alpského lyžování bažící po neobvyklých zážitcích, anebo obdivovatelé nekonečných prostor, ať se vydáváte ve dvou, s přáteli či s rodinou, lyžování ve Francie vás nezklame!

Nerovnost pohlaví v oblasti pojištění

28.12.  |  Lukáš Buřík

V České republice stále existují oblasti, ve kterých nemají ženy stejné možnosti jako muži a naopak. Jednou z oblastí, kde pro obě pohlaví nemusí vždy platit stejné podmínky je oblast pojišťovnictví.

Rakouské Alpy patří mezi špičku

27.12.  |  Vladimír Šindelka

Už vás nebaví to dlouhé čekání ve frontě na vlek, malé sjezdovky nebo nedostatek sněhu? Zajeďte si do rakouských Alp a máte po starostech! Připravili jsme pro vás informace o známých střediscích.

Co týden dal?

23.12.  |  Petra Niedlová

Do konce roku nám zbývá pouhý týden, přesto Vám i nyní přinášíme výběr nejdůležitějších událostí za posledních sedm dnů. Můžete si přečíst o udělených pokutách, pochvale ČR od EU…

Co dělat s nevybranou dovolenou?

23.12.  |  Petra Niedlová

Konec roku se blíží. Trápí Vás, co udělat s nevybranou dovolenou? Náš daňový poradce pan Dytrich Vám pomůže tuto otázku vyřešit.

Vánoční tradice

23.12.  |  Petra Niedlová

Na Štědrý den mnoho rodin dodržuje vánoční zvyky. Ať se jedná o ty známější – zdobení stromečku, krájení jablka či ty méně známé – kmín a česnek na stole... Co ale jednotlivé tradice znamenají?

Nákup vozu na konci roku

23.12.  |  Petra Niedlová

Na konci roku přišli některé leasingové společnosti s výhodnými nabídkami nákupu automobilu. S jakým produktem chtějí své zákazníky oslovit? Jak si snížit při koupi základ daně?

Nákup dárků na poslední chvíli

22.12.  |  Lukáš Buřík

Už pozítří nastane tolik očekávaný Štědrý den. Máte-li uklizeno, napečeno a dárky nakoupeny, můžete nasávat vánoční atmosféru. Ale nezapomněli jste při nákupech dárků na někoho?

Návod, jak exportovat do Spojených států

22.12.  |  Vladimír Šindelka

Úspěšně podnikáte v České republice a chtěli byste exportovat i do některého ze zahraničních států? Poradíme vám, co musíte udělat, abyste byly úspěšní ve Spojených státech.

Největší družstevní záložna snižuje členský vklad

21.12.  |  Redakce

Fio, družstevní záložna, podle objemu vkladů největší družstevní záložna v České republice, která jako jedna z prvních splnila jednotné podmínky EU pro spořitelní a úvěrní družstva, snížila výši členského vkladu.

Štědrovečerní večeře jsou samé dobroty

21.12.  |  Pavel Nesejt

Hektický shon před hypermarkety a v centrech měst ustane a v pátek večer usedne většina rodin k tradiční štědrovečerní tabuli. A jaké tradice budeme letos oživovat?

Pražská burza v minulém týdnu

20.12.  |  David Petráček

Mírně v plusových hodnotách zakončila obchodování pražská burza na začátku týdne. Pomohly jí k tomu bankovní tituly.

EU přerušilo kárné řízení proti Německu a Francii

20.12.  |  Redakce

Evropská komise rozhodla o pozastavení disciplinárního řízení proti Německu a Francii. Obě země totiž slíbily, že v roce 2005 sníží své rozpočtové schodky na tři procenta HDP. Evropský komisař pro měnové záležitosti Joaquin Almunia má však výhrady...

Hlídání vašeho domu se vyplatí

20.12.  |  Vladimír Šindelka

Vánoční svátky každoročně trávíte u svých rodičů a vždy se bojíte, že někdo vnikne do vašeho prázdného domu a něco vám ukradne? Máme pro vás řešení! Najměte si hlídače!

Nová služba ČS šetří čas

17.12.  |  Lukáš Buřík

Klienti České spořitelny mají možnost využít zdarma přístup na portál Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) pomocí klientského certifikátu služby Servis 24 Internetbanking.

Co týden dal?

17.12.  |  Pavel Nesejt

Sněmovna schválila státní rozpočet na rok 2005, Americká centrální banka zvýšila úrokovou sazbu o 25 bazických bodů, nejsledovanější televize Nova je zpět v rukou původních majitelů CME,...

Když investovat, tak do certifikátů

17.12.  |  Pavel Nesejt

Volba správného investičního instrumentu je pro každého investora prvním a nejdůležitějším krokem. Žádná částka není dost malá, abychom o ni mohli zbytečně přijít. Proto riziko rozkládáme. Certifikáty nám tuto diverzifikaci umožňují téměř ideálně...

Pioneer Investments spravuje 125,7 milionů euro

17.12.  |  Pavel Nesejt

Spravovaný majetek je tak o 0,4 % větší, než v říjnu 2004. Největší zájem o produkty Pioneer Investments byl v listopadu 2004 zaznamenán na trzích divize New Europe ( Polsko, Česká republika, Slovenská republika, Bulharsko, Chorvatsko).

Štědrý den jinde než doma

17.12.  |  Petra Niedlová

Vánoce mnoho z nás tráví doma s přáteli či v kruhu rodinném. Je zde ale možnost zajít i na slavnostní menu do restaurace. Odpadne Vám tak práce s přípravou jídla i následné umývání nádobí…

Porostou ceny bydlení?

17.12.  |  Nadja Fehimovič

Bydlení je oblast života, která se dotýká nás všech. Přemýšlíte o koupi nebo prodeji bytu či domu? Zajímají Vás ceny a trendy v oblasti rezidenčního bydlení? Pak jste na správné adrese!

OECD vzkazuje: Vytvořte prostor pro snížení daní

16.12.  |  Pavel Nesejt

Závěry a doporučení pro domácí ekonomiku formulované ve zprávě OECD mluví jasnou řečí: vytvořit prostor pro snižování přímých daní, reformovat výdaje a provést reformu penzí.

Vánoční stromek nenajdeme v lese, ale ve městě

16.12.  |  Pavel Nesejt

Pouhopouhých 8 dní zbývá do tolik očekávaného Štědrého dne. Už máte u Vás doma připravený vánoční stromek? Že ne? Máme pro vás dobrou zprávu: stromky letos zlevní!

Katastrofální záplavy aneb dva roky poté

15.12.  |  Lukáš Buřík

Každý z nás má jistě v živé paměti katastrofické obrázky povodní z léta roku 2002. Ničivý živel pustošící krajinu za sebou zanechal strašlivou spoušť. A jak vypadá situace dva roky poté?

Vánoce jsou svátky (ú)klidu

15.12.  |  Nadja Fehimovič

Ke každoročním povinnostem o vánočních svátcích bezesporu patří úklid domácnosti. Dneska si ukážeme, jak uklízet s úsměvem. Také Vás láká pomyšlení na zářící domov bez námahy?

Akční nabídku úvěru autoCREDIT se slevami na produkty Barum již využilo 6 684 klientů GE Capital Leasing

14.12.  |  Redakce

GE Capital Leasing od poloviny září nabízí svým spotřebitelům další výhody. Při nákupu automobilu na leasing nebo s úvěrem autoCREDIT dostanou zákazníci „Knížku výhod Barum“, se kterou ušetří při nákupu produktů společnosti Barum. Od zahájení kampaně tak získalo možnost čerpat v Barum slevy již 6 684 klientů GE Capital Leasing.

Objem úvěrů poskytnutých společností GE Capital Multiservis překročil v listopadu 1 miliardu Kč

14.12.  |  Redakce

V listopadu překročil poprvé v historii měsíční objem nově poskytnutých úvěrů společností GE Capital Multiservis v České republice a na Slovensku hranici jedné miliardy Kč. Oproti stejnému měsíci roku 2003 tak došlo k nárůstu o 19 %. Jen v České republice přitom objem poskytnutých úvěrů dosáhl hranice 845 milionů Kč, což znamená růst 18 % oproti stejnému období loňského roku.

Dovoz a vývoz zboží z pohledu DPH

14.12.  |  Petra Niedlová

Dováží či vyváží Vaše společnost zboží do/z jiného členského státu Evropské unie? Jaké povinnosti tedy máte? V jakém státě se musí platit daň? Jak se změnily podmínky po vstupu ČR do EU?

Jak se kupuje voňavé vánoční cukroví

14.12.  |  Vladimír Šindelka

Každý rok pečete vánoční cukroví doma a letos vám na to nezbude čas? Poradíme vám. Zajděte si do cukrárny, ochutnejte vánoční cukroví a objednejte si to, co vám chutná nejvíce.

PPF prodává majoritní podíl v TV NOVA

13.12.  |  Redakce

Skupina PPF oznámila, že uzavřela dohodu o prodeji svého 85% podílu v TV NOVA se společností Central European Media Enterprises Ltd (CME) (NASDAQ:CETV). CME za tento podíl zaplatí přibližně 642 mil. USD (15,023 miliard Kč).

Pražská burza v minulém týdnu

13.12.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového týdne korekcí, na čemž měli hlavní podíl zahraniční investoři. Největší objem obchodů, avšak také největší ztrátu si připsala Komerční banka (-2,2%), která tak reagovala na vývoj bankovního sektoru na okolních trzích.

Posílejte vánoční přání s předstihem

13.12.  |  Lukáš Buřík

Příprava na Vánoce je v plném proudu. Ve víru každoročních starostí a povinností bychom ovšem neměli zapomenout ani na své blízké. Malé přáníčko vždy potěší.

Co týden dal?

10.12.  |  Vladimír Šindelka

Milion rodin s dětmi bude mít od Nového roku nižší daně, minimální mzda od ledna roku 2005 stoupne na 7185 korun, ...to jsou některé z důležitých událostí z tohoto týdne.

Dolary směnit či ponechat?

10.12.  |  Vladimír Šindelka

Dnes vám ukážeme situaci, kdy si náš čtenář přivezl z dovolené dolary a ptá se nás, zda se má rozhodnout dolary prodat směnárně nebo zda si je ponechat na příští dovolenou.

Porovnejte si ceny českých hor

10.12.  |  Petra Niedlová

Už víte, kam na dovolenou? Po čtrnácti dnech informací o horách v Čechách a na Moravě Vám přinášíme jejich celkový přehled. Máte tak možnost porovnat si ceny jednotlivých areálů.

Spočítejte si svůj důchod!

10.12.  |  Nadja Fehimovič

Nadprůměrný příjem neznamená automatický i vysoký důchod. Díky metodice výpočtu se mnozí důchodci nestačí divit. Nenechte se překvapit a už dnes si vypočítejte, jak na tom budete.

Co dělat, když si chci spočítat důchod?

09.12.  |  Nadja Fehimovič

Nadprůměrný příjem neznamená automatický i vysoký důchod. Díky metodice výpočtu se mnozí důchodci nestačí divit. Nenechte se překvapit a už dnes si vypočítejte, jak na tom budete.

Zaručeně nejlevnější lyžování

09.12.  |  Nadja Fehimovič

Při toulkách lyžařskými středisky nesmíme zapomenout na menší lokální vleky. Z důvodu snadné dostupnosti, levnějších služeb a malé obtížnosti jsou ideální právě pro lyžování rodin s dětmi.

Nejúspěšnější firmy v ČR a ve světě

09.12.  |  Vladimír Šindelka

Připravili jsme pro vás seznam nejúspěšnějších firem jak v ČR, tak i ve světě. Například nejúšpěšnější českou společností se v roce 2003 stal opět "Eurotel Praha" a nejuznávanější světovou firmou byl již po sedmé prohlášen "General Eletric"...

Komise a ČRO spolupracují na vzdělávání investorů

08.12.  |  Redakce

Tento týden v úterý Komise pro cenné papíry zahájila dlouhodobou spolupráci s Českým rozhlasem 1 Radiožurnálem ve vzdělávání investorů formou pravidelných příspěvků týkajících se kapitálového trhu.

České rodinné firmy se potýkají s problémy

08.12.  |  Pavel Nesejt

Soukromé vlastnictví je vymahatelným právem demokracie. Přerušení tohoto práva desetiletími totality zanechalo nesmazatelné stopy v kultuře českého podnikání. Renomovaní odborníci ze...

Vysočina je rájem běžkařů

08.12.  |  Vladimír Šindelka

Kraj Vysočina má díky malé nadmořské výšce problém s nedostatkem sněhu. I přesto v tomto kraji najdete profesionálně upravené tratě s dostatkem sněhu. Jak je to možné? Stačí počkat...

Krušné hory lyžaře nezklamou

07.12.  |  Lukáš Buřík

Vyznavači zimních sportů nezahálejí. Příprava je v plném proudu, stačí vzít lyže, běžky, či jiné zimní nářadí, nesmíme zapomenout na rodinu a vyrazit. A proč ne třeba do Krušných hor?

Pražská burza v minulém týdnu

06.12.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod týdne korigovala. Neztrátovějším titulem dne se staly akcie Zentivy (-6,3%). Důvodem vybírání zisků bylo snížené doporučení od UBS z neutral na prodávat.

Živnobanka prodává lucemburské fondy

06.12.  |  Redakce

Živnostenská banka zahájila na svých 35 pobočkách prodej lucemburských podílových fondů sesterské skupiny Pioneer Investments. V nabídce je celkem 38 podílových fondů, které zahrnují všechny investiční strategie, hlavní typy fondů a umožňují investovat na všech světových trzích. Nabídka lucemburských fondů doplnila portfolio investičních možností, které banka dosud nabízela v rámci Rodiny fondů Živnobanka.

Jedeme lyžovat na Šumavu

06.12.  |  Pavel Nesejt

Když už se tak touláme po horách Českých a Moravských, nesmíme zapomenout na nádhernou Šumavu. Ta je možná krásnější v létě, něž v zimě, ale i milovníci sněhu si zde přijdou na své...

Co týden dal?

03.12.  |  Petra Niedlová

Jako každý týden, tak i tento Vám přinášíme novinky z našeho serveru, ze světa i České republiky. Dozvíte se například o výhodných půjčkách od státu, o prodeji Českého Telecomu, ...

Jizerské hory rájem nejen běžkařů

03.12.  |  Lukáš Buřík

Letní sezóna dávno skončila, počasí už není ani na draka a zima již klepe na dveře. Příznivci zimních radovánek už pomalu plánují, kde stráví posledních pár dní tohoto roku či začátek roku nového.

Beskydy jsou pro laiky i závodníky

02.12.  |  Vladimír Šindelka

Pohoří Beskydy se rozprostírá na Moravskoslovenském pomezí, na východní hranici České republiky. V krásném údolí pod horou Radhošť, na níž údajně sídlil pohanský bůh Radegast, na Vás čeká nezapomenutelná dovolená!

Vybírejte z bankomatu s rozumem!

02.12.  |  Lukáš Buřík

Chystáte se na nákup, mrknete do peněženky a ejhle – chybí hotovost. Co teď? Jednou z nejrychlejších a nejpohodlnějších cest je využít služeb bankomatu. Jenže jakou částku vybrat? A kolik spolkne bankomat?

Když se předsedkyně nezeptá…

01.12.  |  Nadja Fehimovič

Stále vysoké procento obyvatel bydlí v družstevních bytech. Na otázku, jak postupovat v případě úprav domu, bez předchozí schůze bytového družstva, odpovídal náš poradce.

Nejlepší lyžování na Moravě

01.12.  |  Nadja Fehimovič

Jeseníky jsou bezesporu nejvyšší hory Moravy a Slezska. Poskytují optimální podmínky pro turistiku, cyklistiku a zimní sporty. Dneska Vám přinášíme aktuální informace z některých lyžařských středisek.Dozvíte se aktuální ceny a úroveň služeb.

Zajistěte si ještě letos snížení daní

01.12.  |  Petra Niedlová

Blíží se konec roku a Vy máte poslední možnost snížit si daň za právě probíhající daňové období. Jakými prostředky? Pár rad Vám přinášíme v následujícím článku...

Nová služba České spořitelny

30.11.  |  Lukáš Buřík

V těchto dnech zavádí Česká spořitelna novou službu. Klienti České spořitelny mohou od 1. prosince tohoto toku zadávat jednorázové platební příkazy přes bankomaty ČS.

Nepřipravte se o výhodnější podporu!

30.11.  |  Nadja Fehimovič

Pozor: V článku došlo k opravě nepřesných informací. Správné údaje o změnách ve výši státních podpor u smluv uzavřených před koncem minulého roku se dočtete zde.

Nejnavštěvovanější hory v Čechách - Krkonoše

30.11.  |  Petra Niedlová

Začínáte již myslet na zimní dovolenou? Chcete si zajet jen na jeden den na hory? Krkonoše nabízejí sportovní vyžití ať už na den či týden. Přečtěte si informace o některých areálech…

Pražská burza v minulém týdnu

29.11.  |  David Petráček

Mírnou korekcí pátečních rekordních hodnot prošla pražská burza v pondělí. V samotném úvodu index burzy stoupal ve zjevné snaze pokořit dosavadní historické maximum z vůbec prvního dne obchodování na pražské burze.

Orlické hory lákají, ale zdražují

29.11.  |  Pavel Nesejt

Tak se lyžaři po několika měsících půstu opět dočkali. Zimní sezóna začíná, sněhové radovánky jsou za dveřmi. A jak jsou na sezónu 2004/05 připravena střediska v Orlických horách?

Co týden dal?

26.11.  |  Vladimír Šindelka

Nemáte čas sledovat, co se celý týden kolem vás děje? Nevadí! I tentokrát pro vás máme připraven souhrn událostí z domova, ze světa i z našeho serveru. Sledujeme vše za vás...

První krůčky v novém zaměstnání

26.11.  |  Pavel Nesejt

Uff... je to dobrý, místo jste dostali. Ale co teď? Jak se do nového kolektivu uvést a jak se co nejlépe "zapsat"? Pečlivě se na své první hodiny, dny a týdny v nové práci připravte!

Zaměstnanci zneužívají firemní vybavení

26.11.  |  Vladimír Šindelka

V českých firmách se stalo novým trendem monitorování využívání pracovní doby zaměstnanců a jejich výpočetní techniky. Důvodem jsou výsledky studie společnosti truconneXion...

Co to je, když se řekne "HDP"

25.11.  |  Pavel Nesejt

Kdyby naše ekonomika rostal tak pomalým tempem jako doposud, doženeme státy "staré" Evropské unie za 40 let. Co to ale znamená? Jak si to máme vysvětlit? Jak to chápat? Růst ekonomiky se měří změnou hrubého domácího produktu. Vše, co se v určitém čase vyrobí se sečte a.... Ale podívejme se raději na přesnou definici.

Prognóza kurzu britské libry

25.11.  |  Vladimír Šindelka

Dnes vám ukážeme situaci, kdy si naše čtenářka dovezla z UK libry a ptá se nás, zda je výhodnější je vyměnit na české koruny nyní nebo zda raději počkat na lepší kurz.

Zvládnutý pohovor = základ úspěchu

25.11.  |  Lukáš Buřík

Po týdnech a měsících usilovného hledání a procházení pracovních nabídek se konečně objeví ta ideální. Ale má to háček. Místo je jen jedno a zájemců spousta. Jak prorazit?

Boj o klienta mezi obchodníky s cennými papíry není vždy korektní

25.11.  |  Pavel Nesejt

Mezi obchodníky s cennými papíry se vyostřuje boj o klienta. Zdá se, že tento boj není vždy zcela korektní, některé metody jsou pak na samé hraně oborové etiky.

Životopis - první kontakt s firmou

24.11.  |  Petra Niedlová

Správně napsaný životopis spolu s průvodním dopisem může rozhodnout o Vaší budoucnosti. Nepodceňujete tedy jejich přípravu! Na následujících řádkách Vám poradíme, jak je správně napsat…

Spořící účet lepší než slamník

24.11.  |  Lukáš Buřík

Úrokové sazby běžných účtů nabývají téměř nulových hodnot. Poplatky za služby spojené s vedením těchto účtů naopak neustále rostou. Proto se nabízí otázka kam s přebytečnými financemi.

ZERTIFIKATEAWARDS 2004: Deutsche Bank celkovým vítězem

23.11.  |  Martin Svoboda

Ve středu 10. listopadu večer, za přítomnosti více než 250 zástupců bank, správců majetku a žurnalistů, udělovala německá burza (Deutsche Börse AG) společně s deníkem Die Welt, týdeníkem Welt am Sonntag a ZertifikateJournalem již potřetí prestižní ceny ZertifikateAwards – pro nejlepší emitenty strukturovaných investičních produktů.

Kdo hledá, najde!

23.11.  |  Nadja Fehimovič

Jste nezaměstnaní a hledáte práci? Jste nespokojení ve Vašem stávajícím zaměstnání? Prvním krokem je odhodlání ke změně. Tím druhým je najít správný způsob hledání uplatnění.

Pražská burza v minulém týdnu

22.11.  |  David Petráček

Pražská burza vstoupila do nového týdne dalším růstem. V první polovině dne ho obstarávala hlavně Erste Bank (+0,3%), která tak reagovala na zvýšení cílové ceny od JP Morgan a od Lehman Brothers.

Volba budoucího povolání je nejdůležitější

22.11.  |  Vladimír Šindelka

Kdo by si nepřál dělat takovou práci, která by byla zároveň i jeho koníčkem. Pro splnění tohoto snu je však zapotřebí si nejen dobře vybrat, ale ještě před výběrem se důkladně připravit.

Do výzkumu investujeme jednu miliardu dolarů ročně

22.11.  |  Vladimír Šindelka

Nové výrobky jsou pro spotřebitele vždy nejlákavější. Zeptali jsme se proto mezinárodní společnosti LG Electronics, jak u nich probíhá výzkum a vývoj nových výrobků v oblasti elektroniky.

Co týden dal?

19.11.  |  Nadja Fehimovič

Další týden je úspěšně za námi. Díky patnáctému výročí revoluce jsme měli den volna navíc. Neznamená to však, že se nic nedělo. Přečtěte si nejdůležitější události uplynulého týdne.

Změny v zákoně o daních z příjmů

19.11.  |  Petra Niedlová

Co nám přinese novela zákona o dani příjmů, projde-li Senátem a podepíše-li ji i prezident naší republiky? Změna zasáhne osvobození od daně, používání firemního vozu a další části zákona…

Kreditní karta není vždy nejvhodnější

19.11.  |  Vladimír Šindelka

Vánoce se blíží, všichni kolem vás začínají kupovat vánoční dárky, ale vám do zpěvu není. Vaše lednice totiž začíná pomalu ale jistě odcházet a tak už máte váš vánoční dárek vybrán.

Lidé nechtějí čekat na penzi

18.11.  |  Nadja Fehimovič

Dle novely zákona o penzijním připojištění má nárok na starobní penzi pouze ten občan, který navršil 60 let věku. Co si o tom myslí naši čtenáři?

Zájem o nové bydlení přetrvává

18.11.  |  Nadja Fehimovič

Z ankety, která byla zveřejněna na našich stránkách vyplývá, že neustálé převládá zájem o nové bydlení. Jaké jsou hlavní důvody?

Víte vše o své pojistné smlouvě?

18.11.  |  Lukáš Buřík

Více než čtvrtina respondentů považuje informace pojišťovny při uzavírání pojistných smluv za nedostatečné. Vyplývá to z ankety zaměřené právě na tuto problematiku.

Karty jsou užívány ke standardním účelům

18.11.  |  Lukáš Buřík

Dvě třetiny čtenářů používá platební kartu k platbě v obchodě nebo výběru z bankomatu. Toto zjištění vyplývá z ankety zaměřené na různé využití platebních karet.

Dohodnou se politici na reformě penzí?

18.11.  |  Nadja Fehimovič

Minulý měsíc začala působit pracovní skupina kolem Vladimíra Bezděka. Jejím cílem je analýza představ jednotlivých politických stran o podobě reformy stávajícího důchodového systému.

Spotřební úvěry pouze na větší nákupy

18.11.  |  Lukáš Buřík

Uvažujete o nákupu nového televizoru na Vánoce? Vaše lednička či pračka dosloužila, potřebujete novou a nemáte dostatek finančních prostředků? Využijte možností spotřebitelského úvěru!

Česká spořitelna je majoritním vlastníkem SSČS

16.11.  |  Redakce

Česká spořitelna zvýšila svůj podíl ve Stavební spořitelně České spořitelny.

Jak řešit DPH při dovozu?

16.11.  |  Petra Niedlová

Pracujete pro slovenskou firmu a z jiné země dovážíte zboží do České republiky? Nevíte, zda je třeba vystavovat faktury s DPH? Jaké DIČ uvést? Odpovědi naleznete na následujících řádkách.

Úvěrové karty usnadňují nákup

16.11.  |  Petra Niedlová

Vánoce a nákupy dárků se kvapem blíží. Co když nám ale chybí peníze? Jednu variantu placení bez hotovosti Vám nyní přinášíme. Možná Vám pomůže dočasně vyřešit Vaši finanční situaci.

Růst mezd v českých firmách se zastavil

16.11.  |  Vladimír Šindelka

Firmy v České republice považují za hlavní cíl svých systémů odměňování udržení konkurenceschopnosti a zohlednění výkonu při odměňování. Tyto skutečnosti zjistila studie PayWell 2004 společnosti PricewaterhouseCoopers.

Pražská burza v minulém týdnu

15.11.  |  David Petráček

Domácí akciové trhy zahájily nový týden všeobecnou korekcí. Index pražské burzy PX-50 poklesl téměř o jedno procento.

Není sleva jako sleva

15.11.  |  Nadja Fehimovič

Vánoční nákupní horečky začínají. Obchody jsou přeplněné zbožím. Akční nabídky se stupňují. Každý z nás si ale někdy koupil „výhodný“ výrobek. Zjistěte, jak se vyhnout častým chybám.

Co týden dal?

12.11.  |  Pavel Nesejt

Čas neúprosně chvátá. Opět je zde pátek a vy si můžete v pravidelném odpoledním čase přečíst, co nového se v právě uplynulém týdnu stalo ve světě, v Česku a také na našem serveru...

Česká pojišťovna s novou doménou

12.11.  |  Lukáš Buřík

Tříletý soudní spor České pojišťovny s Jiřím Helánem je u konce. Na základě rozhodnutí soudu se ČP stala vlastníkem domény „www.ceskapojistovna.cz“.

Další peníze pro klienty zkrachovalých obchodníků s CP

12.11.  |  Redakce

Kauzy zkrachovalých obchodníků s cennými papíry se (alespoň pro klienty) blíží ke konci. Garanční fond obchodníků s cennými papíry prostřednictvím České spořitelny vyplatí poškozeným klientům další náhrady.

Pomoc státu nejenom pro rodiny

12.11.  |  Petra Niedlová

Ve schválené novele zákona o dani příjmů Poslaneckou sněmovnou se dočkáme pomoci od státu nejenom rodinám s dětmi, které mají nízké a středně vysoké příjmy. O dalších významných změnách se dočtete na následujících řádcích.

Kreditní karty nejsou pro každého

12.11.  |  Vladimír Šindelka

Jedním ze způsobů, jak si půjčit peníze, je např. kreditní karta. Je však zřejmé, že tato karta není určena pro každého. Při nedodržení bezúročného období totiž bance zaplatíte nemalé úroky!

Výhodné nákupy na splátky

11.11.  |  Petra Niedlová

Splátkové společnosti vědí, že právě v předvánoční čas mají možnost získat mnoho nových zákazníků. Proto se také snaží pro ně přinést zajímavé akce typu „nulové navýšení“ či „splácení až za tři měsíce“.

Jak si naši sousedé spoří na důchody

11.11.  |  Nadja Fehimovič

Od nového roku se Slováci začnou řídit novým důchodovým systémem. Jedná se o model postavený na třech pilířích. Přinášíme Vám důvody nahrazení starého a podrobný popis fungování nového systému.

Zaplaťte stavební spoření včas!

10.11.  |  Nadja Fehimovič

O tom, zda nám bude poskytnuta státní podpora rozhoduje datum připsání úložky na účet stavebního spoření. Dle nové právní úpravy se nevyplatí vyčkávat s placením na poslední chvíli.

Dary snižují základ daně

10.11.  |  Vladimír Šindelka

Chtěli byste si na konci roku snížit základ daně a nenapadá vás jak? Co takhle poskytnout jako fyzická osoba dar? Pokud splníte podmínky ze zákona o daních z příjmů, můžete si hodnotu darů odečíst od základu daně.

Image ČR v zahraničí

10.11.  |  Vladimír Šindelka

Značka země původu hraje při rozhodování spotřebitelů i obchodních partnerů důležitou roli. A co musíme udělat, aby byl image ČR v zahraničí hodnocen co nejlépe? Stačí úspěšně podnikat jak na domácích, tak i na zahraničních trzích.

Koruna válcuje tvrdou americkou měnu

09.11.  |  Pavel Nesejt

Americký dolar je symbolem již několik století. Symbolem síly a prosperity. Nyní ale tento symbol ztrácí na lesku. Do popředí zájmu investorů (také spekulantů, ale i šedé ekonomiky) se již více než rok posunuje jednotná evropská měna.

Úroky z úvěrů na bydlení snižují daně

09.11.  |  Pavel Nesejt

Ať jsme bohatí nebo chudí, ať jsme mladí nebo staří, vždy se snažíme nevytahovat více peněz z peněženky než je nezbytně nutné. Nejhorší jsou daně. Ale víte, že placení úroků nám snižuje daňový základ a tím platíme na daních méně?

Pražská burza v minulém týdnu

08.11.  |  David Petráček

Pražská burza na úvod týdne posílila, o což se svým růstem postaraly především akcie Českého Telecomu a ČEZ. Výrazný růst si připsaly také akcie Zentivy.

Snižte si základ daně!

08.11.  |  Nadja Fehimovič

Díváte se zoufale každý měsíc na výplatní pásku? Zdají se Vám odvody do státního rozpočtu příliš vysoké? Využijte úlev, které Vám nabízí penzijní připojištění nebo životní pojištění.

Reforma přijatelná pro všechny

08.11.  |  Nadja Fehimovič

Už dříve jsme Vás seznámili s návrhem důchodové reformy společnosti ING. Na výhody, nedostatky a další modifikace reformy jsme se ptali Jamese Hyzla, tvůrce celé myšlenky.

Co týden dal?

05.11.  |  Petra Niedlová

Jako každý týden, tak i tento Vám přinášíme přehled nejdůležitějších událostí z ČR, ze světa i z našeho portálu. Dozvíte se, jak se vyvíjí cena ropy, zda prošel parlamentem  návrh zákona o daních z příjmů…

Kdy se stáváte plátci DPH?

05.11.  |  Petra Niedlová

Dnes Vám objasníme, kolik dnů máte ze zákona na registraci k placení DPH po překročení hranice 1.000.000Kč obratu za posledních 12 měsíců.

Podnikatelé nezapoměňte na pojištění!

05.11.  |  Pavel Nesejt

Pojištění rizik spojených s podnikáním je nezbytnou nutností pro živnostníka, malou firmu nebo nadnárodní společnost. Podívejme se tedy na základní předpoklady pojištění podnikatelů.

Leasing pro podnikatele

04.11.  |  Petra Niedlová

Používá Vaše firma staré stroje nebo potřebujete nakoupit novou dopravní techniku? Nemáte možnost uvolnit z firemní pokladny dostatečnou výši finanční hotovosti? Máme pro Vás řešení v podobě leasingu...

Pojištěný automobil šetří nervy i peníze

04.11.  |  Vladimír Šindelka

Automobil se pro mnohé z nás stal dopravním prostředkem, bez něhož se dnes stěží obejdeme. Jeho užívání však přináší i rizika. Jedním z nich je hrozba dopravních nehod...

Poplatkové prázdniny: Akcie na XETRA bez poplatků!

03.11.  |  Redakce

Jediný český obchodník s cennými papíry s členstvím na největší německé burze XETRA přichází se zásadním poplatkovým zvýhodněním obchodování s akciemi v Německu. Všechny nákupy akcií na XETRA jsou u Fio nyní zcela bez poplatků.

Myslete dopředu a pojistěte si majetek

03.11.  |  Petra Niedlová

Nikdy nevíte, co se může stát. Ačkoliv budete mít zajištěný byt, nemusíte se vyhnout návštěvě nezvaného hosta nebo například živelné zkáze. Je proto dobré si předem pojistit majetek...

Důchodové systémy v Evropě

02.11.  |  Nadja Fehimovič

V Evropě neexistuje jednotný důchodový systém. Rozlišujeme tři různé přístupy. Bismarkův v centrální části, Beveridgeův na severu a model vyskytující se v státech na východě Evropy.

Pojištění osob přináší klid v době krize

02.11.  |  Pavel Nesejt

Pojištění nás chrání před životními situacemi, které si nepřejeme zažít. Pojištění osob může být v tomto specifické. Jednak nás chrání pro určitá rizika, někdy ale dostaneme...

Pražská burza v minulém týdnu

01.11.  |  David Petráček

Domácí akciové trhy dokázaly v pondělí obhájit konečné pozice ze závěru předešlého týdne a především díky růstu dvojice ČEZ a Český Telecom si pražská burza připsala mírný plus, a nenásledovala tak zahraniční trhy.

Citibank prodlouží bezúročné období kreditek

01.11.  |  Pavel Nesejt

Kreditní karta je výhoda tzv. "nouzových" financí ve vaší peněžence vždy a všude. Má ale poměrně velkou nevýhodu. Tou je vysoké úročení. Při čerpání částky a zaplacení celého dluhu do určitého termínu banky  klientům nabízejí tzv. bezúročné období.

Co na nás chystá zákon o pojistné smlouvě?

01.11.  |  Nadja Fehimovič

Každý z nás ročně platí nemalé pojistné. Za dva měsíce nabývá účinnosti nový zákon o pojistné smlouvě. Jaké důležité změny přináší a jak se dotknou běžného klienta se dozvíte v dnešním Fintriku.

Česká ekonomika - dravec se vrací!

01.11.  |  Pavel Nesejt

Tak nám ministerstvo financí aktualizovalo makroanalýzu a predikci vývoje české ekonomiky. Ministerští úředníci jsou optimisté, poslali nám dobrá čísla. HDP poroste více než se čekalo.

Ohlédnutí za konferencí BUSINESS NAVIGATION v Karlových Varech

29.10.  |  Pavel Nesejt

V Karlových Varech proběhla 7. a 8. října mezinárodní konference „Business Navigation“ za účasti více než sedmi desítek odborníků z pěti zemí střední, východní a západní Evropy. Cílem konference bylo porovnat a konfrontovat metodické přístupy k  systému řízení podniků výroby, obchodu a služeb těchto zemí a identifikovat směry jejich dalšího rozvoje. Pestrá struktura účastníků počínaje vlastníky společností, přes generální a finanční ředitele a controllery, až po zástupce vysokých škol, nabídla široké spektrum úhlu pohledů na tuto problematiku.

Co týden dal?

29.10.  |  Nadja Fehimovič

I tento týden jsme pro vás připravili souhrn nejdůležitějších finančních událostí uplynulého týdne. Dozvíte se novinky z domova, ze světa i z našeho serveru. Nenechte si je ujít.

Société Générale objevuje Latinskou Ameriku

29.10.  |  Martin Svoboda

Etablované industriální státy pomalu narážejí na hranice svého růstu, konjunkturální sinusoida se zplošťuje a v nejlepším případě se dá počítat se stagnací na vysoké úrovni. Investoři s globálním světovým pohledem se již nyní připravují na to, že již v akciových kurzech zohledněné očekávané růsty ne-budou moci být na aktuálních etablovaných trzích dlouhodobě realizovatelné.

75 000 klientů zkrachovalé Union banky se dočká

29.10.  |  Redakce

Věřitelský výbor zkrachovalé Union banky souhlasil s výplatou části uznaných pohledávek věřitelů na základě tzv. částečného rozvrhu. Následně své souhlasné stanovisko vyjádřil i Krajský soud v Ostravě. Union banka tak může začátkem prosince vyplatit první část peněz, které získala správkyně konkursní podstaty Michaela Huserová aktivním a rychlým vedením konkursu. Zhruba 75 tisíc věřitelů se může těšit na 20 procent z hodnoty uznaných pohledávek.

Ruské akcie pro drobné české investory

29.10.  |  Redakce

Společnost ABN AMRO Asset Management  získala 27. října 2004 povolení Komise pro cenné papíry k prodeji a distribuci dalšího fondu. Jedná se o v EURu denominovaný Ruský akciový fond. K současné nabídce více než čtyř desítek fondů tak přibyl další, který své prostředky zhodnocuje nákupem ruských akcií.

Jak výhodně nakoupit zimní vybavení

29.10.  |  Vladimír Šindelka

Blíží se zima a vám chybí část sportovního vybavení na zimu, jako například sjezdové lyže, brusle nebo hokejová helma? Poradíme vám, jak nakoupit věci kvalitní a přitom levné.

Britské velvyslanectví pomáhá našim investorům

29.10.  |  Vladimír Šindelka

Všem českým firmám, které se chystají proniknout na britské trhy, nabízí Velvyslanectví Velké Británie svoji pomocnou ruku. Jeho obchodní oddělení českým investorům nabízí nejen celou řadu informací o britsém trhu, ale přes své regionální partnery v Anglii, ...

Podnikatelé mají zájem o úvěry od GE Capital Bank

27.10.  |  Redakce

Za prvních devět měsíců letošního roku vzrostl zájem podnikatelů o úvěrové produkty. U GE Capital Bank se objem nově poskytnutých úvěrů  meziročně zvýšil o 27 %.

Vánoční balíček od Wüstenrot

27.10.  |  Redakce

Do konce roku nabízí hypoteční banka Wüstenrot Vánoční balíček. Zahrnuje nižší jednoletou a pětiletou úrokovou sazbu a expresní vyřízení úvěru zdarma.

Splátkové společnosti lákají k nákupům

27.10.  |  Petra Niedlová

Jako každý rok, tak i tento si splátkové společnosti uvědomují potřebu nalákat zákazníky právě k nim v předvánoční čas. Právě proto se nyní můžeme setkat s řadou výhodných akcí.

Užijte si léto v zimě

27.10.  |  Nadja Fehimovič

Už Vás nebaví klasická zimní dovolená? Vyměňte lyže za plavky! Exotická dovolená v teplých krajích už není luxusem. Za srovnatelné ceny si můžete dopřát tropické slunce.

Jak pořídit levnou zimní dovolenou

26.10.  |  Pavel Nesejt

Chystáte se na hory nebo za sluníčkem? Je nejvyšší čas poohlédnout se po zimním zájezdu. Co ale dělat, když nehcete platit za dovolenou zbytečně moc?

Pražská burza v minulém týdnu

25.10.  |  David Petráček

Úvod týdne byl ve znamení výprodejů a téměř všechny SPADové tituly klesaly. Jediným rostoucím titulem byl Unipetrol, který přidal 0,4%.

Přes brokerjet koupíte 50 000 instrumentů

25.10.  |  Pavel Nesejt

Klienti brokerů si oblíbili internet a využívají tak přístup na desítky světových trhů. Na nabízené možnosti a výhody jsme se ptali Libora Janouška ze společnosti brokerjet ČS, a.s.

Zimní dovolená u nás nebo v zahraničí?

25.10.  |  Petra Niedlová

Začínáte se rozhodovat o místě, kde strávíte zimní dovolenou? Nabízejí se Vám dvě možnosti, a to doma či v zahraničí. Kolik kde zaplatíte? Tyto a další informace se dozvíte zde.

Co týden dal?

22.10.  |  Petra Niedlová

Stejně jako každý týden, tak i tento Vám přinášíme novinky za posledních 7 dní nejenom na našem serveru, ale i ve světě a v naší republice. Příští rok vyšší mzda, důchody, …

Zajištěné fondy a Komerční banka

22.10.  |  Redakce

Oblibu zajištěných fondů investičních společností mezi investorskou veřejností dokazují stále nové miliony a miliardy ve fondech a také stále nově otvírané fondy. Ani komerční banka nestojí opodál...

Úspora nákladů pro malé a střední firmy

22.10.  |  Vladimír Šindelka

Malé a střední podniky (MSP) se snaží snižovat náklady na každém kroku. Připravili jsme proto návod, jak se dá ušetřit při používání telefonních a datových služeb.

Co když na celém světě dojde ropa...

22.10.  |  Vladimír Šindelka

Položili jsme si otázku "Co se stane, když na celém světě dojde ropa" a pokoušeli se na ni nalézt odpověď. Je zřejmé, že se rázem začnou v masovém měřítku používat ty dopravní prostředky...

Exkluzivní smlouva se vyplatí

21.10.  |  Nadja Fehimovič

Realitní kanceláře jsou zde, aby nám pomohly, co nejlépe prodat či koupit nemovitost. Aby tomu tak opravdu bylo, musíme pečlivě vybrat komu svěříme realizaci obchodu. Ušetří nám to peníze.

Bez ropy se obejdeme

21.10.  |  Nadja Fehimovič

Ropa znovu zdražuje! Zásoby ropy docházejí! Chcete, aby tyto a podobné zprávy u Vás nevyvolávaly žádné emoce? Pořiďte si automobil na alternativní pohon!

Pojišťovnou roku je Česká pojišťovna

20.10.  |  Redakce

Česká pojišťovna vyhrála v konkurenci dalších 15 pojišťoven nabízejících životní pojištění kategorii Pojišťovna roku 2004 v soutěži MasterCard Banka roku 2004.

Stavební spořitelnou roku 2004 je ČMSS

20.10.  |  Redakce

V kategorii stavebních spořitelen se v rámci 3. ročníku soutěže MasterCard Banka roku opět umístila na prvním místě Českomoravská stavební spořitelna. V historii tohoto ocenění je v kategorii stavebních spořitelen jedinou držitelkou titulu Stavební spořitelna roku.

Spořitelna je nejdůvěryhodnější

20.10.  |  Redakce

Česká spořitelna je v roce 2004 Nejdůvěryhodnější bankou roku. Ve třetím ročníku soutěže MasterCard Banka roku Česká spořitelna kromě tohoto titulu, který získala na základě hlasování veřejnosti, obhájila také titul Hypotéka roku. Celkem bodovala Finanční skupina České spořitelny v pěti z osmi kategorií.

Bankou roku 2004 se stala Komerční banka

20.10.  |  Redakce

Komerční banka získala nejvyšší ocenění a stala se Bankou roku 2004. V devíti kategoriích soutěže získala skupina Komerční banky celkem pět ocenění.

Prestižní soutěž Banka roku 2004 zná vítěze

20.10.  |  Redakce

Třetí ročník ocenění „MasterCard Banka roku 2004“ zná své vítěze - Bankou roku 2004 se stala  Komerční banka. Během slavnostního večera, který proběhl ve večerních hodinách 19. listopadu 2004 v prestižních prostorách Stavovského divadla v Praze, bylo vedle Banky roku vyhlášeno i osm vítězů v dalších kategoriích.

Studentské brigády jsou od října k ničemu

20.10.  |  Pavel Nesejt

Od října letošního roku začal platit nový zákon o zaměstnanosti. Personální agentury s ním bojují. V důsledku zákona se zdraží práce studentů a nebude o ně ve firmách zájem.

Srovnejte si ceny dopravy

20.10.  |  Nadja Fehimovič

Zdají se Vám ceny ropy příliš vysoké? Už odmítáte dál jezdit autem? Zvolte si jiný způsob dopravy. Dneska jsme pro vás připravili srovnání základních alternativních způsobů transportu osob.

Firemní tip: Zkusili jste operativní leasing?

19.10.  |  Petra Niedlová

Zatímco finanční leasing vyhledávají fyzické osoby, dávají větší společnosti přednost operativnímu leasingu. Tento druh financování vozového parku pro ně znamená mnoho výhod.

Jaké daně platíme z benzínu?

19.10.  |  Petra Niedlová

Okolo výše ceny benzínu se poslední dobou vede mnoho diskuzí. Jaké daně se ale v této „potravě“ pro motorová vozidla skrývají? Jak vysoká částka zhruba putuje každoročně do státního rozpočtu?

HVB Bank nabízí nové karty

18.10.  |  Redakce

Karta Diners Club, která je nabízena již od roku 1996, bude nově akceptována i u HVB Bank. V minulosti s ní mohli platit klienti v České republice pouze v rámci sítí ČSOB, KB a ČS.

Pražská burza v minulém týdnu

18.10.  |  David Petráček

Nový týden zahájila pražská burza rychlým růstem, v jehož důsledku se index PX 50 přehoupl přes hranici 900 bodů.

Bezriziková investice s dobrým výnosem?

18.10.  |  Pavel Nesejt

Investiční poradenství našeho serveru na adrese www.poradenstvi.finance.cz odpovídá na celou řadu dotazů čtenářů. Mezi nejčastější dotazy patří otázky týkající se bezrizikového investování...

Co se děje s ropou a bude benzín za 35?

18.10.  |  Pavel Nesejt

Fintriky tohoto týdne se budou věnovat rekordní ropě a také benzínu. Poradíme, jak se vyhnout drahému benzínu, jaká je jeho budoucnost a co by se stalo, kdyby nastala ropná krize.

350 nových milionů ve fondech ČSOB

15.10.  |  Pavel Nesejt

Zajištěným fondům ČSOB se daří. Za první tři dny si nový fond ČSOB Světový Strom 2, připsal přes 86 milionů korun. Fond, který se upisuje od 12. října, tak výrazně přispěl k dobrému výsledku současně nabízených fondů ČSOB.

Co týden dal?

15.10.  |  Pavel Nesejt

Neměli jste čas sledovat dění ve světě nebo u nás doma v průběhu týdne? Zajímáte se o aktuální události? Potřebujete být včas informováni? Náš pravidelný souhrn nejdůležitějších událostí je zde pro Vás...

Neplatíte za vytápění zbytečně moc?

15.10.  |  Pavel Nesejt

Topná sezóna je zde a s ní zvýšený nápor na vaši peněženku. Teď je sice pozdě na výměnu otopné soustavy nebo kotle, ale je dobrý čas na přemýšlení co s topením udělat za rok, abychom neplatili zbytečné finance navíc.

Návod k růstu malých a středních podniků

15.10.  |  Vladimír Šindelka

Malé a střední podniky (MSP) v České republice mají problémy s předpisy EU. Téměř polovina MSP totiž dosud nevyhovuje oborovým normám a předpisům EU. Některé z těchto společností bohužel dlouho nepřežijí. Připravili jsme proto pro vás šest klíčových změn...

Vzrostl zájem o Osobní půjčku Expres

14.10.  |  Redakce

V prvních devíti měsících letošního roku došlo k růstu zájmu klientů o Osobní půjčku Expres od GE Capital Bank.

Životní pojištění pro studenty

14.10.  |  Redakce

Credit Suisse pojišťovna přichází od října s nabídkou zvýhodněného investičního životního pojištění pro studenty vysokých škol „Studentinvest Komfort“

Novinky v penzijním připojištění

14.10.  |  Nadja Fehimovič

Změny, které přinesla novela zákona číslo 42/1994 Sb. o penzijním připojištění, jsou hodně diskutovaným tématem. Čeho se týkají a co znamenají  pro běžného klienta se dozvíte v následujícím článku.

Tuhými palivy v zimě protopíte nejméně

14.10.  |  Vladimír Šindelka

Díky zvýšení cen hnědého uhlí do kamen se mnoho lidí z venkova postupně vrací k tradičnímu dřevěnému palivu. Dřevo se však dá nejen koupit, ale i načerno uříznout v lese. Proto jsou nyní na lesních cestách stále častěji vidět auta s vozíky.

Nový garantovaný vklad EUROTOP 30

13.10.  |  Redakce

Živnostenská banka od 11. října nabízí novou emisi garantovaného termínovaného vkladu EUROTOP 30. Klienti budou mít možnost podílet se na růstu akcií 30ti významných evropských společností bez rizika z případného poklesu hodnoty akcií.

Spolupráce Komerční banky a pojišťovny Allianz

13.10.  |  Redakce

V rámci balíčku finančních služeb Komerční banky si budou moci zájemci sjednat pojištění domácnosti a nemovitosti a povinné ručení pojišťovny Allianz.

Alternativní zdroje tepla Vám ušetří peníze

13.10.  |  Petra Niedlová

Jestliže stavíte dům a teprve se rozhodujete o způsobu jeho vytápění, nezapomeňte také zvážit alternativní zdroje. Vaše počáteční náklady budou sice vysoké, ale v dalších letech se Vám v porovnání s jinými způsoby topení vrátí.

Jaký je ten správný počítač pro vaše dítě?

13.10.  |  Jaroslav Paclík

Hodláte koupit synovi nebo dceři PC? Pokud ano, tak si  nenechte ujít následující rozhovor s Martinem Wankem ze společnosti Comfor. Doporučí vám vhodný monitor, software a další komponenty, jako např. DVD přehrávač.

Náklady na topení plynem nejsou tak vysoké

12.10.  |  Petra Niedlová

Zemní plyn je na rozdíl od ostatních paliv jediným, jehož celosvětové zásoby neklesají, ale naopak rostou. Také jeho energetický obsah je vyšší než u tuhých paliv a ve srovnání s kapalnými plyny je téměř na stejné výši.

Co je třeba vědět o DPH

12.10.  |  Petra Niedlová

Na následujících řádcích Vám přinášíme odpovědi na otázky, kdy se osoby stávají plátci daně z přidané hodnoty, co se stává předmětem daně a naopak jaké zboží či služby jsou od této daně osvobozeny...

Pražská burza v minulém týdnu

11.10.  |  David Petráček

V pondělí pražská burza nenásledovala pozitivní vývoj v zahraničí a naopak převažovalo vybírání zisků.

Elektřina nabízí různé způsoby topení

11.10.  |  Nadja Fehimovič

Víte, že až 60 % celkově spotřebované energie protopíte? Už nám pomalu začíná mrznout. Jak jste se připravili na novou topnou sezónu? Podívejte se na výhody a nevýhody využití elektřiny.

Jak si založit soukromou auditorskou praxi

11.10.  |  Vladimír Šindelka

Připravili jsme pro vás interview s auditorem a daňovým poradcem Ing. Zdeňkem Křížem. Zda je výhodnější být jako auditor OSVČ, jak probíhá ve firmě audit...více se dozvíte v rozhovoru.

Co týden dal?

08.10.  |  Nadja Fehimovič

Cena ropy neustále roste. Dosáhla nového historického rekordu 53 dolarů za barel. Bude Turecko v EU? Česká republika více vyváží. Vše důležité z upynulého týdne se dozvíte zde.

Bez reformy se nedočkáme penze

08.10.  |  Nadja Fehimovič

Už se těšíte na důchod? Bez reformy důchodového systému se může stát, že skoro žádný nedostanete. Přečtěte si důvody nutnosti reformy a  návrh na řešení tohoto závažného problému.

Studenti mohou získat peníze podnikáním

08.10.  |  Vladimír Šindelka

Jste studenti a už vás nebaví vydělávat si na brigádách za čtyřicet korun na hodinu? Zřiďte si na Živnostenském úřadě živnostenský list a začněte podnikat! Na výběr máte řadu oborů.

Kde lze získat zahraniční stipendium?

07.10.  |  Petra Niedlová

Posluchači vysokých školách mají dnes možnost vycestovat za studiem do zahraničí. Kde pro tuto cestu získat informace? Na jak dlouho je možné obdržet grant?

Na pěkný důchod naspoříte rychle

07.10.  |  Jaroslav Paclík

Nové koncepty, jak spořit na penzi, kombinují několik produktů a dosáhnou lepšího výsledku, než jednotlivé produkty. S jedním takovým řešením aktuálně přichází společnost Finance.EU.

Muži a ženy by si v pojištění neměli být rovni

06.10.  |  Redakce

V Radě ministrů pro zaměstnanost a sociální otázky bylo na počátku tohoto týdne dosaženo předběžné dohody nad návrhem směrnice o zavedení zásady rovného zacházení s ženami a muži v přístupu ke zboží a službám, která se týká i pojišťovnictví. Bude-li tento návrh přijat, zůstane ve členských zemích zachována možnost využívat faktor pohlaví při tvorbě pojistných sazeb.

Vložte aspoň 30 000 korun a nechte za sebe vydělávat dolar

06.10.  |  Redakce

Za tři měsíce můžete dosáhnout prostřednictvím termínovaného vkladu Garant u Volksbank CZ až výnos, který v ročním vyjádření (p.a.) činí 4,70 procenta. Má to ovšem háček. Budete „oddáni na milost a nemilost“ vývoji amerického dolaru.

Zdeněk Tůma má zájem pokračovat jako guvernér ČNB

06.10.  |  Redakce

Zdeněk Tůma na dnešní schůzce s prezidentem Václavem Klausem projevil zájem pokračovat ve funkci guvernéra České národní banky i po vypršení svého mandátu v únoru 2005.

Dobře se učit se dnes nevyplácí

06.10.  |  Jaroslav Paclík

Usilovat na vysokých školách o průměr 1,00 dnes není „in“. Skvělé známky nezajímají zaměstnavatele (v životopise se prospěch zpravidla neuvádí), ani nejsou ohodnoceny vysokými stipendii.

Britští auditoři protestují proti vyhlášce

06.10.  |  Vladimír Šindelka

Britští auditoři nesouhlasí s povinností hlásit britskému bernímu úřadu podezřelé daňové operace svých klientů. Jako důvod uvádějí, že by to bylo v rozporu s principem mlčenlivosti.

Okrádal Union banku, teď zřejmě půjde za mříže

05.10.  |  Redakce

Marcel Pardamec, který prostřednictvím počítačových finančních transakcí okrádal dnes již zkrachovalou Union banku, půjde za tento čin na čtyři roky za mříže. Definitivně o tom rozhodl pražský vrchní soud. Proti verdiktu není možné odvolání, v úvahu připadá jenom dovolání k Nejvyššímu soudu.

Kancelářské krysy poběží Prahou o hodnotné ceny

05.10.  |  Jaroslav Paclík

Již tuto sobotu ve 14 hodin odstartuje v centru hlavního města na Ovocném trhu první ročník závodu pro manažery - Běh kancelářských krys. Na vítěze čekají pěkné ceny, například kancelářské křeslo v ceně 50 000 korun, sportovní automobil s plnou nádrží na celý víkend nebo poukázky do golfového centra.

Úvěry pro studenty nejen na studium

05.10.  |  Pavel Nesejt

Se začátkem akademického roku začíná i nové kolo volné soutěže bank o studenta. Finanční ústavy se předbíhají v nabídkách nejen "výhodných" účtů a platebních karet, ale...

Za zaměstnance můžete dostat tisíce

05.10.  |  Jaroslav Paclík

Zaměstnáte-li nového zaměstnance, Ministerstvo práce a sociálních věcí vám může poskytnout finanční podporu ve výši až 200 000 korun. Podpora je zakotvena v novém nařízení vlády.

Brokerjet nabízí on-line obchody na pražské burze

04.10.  |  Pavel Nesejt

Společnost brokerjet, online broker a člen finanční skupiny České spořitelny, nabízí investorům novou investiční příležitost: obchodování na Burze cenných papírů Praha (BCPP) a to jak v segmentu SPAD, tak i segmentu KOBOS.

Pražská burza v minulém týdnu

04.10.  |  David Petráček

Silným růstem zahájila v pondělí pražská burza. Důvodem pro tento vývoj bylo nakupování společností Atlantik FT pro nejmenovaný zahraniční fond. Později však na burzu nastoupili prodejci ze zahraničí.

Kde a jak sehnat studentskou brigádu?

04.10.  |  Nadja Fehimovič

To, že studenti nemají moc peněz je věc poměrně známá. Co se s tím dá dělat? Někteří budou sedět doma a litovat se, jiní si budou půjčovat. Chcete ale mít vlastní peníze -  musíte si je vydělat!

Podzimní nákupy potravin výrazně zlevnily

04.10.  |  Pavel Nesejt

Stěžujete si na zdražování? Nelíbí se vám vyšší ceny plynu? Máme pro vás malou náplast v podobě levnějších potravin. Za poslední půlrok zlevnily potraviny o více než 6%! Nevěříte?

Co týden dal?

01.10.  |  Vladimír Šindelka

Řecko se do EU dostalo díky podvodům ve statistice, policisté ve čtvrtek zatkli Marka Dalíka (ODS) a lobbistu Jana Večerka, v pátek začíná platit nový zákon o zaměstnanosti, ...

Do zajištěných fondů přitekla půl miliarda

01.10.  |  Redakce

Do dvou zajištěných fondů, které na léto nabídla ČSOB, vložili investoři do 19. září více než půl miliardy korun. Zajištěný Fond ČSOB Digitální Click 1 shromáždil 95,53 milionu Kč, do fondu ČSOB Světového Růstu+ 1 směřoval dokonce pětinásobný objem investic - 418,08 milionu Kč.

Fondy ČP Invest pohodlně kupujeme přes internet

01.10.  |  Redakce

Přes internet lze koupit nebo prodat ledacos. Proto nás trochu může překvapit, že nákup nebo zpětný odkup podílových listů via internet doposud mnoho investičních společnstí nenabízelo. Nyní ale přichází ČP Invest a jeho novinka platná právě od dnešního dne...

Oberbank vstupuje na český trh

01.10.  |  Jaroslav Paclík

„Oberbank goes Tschechien“ hlásá na svých internetových stránkách přední rakouský peněžní ústav Oberbank, který de facto k dnešnímu datu oficiálně vstupuje na český trh. Důvody jsou zřejmé.

Soluziona ČR a švýcarská IRIS uzavřely partnerství pro řešení BASEL II

01.10.  |  Redakce

Se švýcarskou firmou IRIS uzavřela partnerství česká pobočka společnosti Soluziona. Oblastí spolupráce je risk managament pro finanční sektor se zaměřením na řešení standardu BASEL II (NBCA). Standard BASEL II jsou v podstatě definovaná pravidla BSBS, která zvyšují bezpečnost a stabilitu bankovních systémů a přinášejí dokonalejší přístupy k měření a řízení bankovních rizik.

Poslední změny zákona o DPH

01.10.  |  Petra Niedlová

Nový zákon o dani z přidané hodnoty platí již přes tři měsíce a plátci v něm vidí stále více nejasností. Ministerstvo financí ČR připravilo novelu tohoto zákona, jejíž nejdůležitější změny Vám právě předkládáme...

Přídavek na dítě je vítanou almužnou

01.10.  |  Jaroslav Paclík

Rodina může od státu na jedno dítě získat přídavky od 237 do 784 Kč měsíčně. To je vzhledem na velké výdaje studentů vysokých a vyšších odborných škol dávka opravdu symbolická.

ČSOB Pojišťovna sazby ručení výrazně nezmění

30.09.  |  Redakce

První subjektem, který vyhlásil ceny povinného ručení na rok 2005, je ČSOB Pojišťovna. Sazby pojištění u většiny kategorií příliš nezmění.

Kolín získal úvěr na výstavbu bytů

30.09.  |  Nadja Fehimovič

Úvěr ve výši 411,5 mil. Kč získalo město Kolín na dofinancování výstavby a rekonstrukci bytových jednotek. Ručení se ujal Státní fond rozvoje bydlení. Jedná se o největší obchod v celé historii fondu.

Je investice do fondu IKS-KB výhodná?

30.09.  |  Vladimír Šindelka

Dnes vám ukážeme situaci, kdy chce laik investovat 50.000 korun do fondu IKS-KB a neví, zda je to výhodné. Zajímá ho, zda není lepší způsob investování s jeho podmínkami.
1 17 34 45 46 47 48 49 50 51 66

Autopojištění Allianz Direct

S Allianz autopojištěním náhradní vůz v případě krádeže na 30 dní zdarma.